Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114201) #73959936 válasza jokeph (#114200) üzenetére


#73959936
törölt tag

csak annyi megjegyzés: hogy nem 4 modul csak 2

:R

ha 32 bites win-em van nem fogok semmilyen sebességnövekedést látni ugye 4 helyett 8 giga ram miatt ? csak akkor ha teszek 64 bitet, jól gondolom ? :U

[ Szerkesztve ]

(#114202) Csupingo válasza #73959936 (#114201) üzenetére


Csupingo
veterán

Sebességet nem igazán, csak a 32 bites rendszer kevesebb mint 4 GB-ot tud használni. Lehetne bent 64 is, abból is csak 4 GB címezhető 32 bit esetén.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#114203) #73959936 válasza Csupingo (#114202) üzenetére


#73959936
törölt tag

jó, akkor hogyan lehet gyorsabb bootot elérni I3 alatt ? ssd és nem igazán gyorsan indul, illetve láttam én már rendszert 5 másodperc alatt is induláskor...I7-tel

[ Szerkesztve ]

(#114204) Csupingo válasza #73959936 (#114203) üzenetére


Csupingo
veterán

Uefi bios, gyorsindítás engedélyezése, stb. Egy mezei sata II-es ssd és sima legacy bios esetén, gyorsindítás nélkül 16-20 másodperc egy elindulás. Az se vészes szerintem.

Persze ha gyorsabban fog indulni, lasabban fog leállni. :)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#114205) #73959936 válasza Csupingo (#114204) üzenetére


#73959936
törölt tag

szerintem ez nem mezei sata II-es ssd.

egyébként meg :R

(#114206) Csupingo válasza #73959936 (#114205) üzenetére


Csupingo
veterán

Konkrétan az enyémre gondoltam, mert nálam is 20 másodperc alatt van a win indulás, trükkök nélkül.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#114207) Marci112233 válasza nihill (#114193) üzenetére


Marci112233
őstag

Frissítve lett 7-ről 10-re vagy tisztán ment fel a 10? Ha frissítetted, és aktiválva van a rendszer,(Annak kel lennie elvileg frissítés után.) akkor ajánlom a tiszta telepítés megejtését. Én pont pár napja tértem át 10-re szintén először frissítve a laptopon, de a frissített rendszer fogyogatott, így kapott egy tiszta telepítést és már megy is szépen. És mivel már aktiválva volt egyszer a 10 simán újrahúzhatod, egyedül arra figyelj, hogy ugyanolyan verziót tegyél fel, tehát ha Home volt akkor azt, ha Pro akkor pedig azt.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#114208) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Az a kérdésem hogy a szövegjavasolós funkció tényleg működne a magyar windows-on is? (Cikk vége kifejti hogy multinyelvet is támogatja)
Én sajnos nem tudom letesztelni, mert vszeg nem elég friss a windows-om... (ver: 1709)
Valamint új egyéni szavakat is felveszi automatán a szótárába?
Harmadcélú szoftverként Csak a Typing Assistant-ot találtam csak, ami magyarul is tud, ill. új szavakat is tanul. Csak sajnos próbaverziós és (sztem) nagyon drága. Mást gyakorlatilag még nem találtam... :(

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#114209) #86564352 válasza wollnerd (#114208) üzenetére


#86564352
törölt tag

Angol Windows, de magyar nyelv is hozzáadva spellcheck miatt:

(#114210) jokeph válasza #73959936 (#114205) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pöpec példány. :K
A ramot már megválaszolták, 4 GB fizikai ramhoz is már "illik" a 64 bites OS. (x64), 32 bites OS (x86) max 3,6 GB körül tud használni. :(
Tegnap fejeztem be egy MSI PR200-as lapost (cirka 10 éves), Crucial MX500 240 GB-os SSD-vel, ennek se kell több boot-idő 30 sec-nél. :D SATA II-ön, mert ennyit tud a lapos sata interface-e. :U Legacy W10 x64 PRO 4 GB DDR2 667-es rammal. ;]
Azt hittem, mind a 4 modul benne van, 4 modulos a lap amit írtál. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#114211) Pocford


Pocford
csendes tag

Sziasztok!

A minap hallottam, hogy az emag-on 2.000,- Ft körül lehet windows 10-et venni, meg 3-4.000,- Ft körül office-t. Van ezekkel valakinek tapasztalata? Tényleg lehet ennyi pénzért jogtiszta windows-t kapni? A véleményeket olvasva megbízhatónak tűnik, az esetek 99%-ban sikeres aktiválásról beszélnek.

(#114212) mpo válasza Pocford (#114211) üzenetére


mpo
veterán

Olvass vissza két napnyi hsz-t.

Ha érted, akkor már elavult.

(#114213) Pyttawrx válasza Pocford (#114211) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Használható igen, de szokott probléma is lenni velük, pl bármikor inaktiválhatják, de annyi vita volt már itt.

(#114214) Khaosz55 válasza King Unique (#114187) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben átnéztem de itt valami nem stimmel.
Ha bedugom bárhova is a USB olvasót kártyával az eszközkezelőben megjelenik a kártya olvasó, de kártyát nem látja. Viszont ha adok egy betű jelet (H) utána a fájlkezelő és total commander látja. Szuper örülök neki végre sikerült. Erre el akarom biztonságosan távolítani, de nincs a listába a memória kártya úgy hogy a fájlkezelő látja.
Kihúztam, de ott marad a fájlkezelőben a meghajtó (H) ami nem érhető el logikus mert benn sincs a kártya. Vissza dugom a kártyát és nem látja közben meg ott van (H) meghajtó. Újraindítás utána eltűnik a (H) meghajtó, kártya bedug és nem látja, és Aomei particion assistant látja de ismét nincs neki betűjel rendelve.
Ez magas, volt egy másik kártya olvasóm amivel nem volt ilyen probléma igaz lassan másolt ezért vettem az ajánlott Kingston Mobileliti G4-et, ha megy ezzel 3X sebességet érek el a régi olvasóhoz képest.
Kártya olvasót felismeri:
[kép]
Nincs kötet adva memória kártyának, adok neki:
[kép]
Fájlkezelő látja:
[kép]

Ha kihúzom akkor minden kezdődik előröl.

[ Szerkesztve ]

(#114215) PitLee válasza Khaosz55 (#114214) üzenetére


PitLee
őstag

Csak tippelek
de próbáld a Gopro kamerával formáznia kártyát, mivel ő fogja használni biztos a megfelelő módszerrel fogja azt megcsinálni.
(amúgy ez alapszabály, hogy egy új kártyát vagy a képek lementése után a kamerával, fényképezőgéppel formázzuk a SD kártyát, nem a PC-vel)
Azután csak az usb kártyaolvasót dugd a gépbe és várd meg míg a Win felismeri és telepíti amit kell, majd a kártyát helyezd el benne és megint várd meg míg felismeri és telepíti amit kell.
Gopro help link
Gopro 8 SD kártya formázás
Az olvasó sem túl acélos valakinek a 8db-ból 5 romlott el 1 éven belül.

(#114216) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Hello!

Csináltam egy másik felhasználót és nem tudom törölni. A felhasználók között sincs ott :( csak a sajátomat mutatja. Van redszergazdai jogom...mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#114217) Cimbee válasza Cimbee (#114216) üzenetére


Cimbee
aktív tag

megcsináltam :DD

Cimbee

(#114218) King Unique válasza Khaosz55 (#114214) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis nem lap automatikusan meghajtóbetűjelet és kérdés, hogy miért. Normál esetben akkor nem, ha ki van kapcsolva az automount, vagy a meghajtón (SD-kártya) lévő kötet rejtettként (hidden) van beállítva, le van tiltva az alapértelmezett betűjel (bővebben). De az előbbi elvileg be lehet kapcsolva, ha a többi meghajtónak automatikusan kiosztja a Windows.
Egyébként lehet akár az USB-s kártyaolvasó hibája is, de az nem derült ki, hogy másik gépen, másik operációs rendszerrel megfelelően működik-e. Vagy másik kártyaolvasóval, ha van kéznél. Aztán hogy másik memóriakártyánál is fennáll-e a probléma, vagy csak az említettnél. Valamint ha másik USB-porthoz csatlakoztatva próbálod, illetve lehetőleg közvetlenül a porthoz, ne hubon, vagy hosszabbító kábelen keresztül.
Aztán amit a másik válaszban linkeltek, vagyis ha kezeli a kamera, akkor az exFAT fájlrendszer is opció lehet, sőt hivatalosan 32 GB felett az a standard memóriakártyáknál. Illetve arra már a Windows 10 is tudja formázni a 256 GB-os memóriakártyát, csak a FAT32-nél van a 32 GB-os limit. Vagy formázod a kamerával, ha eleve abban lesz használva és van formázási lehetőség. Vagy hagyod FAT32-n, ha célirányosan és okkal (?) választottad és használod azt.

(#114219) Cs1csó válasza nubreed (#114194) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi, a 1909-es majd újra elveszi!

(#114220) nubreed válasza Cs1csó (#114219) üzenetére


nubreed
veterán

Igen? :D Jó kilátások. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#114221) Cs1csó válasza nubreed (#114220) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, nem is keveset, a "jövőbeni" frissítésekre, vagy valami ilyesmi az oka. Tehát legyen hely letölteni a build upgrade-eket.

De ha nem egy 32GB-os háttértárra telepíted a Windows 10-et kb. mindegy, nekem most egy 120GB-os SSD-n van a rendszer és bő 10GB torrent mellett is van még a 111GB-ból 65GB szabd hely.

[ Szerkesztve ]

(#114222) Alveus


Alveus
tag

Sziasztok, nem biztos, hogy jó helyre írok.

Egyszer már írtam ezzel a hibával kapcsolatban, akkor abban maradtunk, hogy driver gond.
Friss gép, friss telepítés legújabb driverek, és annyira recseg a hang (integrált), hogy még a kép is szaggat.

Azóta, annyi fejlemény van, hogy megérkezett a hangkártyához a riser kábel, így betudtam üzemelni azt, nos a hiba maradt, így elkezdem bújni a biost, és átállítottam a PCIE sebességet 2x8-ra az 1x16 helyett. Öröm és boldogság, működött, nem recseg a hang nem szaggat a kép, na igen ám,csak, hogy innentől kezdve meg kurva instabil az egész.

A kérdésem, a videokártya is Riser kábellel van kötve, lehetséges, hogy a kábel a szar és szívat halálra? (Thermaltake Core p5-s házhoz adták) Hogy rátegyem direktbe a lapra a kártyát az egyenlőre azért kerülném, mert hogy be van vizezve az egész, és elég macera lenne szétszedni.

Igaziból, ténylg csak azt kérdezem, hogy a kábel, okozhat ilyen hibát? Mert ha igen, akkor veszek egy Asusvagy egy Fractal kábelt, és azzal még megpróbálom, mielőtt szétrobbantanám az egészet.

köszi a választ

(#114223) Csupingo válasza Alveus (#114222) üzenetére


Csupingo
veterán

Biosban nem állítottál el semmit ezen kívül? Biost már próbáltál frissíteni? Esetleg régebbi win változat?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#114224) Cs1csó válasza Cimbee (#114217) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha már ennyi szenvedés volt ezzel leírhatnád mit csináltál amitől " jó lett"

(#114225) Alveus válasza Csupingo (#114223) üzenetére


Alveus
tag

semmit, sőt legelőször, hagytam simán alap beállításokon, úgy voltam vele, először a rendszer legyen fent, majd utána vacakolok vele, ha lesz hozzá kedvem. Biosból a legfrissebb van fent. 18.09,19.03,19.09 próbálgattam, mindnél jelentkezett

(#114226) Csupingo válasza Alveus (#114225) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem pcie 4.0-ás lap? Abban az esetben lehetne egy próbát tenni 3.0-ás módban is. Esetleg kérdezz be a proci topikjába is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#114227) Alveus válasza Csupingo (#114226) üzenetére


Alveus
tag

De, 4.0, ok, ott is rakerdezek

(#114228) PitLee válasza Alveus (#114222) üzenetére


PitLee
őstag

E szerint a videó szerint a gyanúd nem alaptalan
YT link a leírást is nézd meg
BF forum
google link

I Tested 15 Riser Cables From 5 Companies
YT link

Itt meg azt írják, hogy kb 75Wat-ot is feltud venni PCIe sínen a kártya, így nagyon nem mindegy milyen átmérőjű a szalagkábel , ha nem elég combos akkor van-e + tápja esetleg.

(#114229) Alveus válasza PitLee (#114228) üzenetére


Alveus
tag

Megnéztem a videókat + a linkeket, hát kurva érdekes, hogy a riser képes belekontárkodni a hangba... lehet, mindjárt lecsapolom a vizet és megnézem direktbe, annyit kibir hűtés nélkül.

(#114230) Alveus válasza Alveus (#114229) üzenetére


Alveus
tag

Megoldódott a rejtély, a Riser kábel a szar.

köszönöm a segítséget :)

(#114231) Clemi


Clemi
veterán

Szerintetek a Messenger alkalmazás indításakor miért jön be pluszban ez az ablak, mint egy naplófájl?

(#114232) nihill válasza Marci112233 (#114207) üzenetére


nihill
őstag

tisztán ment fel a 10, teljesen nulláról telepítve

(#114233) liszi70


liszi70
nagyúr

Win10 Posta alkalmazásban folyton ezt az üzenetet kapom: "Gmail beállításai elavultak". A gmail-ban természetesen engedélyezve van a pop és imap, jelszót már cseréltem, Posta alkalmazást alapra állítottam. Mit kell csinálni?
Köszi!

(#114234) Cyrin


Cyrin
addikt

sziasztok!

próbálnám telepíteni a win10-et, pendrive-ról új ssd-re, letöltöttem az MS oldaláról a telepítőt, minden ok lenne, egy ablak nem jön fel, amikor választani kell, hogy home vagy pro stb. minden végigmegy és home lesz belőle, de nekem pro kellene.
másik gépre telepítettem korábban, ott nem volt gond. ugyanúgy csinálom sztem.

(#114235) Pyttawrx válasza Cyrin (#114234) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Mert a géphez home tartozik. Mikr vetted a gépet akkor home verzióval vetted

(#114236) Cyrin válasza Pyttawrx (#114235) üzenetére


Cyrin
addikt

professional volt rá telepítve a HDD-re, amit lehúztam. most új termékkulccsal telepítenék rá megint. mejd mindjárt megnézem. de akkor is, most akkor nem telepíthetek rá mást???

[ Szerkesztve ]

(#114237) Cyrin válasza Cyrin (#114236) üzenetére


Cyrin
addikt

megnéztem, a hdd-n pro van.

(#114238) Pyttawrx válasza Cyrin (#114236) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de telepíthetsz rá pro-t is. Bemész a gépház/frissítés és biztonság/aktiválás és másik termék kulcs megadása, ott beírod és pro lesz. Az hogy a hdd-n mi van az mindegy. A BIOS-ba van égetve a kulcs. (Digitális kulcs)

(#114239) Cyrin válasza Pyttawrx (#114238) üzenetére


Cyrin
addikt

köszönöm, kipróbálom, dell brand gép egyébként.

(#114240) Pyttawrx válasza Cyrin (#114239) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg pontosabb típus?

(#114241) Cyrin válasza Pyttawrx (#114240) üzenetére


Cyrin
addikt

bocs, fujitzu, a másik volt a dell :D

[ Szerkesztve ]

(#114242) Cimbee válasza Cs1csó (#114224) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Az admin jogot foggalmam sincs mivel kaptam vissza...ugyanis resiztem a gepet es lass csodat vissza kaptam a rendszergazdai jogomat. A felhasznalot pedig ugy toroltem,hogy kiiktattam a jelszot es magatol eltunt a masik felhasznalo. Szerintem nalam ez egyedi eset volt ugy nez ki. :W

Cimbee

(#114243) Pyttawrx válasza Cyrin (#114241) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. :) az alján van windows matrica? Ha igen mi van rá írva?

(#114244) Cyrin válasza Pyttawrx (#114243) üzenetére


Cyrin
addikt

így sikerült, ahogy írtad. minden ok, céges gép, most dolgoznak rajta, később megnézem.

(#114245) Sanyi52 válasza Clemi (#114231) üzenetére


Sanyi52
tag

Szia! Nálam is ez volt a Messenger nemrégi frissítése után. Úgy sikerült megoldanom, hogy a registry-t megtisztítottam az ingyenes Ccleaner programmal, azóta nem indul. (Egyébként valamilyen illesztőprogram-hibát tartalmazó fájl lehet a leírások alapján.)

(#114246) Pyttawrx válasza Cyrin (#114244) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah szuper. :) :C

(#114247) King Unique válasza Cyrin (#114234) üzenetére


King Unique
titán

Azért, mert ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a gép, UEFI BIOS OEM Key van, akkor eleve az annak megfelelő kiadás (pl. Home) kerül alapértelmezetten kiválasztásra és telepítésre, nem lesz ilyen ablak, ahol kiadást lehet választani. Ellenben az EI.cfg and PID.txt módszerrel ilyenkor is megoldható, hogy más kiadások is kiválaszthatók legyenek a telepítésnél.
Másik megoldás utólag, telepítés után váltani Home kiadásról Pro kiadásra pl. másik termékkulcs megadásával a gépházban.

(#114248) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok, segítség kéne!

Adva van egy Dell Vostro3560 HG7L red i5LX laptop
Erre szeretnék egy windows 10/64 -et telepíteni.
Odáig jutottam, hogy a Rufussal megpróbálom kiírni a boot pendrive-ot , de az elején elakadtam:
A partíciós séma GpT vagy Mbr legyen?

A segítségeteket előre is köszönöm szépen!

(#114249) King Unique válasza balazs1956 (#114248) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan telepíteni akarod arra a gépre a Windows 10-et, azaz CSM / UEFI bootolási mód szerint, annak megfelelően alkalmazni egyik / másik sémát. Vagyis ha pl. UEFI-s telepítést akarsz, akkor nyilván a GPT-UEFI séma kell, ami egy másik válaszban is le van írva, + ebben és ebben további információk. Aztán pl. ebben a válaszban az is, hogyan is kellene megfelelően Windows 10-et telepíteni. Azaz tudatosan kellene telepíteni, eldönteni melyik bootolási mód szerint akarod, annak megfelelően kiírni a telepítőt, kiválasztani boootolásnál a megfelelő boot eszközt stb., nem utólag csodálkozni, ha esetleg ilyenbe sikerül belefutni.

[ Szerkesztve ]

(#114250) Apokalipszis


Apokalipszis
tag

Sziasztok

Pár hete van egy problémám, amit nem tudok megoldani. Windows alatt működik a billentyűzetről történő hangerő beállítás, megjelenik a popup, minden ok. Azonban teljes képernyős alkalmazásoknál már nem.
Nem tudok rájönni mi az oka, ezért minden segítséget előre is köszönök :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.