Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115951) Lauda válasza Doky586 (#115950) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, mert a retail kulcshoz tartozik ez a leírás, ami biztosan nem igaz. Ha vásárláskor vl kulcsot küldenek, az eleve átverés.

[ Szerkesztve ]

(#115952) Geth válasza Lauda (#115951) üzenetére


Geth
addikt

Vigyázz, mert ezzel nem mindenki ért egyet :B

(#115953) Doky586 válasza Lauda (#115951) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De az itteni hozzászólasok szerint retailt prédikálnak de VL-t árulnak.. :DDD

(#115954) Lauda válasza Doky586 (#115953) üzenetére


Lauda
félisten

Volt aki retailt kapott, igaz tényleg gyakran olvasni, hogy bepróbálkoznak a vl kulcsokkal. Viszont a retail kulcs és a hozzá tartozó leírás az oldalukon üi egymást. :)

(#115955) Geth válasza Lauda (#115954) üzenetére


Geth
addikt

Special kind of Retail :DDD

(#115956) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Frissen telepített WIN10 PRO tisztaszoftver, aktiválva Offline fiókkal belépve és mégis minden indítás után az alábbi kép fogad, hogy tüntethető el?

[ Szerkesztve ]

(#115957) adika4444 válasza vlevi (#115943) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A GUI nektek nem lassul be letöltésnél? Nehézkesen csatlakozik ilyenkor fel, nehézkes a torrentek között váltogatni, szóval gagyika sajnos. Ha a letöltés kész, és csak seedben áll akkor már nincs gond, csak hát letöltéskor is jó lenne normálisan követni, hol tart... Ezért most leváltottam qbittorrent-nox-ra, de jobb lenne a TM, ahhoz van asztali szoftver ez a gui, a most használt megoldásomnak meg csak webui-ja van.
Egyedül vagyok a gixxel, vagy nem?

Tudom, hogy itt OFF, de máshol nem nagyon jött megoldás eddig :D

üdv, adika4444

(#115958) pinnacle válasza Lauda (#115946) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Megkérdeztem, hogyan tudnám másik gépre átvinni a Retail kulcsot.
Our keys can be activated only once.
Akkor mi a különbség a Retail és az OEM között?
difference between retail and OEM is because OEM is used for fresh installation.
Both are one time activation, so if you format your system you will have to get a new one.
Mivel nem válaszoltak rá, újra megkérdeztem.
Between these keys there is no difference for end user. That is why it is so cheap.
If you buy directly from Microsoft, you will get key that you can activate again, but this key is one time activation.

Tehát ezek elméletileg 1x aktiválható kulcsok, ahogy az oldalukon is jelzik.

Ezért gondoltam, valami egyedi megállapodásuk lehet a Microsofttal, mert az kizárt, hogy lopott, generált kulcsok legyenek. Ezek megsemmisítésre szánt gépek kulcsai lehetnek?

(#115959) Lauda válasza pinnacle (#115958) üzenetére


Lauda
félisten

hogyan tudnám másik gépre átvinni a Retail kulcsot

[link]

(#115960) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Heló,
kéne 1 kis help. Újrahúztam 1 gépet és nemtudok offline fiókot csinalni, csak microfost-osat akar. mit csináljak? hogy csinaljak helyi fiókot?

(#115961) dik


dik
őstag

Helló!

Olyan kérdésem lenne kihez tudnék fordulni olyan ügyben priviben amiért itt fejvesztés lenne? Elnézést csak így, de telepíteni szeretnék egy win 10 eddig még nem volt és nem is annyira vágom melyik lenne a jó erről szeretnék ott kérdezni. Meg az a bizonyos n.... is a barátom és tehát na lenne pár kérdésem. :)

Nagyon köszönöm előre is ha valaki tudna nekem segíteni!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#115962) Lauda válasza Ga3rieL (#115960) üzenetére


Lauda
félisten

(#115963) Lauda válasza dik (#115961) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Innét letöltöd az eszközt, elindítod és letölti neked/elkészíti a telepítőt, amire csak szükséged lehet.

(#115964) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Van egy nemrégiben felállított gépem Windows 10 op. rendszerrel, szeretnék ehhez rendszerkép biztonsági mentést csinálni. A rendelkezésemre álló tárhely egy 1,9 TB-os pendrive, a mentés gond nélkül el is indul, ám pár perc után a Windows küld egy üzit, hogy a pendrivet fel kell címkézni és ehhez kiír egy több betűből és számból álló kódot, és kérdezi, hogy felcímkézem e. Nos, az ok-ra kattintok, még egy kis ideig fut a mentés aztán kiírja, hogy az adott helyre nem menthető a rendszerkép. Próbáltam úgy is, hogy 2 partitióra osztottam a pendrivet, de sem így, sem úgy nem hajlandó erre mentést csinálni a Windows 10. Mit lehetne (kéne) tenni ezzel, hogy az adott pendrivera menjen a mentés?

Samsem

(#115965) King Unique válasza Ga3rieL (#115960) üzenetére


King Unique
titán

Mármint max. a Home kiadásnál és aktív internetkapcsolat mellett, de amúgy annál is lehet a telepítésnél helyi fiókot létrehozni, amiről már volt szó itt.

(#115961) dik:
Ha Windows 10-et akarsz telepíteni pl. pendrive-ról, akkor ahhoz egy másik válaszban vannak instrukciók. A melyiket kérdésre a válasz az, hogy alapesetben az aktuális verziót (1909) és annál azt a kiadást, amelyikhez van/lesz megfelelő licenced. Az ISO-fájl letöltéséhez meg felesleges "n...." és társai forrásokkal szórakozni, amikor a Microsoft weboldaláról is eleve letölthető. Azt meg eldöntöd pl. alábbi összehasonlítás alapján, hogy Home / Pro / egyéb kiadás kell-e, de alapesetben elég otthonra a Home.

(#115966) adika4444 válasza dik (#115961) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Javasolnám a letöltési hely fórumát :)

üdv, adika4444

(#115967) King Unique válasza SamSem58 (#115964) üzenetére


King Unique
titán

"1,9 TB-os pendrive"

Már rosszul kezdődik... :D Az a 2 TB körüli pendrive eleve fake lehet, hacsak nem fél millióért vettél pl. egy ilyet.

Egyébként meg nem írtad, hogy milyen programmal akarsz biztonsági mentést, lemezképfájlt készíteni a Windowsról, pontosan mit jelent ez a "felcímkézés", esetleg valami screenshot a hibáról, stb. De amúgy az programtól is függhet, hogy enged-e pendrive-ra, azaz cserélhető lemezre menteni, vagy csak helyi (belső és külső HDD/SSD) és hálózati meghajtókra. Aztán a célmeghajtón lévő fájlrendszertől is, ahol pl. a Windows 10 beépített eszközénél eleve NTFS fájlrendszer kell, míg pl. a Macrium Refflect engedi FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra is menteni a lemezképfájlt, mármint 4 GB-nál kisebb fájlméretig.
Ha van kéznél pl. külső HDD, akkor inkább arra kellene menteni. Meg ha arra engedni az adott program, akkor az is csak a pendrive alkatmatlanságát/hibáját erősíti, ami egy vélhetően fake modellnél pláne nem lenne meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#115968) SamSem58 válasza King Unique (#115967) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A mentést természetesen a Windows beépített eszközével óhajtom csinálni, a pendrive bár nem Kingston, de a gép szerint is 1,9 TB a kapacitása a fájlrendszer pedig eleve NFTS. Van ugyan merevlemez, de annak a kapacitása kicsi, 70 GB, azért vettem ezt a pendriveot. A pendrive Kínai, ám ettől még működhet, illetve működnie kéne...

Samsem

(#115969) Cs1csó válasza SamSem58 (#115968) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a pendrive-od? Kingston DataTraveler Ultimate GT 2TB USB 3.1 DTUGT/2TB
Mert Magyarországon csak ez kapható, ha más típus akkor írd már meg a pontos típusát, szerintem is kamu.

Teszteld: Ha van 2TB-nyi tartalmad a gépeden akkor azt kezd el rámásolni.

(#115970) Buckey válasza Cs1csó (#115969) üzenetére


Buckey
senior tag

És utána visszamásolni. ;)
Ismerős is vett 1TB Kingston pendrive-t kínából kb. 10 ezerért. :DD De kb. 460 pár megánál több nem jött le róla, pedig a gép 980 gigásnak látta, és annyit rá is "másolt". :DDD

(#115971) Cold5 válasza #86564352 (#115925) üzenetére


Cold5
senior tag

Igen, csak eddig bal oldalt rögtön szűkítette a megjelenített elemeket, ahogy írtam a keresőbe...

Nekem ez így nagyon f*s... :W :((

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#115972) King Unique válasza SamSem58 (#115968) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy látszólag stimmel a tárolókapacitása, még nem feltétlen jelenti azt, hogy gyakorlatilag is és pont emiatt simán lehet fake. Meg ha te is ilyen gyanúsan olcsó 12-18 dolláros 2 TB-os pendrive-ot vettél, mint az alábbi példában lévő, akkor pláne. + Ha a példában említett tesztprogramok hibát dobnak, akkor eleve nincs miről beszélni. Ha fake a pendrive és nem stimmel a kapacitása, jóval kisebb a névlegesnél, akkor meg nyilván nem meglepő, ha nem megy végig a mentés és hibával elszáll. Inkább egy 2 TB-os külső HDD-t vettél volna, de azt is lehetőleg normális helyről és reális áron, mert a nagyon olcsó keletről annál is fake.

[ Szerkesztve ]

(#115973) edeleny válasza adika4444 (#115957) üzenetére


edeleny
őstag

Szia.

Soha nem tapasztaltam ilyet! Lassulást, pedig nagyon régen használom már. Nem lehet, hogy a router hardwere nem bírja?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#115974) #86564352 válasza Cold5 (#115971) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem is jobban tetszett a korábbi módszer. Ez van. Azt is utálom WIN gomb keresés zavaró lett.

(#115975) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy lehet hogy ugyan az a windows van mind két gépen, egyiken van helyicsoportházirend szerkesztő, a másikon meg nincs?

Windows store-t akarom kilőni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115976) King Unique válasza enginev3.0 (#115975) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk úgy lehet, hogy mégsem ugyanaz a Windows van mindkettőn, ahol csoportházirend a Pro kiadástól érhető el, a Home estében nincsen.
A Microsoft Store "kilövésére" meg amúgy nem világos mégis mi szükség van, mivel alapesetben nyilván nem kell.

(#115977) Dorian


Dorian
félisten

Help.
Zyxel NAS-hoz használok a laptopomon Win 10 alatt Transmission remote GUI-t, ami pár hete (nem használom gyakran) nem csatlakozik. Amikor próbáltam újra telepíteni, kiírta egy nagy piros felirat, hogy a rendszer letiltotta a programot.
Mit tudok tenni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#115978) King Unique válasza Dorian (#115977) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk értelemszerűen a program aktuális verzióját kellene telepíteni, amiről amúgy pont nemrég volt szó és akkor talán menne.

(#115979) enginev3.0 válasza King Unique (#115976) üzenetére


enginev3.0
félisten

hopsz, tényleg egyik home :B

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#115980) Dorian válasza King Unique (#115978) üzenetére


Dorian
félisten

Próbáltam a linkben említett 5.18-at, azzal is ugyanez.
köszi

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#115981) Cs1csó válasza Buckey (#115970) üzenetére


Cs1csó
félisten

;]

(#115982) edeleny


edeleny
őstag

Hátha.....még egyszer!
Uj Widows! Win 10 Pro, aktiválva. Hivatalos!
Nem látja a hálózati meghajtókat. (WDR3600 router, 2db. 1 terás vinyó, másik régin tökéletes)
Az SMB-t engedélyeztem, a LuCi-t elérem, transmision remote GUI műxik, viszont a hálózat nem látja az openWrt meghajtót!
???

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#115983) dik válasza Lauda (#115963) üzenetére


dik
őstag

Aha köszönöm a segítséget! Bár anyagilag a lehető legolcsóbb variáción van a hangsúly. Tehát akkor licenc ugye. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#115984) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Letesztelem, kíváncsiságból Total Comanderrel rátöltök egy csomó, máshol meglévő anyagot, aztán kiderül, hogy mi az ábra.... Mert most már kíváncsi vagyok rá, hogy meddig bírja! :D

Samsem

(#115985) Lauda válasza dik (#115983) üzenetére


Lauda
félisten

telepíteni szeretnék egy win 10 eddig még nem volt és nem is annyira vágom melyik lenne a jó

Erre reagáltam. Amit linkeltem az a jó. Licenc nem fontos, hiszen pár apró korlátozás van az aktiválatlan windows 10-ben. Persze ha annyira vágysz az aktiválásra, pár ezer forintért vehetsz kódot is hozzá és kész vagy.

(#115986) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Másnál hogy szuperál jelenleg a Store? Nálam csak akkor tölt be appot ha a keresőbe írom be a nevét,amúgy pl ha rámegyek a Free Apps-ra és ott rányomnék mondjuk a Messengerre(vagy bármi másra)akkor nem tölt be semmit.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#115987) King Unique válasza SamSem58 (#115984) üzenetére


King Unique
titán

Ha már leteszteled a pendrive-ot, akkor direkt likelve volt egy példa, hogy elsődlegesen hogyan és milyen programokkal kellene, nem feltétlen TC-s másolással. Amúgy meg elég jó eséllyel fake, pláne ha csak pár-néhány ezerért, azaz irreálisan olcsón lett véve... Ez esetben az eredeti kérdésre pedig nyilván az a válasz, hogy pendrive probléma, az a hiba forrása, nem a Windows 10. A probléma elkerüléséhez meg tessék megfelelő célmeghajtót, illetve megfelelő USB-s tárolóeszközt használni a mentéshez és akkor nem lesz ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#115988) adika4444 válasza Dorian (#115977) üzenetére


adika4444
addikt

Webböngészővel tudsz csatlakozni a Transmission Remote-hoz?

üdv, adika4444

(#115989) adika4444 válasza edeleny (#115982) üzenetére


adika4444
addikt

Ha az SMB1-et engedélyezted a szolgáltatásoknál, akkor a \\<router-ip> útvonalat írd a futtatásba. Így rátalál?

OpenWRT esetében egyébként a 3-as SMB is támogatott első ránézésre, szóval szerintem max a felfedezés nem megy a hálózaton, de a fenntebb írt módon el kellene tudnod érni. Ha sikerül az SMB1-et kapcsold ki!

üdv, adika4444

(#115990) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Valaki eltudná nekem mondani, hogy honnan lehetne letölteni ISO-ban a Windows 10 Enterprise LTSC változatot? (goodoffer24-en olcsón bírtam venni hozzá eredeti cd kulcsot)
A hivatalos media creation tool-ban sajnos nem találom.

(#115991) #86564352 válasza pistabyte (#115990) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt nem árulják magánszemélyeknek, ezért nincs MCT lehetőségeknél.

(#115992) zolee001 válasza pistabyte (#115990) üzenetére


zolee001
őstag

Ha megvetted és legális akkor az MS VSLC weboldaláról minden további nélkül letöltheted
(Gondolom usernevet és passwordöt is mellékeltek az "eredeti" külcshoz)

(#115993) King Unique válasza pistabyte (#115990) üzenetére


King Unique
titán

Egy másik válaszban volt már szó arról, hogy melyik ISO milyen kiadást tartalmaz. AZ MCT-s alapesetben Home+Pro+Education kiadásokat és azok N-es változatait, Enterprise a business standard ISO-nál van. De ezzel a módszerrel akár az MCT-vel is letölthető Enterprise kiadás.

Ha Enterprise LTSC ISO kell, akkor egyébként ott van a VLSC, + a 90 napos próbaverzióhoz a Windows Evaluations, ami pl. az alábbi cikkben is szerepel letöltési opcióként. Ja hogy nincsen megfelelő hozzáférés, azt nem adtak a pár ezer forintos kulcshoz, meg regisztrálni kell... Hát ez ilyen, meg aki Enterprise/Enterprise LTSC kiadást használ, jogosult arra, annak normál esetben van, kap hozzáférést, miegymás.
+1 letöltési opció pl. az oprend, ott van integrált Enterprise LTSC ISO otthonra... :))

[ Szerkesztve ]

(#115994) Cs1csó válasza zolee001 (#115992) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#115995) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Mennyire szabályos a számítógép leállítása,ha az a számítógépházon levő főkapcsolóval történik?
A Windows-ban hol van az a lehetőség elrejtve,hogy a gépen levő főkapcsoló megnyomásakor mit csináljon a gép?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#115996) Pyttawrx válasza Kezdő vagyok (#115995) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vezpult/ energiagazdalkodas

(#115997) Pyttawrx válasza pistabyte (#115990) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, leszeded a prot es s kulcs beírása után enterprise lesz.

(#115998) edeleny válasza adika4444 (#115989) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm a segítséget!
Így beírva bejött a router webes felülete. Valaki írta, hogy felderítési probléma lesz!
valószínű, mert egyszer csak látta. Most már van két hálózati meghajtóm! :)

Az SMB1-t kapcsoljam ki?

Más.
A Windows10 pro kulcsot aprópénzért vettem. beírtam, aktiválva van!
Lehet, hogy nem ide tartozik, de láttam már ugyn így pár ezresért Office kulcsot is. Azok is igy mennek? Melyiket érdemes, az Office2019-t, vagy a 365-t?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#115999) Polarstar válasza edeleny (#115998) üzenetére


Polarstar
nagyúr

OpenOffice felrak és ö'öm-bódogság. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#116000) Ablakos


Ablakos
őstag

Két monitoros munkával van gondom (kiterjesztett kijelző). A beállított percek után készenlétbe mennek a kijelzők. Amikor újra felélesztem, (billentyű/egér) az egyes monitorra tesz minden ablakot. A kettes teljesen üres. Lehet ezt valahogy állítani?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.