Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114851) kkdesign válasza King Unique (#114839) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszönöm, megnezem amiket irtal :) ujrainditas termeszetesen megvolt de nem valt be. Vasarnap, hetfon kerulok ujra az ele a gep ele, megirom sikerult e :)

(#114852) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Adott egy Win10-es laptop offline fiókkal. Ha a bejelentkezési képernyőn a Shift + újraindítás módszerrel eljutok az alaphelyzetbe állításhoz és azt megcsinálom, akkor ugye az offline fiók törlődik és nem kéri majd a jelszót ezután?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114853) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Újabb "Miért win 10, miért???" kérdésem:
Van két felhasználó a gépemen. Az enyém jelszavas a másik nem, az enyém rendszergazda a másik nem. Ha én voltam a legutolsó használó, akkor indításnál megakad (helyesen) a felhasználó választásnál. Ha a másik, akkor elmegy a másik asztaláig, ami számomra zavaró!
Az előbetöltések (fast boot, meg a bejelentkezés előtti bejelentkezés) ki van kapcsolva.
Hogyan lehetne normalizálni a helyzetet? Mit kéne nekem hova állítani, hogy bármi van, álljon meg a felhasználóválasztónál a win?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#114854) #86564352 válasza tylerddd (#114852) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tiszta lappal kezd olyankor, újratelepíti a rendszert. [link]
Pontos szituációt nem írtál: adatokról legyen mentés, az se árt ha van kéznél telepítő pendrive, bár 99% rendben lefut az alaphelyzetbe állítás folyamata.

(#114855) Puffocska


Puffocska
tag

Sziasztok!
Többször felmerült a topikban a softwer codes oldal, és az ott elérhető lincenszek, ill azok esetleges működése. Meg tudnátok mondani, hogy az FPP csomagban van bármilyen buktató?

(#114856) King Unique válasza tylerddd (#114852) üzenetére


King Unique
titán

Ha az alaphelyzetbe állításnál a minden elem eltávolítását választod, akkor igen, amit a hivatalos leírás is említ, de ennyi erővel akár a telepítési adathordozóról indított újratelepítés is opció lehet. Ha a személyes fájlok megtartását, akkor meg ez lesz a helyzet.

Egyébként ha csak azért akarsz alaphelyzetbe állítást, mert sikerült elfelejteni a felhasználói fiók jelszavát és emiatt nem lehet belépni a Windowsba, akkor ahhoz nem feltétlen kell alaphelyzetbe állítás, megoldható a password reset. Ha csak az a baj, hogy miért kell mindig jelszó a bejelentkezéshez, akkor meg kikapcsolható a jelszókérés.

(#114857) King Unique válasza Puffocska (#114855) üzenetére


King Unique
titán

Igen, többször felmerült, sőt annyiszor, de annyiszor volt már erről itt szó - mai termés - , hogy tessék használni a topik keresőjét. Amúgy igen, lehet olyan buktató, hogy pl. megrendeled a Pro Retail kulcsot, aztán küldenek jó kis volume MAK kulcsot (példa)... Persze lehet ilyenkor reklamálni és jó esetben küldenek megfelelőt, meg amit eredetileg is rendeltél (példa).

(#114858) abdulka1 válasza King Unique (#114857) üzenetére


abdulka1
őstag

Kezdek zavarba jönni, annyit emlegetsz. :B :DD

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#114859) Puffocska válasza King Unique (#114857) üzenetére


Puffocska
tag

Köszi a választ, de nem a kérdésemre válaszoltál. :U
Én nem az adott oldalon kapható licenszekre, hanem kimondottan az FPP licenszre kérdeztem rá. Erről nem volt a nevezett oldal kapcsán hozzászólás, a topik indulása óta sem, nemcsak ma, mivel használtam a keresőt :B :K
Így továbbra is fenntartom a kérdésemet, mivel ha jól értem az dobozos verzió, nem digital product key.

(#114860) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Régebbi gépeinken a következő képpen telepítettem a WIN-t SSD-re.
MCT-vel letöltöttem, majd a Rufus használatával írtam ki.
A következőket állítottam be a Rufusban.
Partíciós séma:MBR
Cél: BIOS vagy UEFI
Fájlrendszer: NTFS
Viszont most a fiamnak rendeltem egy gépet, modern alaplappal:
Gigabyte GA-B365M AORUS ELITE
Ez esetben a Rufus-ban ez előbb említetteket mire állítsam be?
Az új alaplap BIOS-ában miket kell beállítanom első telepítéskor?
Gondolom ezeket mindenképpen: BOOT sorrend,AHCI mód.
De ezen kívűl még miket?

(#114861) Doky586 válasza GEPESZ66 (#114860) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csináld így: [link]

[ Szerkesztve ]

(#114862) King Unique válasza GEPESZ66 (#114860) üzenetére


King Unique
titán

Egy modern, UEFI-s alaplapnál nyilván lehetne UEFI/GPT mód szerint telepíteni a Windows 10-et, ahol a Rufus esetében nem meglepő módon ilyenkor a GPT-UEFI sémát kell választani, ami egy másik (+ ebben) válaszban is le van írva.
Az új gépnél az UEFI BIOS-ban nem feltétlen kell turkálni, de azt meg lehet nézni biztos ami biztos alapon, hogy tényleg AHCI mód van-e beállítva, aztán a boot menüben UEFI, illetve bootolásnál az F11/F12 stb. billentyűvel előhívható gyorsmenüben értelemszerűen az UEFI kezdetű pendrive-ot kellene kiválasztani az UEFI-s telepítéshez. A hogyan kellene megfelelően Windows 10-et telepíteni témában kiegészítésként meg lásd egy másik válaszban leírtakat, még mielőtt sikerülne esetlegesen nem megfelelően csinálni.

Amúgy most Windows 10-et, vagy Linuxot akarsz telepíteni? Csak mert a screenshoton az utóbbi van. :)) Amihez amúgy elsődlegesen a DD képfájl mód szerinti kiírás javasolt a Rufus esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#114863) liszi70 válasza Puffocska (#114859) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmi közöm hozzá, de minek neked doboz, meg dvd? :) Az FPP is csak egy egyszerű retail licence. A Full Packaged Product semmivel sem tud többet, mint az online megvett kulcs, csak van hozzá egy csomó újrahasznosítható és nem újrahasznosítható hulladék. :D

[ Szerkesztve ]

(#114864) PitLee


PitLee
őstag

Anno Win7 alatt a merevlemezeknek, energiagazdálkodásban be volt állítva egy érték ami után lekapcsoltak ha nem voltak használva.
Akkor indultak el, ha fáj kezelőt megnyitottam vagy épp egy másoltam rájuk.
Most a Win10 bizonyos időközönként elindítsa őket, még nem jöttem rá mi okozza, de zavaró.
Főleg, hogy indítás után amikor ép leállnak rá 1 mp.-re elindítja őket újból.
Esetleg valaki foglakozott már vele tudja mi okozza ?

Benéztem a Feladatütemezőbe és majd hanyatt estem ~60 sornyi biztos van :(((
Erre esetleg van valami jól bevált eljárás, hogyan érdemes kigyomlálni ?

(#114865) King Unique válasza Puffocska (#114859) üzenetére


King Unique
titán

Már miért is nem, a példában talán nem Pro Retail licenc volt az említett forrásból, nem az értendő az FPP alatt? :U Vagy "dobozos" verzió alatt olyan kell neked, amihez DVD-s / USB-s telepítési adathordozót is mellékelnek gyárilag? Akkor be lehet menni valamelyik helyi IT-s boltba, aztán megvenni ott, vagy webáruházból, csak az drágább lesz. Meg ugye mindkét esetben általában nem feltétlen a legújabb Windows 10-verzió van a telepítési adathordozón és ráadásul read-only mind a DVD-ROM, mind a pendrive.

(#114866) GEPESZ66 válasza King Unique (#114862) üzenetére


GEPESZ66
veterán

WIN10-et akarok telepíteni, csak ezt a képet találtam éppen a neten.

(#114867) Puffocska válasza King Unique (#114865) üzenetére


Puffocska
tag

A kérdésben Pro szerepelt, de Pro verzióból van digital product key és FPP :N Ezért tettem fel azt a kérdést, mert ugyan az előbbi esetén a topikban sokszor tárgyalt buktatók előfordulhatnak, egy FPP kiadás esetén elméletileg nem, de nem látom, hogy abban van e bukfenc :F
Tehát nem az adathordozón lévő legfrissebb kód, vagy a read only pendrive az érdekes számomra, hanem az FPP kiszerelés megbízhatósága érdekel. Hiszen frissíteni lehet, az nem probléma, és a helyi IT boltban 50-60kFt, a hivatkozott oldalon pedig 7kFt az ára. Ez a különbség pedig már elgondolkodtató számomra. :K

(#114868) Puffocska válasza liszi70 (#114863) üzenetére


Puffocska
tag

választ lsd itt

(#114869) GEPESZ66 válasza King Unique (#114862) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tehát akkor a következőket állítottam be a Rufusban, ha ezt használnám?
Partíciós séma:GPT
Cél: UEFI
Fájlrendszer: FAT32
Illetve olvastam egyszer ezt is.
Ezzel már nem kell foglalkozni?
"UEFI telepítéskor ne feledkezzünk meg a Secure Mode/Disabled, a Fast Bios/Boot Mode/Disabledopciók beállításairól, majd a telepítés után a visszaállításukról sem."

(#114870) Doky586 válasza GEPESZ66 (#114869) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy én linkeltem módszert az biztos secure_boot kompatibilis. :B

[ Szerkesztve ]

(#114871) Marci112233 válasza GEPESZ66 (#114869) üzenetére


Marci112233
őstag

Én egyszerűbben oldottam meg nemrég egy 10 telepítőt. MCT-vel egyből pendrive-ra és utána arról telepítve simán ment. Az magától ha jól tudom beáll úgy hogy független lesz MBR vagy GPT lesz. (MBR= Legacy, GPT= UEFI ha jól tudom.) Viszont új gép esetén általában már alapból UEFI-n van, viszont ezt érdemes első indításnál a BIOS-ban ellenőrizni.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114872) King Unique válasza Puffocska (#114867) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az említett webshopban van Pro Retail és Pro FPP Retail néven feltüntetett verzió, amelyek közül itt a topikban általában az előbbit szokták venni. Amúgy meg nemrég már volt arról szó, hogy ha annyira nagyon a megbízhatóság, jogtisztaság a fontos, akkor elsődlegesen milyen forrásból kellene vásárolni. Ha az olcsóság, akkor lehet az említett webshopból is, csak akkor nem kell meglepődni, ha az elméletileg helyett gyakorlatilag esetleg MAK kulcsot küldenek, mint az előzőleg linkelt példa is szemléltette...

(#114873) King Unique válasza GEPESZ66 (#114869) üzenetére


King Unique
titán

Le volt már írva, hogy igen, a Rufus esetében az UEFI-s telepítéshez a GPT-UEFi sémát kell választani. Vagy másik opcióként ott az MCT, ott a fájlkezelős másolás, azoknál MBR alapon a CSM és UEFI is működhet, erről is volt szó az előző válaszban. Ahogyan arról szintén, ha kifejezetten UEFI-s telepítés a cél, akkor a Rufus előbb említett beállítása eleve UEFI only telepítőt kreál, vagyis nem lehet majd összekeverni, mint az egyéb módszereknél, ahol hiába CSM+UEFI kompatibilis, ha egyesek nem tudják kiválasztani, beállítani a megfelelőt, hanem random, ahogy éppen sikerül alapon telepítenek egyik/másik szerint...

Nem, nem feltétlen kell erővel a telepítés idejére a Secure Boot és Fast Boot opciókat sem kikapcsolni az UEFI BIOS-ban, bár az hardverfüggő is lehet, hogy melyiknél milyen az optimális, javasolt beállítás. Vagyis megnézed, kipróbálod.

(#114874) Lauda válasza Puffocska (#114855) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Önmagában a telepítő megléte vagy nem megléte teljesen lényegtelen, mert azok a telepítők úgy is elavultak. A ms oldaláról mindig letölthető szinte a legfrissebb. A kapott kód a lényeges. Ha az retail, akkor jó vagy. Kódot pedig már kapsz jóval olcsóbban is. Ha véletlen nem azt küldenek, akkor kérsz másikat. Vagy ha úgy szimpatikusabb, nézz körül aprón, ott is dögivel van eladó kód fillérekért.

(#114875) biker


biker
nagyúr

2020, és még mindig képtelen a windows megoldani, hogy ha otthagyom a gépet egy 8 órás folyamattal este 8-kor, akkor azt kénye kedvére ne szakítsa félbe hajnal kettőkor, ne nyomjon fel egy rohadt update-et, és ne induljon újra a gép.
Ezzel olvashatatlan a lemez, amire a backup/restore folyamat ment, és kezdhetem előről, újabb 8 óra.
Tényleg nem képesek egy ilyet megírni? 20+ éve szenvednek ezzel, nem kevés munkám ment már a levesbe, már sokszor inkább nappal csinálok ilyeneket, amikor 10-20 percenként rá tudok nézni a gépre a folyamat közben.
Ja, bónusz, a hajnali update után itt egy újabb várakozó frissítés, mert a kollektív frissítés is ismeretlen számukra

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#114876) Marci112233 válasza biker (#114875) üzenetére


Marci112233
őstag

Mi történne ha ilyen időkben szüneteltetnéd a frissítéseket?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114877) mpo válasza biker (#114875) üzenetére


mpo
veterán

Van:
- aktív időszak
- frissítések szüneteltetése
- speciális beállítások
Soha nem csinált önkényes újraindítást.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114878) Pro!Petya válasza viperabácsi (#114847) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Februári frissítés óta nálam is ilyen.. :W
Sőt volt olyan is hogy csak sokadjára indult el a gép azóta.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#114879) viperabácsi válasza Pro!Petya (#114878) üzenetére


viperabácsi
addikt

Esetleges megoldást találtál ? Amúgy úgy nézem adblock nélkül ( persze reklámokkal ) azonnal indulnak. Mozzillát használok !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#114880) biker válasza mpo (#114877) üzenetére


biker
nagyúr

Nekem programozóként egyértelmű, hogy amíg 20-30MB/s aatfolyam van, addig nem kell újraindulni, semmi áron.
Sőt, ha mentetlen munka van, akkor sem, ez macen világ életben alapértelmezett volt. A win már sokadjára szivat meg, hogy üresjáratot érzékel, és frissít.

Gondolom most is feltette a kérdést, amit szokott, hogy egy órán belül újraindul, akarom-e, és mivel nem jött válasz, úgy gondolta, nem aktív a kezelő, és újraindulhat. MErt régen is ez volt az alap. Ha a kérdésre nem válaszolsz, akkor elfogadtad.

Nem gondolom normális dolognak, hogy ha belekezdek egy több órás dologba, akkor előtte 10percig nézelődjek a windows vezérlőpultban, vajh el fog-e indulni valami, mire is nem gondoltam még...

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#114881) mpo válasza biker (#114880) üzenetére


mpo
veterán

Nálam nem csinálja soha, hogy újraindul magától (Win 10 Home) .
Olyan volt, hogy frissített a háttérben és üzenet volt, hogy újraindítás kell.
Van lehetőséged beállítani kedvedre, nálam alaphelyzetben van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114882) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Hogyan kell felolvastatni egy kijelölt szöveget a Narrátor-ral?

Éppen Chrome böngészőben írok egy Google Dokumentum-ba szöveget. Egérrel kijelölök egy szövegrészt a dokumentumban azt milyen billentyű kombinációval olvassa fel a Narrátor? :R

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#114883) Csöves


Csöves
senior tag

A KB 4532693-as frissítés javítva van már?
Mikor pár hete felraktam összebarmolta a rendszerem.
Köszi.

Aquila non captat muscas.

(#114884) tobias40


tobias40
veterán

Hogyan tudom megosztani a win10-es gépem egyik mappáját hogy a Corelecet futtató gépemen levő Kodi azt lássa?

ÖF-ban nem láttam ilyen segítséget.. :R

(#114885) tobias40


tobias40
veterán

És a gépem nevét hol tudom megváltoztatni?
Telepítéskor egy hosszú nevet generált és utána írta be azt amire én szerettem volna elnevezni! Desktop-BVBVB:nevem így van most a hálózatban..
Megoldható ez vhogyan?

(#114886) mpo válasza tobias40 (#114885) üzenetére


mpo
veterán

A Kodi usert létre kell hozni a Windowsban!
Fájlkezelő->jobb gomb a mappán->tulajdonságok->megosztás

Nem ebben az összefoglalóban van, hanem az Amlogic...-ban.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#114887) tobias40 válasza mpo (#114886) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,ez volt a megoldás! :R

(#114888) Geth válasza biker (#114880) üzenetére


Geth
addikt

Nekem programozóként egyértelmű, hogy amíg 20-30MB/s aatfolyam van, addig nem kell újraindulni, semmi áron.
Nekem programozóként feltűnt, hogy ez a megfogalmazás rendkívül pontatlan és nem is helytálló :)
Neked lehet hogy egyértelmű, de az OS-nek miért lenne az?
Ha nálam megy a tv tuner és folyamatosan bufferel, nagyon nem szeretném ha emiatt soha nem menne standby-ba/restartolna.
SO-n több válaszban is láttam hogy a programozó lescriptelte, hogy így vagy úgy tologassa az aktív órákat magától, esetleg egy kis gyakorlás?

Sőt, ha mentetlen munka van, akkor sem, ez macen világ életben alapértelmezett volt
Ez pontosan így van itt is, múltkor egy mentetlenül felejtett notepad akadályozta meg a restartot :) Lehet hogy amit használsz program nem szól emiatt?

(#114889) attiati válasza King Unique (#114602) üzenetére


attiati
veterán

Nem találok neki jobb topikot. Valamit biztosan rosszul csinálok az acronis recovery-ben. Megnéztem videókat és a leírást is.

ugyanazon az SSD-n van az image fájl tárolva, mint amiről a backupot készítettem, csak másik meghajtón. Ennek így mennie kellene ugye, nem csak pendrive-ról?
D: image fájl C meghajtóról
C: rendszer

Backup könyvtár kiválasztva, recovery fül alatt az alábbiakat végigpróbáltam:
a) disk restore nem működik, ha ugyanazt szeretném ugyanoda
b) partition restore: validálja a backup-ot, újraindul a gép és újraindulás után feláll ugyanaz a win10, mint backup előtt. Tehát semmi nem történik.
c) file restore: újraindulás nélkül végigfut a recovery, semmi nem történik.

Nem akad meg egy win10 jogosultságnál? Vagy win10 gyorsindítás miatt? Vagy bios beállítás?

(#114890) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Volna nekem egy olyan bajom ,hogy most raktam ujra a gepet. Es jobb oldalt alul a talcan ugy ott van a hangero, na most van nekem a monitoromban be epitett hangszoro,es a gephez dugva egy fejhalgato. Az elozo rendszeremnel ravittem az egeret, bal klikk felugrott mind2 valasztasi lehetosegem,hogy a fules,vagy a monitor. De most csak ugy tudom kivalasztani,ha jobb klikk lejatszo ezkozok, majd kivalasztom a fejhalgatot,es alapertelmezettre valtom, es ha a monitort akarom halgatni, akkor szinten vegig kell csinalnom ezt. Ahelyett hogy 2 klikk lenne az egesz. Ebben tudtok segiteni?

(#114891) Gargouille válasza biker (#114880) üzenetére


Gargouille
őstag

Igazából nincs semmi nagy varázslat benne, minden hónap második keddjén kijönnek a frissítések. Fogod magad, felrakod őket, újraindítod a géped a végén ha kéri és 1 hónapig semmilyen update nem fog történni.

A legtöbben ott "rontják el" , hogy eltologatják, halasztják, kivárnak, hekkelik, variálnak vele, végül egy idő után csak fel fog menni a háttérben vagy force-olva a frissítés persze pont a legrosszabbkor akar majd újraindulni. Szóval ezt elkerülendő, egyszerűen úgy kell időzíteni az ilyen mentéseket, hogy a patch kedd előtti hétvégén vagy utána (ha már fent vannak a frissítések) fusson le és akkor nincs semmi gond, nem fogja semmilyen update félbeszakítani. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#114892) King Unique válasza biker (#114875) üzenetére


King Unique
titán

Mármint azt akartad írni, hogy 2020-ra még mindig nem sikerült megnyitnod a gépházat és megnézni a Windows Update erre vonatkozó beállításait, nem mindegy. Már csak azért sem, mert ott van a 18 órás aktív időszak, ami rugalmasan változtatható, akár menet közben is. Aztán megadható ütemezett, egyéni újraindítási időpont is, ahol akár csaknem 1 héttel (!) eltolható az újraindítás. De amúgy nem mintha ezek beállítása nélkül is minden esetben csak úgy újraindítaná, mostanában többször is kipróbáltam, hogy frissítés után otthagytam pár-néhány órára a gépet és amikor visszamentem, láss csodát ugyanolyan állapotban volt, nem indult közben újra. Továbbá ha valaki éppen egyáltalán nem akar frissíteni, akkor szüneteltethető 7 napig, illetve akár 7 x 5 = 35 napig a frissítések telepítése. Plusz azzal is lehet trükközni, hogy ha forgalmi díjas internetkapcsolat van beállítva, akkor eleve nem lesz frissítés, sőt letöltés sem, max. értesítés. Továbbá ha az kell, akkor akár az is beállítható, hogy egyáltalán ne legyen automatikus frissítés, ahogyan az újraindításoknál szintén. Már akinek ez szükséges, mert alapesetben megteszik az előbb leírtak, azon beállítások megfelelő alkalmazása.
Aztán nem mintha havonta olyan túl sok frissítés lenne, meg ami után újraindítás kell, amikor hosszú évek óta (nem újdonság) minden hónap 2. keddje a szokásos patch kedd, + ezen a weboldalon is nyomon lehet követni, hogy mikor milyen összesítő frissítés jött ki. Ahol ha az adott hónapban az előbbin kívül kiadnak esetleg +1 összesítő frissítést, akkor az egy ideje csak választható frissítés (nem várakozó, amit mindenképpen telepíteni kell) szokott lenni, vagyis csak opcionális és nem kötelező telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#114893) King Unique válasza attiati (#114889) üzenetére


King Unique
titán

Az egyrészt alap minden ilyen programnál, hogy a mentést minimum másik partícióra, de inkább lehetőleg másik fizikai lemezre (akár USB-s meghajtó) kellene elkészíteni, ott tárolni, onnan visszaállítani, már csak az eredeti rendszermeghajtó esetleges meghibásodása, véletlen formázása/törlése miatt is.
A visszaállításnál a partíció szintű visszaállításnak elvileg működnie kellene, ha nincs ütközés a már meglévő partíciókkal, illetve a D-vel. De ez is lehet akár programfüggő, melyik engedi, melyik nem, illetve nem meglepő, ha problémázik amiatt, hogy azonos a forrás- és a célmeghajtó. Aztán az is le volt írva előzőleg, konkrét útmutató linkelve hozzá, hogy ha Windows alól, a program telepített változatával nem megy a visszaállítás, akkor a pendrive-ról bootol WinPE/WinRE változattal kellene megpróbálni.

(#114894) #86564352 válasza tknof1871 (#114882) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem használtam még, gépház kisegítő lehetőségeknél azt írja Win + Ctrl + Enter.
Chrome passz, Edge-ben van "read aloud" funkció olvasónézet cikkeknél jól működik amit kipróbáltam. Azt nem tudom lehet-e csak kijelölt részre vagy mindent elkezd felolvasni.

(#114895) #86564352 válasza venom8888 (#114890) üzenetére


#86564352
törölt tag

Áruházból az "EarTrumpet" appot rakd fel. Leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#114896) Armagedown válasza King Unique (#114892) üzenetére


Armagedown
őstag

A automatikus frissítések letiltásához elég-e az, hogy csak egy GPOval tiltom a Windows Update-et, vagy szükség van a többi bűvészkedésre is?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#114897) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok!
Tudna valaki nekem egy olyan programot mondani Windows 10 pro 64bit alá, ami a programok priorítását tudja állítani és elmenteni?
Van egy programom, amit használok, de normál helyett normál alatti prioritást állítanék be neki állandóra. Most indítás után a feladatkezelőben állítom át és amíg be nem zárom, úgy is marad, de újraindítás után ismét normál a prioritása.
Valaki tudna ajánlani valami progit, ami jól működik, megbízható és tudja a fentebb leírtakat?
Előre is köszönöm!

(#114898) biker válasza Gargouille (#114891) üzenetére


biker
nagyúr

Az elő sem fordulhat, hogy a windows a tartalék gép, ami legutóbb kb 3 hete volt bekapcsolva, ma lett bekapcsolva, semmit nem tologattam, nem napoltam el közben?
És biztos hazudok, nem indult újra magától reggelre a gép folyamatos file művelet közben, vagyis munka és terhelés közben.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#114899) venom8888 válasza #86564352 (#114895) üzenetére


venom8888
őstag

Ez a program nem volt meg nekem, es megis jo volt az a resze amirol irtam nektek.
Nem mukodik az Update,hibakodot ir

[ Szerkesztve ]

(#114900) biker válasza Geth (#114888) üzenetére


biker
nagyúr

"Ha nálam megy a tv tuner és folyamatosan bufferel, nagyon nem szeretném ha emiatt soha nem menne standby-ba/restartolna."

Tehát megy a PC,benne TV tuner, amit épp nézel, tehát működik és bufferel, és szeretnéd ha újraindulna vagy lemenne standbyba? Vagy valamit nagyon félrenéztél?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.