Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114951) KaitouP válasza jokeph (#114950) üzenetére


KaitouP
veterán

Persze, ízlés kérdése, csak megszoktam az újat, be is jött, szóval nem szívesen váltanék másra. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#114952) #86564352 válasza KaitouP (#114948) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyébként nehéz minden igénynek megfelelőt találni. Én se találtam még olyat ami egyszerre tudja: UI ne lógjon rá képre, minimalista design, nyilak és egérkurzor rejtődjön el, görgővel scrollozható, gyorsan megnyílik, ne 90-es évek ikonjait használja, ne effektezzen stb.

Win10 Fényképek: lassú, nincsenek opciók, átgondolatlan UI, kikapcsolhatatlan effekt, sok kép mappa nagy felbontásúnál várakozás és PNG bug, le se szarják a készítők
Win7 képnéző előcsalogatva: gyors, gifet úgy emlékszem nem tud, elavult kinézet
Windows Live Photo Gallery: megszüntették
Picasa: megszüntették
UWP közül még Pictureflect Photo Viewer: gyors, minimalista, a zöld splash screent és fájl ikonokat nem lehet testre szabni
PhotoScape X: nagy a tudása, kicsit lassan nyílik meg, csak szerkesztésre használom
Nomacs, XnView, Irfanview, Faststone, Imageglass mindet kipróbáltam, nem jönnek be. Egyelőre marad a Pictureflect.

(#114953) Cs1csó válasza #86564352 (#114952) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#114954) #86564352 válasza Cs1csó (#114953) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ismerem, nem jött be az se. Finnyás vagyok, na. :D

(#114955) Cs1csó válasza #86564352 (#114954) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért választottam ezt mert minimalista, tényleg csak képeket nézegetni kell, versenyben volt az IrfanView és az XnView is (annak talán az MP változata)

(#114956) KaitouP válasza #86564352 (#114952) üzenetére


KaitouP
veterán

Na igen, kvázi pontosan így állok én is ezekkel a programokkal ahogy levezetted, hosszas próbálgatás után maradt a Win 10 felé fényképek, amikor még először kezdtem el használni a rendszert, aztán hozzá is szoktam, így meg még annyira sincs ínyemre más programot használni. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#114957) Hegyirabló válasza Csöves (#114883) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Kolléga kérdésére tudja valaki a választ? Nekem is erőszakosan akarja telepíteni magát ez a frissítés, hiába lett felfüggesztve.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#114958) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Egy régóta használatban lévő, "örökölt" Win 8-as gépre (nem jogtiszta) szeretnék Win 10-et frissíteni.
Itt Hardveraprón kerestem egy megbízható és jól értékelt eladót, akitől vettem egy retail verziót. Egyszerű frissítés esetén ezt dobja a gép:

Az eladó azt javasolta, próbáljak egy tiszta telepítést, mert a kulcs megfelelő. Van esetleg más megoldás? Egyrészt 1 meghajtón van minden, nem akarunk egy napot adatmentéssel tölteni, másrészt ha ott is ezt dobja, akkor ott állunk egy legyalult géppel.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#114959) Lauda válasza Bazsee71 (#114958) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A windows verzó stimmel? Home/pro?

(#114960) jokeph válasza Bazsee71 (#114958) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Egész biztos, hogy jól írtad be a kapott kulcsot ? :U
Felteheted a W10-et kulcs nélkül is, válaszd a "nincs termékkulcsom" opciót.

(#114959) Lauda: +1. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114961) Pyttawrx válasza Bazsee71 (#114958) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nahát újabb eset az olcsó kulcs megbízhatóságára. Plusz amit írtak ellenőrizd a két verziót: home/pro, illetve esetleg 32/64 bit

(#114962) tobias40


tobias40
veterán

(#114963) liszi70 válasza Pyttawrx (#114961) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nahát újabb eset az olcsó kulcs megbízhatóságára."

Ezzel már egy párszor befürödtetek, nem kellene megvárni, amíg kiderül, hogy valójában mi a probléma? :)

(#114964) #86564352 válasza Bazsee71 (#114958) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kulcs problémától függetlenül: egy meghajtón van minden adat és nincs biztonsági mentés forgatókönyvvel a tűzzel játszol, legalább a pótolhatatlan személyes adatokat mentsd el valahova pluszban

(#114965) CirrMee válasza liszi70 (#114963) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#114966) King Unique válasza Bazsee71 (#114958) üzenetére


King Unique
titán

Mármint szerinte megfelelő, vagy ténylegesen is? Nem mindegy! :D Aztán pontosan milyen termékkulcs ez, milyen kiadáshoz (Home/Pro/egyéb) való, az annak megfelelő lett telepítve?
Ha W8.1 —► W10 közvetlen upgrade történt, akkor meg egyrészt technikailag összejöhet a digitális licenc akár okosított alapnál is, vagy legalábbis korábban akár annál is működött, de az úgy hivatalosan nem igazán oké. Másrészt ha pl. Core —► Home upgrade történt és W10 Pro kulcs lett véve, akkor lehet Home kiadásról Pro kiadásra váltani az utóbbinak megfelelő termékkulcs megadásával.

Egyébként pont nemrég volt itt olyan eset, hogy nem igazán stimmelt az xy eladótól vásárolt termékkulcs, vagyis az ilyen sem meglepő...

[ Szerkesztve ]

(#114967) Bazsee71 válasza jokeph (#114960) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi mindenkinek, megpróbálom első körben a "nincs termékkulcsom" opciót. 32/64 bit, Home/Pro stimmel.

Tudom, hogy az egymeghajtós üzem veszélyes, de édesapámnak szeretném talpra állítani a gépet, miközben költözünk, nincs most szabad 2 órám sem. Később ezt megcsináljuk külső meghajtós mentéssel.

(#114968) Top cat válasza Pyttawrx (#114961) üzenetére


Top cat
őstag

Úgy tudom ( ha nem jól majd kijavítanak ), hogy az számít home vagy pro. A 32/64 bit nem lényeges, mit ahogyan a nyelv sem.

(#114969) Pyttawrx válasza Top cat (#114968) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De lehet lényeges. Sok olyan vn ami 32/64 bit így annak mindegy. Lehet olyan eset, amikor csak pl 32bit. Ritkán lehet ilyen de lehet. :)

(#114970) King Unique válasza Bazsee71 (#114967) üzenetére


King Unique
titán

A nincs termékkulcsom lehetőség használatához eleve egy új, "tiszta" telepítés kell (így végrehajtva), ahol törölni kell a korábbi Windows-telepítést, annak partícióit. Azaz ha minden adat 1 lemezen van, akkor fokozottan oda kell figyelni, hogy nehogy az adatokat tartalmazó partíció (pl. D) legyen törölve! Ha ügyesen a C-re, az ottani felhasználói mappákba lett pakolva minden és nincsen külön adatpartíció, akkor az szívás, ez esetben max. a már meglévő C-re történő rátelepítés jöhet szóba. Vagy előtte megejteni a mentést a külső HDD-re és akkor nem kell aggódni.

"32/64 bit, Home/Pro stimmel."

Most akkor mégis melyik, mert továbbra sem derült ki, hogy milyen? :D
A közvetlen upgrade-nél meg csak olyan kiasásra lehet frissítani, ami a frissítési alap. Vagyis ha W8.1 Core (Home), akkor az W10 Home kiadásra frissíthető, annak megfelelő termékkulcs kell és max. utólag lehet Pro kiadásra váltani másik termékkulcs megadásával.
Ha új telepítés történeik és szkippelve van a termékkulcs megadása, utána akkor is használható kisebb testreszabási korlátozásoklal a Windows 10 (példa). Aztán majd ha lesz megfelelő termékkulcs, aráér később is az aktiválás a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#114971) mpo válasza #86564352 (#114954) üzenetére


mpo
veterán

Finnyás vagyok, na.
Egy próbát megér:
Nikon ViewNX-i

Ha érted, akkor már elavult.

(#114972) Csöves válasza CirrMee (#114945) üzenetére


Csöves
senior tag

Én tettem rá egy zsírzógombot, azóta nem zörög. :)

Aquila non captat muscas.

(#114973) Pyttawrx válasza Top cat (#114968) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez csak 64bit
[link]

(#114974) CirrMee válasza Csöves (#114972) üzenetére


CirrMee
addikt

Végre egy profi! :R

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#114975) hhgygy


hhgygy
senior tag

Ismerem, nem jött be az se. Finnyás vagyok, na. :D
ACDSee :-)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#114976) Top cat válasza hhgygy (#114975) üzenetére


Top cat
őstag

Rolling Stones :DDD

(#114977) pinnacle válasza King Unique (#114790) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Hol van ilyen 3-4 eurós kulcs? Magánszemélynek kellene. Van itt egy rakás, de jobb lenne valami bevált eladótól venni.

[ Szerkesztve ]

(#114978) Pyttawrx válasza pinnacle (#114977) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem az eladóval szokott baj lenni, a kulcsok itt a lényegesek, mind gyanús, mindegy kitől veszed.

(#114979) pinnacle válasza Pyttawrx (#114978) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Persze arra gondoltam, hogy a kulccsal ne legyen probléma. Vannak ajánlott eladók, akikkel nem volt gond? Azért írtam, hogy magánszemélynek kell, mert ugye cégeknél már más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#114980) liszi70 válasza pinnacle (#114977) üzenetére


liszi70
nagyúr

A software-codes-tól vásároltunk már sokan, bátran vásárolhatsz tőlük. Számlát is kapsz pdf-ben, de magánszemélynek az sem fontos. Linkeltem valamikor egy progit, Show Key Plus azzal le tudod ellenőrizni az aktiválás előtt, hogy retail-t kaptál-e. Ha nem az elsőre, a supportjuk jól működik, küldenek másikat.

(#114981) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha elakarom adni a régi gépet,akkor elég-e a Microsoft fiókba belépve törölni az eszközt,vagy inkább az itt szereplő módszert alkalmazzam?
[link]

(#114982) pinnacle válasza liszi70 (#114980) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezt láttam szerintem már régebben.

(#114983) King Unique válasza GEPESZ66 (#114981) üzenetére


King Unique
titán

Ez az "itt szereplő módszer" kb. semmit nem ér, ha normál / Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc van. Ugyanis az max. a termékkulcsot távolítja el az éppen telepített Windowsból, ellenben attól még a digitális licenc megmarad az adott hardvernél. Vagyis ha pl. Home kiadáshoz lett társítva és a leendő új tulaj is telepít egy Home-ot, akkor jó eséllyel simán beaktiválódik majd neki. Azaz ennek elkerüléséhez a Microsoft-fiókban kellene törölni, megadni az új eszközt és azon aktiválni, vagy a telefonos ügyfélszolgálaton keresztül.

(#114977) pinnacle:
Hát pl. itt, de ennél nem kell meglepődni, ha majd MAK kulcsot küldenek (példa)... De ilyenkor reklamálni kell és jó esetben küldenek másikat, a rendelésnek megfelelőt (példa).

(#114984) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Egyébként a Retail kulcsot miért nem tudom másik gépen használni? Illetve mi az, hogy csak egyszer lehet használni, újratelepítésnél nem fog működni? Mondjuk ilyen áron mindegy. :)

Köszi King Unique! Előbb is azt ajánlották.

[ Szerkesztve ]

(#114985) liszi70 válasza pinnacle (#114984) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egy időben nem használhatod másik gépen.

(#114986) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Év elején telepítettem egy W10-et.
Akkor még egy HD7790 vga volt, egy monitor, + tv.
Pofon egyszerűen tudtam kapcsolni a hangot hogy hol legyen, vga vagy hangkarin keresztül.
Bekerült egy R9 380 vga, és nem tudom választani a vga-t mint hangkimenet.
Driver a legújabb került fel.
Ez W10 gond, vagy inkább az amd drivere lehet a ludas?

W7-nél megéltem egy pár hardvercserét (Intel-amd-intel-amd, Nv-amd-amd-amd) ugyanazon az operációs rendszer alatt, de nem szoptam annyit összesen, mint mióta W10 van, ezért kérdezek itt előbb.

(#114987) nubreed válasza Lacpac (#114986) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem ez nem W10 probléma. AMD bénázás, én is megszívtam ezzel, csak én egy 5700XT -vel, amit vissza is vittem a boltba és elálltam a vásárlástól. Azóta jól elvagyok egy 2060S nvidiával. Érdekes módon ott semmi ilyen probléma nincsen, működik és kész.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114988) jokeph válasza Lacpac (#114986) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Dobj be egy képet légyszi, hogy pontosan mire gondolsz. :)

Ez lenne az ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114989) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!

Megvalósult a rémálmom, hátha tud segíteni valaki. DDU-val telepítettem volna új drivert, bebootoltam safe mode-ba ahogyan azt szoktam rendje módja szerint. A jelszavam viszont elfelejtettem. Vissza a windowsba nem tudok térni, próbáltam jelszót változtatni más eszközön de hatástalan. Parancssorba nem enged mert szintén jelszót kér. Telepítőm jelenleg nincs, mert nem férek hozzá másik géphez és csökkentett módba pedog képtelen vagyok bejelentkezni jelszó nélkül. Mit lehet ilyenkor tenni? Csak annyi kellene hogy bebootoljak normálisan windowsba.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#114990) Geth válasza pcsabat (#114989) üzenetére


Geth
addikt

Atyaég, pedig ezt írja is a ddu, hogy a jelszavadat tudjad :)
A hivatalos oldalán egyébként van segítség: [link]

(#114991) zolee001 válasza pcsabat (#114989) üzenetére


zolee001
őstag

Telepitöröl bootolva,rögtön a nyelvválasztásnál shift+f10 (cmd ablak megnyilik) majd
net user administrator /active:yes
(nyelvi lokalizáció szrinti administrator,ha magyar akkor rendszergazda)
restart
bejelentezel az admin accounttal majd a userednek cseréled a jelszavát
(ha ms fiókod van akkor mindez nem kell,a weben is tudod cserélni a jelszót)

(#114992) pcsabat válasza Geth (#114990) üzenetére


pcsabat
őstag

Igen, ezt a paracssori meholdást olvastam. Csak az a baj, hogy ahhoz is jelszót kér. Megőrülök komolyan. Egyszerűen képtelen vagyok elindítani a gépet.

Zolee001: köszi, szerzek egy telepítőt és megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#114993) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

hol tudom beállítani azt, hogy a saját mobilról bluetooth-on történő fájlküldés esetén ne kelljen mindig engedélyeznem ezt a windows-ban?.....legyen automatikus ha már a saját mobilomról van szó ami párosítva is van

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#114994) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a fiam új gépére felrakom a WIN10-et, akkor gondolom a telepítés végére a WIN felrakja az NVIDIA drivert, ami az Update-n keresztül lejön.
Ezt majd töröljem a DDU-val, s netkapcsolat nélkül rakjam fel amit letöltöttem?
Vagy az eltávolítás után a WIN Update beállításai között betudom azt állítani, hogy driver-t ne telepítsen, s így nem kell a netet kikapcsolni?

(#114995) nubreed válasza GEPESZ66 (#114994) üzenetére


nubreed
veterán

Telepítsd net nélkül a Windowst és a group policy editorban állítsd be, hogy ne telepítsen a Windows Updade drivereket: [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114996) GEPESZ66 válasza nubreed (#114995) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha net nélkül telepítem a WIN-t, akkor a fiókomba sem tudok gondolom bejelentkezni?
Gondolom a kódot is később kell megadnom?
Telepítéskor akkor mit kell választani?
Állítólag nemsokára fiók nélkül nem is lehet majd telepíteni.

(#114997) nubreed válasza GEPESZ66 (#114996) üzenetére


nubreed
veterán

Sosem telepítettem MS fiókkal, mindig helyivel. A kódot akkor add meg ha már újra van net a gépen, azt nem kell rögtön, attól még fel fog menni a Windows. A kód beírás számomra az utolsó lépés, először legyen olyan a windows amilyennek én akarom. De lehet telepíteni ms fiók nélkül is csak egyre jobban elrejtik a localt,, de azért lehet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114998) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

asus pc bootoláskor először a cd meghajtót mozdítja meg 2x, aztán tölti be a megadott meghajtót.

Hol lehet biosban kikapcsolni, hogy a cd meghajtót megnézze... :U

:R

[ Szerkesztve ]

(#114999) Máté94 válasza #73959936 (#114998) üzenetére


Máté94
addikt

Inkább a sorrenden tudsz változtatni általában.

Valamilyen "boot" menüben kell lennie, de ezt így senki se tudja megmondani kútfőből. :)

(#115000) #73959936 válasza Máté94 (#114999) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen, a "boot" menü tiszta részemről, sokkal inkább az, hogy hogyan lehetne kihagyni azt a lépést...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.