Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115101) hito válasza Csupingo (#115100) üzenetére


hito
nagyúr

Intel HD 515. ThinkPad X1 Tablet, Core M5 procival.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#115102) hito válasza Máté94 (#115098) üzenetére


hito
nagyúr

Mindent lefrissítettem System update-tel, nem segített :( Újratelepítés lesz?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#115103) Máté94 válasza hito (#115102) üzenetére


Máté94
addikt

Ha frissíted azt az eszközt, amelyikre felkiáltójelet dob az Eszközkezelőben?

(#115104) hito válasza Máté94 (#115103) üzenetére


hito
nagyúr

Nem engedi. Azt írja, hogy már telepítve van a legjobb vagy legfrissebb hozzá.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#115105) hito válasza hito (#115104) üzenetére


hito
nagyúr

Na jó, ez egyre érdekesebb...észrevettem, hogy az elforgatásgátló kapcsoló is inaktív, az is elszállt. Lehet összefüggés? Mi a franctól tud ilyen szinten meghülyülni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#115106) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Ugye napok óta keresem az asus lapomon azt a beállítást, hogy kikapcsoljam azt, hogy a cd rommal kezdjen, amikor bootol..

megvan hol kellene állítani, mert van a biosban: "boot override" ahol is ilyen sorrend van:

P3 cd rom
P1 ssd 2 (op.rendszer)
P2 ssd1 (adattároló)

sajnos nem tudom módosítani a sorrendet sehogy: se plusz-minusz, se balra jobbra nyil se fel le, se enter, semmi

valami tipp ? A lap Asus H87 pro

:R

(#115107) mpo válasza #73959936 (#115106) üzenetére


mpo
veterán

Ezt találtam:
Can't set boot priority ASUS BIOS?
Prominent
Enter the BIOS setup menu by pressing and holding F2 key when powering on.
Switch to “Boot” and set “Launch CSM” to Enabled.
Switch to “Security” and set “Secure Boot Control” to Disabled.Press F10 to save and exit.
Press and hold ESC key to launch boot menu when the Unit restarts.

Ha érted, akkor már elavult.

(#115108) #73959936 válasza mpo (#115107) üzenetére


#73959936
törölt tag

délben megkukkolom, köszönöm :R

(#115109) hegegabi80


hegegabi80
addikt

win 10 mennyire viseli jól az alaplap cserét?
Egyszer már volt nálam H81-ról 310-re, ugyebár ez intelen belül volt, az első betöltésnél azért gondolkozott sokat, de szépen megoldotta. Csak az audio drivert kellett lecserélni.
De most intelről amd-re váltok, idővel mindenképp újratelepítem, de most csak gyorsba kellene kicserélni. Csinált már valaki itt ilyet?

(#115110) jokeph válasza hegegabi80 (#115109) üzenetére


jokeph
nagyúr

Többnyire nem okoz gondot. Ha még a jelenlegi konfigban van, a specifikus programokat/illesztőket távolítsd el, annyival kevesebbet kell neki gondolkozni az új konfigban.
A 120 GB-os SATA SSD-mre a W10x64 PRO (legacy/MBR mód) eredetileg egy s479/socket P-s gépben került telepítésre, utána átkerült 3 különféle s775-ös (X38,P35,P45) gépbe, majd s1366-os (X58+Xeon E5540/X5677 CPU-k), aztán AM3+ (AMD 970+FX8320e), utána s1151v1 (H170+i5-6600k), ezután s2011 (Q67+Xeon E5-1620v2 és 1650v2), majd ismét AMD jött, AM4 (B450+R3 2200G és X370+R5 3600X), majd legvégül visszakerült az s1366-os gépbe. :D

Szóval, bőven esélyes, hogy menni fog, de ezektől függetlenül nem fog megártani egy tiszta telepítés. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#115111) Zoz válasza hegegabi80 (#115109) üzenetére


Zoz
őstag

Több tucatszor. Totál felesleges az újratelepítgetési mánia, az csak egy Win95 idejéből itt maradt babona.

A gyorsindítást kapcsold ki (ha még nem volt amúgy is letiltva), hogy rendes leállás legyen.
Eszközkezelőben a SATA vezérlő típusa legyen szabványosra állítva (ne Intel akármicsoda legyen). BIOS-ban a SATA típusa (IDE/AHCI) ill. a bootolás módja (UEFI/Legacy (CSM) ) ugyanarra legyen állítva a régi és új lapon.

(#115112) hegegabi80 válasza jokeph (#115110) üzenetére


hegegabi80
addikt

OK, köszi. Előtte akkor mindenképpen törlöm. Persze nekem is először win7 volt hdd-n, majd klónoztam 120-as ssdre H61 gépben. Aztán csere H81-re, majd frissítés win10-re, aztán H81-en belül volt lap csere, majd klónozás 256-os ssd-re, majd jött a H310 lap. Tehát volt nálam is azért mozgás, de csak intelen belül.

Zoz: köszi neked is az infót, előtte mindenképpen megnézem ezeket. A bisoban a sata AHCI az eszembe van, mert már azzal szívattam egyszer magamat kollégám gépével.

(#115113) #86564352


#86564352
törölt tag

Start menü kinézet, így már jobb lenne egy fokkal: [link]
kérdés még idén kiadja a Microsoft amit most megmutattak

(#115114) Zotya84 válasza Zoz (#115111) üzenetére


Zotya84
őstag

Nem kell azt kikapcsolni, ha szükség van rá lehet használni a shutdown /s /t 0 parancsot, mert ha nem írja a /hybrid opciót, akkor az is minden esetben teljes leállítást használ. Esetleg még lehet használni a SHIFT+Leállítás parancsot a Power User vagy a sima Start menüben egyaránt, mert az is letiltja a hibrid leállítást.

#115113 twofatcat: A 2004 legfrissebb UUP-dumpját felraktam virtuális gépre, de mivel azzal foglalkoztam, hogy a 3D gyorsítás még nem megy VBox-szal, így nem pontos az emlékem, de mintha így lenne már benne, hazamegyek, oszt ránézek.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#115115) Marci112233 válasza Zoz (#115111) üzenetére


Marci112233
őstag

Én csak azt nem értem minek direkt kikapcsolni a gyorsindítást. Direkt ránéztem és az asztali gépemen ami az adatlapomon is van, meg a laptopon is be van kapcsolva és mindkettő szépen leáll.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115116) Zotya84 válasza Marci112233 (#115115) üzenetére


Zotya84
őstag

Na várjál, ő itt a lapcsere miatt hozta fel, és ott azért nem baj ha nem hibernálva van a rendszer. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#115117) mezis válasza Zoz (#115111) üzenetére


mezis
nagyúr

Hw. módosítás miatt tényleg csak akkor kell az újra telepítés, ha valami nem működik.
DE az a fránya WinSxS alkönyvtár maradt és hízik mint egy jó disznó! :Y
(Januárban telepítettem és most 7GByte-nál tart.)

mezis

(#115118) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Pár napja, amióta egy csodálatos nagyobb frissítésen esett át a windows-om, azóta elég debil dolgokat tud művelni. Néha becsíkozza a képet és a videók pedig gif-ként üzemelnek... Előbb egy kék halált is dobott, más is tapasztalt ilyet?

Megyen!

(#115119) Zoz válasza Marci112233 (#115115) üzenetére


Zoz
őstag

Azért mert az a leállás nem leállás, annak ellenére, hogy a gép kikapcsol.
Gyorsindítás az lényegében hibernálás, kimenti a memóriatartalmat (a felhasználó kijelentkeztetése után), és induláskor nem nulláról indul a rendszer, hanem betölti a kimentett memóriát, és onnan folytatja.
Ha eközben cseréled ki alatta gépet, akkor annak nem fog örülni... persze előfordulhat, hogy túléli, de ha biztos akarunk menni, akkor csere előtt kapcsoljuk ki.

(Ha pedig több operációs rendszert használunk a gépen, akkor kötelező kikapcsolni, mert a hibernált memória tartalom miatt a fájlrendszerek se lesznek lezárva, így másik rendszer hibásnak fogja látni, pont úgy mintha menetközben ki lett volna kapcsolva a gép. Ráadásul a Win10 se fog tudni semmiről amit a másik rendszert csinált a fájlrendszeren, ő a a memóriában tárolt (elmentett majd visszatöltött) adatok alapján fog nekiesni... így lehet rövid úton fájlrendszer összeomlást, adatvesztést előidézni.

De sima egy rendszeres gépnél is: Ha arra gondolunk, hogy lesz-e valaha szükségünk arra, hogy az esetleg összedőlt Win10-ünket másik rendszer alól javítgassuk? Vagy akárcsak a Win10 alól látott adat partíciókat másik rendszer alól érjük el? Esetleg megdöglött alaplap miatt új gépen életre kelteni a rendszert? És ezen estekben jól esne-e ha az eredeti problémát még egy fájlrendszer sérülés is súlyosbítsa?
Ha több évtizednyi Windows tapasztalat alapján úgy gondoljuk, hogy igen bizony ilyen eset előfordulhat, és nem szeretnénk még egy plusz problémát, akkor Win 10 telepítés után az első dolgunk a Gyorsindítás letiltása a pi...ba. Mai SSD-s gépeken úgy sincs már úgysincs észrevehető hatása.)

(#115120) Zoz válasza mezis (#115117) üzenetére


Zoz
őstag

Windows könyvtár hízás ellen jó dolog ez az évenkénti kétszeri build upgrade, a szemét megy a Windows.old-ba :)

(#115121) OldMike válasza Marci112233 (#115115) üzenetére


OldMike
őstag

Nyilván ez hardverfüggő lehet. Nálam a legelső W10 telepítés után az újraindításokkal (elég sokszor kellett a belakás során) semmi probléma nem volt, azonban amikor először normál leállítást csináltam, akkor a következő indításkor a körbepöttyöknél meghalt. Itt kaptam a tanácsot a Gyorsindítás leállítására. Azóta (kop-kop) az eltelt fél év alatt nem jött elő a probléma. Nálam bevált, de ettől még nem biztos hogy másnál is kell használni.

42LM660S

(#115122) King Unique válasza hegegabi80 (#115109) üzenetére


King Unique
titán

Erről is volt már szó itt egy másik válasz 2. pontjában, illetve esetedben az 1. pont, a licenc és az újraaktiválás is téma lehet az alapcsere miatt. Vagyis jól kezeli a Windows 10 a hardverváltozást és jó esetben megoldható újratelepítés nélkül. Ha esetedben esetleg nem jönne össze, max. akkor érdemes teljes újratelepítést csinálni, ellenkező esetben viszont kb. felesleges.

(#115123) Doky586 válasza Marci112233 (#115115) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 5400rpm HDD-ről bootolnék én is bekapcsolnám.. :U

De SSD esetén nincs érezhető pozitív hatása a gyorsindításnak. Jobb ha kikapcsolva van.

(#115124) zolee001 válasza hegegabi80 (#115109) üzenetére


zolee001
őstag

Fiatal szovjet mérnökök feltalálák ugy 25 éve a sysprep nevezetü eszközt amivel 100% a komplett hardvercsere utáni müködés

(#115125) Doky586 válasza zolee001 (#115124) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

25 éve?
Win95-höz kell is.

(#115126) King Unique válasza Zotya84 (#115114) üzenetére


King Unique
titán

Így van, nem feltétlen kell ahhoz kikapcsolni a gyorsindítást, hogy teljes leállítást lehessen csinálni, de akkor már szvsz a Shift + leállítás módszer használata a legegyszerűbb. Viszont ha valaki egyáltalán nem akarja használni, meg szükség esetén mindig a Shift billentyűt nyomogatni, akkor annak célszerűbb inkább végleg kikapcsolni.

Ha dual-boot megoldás van a gépen, céllemezen, akkor is biztos ami biztos alapon célszerűbb lehet inkább végleg kikapcsolni. De még akkor sem feltétlen kötelező minden esetben, mert egyrészt ott vannak az előbbi leírásban taglalt módszerek. Másrészt ha Windows & Windows dual-boot van és a Metro Bootloader az alapértelmezett, akkor az a másik OS indítása előtt csinál +1 újraindítást, amikor szintén teljes leállítás történik, vagyis hogy ne okozzon gondot az említett funkció. Ha Windows & Linux dual-boot van, akkor annál a +1 újraindítás szintén opció lehet, amiről nemrég volt szó.

(#115127) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is energiaproblémám van. Kikapcsolt állapotban is lemeríti a notebookom (Lenovo W541) az akkut, bő egy hét alatt. Ha lehúzom a gépről akkor nem merül, így az aksihibát kizárnám.. A gyorsindítást már kikapcsoltam, a hibernálást használnám, de olyankor elvileg nem kéne áramot fölvennie. Mit tudnék még rajta állítani? Az meg gáz, hogy csak úgy tudom eltenni, hogy lehúzogatom az akkut egy workstation kategóriájú gépről.

Köszönöm!

(#115128) #73959936 válasza mpo (#115107) üzenetére


#73959936
törölt tag

az uefi biosomban nincs secure boot control :(

(#115129) Zotya84 válasza Zotya84 (#115114) üzenetére


Zotya84
őstag

Na, megnéztem, abban még a mostani SM van.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#115130) mpo válasza #73959936 (#115128) üzenetére


mpo
veterán

Akkor itt keresgélj.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#115131) Doky586 válasza Szirtimorc (#115127) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

alt="" title=""

Ha be van kapcsolva akkor fogyasztja az aksit mert alszik.

[ Szerkesztve ]

(#115132) hegegabi80 válasza King Unique (#115122) üzenetére


hegegabi80
addikt

A win hozzá van kapcsolva a microsoft fiókomhoz. Ezt már a korábbi lapcserénél megcsináltam, így az újraaktiválással nem volt gond. A többit ma este megnézem, ha valami nem tiszta jövök.

(#115133) #73959936 válasza mpo (#115130) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen, le is van töltve régesrég (egy messzi messzi galaxisban) de nem találom. el fogom engedni a témát... :K

(#115134) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Sziasztok!

Microsoft fiókkal kapcsolatos kérdéseim lennének.
Vásároltam ma egy laptopot, Windows 10 Home-mal, amit csak ideiglenesen fogok használni, utána valószínű eladom.
Ha Microsoft-fiókkal jelentkezek be, hozzá fogja rendelni a fiókomhoz a windows liszenszt? Okozhat ez problémát a majdani eladáskor?
Asztali gépemen is Win 10 van, digitális liszenszel. Külön kezeli a gépeket? Nem szeretném, ha a beállításokat megkeverné.
Hány gépet, liszenszet tud kezelni egy Microsoft fiók?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#115135) Hegyirabló válasza CptAdamica (#115118) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kék halál nekem is volt, de mint ha más is tett volna ki erről képet itt a topikban.

Aquila non captat muscas.

(#115136) CirrMee válasza Lauda (#115090) üzenetére


CirrMee
addikt

Erről majd értesítsétek a microsoftot is, mert ezek szerint ott nem tudnak róla.

Értesítsd te, neked van bajod az egésszel.

Amúgy meg ajánlott átolvasásra a szerzői jogok összes. Aztán kezdj bele a mesedélutánba, hogy miként fogod itt bárkire rávarrni az illegalitást, amihez minimum el kellene követni a műszaki védelmi eszközök engedély nélküli megkerülése tényállást.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#115137) ledgeri válasza Zoz (#115119) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R +1

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115138) Lauda válasza CirrMee (#115136) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem nincs vele bajom. Olvasd el az idézett cikk alján a ms-tól érkezett reakciót és azt vesd össze az itt tett kijelentésekkel. Ha lejárt az ingyenes frissítési időszak, akkor lejárt. Nincs ezen mit ragozni.

miként fogod itt bárkire rávarrni az illegalitást,

Én senkire nem fogok rávarrni semmit.

Mivel már korábban is hallani lehetett arról, hogy azon felhasználóknak akik bármilyen kisegítő lehetőséget használnak Windows rendszerükben, azok az ajánlat lejárta után is ingyenesen frissíthetnek majd 10-re. Szerencsére ez így is lett és ez alól kis hazánk sem kivétel, vagyis ezzel nyílt egy kiskapu arra, hogy továbbra is ingyen frissíthessen igazából bárki.

Merthogy valójában a Microsoft nem ellenőrzi azt, hogy mi valóban élünk-e ezek bármelyikével, illetve azt sem hogy a frissítés után továbbra is használjuk-e ezen kisegítő lehetőségeket. Magyarán egy kis füllentéssel, na és persze így a felhasználói szerződés megszegésével simán hozzá lehet jutni a Windows 10-hez ingyen a továbbiakban is. [link]

Ha majd hozol arra hivatalos reakciót, hogy a microsoft által megadott frissítési időszak lejárta után is lehet legálisan win10-re frissíteni, akkor folytassuk ezt a témát. Addig annyi infónk van, hogy az ingyenes frissítési időszak lejárt és kész. Ezen kívül az az újság is megkereste őket és tisztán olvasható, hogy a microsoft szerint nem legális már a frissítés. Nem szerintem nem az, hanem a ms szerint.

[ Szerkesztve ]

(#115139) CirrMee válasza Lauda (#115138) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem nincs vele bajom.

Nem úgy tűnik. Te akarod mindenáron az illegálist bizonyítani, de csak egy marketing rizsát sikerült helyette megidézned.

Olvasd el az idézett cikk alján a ms-tól érkezett reakciót és azt vesd össze az itt tett kijelentésekkel.

Na ne mondd, és idehaza ki írja a jogszabályokat? A m$ irodistái, vagy a hazai jogalkotók?

Ha lejárt az ingyenes frissítési időszak, akkor lejárt.

Nem rémlik, max pofa szintjén. Ha lejárt, akkor az aktivációs szerver megtagadná az aktiválást. És még csak azzal sem védheted őket, hogy nem tudnak róla.

Nincs ezen mit ragozni.

Még egyszer: az általam megkérdett jogász szerint műszaki védelem megkerülése (értsd: aktivációs folyamat / szerver, stb), ez kell ahhoz, hogy valaki elkövesse azt, amivel itt okoskodsz, vádaskodsz. Ismertesd kérlek mellébeszélés nélkül, hogy miként tudod ezt megvalósítani. A többi marketing dumával majd gyere akkor, ha ez már sikerült...

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#115140) Lauda válasza Lauda (#115138) üzenetére


Lauda
félisten

A Microsoft egyik mérnöke a Redditen arról beszélt, hogy egyedi PC-ken nem vizsgálják a licenceket, és jobban érdekli a vezetőséget a frissítési statisztika, mint a windowsos licencbevétel. [link]

Valószínű emiatt nem akadnak fenn a rostán akik a megadott frissítési időszak után frissítenek.

[ Szerkesztve ]

(#115141) Lauda válasza CirrMee (#115139) üzenetére


Lauda
félisten

Oké, megírtad amit a jogász mondott. A többit pedig a ms mondja. A kettő állítás áll egymással szemben. Ezen az sem változtat, ha velem alpári stílusban beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#115142) CirrMee válasza Lauda (#115141) üzenetére


CirrMee
addikt

Igen, két "szabály" áll egymással szemben. Csak az a gubanc, hogy az egyik jogszabály, a másik meg nem. Idehaza ránk, és a cégekre is a magyar (és/vagy EU) jogrendszer vonatkozik. Idehaza jogszabály alapján elítélhetnek, egy sajtónyilatkozat, vagy más sajtpapír alapján max kiröhöghetnek. Akárhogy szakad meg a m$, jogszabályt nem írhatnak felül semmivel.
Azt nem tudom, más országokban milyen a szabályozás, de elég abba belegondolni, hogy két EU tag között is szakadék lehet pl az audio/vizuális jogok kezelését szabályozó törvények között (lásd magáncélú másolás, stb). Amit írtam, amiről beszéltem az ügyvédemmel, az idehaza kiinduló alap, egy szomszédos országban már simán lehet az, amit írtál.

Oké, megírtad amit a jogász mondott. A többit pedig a ms mondja.

Dettó - még egyszer: törvény csak egy van, és azt nem a m$ írja. Bíró meg jogszabály alapján ítél csak.
Van nekik egy szép aktivációs szerverük, ami kezeli a jogosultságokat, a licenceket, az ő dolguk, az ő felelősségük, hogy mindenki azt használja, amire jogosult.

u.i.: Az idézett mérnökkel egyetértek: ha nem a statisztikát akarnák polírozni, rég zárták volna a lehetőséget a régebbi kulcsok előtt. Mondjuk elég undorító, hogy közben meg az ellenkezőjét promózzák.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#115143) Joker88 válasza Joker88 (#115093) üzenetére


Joker88
őstag

Na, azóta már előjött többször is,dettó ugyanilyen szituban..
ez alapján tud valaki valamit mondani ?


In loving memory of Garrett Lockhart

(#115144) Lauda válasza CirrMee (#115142) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben teljesen igazad van. A jogszabályok vonatkoznak ránk, nem amit xy mond. Szerintem ezt megbeszéltük. Ha szóba kerül én továbbra is azt fogom írni, amit a microsoft reagált ezügyben. Te pedig írd amit neked a jogász mondott (de majd akkor is állj oda, ha teszem azt megvágnak egy céget emiatt, mert ott épp kibukott a stikli frissítés). ;)

[ Szerkesztve ]

(#115145) CirrMee válasza Lauda (#115144) üzenetére


CirrMee
addikt

Nekem teljesen mindegy, csak azt ne hangoztassátok, hogy a most átállt licenc illegális, mert annak a feltételei idehaza (jogilag) nem állnak meg. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#115146) Lauda válasza CirrMee (#115145) üzenetére


Lauda
félisten

A ms szerint az, csak ezt hangoztatjuk. :)

(#115147) King Unique válasza CirrMee (#115142) üzenetére


King Unique
titán

Ha már itt annyira a jogszabállyal jössz, akkor egyrészt eddig nem tudtál mutatni semmilyen hivatalos cikket, határozatot, ami azt taglalta volna, hogy a megadott hátáridőn túl történt ingyenes upgrade / kulcsos telepítés keretében szerzett W10 digitális licenc teljesen jogtiszta lenne... Nem általános jogszabályokkal kell itt dobálózni, hanem konkrétan erre az esetre vonatkozóan. Ellenben korábban és nemrég már megjelent 2 cikk is, ahol világosan leírták, utalt rá maga a Microsoft is, hogy technikailag hiába működik, attól még nem lesz jogtiszta. Ahol pl. az utóbbinál lehet éppen a magyarországi Microsoftot kérdezhették meg, de persze egyesek szerint ők nincsenek tisztában a hazai jogszabályokkal... Vagy lehet mégis, meg lehet inkább mérvadóbb az ő állítások, mint xy random ügyvédé...
Vagyis csatlakozva a másik fórumtaghoz, majd akkor fogom a magam részéről én is azt terjeszteni, hogy teljesen legális és jogtiszta az említett eljárás, ha lesz ezt igazoló világos és hivatalos határozat, döntés, cikk, miegymás. Ellenben amíg nincsen, sőt pont ennek az ellenkezőjéről szól több cikk is, addig nem fogom erővel azt állítani, hogy teljesen oké, meg hogy jobban tudom, mint maga a Microsoft.

[ Szerkesztve ]

(#115148) CirrMee válasza King Unique (#115147) üzenetére


CirrMee
addikt

Viszont válasz: kérlek nevezd meg, hogyan kerülöd ki az aktivációt (alias műszaki védelem). Több kérdésem azt hiszem nem is lesz...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#115149) King Unique válasza CirrMee (#115148) üzenetére


King Unique
titán

Nincs mit, mert ez esetben nem erről van szó. Ellenben van egy ajánlat hivatalosan fix határidőhöz kötve, utána többször is olvasni lehet róla, hogy annak lejárta után nem jogtiszta az így szerzett licenc, sőt maga a szoftver készítője/gyártója is ezt hangoztatja, ellenben arról nem, ami az ellenkezőjét állítaná. Vagyis majd akkor kell ezt feszegetni, teljesen okénak beállítani, ha az utóbbi is teljesül...

(#115150) Sanyi52 válasza Zoz (#115120) üzenetére


Sanyi52
tag

Ezt hogyan kell csinálni? Nem mertem még belevágni.
A telepített programok megmaradnak?
Ha írnál bővebben róla, azt megköszönném!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.