Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114551) tobias40 válasza King Unique (#114550) üzenetére


tobias40
veterán

Bocs,nem láttam azt a válaszodat... :W

Holnap megcsinálom amiket írtál.
Ezek szerint a lemezkezelő nem boldogulna vele a védett partíció miatt,igaz?

(#114552) attiati válasza King Unique (#114548) üzenetére


attiati
veterán

"AHCI módban legyen telepítve a Windows 10"
Ezt hol kellett volna állítani? Eszközkezelőben lecsekkoltam eszerint az IDE/Atapi vezérlőket és AHCI-n van.

" a legacy/CSM sem muszáj erőltetni, hanem mehet az UEFI szerinti telepítés."
És őt hol kellett volna? Telepítés előtt a biosban a secure bootot kellett kikapcsolnom (Legacy + UEFI beállítással). Nem tudom erre gondolsz e?

"Jóhavan" program akkor ezek szerint nincs, amiket érdemes felrakni? (az ssdtől eltekintve)

szerk:
csicso82: értem, akkor semmit nem érdemes. CCleanert sem?
Anno felraktam egy registry pucolót és okozott anomáliákat.
Például nem működött a win7 keresés funkció.

[ Szerkesztve ]

(#114553) Cs1csó válasza attiati (#114552) üzenetére


Cs1csó
félisten

:N

(#114554) attiati válasza Cs1csó (#114553) üzenetére


attiati
veterán

Akkor beköszöntött végre a jóvilág a 10-es windowsra :)
Ahogy olvasom, még külön védelmi szoftver se nagyon kell.

(#114555) Siriusb


Siriusb
veterán

Bocs, ha buta kérdések, de már sok éve nem igazán használok windowst.

Első kérdés az lenne, ha interneten keresztül kellene elérni egy gépet távoli asztal segítségével, az hogy működik? Kb úgy, mint a Teamviewer, tehát központi szerveren keresztül (az egy-két leírásból, amit gyorsan átfutottam, amit láttam ez jött le, mert azt mondják, csak a keresett gép nevét kell beírni), vagy kell ddns, port forward stb?
Második: összefoglalóban évszámot nem látok, még mindig ingyen lehet win 7-et 10-esre frissíteni?
Kösz előre is a válaszokat.

(#114556) Doky586 válasza attiati (#114552) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#114557) Cs1csó válasza Siriusb (#114555) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább az AnyDesk programot ajánlom, a TeamViewer nagyon "elqurvult" az utóbbi időben, persze továbbra is jó de sokszor jön a szöveg , hogy pl.: "professzionális felhasználást érzékeltünk" stb.
Ha a két gép belső hálón van akkor azon érik el egymást és nem kell internet.

Elvileg még mindig működhet, tehát ha van egy Windows 7-es géped jogtiszta licencel akkor telepíted simán tisztán a Windows 10-et és bepötyögöd a kódot és remélhetőleg elfogadja, de lehet még kód sem kell hanem telepítés után automatikusan aktiválja magát.

(#114558) King Unique válasza tobias40 (#114551) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nem boldogulna vele a lemezkezelő, mivel az azokat a kicsi, védett rendszerpartíciókat (pl. ESP, SR, WinRE) eleve nem engedi törölni, formázni biztonsági okokból. Ezért kell a parancssor (DiskPart), ahol a delete part override parancs viszont már igen, ahogyan a teljes lemezt a clean parancs szintén. Ha nem kell semmi a HDD-ről, akkor mehet az utóbbi, egyszerűbb és gyorsabb, mint egyesével törölni a partíciókat.

(#114552) attiati:
Ha már úgyis új, "tiszta" telepítést csinálsz (adalék), akkor elsődlegesen nyilván az UEFI BIOS-ban kellene lecsekkolni, beállítani az AHCI-t és a CSM/UEFI-t is. Ha UEFI-s telepítés lesz, akkor ott a Secure Boot alapesetben maradhat bekapcsolva, nem feltétlen kell erővel kikapcsolni.
Vannak xy rendszeroptimalizáló programok, csak alapesetben épp felesleges ilyeneket telepíteni és használni, a takarításhoz, "optimalizáláshoz" elég azon eszközök, lehetőségek használata, amik a Windowsban vannak. Az előbbiek, azok közül is egyes szoftverek max. csak opcionálisan javasoltak azoknak, akik biztosan tudják mit csinálnak és ésszel használják ezeket, máskülönben könnyen az lehet a vége, amit magad is leírtál...

[ Szerkesztve ]

(#114559) zolee001 válasza Siriusb (#114555) üzenetére


zolee001
őstag

ip cim vagy név alapján tudsz csatlakozni,ha net felöl akkor ddns reg a routeredbe és a 3389 es portot forwardolod az elérni kivánt kliensre
Ha több klienst akarsz elérni akkor kell "központi server" RD Gateway ami csak a server verziókban adott

(#114560) Siriusb válasza Cs1csó (#114557) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz a választ. Az MS saját távoli asztala használhatatlan? Mindenképpen külső hálózatból kéne elérni a gépet, s programot futtatni.

(#114561) Doky586 válasza Siriusb (#114560) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Használhatod a win10 beépített "Gyors segítség" programját is. Telepíteni sem kell.

(#114562) #73959936 válasza zolee001 (#114479) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hidd el h. nagyon örülök... :K

és köszönöm szépen

(a pc-t az használja, aki leül elé...otthoni gép.) nem magyarázom a jelszót se unokának se senkinek...és nincs is miért látni senkinek az ms mail címet...

[ Szerkesztve ]

(#114563) tobias40 válasza King Unique (#114558) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,megcsináltam és tökéletes! :R
Nem is tudtam hogy parancssorból ilyen gyorsan végre hajtja a parancsokat,műveleteket!

Érdemes megtanulni ezeket...

(#114564) Cs1csó válasza Siriusb (#114560) üzenetére


Cs1csó
félisten

A távoli asztal PRO-nál működik de HOME-nál nem tudom, a gyors segítséggel az a gond - HA JÓL TUDOM - hogy nem automatikus tehát a másik gépnél lenni kell valakinek aki elfogadja a gyors segítség kérést. Az AnyDesk a TeamViewer vagy a Remote Desktop esetén ez automatikus.

(#114565) kisapa válasza King Unique (#114514) üzenetére


kisapa
senior tag

Bocs de én csak egy egyszerű felhasználó vagyok. Igyekeztem mindent végigpróbálni azokból amit javasoltál. Eszköz újra telepítés,hibakód ellenőrzés utáni javaslat, windows frissítés. Az eredmény most már az asztali gépen sem működik. Pedig a napló szerint elvileg semmi nem történt az elmúlt két napban frissítés terén.

(#114566) Siriusb válasza Cs1csó (#114564) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm. Azt sajnos nem tudom, milyen verzió van, de akkor maradnak az említett programok, mert felügyelet nélküli hozzáférés kellene.

Doky586
Kösz neked is.

(#114567) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Korábban már kérdeztem, de nem kaptam jó tippet a problémára:
Egy ideje az asztalon lévő mappa esetén, amibe a leggyakrabban használt programok parancsikonjai vannak, megnyitásra Dolgozunk rajta... jelzéssel fogad és 4-5mp mire megjelennek az ikonok. Ezt random csinálja, van, hogy működik elsőre. A korábbi tippek a Windows beépített vírusirtójára gyanakodtak, de Bitefendert használok. A másik ötlet a parancsikonok törlése és újragyártása volt, de ez sem vált be. Évek óta így használom, néhány hete csinálja ezt ... Mi lehet a hiba oka? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114568) tobias40 válasza Cs1csó (#114564) üzenetére


tobias40
veterán

AnyDesk-et feltettem mindkettő gépemre,adtam mindkettőnek alias nevet,így ha külső ,hálózaton kívüli helyről akarom elérni egyikkel a másikat akkor is menni fog és automatán kapcsolódik vagy kell még vmit beállítanom?
Természetesen a elérendő gép folyamatosan megy.(gondolom nem lehet ezzel a progival LAN-on ébreszteni a gépet?)

És az automatán elég volt egyszer engedélyeznem a hozzáférést vagy ezt minden restart után engedélyezni kell,belső és külső háló elérésére is kérdezem?!

[ Szerkesztve ]

(#114569) kende.zalan


kende.zalan
csendes újonc

A korábbi (magától újraindul rendszer és lefagyással) kapcsolatban köszönöm szépen a válaszaitokat! Mostanában ritkán jelentkezik a hiba, de vannak furcsaságok bőven ebben a win10-ben... Szép napot kívánok mindeninek! :)

(#114570) tobias40 válasza tobias40 (#114568) üzenetére


tobias40
veterán

Közben megoldottam,a leírás pontosan megadja mit hogyan kell csinálni és így már automatán elérem a másik gépet!

Nekem tökéletesen megfelel eddig!
Köszi hogy írtátok ezt a progit... :R

(#114571) tobias40 válasza tobias40 (#114570) üzenetére


tobias40
veterán

Nem kapcsolja a laptopom kijelzőjét ami úgy van beállítva hogy 5 perc után lekapcsoljon.
Ez azért van mert fut az Anydesk progi vagy azért mert a torrent kliensem dolgozik és az nem engedi hogy kikapcsoljon a laptop kijelzője?

[ Szerkesztve ]

(#114572) Doky586 válasza tobias40 (#114571) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kapcsold ki a panel lehajtási altatást, majd hajtsd le a kijelző panelt. Ki fog kapcsolni a háttér-világítása mindentől függetlenül. :)

(#114573) tobias40 válasza Doky586 (#114572) üzenetére


tobias40
veterán

De ettől még a gép nem kapcsol le,igaz?
Tehát a programok mennek a háttérben?

És ha visszahajtom a panelt hogy lássam akkor megint bekapcsol?
Nem akarom soxor hajtogatni a panelt mert el van törve a zsanérja ezért az lenne a jó ha úgy is kikapcsolna hogy "fent van" ! :R

[ Szerkesztve ]

(#114574) Doky586 válasza tobias40 (#114573) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem ez a célod?

(#114575) zolee001 válasza tylerddd (#114567) üzenetére


zolee001
őstag

Feltételezem default beállitásokkal maradtak igy egy ideje a OneDrive az "desktopot" is szinkronizálja és ettöl ez a "késés"
A OdeDrive beállitásoknál vagy kiveszed a szinronizálandó területböl a asztal mappát vagy együtt éltek igy vele

(#114576) #45746688


#45746688
törölt tag

Feltettem a w10-et. Egyedül ez az SSD volt a gépben. Frissítettem, többször indult, minden rendben volt. Namost, indítás előtt bedugtam egy külső USB3-as winyót. Nem indult el a w10. DOS-os képernyőn írt ki hibaüzenetet helyette. Ráadásul, ha a linuxos SSD-met is bedugtam és indítottam a linuxot, az indítómenü frissítésekor nem tette bele a w10-et. Korábban nem volt ilyen gondom évekig. Ennyit változott a Windows? Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#114577) tobias40 válasza Doky586 (#114572) üzenetére


tobias40
veterán

Megcsináltam hogy ne legyen művelet lehajtáskor de így nem érem el az AnyDesk-el... :(
A gép ugyan megy tovább a torrent is de így nem tudom menedzselni a laptopomat...

"És ha visszahajtom a panelt hogy lássam akkor megint bekapcsol?
Nem akarom soxor hajtogatni a panelt mert el van törve a zsanérja ezért az lenne a jó ha úgy is kikapcsolna hogy "fent van" ! :R"

(#114578) King Unique válasza #45746688 (#114576) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem újdonság, mármint hogy egyes (nem minden) hardvereknél megakaszthatja a bootolás folyamatát, ha előtte más eszköz, illetve USB-s tárolóeszköz is csatlakoztatva van. Meg ha a BIOS boot menüben netán a külső HDD lett elsődlegesként beállítva és arról próbál bootolni a gép, akkor megint nem meglepő, hát még ha esetleg szektorhiba is van rajta. Egyébként meg nem mintha létszükséglet lenne a Windows indítása előtt csatlakoztatni egy USB-s tárolóeszközt a használathoz, amikor nyilván csatlakoztatható és eltávolítható a már működő Windows esetében is, sőt alapesetben az a szokás.

Csatlakoztattad utólag a másik SSD-t, amire Linux van telepítve és eleve egy különálló telepítés, külön fizikai lemezen, vagyis egyáltalán nem nem meglepő, ha a GRUB-ba nem került be a Windows indítóbejegyzése... Ahhoz először talán nem ártana frissíteni azt is (sudo update-grub), majd utána megnézni ismét. De itt még az sem derült ki, hogy a Windows és a Linux azonos bootolási mód (CSM/UEFI) szerint lett-e telepítve, mert ha nem, akkor az megint okozhat gondot. Amúgy meg bootolásnál Esc/F11/F12 stb. billentyű, majd kiválasztani a gyorsmenüben egyik/másik fizikai lemezt és indítani arról egyik/másik OS-t. Ha eltérő bootolási mód szerint lettek telepítve, akkor meg amúgy is kb. ez a kézenfekvő megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#114579) #86564352 válasza #45746688 (#114576) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gyorsindítást kapcsold ki [link]
Külső HDD-t akkor tedd rá amikor már Windows-ban vagy

(#114580) Doky586 válasza #45746688 (#114576) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szinte biztosra veszem hogy telepítés előtt turkáltál a biosban (elállítgattál dolgokat) és hogy sajnos nem UEFI módban telepítettél.. :((( [link]

[ Szerkesztve ]

(#114581) tylerddd válasza zolee001 (#114575) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi a tippet! A OneDrive elvileg nem megy, ki van lőve, rendszerindításkor sem indul. Google Bizt. mentést használok, de annál sincs az asztal beállítva. Viszont elindítottam a OneDrive-ot és kiszedtem a pipát minden auto mentéstől, kíváncsi leszek, hogy esetleg ez alkothatott-e valamit.

Ugyanakkor nem tudom, hogy a OneDrive mégis fut-e valahogy a háttérben, én a rejtett ikonoknál a jobb alsó sarokban nem látom, ha be van kapcsolva, akkor ott az ikonja, hogy fut.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#114582) #45746688 válasza #86564352 (#114579) üzenetére


#45746688
törölt tag

A gyorsindítás kikapcsolása megoldotta. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#114583) Software0013


Software0013
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy a gép mikor alvó módba lép, rá már másodpercre miért indul be újra?
Lehetséges hogy valami Windows 10 hiba? vagy esetleg alaplap?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#114584) King Unique válasza Software0013 (#114583) üzenetére


King Unique
titán

Akkor megnézed, hogy esetedben mitől ébred fel alvó állapotból és máris megvan az oka. Valamint elolvasod ezen leírást, amelyben részletezve vannak a lehetséges okok és azoknál a megoldások.

(#114585) tobias40


tobias40
veterán

(#114586) svgyula válasza tobias40 (#114585) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az FN és valamelyik F billentyű (nálam az F6)kikapcsolja a kijelzőt. A gép pedig megy tovább. Vissza ugyanígy.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#114587) zolee001 válasza tobias40 (#114585) üzenetére


zolee001
őstag

Ajánlottam a beépitett rdp-t ami a windows része és windowssal együtt patchelödik,a 3rd party programoknak ez a hátránya (többek között)

(#114588) tobias40 válasza svgyula (#114586) üzenetére


tobias40
veterán

Igen de ehhez ott kell lenni a gépnél.
Én azt szeretném hogy automatán kikapcsoljon a kijelzőm a 5 perc múlva ha nem nyúlok a géphez.
Most folyamatosan megy a kijelző,azt nem tudom hogy az AnyDesk progi miatt vagy a torrent miatt vagy miért nem kapcsol le? :U

zolee001 : nem tudom mi ez,nem értem mire gondolsz...

(#114589) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Hogyan kell képfájlokból 1 darab többoldalas PDF-be nyomtatni a Windowssal hogy normálisan álljanak a dokumentumok?

Ha képként szeknnelünk dokumentumok papírjait (A4 papír) akkor utólag még csinálhatunk 1 darab több oldalas PDF kiterjesztésű fájlt a képfájlokból. A fájlkezelő programban kijelöljük a képfájlokat, jobb klikk és kiválasztjuk a Nyomtatás-t és PDF-be. De utána ha megnyitom a PDF-et (Edge böngészőben) akkor a hosszabbik oldalán fekszenek az oldalak (Windows Képnézegetőben a képfájlba szkennelt dokumentumok valamiért még normálisan állnak, olvashatóan) => a szöveget 90°-ban elfordított fejjel kell olvasni. Ha PDF-be szkennelem, nem képfájlba, akkor a rövidebb oldalán áll az oldal, normálisan olvasható.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#114590) Pyttawrx válasza tknof1871 (#114589) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne az edge-t hadználd. Adobe acrobat reader dc hun. Ezzel próbáld.

(#114591) #45746688


#45746688
törölt tag

Hogyan tudok a Windows által készített pendrájvról nem UEFI módban bootolni, illetve Windowst telepíteni?

(#114592) Doky586 válasza #45746688 (#114591) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link] Csak pont fordítva. CSM is legyen bekapcsolva.

(#114593) #45746688 válasza Doky586 (#114592) üzenetére


#45746688
törölt tag

Köszönöm.

(#114594) #45746688 válasza Doky586 (#114592) üzenetére


#45746688
törölt tag

A meglévő pendrive-ől lehet CSM-et csinálni? Hogyan?
Vagy újat kell készítenem? Hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#114595) Doky586 válasza #45746688 (#114594) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha az 1. és 3. fejezetet is megcsináltad akkor biztos alkalmas UEFI és Legacy telepítésre is...

(#114596) #45746688 válasza Doky586 (#114595) üzenetére


#45746688
törölt tag

Úgyvan! Köszönöm! :R

(#114597) gerrog


gerrog
aktív tag

hali
szeretném lecserélni a lomtár ikonját
be is tallózom neki a kiválasztott .ico fájlokat (üres ill. teli), a csere megtörténik, de ha mondjuk bedobok valamit lomtárba, csak azután látszik a teli ikon, hogy frissítem a képernyőt (alapértelmezett ikonoknál nem kell ez)
mit rontok el?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#114598) attiati


attiati
veterán

Acronis True Image 2020-ban hogyan lehet partíciót visszaállítani?
Mindent beállítok, újraindítja a gépet, de semmit nem állít vissza, csak bebootolja a rendszert.

Ez lenne a helyes beállítás?

1. Kivalasztom backups könyvtárat. És a recovery fül alatt a partitons-t.
2. Backupból kivalasztom a lementett 3 meghajtót (C)
3. recover to: szintén ugyanaz a 3 meghajtó.
4. Recover now gomb megnyom, újraindul. És bebootolja rendszert. Nincs semmi visszaállítás.

5. Elkövettem azt a hibát, hogy a backup image fájlt átneveztem lementés után, így elsőre nem találta, de betallóztam. Nagy nehezen elfogadta.
6. Full backupot csináltam. A két kisebb win10 partíciót is backupolni kell? (EFI + recovery)
7. Biosban kellene bootolási engedélyt adni neki, vagy mi a gondja?

Macrium egyelőre nem opció, mert a létező acronis backupokat kellene visszaállítanom.

[ Szerkesztve ]

(#114599) King Unique válasza #45746688 (#114591) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég még Linux alóli elkészítésről volt szó, ahol az említett módszer Windowson is működik és le van írva, hogy CSM és UEFI bootoláshoz egyaránt alkalmas. Meg Windowson ott van az innen letölthető MCT, amivel létrehozott telepítési adathordozó szintén, valamint a Rufus, az utóbbival lehet CSM/UEFI only telepítőt készíteni, de ez is függ attól, melyiknél milyen fájlrendszert támogat az adott hardver.
Értelemszerűen úgy, hogy az UEFI BIOS-ban akkor CSM-et állítasz be és/vagy a boot menüben a nem UEFI kezdetű pendrive-ot választod ki. A telepítésre vonatkozóan meg lásd egy másik válaszban leírtakat.

(#114600) #45746688 válasza King Unique (#114599) üzenetére


#45746688
törölt tag

OK, köszönöm a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.