Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114151) #86564352 válasza Dumi86 (#114147) üzenetére


#86564352
törölt tag

Attól is függ talán milyen nyelven telepítesz, talán attól is megadod az MS fiókot vagy csak helyi fiók és Redmond oldaláról éppen mi a sláger. Nálam angol telepítővel volt Candy Crush (és nem csak placeholder csempeként, hanem ténylegesen telepítve) a Spotify-t nem bánom azt használom. Netflix placeholder is volt és még valami, már nem emlékszem. Rutinból hagyom már először frissítsen a store, aztán uninstall ami nem kell feedback hub, mixed reality, mobile plans, 3D viewer, film+tv... remélem a jövőben még bővül a "szépen" eltávolítható appok köre. Még a 17XX és 18XX buildek idején a rekordom 1 GB feletti "ajándék" játék volt :D

Azt vettem észre a 3rd party fejlesztők is bolyonganak mindenfelé. Ki érti miért a Spotify Web Playerben van olyan feature, ami a desktop verzióban nincs és fordítva. Saját MS cuccoknál feltűnt az UWP Onenote és Mail app helyett is érdemesebb a webes változatból "appot" készíteni Edge-ből. Outlook.com, Twitter is a címsorban a PWA + gombot már ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#114152) egykori válasza zolee001 (#114150) üzenetére


egykori
őstag

Igazán köszönöm, hogy még segítesz, de én feladtam, mert tőlem elvitte a cica a csuszkát. :((
(W10 Pro 1909-es verzió; Dell Inspiron 17R 5721) Megjegyzem, a feleségem Lenovo W10 Home laptopján sincs csuszka.

[ Szerkesztve ]

(#114153) King Unique válasza Dumi86 (#114147) üzenetére


King Unique
titán

Állítólag már a 1903-as verziónál sem volt, legalábbis ezen cikk alapján. Amúgy meg kiadás, régió, helyi fiók / Microsoft-fiók használatának függvénye is lehet, már a korábbi verzióknál sem mindenhol volt CCS. Valamint egyik-másik ilyen alkalamzás csak placeholder csempe a Start menüben, nem mindegyik van ténylegesen telepítve. Aztán hogy megjelenjen-e ezek egyáltalán a Start menüben, az megint lehet beállítás függvénye is.

Amúgy sok vizet nem zavart akkor sem, ha volt/van, nem indult, nem futott a háttérben magától, sőt a gépházban külön-külön és egyszerre is letiltható az egyes UWP appok háttérben futása. Akinek meg esetleg annyira nem kellenek, akkor van lehetősége eltávolítani egyre többet helyileg a gépházban és egyéb módon (pl. PowerShell) egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#114154) zolee001 válasza egykori (#114152) üzenetére


zolee001
őstag

Érdekes,tud meglepivel szolgálni a w10

(#114155) PitLee válasza egykori (#114152) üzenetére


PitLee
őstag

Nem értek hozzá csak találgatás
Az nem lehet , hogy van bennük fény érzékelő szenzor és ha az aktív akkor nincs manuális csúszka, csak ha kikapcsold?

(#114156) egykori válasza zolee001 (#114154) üzenetére


egykori
őstag

Azt tudtuk, hogy mi fórumozók különbözőek vagyunk, de hogy a W10 is!
Végül is akkor ez windows téma, vagy valami más? Talán féléve tűnhetett el.

(#114157) zolee001 válasza egykori (#114156) üzenetére


zolee001
őstag

Az lehetséges,hogy saját gyártói külön app/program van /jár az adott géphez ami ezen beállitásokat hivatott managelni külön felületen esetlegesen FN vagy sima gyorsbillentyükkel

(#114158) egykori válasza zolee001 (#114157) üzenetére


egykori
őstag

Hát nem tudom, csak azon agyalok, hogy mitől tűnhetett el, amikor régebben volt ilyen. Neked is 1909-es W10 van a gépeden?

(#114159) #86564352 válasza egykori (#114152) üzenetére


#86564352
törölt tag

Google szerint 1809 verziónál vihette el a cica azokat a csúszkákat.

(#114160) zolee001 válasza egykori (#114158) üzenetére


zolee001
őstag

Igen de x éve upgradelödik a hatályos verzióra igy lehet ezért maradt benne

Valóban utána olvasva az MS fórumokon sok ismételten elégedett user köszöni a control panel-settings szarkavarását
(Esetlegesen lehetne még a power plant szavanként migrálni,power control panel ,plan a settingseben)

[ Szerkesztve ]

(#114161) egykori válasza #86564352 (#114159) üzenetére


egykori
őstag

Ez nagyon valószínű, bár volt még a 1903 közben. Nem tudom, mikortól nincs.

(#114162) egykori válasza zolee001 (#114160) üzenetére


egykori
őstag

Ezt a szavankénti migrálást a registryben gondoltad megpróbálni?

(#114163) movax válasza hito (#114139) üzenetére


movax
őstag

Ki kell kapcsolni a driver bevizsgálását. Persze saját felelősségre, csak ha tudod mit csinálsz, tudod, hogy amúgy megbízható a driver.

Én azt próbáltam, ami itt a második megoldás (Option two), csak így tudtam régebbi (és használható) Synaptics-drivert tenni a tapipadhoz.

(#114164) movax válasza egykori (#114152) üzenetére


movax
őstag

Teljesen egyszerű ezt beállítani. Valóban eltűnt a csúszka, de beállítod kézzel a fényerőt külön akkus és hálózati üzemmódra, és magától áll át, ahogy dugdosod bele a kábelt.

(#114165) egykori válasza movax (#114164) üzenetére


egykori
őstag

Én is gondoltam erre, csak nem hittem, hogy a Windows ennyire intelligens lenne. Azért megpróbálom, de gondolom, a két beállítás között egy restart kell.

(#114166) movax válasza egykori (#114165) üzenetére


movax
őstag

Nem kell restart, megy egyből.

(#114167) egykori válasza movax (#114166) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm, se újraindítással, se anélkül nincs változás.

(#114168) movax válasza egykori (#114167) üzenetére


movax
őstag

Sajnálom. Két Lenovón és egy Sony Vaión néztem meg az imént, szépen működik.

(#114169) egykori válasza movax (#114168) üzenetére


egykori
őstag

Nem baj, majd alakítok valamit az asztalunkon, hogy szembetűnő legyen, van-e áram vagy nincs. Sajnos elég sok minden zsúfolódik ide, muszáj éjszakára áramtalanítani, főleg nejem járta meg emiatt egy néhányszor. Azelőtt, amíg működött, rögtön észrevette a gyenge fényerő miatt, hogy nincs áram.

Azért köszi mindenkinek!

(#114170) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok. Miért van az, hogy az éjszakai fény nem kapcsol be amikor le megy a nap, egy ideig jó volt. Párszor ki kapcsoltam valamiért, azóta nem működik automatikusan.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#114171) #86564352


#86564352
törölt tag

Van valamilyen registry trükk erre? File Explorer részletes nézetet hogyan lehet rávenni, a fájlméret oszlop MB-ban, GB-ban mutassa KB helyett? (ahogy almás rendszeren a Finder)
GB fájlok korában hét számjegyű KB formában jelzi. Érdekes a fölé vitt mutatóra előjön a tooltip felirat, ott MB-ban vagy GB-ban írja szépen röviden. Na ez kéne az ablak oszlopba is. Rákeresve tenforums se hozott megoldást, az Alt+Shift+P details pane bekapcsolása csak félmegoldás.

(#114172) modflow


modflow
veterán

Egy haverom megkért, hogy tegyem már fel neki a Win10-et.

Nem volt dvd-meghajtója, így nem tudtam mit tenni, letöltöttem a Microsoft honlapról egy pendrive verziót.

Mondom sínen vagyunk. Erre ez a hiba jött elő:
A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető.

A lemeze 2 felé van particionálva, C és D. C-t már töröltem, D-n vannak az adatai, így azt nem akarom törölni.
Átkonvertálni se tudom, mert csak fizikai lemezt tud konvertálni, partíciót nem is mutat, csak egyben a lemezt.

Mi ez a fenti hiba? Sose láttam még ilyet.

(#114173) Máté94 válasza modflow (#114172) üzenetére


Máté94
addikt

UEFI(GPT) módban akarsz telepíteni, de ő még Legacy (MBR) módban formázta a lemezeit.

Töröld a partíciót, ha lehet és formázd újra a telepítőben.

(#114174) King Unique válasza modflow (#114172) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem a Windows, nem a telepítő hibája, inkább a felhasználóé, ha sikerült keverni a telepítési módokat és partíciós sémákat, lásd példaként egy hasonló kérdésre adott válaszban leírtakat. Valamint egy másik válaszban azt, hogyan is kellene megfelelően Windowst telepíteni.

"D-n vannak az adatai, így azt nem akarom törölni."

Nem is feltétlen kell, ahogyan az adatokat lementeni a D-ről sem feltétlen emiatt, pusztán csak a megfelelő telepítési, bootolási módot kellene eltalálni, tudatosan telepíteni. Azaz ha MBR partíciós séma szerinti a céllemez, akkor nyilván nem UEFI módban bootolni a Windows 10 telepítőjét, amigez eleve GPT kell, hanem legacy/CSM szerint, lásd az előbb linkelt hozzászólásban + az ebben leírtakat. Az UEFI-s telepítés meg amúgy nyilván nem kötelező, ha támogat legacy módot, més néven CSM-et is a hardver, meg nyilván a W10-et is lehet annak megfelelően telepíten és használni. Sőt, szükség esetén akár utólag is átkonvertálható az MBR2GPT-vel UEFI-sre, már ha az a cél.

[ Szerkesztve ]

(#114175) Doky586 válasza modflow (#114172) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mentsd le az adatokat másik lemezre ideiglenesen ha uefi módban akarsz telepíteni.
Részletek az aláírásomban.

(#114176) modflow


modflow
veterán

Hát az elmúlt 15 évben már feltelepítettem a windows-t egy párszor, de sose volt ilyen, pedig nem tudom mi az telepítési mód és partíciós séma...
Én csak fogom a telepítő lemezt és telepítek.

Nem tudom a haver mit ügyködött, de gondolom az nem alapértelmezett...

(#114177) hito válasza movax (#114163) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi a tippet, ugyanezt csinálja :O :((( Hogy a francba lehet ez?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#114178) modflow


modflow
veterán

Ha a Microsoft oldaláról töltöttem le az usb-s telepítő lemezt, akkor azt lehet többféle módban is bootolni?

Lehet telepítési, bootolási módot választani? Hogy?

(#114179) King Unique válasza modflow (#114178) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehet CSM és UEFI mód szerint egyaránt. Azt, hogy éppen melyik szerint történjen a bootolás és telepítés, lásd az előző válaszban, illetve az ott lévő linkekben leírtakat.

(#114180) Doky586 válasza modflow (#114178) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen lehet.
Ahogy leírtam.

(#114181) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!
Abban kérném a segitségeteket, hogy nem működik windows alatt a billentyűzet. A biosban működik de amint el kezd tölteni a windows akkor teljesen behal. Laptop billentyűzet. Próbáltam másik usb billentyűzettel, de azzal sem működik. Az egér az tökéletesen megy. Fontos lenne köszönöm előre is...

(#114182) modflow


modflow
veterán

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#114183) whited


whited
addikt

Sziasztok
A rendszer beépített memória tesztelője mennyire jó program?
Lehet hogy HW problémám van és első körben memóriára gondolok
A klasszikus IRQL hibával dobálgat ki random időközönként a gép :(

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#114184) PitLee válasza hito (#114177) üzenetére


PitLee
őstag

Ha a Produkt support fület választod és itt beírod a "Termék keres"-hez a Q704, akkor feldob négy változatot, (vagy nem, mert lehet nem jól sikerült a link)
mivel nem tudom melyik verziód van én az elsőt választottam . . .

A betöltődő oldalon a "Windows Support" fület választva majd a "Windows 10 - Updates & Versions" lenyitva szembesülhetsz a tényekkel miszerint a 1511 volt az utolsó támogatott Win10

De a letöltéseknél is írja, ha teljesen kinyitod a "Fájl leírása" linket

Amit megpróbálhatsz még, hogy a procid ARK oldalán
mivel többféle procival adták ki, nem tudom neked melyik van
baloldali menüben elérhetőek az Intel driverek, hátha ...

[ Szerkesztve ]

(#114185) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Korábban érdeklődtem hogy a laptopon volt home amit visszaváltottam évekkel ezelőtt 7-re, de 10 pro-ra váltanék rajta, hogy ez lehetséges-e. Akkor kiderült, hogy nem igazán lehet, de sikerült. 7 Ultimate volt a gépen, és így a neten olvasva írták, hogy frissítés még most is megy. És le is ment szépen, és aktiválta is digitálisan a 10 pro magát. Csak ugye mivel frissítettem, valami galiba lehetett, mert a laptop random fagyott, és a drivereket sem nagyon tudtam emiatt frissíteni. Így fogtam és tiszta telepítéssel újraraktam immáron egyből 10 pro-val. Ezt is aktiválta szépen ezek után.

Viszont amit nem értek, az az hogy hetekkel ezelőtt MCT-vel csináltam pro telepítőt amit kiírtam újraírható DVD-re. Arról akartam telepíteni, de ez fogadott mindig. Ezek után fogtam és létrehoztam szintén MCT-vel egy telepítőt egy Kingston DataTraveler SE6 16GB-os pendrivre-ra. Erről egyből felment a 10. Nem értem a lemezzel mi baj volt, mert korábban is ugyanúgy készítettem el telepítőt és azok menetek szépen. A nemrég megírt lemezről Boot-olt is, azzal nem volt baj.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114186) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Lehet nem ide kellene írnom, de megkérdezem.
Fura problémám van és marhán nem értem.
Egy kingston Mobile lite G4-es kártya olvasóm van. Ebben leformáztam egy 256-os SD kártyát. Amit nem sikerült a Win 10 partició varázslóval formáznom hanem Aomei particio assisant pro-val formáztam Fat32-re. Sikeres volt a művelet, de file kezelő nem látja a kártyát. A kártyát egy gopro8-ban használom ami látja is és írja is. A win 10 amibe formáztam az meg nem látja. :F
Ez hogy lehet ?

(#114187) King Unique válasza Khaosz55 (#114186) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted a Windowsban a fájlkezelő ilyen szempontból a mérvadó, elsődlegesen nem az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene megnyitni és nem ott megnézni? De! :K Valamint a lemezkezelőben szükség esetén meghajtóbetűjelet kellene hozzárendelni, bár azt normál esetben a cserélhető lemezeknek (memóriakártyák, pendrive-ok) eleve kiosztja a Windows.
Ha már az eszközkezelőben sem stimmel, hozzáférés megtagadva stb. hibaüzenet van, akkor meg lásd egy másik válaszban leírtakat. Valamint szükség esetén az eszköz újracsatlakoztatása, kipróbálása másik USB-portban, stb.

"Amit nem sikerült a Win 10 partició varázslóval formáznom hanem Aomei particio assisant pro-val formáztam Fat32-re"

Nyilván nem, mivel a Windows beépített particionáló eszközeinél FAT32 fájlrendszer esetén 32 GB lehet a max. kötetméret. Ellenben az olyan külső program, mint pl. a FAT32 Format, AOMEI stb. simán megoldják afelett is.

[ Szerkesztve ]

(#114188) hito válasza PitLee (#114184) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi! :R Ezt nem hiszem el, hogy már a win is olyan lesz, mint az android és ezzel kényszerítik rá az embereket arra, hogy cseréljék le a gépüket? Régen volt egy komponens és amíg ahhoz elérhető volt frissebb driver, azt telepíteni lehetett. Most van frissebb driver, de nem engedi telepíteni? Komolyan mondom, nekem ez meghaladja a képességeimet.

Egyébként i5-4200U procis a gép. Intel honlapjáról szintén megpróbáltam telepíteni, azt írja, hogy az operációs rendszerem nem támogatott. Elengedem én ezt az egészet azt hiszem. Csak a furcsa, hogy semmilyen verziót nem enged telepíteni. Se újabbat, se régebbit, de aktuálisat, semmit. Ezzel viszont szaggat az említett 4k és fHD 60fps is.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#114189) Marci112233 válasza hito (#114188) üzenetére


Marci112233
őstag

Én pont ma raktam fel Win10 pro-t a laptopomra. De nekem i7 4500U van benne, és a 10 magától Win update-en keresztül magától feltette a drivert. Laptop típusa: Dell Inspiron 15R 5537. Egyedül az AMD Radeon 8850m driverét nem rakta fel magának, amit manuálisan kellett felraknom csak. Egyébként update után ráeresztettem a Dell saját support assistant progiját, és aszerint fent van minden ami kell.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114190) hito válasza PitLee (#114184) üzenetére


hito
nagyúr

Tudok valahogy downgradelni 1511-re?

Marci112233: akkor neked jó :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#114191) Doky586 válasza hito (#114190) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akár winXP-re is. :DDD

(#114192) hito válasza Doky586 (#114191) üzenetére


hito
nagyúr

:P Nyilván clean install nélkül értettem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#114193) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Win7 -> Win10 átállás, a Logitech c920 kamera képe iszonyat lassú és darabos lett (win7 alatt semmi gond nem volt). Neten guglizva találok "megoldásokat" de eddig minden ugyanaz. Valakinek van ötlete? Köszönöm.

(#114194) nubreed


nubreed
veterán

Tegnap frissítettem 1809 -ről, 1903 -ra. Valami brutálisat faragott az MS a windowsból, több mint 10 gigával több a szabadhelyem így a 1903 -on, mint a 1809 -en. Aminek én csak örülök. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114195) carl18


carl18
addikt

Üdvözlet! :)
Szóval nekem nem régiben frissitet magától 1909-re. Ezzel együtt mióta megtörtént azóta nem ismeri fel a telefonomat. Netten olvastok alapján nem csak én rendelkezek ezzel a hibával. Mi erre a megoldás?
:))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#114196) Sub-ZeRo válasza carl18 (#114195) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali
N-es kiadásod van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#114197) King Unique válasza carl18 (#114195) üzenetére


King Unique
titán

Mit jelent a nem ismeri fel, egyáltalán nem semmilyen szinten, vagy mégis, mert pl. az eszközkezelőben megjelenik? Ha megjelenik az eszközkezelőben, akkor ott a driver manuális tallózását próbáltad, az okostelefonnál engedélyezve van az MTP mód? Lásd ezen és ezen leírásokat.
Aztán mint már más is említette, véletlenül nem N-es kiadást használsz Windows 10-ből, ez alapján milyen? Ha N-es, akkor nem meglepő, ha nem működik az MTP, ugyanis ahhoz szükséges utólag a Media Feature Pack telepítése, amit egy-egy buid upgrade után szükséges lehet megismételni. Vagy eleve nem N, KN kiadásokat kell használni és akkor nincsen ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#114198) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

I3-as asztali gépem van, asus lappal (h-87 pro)
Eddig 2db 1330 mhz-es ddr3-as memória volt benne, ami xms-sel 1600-on ment.

vettem bele dual channel-es 1600-as ddr3-ast, mikor beletettem már a biosban kiírta, hogy 1066- busz-sebességgel ismeri fel. xms-sel természetesen fel tudom húzni 1600 mhz-re, de ezt alapból tudnia kell mind a lapnak, mind a memóriának.

Mit tegyek, tanácsot várok....hol állítsak és mit a biosban ?

(#114199) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Be lehet állítani úgy alapértelmezett böngészőt, hogy az minden felhasználóra érvényes legyen?

(#114200) jokeph válasza #73959936 (#114198) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha már beállítottad az XMP-t (XMS-t) neki és mennek 1600-on, akkor semmit.
Amúgy az 1600-as ramnak is "csak" max. 1333 az eredeti sebessége, annyin is indul el (vagy egyéb tényezők folytán 1066-on, mint pl. nálad a 4 modul végett), hogy biztosan tudjon működni minden konfigban. 1333 feletti sebességek DDR3-nál XMP profilban vannak tárolva magán a ram modulon, ezt lehet a BIOS-ban aktiválni. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.