Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115201) nubreed válasza Hegyirabló (#115200) üzenetére


nubreed
veterán

Azért az MS nagyon tud, na. :D Egyre hitványabb amit művelnek...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#115202) Hegyirabló válasza nubreed (#115201) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A biztonság kedvéért március 15-ig letiltottam az automatikus frissítéseket. :)

Aquila non captat muscas.

(#115203) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A fiam új gépébe a régi gépből került át az SSD.
Ha elindítom a gépet, akkkor betöltődik a régi Windows.
Természetesen újra raknám.
Amikor elindítom a gépet, akkor mikor kell a DEL-t benyomni, hogy bejöjjön a BIOS menü?
Folyamatosan nyomva kell tartani?
Vagy nem a DEL-t kell nyomni?
A gamer billentyűzetet a legfelső, USB2-es csatlakozóba nyomtam bele a számítógépen.
Mivel gamer billentyűzet, elkezd világítani, akkor gondolom, hogy működik is.
Ha megnyomtam a DEL-t, akkor a WIN10 se jött már be.
A gép indulásakor a monitoron az alul lévő képet nem látom, csak feketeséget.
Gigabyte B365M AURUS ELITE az alaplap.

(#115204) Bogyó bá' válasza nubreed (#115201) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes: én minden frissítést mindig azonnal telepítek, de nagyon ritkán szokott gond lenni, akkor is legfeljebb kisebb kellemetlenség. Pedig a dolgozós gépemről van szó, ezzel keresem a kenyeremet.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#115205) movax válasza GEPESZ66 (#115203) üzenetére


movax
őstag

Nem a BIOSba kell bemenni, hanem a boot menübe.
Kikapcsolt géppel bedugod a telepítős pendriveot, majd elindítod a gépet, és azonnal elkezded sűrűn nyomkodni az F12-t. Bejön a boot menü és kiválasztod a pendriveot, onnan megy majd.

[ Szerkesztve ]

(#115206) GEPESZ66 válasza movax (#115205) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A BIOS-ra is rászerettem volna nézni.

(#115207) King Unique válasza Hegyirabló (#115202) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehet akár szüneteltetni is a frissítést, ha (?) esetedben gondot okozott, de ennél pont nem feltétlen kötelező, mert eleve csak választható frissítés. Meg ugye már akinél előfordult a linkelt cikkben említett jelenség hardver- és szoftverkörnyezet + xy beállítások, vagy ki tudja minek függvényében, mert pl. nálam több gépen sem, meg itt a topikban is írták többen, hogy gond nélkül települt náluk.
A következő összesítő frissítés meg majd jövő hét kedden (03.10.) jön, az már nem válaszható, hanem normál módon települő lesz.

(#115208) Hegyirabló válasza Bogyó bá' (#115204) üzenetére


Hegyirabló
veterán

A Microsoft support oldalán még magyar nyelvű kérdés is van a februári jól sikerült frissítésről, ami eltünteti a fájlokat a gépről. Amíg egyetlen százalék esély is van rá, hogy ugyanezt okozza nálam, vagy a sokszoros bootolást, addig én nem leszek kísérleti alany. Majd frissítek, ha megoldották ezeket. Addig meg majd kibírom valahogy.

(#115207) King Unique

"mert pl. nálam több gépen sem, meg itt a topikban is írták többen, hogy gond nélkül települt náluk."

Ezt úgy hívják, hogy kockáztatás, hazárdjáték. Vagy okoz gondot, vagy nem. Köszönöm, de én ezt kihagynám, lévén, hogy többek között egy önkormányzat 25 milliárdos teljes éves költségvetése van a gépemen (meg nyilván mentve is).

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#115209) King Unique válasza GEPESZ66 (#115203) üzenetére


King Unique
titán

Amikor elindítod a gépet és kezdődik a POST, értelemszerűen akkor kellene időben (minél előbb) megnyomni a megfelelő billentyűt. A mellékelt screenshoton meg világosan látszik, hogy a BIOS-ba való belépéshez DEL, míg a gyors bootmenü eléréshez F12 kell. Az pedig már előzőleg többször is le volt írva világosan, hogy a telepítéshez elég akár csak az utóbbi, ott kiválasztani a megfelelő boot eszközt, azaz pl. UEFI-s telepítéshez az UEFI kezdetű pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#115210) GEPESZ66 válasza King Unique (#115209) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ha nem nyomok be semmi billentyút, akkor tök sötét marad végig a képernyő, s egyszer csak megjelenik a WIN10 kezdőképernyője.
Tehát semmi nem jelenik meg, mint a másik gépemen.
Vagy esetleg az a baj, hogy Genius Scorpion K10 Gaming billentyűzettel próbálom előhozni a BIOS-t, vagy a BOOT menüt?
Esetleg ezt USB3-as csatlakozóba kell bedugni?

(#115211) King Unique válasza GEPESZ66 (#115210) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem nyomsz meg semmit, akkor nem meglepő, ha betölt az SSD-re telepített W10. Ahhoz, hogy be lehessen lépni a BIOS-ba / F12-es gyorsmenübe, értelemszerűen meg kellene nyomni indításnál a megfelelő billentyűt. Valamint ha be van kapcsolva az SSD-re telepített a W10-nél a gyorsindítás, akkor azt előtte kikapcsolni és úgy leállítani, vagy újraindítást csinálni, vagy a speciális rendszerindítással belépni az UEFI BIOS-ba.

(#115212) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hogy lehet véglegesen eltüntetni/megakadályozni az újratelepülést?
Candy Crush, Solitare, üzleti Skype... már ezerszer letöröltem, de ott vannak újra. Üzleti Skype-ot most letörölni se tudom, a start menüben ha rányomok az eltávolításra, akkor feldobja az appwiz.cpl ablakot, ahol viszont nincs is a listában. Nincs erre valami powershell utasítás?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#115213) King Unique válasza Hegyirabló (#115208) üzenetére


King Unique
titán

Annyiban lehet kockáztatás a telepítés a mostaninál, hogy az ugye csak választható frissítés, vagyis nem telepíti magától a Windows 10 sem, hanem csak és kizárólag külön felhasználói megerősítés után települ, vagyis lényegében a felhasználó felelősségére. Másrészt viszont nem feltétlen, mert ugye lehet éppen nem okoz semmilyen problémát, valamint ha be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás, van biztonsági mentés (+) a Windowsról, biztonsági másolat a fontos fájlokról, stb., akkor kevésbé, vagy egyáltalán nem téma ez. Sőt, ezek megléte az elsődleges, kritikus fontosságú felhasználásnál meg kb. alap. Ebből kiindulva arról a fontos és értékes költségvetésről gondolom ez eredetin kívül van minimum 2-3 db biztonsági másolat, egymástól elkülönülő offline és/vagy online tárolókon, fizikai tárolók esetén egymástól fizikailag, akár földrajzilag is elkülönítve. Ha nincsen, akkor az adatbiztonság szempontjából kb. 0...

[ Szerkesztve ]

(#115214) Hegyirabló válasza King Unique (#115213) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Van mentés bőven, de nincs olyan adattároló, amit én megbízhatónak tartanék. HDD/SSD -> beszarik; Pendrive -> beszarik; felhő -> szerver beszarik; optikai lemez -> lebomlik. Még mindig a HDD-t tartom a legjobbnak, volt olyan adattömegem, amit 5-6 évig polcon csücsülő HDD-ből gond nélkül ki tudtam menteni. De ezt sem tartom tutinak.

Aquila non captat muscas.

(#115215) GEPESZ66 válasza King Unique (#115211) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Másik billentyűzettel is kipróbáltam,de hiába nyomkodom a del-t ,nem történik semmi.Mivel az ssd-re korábban nem uefi telepítés történt,úgy olvastam,hogy a speciális módszer így nem működik.
Holnap megkérdezem a szerelőt,aki az üzletben összerakta.

(#115216) King Unique válasza Hegyirabló (#115214) üzenetére


King Unique
titán

Egy fizikai tárolóeszköz idővel nyilván tönkremehet, online tárolóhely megszűnhet, törölhetik onnan a fájlokat, stb., ez nem újdonság. De pont ezért kell több helyre menteni és időnként megismételni, frissíteni a mentést, új eszközökre, tárolóhelyekre menteni és akkor nem lesz gond.

(#115215) GEPESZ66:
Mármint hogyan is próbálod, az SSD-re telepített Windows 10 újraindítása után, vagy kikapcsolt gyorsindítás utáni leállítás és gépindítás után? Először ezt kellene tisztázni, nem véletlenül volt leírva. Ha stimmel, utána jöhet a billentyűzet, azt is lehetőleg hátlapon lévő USB-porthoz csatlakoztatni, abból is első körben 2.0-shoz, stb.

[ Szerkesztve ]

(#115217) GEPESZ66 válasza King Unique (#115216) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A korábban telepített WIN- ben a gyorsindítás ki volt kapcsolva.
A házon lévő gombbal kikapcsolom.Ezután bekapcsolom a gépet,s nyomva tartom a del-t.
Valami miatt indításkor nem reagálhat a billentyűzet gombjaira?
Az usb2-höz van hátul csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#115218) King Unique válasza Dilikutya (#115212) üzenetére


King Unique
titán

De, van, ott a Remove-AppxPackage PowerShell alatt. A használatát meg pl. ezen leírás is szemlélteti, de itt a topikban is volt róla szó (példák). Ahogyan arról szintén, hogy az újabb Windows 10-verzióknál pl. a Candy Crush már nincs is, de lehet akár pl. kiadás, nyelv és régió, Start menü beállítás függvénye is.

[ Szerkesztve ]

(#115219) Brownn


Brownn
tag

Urak, ha ujratelepitem a wint es letreakarok hozni rajta 1 felhasznaloi fiokot a fiamnak. Eloszor telepitsem az alap progikat es aztan hozzam letre a fiokjat vagy forditva? Vagy nincs jelentosege mert ugyis tudja majd hasznalni a progikat?

Illetve kicsit mas: klonozashoz ti mit ajanlotok? Clonezillarol mi a velemenyetek? :B

(#115220) Cs1csó válasza Dilikutya (#115212) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akad, ami nálam bevált: friss Windows 10 telepítés után nyomok egy Windows update-et és hagyom, hogy amit akar azt mindent feltelepítsen (van még UWP app amit ilyenkor állít be mert a Windows telepítés után közvetlenül a start menüben csak valamiféle "lefelé mutató nyilak" vannak a csempéken majd pár gép restart és ott lesznek ezek az UWP appok.
Ezután már AppBuster segítségével el lehet távolítani ami nem kell.

DE van powershell megoldás is: [link] [link] [link]

Amúgy a CCleaner-ben is kilistázódnak az appok és ott is lehet törölni egyesével őket.

Csináltam már olyan, hogy Windows telepítés után egyből futtattam és sajnos addig nem nyugodott a rendszer ameddig újra nem telepítette vagy be nem fejezte a telepítésüket. DE ez egy régebbi build volt.

Brownn

1. Vannak programok amiknél a telepítés során kiválasztható hogy az aktuális felhasználónak települjenek vagy minden felhasználó számára elérhetőek legyenek. pl. ilyen program a Total Commander tehát aktuális vs. minden felhasználó ha utóbbi akkor a gépen lévő többi fiókkal bejelentkezett felhasználóknak is ott lesz a telepített programok között és használhatja azt

2. klónozásra én a Macrium Reflect Free-t ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#115221) King Unique válasza GEPESZ66 (#115217) üzenetére


King Unique
titán

Na és a házon lévő gomb megnyomása esetén kikapcsolás/leállítás van beállítva, az történik? Mert ha nem és helyette pl. hibernálás/alvás történik, akkor nem meglepő, hogy nem lehet belépni. A Windowsban kellene a leállítást/újraindítást kiadni, majd utána bekapcsolni és nyomogatni a Del/F12 billentyűt. Az alaplap meg eleve UEFI-s, vagyis az egyik előző válaszban linkelt speciális rendszerindítással is elvileg elérhető az UEFI BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#115222) Csupingo válasza GEPESZ66 (#115217) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem nyomva tartani kell, hanem nyomkodni. Akár már közvetlenül a bekapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115223) ledgeri válasza GEPESZ66 (#115217) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A fizikai gombos gépkikapcsolás (megnyom és tart) a windows-os leállítás és a falból való kitépés között bőven a kilépés felé esik... csak óvatosan! (pl SSD POR smart értékeket növeli)

Más, amiért ma jöttem: El lehet kerülni azt, hogy ha pl használnám a onenote-ot, és belelépnék akkor ne kapja meg az összes windows app (mint totális eszközhasználat melletti egyetlen másik opció) azokat a belépési cuccokat, pl mail, meg ami akad?
Elég gáz, hogy nem lehet az, hogy csak egyet használjak, vagy kettőt egyszerre két külön fiókkal... Első lenne célom, második is közbejöhet..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115224) KTibxx


KTibxx
aktív tag

Sziasztok, egy aktiválással kapcs kérdés:
ha az slmgr -upk parancs a termékkulcsot törli és visszatér a 30 napos próbaidőre, utána ismét aktiválható az eredeti termékkulcsal? Jelenleg digitális licecel aktivált, a win10, termékkulcsal szeretném aktiválni.
Köszönöm

(#115225) King Unique válasza KTibxx (#115224) üzenetére


King Unique
titán

Ha digitális licenc van, akkor annak pont az az egyik lényege, hogy nem kell termékkulcsot megadni pl. egy esetleges újratelepítésnél, mivel a licencnek megfelelő kiadást (Home/Pro/egyéb) telepítve automatikusan aktiválódik, amit a telepítő is leír az aktiválásnál. Meg annál az slmgr -upk paranccsal max. a termékkulcsot törlöd az éppen telepített Windowsnál, ellenben a digitális licenc attól még nem fog megszűnni, nem fog törlődni az adott gépnél.
Ha az aktiválásnál másik termékkulcsot akarsz megadni, akkor arra van lehetőség. Viszont ha ugyanazon kiadáshoz valót akarsz úgy, hogy arra már van érvényes digitális licenc, akkor úgy nem sok értelme van. Ha nincsen, vagy nem megfelelő a korábbi termékkulcs, akkor szokás másikat megadni. Valamint ha pl. Home kiadásról Pro kiadásra akar valaki váltani.

(#115226) Marci112233 válasza GEPESZ66 (#115217) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem folyamatosan kel nyomkodni hanem nyomogatni sűrűn ahogy csak tudod. Az én gépem is pikkpakk átlépi a POST képernyőt, szinte egy szempillantás. Így ha a BIOS-ba be akarok kukkantani akkor ahogy nyomom a gombot már nyomom is azt a gombot amivel nálam belép a BIOS-ba. De ez igaz a laptopra is amióta SSD van benne.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115227) KTibxx válasza King Unique (#115225) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Ez a gép (műhelybe kell) most került hozzám, előtte volt egy vélhetőleg hekkelt w10 rajta. Erre is tiszta telepítéssel feltettem egy W10-et,
ami a telepítés során nem fogadta el a kulcsot, kulcs nélküli telepítést választottam, fel is ment, de digitális licencel aktiválva. Ezért szeretném cserélni a licencet.
A termékkulcs módosítása új kulcsra nem hoz változást: "már aktiválva van"

[ Szerkesztve ]

(#115228) Marci112233 válasza KTibxx (#115227) üzenetére


Marci112233
őstag

Parancssorba írd be ezt és nézd meg mit hoz rá: slmgr -dli
Ha azt mint nekem akkor ne erőltesd a másik kulcsot, mert nem lesz semmi probléma vele.

(#115229)KTibxx
De akkor meg nem értem a váltás okát. Ha egyszer aktivált és ráadás Pro van a gépen, mi előnyöd származik a saját kódoddal? Szerintem semmi, és így én nem piszkálnám.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#115229) KTibxx válasza Marci112233 (#115228) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Igen, ezt néztem már, ez van nálam is, de a sajátom használnám.

(#115230) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Bluestacks-et indítanám, azt írja kapcsoljam ki a hyper-v-t
Én így állok...

Mi hiányzik? Nem registry-zném/ inkább keresnék mást akkor... Kell egy android emulátor PC-re...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115231) zolee001 válasza ledgeri (#115230) üzenetére


zolee001
őstag

http://techgenix.com/running-an-android-emulator-on-hyper-v/

(#115232) ledgeri válasza zolee001 (#115231) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát köszi, azért ez picit bonyolultabb, és több adatot igénylő módszer, mint amibe belekezdtem...

Megint más:
Továbbra is fennál a problémám, hogy mióta win10-re tértem win 7-ről a youtube és twitch szintű videóstreamek meg-meg akadnak, hanggal együtt ("hangmaradék lejátszásra kerül, nem elnémul), és egész működést blokkolva (egér nem mozdul).
2 telepítés, 3-4 vga driver nem oldotta meg. Böngésző kiszűrve (firefox, és discord is csinálja) DDU tegnap volt...
Ez lesz a w10 experience számomra?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115233) zolee001 válasza ledgeri (#115232) üzenetére


zolee001
őstag

Biosban kapcsold ki a virtualization-t (intel-vt vagy amd -v) majd ha a bluestack kéri akkor kapcsold vissza
(ekkor a hyper v tutira nem müködik) bár neked nincs is telepitve igy érdekes a hibaüzid

Az akadást process explorer vagy process monitor appokkal tudod kiszürni ,hogy mi okozza

(#115234) ledgeri válasza zolee001 (#115233) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mivel "ki tudja mire gondolt a szerző" - a.k.a, hogy mi a magyar nevük -hiába értem, hogy mik... a milyen néven futnak más tészta... Ikonképet, vagy helyet kérhetnék az utóbbi kettőhöz?

Ja, a Bios-os v-t el is felejtettem.... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115235) zolee001 válasza ledgeri (#115234) üzenetére


zolee001
őstag

Amiket ajánlottam külsö letölthetö/futtatható alkalmazások a windowsban létezik hasonló beépitetten a futtatás majd perfmon majd enter

(nem is tudom merjem e ezeket ajánlani mert némi szaktudás nem árt a használatukhoz mivel elég komoly toolok)

https://www.windowscentral.com/how-use-performance-monitor-windows-10

(#115236) ledgeri válasza zolee001 (#115235) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:Y :R :R :C
Az ilyeneket szeretem! (inkább mint az egy gomnos hibaelhárító, ami lefut aztán mutat egy linkre amin az szerepel, ami az egérfölévittes-popupban van...)
Fenti mondatom a lehetőség meglátására vonatkozott, csak kérdem, hogy mit tippelnél milyen komponenseket figyeljek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115237) ledgeri válasza zolee001 (#115233) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Virtu dolgokkal kapcsolatban: Mentem biosba. ott kikapcsoltam (csak intel virtualization sor volt, nem specifikus hyper-v, ha számít...) Bluestacks indult, de amiatt parázott, hogy nem elérhető a hardveres virtualizáció... na az is jóféle..

Emellett még csak annyi, hogy nem regedit szinten, hanem a linkelt kép területén babráltam (egy pipa be, akkor), mikor leszedtem a sandboxot (win10-est)... Ez csak mint kimaradt infó...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#115238) GEPESZ66 válasza King Unique (#115221) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Gondolom az nem lehet gond,hogy a videokártyánál DP-DSUB átalakítót kell használnom,ill. az intel processzorban nincs video rész?A BIOS -hoz ennek gondolom semmi köze.

(#115239) abdulka1 válasza KTibxx (#115229) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A gépházban add meg az új kulcsot.

Majd a Win10 liszensz ellenőrzésére a parancssort adminként indítva beírod a slmgr -dli parancsot.
Jó esetben az általad megadott kulcs utolsó öt karakterét fogja mutatni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#115240) cheeka


cheeka
tag

Sziasztok,
HP Probook 650-re most telepítettem fel win 10 enterprise-t, de az akkuidőt nem jól határozza meg, kevesebbet ír mint ami a valós. Az akku valójában bír kb. 4 órát, de a windows még 2 órát sem jósol neki. Mit lehet ezzel kezdeni? A Win 7 ezt jól kezelte.

(#115241) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Nem bootol be az egyik gép, ami épp itt van nálam, inaccessible boot device kék képernyő.
Intel Pocono Motherboard 497-0475399 lap + i5 2390t proci. Illetve 8 GB DDR3-as RAM, 120-as SSD.

A proci, a ram es az ssd is jo. Masik gepben tesztelve. Akkor mi lehet a bibi? Illetve sima 2 GB-os memoval bebootol.
Valami bios beallitas lehet elcseszve?
Azert ide irtam, mert Win 8.1 alatt meg jo volt az egesz... :R

(#115242) trialboj


trialboj
őstag

Ismét megkérdezem, hátha tudtok segíteni.

Miért tűnik el minden reggel az összes toolbar a taskbarból?

Elég egy log off és máris elszállt. 1903 build, ha frissíteném megoldódna, hol tudnék erről bármi hibaüzenetet olvasni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#115243) movax válasza #04441088 (#115241) üzenetére


movax
őstag

1. Mégsem jó az ssd
2. Rossz az ssd kábele
3. Rossz az install (uefi, nem uefi, a szokásos)
4. Nincs jól beállítva a biosban a boot sorrend (bár elvileg akkor is bootolnia kell, ha az ssd a sokadik a sorrendben, feltéve, ha az előtte levőket nem találja a rendszer). Nincs véletlenül egy hdd is abban a gépben?
5. Rossz az alaplap.

(#115244) KTibxx válasza abdulka1 (#115239) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Ez volt az első amit megtettem, de nem az jelent meg. Azért köszönöm.

(#115245) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, jelenlegi PCmen egy dobozos Win7 telepítés lett annak idején Win10re frissítve. Teljesen új gépet építek, hogyan tudnám a licenszemet felhasználni (legálisan persze)?
Mivel nincs a kezemben w10 serial a szűz telepítéshez, arra gondltam, hogy felteszem a w7et és frissítem w10re.
Láttam vmi trükköt, ami eltávolítja a régi gépről a licensz hozzárendelést slmgr /upk paranccsal, kell ez? van másik megoldás? köszönöm

- no es importante -

(#115246) KTibxx válasza Marci112233 (#115228) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Azért köszönöm, most így marad egyenlőre.

(#115247) KTibxx válasza King Unique (#115225) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Akkor így marad most. Köszönöm a segítséged!

(#115248) #04441088 válasza movax (#115243) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R
Bár 2 GB RAM-al meg bootol simán, azért nem értem.

(#115249) movax válasza trialboj (#115242) üzenetére


movax
őstag

Próbáld meg kikapcsolni a "Use the desktop language bar when it's available" opciót a billentyűzet Advanced beállításaiban.

(#115250) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Csináltam windows 10-en hálózati megosztást, másik gépen hálózatnál a filekezelőben meg is jelenik, de csatlakozásnál ezt kapom:

A jogoknál mindenkinek meg van adva minden pedig :F

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.