Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102951) Taci válasza Taci (#102934) üzenetére


Taci
addikt

Vissza az egész. Tendát cseréltem pont TP Linkre.... :DDD :B

(#102952) Cs1csó válasza elprimo (#102944) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 - ezt nem említettem - de hasznos az energiatakarékos módot is kikapcsolni, ha működik, ha nem írd meg az eredményt. :R

(#102953) zolee001 válasza #73959936 (#102950) üzenetére


zolee001
őstag

"összes hálózatnál a jelszavas védelmet ki kell kapcsolni"
Ugy-ugy,pl egy kis zsarolovirus akadálytalanul tudja megfertözni az egész hálozatot
Bravo

(#102954) zolee001 válasza UnSkilleD (#102946) üzenetére


zolee001
őstag

Szintén GP "Do not connect to any windows update internet location"

NEm fog kimenni a WU a netre

(#102955) UnSkilleD válasza zolee001 (#102954) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

de ki fog ha kamu a wsus ip a fent emlitett beállitás ellenére is, teszteld le

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#102956) juve600


juve600
nagyúr

üdv
egér beállítások :
egér rámutatás pontosságának javítását kikapcsolom win 10 alatt de másnap újra be van kapcsolódva

lehet ezt valahol állítani hogy kelljen mindig kikapcsolni ???
:R

(#102957) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok.
A laptopomba be van dugva egy USB3-as Ethernet kártya.
+ Van a saját gyárija. + a Wifi
De el kellene érnem egy eszközt a böngészőből ami az USB-s kártyán lóg.
De a böngészőbe ha beírom az IP címét akkor azt nem azon az adapteren keresi.
Hogyan lehetne rávenni, hogy ott keresse azt az ip címet.
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#102958) zolee001 válasza rsf (#102957) üzenetére


zolee001
őstag

Fel kell venned a route táblába a kivánt hálózatot
route add paranccsal

(#102959) zolee001 válasza UnSkilleD (#102955) üzenetére


zolee001
őstag

Nos,nekem müködik ugyanis itthon is üzemel egy WSUS valamint a kliensek a "régi" WU szerint vannak beállitva,csak értesit ha van uj update és csak azok jelennek meg amit a WSUS-on approveoltam

(#102960) cigam válasza vaakuum (#102948) üzenetére


cigam
félisten

a másik gépen megnyitom a hálózatokat, akkor látszódjon a megosztásokat tartalmazó gép

Azt a Windows-t már/még nem árulják. Amúgy a sima fájlmegosztás probléma nélkül megoldható a HOME verzióval is. Ha részletesen leírod mit hogyan csináltál könnyebben rájövünk mi a gond nálad.

Pl. használsz külső gyártótól származó biztonsági programot?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#102961) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

Lehet, hogy nem ide tartozik ezért bocsi, de az aktuális chipset driver verziót hol tudom a gépen megnézni?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#102962) cigam válasza Winnie The P (#102961) üzenetére


cigam
félisten

Az eszközkezelőben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#102963) Bodz válasza Winnie The P (#102961) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#102964) rsf válasza zolee001 (#102958) üzenetére


rsf
senior tag

Nem akarja.. :(

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#102965) Winnie The P válasza Bodz (#102963) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen! Igaz nekem ott nincs ilyen.
cigam: neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#102966) zolee001 válasza rsf (#102964) üzenetére


zolee001
őstag

route ADD cél_network MASK subnet_mask gateway_ip metric_cost

(#102967) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Üdv Tagok !
Van egy apró problémám,nem tudom mi a megoldás.
Szeretnék törölni egy mappát,amiben van 2 db videofájl.
De az istennek sem tudom törölni sem a mappát,sem külön a két videót már próbáltam "unlocker"-el is de nem válaszol :W :W
mi a bibi ?

előre is köszönöm a segítséget.

(#102968) Bodz válasza Winnie The P (#102965) üzenetére


Bodz
nagyúr

Akkor gondolom csak az van, amit a Win tett fel. AMD oldaláról töltsd le a frisset!

[ Szerkesztve ]

(#102969) Winnie The P válasza Bodz (#102968) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi szépen!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#102970) Doky586 válasza Winnie The P (#102965) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt nézheted meg. Ha telepítettél chipset (=sata) drivert akkor itt látszódni fog több driver is. Mivel szerintem szinte semmi pluszt nem ad én nemis telepítettem. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#102971) Taci válasza Doky586 (#102970) üzenetére


Taci
addikt

Bár értem, mire akarsz utalni, mert ha a chipset driverek telepítve vannak, akkor jó eséllyel a SATA/AHCI driver is. De a chipset != SATA. (nem egyenlő - és nem "kiabálásból" írtam a felkiáltójelet :D )
Ha a konkrét chipset drivereket keresed, azt a Rendszereszközök alatt találod az Eszközkezelőben.
Nekem Intel van, de egy Google-keresés után azt látom, ilyeneket kellene látnod ott:

[ Szerkesztve ]

(#102972) Taci válasza hjtz4t3wrseg (#102967) üzenetére


Taci
addikt

Milyen hibaüzenetet kapsz?

(#102973) Bodz válasza Taci (#102971) üzenetére


Bodz
nagyúr

Win 10 alá nincs AMD sata driver... :) Az aktuális csomagban is 2015-ös van, csak Win 7-hez. Eszközkezelős megoldás meg azért nem jó, mert a driverek verziói összevissza vannak, pl 1.0.6, 2.0.8, blablabla, ebből aztán senki sem silabizálja ki a csomag verzióját. Egyszerűen megfogalmazva, annál úgyis van újabb, mint amit a Win feltett. Ha meg már kézzel telepítetted az AMD oldaláról onnan egyszerű nyomon követni, ha lesz újabb.

(#102974) hjtz4t3wrseg válasza Taci (#102972) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Nem kapok én semmit ,csak nem tudom törölni !

(#102975) Taci válasza hjtz4t3wrseg (#102974) üzenetére


Taci
addikt

Próbáld meg ezt:
Nyiss egy Admin parancssort, navigálj el a könyvtárig, egy könyvtárral vissza (tehát ha az a könyvtár, amiben a fájlok vannak, amit nem tudsz törölni, mondjuk a C:\temp\video, akkor menj el a C:\temp-ig), és ott add ki a következő parancsot:

rmdir könyvtárnév /q /s
Az előbbi példánál: rmdir video /q /s

Ha szerencséd van, törli a könyvtárat minden alkönyvtárával és tartalmával együtt, ha nem, akkor hátha ad valami hibaüzenetet támpontnak.

(#102976) Taci válasza Bodz (#102973) üzenetére


Taci
addikt

AMD-vel nincs tapasztalatom, de most megnéztem a honlapját, és furcsa, hogy nincs egy Auto Detect funkciójuk, vagy legalább egy System Update appjuk, ami leszedné a megfelelő drivereket. Vagy csak én nem találtam. :D

Viszont igazat adok neked a verziószámokkal kapcsolatban. :)

(#102977) uriember válasza hjtz4t3wrseg (#102974) üzenetére


uriember
aktív tag

Törölhetetlen fájlok törlésére használd ezt [link] működik.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#102978) hjtz4t3wrseg válasza uriember (#102977) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm !

(#102979) hjtz4t3wrseg válasza Taci (#102975) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

köszönöm, de ez nekem nagyon bonyolult,már az első mondatnál elakadtam !
Az az egyszerű Uninstaller progi jó lesz nekem.
:R

(#102980) vaakuum válasza cigam (#102960) üzenetére


vaakuum
addikt

Adott egy win10 pro, jelszó nélküli megosztásokkal rendelkező könyvtárakkal. Erről archiválok külső vinyóra fotókat és fontosabb dokumentumokat időnként, illetve erre mentjük a családi képeket, dokumentumokat is a másik gépről, amik ott keletkeznek vagy ott töltődnek le telefonról és fényképezőről.
Amikor éppen látják egymást.
A héten a "kliens" új hardvert kapott, ezért újra lett húzva, vadi új win10 home-ot kapott, a hálózatnál a hálózatfelderítés be van kapcsolva, a routeren nincsenek elszeparálva (ugyan abba a hálózatba tartoznak ip cím szerint is),
- DNS ügyfél
- Funkciófelderítő erőforrás közzététele
- SSDP kereső
- UPnP eszköz állomás
- Kiszolgáló

mind automatikus indítású mindkét gépen. Ha az én gépemen a magánhálózati tűzfal be van kapcsolva, akkor a másikon a hálózat ikonra kattintva nem látszik a gépem. Amint lenyomom a tűzfalat, megjelenik, és rákattintva láthatóak a megosztott könyvtárak. Ugyan ez fordítva is, ha a kliensen van magánhálózati tűzfal ON állapotban, akkor az én gépemről nem látszik.

Nyilván ez a gépek közötti adatmásolgatást ledegradálja a pendrivot adogatunk egymásnak az asszonnyal meg a gyerekekkel szintre, ami azért elég gáz. vagy le kell nyomni mindkét gépen a tűzfalat, ami meg elég fura megoldásnak tűnik. Szerintem ennek nem így kellene működnie, de nem bírok rájönni, hogy mivel szívat.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#102981) zolee001 válasza vaakuum (#102980) üzenetére


zolee001
őstag

Tüzfalon nézd meg a File and Printer Sharing engedélyezve van e illetve a hálózat tipusa Private legyen (néha annak irja de nem érvényesül)
Ha SMBv1 még eröltetve van akkor a tcp445 portot kell BEengedni (InBound) de leginkább csak arrol az ip röl amiröl csatlakozni akarsz (opcionális)

(#102982) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

A rendszer nyelve angol, a beviteli nyelv magyar volt, de most van angol is. Így a tálcán van ENG HU és ENG UK opció is. A beviteli nyelvek között nem látom az angolt. Hogy tudom kitörölni?

(#102983) cigam válasza vaakuum (#102980) üzenetére


cigam
félisten

Ha intézőbe beírod a másik gép nevét/ip címét akkor sem? pl. \\192.168.0.23, vagy \\bela-pc
(Fontos, hogy az elején, a két fordított perjel is ott legyen) Lehet csatlakozna csak a tallózás nem mutatja a másik gépet.
Tuti nem optimalizátad valamilyen programmal a rendszert?
Pl. A bejövő kapcsolatok blokkolása:

A tűzfalszabályok alaphelyzetbe állítását próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#102984) seger válasza hjtz4t3wrseg (#102979) üzenetére


seger
addikt

Sikerült törölni?

(#102985) hjtz4t3wrseg válasza seger (#102984) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Igen,köszönöm szépen !!

:R :R :R

(#102986) farkas-j


farkas-j
őstag

"A Microsoft saját gépén se megy rendesen a legújabb Windows 10"

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#102987) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A gépemen már vagy 2 éves a rendszer, a win könyvtár is jól meghízott vagy 20 gigára meg van egy csomó olyan dolog ami már nem is kellene nekem, szóval takarítani kellene. Az "alaphelyzetbe állítás", az ugyanaz, mintha egy formázás után teljesen tiszta Windowst kapnék?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#102988) Taci válasza petymeg (#102987) üzenetére


Taci
addikt

Igen, az pont az. Beállítások, driverek, saját fájlok nélkül (bár ez utóbbira lehet, van egy kapcsoló, hogy azokat ne bántsa - céges gépen ezt most nem ellenőrzöm inkább :D ).
De előbb próbáld ki ezt: Rendszer --> Tárterület --> Hely felszabadítása most (Megadhatja, hogyan szabadítsunk fel helyet automatikusan)
1903-as rendszer most nincs a kezem alatt, de ott elvileg új opciók is megjelentek, és valahol lehet az előző Windows verziók biztonsági mentéseit is törölni - nem hiszem, hogy szükséged lesz már rájuk.
De amúgy 20 GB-os Windows könyvtár szerintem nem sok, nekem a céges gépemen 25 GB, új rendszerrel.

(#102989) vaakuum válasza Taci (#102988) üzenetére


vaakuum
addikt

Lehet ezt én is elnyomnám, igen öregecske már a most használt win. Kérdés, hogy ilyenkor is kér telepítő lemezt (pendrivot) meg activáláshoz kódot? Mert akkor jobban neki kell készülni... :K

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#102990) Wolfskin válasza mezis (#102942) üzenetére


Wolfskin
őstag

igen, lehetséges, mivel nincs rajta semmi info és elég régi cucc. és akkor kezdett nem működni, mikor
a a win feltehetett valami frissítést
b/ feltettem a driverét
:W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#102991) Taci válasza vaakuum (#102989) üzenetére


Taci
addikt

Jobb előkészíteni ezeket, hátha kell.
Amúgy meg lehet tartani a személyes fájlokat, van rá opció, megnéztem. A telepített programokat leszedi, viszont újraindítás után az asztalon hagy egy html fájlt a leszedett programok listájával.

(#102992) Cs1csó válasza petymeg (#102987) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA tényleg nem kell semmi és van egy lemezképed - 1903-as - és egy pendrive-od, akkor egy újratelepítés gyorsabban megvan mint egy ilyen visszaállítás.

(#102993) petymeg válasza Cs1csó (#102992) üzenetére


petymeg
addikt

A papír van csak meg a kóddal. Hol tudok csinálni telepítő pendrive-ot? Windowsban van ilyen opció vagy a MS honlapján? Bocs de elég ritkán csinálok ilyesmit, 2-3 évente.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#102994) Taci válasza petymeg (#102993) üzenetére


Taci
addikt

Innen le tudod tölteni a hivatalos Microsoft-os eszközt ehhez: [link] (Eszköz letöltése)
Direkt link: [link]

A leírás is ott van hozzá, csak ki kell bontanod ezt a részt:
Telepítési adathordozó (pendrive, DVD vagy ISO-fájl) készítése az eszközzel a Windows 10 más PC-n való telepítéséhez (kattintással válthat a kivonatos és a részletes információk között)

(#102995) Zoz válasza petymeg (#102993) üzenetére


Zoz
őstag

https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

Letöltöd a Media Creation Tool-t, azzal csinálsz egy telepítő pendrive-ot.
Bootolsz róla, mivel újratelepítés lesz, a kódot NEM kell beírni, csak válaszd a megfelelő kiadást. A végén majd amikor netre megy, az alaplap alapján aktiválja magát.

Particionálásnál ne csak a C-t töröld, hanem a többi kisebb rendszerparticiót is, és az üres helyet add meg telepítéshez, majd megcsinálja magának újra ami kell.

(#102996) Janoo_07 válasza zolee001 (#102900) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

A Windows Update összetevők visszaállítása is megtörtént. De azóta is dobál néha kékhalált, ami eddig kb ismeretlen volt számomra WIN10-nél.

Valahogy fel kellene varázsolnom ezt a frissítést, valami egyéb ötlet esetleg? :R

(#102997) zolee001 válasza Janoo_07 (#102996) üzenetére


zolee001
őstag

Látatlanban nem megy,hibakodokat nem ártana tudni kezdésnek,már nem tudom melyik update a ludas de a mai höstett a (hibás) update javitása okoz BSOD-t sok gépen

(#102998) Taci válasza Janoo_07 (#102996) üzenetére


Taci
addikt

Van a gépben esetleg külső merevlemez/SSD/USB-s adattároló? Vagy esetleg a gépbe beépítve több merevlemez/SSD? Ott volt ilyen hiba, hogy nem ment a frissítés.

(#102999) Janoo_07 válasza Taci (#102998) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

2 HDD és egy SSD van a gépben, de külső adattároló nincs jelenleg.

Esetleg húzzam le addig a 2 HDD-t, amíg újra próbálkozok?

zolee001: Ezen kívül: 2019-07 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1903 x64-alapú rendszerekhez (KB4507453) – hiba: 0x800f0988, hogy tudom megnézni a teljes hibalírást Windows Updaten belül?

[ Szerkesztve ]

(#103000) Taci válasza Janoo_07 (#102999) üzenetére


Taci
addikt

Igen, csak a rendszert kiszolgáló egységet (ezek szerint SSD-t) hagyd benne. Egy próbát megér.

A Windows Update logokhoz:
Rendszergazdai jogosultságokkal nyitott Powershell konzolban futtasd ezt előbb:
Get-WindowsUpdateLog

Ez az asztalra generál egy log fájlt WindowsUpdate.log néven, ami részletezi a frissítések eredményeit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.