Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114651) King Unique válasza _DiEGO_ (#114650) üzenetére


King Unique
titán

Azzal láthatóan a cikkírók sem voltak tisztában, nem próbálták ki, amiről nemrég már volt szó itt... :DDD Vagyis ez a nem hagyja is jelenleg max. a Home kiadást érinti, de akár még annál is kijátszható többféleképpen, az is telepíthető helyi fiókkal. Az meg a másik, hogy akár utólag is lehet Microsoft-fiókról helyi fiókra váltani, nem feltétlen kötelező az előbbivel használni a Windows 10-et.

[ Szerkesztve ]

(#114652) Cs1csó válasza _DiEGO_ (#114650) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez - ha ugyanarról van szó, nemrég volt róla szó itt a topikban is - elsősorban a HOME felhasználók vegzálására van, a PRO felhasználók (vagy az egyéb vállalati stb. verziók) szerencsére még válthatnak.
A HOME verziókon is lehet helyi fiókot választani a telepítésnél csak annél a résznél amikor ez következik (amikor a billentyűzetkiosztásra kérdez rá) meg kell szakítani a netkapcsolatot ( a netkábel kihúzásával, a router kikapcsolásával stb.) majd kattintani a TOVÁBB opcióra ezután jön egy kis fenyegetés, hogy milyen sok "hasznos" (?) funkciótól esünk el ha nem MS fiókkal használjuk a gépet de utána - jobb alsó sarok - kattintás arra, hogy nincs internetünk és ekkor bejön a helyi fiók létrehozása opció itt megadod a felhasználónevet majd kattintasz a továbbra, ekkor érdemes visszakapcsolni az internetet - és mehet tovább a gép beállítása.

(#114653) adika4444 válasza #86564352 (#114510) üzenetére


adika4444
addikt

Te mivel szoktál backupolni?
A Macrium-ot néztem, de particionálatlan területre kell visszaállítani, nekem meg van Windows meg adatpartícióm is.

üdv, adika4444

(#114654) King Unique válasza adika4444 (#114653) üzenetére


King Unique
titán

Ezt hol írták, hol olvastad, hogy csak full particionálatlan területre lehet visszaállítani a Macrium szoftverével, ténylegesen ki is próbáltad talán?

Mert amúgy elég ha a program kezelőfelületén van törölve a visszaállításhoz szánt lemezterület, vagy még az sem feltétlen kell, csak kijelölni és odamozgatni a másolás (copy) opcióval, vagy manuálisan drag & drop módon a mentésből kijelölt partíciókat, vagy csak lemezképfájl kijelölése + célmeghajtó kiválasztása és tovább. Meg ugye a visszaállításnál (és klónozásnál) úgyis felül lesz írva az a lemezterület. Valamint ha a céllemezen a Windows rendszerpartíciója (C) és a rendszer számára fenntartott kicsi partíciók (ESP, SR, WinRE) mellett van külön adatpartíció is, akkor lehet csak az előbbit, magát a Windowst menteni, nem feltétlen muszáj a teljes lemezt, minden partíciót, amit elég világosan szemléltet az is, hogy eleve külön-külön kijelölhetők a programban az egyes partíciók. A visszaállítás hasonló módon megy, ott is lehet a céllemez egy adott területére visszaállítani a mentést, az abban lévő partíciókat, nem feltétlen kell a már meglévő adatpartíciót törölni, meg teljesen nem lefoglaltnak (unallocated) lennie a célmeghajtónak.

(#114655) Zoz válasza flash- (#114647) üzenetére


Zoz
őstag

Én hasonló problémára az ingyenes Multi Commander-t találtam. Ebben az eszközök menü alatt van olyan, hogy Mappa dátum/idő módosítása, ezzel be lehet állítani, hogy a mappa dátuma a legújabb benne lévő fájl dátumával egyezzen meg. Lehet szűrni is, pl ha fotókról van szó, akkor csak a *.jpg-ket vegye figyelembe.

(#114656) bon válasza _DiEGO_ (#114650) üzenetére


bon
őstag

Alapból nem értem, hogy miért utált szolgáltatás, az online fiók. Amióta létezik én úgy használom, nagyon jó dolog. De amúgy is megkérdezném attól aki utálja annak van e okos telefonja? Ugyanis ott szintén kell az online fiók...

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#114657) Lauda válasza bon (#114656) üzenetére


Lauda
félisten

Az okostelefonnál sem kell, csak lehet úgy is használni.

(#114658) PitLee válasza Mizol29 (#114644) üzenetére


PitLee
őstag

Csak tipp
A monitorod mennyi Hz-es ?
ha pl 60 akkor nem kell lekorlátozni az fps-t elég csak bekapcsolni a Vsynket és már is a monitorhoz lövi a frissítést.
Abból régebben is volt gond ha egy VGA-t még a játék előtt az asztalon állítgatta valaki, fix elsimítás,Vsynk ..ect, a játék meg ezt nem tolerálta, jobb ezeket a játékra bízni és ott állítani.

Virtuális memóriát meg próbáld manuálisan fix értékre állítani.
Win7-re Microsft mondott egy szép értéket annó, nem tudom Win10-re és 16GB-ra mi az ajánlata. :DDD
"Ha a rendszer arra figyelmezteti, hogy a virtuális memória mennyisége alacsony, növelnie kell a lapozófájl minimális méretét. A Windows a lapozófájl minimális méretét a számítógépben telepített közvetlen elérésű memória (RAM) mennyiségével azonos szintre, maximális méretét pedig a telepített RAM mennyiségének háromszorosára állítja be. Amennyiben ezen ajánlott értékek használata esetén figyelmeztetést kap, növelje a minimális és maximális méreteket."

Amúgy meg
https://www.reddit.com/r/thedivision/comments/b5p4r0/dx12_stuttering_rx580_8gb_ryzen_5_2600/

(#114659) junior11 válasza bon (#114656) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is van kb a Windows 8 óta, használom Windows és android alatt is.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#114660) _ ĐanieL™ válasza Lauda (#114657) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Ja.. egy telefon online fiók nélkül csak hívásra és sms-re jó.. meg levélnehezéknek.
iPhone-t pl nem is tudsz bekapcsolni Apple ID nélkül.

(#114661) Lauda válasza _ ĐanieL™ (#114660) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát nem kell fiók, használhatod anélkül is.

(#114662) junior11 válasza _ ĐanieL™ (#114660) üzenetére


junior11
veterán

Androidot sincs sok értelme Google fiók nélkül használni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#114663) Pyttawrx válasza _ ĐanieL™ (#114660) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
"iPhone-t pl nem is tudsz bekapcsolni Apple ID nélkül." Dehogynem, sőt használni is tudod, csak appokat nem tudsz letölteni, de hívi tudsz, videót, zenét nézni tudsz, sms, meg netezni is tudsz.... stb pl

(#114664) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Mi okozhatja a következő problémát?
Win 10/64-et szeretnék telepíteni az asztali PC kivehető SSD-jére. (amin most is egy win 10/64 üzemel)
A partíció stílusa a működő ssd-n MBR.
Rufussal elkészítettem a bootoló pendrive-ot (MBR NTFS),
A cél ssd-n előtte win 7 futott.
A bootolás után formázom a partíciókat , és amikor egyben van az egész lemez, akkor megyek tovább.
Eljutok a jelszavakig , a biztonsági kérdésekig, a WIFI kapcsolódásáig is néha, aztán egyszer csak fekete képernyő, az egér mozog de nincs tovább.
Ugyanezzel a módszerrel párszor feltelepült a windows kezdőképernyője is, de nem működött.
Mit ronthattam el, hol lehet a hiba?

Segítségeteket előre is köszönöm szépen

(#114665) Marci112233 válasza junior11 (#114662) üzenetére


Marci112233
őstag

Nincs értelme valóban, de azt is lehetséges fiók nélkül használni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114666) junior11 válasza Marci112233 (#114665) üzenetére


junior11
veterán

Nem írtam, hogy nem lehet, de ilyen esetben megfelelhet egy nyomógombos telefon is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#114667) zolee001


zolee001
őstag

Az MS magát szopatja ezzel az eröszakos "MS Account only" irányvonallal mert határozottan hasznos dolog (többek között elfelejtett jelszó online resetelése) de mivel erölteti sokan akkor azért sem ami érthetö dolog

(#114668) Pyttawrx válasza balazs1956 (#114664) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Telepítsd net nélkül. Soha sem telepítek nettel, felesleges az MS account szerintem. Illetve a telepítőd új? Mármint melyik verzió?

(#114669) balazs1956 válasza Pyttawrx (#114668) üzenetére


balazs1956
senior tag

Ms accountot nem választottam, amúgy
1909-es verzió, 2019 év végi friissítésekkel.

(#114670) Pyttawrx válasza balazs1956 (#114669) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én leszedném az új image-t media creationnal majd rufussal, ahogy eddig is csináltad. vagy egyből mehet pendrivre a media creationnal, de nem adnék netet neki addig míg nem telepítem fel teljesen. :)

(#114671) balazs1956 válasza Pyttawrx (#114670) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, ki fogom próbálni!
Már kínomban egy külső rack-ben formáztam az ssd-t..
Volt, hogy háromszor újra bootolt, és kezdte előről a telepítést.
Tényleg: mikor kell kihúznom a pendrive-ot?

(#114672) Pyttawrx válasza balazs1956 (#114671) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amikor az asztal megjelent, és eltávolítod biztonságosan. (Igen tudom sokan, írják, hogy már nem kell stb.) :)

(#114673) balazs1956 válasza Pyttawrx (#114672) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm! Vissza fogok jelezni, mire jutottam!

(#114674) svgyula válasza _ ĐanieL™ (#114660) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Már sms-re is csak a kugli apk teljes takarítással! Ugyanis már az is viszi az adatokat, vagyis nem tudsz az új rendszereken csak net engedéllyel sms-t küldeni! Most futottam bele ebbe a gyönyörűségbe! Vagyis a bizalmas tulaj-bank stb. SMS is megy fel a kugli szerverekre, ha valaki a messenges üzenetküldő alkalmazást használja. Vagyis még az sem kell, hogy valakinek a mobilját figyeljék az üzenetekről elég a szerverekről leszedni az adatokat................ Na ez most lett számomra undorító.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#114675) fudi2002


fudi2002
veterán

Üdv
Fájltársításban kérek segítséget. Olvasgattam a hozzászólásokat, látom többeteknek volt gondja vele, de főleg régebben. Adott egy hivatalos win prof 64, teljesen frissítve. Szépen az adott fájlt megjegyeztetem vele, hogy ő nyissa meg, illetve a későbbiekben is, újraindítás és megint nem az a program az alap. Neten feltúrva különböző registry játékokat is játszottam, nem hoztak eredményt. Vkinek 5lete erre ami működik is?
Köszi!

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#114676) #73959936 válasza Doky586 (#114649) üzenetére


#73959936
törölt tag

az megtörtént....és mégsem jelent meg a gép

(másként hogyan látnám a win10 és az office esetében is a fiókot ?)

(#114677) fudi2002 válasza fudi2002 (#114675) üzenetére


fudi2002
veterán

Megoldottam, köszönöm.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#114678) _ ĐanieL™ válasza Pyttawrx (#114663) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Nem, nem tudod.
Az első bekapcsoláskor-, vagy visszaállítás után csak Apple ID-vel tudod aktiválni a telefont.

(#114679) _ ĐanieL™ válasza Lauda (#114661) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Csak a Droidot.
De gyakoralitag minden 'okos' funkciót nélkülözni fogsz.
Annak meg úgy sok értelme van...

[ Szerkesztve ]

(#114680) Geth válasza svgyula (#114674) üzenetére


Geth
addikt

Biztos hogy minden, nethasználatot igénylő feature-t kikapcsoltál az app-ban? :)
A többi képzelgéshez kellene forrást is mellékelned, amiben látszik hogy monitorozták a kapcsolatot és tényleg kimegy a teljes üzenet, stb.
Vagy B megoldásként írok még olyanokat, hogy a végén kénytelen leszel totál nomádra váltani :DDD

(#114681) Doky586 válasza balazs1956 (#114664) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A bootolás után formázom a partíciókat , és amikor egyben van az egész lemez, akkor megyek tovább."

Nyilván teljesen hibásan telepítesz.. [kép] [link]

(#114682) Pyttawrx válasza _ ĐanieL™ (#114678) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy is nem :D , csak wifi kell hozzá vagy itunes, nem ez az első hidd el. Mikor bemutatok egy telefont eladásra, szerinted előbb nem lépek ki, törlök minden adatot? Utána fiók nélkül üzemelem be, hogy lássa a vevő, hogy ki vagyok lépve, meg ki is próbálhatja, hívás sms net kamera stb :)

[ Szerkesztve ]

(#114683) #86564352 válasza Pyttawrx (#114663) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hogyan aktiválsz egy iphone-t Apple ID nélkül? Kibontasz egy új konzolt, hogyan játszol Playstation fiók nélkül?

Közben írod itunes... hát akkor is mire mész egy iphone-nal napi használatban fiók nélkül? Áruház, appok nélkül van egy drága butatelefonod. Milyen jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#114684) Pyttawrx válasza #86564352 (#114683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

MONDOM NEM KELL AZ AKTIVÁLÁSHOZ APPLE ID, ki lehet hagyni a lépéseket próbáld ki te is. :D Ha szeretnéd csinálok videót róla

Szerk:
a playstation fiók aktivlás az más ne keverd

[ Szerkesztve ]

(#114685) Pyttawrx válasza #86564352 (#114683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem ez volt a kérdés.
Hanem ez:"iPhone-t pl nem is tudsz bekapcsolni Apple ID nélkül." Erre szól még mindig a válaszom. Ha nem olvasol el mindent akkor minek írsz :D
SZERK:
Linkelem:
kérdés:
[link]
válasz:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#114686) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv,

Ilyen csodálatos képességekkel rendelkező processzor alatt miért használhatatlan a rendszer ? Bármit telepítek vagy csak aktívan használom az elképesztő processzor használatot generál. A venti ilyenkor visít rendesen. Ősszel volt kitakarítva és újrapasztázva de csak egyre szarabb.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#114687) Marci112233 válasza ƵøŁĭ (#114686) üzenetére


Marci112233
őstag

Valószínű bányászvírusod van. Futtass egy RogueKiller-t.

Csak azért mert nekem i7 4500U van ami előd széria de erősebb, és nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114688) Pyttawrx válasza ƵøŁĭ (#114686) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Feladatkezelőben nézd meg mi az ami terheli

(#114689) King Unique válasza balazs1956 (#114664) üzenetére


King Unique
titán

"A bootolás után formázom a partíciókat , és amikor egyben van az egész lemez, akkor megyek tovább."

Nem formázni, hanem törölni kell a Windowsnak szánt lemezterületet, majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak és tovább. Amúgy meg lásd egy másik válaszban leírtakat, hogyan is kellene megfelelően Windowst telepíteni.

"1909-es verzió, 2019 év végi friissítésekkel"

Akkkor az valami mások által tákolt verzió lehet, hacsak nem magad integráltad. A Microsoft weboldaláról jelenleg a 1909-es verzió, illetve a 18363.418 buildszámú ISO tölthető le, azt kellene használni, nem a mások által esetlegesen mindennel televágott szemetet...

"Tényleg: mikor kell kihúznom a pendrive-ot?"

A telepítésnél akkor lehet, amikor lement a telepítés 1. fázisa, kész a fájlok másolása és kiírja a telepítő, hogy újraindítás kell.

[ Szerkesztve ]

(#114690) #86564352 válasza Pyttawrx (#114685) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egyetértek a kiinduló ponttal, egy okostelefon belépés, szinkronizáció, áruház, appok nélkül csak levélnehezék.

Windows-nál érdekesebb a kérdés. Home változatnál erőlteti a Microsoft, mert ha a mezei user csak next-next alapon végignyomkodja a telepítést az új laptopján, szinkronizáljon dolgokat, Onedrive felhőben legalább az asztal és dokumentumok mappa legyen csatolva, akkor később mezei user gáz esetén MS fiókból tud jelszót resetelni, aktiválás rendben legyen, hardverhiba esetén felhőből visszaszerezni az irományait.

Kocka user ha akar, talál rá módot helyi fiókkal telepíteni, illetve a Pro-nál még van választás. Kocka user nem barmolja el a jelszavát és van biztonsági mentése, neki lehet nem kell úgy ahogy a Microsoft megálmodta az alapértelmezett módot.

(#114691) ƵøŁĭ válasza Marci112233 (#114687) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Biztosan nincs vírus a gépen. Jogtiszta szoftvereket használok. Érthetőség kedvéért:
- bármilyen böngészőt használok egy videót alig tudok megnézni
- futtatok egy víruskeresést 90% fölött a CPU használat
- semmilyen vírusirtót nem tudok használni, mert alapjáraton megeszi az erőforrásokat

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#114692) balazs1956 válasza Doky586 (#114681) üzenetére


balazs1956
senior tag

Idáig mindig eljutok!

Itt hozok létre egy új partíciót, kb 60 Gb-ost, a 120 GB-ból. (ha jól gondolom a "D" partíciót.)
Utána ezt a 60GB-os partíciót választom a Windows célkönyvtárának:
Rosszul csinálnám?
Az előző win 7-es miatt ebben a lépésben töröltem az előző C, D , és az első partíciót.
Utána állt elő az Általad belinkelt kép, és hoztam létre egy 60 gigás particiót.
Mivel az iso fájl 4 GB felett van, ezért Rufussal MBR- NTFS párost választottam.
Ha valamit nem jól csinálok, kérlek jelezz/jelezzetek vissza.

[ Szerkesztve ]

(#114693) Gargouille válasza fudi2002 (#114677) üzenetére


Gargouille
őstag

Azért hátha valakinek jól jön:

Rendszergazdai parancssorból kiexportáljuk az aktuális beállításainkat:

Dism.exe /online /export-defaultappassociations:C:\CustomFileAssoc.xml

Az XML fájl szerkeszthető igény szerint! Majd utána vissza lehet importálni:

Dism.exe /online /import-defaultappassociations:c:\CustomFileAssoc.xml

Ha szeretnénk akkor policy-vel lehetőség van minden bejelentkezéskor "force"-oni a dolgot, ehhez indítsuk el a gpedit.msc -t és itt a:

Számítógép konfigurációja \ Felügyeleti sablonok \ Windows-összetevők \ Fájlkezelő --> Alapértelmezett társítások konfigurációs fájljainak beállítása: És itt adjuk meg az XML fájl helyét.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#114694) Marci112233 válasza ƵøŁĭ (#114691) üzenetére


Marci112233
őstag

Amit említettem nem sima víruskergető. Szedd le és futtasd le. Ha marha lassan is teszi meg akkor is. Ezt azért mondom, mert a bányászvírust pikkpakk bekaphatod egy vírusirtó mellett, úgy hogy észre sem veszed, csak abban hogy a géped valamely része terhelve van. De ránézhetsz feladatkezelőben is mi terhel, mert könnyen lehet hogy egy nagyot terhelő program beragadt és a háttérben teheli a gépet. (Én már jártam így az utóbbival.)

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114695) Pyttawrx válasza #86564352 (#114690) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

"Egyetértek a kiinduló ponttal, egy okostelefon belépés, szinkronizáció, áruház, appok nélkül csak levélnehezék."
Még mindig nem erre válaszoltam, hisz ez egyértelmű, ezzel egyet is értek. :D Elengedtem a témát. A windowsra meg amit írtál az igaz, ha valaki így szinkronizál, éd ment, ez is egy megoldás, és jó is.
Viszont ha net nélkül telepíted, akkor a HOME sem erőlteti. :)

(#114696) #86564352 válasza ƵøŁĭ (#114686) üzenetére


#86564352
törölt tag

SSD van a gépben? Feladatkezelő mit mutat, mi járatja a procit?

(#114697) #37935104


#37935104
törölt tag

Sziasztok!

A következő problémával küzdök, de nem tudok rájönni, mit kellene átállítanom (és hol):
van egy Dell G5-ös gamer laptopom (NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti), amihez HDMI kábellel csatlakoztatok egy ASUS VX279 monitort. Amikor az "Ezen megjelenítő kiterjesztése" opciót választom, nincs semmi gond. Amikor viszont a "Megjelenítés kizárólag: 2" (tehát a külső monitoron) van kiválasztva, a Start menü, valamint a Windows értesítések, sőt, még a VLC-ben a film is és feltételezésem szerint a játékok is látványosan akadoznak. Néztem az MSI Afterburner-rel játék közben és úgy tűnik, hogy a megfelelő GPU van hozzárendelve a komolyabb grafikai műveletekhez. Nincs ötletetek, hogy mitől akadozhat a kép a második beállítás esetében?

A GTA V-tel próbálnék játszani és elég idegesítő, hogy a "gamer laptopomon" nem élvezethető a játék kinézete és dinamikája a fenti probléma miatt.

Előre is köszi a válaszaitokat! :))

(#114698) King Unique válasza balazs1956 (#114692) üzenetére


King Unique
titán

Az megvan, hogy a Windows 10 (is) létrehoz BIOS/MBR és UEFI/GPT módban történő telepítésnél egyaránt kisebb partíciókat a rendszer számára? Pont ezért felesleges és értelmetlen előre, fixen particionálni a célmeghajtót, fixen csak 1 db partíciót létrehozni rajta, vagyis igen, rosszul... Ha a telepítésnél egy külön D partíció létrehozása a cél, akkor először a Windowsna szánt szabad területet kellene megadni telepítési célként, majd új + alkalamaz és ott létehozni a C mellett a rendszer számára fenntartott kicsi partíciókat is. Majd utána particionálni a C-t tovább, létrehozni egy külön D partíciót. Vagy ráér akár a telepítés után is a lemezkezelőben a kötet zsugorítása, majd az új, egyszerű kötet létrehozása lehetőségek használatával.

"Mivel az iso fájl 4 GB felett van, ezért Rufussal MBR- NTFS párost választottam."

Először is nyilván nem az ISO-fájlt kell 1:1-ben a pendrive-ra másolni, hanem annak a tartamát, ezért a benne lévő install.wim / install.esd fájl mérete a lényeg. Ahol a Microsoft weboldaláról az MCT-vel letöltött és elkészített ESD ISO, abban az install.esd fájl mérete eleve kisebb 4 GB-nál, vagyis jó ahhoz a FAT32 fájlrendszer, az MCT is eleve arra formáz. A 1909-es standard, direkt módon letölhető 64 bites ISO ~ 5 GB körüli és benne az install.wim fájl is nagyobb 4 GB-nál, annál lehet indokolt az NTFS fájlrendszer. Vagy annál sem feltétlen, mert lehet kisebb méretű install.swm fájlokra darabolni. Volt már errúl szó számtalanszor itt a topikban (példa). Ahogyan arról szintén, hogy a Rufus használatánál mikor kell az MBR/GPT sémát választani, vagyis alapvetően a CSM/UEFI telepítési módhoz kapcsolódóan és nyilván nem az ISO méretétől függően.

[ Szerkesztve ]

(#114699) ƵøŁĭ válasza Marci112233 (#114694) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Köszi a segítséget de a vírusirtók világát ismerem. Természetesen nem talált semmit.

Nyilván felhasználja a lehetséges erőforrásokat. A legnagyob problémám az, hogy elindítom a böngészőt akkor a hozzátartozó folyamat 60%-ot megesz a processzorból és utána átlagos böngészés mellett sem változik ez az érték. A példa kedvéért ha felteszem az ESET vagy bármilyen egyéb gyártó termékét akkor a rezidens védelem alapjáraton 50-60%-ot megint felhasznál.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#114700) ƵøŁĭ válasza #86564352 (#114696) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Aha. Semmi különöset. Ha elkezdtem használni a böngészőt:

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.