Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114601) kezo0 válasza gerrog (#114597) üzenetére


kezo0
addikt

Tudom, ez nem segít, de nyugodj meg, nálam pl. a default lomtár ikon sem frissül magától (legalábbis nem egyből, csak jó sokára), ha bedobok oda valamit vagy ha kiürítem a lomtárat. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114602) King Unique válasza attiati (#114598) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem éppen Windows 10, hanem inkább programspecifikus (Acronis) kérdés. Amire válaszként a gyártó weboldalán van számos leírás (pl. 1, 2, 3), YouTube-on videók a használatáról, stb. Vagyis betallózni a lemezképfájlt, célmeghajtót megadni, stb. Valamint a visszaállításhoz szükség esetén a program pendrive-ról bootolt WinPE változatát használni, amit az egyik előbb linkelt leírás is szemléltet.

" A két kisebb win10 partíciót is backupolni kell? (EFI + recovery)"

Az elég evidens, hogy ha létrejöttek a telepítésnél azok a kicsi partíciók (pl. ESP, SR, WinRE) a Windows számára fenntartva, akkor nyilvánvalóan azokat is le kell menteni, belefoglalni a mentésbe, visszaállításnál visszaállítani, sőt egy normális program azokat is rendszerint eleve kijelöli. Vagyis nem, nem kizárólag csak a C-t kell, az utóbbi nem világos honnan jön... Max. akkor reális, ha esetleg külön-külön történik a C és a kicsi partíciók lementése, amire példát korábban említett más az Acronis használatánál. Meg akkor, ha pl. legacy/CSM telepítésnél nem jön létre külön az 530 MB-os System Reserved partíció. De alapesetben létrejön, létrejönnek kicsi rendszerpartíciók a Windows számára fenntartva BIOS/MBR és UEFI/GPT módban történő telepítésnél egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#114603) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Intel HD gondban kérnék segítséget.
Adott egy AsRock J3455M, zenehallgatós gép. Nem volt Intel HD driver felrakva, csak amit a Windows.
22-én jött egy frissítés, azóta indításnál kékhalál, callstacken meg dxgkrnl és az igfx, tehát egyértelműen az Intel driver száll el.

Namost én hiába takarítom el DDU-val, akármit* rakok fel, kékhalál van azóta. Valamint ha kap netet, akkor ő erőszakos, és felrak valamit, ami szintén kékhalál.

A vicces az, hogyha felkerül driver, de nincs újraindítás, akkor egy Unigine Heaven hiba nélkül elfut. Tehát artifact, meg egyéb hiba nincs.

Nem igazán tudom most mit kéne csinálni.

*AsRock oldala, plusz Intel oldaláról kétféle, és Windows Update.

[ Szerkesztve ]

(#114604) jokeph válasza quailstorm (#114603) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
A kérdéses frissítés visszavonása, kezdésnek. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114605) quailstorm válasza jokeph (#114604) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem jelenik meg a frissítés a vezérlőpultban, hogy eltávolíthassam.

(#114606) jokeph válasza quailstorm (#114605) üzenetére


jokeph
nagyúr

Rendszer-visszaállításban ?

Illetve az eszközkezelőben megnyitva az Intel HD graphics-ot, az illesztő program fülnél létezik korábbi driver visszaállítása gomb is.
Bár, ez is csak a következő frissítésig lesz ok. :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114607) quailstorm válasza jokeph (#114606) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Intel Display 26.20.100.7265, KB száma nincs.
Egy nappal korábban van visszaállítási pont... Nézzük.

(#114608) Lauda válasza quailstorm (#114605) üzenetére


Lauda
félisten

A gépházban a frissítéseknél?

(#114609) svgyula válasza quailstorm (#114607) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Rakj bele egy ~2-5eft-os VGA kártyát az alaplapit meg tiltsd le a francba. Jobban jársz mint ha szívatod magad napokig.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#114610) jokeph válasza quailstorm (#114607) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha nem kell igazából a HD Graphics grafikus képessége, elég ha csak képet ad, akkor legvégső durva megoldásként letiltod az eszközkezelőben, azt jó napot.
Másik megoldásként amit (#114609) svgyula javasolt, illetve amennyiben ez a gép nincs másra használva, én tennék rá egy W7/8.1-et azt ezeknek nem fáj melyik driver van fent és nem bírálják felül lépten-nyomon.
Garázsgépen nekem is W7x64 PRO fut, egyszer anno be lett lőve, azt megy. Csak böngészés és zene. :D

Illetve, zeneélésre meg böngészésre nem muszáj Windows, arra megfelel egy jóféle Linux disztró is, a lapod esetében pl. Ubuntu 16.10/Fedora 25.x vagy újabb.
Egy misét ez is megérhet. ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114611) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Tévedésből egy másik alkalmazást töröltem mint amit akartam.....van rá mód így utólag, hogy megnézzem melyik volt az? Akár előző műveleti lista vagy bármi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#114612) quailstorm válasza jokeph (#114610) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ASIO driver, JRiver. Nem jó a Linux... Alaplap csak Win10 64-bitet támogat.
Rendes passzív half-size VGA-t paneltápról hajtani, mikor eddig az összfogyasztás volt 10W, háááát...
Kéne a grafikus driver, mert annak kéne lejátszani a h264-et fullHD-ig...
A gépnek két funkciója van, egyik az MP3 és FLAC lejátszás USB DAC-on, másik a filmnézés, YouTube. Még a zenéhez épp el lehet létezni driver nélkül.

(#114613) quailstorm válasza quailstorm (#114612) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Visszaállítás sem segített, drivertelepítés után ugyanúgy meghal.

(#114614) jokeph válasza quailstorm (#114612) üzenetére


jokeph
nagyúr

A gyártói oldal alapján van támogatott Linux disztró. ;)
Nem biztos, hogy zökkenőmentes, de egy próbát megérhet.
Akkor dVGA kuka. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114615) tylerddd válasza zolee001 (#114575) üzenetére


tylerddd
veterán

Úgy néz ki nem a OneDrive volt a gond, ma is előfordult az említett hiba :F

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114616) Lauda


Lauda
félisten

A naptárat nem lehet úgy testreszabni, hogy én például soha nem kérek emlékeztetőt, ezt mindig állítgatni kell. Ezen kívül hogy tördelje a hosszú sorokat. Ennyire faék lenne ez a naptár, hogy a stíluson kívül kb semmit nem lehet fixálni? :D

[ Szerkesztve ]

(#114617) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Hálózatos fórumtársaktól kérdeznék a pingeléssel kapcsolatban.
Miért van az hogy az egyes webcímekre TimeOut jön, annak ellenére pl. Chrome simán eléri.
Amiknél pl. timeout van:
24.hu, ceginfo.hu, waberers.hu, startlap.hu, railcargooperator.hu
Amiknél válasz van rendesen pl.:
google.com, sg.hu, elitedangerous.com, star-citizen.hu, facebook.hu, index.hu, dhl.hu, ceginformacio.hu, prohardver.hu, logout.hu, stb.

Windows 10 pro. tűzfal aktív, de kikapcsolt állapotnál is ugyanez van, vezetékes kapcsolódás.
Érdekel a válasz, miért van timeout az egyes weboldalaknál, míg a Chrome mp-ek alatt eléri a kérdéses oldalakat, a cmd ping-je megakad. Sejteném h portokhoz van köze, de volt olyan https-es is ami megakadt vele, ugyanakkor elég sok https-es ment is.

Épp tesztelni akartam a c# programozástudásom azon részét hogy ellenőrizném hogy elérhetőek-e a weboldalak vagy sem és lehet inkább többre megyek a HttpRequest (HEAD) funkcióval mint a Ping-gel.... :U

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#114618) UnSkilleD válasza wollnerd (#114617) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

bizonyos webszerverek úgy vannak konfigolva hogy eldobják az icmp csomagokat

de ennek semmi köze a win10-hez

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#114619) Geth válasza wollnerd (#114617) üzenetére


Geth
addikt

Ahogy írták, ping (icmp type 8) =! http (default tcp 80 port) =! https (default tcp 443 port).
Almát körtével.

[ Szerkesztve ]

(#114620) wollnerd válasza UnSkilleD (#114618) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszönöm a választ! Ma is tanultam valamit.
Valóban oprendszer független dolog, kérdezhettem volna inkább a rendszergazda topicban. :)
Geth:
Köszi neked is. Ezt eddig is tudtam. A portkérdést igazából már ki is zártam mivel volt olyan weboldal ami 443 portos volt pl. waberers.com, és mégis eldobta csomagot, míg pl. facebook.com befogadta és küldte a választ.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#114621) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek, elvi kérdésem lenne.
A Windows hogyan kezeli az energiagazdálkodás monitor off részét?
Konkrétan, ha beállítom hogy 5 perc tétleség után kapcsolja ki a monitort, honnan tudja hogy oké, mehet, vagy épp nem?
Az OS figyeli a hogy van-e érdemi változás a képernyőn, vagy lekérdezi az épp futó alkalmazásokat, hogy halló, te előtérben vagy, dolgozol, akor nem lövöm le a monitort.
Vagy fordítva van, az alkalmazások közlik hogy éppen aktívak, előtérben futnak?
Megköszönnék bármi erre vonatkozó felvilágosítást.

(#114622) lovi27 válasza tordaitibi (#114621) üzenetére


lovi27
addikt

Szerintem alapvetően a billentyűzet és az egér használatát figyeli, nem a képernyő tartalomtól függ. Feltételezik, ha valaki a monitor előtt ül használja ezeket az eszközöket. Hogy milyen gyakorisággal teszi azt személyre lehet szabni a késleltetéssel.

Ha alszik előtte akkor nyugodtan ki lehet kapcsolni, hogy a fény ne zavarja az alvásban. :DDD

(#114623) tobias40 válasza lovi27 (#114622) üzenetére


tobias40
veterán

Nem csak azt nézi,mert ha megy rajta pl. az AnyDesk progi akkor nem engedi lekapcsolni a kijelzőt,nálam..

(#114624) Geth válasza wollnerd (#114620) üzenetére


Geth
addikt

De nem tudtad, mert akkor nem írtál volna :)

(#114625) tordaitibi válasza lovi27 (#114622) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szia,
tuti nem, egy 2 órás videó akkor hogy megy végig?
Közbe nincs egér bill. aktivitás.
Valami más a megoldás, ezt keresném.

(#114626) Cs1csó válasza tordaitibi (#114625) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az is egy kivétel, teljesképernyős alkalmazás.

(#114627) Geth válasza Cs1csó (#114626) üzenetére


Geth
addikt

Nem kell teljes képernyősnek lenni.
Egyszerűen fogalmazva az tartja ébren a gépet ami akarja.

(#114628) apollo12


apollo12
veterán

Hali valaki meg tudná mondani chorme-ban youtube-nál teljes képernyő módban miért látszik a Tálca rész, még F11 módban is , de a másodlagos képernyőn meg jó :F

[ Szerkesztve ]

(#114629) kukulec


kukulec
őstag

helló, az a kérdésem, hogy ha kicserélem az alaplapom és a processzort, akkor az ssd-men lévő win 10 (8-ról upgradelve) és office (standalone) elveszik? mert szeretnék i36100-ról amd 3600-ra fejleszteni, de az ssd-m maradna. (amíg nem tudom meg, hogyan lehet mindent egy másik ssd-re átmásolni probléma nélkül :) )

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#114630) Pyttawrx válasza kukulec (#114629) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A macrium free reflect progival.

[link]

(#114631) Lacmaster


Lacmaster
tag

Sziasztok! Remélem jó helyen írok..
Szóval a konfig:
Ryzen 5 2600/Asus b450f gaming/Ddr4 3000Mhz Trident Z/Kingston A2000 500gb ssd/Rx 580 Nitro+ 8gb
Problémám a következő..
Win 10 64bit
Pár napos használat után a gép kifagy kék halállal :W :W
Hiba üzenet:System Thread Exception Not Handled
Hibajelenség stornvme.sys
Mai nap csökkentet módban (és csakis ott) az alábbiakat vettem észre..
-Realtek audio driver sárga pipa, vmi hibás :Y
-Általános Pnp monitor hiba :Fm (Lg Uj 635v 140 tv-re van kötve)
-Vmi faccom hullámtáblás szintetizátor hiba
:F
És vmi virtuális ....
Sima indulásnál nem jelez semmi gondot :W :W :W
A kék halál egy újraindítás vagy bekapcsolás után pár mp-re jelentkezik!
A gépem elvileg Hyperx rammal volt szerelve de ezt eladtam kompatibilitási gond miatt, mert csakis alacsony terhelésen, mondjuk videó, kifagyott majd nem indult ramra panaszkodva!Jelenleg ilyen nincs! 3 napos a Win :O :O
1.5 hónapja csak telepítek kb 3-5 naponta, maga a rendszer egyszer sem volt stabil max 4 napig...Már az ideggörcs kerülget!
Várom válaszotokat!Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#114632) kukulec válasza Pyttawrx (#114630) üzenetére


kukulec
őstag

köszi, de ez azt is jelenti, hogy akkor nyugodtan kicserélhetem az alaplapot és procit?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#114633) King Unique válasza kukulec (#114629) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ milyen licenc, meg hogy szükség esetén hogyan próbálod újraaktiválni. A Windows "átmásolása" másik SSD-re megoldható klónozással, amihez használható pl. a népszerű Macrium Reflect, vagy egyéb program. Már ha az a cél, mert amúgy nem feltétlen muszáj emiatt rendszermeghajtót cserélni, vagy új telepítést csinálni. Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#114634) Pyttawrx válasza kukulec (#114632) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem feltétlen.., King Unique leírta a többit. :)

(#114635) lovi27 válasza tobias40 (#114623) üzenetére


lovi27
addikt

Szó se volt arról, hogy csak! Azért írtam, alapvetően. Windows esetében ez a két fő beviteli eszköz ami aktív emberi jelenlétre utal, de van még néhány más is, pl. joystick, stb.

(#114625) tordaitibi
Természetesen a programoknak is biztosítanak lehetőséget, hogy indokolt esetben felfüggesszék a kikapcsolást. A példádban szerintem a videólejátszó program tiltja a lejátszás idejére. A tiltás nincs túlgondolkodva. Néhány egyszerű feltétellel eldönthető mikor van szükség rá.

(#114636) kukulec válasza King Unique (#114633) üzenetére


kukulec
őstag

két hónapja vettem, sajnos oem az office. ha deaktiválom és később újra, akkor az működhet?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#114637) monosz


monosz
őstag

Sziasztok!
Lehet hülye kérdés,de a minap hardvereket cseréltem (alaplap+Proci), és telefonos segítséggel (Ms call center) ujra aktiváltam a win10-es rendszert,az uj konfighoz.
Az létezhet,hogy az eladott hardverhez,ha az uj tulaj telepíti a win 10-et, aktiválódik,és tiltja a jelenlegi aktivált rendszeremet?

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#114638) Pyttawrx válasza monosz (#114637) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Tehát eladtad a régi hardvereket? De call center segítségével a régi reget áthoztad az új hardverhez? Elvileg ez esetben nem tudja az eladott hardvereken aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#114639) monosz válasza Pyttawrx (#114638) üzenetére


monosz
őstag

Oks,köszönöm. :R
Csere után a win 10 nem tudta ujra ativálni a rendszert,hibakódot jelzett.(mondjuk pont hétvégén történt a váltás) Egyébként,kb.15 perc volt a telefonos ujra aktiválás.Mindent ellenőriztek,de rögtön sikerült.Nagy respect az MS-nek.

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#114640) Doky586 válasza monosz (#114639) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Mindent ellenőriztek.."

Pl mit? Ujjlenyomat, retinavizsgálat, arckép, vizeletminta...? :B

[ Szerkesztve ]

(#114641) tordaitibi válasza lovi27 (#114635) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

"Természetesen a programoknak is biztosítanak lehetőséget, hogy indokolt esetben felfüggesszék a kikapcsolást."
Valahogy én is így gondoltam csak ennek a pontos menete érdekelne.
Az OS kérdezgeti a futó programokat, vagy azoknak van egy ilyen üzenetük amit rendszeresen küldenek az os-nek, hogy ébren vagyok?
Ha valaki esetleg tudja, megoszthatná velem, nem találok erre vonatkozóan semmit, vagy rosszul keresek.

(#114642) Geth válasza tordaitibi (#114641) üzenetére


Geth
addikt

Nem mondtad melyik API érdekel, a WinAPI-s hívás: SetThreadExecutionState

Nem kérdezget az OS semmit.
Az OS háttérben futtat timereket, amik ketyegnek és ha elérik a megadott értéket, akkor elalszik a monitor/gép.
Ezek a timerek resetelődnek alapesetben pl. input eszközök aktivitásakor.
Ezzel a function-nel is resetelhető a timer, illetve a folyamatos ébrentartás is kérhető/kikapcsolható.
Ezek mind le vannak írva a linkelt doksiban :)

Megtekinteni az aktív kéréseket: powercfg  /requests
Egyébként felül is lehet bírálni: powercfg /requestsoverride /?

(#114643) #73959936


#73959936
törölt tag

na: ms fiók

létrehozva, belépve, szikronizálva a pc-vel, így az aktiválásnál megjelenik az, hogy ms fiókkal regelt valamint az outlook-ban is látszik a kapcsolat.

kérdés: a létrehozott fiókban viszont nem látszik sem a pc, se nem látszanak az előfizetések...hogy is van akkor ez ? :U

[ Szerkesztve ]

(#114644) Mizol29


Mizol29
senior tag

Üdv! Ha véletlen nem jó helyre írok akkor irányítsatok a megfelelő helyre. Igazából nem tudom hol találhatnék választ a gondomra. Azért ide írok mert kezdem azt hinni, hogy valami wines marhaság kavarhat be.
Na szóval az a problémám, hogy egy bizonyos játéknál (Division 2) egy idő után úgy érződik a játék mintha nem lenne folyamatos a kép úgymond dadog annak ellenére, hogy folyamatosan megvan a 60 fps. RTSS-el van lekorlátozva 60 fps-re és természetesen a vysync ki van kapcsolva. Már mindent megpróbáltam. Új vga driver le régebbi fel. Windowst frissítettem. Lapozófájlt másik meghajtóra tettem, de ki is kapcsoltam már. Egy 128gb-os ssd-n van a játék amin még van 30gb szabad hely. Azt vettem észre, hogy amikor elkezdek játszani akkor ugye meg van a képtörés amit a vysync hiánya okoz ami nem is gond, de amikor előjön ez a dadogás akkor mintha megszünne a képtörés mintha egy vysync szerű valami bekapcsolna a háttérbe. Ez elég hülyén hangzik meg nem is hiszem, hogy van ilyen, de már nem tudom. Egy RX 580 4gb-os vga van a gépbe ami high beállítások mellett sem éri el a 3,5gb memória használatot FullHD felbontás mellett. RTSS-el van monitorozva minden adat. Vga hőfok 60, cpu 47-50 és fixen 60 fps akkor is amikor érzem, hogy nem folyamatos a kép. Ja a rendszermemóriából meg max 10gb-ot használ és semmi program nem fut a háttérben. Próbáltam rákeresni a játékkal kapcsolatban, hogy nem e jár valaki hasonló cipőben, de hasonlót se találtam.
Gép:
Cpu: R5 2600
Vga: Sapphire Nitro+ RX 580 4GB
Ram: Patrior Viper4 2x8GB
SSD: Crucial BX500 120GB
HDD: WD10EZEX 1TB
Kezdem azt hinni, hogy nem a játékkal van baj mert a monitorozott adatok alapján minden patika mint fps-ben mint frametime-ban. Lehet valamilyen win hülyeség okoz ilyet? Nem szivesen raknám újra a rendszert mert még ez is elég friss.

Ui.: Amikor előjött a jelenség akkor nyomtam egy alt+entert ami ablakosba rakta a játékot ami felbontásban annyit jelent, hogy 1920x1061 és a dadogás megszűnt.

(#114645) Doky586 válasza Mizol29 (#114644) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kapcsold be a v-sync et.
(Így ugyan kevesebb fps-t mutat, de mégis folyamatosabb lesz a kép)

[ Szerkesztve ]

(#114646) tordaitibi válasza Geth (#114642) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Koszonom! Pont ilyesmire gondoltam.

(#114647) flash-


flash-
veterán

üdv
van sok csalédi képem mappákba rendezve.sajnos valami miatt a régi mappáknak is mostani lett a módositás dátuma, ez azt eredményezi hogy nem időrendi sorrenben vannak már..
lehet e valahogy úgy rendezni a mappákat hogy a kép készítésének ideje szerinti időrendi sorrendbe?

ugyanis van olyan lehetőség be is raktam a mappáknál hogy készítés dátuma, de mivel nem listázodik ki abban az oszlopban az idők ezért ez így nem müködik.valami addon vagy megoldás erre?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#114648) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre vki ? :U

(#114649) Doky586 válasza #73959936 (#114648) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Válts helyi fiókról MS fiókra, akkor a weblapon is megjelenik a géped.

(#114650) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

A Windows-felhasználókra egy utált szolgáltatást erőltet a Microsoft

A Windows 10 telepítésekor a Microsoft már nem hagyja, hogy online fiók nélkül kerüljön fel az operációs rendszer. Egyre több helyen jön az [erőszakos terjeszkedés]
Az internetre kapcsolódó eszközökön többé nem jelenik meg a helyi fiók lehetősége. Ehelyett a felhasználónak be kellett jelentkeznie egy Microsoft-fiókba...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.