Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114051) Lauda válasza mpo (#114015) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel a kettőnek semmi köze egymáshoz, így biztosan nem fog történni semmi.

(#114052) Lauda válasza mpo (#114050) üzenetére


Lauda
félisten

Mi az a szürke kulcs és mi nem az? Hány eurótól nem szürke egy kulcs?

(#114053) King Unique válasza steele80 (#114042) üzenetére


King Unique
titán

Arra le van írva a megoldás az előző válaszban, hogy alvó állapotból ne legyen időzített ébresztés. Ha az energiagazdálkodási séma megfelelően van beállítva, valamint a fedél lehajtásánál az, hogy alvó állapot legyen, akkor normál esetben annak működni kellene. Vagy azt is lehet amit írtál, SSD-vel hamar bebootol, feláll a rendszer.

(#114048) Dumi86:
Nálam pár napja még több W10-es rendszeren is felajánlotta és települt, sőt volt ahol 2x is. :D Azt, hogy most mi van, nem néztem. De amúgy olyan gyorsan települt, hogy szinte észre sem lehetett venni, a frissítései előzményekben viszont nyilván szerepelt.

[ Szerkesztve ]

(#114054) CirrMee válasza mpo (#114050) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha pár euroért lehet kulcsot venni, az nálam szürke, de ettől még másnak lehet ellenkező véleménye, nem vitatkozni szeretnék.

Egy EU határozat értelmében lehetséges. Attól, hogy neked torz világképed van, nem fogsz EU -s jogszabályokat felülírni. Szerencsére...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#114055) zolee001


zolee001
őstag

Windows 10 KB4532693 update is allegedly deleting files
[link]

(#114056) Lauda válasza zolee001 (#114055) üzenetére


Lauda
félisten

Már webhelyet is. :D

(#114057) Ablakos


Ablakos
őstag

Némelyik altgr+spec. (^ ¨) karakter csak dupla lenyomásra jelenik meg és ekkor kettő is lesz belőle. Ez valami windows beállítás lehet?

(#114058) Bogyó bá' válasza Lauda (#114052) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Microsoft hivatalos viszonteladóitól vásárolva nem "szürke" a Windows vagy az Office. Ja, hogy az nem olcsó dolog....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#114059) Zoz válasza CirrMee (#114054) üzenetére


Zoz
őstag

Ha pár eurós XP, Vista vagy Win7 kulcsokról lenne szó még be is venném ezt az EU határozatos dolgot.
De Win10 esetén ezt csak fedősztorinak használják.
Mivel a Win10 most és mindörökké érvényes ezért senkinek nincs értelmes oka arra, hogy tized-huszad áron eladja, és aztán vegyen teljes áron újat helyette...
Most már a leszedték a gépről a matricát duma se működik, hiszen már régóta BIOS-ba égetett kulccsal jönnek a gyári telepítések.

(#114060) Doky586 válasza Ablakos (#114057) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell dupla lenyomás.
Csak folytatni kell simán a gépelést.. :K
Ne zavarjon hogy csak ez után jelenik meg.

(#114061) acsati válasza Doky586 (#113952) üzenetére


acsati
aktív tag

Ellenőriztem, de nem túl egyezőek az eredmények. Mennyire szar ez így nálam, mik a teendők? Most még lenne erőm, kedvem javítani a dolgokat. :)
[kép1] [kép2] [kép3]

(#114062) Lauda válasza Bogyó bá' (#114058) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, azok biztosan nem szürkék. Azonban a világ ott nem ér véget. Attól, hogy valaki nem ott vesz kulcsot, még lehet legális. Amíg nincs tudomása arról, hogy illegális kulcsot árulnak valahol, addig miért ne vehetne ott kulcsot? Attól, hogy valaki az aprón 5 ezerért, vagy 10 ezerért ad egy kulcsot, az mitől lenne legálisabb, mint az ezer forintos kulcs? A hátterét ugyanúgy nem fogod tudni.

Jah, az aprón árulnak office pro plus kulcsot is. Az office topikban azt az információt kaptam erre vonatkozólag, hogy az aztán full illegális. Na ilyenkor mi van? :F

[ Szerkesztve ]

(#114063) #86564352 válasza steele80 (#114034) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szerintem a legjobb szakembereik az Azure és Office részlegre vannak csoportosítva, ott van a pénz. A Windows-t csinálja a maradék. Nincs is túl sok koncepció, az insider programnak is már sokadik gazdája van. Most Panos Panay-nak adtak egy átfogó hardware-software főnök beosztást, bár őt most a Surface Duo és a Windows 10 X érdekli. Nem tudom a desktop rendszernél mikorra fog látszani minőségi javulás és mikor lesz egységesebb.

Egyébként az eheti KB4524244 frissítést is szemétbe dobta a Microsoft, dolgoznak egy javított verzión. :))

[ Szerkesztve ]

(#114064) zolee001


zolee001
őstag

https://www.msregrefurb.com/RRPSite/OnlineDirectory.aspx
Hivalatalos MS resellerek,a listában szereplöknek van felhatalmazásuk "használt" licenceket árulni

https://hup.hu/node/149751

Office de leginkább onedrive-ban tárolt fileokba az "admin" bármikor belenézhet,törölhet stb
Az MSDN,Action Pack és a VL licencek NEM átruházhatóak ,EU jogszabálok ide avagy oda

(#114065) Doky586 válasza acsati (#114061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért javasoltam az aláírásomban is szereplő tiszta telepítést..

Vagy hogy lehet javítgatni az előző rendszerből megörökölt mára hibás beállításokat: ezt azoktól kérdezd akik javaslatát követted.
Persze használhatod ilyen előnytelen módon is.. :(((

(#114066) Cs1csó válasza #86564352 (#114063) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valószínűleg ez van, ameddig valaki nem bizonyított a Windows-nál van aztán ha jó feljebb kerül oda amiket írtál, vagy ha ott nem produkál akkor lecsúszik a Windows-osokhoz. :D

(#114067) liszi70 válasza zolee001 (#114064) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mi arra a bizonyosság, hogy a MS listája teljes körű? Ők mi alapján határozhatják meg, hogy az eu-s törvények értelmében melyik cégnek van joga árusítani a termékeiket? Mivel az eu előírta, hogy szabadon eladható a licence, és nem határozta meg az eladók körét, akkor ezt hogyan írhatja elő a Microsoft, akinek ebbe nem lehet beleszólása? Vagy nem így van, és az EU meghatározta, hogy ki árusíthat? Tudsz erről eu-s jogszabályt?

[ Szerkesztve ]

(#114068) mpo válasza CirrMee (#114054) üzenetére


mpo
veterán

Attól, hogy neked torz világképed van, nem fogsz EU -s jogszabályokat felülírni. Szerencsére...

Nem is volt szándékomban.

Ha már ennyire otthon vagy az EU-s jogszabályokban, akkor a fórum szabályzatát is ismerned kell, ami különösen tiltja a sértő, személyeskedő tartalmat.
A PH+ ÁSZF
III. 10.1. pontja.
-----------
Ha 1600 Ft-ért (amiben az ÁFA + az EMAGnak fizetendő díj a piactér használatáért is benne van) lehet Windows 10-et venni, akkor másoknál miért 34000 Ft?

A Microsoft oldaláról:
Tippek a biztonságosabb vásárláshoz – személyesen vagy online
[link]
--------
A Ravak online hibabejelentő űrlapján kellett a zuhanypanel hibáját bejelentenem.
A jótállási jegyre a gyárban ragasztanak egy címkét, a szükséges azonosítókkal és nem a kereskedő firkálja rá.
A hibajelentésnél mellékelnem kellett a számla másolatát is, pedig ez egy kézzelfogható zuhanypanel és van jótállási jegyem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#114069) liszi70 válasza mpo (#114068) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nehogy már egy ms-os útmutatót linkelj azzal kapcsolatban, hogy ki milyen kulcsot vehet az eu-ban! :D Ugye nem gondolod, hogy ők azt fogják leírni, amihez neked JOGOD van, és nem azt, ami nekik érdekükben áll!

[ Szerkesztve ]

(#114070) CirrMee válasza mpo (#114068) üzenetére


CirrMee
addikt

(I)Ha már ennyire otthon vagy az EU-s jogszabályokban, akkor a fórum szabályzatát is ismerned kell, ami különösen tiltja a sértő, személyeskedő tartalmat.
A PH+ ÁSZF
III. 10.1. pontja.(/I)

Bravó.
És hol van itt személyeskedő tartalom...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#114071) Pyttawrx válasza liszi70 (#114069) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

szerintem ebbe kár belemenni már megint. Használhatóak a kulcsok, és jogszabály engedi. Ettől még illegális.csak értelmetlen vita lesz belőle megint

[ Szerkesztve ]

(#114072) arcitec válasza Pyttawrx (#114071) üzenetére


arcitec
addikt

Nem ellentmondó amit írtál? Jogszabály engedi,de illegális. Khümm a racionalításokon élve nekem ez már sok így... ;]

(#114073) liszi70 válasza Pyttawrx (#114071) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Használhatóak a kulcsok, és jogszabály engedi. Ettől még illegális."

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#114074) mpo válasza CirrMee (#114070) üzenetére


mpo
veterán

Ott van az első sorban.
Mivel nem ismersz, semmit nem tudsz rólam, túl erős a kijelentésed.

---------
Ha az utcán veszek egy aranygyűrűt 2000 Ft-ért:
- ha réz, akkor csalás áldozata lettem
- ha arany, de lopott, akkor ha megtalálják nálam, akkor bűnjel és lefoglalják.
Egyik esetben sem lesz aranygyűrű és buktam 2000 Ft-ot.

Ezt tanácsolták itt a kulcsoknál is, ha nem működik vegyél egy másikat 1600-ért.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#114075) Pyttawrx válasza liszi70 (#114073) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Annyiszor volt ez már téma.... Hadd ne menjünk bele megint. De ha logikusan nézed akkor érted amit írtam. Bármikor letilthatják, vagy nem fog működni, ami jó pár esetben meg is történt.

[ Szerkesztve ]

(#114076) movax válasza Pyttawrx (#114071) üzenetére


movax
őstag

Ezzel csak az a gond, hogy amit jogszabály enged, az nem lehet illegális.

(#114077) Pyttawrx válasza movax (#114076) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rendben.

(#114078) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!

Lett egy új Win10 1909 enterprise és egyik napról a másikra elment a keresés:
csak a vezérlőpultban és gépházban keres, de a telepített programok között nem.
1. indexelés jól áll, a start menü is benne van és 1x már újra is építettem
2. hibaelhárító ezen részét lefuttattam, nem talált semmit
3. O&O Shut Up-ot lefuttattam valamikor és ott letiltottam pár privacy-s dolgot...nem tudom mit és szerintem azóta nem működik.
Amúgy dühítő, mert mégis mi köze ehhez....mind1. Szóval valaki tudja hogy kell visszafelé megközelíteni, hogy milyen privacy-s fost kell engedélyezni, hogy teljes körűen működjön a keresés?
Ha jól emlékszem, csak azt tiltottam le, hogy a keresés ne menjen ki az internetre...

Make Love not war!

(#114079) #86564352 válasza Cs1csó (#114066) üzenetére


#86564352
törölt tag

A sandbox, linux, terminal fejlesztések jók voltak hiába a legtöbb user nem talákozik ezekkel. Amikor belenézek az insider hírekbe elszomorít cortana és more kaomoji :U közben a hétköznapi user élmény öt éve nem túl jó, a szem előtt lévő bugokkal és hiányosságokkal. A sok millió mezei user a gyári appok minőségével, béna áruházzal, egyik félkész feature a másik után (timeline, dark mode), problémás szinkronizációval és hasonlókkal találkozik.

Az új Chromium Edge-t szeretem csak ezzel is késve korrigálták az UWP Edge hibáit. A Defender csapat is jó. WU és UI csapatok problémásak, elsőnél túl nagy bizalmat raktak a gépi tesztelésre és feedback programra, a másodiknál összevissza variálnak hogyan is nézzen ki a rendszer aztán annyiféleképpen is néz ki.

Ha a Windows 10 X jól debütál majd, akár a home usereknek elég is lehet, főleg úgy a fejlesztők szívesebben csinálnak PWA-t mint UWP appokat, és konténerben mehet win32 progi is. Biztonság szempontból is jobb pl. ilyen ccleaner féléket nem engednek rá, drivereket se kézzel. A frissítés is gyorsabb lesz, egy buildváltás két perc. [link]

(#114067) liszi70: te elolvastad a folyton emlegetett EU bíróság ítéletet? :) sajtóközleményét linkelem

A Bíróság mindazonáltal hangsúlyozza, hogy ha az első megszerző személy által megszerzett licenc a szükségleteit meghaladó számú felhasználóra vonatkozik, akkor ez a megszerző a terjesztési jog kimerülésére tekintettel nem jogosult arra, hogy a licencet megossza, és annak csak egy részét adja el újra.

zolee001 jól írta az EU cucc a forgalomba nem hozott MSDN volume kulcsokra nem vonatkozik, tehát ha az ebayen azt látod három dolcsiért kapsz csupiszupi pro ofiszkát lifetime terabyte tárhellyel, amiről ellenőrző parancsok vagy MS ügyfélszolgálat által kiderül MSDN volume kulcs, akkor az semmilyen szinten nem eredeti legális vásárlás, hiába van sok ötcsillagos értékelése a bolhapiacon a neppernek. Valamint ha igaz, akkor egyes ilyen csoda office-nál az admin (a valódi admin) bele is turkálhat a fiókodba. Ennél is azt írják a hirdetésben, hogy ők biztosítják az email címet a fiókhoz, hát ha ez nem red flag...
Az EU ítéletnél a kimerülés témát a kereskedelmi termék első eladásra értik, forgalomba nem hozott MSDN kulcsoknál ez nem érvényes. Arra jó az EU döntés pl. Jóska megveszi Béla laptopját, akkor a rajta lévő Windows, Office is az övé lesz. A leválasztás témánál pedig előírják az első akkor nem használhatja tovább, olyan nincs egy cég leselejtezi a gépparkot, leválasztják a kulcsokat és eladják használtan aztán azt mondják ja mégis használják tovább ők is. A software-codes és goodoffer féle webshopoknál előfordul a retailnek árult kód elsőre volume key, ha user reklamál küldenek retailt. Ha százból csak tíz vagy annyi se reklamál, belefér nekik. Átlag user kedves vevő nem hallott slmgr parancsról vagy mit jelent, örül olcsón szerzett Windows Prot.

A megszokott köröket most mellőzzük ha kérhetem, ismerem az aduász "érveket" mint "MS hagyja, ha letiltják veszel másikat három dolcsiért akkor is megéri" mivel a hozzászólásom lényege tényleg csak ez: zolee001 jól írta, ha éppen kiderül MSDN volume kulcs az a csoda office, akkor sehol nem kóser még a sokat emlegetett EU ítélet szerint se.

(#114078) SirRasor: ha enterprise, szólj a rendszergazdának :P amúgy gépházban állítsd alaphelyzetbe a rendszert (adataidról legyen backup) és felejtsd el a mókoló progikkal turkálást az ilyen mellékhatások elkerülése érdekében. Letiltottál valamiket a progival, hát végrehajtotta. :) Nem ismerem a progit, nincs benne alaphelyzetbe állítás funkció? Tehát amit a progi elpiszkált, azt piszkálja vissza gyári értékre? Ilyesmit keress benne.

[ Szerkesztve ]

(#114080) arcitec válasza #86564352 (#114079) üzenetére


arcitec
addikt

Bulshit duma mellet nem tudok elmenni, mintha már halottam volna hasonlót , user error stb..
Meg belepiszkálós programok mint ccleaner .. hahah, ne használd és nem lehet semmi baja , ha meg használod user error nem egy komoly duma..Volt anno a saját esetemre is hasonló, köze nem volt az installáló kisiskolásnak a problémához, ami komoly belső elemzéssel lett megoldva, mint windows error. ;]
SirRasor Windows upgrade BUG ezerrel ...

[ Szerkesztve ]

(#114081) kezo0


kezo0
addikt

A magam részéről szeretnék csatlakozni ahhoz a korábbi kezdeményezéshez, hogy a „hol lehet olcsón Windowst venni, miért ilyen olcsó, ha van sokkal drágábban is, és ha ilyen olcsó, akkor legális-e?”-jellegű kérdések kitárgyalására szülessen egy külön topik, ahol vérre menően összecsaphatnak egymással az önjelölt és valódi (?) jogászok. Ez pedig maradjon meg döntően a technikai jellegű problémák orvoslására.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#114082) SirRasor válasza #86564352 (#114079) üzenetére


SirRasor
őstag

Alaphelyzetbe? Hehe...inkább vissza az O&O-hoz és egyesével megnézni restarttal, hogy mi okozta. Dagonya? Dagonya. Jobb, mint az alaphelyzetbe állítás? 100x :D

Enterprise, tehát szóltam a rendszergazdának, mire ő megkérdezte itt ~1 órával ezelőtt :DDD

Make Love not war!

(#114083) Cs1csó válasza SirRasor (#114082) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a kereső hiba most valami hivatalos bug van rá orvoslás : [link]

(#114084) Csupingo válasza Cs1csó (#114083) üzenetére


Csupingo
veterán

Most a user fiók eltüntetése a legújabb módi, nem? (Az origó is megírta. :) )

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#114085) SirRasor válasza Cs1csó (#114083) üzenetére


SirRasor
őstag

Jójójó picit lusta is voltam mert picit beteg vagyok 2 napja... Most szemezgettem és néhány programot csak megtalál, csak pont amiket eddig keresek, azokat nem. WTF? Hát úgy, hogy ami az user\start menüben van, azt megtalálja, de ami a programdata\..\start menüben, azt nem. Innentől kezdve nem olyan vészes a helyzet; ha valamit nagyon kell, azt átrakom magamhoz és kész.
Közben az O&O shutupot is átnéztem és ott csak az appok háttérben futásához írta, hogy eltörhet ezt-azt, többek között a keresőt is, de természetesen a visszakapcsolás nem segített a fentin.
Na mind1, azért köszönöm a segítséget :)

EDIT: +Csupingo
Pont emiatt tolom el a frissítéseket. Kapásból nem a célzottban vagyok+tolom a biztonságiakat 5, a featureket 30 nappal.
Ennél jobb stratégiáról még nem hallottam.
Valami cikkből:
"Ha a frissítési csatornát a "féléves csatorna (célzott)" helyett simán "féléves csatorna" beállításra kattintjuk, akkor mindig csak a minden hónap második keddjén érkező végleges, és stabil frissítéseket kapjuk meg, függetlenül attól, nyomkodjuk-e a Frissítések keresése gombot. Mindez elvileg a Pro, Enterprise és Education kiadásokra érvényes, Home változatra nem."

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#114086) Cs1csó válasza SirRasor (#114085) üzenetére


Cs1csó
félisten

Keresésre az Everything-et használom.

(#114087) liszi70 válasza #86564352 (#114079) üzenetére


liszi70
nagyúr

A "válaszodnak" az ég világon semmi köze ahhoz, amit kérdeztem. A szokásos köröket te futod.

[ Szerkesztve ]

(#114088) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Van egy teljesen új telepítésű win10 (1909) napra készre frissítve. Azt, hogy tudom kideríteni, hogy milyen net framework verziók van(nak) fent? A windows szolgálatatások be és kikapcsolásánál a 3.5-ös-öst bepippantottam. De sehol nem látom, hogy mik vannak amúgy fent és melyiket érdemes feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#114090) King Unique válasza SirRasor (#114085) üzenetére


King Unique
titán

Nocsak, akkor mégiscsak működik. :D Amúgy meg létezik kibővített keresési beállítás is és akkor több mindent megtalál a kereső. Valamint az is beállítható, hogy mely mappák legyenek kizárva a keresésből, azaz hol ne keressen. Ahol a ProgramData alapértelmezetten ott van mint kizárt mappa, vagyis nem meglepő, ha ott emiatt nem történik keresés.

Amit a frissítésre vonatkozóan leírtál, azok a beállítások max. az egyes korábbi Windows 10-verziókra vonatkozóan érvényesek, ellenben pl. az aktuális 1909-nél már nem, amiről már volt szó itt a topikban. Ahogyan arról szintén, hogy alapértelmezetten a standard patch kedden (hónap 2. keddje) kiadott összesítő frissítések települnek, ellenben a többi egy ideje rendszerint csak választható frissítés szokott lenni, azaz nem települ automatikusan, max. külön felhasználói megerősítés után.

[ Szerkesztve ]

(#114091) zolee001 válasza ЯΞD (#114088) üzenetére


zolee001
őstag

Program and features-turn windowss feature on or off és nézegeted a pipákat
vagy
dism /online /get-features

Semmilyet nem kell telepiteniha vmi programnak kell majd sikit és felrakja magának

(#114092) Ablakos válasza Doky586 (#114060) üzenetére


Ablakos
őstag

Ah, szerver scripteket lassan írok és ezt a megoldást nem vettem észre :B. Köszi.

(#114093) arcitec válasza kezo0 (#114081) üzenetére


arcitec
addikt

Véleményem szerint egy egyértelmű kérdés válaszra nem is kell topic. Ezt nem amatőr vitáknak kell eldönteni. Egyértelmű jogi kérdés, az erre vonatkozó jogszabályokat kell előkeresni,illetve a Microsoft hozzáállását jogi szempontokat figyelembe véve.

(#114094) kisapa válasza SirRasor (#114085) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de ezt a frissítési csatorna beállítást hol találom.Valamikor régebben már be volt nekem állítva de most egy hónapja újra raktam a windowst. Gondolom most visszaállt az eredetire.

arcitec: Szerintem a jogi dolgokon túl ma Magyarországon a felhasználók többségének az anyagi része sokkal fontosabb. Amikor az ár töredékéért megveheted egy online áruházban esetleg számlával ugyanazt akkor miért ne tennéd. :R

[ Szerkesztve ]

(#114095) arcitec


arcitec
addikt

Egyébként ma reggelre, lett valami teljesen új frissítés, mert egy nagy csili-vili kék képernyő fogadott választási lehetőségekkel,pin kód , telefonszám meg még egyebek , kihagytam őket.. Nem tudom mi volt, semmi elő infó nélkül nem értem az ilyen kész tények megoldásokat...

(#114096) Lauda válasza arcitec (#114095) üzenetére


Lauda
félisten

A gépház/frissítés és biztonság/frissítési előzményekben, illetve a vezérlőpult/programok/programok és szolgáltatások/telepített frissítések között melyek a tegnapi/mai frissítések?

(#114097) Lauda válasza arcitec (#114093) üzenetére


Lauda
félisten

Nekünk nincs is mit eldönteni véleményem szerint. Ha valakit annyira zavar a pár ezer forintos kulcs, jelentgesse fel ezeket az oldalakat és az összes aprós árust aki ilyeneket árul. A feljelentését támassza is majd alá, hogy szerinte mi a probléma. Szerintem amíg arra konkrét bizonyíték nincsen, hogy az xy oldalról/xy árustól illegális kulcsot lehet venni, nekünk, egyszerű felhasználóknak nem kell ezzel foglalkozni. Maga a használt kulcs árusítás legális az euban és punktum.

(#114098) mezis válasza Lauda (#114097) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem az MS csak a súlyának megfelelő mértékben foglalkozik a "kiskereskedőkkel". Még mindig jobban jár ha az a jelentéktelen számú felhasználó is a Windowst használja, mint ha a "konkurrencia" op. rendszerét használná.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#114099) Lauda válasza mezis (#114098) üzenetére


Lauda
félisten

Másrészt a ms-nak véleményem szerint teljesen mindegy kinek a gépén fut a kód, ha már egyszer létezik a használt szoftver mint olyan. Ami gondolom b@ssza azért a csőrüket, de hát tenni ellene úgysem tudnak kb semmit.

(#114100) arcitec válasza Lauda (#114099) üzenetére


arcitec
addikt

Kb ez olyasmi kategória lehet, mint ha egy megvásárolt játék szoftvert megunva, tovább adom nyilván használt piaci áron. pl ami DVD-n simán megoldható. Az elekrotonikus kulcsra most lett ötletem,mivel ott - játékoknál- mail cím / fiók az azonosítás.Nem személyhez kötötten kell kreálni mail cím/fiókot és azt minden további nélkül lehetne értékesíteni. A készítőnek max. annyi beleszólása jogilag lehet és ez a Microsoftra is vonatkozik,ha kiköti, hogy tovább második személynek nem adható. Ilyen pl autó ,repülő építésben létezik, mint megvásárolnak egy régi repülő(rekonstruált) építéséhez eredeti tervrajzokat,de ki van kötve,hogy CSAK egy repülőt építhetnek meg belőle. Szóval minden jogi kérdés,ha a Microsoft jogilag kiköti,hogy tovább nem értékesíthető akkor tutira nem legális. Ellenben ha erre nem gondoltak,akkor valóban,csak a sziszegés marad nekik. U.I: Egyébként meg ha az eredendő tulaj nem használja tovább,hanem/mert vásárol egy újat akkor meg a micrónak tök mindegy is lehet. Egyidejűleg csak egy gépen futhat elvén..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.