Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115301) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az új gépre, miután felment a WIN, feltelepítettem a megfelelő NVIDIA Driver-t, ill. az Experience-t.
Viszont gépindulás után, egy kis idő elteltével feljön az üzenet, hogy az NVIDIA vezérlőpultot telepítsem az áruházból.
Ezt kell egyáltalán telepíteni?
Ha igen, akkor hogyan?

(#115302) mpo válasza FoxiestFox (#115298) üzenetére


mpo
veterán

Az AVG CPU átlaga kisebb 1%-nál.
Nem értek hozzá, de az interneten szeretik az olyan gépeket, amin semmiféle védelem nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#115303) Marci112233 válasza FoxiestFox (#115298) üzenetére


Marci112233
őstag

Pedig ezt valószínű csak egy külső antivírussal fogod tudni orvosolni. Én is ajánlom az ESET-et. Abból is az Internet Security-t. Nekem ugyan a fölötte lévő Smart Security Premium van, de elmondhatom, hogy egyáltalán nem zavar, mert abszolút nem fogja a gépeket.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115304) FoxiestFox válasza #86564352 (#115300) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezeket csináltam végig, de továbbra is aktív a cucc.
Olyat lehet, hogy telepítek egy antivírust, amit teljesen kikapcsolok? Azt érzékelné vajon?

(#115305) mpo válasza FoxiestFox (#115304) üzenetére


mpo
veterán

Igen és szól rögtön.
Sokallod az 1% alatti CPU használatot a védelemért cserébe?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#115306) Dumi86 válasza GEPESZ66 (#115301) üzenetére


Dumi86
senior tag

Pár perc múlva letölti automatikusan is(nálam igy szokta friss rendszernél).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#115307) Pyttawrx válasza FoxiestFox (#115298) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Open office! Be tudod állítani, neki hogy office-os fileokkal dolgozzon, ha m.office gépre teszed át úgy nem semmi problémád. Így használhatod a munkádra is a linuxot. De ez csak egy ötlet javaslat. :)

(#115308) Csupingo válasza GEPESZ66 (#115301) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nem szedi le, akkor elvileg ez az app kell az áruházból. Persze ha nem akarsz turkálni a driverben, akkor gondolom ez se kötelező.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115309) Pyttawrx válasza Csupingo (#115308) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gyártói oldalról szedjétek, ne az áruházból 😁

(#115310) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#115301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Adtak már választ amiket annyival kiegészítenék, hogy egy újítást vezettek be a 2020-tól az Nvidia driver-ben: a vezérlőpult mostantól kvázi egy UWP app.

Ha te továbbra is a régi megszokott Vezérlőpultot szeretnéd akkor a driver-t innen kell letölteni: [link]

Ha fenn van a gépen a Microsoft Store akkor automatikusan letölti de te is megkeresheted ha megnyitod az áruházat, és a keresőbe beírod, hogy "nvidia" kiadja.

Nagyon nem szívlelem az UWP app dolgokat és ezért örülök, hogy mégis meghagyták ezt a kiskaput, amit előbb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#115311) GEPESZ66 válasza Pyttawrx (#115309) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tudsz linket adni?
Gigabyte GTX 1660 6GB a kártya.

(#115312) FoxiestFox válasza mpo (#115305) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyelőre az Avastot tesztelem (ehhez ajánlott haverom egy 3 éves subot, ha beválik), úgy tűnik, gyorsabb a gép.
Ha mégsem válik be, következőként kipróbálom az AVG-t is.
Köszi az eddigi ajánlásokat.

(#115313) Pyttawrx válasza GEPESZ66 (#115311) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha erről van szó, akkor
Tessék :D OS nek egfelelőt válaszd ki

[ Szerkesztve ]

(#115314) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#115310) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Innen szedtem le, de a Vezérlőpult nem települt ezzel.

(#115315) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#115314) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most nem tudom mit akarsz:
1. ha jó neked a mostani verzió tehát ami már UWP-s appos vezérlőpultot tartalmaz, akkor azt az áruház alkalmazás le fogja szedni automatikusan

2. ha nem akarod akkor DDU-val távolítsd el azt ami most van és arról a linkről amit én küldtem tallózd be a kártyádat FONTOS NE a studio driver-t válaszd azt a részt ne bolygasd.

EZ a letöltő oldal: [link] NEM ugyanaz mint ez: [link]
a fejlécen is látszik a második link "Advanced Driver Search"

[ Szerkesztve ]

(#115316) jokeph válasza FoxiestFox (#115312) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv ! HDD van a laposban ? Mert látom az antimalware services a háttértárat nyúzza rendesen... HDD-vel ugyanígy voltam asztali gépen is, egy örökkévalóság volt mire használható lett a gép, pedig abban core i3-7350k a CPU... :U
Ha HDD van benne, és SATA II-es interface.el bír, érdemes volna beledobni egy 120/240 GB.-os SATA SSD-t, hyperugrást fog okozni egy C2D CPU-s laposban. :K
W10 Home vagy PRO van fent ?
Esetleg ha nem jársz sikerrel, megpróbálhatsz egy O&O shup up-ot is.
(#115317) FoxiestFox : Én kérek elnézést. ;] :R
Nekem Acer Extensa laposban C2D T8100, 2*2 GB ram és 120 GB-os SSD van. :D Bár én W7x64 PRO-val használom, az IGP miatt. :U

(#115318) vlevi : jó pár féle Linuxot kipróbáltam az 1.0 UHU óta, de nem igazán van ínyemre... bármit akarok, akkor parancssorban pötyögni... én ilyet csak DOS alatt szoktam. :D
Meg hát win-es játék nyista... :(

(#115319) GEPESZ66: Vezérlőpult az áruházban ? Az meg mi fán terem ? :F
A W10-ben benne van a "hagyományos" vezérlőpult is. :U Keresővel elő lehet csalogatni.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#115317) FoxiestFox válasza jokeph (#115316) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hali. C2D T8300, 2x2GB, 250GB SSD a konfig. Természetesen nem használok rendszernek HDD-t, milyen embernek nézel te engem? :P
Win10 Pro.

(#115318) vlevi válasza jokeph (#115316) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én próbáltam linuxozni, c2d gépen, 2giga rammal, ssd-vel.
Kibírhatatlan fos volt.
Volt, hogy majd egy percre beállt az egész gép, meg az egér se mozdult. Memóriahasználat az egekben, cpu folyamatosan 100%-on, senkinek nem kívánom azt az élményt...
Ez akkor volt, amikor eladtam a régi gépemet, és kb 1 hétig nem érkezett meg az új konfig.

(#115319) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#115315) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem kell nekem a vezérlőpult, de minek jelenik meg az üzenet, hogy töltsem le az áruházból.
Ha oda megyek, s a letöltésre kattintok, nem történik semmi.
Az intel processzoromban nincs az a rész, ami a képet jeleníti meg, ha jól írom.
A WIN feltelepített egy korábbit, s erre raktam rá az újabbat.
Az egyéni telepítést választottam, hogy a korábbi verziót törölje.

(#115320) trialboj válasza movax (#115249) üzenetére


trialboj
őstag

Nem találom ez hol van, viszont amit csak most vettem észre, hogy haz itthoni gépemen a nylv választó ablak az óra mellett van, a benti gépen viszont (ahol nem maradnak helyén az extra toolbarok) a felfele nyíl mellett van.

[link]

Ez hol lehet állítani?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#115321) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#115319) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha az "új" driver-t használod akkor ha tetszik ha nem telepíteni kell a vezérlőpultot és azt csak alkalmazásként az MS áruházból lehet.
Nálad lehet valami gond van ezzel, amit szerintem tegyél meg:
- a második link-ről - advanced driver - szedd le a VGA-nak megfelelő driver-t
- töltsd le a DDU-t és csökkentett módban távolítsd el a mostani Nvidia driver-t
- futtasd a frissen leszedett driver-t és telepítsd

Ez után már jónak kell lennie.

(#115322) GEPESZ66 válasza Marci112233 (#115226) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Vettem egy új DP-DSUB átalakítót a videokártyához, s érdekes módon mindjárt bejött a BIOS is.
Az volt az érdekes, ahogy írtam, hogy az SSD-n lévő WIN viszont bejött a régi átalakítóval.
Mondjuk ezt az üzletben sem értették.

(#115323) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#115321) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Így jó lesz?
Windows Driver: Standard

(#115324) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#115323) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, de az alsó is maradhat alapon de mindegy ezt töltsd le 442.50February 27, 2020

Persze fontos, hogy telepítés előtt a korábbit alaposan távolítsd el DDU-val csökkentett módban különben lehet nem is fog felmenni.

(#115325) movax válasza trialboj (#115320) üzenetére


movax
őstag

Gépház - Devices - Typing - Advanced keyboard settings

(#115326) pinnacle válasza King Unique (#115276) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi mindenkinek! Igen, a ShowKeyPlus írta. Akkor majd kérem, hogy Win 10 Pro kulcsot küldjenek.

(#115327) b3renil


b3renil
csendes újonc

Sziasztok, a segítségetekre van szükségem!
Előre szólok, hogy nem értek a gépekhez, abszolút hétköznapi felhasználó vagyok. :)

Van egy kb. 3 éves laptopom aminek alapvetően nincs baja, de én épp lecserélném egy másikra, ezt pedig szeretném odaadni anyukámnak. A laptopot amikor vásároltam, járt hozzá a Windows 10, néha ha gond volt a géppel, újra tudtam telepíteni magamnak, nem volt ezzel semmi gond. A gép 1 TB-s, úgy kaptam kézhez, hogy a C: meghajtó elég kicsike, épp hogy elfér és működik rajta a Win10, rendszermappák, stb. és a tárhely többi része (így fejből meg nem mondom, ez mennyi volt) a D: meghajtó volt, ide telepítettem mindent, ide töltöttem le filmeket, stb.

Régebben ha újratelepítettem a gépet, megfigyeltem, hogy ezt a D: meghajtót soha nem törölte, ha kiválasztottam a telepítésnél, hogy minden fájlt töröljön. Kiírt mindig egy hibaüzenetet, aztán feladtam, és simán a C:-t telepítettem újra. Hozzáteszem, ehhez NEM a Windows Media Creation Tool-t használtam, hanem a sima rendszervisszaállítást.

Ma este letöltöttem a Windows Media Creation Tool-t, hogy újrategyem a Windowst a gépen, kiválasztottam, hogy semmilyen fájlt nem szükséges megtartani, sittysutty, mehet kifele. Megtörtént a varázslat, sikerült. Particionálási opciót nem kért a telepítő. Minden ment magától.
No de olyan jól, hogy a D: meghajtó, mint olyan, elpárolgott.

Próbáltam újraindítani párszor, illetve erre rákeresni neten (hogy mégse érje szó a ház elejét, hogy én meg se próbáltam :D) próbáltam követni az utasításokat, megnyitottam a Disk Managert, frissíteni próbáltam, meg hasonlók, de mivel tényleg és teljesen őszintén nem értek hozzá, ezért a frissítgetésen és az opciók nézegetésén kívül mást nem nagyon mertem csinálni. Alább mellékelek egy screenshotot, hogy mi a problémám.

Ha megnyitom a gépet, kiírja hogy van egy C: meghajtó, ami elég kicsi és van egy E: meghajtó, ami a CD/DVD olvasó. D: meghajtó elszublimált. Nincs, köszöni szépen, nem is volt.
Ha viszont bemegyek a Disk Managerbe és nézegetem annak a C: meghajtónak a tulajdonságait, ott már ő azt írja, hogy dehiszen ez megvan majdnem 1 TB kérem szépen, tele van szabad hellyel. De ha a lemez tulajdonságait nézem (jobb klikk > Tulajdonságok) a mappákból, akkor meg nem ezt állítja.
Az is rejtély számomra, hogy az a két kis pár megás partíció micsoda? És honnan? És miért?

Kérlek segítsetek! Nekem nem feltétel, hogy a gép particionált legyen (őszintén nem érdekel, csak annak idején nem tudtam ezen változtatni) de nem értem, miért írja a Disk Manager, hogy a C: csak 88,7GB és később miért írja azt, hogy több? Ez egy kicsit aggaszt.

Előre is köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#115328) zolee001 válasza b3renil (#115327) üzenetére


zolee001
őstag

Nincs itt semmi látnivaló,nem figyeltél oda és töröltél minden particiót,beleértve az egykoron "d" particiódat is
Hozzáértö szakember még talán-talán nagy munkával képes visszaállitani a fileok bizonyos százalékát
(ha csak ncore diszdobozos filmek voltak és nem családi,személyes dolgok akkor töltsd le ujra)

(#115329) b3renil


b3renil
csendes újonc

Szia, szerintem félreértettél (vagy én nem fogalmaztam jól, bocsánat) Engem a fájlok nem érdekelnek, minden le volt mentve, szerettem volna, ha le van törölve minden.
A problémám az, hogy a 'tárhelyet' nem találom kvázi. Az egyik helyen azt írja a gép, hogy a C: meghajtó 88 GB, a másiknál meg írja, hogy ott a 900 GB és csak rám vár. Nekem ezt kéne megoldani valahogy. A fájlok között semmi értékes nem volt :)
Szerk: Mondjuk igen, így visszaolvasva félreérthető vagyok, régen csak azért nem töröltem a D: meghajtót mert a rendszervisszaállítás kvázi megakadt és kifagyott, ha azt kértem tőle. :') Bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#115330) zolee001 válasza b3renil (#115329) üzenetére


zolee001
őstag

Csatlakozom mert én is figyelmetlen voltam (bár éppen alig látok) csak felületesen néztem a disk managementet
Értem már,valami valóban félresiklott és rossz értékeket mutat
Elsö körben egy chkdsk futtatást kellene eszközölni,hátha magára talál

Feltételezem ez egy 1TB lemez

[ Szerkesztve ]

(#115331) Doky586 válasza b3renil (#115329) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

100 +555 +90907MB = 89.42GB ... hol itt a probléma..?

(#115332) Pyttawrx válasza b3renil (#115329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. 900gb-ot nem látok sehol. :) Hol látod? Vagy mit nézek be? Disk managerbe csak ennyi van?

(#115333) Pyttawrx válasza Doky586 (#115331) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hogy 1tb keresünk. :) :D

(#115334) Doky586 válasza Pyttawrx (#115333) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha bitekben számolunk akkor megvan.. ;]

(#115335) b3renil válasza Pyttawrx (#115332) üzenetére


b3renil
csendes újonc

A screenshoton a jobb felső sarokban van a "Kötetek" résznél a kapacitás 91565 MB és nem igazán értem hogy az hogy kerül oda, illetve amúgy hova tűnik

(#115336) Doky586 válasza b3renil (#115335) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

91565 / 1024 = 89.4

(#115337) King Unique válasza b3renil (#115327) üzenetére


King Unique
titán

Nekem már ez az újratelepítés + "sima rendszervisszaállítást" dolog sem teljesen tiszta. Az én fogalomtáramban az előbbi a telepítési adathordozóval (pl. pendrive) történő pl. ezen leírás mintájára. Meg van a gép alaphelyzetbe állítása minden elem eltávolításával, vagy a személyes fájlok megtartásával. Továbbá ott van az innen letölthető MCT, amivel lehet in-place upgrade futtatni, ezt a gépet frissíteni opciót használni.
Ha volt korábban külön D meghajtó ugyanazon lemez másik partícióján / másik lemezen (??), akkor jó lenne tudni, hogy az előbb említettek közül pontosan mi történt és milyen beállítással. Lehet mégsem magától párolgott el :D

A mellékelt screenshotokon sehol nem látszik, hogy 1 TB-os lenne a rendszermeghajtó, max. a 89,42 GB nettó (IEC) tárolókapacitás. Vagyis kérdéses, hogy tényleg 1 TB-os meghajtóról van-e szó, azaz mit mutat a BIOS, mit ír a HDS? A 91565 érték pedig MB-ban van megadva, ami GB-ra átváltva (/1024) = 89,42, vagyis az stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#115338) b3renil válasza zolee001 (#115330) üzenetére


b3renil
csendes újonc

Engem is csak az idegesség tart ébren :D
Lefuttattam egy chkdsk-t (remélem jól csináltam) de nem értek hozzá sajnos és okosabb nem lettem tőle. Lefuttattam a C-re ott nekem nagyon gyanús az elfoglalt terület, mert elvileg akkor mindent letöröltem, konkrétan 1db antivírus és 1db Google chrome van telepítve a gépre...
Utána próbáltam a D-re is futtatni, hátha, de azt nem akarta.
Próbáltam a Disk Managerben frissíteni és újrakeresni a partíciókat de nem találja így se :/

(#115339) zolee001 válasza b3renil (#115338) üzenetére


zolee001
őstag

cmd admin modban

diskpart
list disk
(1 db disked van a gépben igy az 1 lesz a nyerö szám)
select disk 1
list volume
A parancsok után értelemszerüen enter

Ennek a kimenetét másold ide

Egyébként azt lehet tudni mi ez a disk? 1TB ssd avagy nem lehet,hogy 100GB os ssd?

[ Szerkesztve ]

(#115340) FoxiestFox válasza zolee001 (#115339) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Esetleg SSHD. 100GB SSD, 900GB HDD, már ha létezik ilyen. :D

(#115341) Doky586 válasza FoxiestFox (#115340) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Gondolom valami ilyesmi: [link], csak azóta devalválódott az értéke..

A kapacitását meg megszépítette az emlékezet.. :U

[ Szerkesztve ]

(#115342) ledgeri válasza b3renil (#115338) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ez a gép> meghajtóra jobklikk> tulajdonságok> hardver fül. Képet a képről, amin látszódik a típus!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115343) Doky586 válasza ledgeri (#115342) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ott van a legelső képen [kép]

[ Szerkesztve ]

(#115344) mefistofeles

Üdv Urak! Egy olyan problémával találkoztam, hogy adott egy ssd egy legális OEM windows10 rendszerrel. A meghajtón sok nem, vagy nehezen reprodukálható anyag van. Namost ha ezt az ssd-t egy teljesen új hardverkörnyezetbe teszem akkor nyilvánvalóan nem fog elindulni, hisz OEM. De mi a helyzet ha vásárolok egy új termékkulcsot? Azzal elvben mehet a Windows újratelepítés nélkül vagy ez kizárt?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#115345) b3renil válasza zolee001 (#115339) üzenetére


b3renil
csendes újonc

Egy kicsit még ugyan csipásan látok, de tényleg köszi mindenkinek a segítséget és bocsesz hogy ennyire buta vagyok hozzá :D

Fogalmam sincs, mi történt, reggel ideültem a géphez, lefuttattam amit Zolee írt, utána megnyitottam a disk managert és... PUFF. Ott van a D: meghajtóm.

Köszönöm mindenkinek tényleg, ha mást nem egy jót nevettetek rajtam :D :D :D :R én nemtom mi a csuda volt ez

(#115346) Sub-ZeRo válasza Doky586 (#115336) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem ezer a váltószám? Nem kötekedés képpen, csak az egyik vinyón fel volt tüntetve, hogy 1000-el kell számolni. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#115347) King Unique válasza b3renil (#115345) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a DiskPart használatára célzol, akkor azok a parancsok csak a lemezeket, illetve azon lévő köteteket listázzák ki, mást nem csinálnak, ami hatására normál esetben nem varázsolódik vissza magától az eltűnt partíció. Egy újraindítás hatására már inkább, vagy ha valami átmeneti zavar volt, ami később helyreállt.

A rendszermeghajtónál nem derült ki mit mutat pl. a HDS, vagyis hogy mi a típusa, pontos modellszáma, amiből nyilván a tárolókapacitása is könnyen beazonosítható. De ha az maradt az a 89,4 GB, akkor lehet mégsem 1 TB volt, hanem olyasmi, amit az egyik másik válaszban is linkeltek.

(#115346) Sub-ZeRo:
Nem, annál nem, mivel az OS, azaz a Windows is eleve 1024-es, más néven bináris (IEC) alapon számolja. A 1000-es, más néven decimális (SI) alap magánál a gyártók által megadott nyers tárolókapacitásnál van, azt tüntetik fel a HDD, SSD meghajtóknál is.

[ Szerkesztve ]

(#115348) King Unique válasza mefistofeles (#115344) üzenetére


King Unique
titán

Ha OEM licenc, termékkulcs, akkor másik hardverkörnyezetben max. azt, az aktivált állapotot bukod, nem a Windows nem fog elindulni, bár akár az utóbbi miatt is lehet gond, ha nem stimmelnek egy egyes beállítások a régi-új hardvernél (pl. IDE/AHCI | CSM/UEFI). Vagy az előbbit sem feltétlen, lásd egy másik válaszban leírtakat, azaz előtte a licenc Microsoft-fiókhoz kapcsolása, utólag telefonos újraaktiválás, stb. De a kérdésre válaszolva egyébként igen, ha nem menne az újraaktiválás és pl. Home kiadásról van szó, azt nyilván újra lehet aktiválni egy ahhoz való új termékkulccsal, amihez nyilván nem kell újratelepíteni a Windowst.

(#115349) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, pár kérdés,
Feladatkezelőt (Taskmanager) hogy lehet a rendszerrel indulóvá tenni?
Behúztam a parancsikonját a startup-ba, készítettem a feladatütemezőbe egy bejegyzést, mindkettő hatástalan.
A startupos megoldás Win2000 óta működött, W10-be hogy kell ezt?

Lett még egy PC-m,
legális, aktivált Retail kulcs, a pc-t hogyan tudom a Windows fiókomhoz kötni?

Hogyan lehet a régi módon külön állítgatni a színeket, aktív-inaktív címsort, betűméreteket stb. ?

Fájlkezelőben hogyan lehet az egész gyors elérést elüntetni?

(#115350) Sub-ZeRo válasza King Unique (#115347) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oh, értem. Azt tudom hogy a váltó az 1024, de akkor összekevertem. :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.