Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#115401) Geth válasza tordaitibi (#115396) üzenetére


Geth
addikt

Valami egészen más oka lehet, hogy mi azt nem tudom.
Igen rövid keresés: the new Taskmgr requires elevated rights (because it uses ETW to measure the disk and network data)
Gondolom a highest privilege kell hozzá.
Esetleg process explorer helyette? Abban alapból van Run at Logon opció :)

olyan ismerős ez az ablak
Mert ugyanazt hozza be mindkét parancs?

(#115402) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A régi gépemet,hogy eladhassam,újraraktam a WIN-t.
Microsoft fiókot nem hoztam létre.
Viszont azt írja,hogy digitális licencel aktiválva lett.Így viszont hogyan tudom eladni?
Azt a kulcsot,amivel ez a gép aktiválva lett,akkor nem tudom majd használni saját gépen,ha szükségem lenne rá?
Vagy mi ilyenkor a teendő,hogy törlődjön a kulcs erről a gépről?

(#115403) arcitec válasza GEPESZ66 (#115402) üzenetére


arcitec
addikt

Egyszerű, üres adathordozókkal adjad el, mégis mire gondoltál... :U A gépet adod el, nem a szoftvereket ... De ha laptop és van rajta OEM akkor az meg hozzá van kötve ..

[ Szerkesztve ]

(#115404) GEPESZ66 válasza arcitec (#115403) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hiába adom el üres merevlemezzel,ha felrakják rá a WIN10 PRO-t,beaktiválja magát.

(#115405) Lauda válasza GEPESZ66 (#115402) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg a kolléga válasza segíthet: [link]

Szerintem ezt csak úgy tudod megoldani, hogy előbb az "új" gépen aktiválod ezt a mostani licencet és utána adod el a jelenlegi gépedet. Különben bukod a digitális licencet.

[ Szerkesztve ]

(#115406) King Unique válasza GEPESZ66 (#115402) üzenetére


King Unique
titán

Amit a másik válaszban linkeltek, abban le van írva a lényeg. Vagyis az adott hardverre vonatkozóan a digitális licenc nem fog csak úgy megszűnni, hiába törlöd a temékkulcsot a telepített Windows 10-nél. Ahhoz eladás előtt minimum aktiválni kellene a másik Windows 10-et a saját gépeden azzal a termékkulccsal, már ha lehet egyáltalán, mert az sem ismert, hogy OEM/Retail licenc-e. Ha biztosra akarsz menni, akkor Microsoft-fiókhoz kapcsolod a licencet, majd az új eszközt választod ki a fiókban az aktiválásnál, a régit pedig törlöd. Vagy ott a telefonos ügyfélszolgálat, azt használva újraaktiválást kérni az új hardverre.

(#115407) Doky586 válasza GEPESZ66 (#115404) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Legalább többet ér az eladott hw így. A vevő meg fogja köszönni. :K

(#115408) GEPESZ66 válasza Doky586 (#115407) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A másik gépnél,amit szintén elakarok adni,ott úgy csinaltam,hogy a Microsoft fiókról leválasztottam ez a gépet.
Az újat aktiváltam ezzel a kóddal,s hozzákötöttem a fiókhoz.
Viszont a réginél most kipróbáltam,hogy újraraktam a WIN-t,de így is azt írja,hogy digitális licencel aktiválva van.
Ez sem OEM kulcs,hanem ez Tisztaszoftveres.
Nem ertem most,ha az újat beaktiváltam,akkor a régi hogyan aktiválódott?

(#115409) mézi123


mézi123
tag

Kérdésem a következő lenne . Még csak próbálgatom az operációs rendszert, de annyira idegen számomra minden rajta, hogy fontolgatom inkább visszatérek a Win7-hez. Hogyan tudom kiirtani teljesen a rendszerből, hogy még az írmagja se legyen a csempéknek./Ha csempézni akarok akkor szólok egy burkolónak/ Olyan felületet akarok mint WIN7-nél a klasszikus Windows stílust. Startmenüt be lehet állítani a WIN7 stílusra? Nekem nem kell se jobb oldalt ugráló menü, se baloldalt ugráló menü, se időjárás ,se outlolk, nekem egy tiszta felület kell egyből a bekapcsolás után. Ha igen hogyan?

(#115410) Lauda válasza mézi123 (#115409) üzenetére


Lauda
félisten

Startmenüt be lehet állítani a WIN7 stílusra? : [link]

Előbb-utóbb majd kipucolják belőle egyébként: [link]

(#115411) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az előbb,amikor telepítettem a WIN-t,a Boot menüben kiválasztotteam az USB-HDD-t,s tudtam pendriveről bootolni.
Most leakarom törölni a WIN-t,de nem engedi már az USB-ről való bootolást.
Mi lehet a gond?

(#115412) Lauda válasza GEPESZ66 (#115411) üzenetére


Lauda
félisten

A biosban ugyanúgy az usb az elsődleges bootoláskor és más usb-s eszköz nincs bedugva?

[ Szerkesztve ]

(#115413) King Unique válasza GEPESZ66 (#115408) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a Microsoft-fióknál törölni kellene a régi eszközt és az újraaktiválásnál az újat beállítani. Másik opció a telefonos ügyfélszolgálat (példa), mint már említve volt. Az, hogy hány gépen használható, az a licenctől, termékkulcstól is függhet, ahol ha már oktatási, akkor pl. a korábbi DreamSpark / Imagine Retail kulcs egyszerre akár 2 gépen is használható volt (példa).

A bootolásos problémánál meg kérdés, hogy a BIOS-ban a beállított boot módnak megfelelően van-e kiírva a pendrive-ra a telepítő, a pl. F12-es gyorsmenüben az annak megfelelő pendrive van-e kiválasztva, stb. Aztán hogy pontosan mit is jelent ez a "nem engedi már az USB-ről való bootolást", van valami hibaüzenet, vagy egyszerűen nem történik semmi és továbblép, indult a telepített Windows 10, vagy be sem lépni a BIOS-ba, vagy mi? Ha az utóbbi, akkor a bekapcsolt gyorsindítás melletti leállítás lehet az oka, amit annak kikapcsolása, speciális rendszerindítás használata, vagy a Windows 10 újraindítása és utána történő újrapróbálás megoldhat.

[ Szerkesztve ]

(#115414) borix válasza mézi123 (#115409) üzenetére


borix
őstag

Tipikus az az emberi hozzáállás pl mint mikor valaki elmegy egy másik munkahelyre, ahol sok minden nem tetszik neki nem jól van megoldva, és azzal jön állandóan, hogy az előző munkahelyén ez volt meg az volt... ;]

Lent a keresőt, feladatnézetet el lehet rejteni a csempéket le lehet választani.
Start menübe szinte csak a leállítás és a gépház beállításokért megyek + pár csempét meghagytam magnak.

(#115415) King Unique válasza tordaitibi (#115396) üzenetére


King Unique
titán

Itt annyi a lényeg, hogy továbbra is simán működik ez, de pl. ez eredeti útvonalat (C:\Windows\System32\Taskmgr.exe) megadva nyilván emelt szintű jogosultsággal kell futtatni (bejelölni), amit a másik válaszban is említettek. Direkt kipróbáltam most újra és nálam pöccre működik. :)

(#115416) svgyula válasza GEPESZ66 (#115411) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Keresd meg az utolsó BIOS frissítést. Rakd fel úgy hogy csak az az USB eszköz legyen rádugva a gépre se HDD se SSD. Az felülírja az ott tárolt összes adatot(elméletben). Így aki megveszi már nem tudja vele aktiválni a wint. A BIOS reset nem biztos, hogy segít.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#115417) Ablakos


Ablakos
őstag

A windows media creation tool nem hozott fel workstation verziót. Ezt a típust nem lehet így telepíteni, közvetlenül letölteni?

(#115418) King Unique válasza Ablakos (#115417) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT-nél külön nem is lehet kiadást választani, hanem maga a letöltött ISO-fájl tartalmaz több kiadást, amiről már volt szó itt. Ha Pro for Workstations kiadást akarsz telepíteni, akkor meg eleve nem az MCT-s ESD ISO kell, hanem a Microsoft weboldaláról direkt módon (vagy TechBench) letölthető standard comsumer ISO. Viszont annál nagyobb az install.wim fájl mérete 4 GB-nál, ami miatt UEFI-FAT32 alapú telepítésnél szükség lehet annak darabolására, amiről szintén volt már szó itt. De ha támogatja a hardver UEFI-s telepítésnél az NTFS fájlrendszert a telepítési adathordozóként használt pendrive-on, akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#115419) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

szeretnék Win10 1709-ről 1903-ra upgradelni. A jelenlegi verzió 1909, gyanítom erre upgradelne, ha automatikus frissítéssel csinálnám a dolgot.

Hogyan lehetne megoldani?

(#115420) King Unique válasza VinoRosso (#115419) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen, nemrég telepítettem tesztelési céllal 1703-as verziót, amire a Windows Update a 1903-as funkciófrissítést ajánlotta fel. Arra meg a 1909-eset csak választható frissítésként. Amúgy meg kipróbálod, aztán kiderül. Valamint 10 napig amúgy is van lehetőség funkciófrissítés után visszaállni az előző verzióra.
Másik lehetőség, hogy letöltesz egy 1903-as ISO-t pl. a TechBench weboldaláról, majd azzal csinálsz a már telepített 1709 alól egy in-place upgrade-et. Azaz a fájlkezelőben felcsatolni a letöltött 1903-as ISO-t, majd gyökerében a setup.exe fájlt futtatni, fájlok és alkalmazások megtartásával, stb.

Egyébként miért olyan fontos, hogy 1903-ra frissítsen, miért nem jó a 1909?

(#115421) VinoRosso válasza King Unique (#115420) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszi a tippet. Van ami csak ezzel működik sajnos.

(#115422) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

A nemrég említett problémámat úgy néz ki megoldotta egy windows újratelepítés.

Kicsit visszaolvastam a fórumban és a régebbi hozzászólások arról szóltak, hogy nem érdemes tisztítókat használni, illetve a CCleaner sebezhetőségéről is szó volt.

A CCleaner legfrissebb verziója sem ajánlott? Továbbra is áll az a feltevés, hogy nem érdemes a registry-t semmivel sem tisztogatni?
Én eddig használtam és azt tapasztaltam, hogy mikor uninstallálok egy programot, akkor sok szemét marad utána a registry-ben, illetve sokszor meghagyta a mappáját a programnak néhány felesleges file kíséretében. Erre meg a Revo Uninstallert használtam.

Továbbra is felejtősek ezek és ne foglalkozzak a registry-vel, a visszamaradt mappákat meg keressem és töröljem manuálisan?

(#115423) Cr00py válasza Qtya123 (#115422) üzenetére


Cr00py
senior tag

Én Uninstall Tool-t használok erre a célra, ez mindent lepucol. Megvettem, de létezik ingyenes verziója is, azt viszont nem tudom, hogy az mennyire hatékony. Én is ajánlásra választottam ezt.
Nem tisztogatok én semmi mást. Ha valamit törlök, akkor csak ezzel.

(#115424) nubreed válasza VinoRosso (#115419) üzenetére


nubreed
veterán

Mondjuk a 1709 már kb. egy éve nem kap biztonsági frissítéseket, nem kellett volna előbb upgradelni? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#115425) Cs1csó válasza VinoRosso (#115421) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi az? Hardver vagy szofver? 1909-est próbáltad már és azzal nem működött. AZért kérdezem mert kb. ami működött egy régebbi build-en annak működnie kellen egy újabb build-en is, esetleg kell pár trükk pl. driver frissítés, vagy kompatibilitási módban telepítés/futtatás.

Qtya123

Rövid, tömör, PROFIK által is megtámogatott válasz: NEM kell semmilyen ilyen program, A Windws 10 egy magas szinten automatizált program mindent tud, sőt még magát is javítani ezekkel sok esetben még kárt is lehet okozni.

LEHET olyan helyzet amikor a használatuk akár hasznos is lehet pl. ha élesben tesztelsz vírusvédelmeket (amik ugye olyan programok amik jobban belemásznak a rendszerbe) és 2-3-at is kipróbálsz akkor telepítésük között nem árthat.

DE ha pl. van egy friss Windows telepítés majd telepíted a szokásos 10-20 programodat és ezzel használod a gépet akkor nem szükséges semmilyen ilyen program.

Természetesen használható akár a CClenaer is, de valós haszna nem lesz.

(#115426) Brownn


Brownn
tag

Sziasztok
Szoktátok használni a CCleanert? Valaki aztmondja rá h csak a hülyegyerekek használják, de szerintem fasza :F :F

[ Szerkesztve ]

(#115427) Lauda válasza Brownn (#115426) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Én sosem használtam ilyeneket. Használd akkor továbbra is!

(#115428) nubreed válasza Brownn (#115426) üzenetére


nubreed
veterán

Egyrészt a CCLeaner tele van adware -rel, bloatware -el amióta megvette őket az Avast vagy Avira, nem tudom valamelyik a kettő közül. Másrészt vannak teljesen freeware, mindenféle vicces szoftvertől mentes CCLeaner alternatívák, harmadrészt amit a CCLeaner és társai tudnak, a windowsba épített saját eszközök és egy minimális Windows ismerettel te magad is ki tudod takarítani.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#115429) Cs1csó válasza Brownn (#115426) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint írtam egyre jobban automatizált a Windows tehát valós haszna nincs. Ettől még lehet telepíteni, sokat használtam és nem okozott galibát (hosszú évek tapasztalata) tehát kárt nemigen okoz.

(#115430) Pyttawrx válasza Brownn (#115426) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kárt nem okoz, ha bejött és úgy látod, hogy van haszna használd. :)

(#115431) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok,

Történt, hogy van egy régi gép (Intel 945 chipset, egy core2 6xxx 2 magos proci) amin eddig win7 futott. Gondoltam upgrade win10-re. Szépen fel is települ a win 10, de az USB-s bill+egér eltűnik, nem észleli. BIOS-ban megy, de windows asztalon nem. Sima USB 2 vezérlő, pendrive-ot észleli, telepíti, de az egér+bill semmit nem csinál, még csak nem is világít. Másik egér+bill-lel is ugyan ez a helyzet. PS2 foglalattal működik rendben.
Mi lehet a megoldás?

Köszi.

(#115432) Pyttawrx válasza jaja1981 (#115431) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Az eszközkkezelő/USB-vezérlők alatt, mikor be van dugva az említett usb eg+ bill van felkiáltójel?

(#115433) ignisz


ignisz
senior tag

A karbantartáshoz. Nem próbáltam még.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#115434) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Most telepítettem vadonatúj számítógépekre Windows 10 Enterprise x64 operációs rendszert, és az a gondom vele, hogy úgy látszik, az SSD-n kívül, amire került, nem érzékeli a HDD-t, pedig az is van benne. Tehát az Ez a gép csak egy C: meghajtót mutat, holott akkor lennie kellene egy D:-nek is.
Hogyan lehetne megoldani ezt, tehát hogy minden meghajtót rendesen mutasson? Arra gondoltam, talán egy partícionáló programot kéne futtatni, hátha az segít, mert az aktívvá tudja tenni a meghajtókat - már ha az a baj???

(#115435) edari válasza Tomi_78 (#115434) üzenetére


edari
őstag

Ha a lemezkezelőben látszik és még nincs neki akkor adj neki egy betűt.

[ Szerkesztve ]

(#115436) Tomi_78 válasza edari (#115435) üzenetére


Tomi_78
tag

A Lemezkezelőt hol találom?

(#115437) Lauda válasza Tomi_78 (#115436) üzenetére


Lauda
félisten

Start menü és kezd el gépelni.

(#115438) Tomi_78 válasza Lauda (#115437) üzenetére


Tomi_78
tag

Igen, a keresést én is próbáltam a nagyító ikonnal, de csak Lemezkarbantartó találatot adott ki (Lemezkezelőt webes találatoknál). Lehet, hogy arra gondolt a kolléga?

(#115439) Doky586 válasza Tomi_78 (#115434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Enterprise..? Kérdezd a cég rendszergazdáját..!

(#115440) Lauda válasza Tomi_78 (#115438) üzenetére


Lauda
félisten

Start menü jobbklikk és ott lesz a listában.

(#115441) Tomi_78 válasza Lauda (#115440) üzenetére


Tomi_78
tag

Ahá! Tényleg ott van Lemezkezelés néven a Start menüre történő jobb kattintás után megjelenő helyi menüben! Köszönöm szépen; akkor ennek alapján meg fogom nézni a szóban forgó számítógépeket.

(#115442) King Unique válasza Tomi_78 (#115434) üzenetére


King Unique
titán

Le volt már írva többször, hogy ilyenkor eleve az eszközkezelőt és a lemezkezelőt / tárolóhelyeket kellene nézni, mivel a fájlkezelőben helyi lemezeknél csak és kizárólag a meghajtóbetűjellel rendelkező kötetek, lemezek jelennek meg. A lemezkezelő megnyitásához meg csak az előbb linkelt leírás szemléltet 7 db módszert, de egy másiknál már 9 van, amik többsége egyáltalán nem újdonság, a korábbi Windows-verzióknál is adott.

(#115443) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Valakinek van valami ötlete miért nem tudok kb. egy hete megnyitni egy képet sem a gépemen a régi képnézegetővel? 10GB ramom van. :DDD

The Truth is out there...

(#115444) Doky586 válasza Lackooo84 (#115443) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mert lekódolta a képeidet egy zsarolóvírus..?

(#115445) jokeph válasza Lackooo84 (#115443) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha mással megnyitható, akkor a Win "gyengesége". :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#115446) imi0424


imi0424
senior tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.
Nem igazán Windows téma, de hátha...
A gépemen nem ment boot előtt a billentyűzet (boot menü megnyitásához kellett volna f11)
Így hát reseteltem a CMOST. Na most ugyan úgy nem működik, csak már be sem tudom kapcsolni a gépet ,mert azt kéri, hogy nyomjam meg az f1-et a folytatáshoz.
Most mit tegyek??

(#115447) Csupingo válasza imi0424 (#115446) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha usb-s bill-ről van szó, akkor talán ps/2-es billentyűzettel be tudnál lépni a biosba és átnézni az usb beállításokat.

Amúgy mit ír ki, miért kéne F1-et nyomni? Másik portban se működik?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#115448) imi0424 válasza Csupingo (#115447) üzenetére


imi0424
senior tag

Uefi default have been loaded.
Press f2 to run setup
F1 to Continue. Stb
Minden protot próbáltam. Most megnéztem egy ps2 átalakítót. Úgy sem kapcsol be a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#115449) Pyttawrx válasza imi0424 (#115446) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mit ír még miért áll meg? Illetve milyen gép? Már látom. Del vagy f2 a bios nem reagál a bill-re?

[ Szerkesztve ]

(#115450) svgyula válasza imi0424 (#115446) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Keress egy másik alaplapi USB csatlakozót. Elméletileg régi gépen az 1.0-es megy a kicsit újabbakon a 2.0. Az nem számít eddig hol volt. Nincs az sem kizárva, hogy megadta magát a csatlakozó az alaplapon. Már 10 évvel ezelőtti alaplapon is ment az USB billentyű/egér a BIOS-ban is. Hát inkább alaplap csere lesz ott....

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.