Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114501) adika4444 válasza adika4444 (#114499) üzenetére


adika4444
addikt

Mivel az sfc /scannow, DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth parancsok, és az utánuk létrehozott új fiók sem segített, újraraktam a francba az egészet. Azóta ismét jó.

Csalódtam most a Windows 10-ben, eddig soha nem értettem miért problémázik sokaknál, de kezdem látni, hogy ez tényleg önmagától képes összezuhanni...

üdv, adika4444

(#114502) kisapa válasza Sanyi52 (#114495) üzenetére


kisapa
senior tag

Nem titok, egy GSM modulról van szó nevezetesen Secolink GSV6U típusáról. Ennek tudatában tudsz másik módszert azon kívül amit King Unique javasolt? Az ugyanis nem működik.

(#114503) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Windows Event Logban az alábbi Warning bejegyzéseket látom:

"The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID
{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}
and APPID
{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}
to the user (S-1-5-21-3223606793-250807499-3848598046-1001) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool."

Source: DistributedCOM
ID: 10016

A fentebb említetten kívül ugyan ilyen bejegyzéseket látok, amik más-más appra panaszkodnak, pl.: Windows.SecurityCenter.WscDataProtection, Windows.SecurityCenter.WscBrokerManager,
Windows.SecurityCenter.WscCloudBackupProvider.

Az lenne a kérdésem, hogy ezeket figyelmen kívül hagyhatom? A gép szinte csak játékra van használva. Viszont tele van ezekkel az Event Log...

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#114504) zolee001 válasza Ra's al Ghul (#114503) üzenetére


zolee001
őstag

dcomcnfg, expand component services -- computers -- my momputer -- DCOM Config

nézet-részletek-kikeresed az App Id-t
-részletek-(permission fül )-szerkesztés-majd az NT Authoritynek adsz engedélyt

Talán jobb ötlet ha futtatsz egy sfc /scannow parancsot és vagy egy Dism parancsot

(#114505) Ra's al Ghul válasza zolee001 (#114504) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

Köszi a gyors választ.
És érdemes is beállítani ezeket vagy maradhat úgy ahogy van?
Azért kérdezem mert fenti hibák egy max. 1 hetes frissen telepített Windowson jönnek elő.
Korábban frissen telepített Windowsomon megcsináltam a fentebb leírtakat viszont ha nem muszáj akkor nem piszkálom.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#114506) zolee001 válasza Ra's al Ghul (#114505) üzenetére


zolee001
őstag

Mivel (gyors ránézésre) a Windows Security Center panaszkodik igy érdemes lenne rendbetenni de a manuális helyett elsösorban az sfc ,dism parancsokkal javasolnám
Elmásztak az update hatására az ACL-ek (jogosultságok) de az is lehet,hogy a következö updatekor "meggyogyul"
Ha a gépházban a windows seurity/defender szekcióban nem sikit,hogy baja van és müködik a defender megfelelöen akkor akár ignorálhatod is

(#114507) svgyula válasza tibike8 (#114500) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ehhez a konfigurációhoz a 400w-os táp hááát nagyon kevés. Ilyenkor ha beindul minden nem biztos, hogy képes tartani a feszültséget. Szerintem kérj egy erősebbet kölcsön és azzal próba.
Én azzal kezdeném.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#114508) attiati


attiati
veterán

Ér valami hátrány, ha 1909es buildbol education n-t valasztom a pro n-el szemben?

Úgy nézem hosszabb a termektamogatasa, és pár tobbletfunkcioja van.

(#114509) Cs1csó válasza svgyula (#114507) üzenetére


Cs1csó
félisten

? Ez a konfig 200W alatt eszeik max, bőven elég egy 400W-os táp főleg ha az egy minőségi PP 10-es. (ettől még lehet akár tápegység hiba de alapesetben elgendő ekkora teljesítményű tápegység egy ilyen konfignak, még ezt a 400W-os tápot is játék közben épp hogy meghajtja 50%-osan ami bőven ideális)

(#114510) #86564352 válasza adika4444 (#114501) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hasonló volt nálam egyszer, csak kékhalál helyett áramszünet. Lassan betöltött a rendszer, minden akadt pl. egy böngésző megnyitása fél perc volt. Megkergült talán a fájlrendszer a hirtelen elszálláskor. DISM csak kiírta minden rendben, a lassúság maradt. Format és backupból vissza aztán minden jó. Mindig legyen biztonsági mentés, ha a géppel minden rendben, nincs áramszünet akkor is bármikor jöhet egy hibás frissítés ami elrontja a profilt.

attiati: N-es Windows-t használni öngól

[ Szerkesztve ]

(#114511) attiati válasza #86564352 (#114510) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, akkor n nélküli lesz.

Education jó lesz?

Érdekel a hosszabb támogatása.
Hátránya van?

[ Szerkesztve ]

(#114512) King Unique válasza attiati (#114508) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 Education kiadás gyakorlatilag a Windows 10 Enterprise kiadás oktatásspecifikus beállításokkal ellátott változata (bővebben), vagyis úgymond fullosabb, mint a Pro kiadás és az életciklusa, támogatása is valóban hosszabb (30 hónap az őszi kiadásoknál). Vagyis inkább előnye lehet (ha kihasználod), mint hátránya, meg ha van hozzá megfelelő licenced, termékkulcsod, akkor nyilván lehet akár Education kiadást is használni.

Viszont az N, KN kiadások általános, illetve otthoni használatra nem javasoltak, hiányoznak belőlük bizonyos összetevők, pl. az MTP-t sem támogatják, ami miatt nemrég más is szívott egy okostelefon használatánál. Illetve max. akkor, ha telepítve van a Media Feature Pack, ami után már működött az illetőnél is. De pont ezért sok értelme nincsen N-es kiadást telepíteni és használni, ha aztán úgyis normál kiadássá kell okosítani a megfelelő használathoz... Viszont ha csak ilyet tudsz beszerezni, ilyet adott az adott intézmény, cég, erővel ilyet kell használni, akkor az más dolog. Ha nem, akkor meg kb. zéró értelme van otthonra ilyet venni, telepíteni és használni...

[ Szerkesztve ]

(#114513) attiati válasza King Unique (#114512) üzenetére


attiati
veterán

:R a részletes kifejtést.

[ Szerkesztve ]

(#114514) King Unique válasza kisapa (#114493) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az nem derült ki, hogy mi mindent, említve voltak ott az eszközillesztő eltávolításán - újratelepítésén, kívül egyéb lehetőségek, ötletek is konkrét példákkal, esetekkel szemléltetve. Valamint az sem derült ki, hogy az eszközkezelőben milyen hibakód van, az annál leírt általános megoldási javaslat ki volt-e próbálva. Aztán a driver manuális frissítése, illetve betallózása, egyéb általános javasatok, lásd pl. az ezen és ezen leírásban foglaltakat. Aztán hogy pontosan milyen Windows-verzióról és kiadásról van szó, az naprakész-e, van-e eltérés ilyen téren a laptopon és a PC-n lévő rendszer között. Aztán ha korábban állítólag megfelelően működött az eszköz a laptopon is, ellenben most nem, akkor mégis milyen rendszerszintű módosítás, frissítés telepítése stb. történt közben, illetve közvetlenül előtte, ami a hibát esetlegesen kiválthatta.

(#114515) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy itt a Hardverapróban, számlával kínált kulcsok, azok is jogtisztának számítanak-e? Vagy csak működő kulcsok és kész?
Láttam számla nélkül is, az gondolom 100%, hogy nem az.
Meg ez a COA matrica sem igazán értem, hogy mire jó pontosan. Ez cégeknek kell csak, vagy magánszemélynek is kell ilyen a gépére?

(#114516) Lauda válasza Kal-El (#114515) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Retail kulcsot vegyél, az gyakorlatilag tuti, hogy jogtiszta.

A parancssort adminként indítod és elindítod az slmgr -dli parancsot. Így tudod ellenőrizni, hogy azt kaptál-e.

[ Szerkesztve ]

(#114517) #46105344


#46105344
törölt tag

Sziasztok!
Felraktam a win10 mellé egy külön partícióra az XP-t, hogy játszak egy régi játékkal. Nem bootolta be utána a 10-et, csak az xp-t. Úgyhogy töröltem az XP-s partíciót. A HP Z420 alaplap (először találkozok vele) nem enged kiválasztani külön C:/ vagy D:/ meghajtót a bootoláshoz, csak "hard drive"-ot. Tehát most csak a törölt XP-t próbálja bootolni az azonos vinyón lévő másik partició helyett. Erre van valami megoldás a reinstallon kívül?

(#114518) #75501312 válasza Kal-El (#114515) üzenetére


#75501312
törölt tag

COA
Certificate of Authenticity
Elvileg ha abból valósat kapsz, akkor a kulcsod is eredeti.

(#114519) zolee001 válasza #46105344 (#114517) üzenetére


zolee001
őstag

Helyreállitod a boot particiót manuálisan parancssorból vagy windows 10 boot lemezéröl bootolva javitással

(Mindig a régebbi oprendszert telepitjük elöbb majd utána az ujabbat és nem futsz bele ilyenekbe)

(#114520) King Unique válasza #46105344 (#114517) üzenetére


King Unique
titán

Nem meglepő, mivel az XP rendszerbetöltője felülírta a W10-ét, az utóbbit már nem kezelte, nem adta hozzá a boot menühöz... Ilyenkor az XP-t kellett volna először telepíteni, majd utána a Windows 10-et ezen, vagy inkább ezen leírás mintájára. Vagy ha utólag telepíted az XP-t, akkor megpróbálni úgy megoldani, hogy ne túrja szét az előző Windowst, hanem pl. EasyBCD-vel utólag hozzáadni a boot menühöz.
Vagy másik lehetőségként nem erőltetni már a régi, buta XP éles használatát, hanem inkább vizuális gépen futtatni, ott a Hyper-V, VirtualBox, VMware Workstation Player stb. programok ilyen célra.

A Windows 10 helyreállításához be kellene bootolni pendrive-ról a telepítőjét, majd megpróbálni a rendszerindítás javítását a leírásban lévő parancsokkal, vagy a helyreállítási környezetben a javítást. Ha nem megy, akkor meg ezt a módszert ezzel a kiegészítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#114521) Doky586 válasza #46105344 (#114517) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért én nem bíznám egy korszerű AF HDD particionálását egy XP-re mert elcseszi az alignálást. SSD-t még úgyse.

Ezért jobb külön-külön hdd-re telepíteni a két ost amíg a másikat lehúzod. Így nem számít a sorrend, nem számít a mód (uefi/legacy) és lehet a bios F11/F12 menüjében OS-t váltani..

[ Szerkesztve ]

(#114522) #45746688


#45746688
törölt tag

Sziasztok!

Újratelepítést szerettem volna csinálni. Le is jött az ISO-fájl. Linux alatt az Unetbootin alkalmazással felírtam pendrájvra. Elindul, Telepítésre kattintok, de valami wim fájlt nem talál és leáll. Másik pendrájvval, másik USB-be rakva is próbálkoztam, újra letöltöttem a telepítő ISO-fájlt is, de nem jó. Korábban is így csináltam. Szóval azt gyanítom, hogy a lejött fájl lehet hibás. Ti mit gondoltok, mi lehet a baj? Illetve mit kellene csinálnom?

(#114523) BullKoxa válasza Kal-El (#114515) üzenetére


BullKoxa
őstag

Helló. Én pont vettem egyet és nem Retail-t kaptam pedig azt fizettem, írtam az eladónak, de azóta semmi hír. Max annyi hogy jelzet , hogy utána néz. Én még aktíválás előtt ellenőriztem, és lehetett látni hogy MAK kulcsot kaptam amit akár több 100 ember is használhatja. Azaz bármikor le is tilthatják. Röviden ennyi, nekem eredeti boltból van Retail Home, most Retail Pro- vettem , de nem azt kaptam . Ha jól tudom a PRO-ban ki lehet kapcsolni teljesen a frissítéseket., de lehet ezt már a Home-ban is meglehet, de szerintem nem. Ha jól rémük 7 nappal lehet elhalasztani csak. Én most egy külö programot használok hogy ne frissítse magát az OP-m.

[ Szerkesztve ]

(#114524) Doky586 válasza #45746688 (#114522) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#114525) King Unique válasza #45746688 (#114522) üzenetére


King Unique
titán

A hogyan készítünk pendrive-ra W10-es telepítési adathordozót Linuxon kérdésre lásd az alábbi bejegyzésben leírtakat, amiről amúgy már a téma topikjában is volt szó. Meg ugye a W10 ISO-fájlt nem derült ki honnan töltötted le, de amúgy ott van a Microsoft weboldala, onnan kellene. Illetve ott Linux esetén a standard ISO lesz elérhető MCT híján, aminél ha FAT32 fájlrendszert akarsz a pendrive-ra pl. UEFI-s telepítéshez, akkor darabolni kell az install.wim fált install.swm fájlokra. Az előbb linkelt leírásokban ez utóbbiról is szó esik, még mielőtt kérdés lenne hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#114526) #45746688 válasza Doky586 (#114524) üzenetére


#45746688
törölt tag

Ha az install.wim file nagyobb 4GB-nál akkor hibát fog dobni file másoláskor, ekkor kihagyást választ (ezen egy filera) (sőt lehetőleg ekkor ne is kezdd el azt másolni) majd ezen parancsok futtatása szükséges, mert fel kell darabolni a fat32 limitáció miatt a kimaradt install.

Jah, ez lehet. De nem tudom, hogy az a split megoldás jó_e? Nincsen valami más megoldás? NTFS-re formázott pendrájvra nem megy fel az ISO?

(#114527) Doky586 válasza #45746688 (#114526) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha akarsz tesztelgetni: [link], de felesleges. A split tökéletes.

Vagy lehet még DVD-re írni..

[ Szerkesztve ]

(#114528) #45746688 válasza King Unique (#114525) üzenetére


#45746688
törölt tag

OK, értem. Csinálom. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#114529) King Unique válasza #45746688 (#114526) üzenetére


King Unique
titán

"NTFS-re formázott pendrájvra nem megy fel az ISO?"

Nyilván felmegy, ellenben arról semmit nem írtál, hogy CSM és UEFI közül melyik bootolási mód szerint szándékozol telepíteni, melyiknél milyen fájlrendszert támogat a hardvered... A FAT32 akkor kell, ha pl. UEFI-s telepítést akarsz és a hardvered annál csak FAT16/32 fájlrendszert támogat a telepítési adathordozón (pendrive).

(#114530) #45746688 válasza King Unique (#114529) üzenetére


#45746688
törölt tag

Tehát lehet NTFS-re rakni? És akkor az alaplapomon milyen bootolást csonáljak? Hoppá, az UNETBOOTIN nem engedi rárakni. :U Akkor marad a szabdalás?

[ Szerkesztve ]

(#114531) jokeph válasza #45746688 (#114530) üzenetére


jokeph
nagyúr

Milyen alaplapod van ? (UEFI vagy Legacy BIOS-os) :U
Ha nem tudod eldönteni (a gyártói oldal egyértelműen írja, ha UEFI a BIOS), akkor írd ide a pontos típusát. ;)

Unetbootin ? :U Az nem Linux telepítő készítő ?

(#114532) rogaby: rá van szitázva a lapra, többnyire valamelyik középtájt a hosszú pci-e x16-os slot közelében. De indításnál a BIOS is kiírja.
Fénykép ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114532) #45746688 válasza jokeph (#114531) üzenetére


#45746688
törölt tag

Fogalmam sincs. hol kell azt megnézni? De mindegy is. mert az ISO-t nem tudom NTFS-re kiírni. :U

[ Szerkesztve ]

(#114533) King Unique válasza #45746688 (#114530) üzenetére


King Unique
titán

Lehet, de ez 1x már le volt írva. Olyat, amilyet támogat a gép, alaplap (megnézed, neked kellene tudni). Ha FAT32 fájlrendszerű a pendrive, akkor nem meglepő, ha az UNetbooton nem engedi rámásolni a 4+ GB-os install.wim fájlt tartalmazó standard ISO-t. De ha átformázod NTFS-re, akkor már igen, meg az UNetbootin sem kell hozzá, elég a fájlkezelőben felcsatolni az ISO-t és a tartalmát 1:1-ben a pendrive-ra másolni. De ezek amúgy az előbb linkelt leírásokban le vannak írva, talán nem olvastad el, vagy mi? :N

(#114534) #45746688 válasza King Unique (#114533) üzenetére


#45746688
törölt tag

Nem, még tájékozódom, mint a mezei futók. :DDD

Mindkét megoldás idegen tőlem. Ilyesmit még sohasem csináltam. Az alaplapra semmi sincs szitázva. GIGABYTE Z170XP-LI.

[ Szerkesztve ]

(#114535) King Unique válasza Kal-El (#114515) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég már megosztotta itt más a Microsoft válaszát az olcsó Windows + Office kulcsokra és egyéb, a licenccel kapcsolatos információkra vonatkozóan. Amúgy meg kérdezd az eladótól, vagy ha annyira biztosra akarsz menni és nem utólag találgatni, akkor megfelelő forrásból szerzed be, ilyen egyszerű.

(#114536) Doky586 válasza #45746688 (#114532) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"lehet NTFS-re rakni? ...
mert az ISO-t nem tudom NTFS-re kiírni
"

:C

Ext4 fs-ről meg nem bootol a windows..
de FAT32-ről igen

[ Szerkesztve ]

(#114537) Kal-El válasza BullKoxa (#114523) üzenetére


Kal-El
senior tag

Megkérdezhetem melyik jómadár volt az?
Számlát is kaptál?

(#114538) #45746688 válasza King Unique (#114535) üzenetére


#45746688
törölt tag

Innen szereztem be. Jogtiszta a windows10-em. Nem kell kötekedni.

(#114539) #46105344


#46105344
törölt tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :R

(#114540) #45746688


#45746688
törölt tag

Nem jön össze a mountolás. Hibát írt. Erre kijavítottam a parancsban a win10.iso nevet a valódi névre: Win10_1909_Hungarian_x64.iso, de így sem fogadta el. Másképpen nem lehet? Vagy mit rontok el?

(#114541) King Unique válasza #45746688 (#114538) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastad, hogy amire válaszoltál, az kinek és mire vonatkozott? :D
Amúgy meg egy dolog, honnan van maga az ISO, ellenben jogtiszta attól lesz a Windowsod, ha megfelelő licenced és termékkulcsod van hozzá, amivel megfelelően aktiváltad és jogosult vagy annak használatára. De legalább már az kiderült, hogy az ISO nem mókolt, hanem eredeti, ez is valami. Az viszont továbbra sem, hogy milyen gépről, milyen alaplapról van szó, az milyen bootolás módot, telepítést támogat, melyik szerint akarsz telepíteni, pedig most ez lenne a lényeg.

Nem feltétlen kell terminál az ISO felcsatolásához, megoldható az Linuxon is grafikus felületen pl. a fájlkezelőben. Az meg nyilván evidens, hogy a linkelt leírásban az egyes parancsoknál itt-ott értelemszerűen a saját példádban szereplő értéket, fájlnevet, elérési útvonalat stb. kell megadni, nem feltétlen mindenhol 1:1-ben ugyanazt bemásolni, ami az előbbiben van.

[ Szerkesztve ]

(#114542) Kal-El válasza King Unique (#114535) üzenetére


Kal-El
senior tag

Nem tudom. Nekem ebből nem derül ki, hogy a liszensz, az hogy kerül tovább adásra? Amit említenek, hogy a liszensz+kulcs tekinthető csak teljes értékűnek. A kulcs önmagában nem.
Mert elméletileg tovább lehet értékesíteni EU-n belül a használt liszenszt/vele együtt a kulcsot. De a kulcsot persze tudom hogy adják tovább. De a liszenszt azt hogy? Meg tudtommal nem szükséges telepítő mellé, hanem elég csak a kulcsot, de az nem derül ki, hogy lehet ezt leellenőrizni, hogy most akkor ez tényleg eredeti-e?
Zavaros az egész. Valaki azt írja, hogy ha retail a kulcs, akkor biztos eredeti, valaki meg azt, hogy van mellé COA matrica akkor.
Én tisztázni szeretném ezt, hogy is van ez pontosan.
A levélben meg ez volt: "a megvásárolt szoftverpéldánynak olyannak kell lennie, amelyet eredetileg a Microsoft vagy az ő engedélyével más helyezett forgalomba az EU piacán ellenérték fejében, továbbá amely esetében a licencia időben korlátlan használatot biztosít."
Na most ezt hogy lehet leellenőrizni? Kb sehogy.

(#114543) tibike8 válasza Cs1csó (#114509) üzenetére


tibike8
őstag

Na igen, itt a gép összerakó topik alapján lett 2 éve összerakva a konfig. A printer cseréig nem volt vele gond. Ha meg elindul a gép - mint ahogy most is arról írok -, akkor meg lehet terhelni. Nem szokott kékhalálozni.

(#114544) King Unique válasza Kal-El (#114542) üzenetére


King Unique
titán

Abban a válaszban le van írva a lényeg, ahogyan az is, hogy nem feltétlen van minden esetre vonatkozó általános válasz, mivel ahhoz jobban meg kell vizsgálni 1-1 esetet. Amúgy meg ha annyira érdekel, írjál te is a Microsoftnak, EU-nak, eladónak, hogy világosítsanak fel esetedben pontosan mi a helyzet. Vagy vegyél megfelelő forrásból, hivatalos viszonteladóról Windowst, még ha esetleg valamivel drágább is és akkor nem kell találgatni, hogy mennyire van rendben, vagy sem, mint már említve volt. Ha annyira az olcsó kulcs kell, lehet akár azt is, csak akkor meg nem feltétlen azt kellene feszegetni, pláne nem látatlanban a részletek ismerete nélkül, hogy az vajon minden esetben, minden szempontból tuti biztosan rendben van-e, hanem használni és örülni, hogy akár ilyen olcsón is elérhető és működhet.

[ Szerkesztve ]

(#114545) #45746688 válasza King Unique (#114541) üzenetére


#45746688
törölt tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#114546) attiati


attiati
veterán

Win10-nél vannak okosságok, amiket érdemes végigcsinálni? (SSd-n)
Vagy"jóhavan" programok?

Lapozófájl áthelyezése másik meghajtóra vagy akármi?
Ccleaner, akármi?

Laikusként kérdezem, 10 éve telepítettem win-t utoljára :)
Egyszer beállítok mindent és oda visszatérek félévente.
Frissítem, aztán újra megy képfájlba új visszatérési pontnak.

[ Szerkesztve ]

(#114547) tobias40


tobias40
veterán

Ebben tudna vki segíteni?
Mit kell tennem hogy "szakosan" üressé tegyem a lemezt? :U

(#114548) King Unique válasza attiati (#114546) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

Vagyis arra érdemes odafigyelni, hogy lehetőleg AHCI módban legyen telepítve a Windows 10, meg ha modern hardver, akkor a legacy/CSM sem muszáj erőltetni, hanem mehet az UEFI szerinti telepítés. Az erőltetett letiltások, kikapcsolások, áthelyezések stb. csak azért mert SSD a rendszermeghajtó, meg teljesen feleslegesek, vagy némelyik max. csak opcionális, ami egy másik válaszban részletezve van.

(#114549) Cs1csó válasza attiati (#114546) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően semmit, teljesen automatizált a Windows 10, sőt a nagyobb tudásúak szerint csak fölöslegesen belenyúlnak az ilyen programok amit meg lehet tenni:
- hasznos lehet a gyors indítás kikpacsolása - erősebb SSD-s gépnél inkább problémát okozhat gyorsaságot pedig érzetre nem fog adni
- menj be a GÉPHÁZBA (tálca jobb alsó sarok Minden beállítás - Gépház - és menj végig minden menün, almenün és ami nem kell azt kapcsold ki pl. sok adatküldés vagy jelentésküldés van az ADATVÉDELEM rész van tele sok ilyen dologgal, vagy érdemes még az ALKALMAZÁSOK részbe is bemenni és a háttérben futó alkalmazásoknál kikapcsolni amire nincs szükséged, vagy ami helyett mást használsz pl. VLC-t az MS filmlejátszója helyett stb.

Kapásból ez jut az eszembe amihez nem nyúlnék:
indexelés ne kapcsold ki, se az előtöltést, ne helyezz át lapozófájlt stb.

Amúgy az SSD arra van, hogy használd, jellemzően 3-5 év garanciával árulják ha ezen belül romlik el adnak egy újat ha ezen túl akkor addigra a korábbi áráért 2x akkorát is tudsz venni vagy feleannyiért ugyanakkorát.

(#114550) King Unique válasza tobias40 (#114547) üzenetére


King Unique
titán

Ha esetleg elkerülte volna a figyelmedet, akkor az előző válaszban, annak végén le van írva a teendő erre vonatkozóan. Vagyis nyitsz egy rendszergazda parancssort és ott DiskPart parancssori eszközzel törlöd, majd újraparticionálod, újraformázod a lemezt. Azaz esetedben a lemez 1 esetén az alábbiakat kellene bepötyögni, ha annak, az azon lévő rendszer számára fenntartott kicsi partícióknak nincs köze a jelenlegi telepítéshez.

diskpart
list disk
select disk 1
clean
convert mbr
create partition primary
format fs=ntfs quick
assign
exit

Vagy ha GPT partíciós séma szerint akarod particionálni, akkor a convert gpt parancs kell. Viszont a GPT alapesetben a 2 TB feletti lemezeknél és a rendszermeghajtóknál a Windows UEFI-s telepítése esetén szükséges. Vagyis egy 1 TB-os, adattárként használt HDD lehet MBR séma szerint particionált is, de opcionálisan választható akár a GPT is, mivel vannak bizonyos előnyei.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.