Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103951) Geth válasza Bodz (#103950) üzenetére


Geth
addikt

Ezt értem, de akkor ott van valami gáz, nekem minden gépen van PIN, nem kavart be semmit sehova.

(#103952) mefistofeles válasza Bodz (#103945) üzenetére

Eltávolítottam a PIN-t és azonnal működik a dolog!
Köszönöm a segítséget. :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#103953) SutPet válasza Taci (#103946) üzenetére


SutPet
aktív tag

Microsoftos driverrel is próbálkoztam azzal is ugyan olyan volt. Eszközkezelő is azt mondja hogy a legfrissebb driver van fent. Most sokadik letörlés újratelepítés után a Realtek High Definition Audio drivert használva már nem cicereg meg nem olyna mintha víz alól szólna, csak a balansz csúszik el valamiért balra.
Elvileg az a 2017-es W10 supportos legalábbis a realtek oldalán az vna írva (R2.82 verzió)

@Csupingo:
Módot néztem stereoban van rendesen, próbálgattma átváltani de utána is hibás maradt a hang. A kábelt néztem, más gépen teljesen jó a hang.

fránya realtek amúgy is kivette hogy állítható legyen hogy melyik csatlakozó milyen típus(front/center/rear stb) csak registry mókolással lehet két lineoutom (füles meg hangfal) felidegesít mégjobban veszek inkább egy hangkártyát... :W

God must love stupid people, he made so many of them.

(#103954) Taci válasza SutPet (#103953) üzenetére


Taci
addikt

A következő lehetőségeket próbáld még meg:

Első:
1. I used Playback devices temporarily configure as another channel output like 7.1 or quad channel. (this is key).
2. Went into the properties of the selected audio device.
3. Go to the enhancements tab and Check Disable all sound effects. (None of them were checked in the first place)
4. Ok all the way out.
5. Set it back to the correct channel/speaker configuration for your setup.
6. Depending on what you may be testing with... you may need to refresh, relaunch or reboot to then check the result properly.

Második:
Remove the registry branch "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Nahimic" and reinstall the driver Realtek HD.

(#103955) Cs1csó válasza SutPet (#103953) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a driver-t próbáltad már, innen letöltve: [link]

Görgesd egy kicsit le: Download 6.0.8716.1 CAB for HDA "Windows 10 version 1903 and later Servicing Drivers" - 112.8 MB

(#103956) Wolfskin válasza Dragon3000 (#103940) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi, szerintem a memteszt a legegyszerűbb, aztán lehet megint újra kell raknom... :(

hátha megszűnnek az olyan misztikus anomáliák is, mint pl
• a 2. monitorról nem lehet képernyőt menteni a beépített alkalmazással se
• automatikus indítás nem működik, mindenre rá kel indítani kézzel
• meg a böngészős is...

az már meg sem merem kérdezni, milyen böngészőt használja, ami tudja több sorba rendezni a tabokat és jobb klikk görgetővel tud tabot váltani.
semmi más elvárásom nincs

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#103957) abdulka1 válasza Ablakos (#103929) üzenetére


abdulka1
őstag

Gondolod, ha visszaolvasás közben találok valami konkrét információt, nem csak feltételezéseket akkor kérdeztem volna?
Mindegy.
Köszönöm az értékes hozzászólásodat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#103958) SutPet válasza Cs1csó (#103955) üzenetére


SutPet
aktív tag

Próbáltam ezt, de ettől újabb is van már a 6.0.8750.1. De ezzel is ugyan annyi a fejlődés hogy cicergés már nincs de a balansz az el van mászva.

@Taci: az elsőt próbáltam, a másodikat meg a hétvégén kipróbálom.

Az a furcsa hol jó a balansz hol nem... pl CS:GO közben egyszer teljesen jó, aztán gondol egyet és elmászik balra... A fülest próbáltam más gépen ott teljesen jól működik. A kábelt néztem sérülés nincs, mozgatásra nem változott így a füles hibáját kizártam.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#103959) EkSYS válasza EkSYS (#103916) üzenetére


EkSYS
senior tag

Sziasztok

Olyanban esetleg tud valaki segíteni hogy 1903 települése után bejön a win. nincs net..majd letiltom és újra engedélyezem a hálózati csatolót és van net.
(A csökkentett módban alapból bejön jól)
Ilyenkor mi van?

:F

Eki - az eredeti

(#103960) Geller72


Geller72
veterán

Üdv!
Nem újkeletű a hiba. Azaz több éves, ugynailyen hibakódokat is dobott már ki. Csak ez nem települ, minden más ok volt. Megnéztem/végigcsináltam néhány yt-s, ms-es megoldást - semmi. Any idea?

:R
Geller

[ Szerkesztve ]

(#103961) Geller72 válasza Geller72 (#103960) üzenetére


Geller72
veterán

Még valami. Ha leszedem és manuálisan szeretném felrakni, akkor sem ok. Végigmegy, majd szól, hogy ez sem jött össze. :D.A Windows update hibaelhárító sem talál semmi olyan problémát, ami gátló tényező lenne.

[ Szerkesztve ]

(#103962) Döglött Róka válasza Wolfskin (#103935) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha van kekhalalod akkor allits be egy complete dumpot. Ilyenkor kiment egy 8gb-os memory. dmp file-t a c:\windows-ba. Na azt toltsd fel valahova tomoritve es megnezem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#103963) Lauda válasza Geller72 (#103960) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam is ezt csinálja, egyébként frissíti a defendert rendesen, csak ez nem települ. Igaziból a rendszerrel semmi baj nincs, szóval lehet nem is foglalkozom vele.

(#103964) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS TP200S laptop/tablet-et ( szinte ingyen volt)
A gépet postán el is küldték, látszatra minden működik de a tulaj bennehagyta a felhasználófiókot!
hogy tudom alapra állítani? Mert a kódot nem tudom.
Van win10-em de nem tudom hogy ezt is ugy lehet e ujratelepíteni mint a win7-et...?

Kód ezen nincsen ....
Kicsit tanácstalan vagyok

(#103965) CriticalHit válasza Ablakos (#103929) üzenetére


CriticalHit
őstag

Átverés?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#103966) Cs1csó válasza SwissAirplan (#103964) üzenetére


Cs1csó
félisten

Telepítsd újra, itt egy videó de van még kismillió: [link] itt pedig hogy honnan töltsd le és hogy készíts telepítőt: [link] de van még kismillió.

(#103967) Doky586 válasza SwissAirplan (#103964) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#103968) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok
Egy tök banális hibába futotam bele
Adva van egy egy otthon hálózat magyar nyelvű win7 es , ahogy angykönyvben meg van irva... Hálózat megosztás engedélyezve ,meghajtók megosztva ,biztonsági résznél "Minedenki" engedélyezve, jelszóvédelem kikapcsolva..... szépen és jól működik mindenki látja a másik megosztott eszközeit... hdd ,nyomtató stb.
Csavar:
Van itt egy angol win10 -es laptop amit szeretnék beilleszteni a hálózatba...
Át van állítva magyar nyelvre de mind1, az a problémám ,hogy hiába van ugyan úgy beállitva ,egyszerűen nem hajlandó látni a hálózati meghajtókat....hálózati gépeket látja de pl hálózati meghajtóként "\\server\e " azt irja nincs ilyen meghajtó.... próbaképp dobtam bele másik hdd-t magyar friss win10 el simán megy... linux alatt is megy
pingelni tudom a server gépet / internet is megy /routert is látom simán csak ha angol az alapnyelv akkor nem megy... ugyan ugy nem tudom elérni az angol win10 es gép megosztásait...
tüzfal miegyébb nincs/kikapcsolva
Hol ronthatom el?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#103969) ricsi99 válasza SwissAirplan (#103964) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha jól emléxem csökkentett módban rendszergazdaként lépsz be ,és készitesz egy fiókot amivel be tudsz lépni.
Vagy elinditod a telepitöt és "tiszta telepitést kérsz ,ahol törölheted az összes particiót is igy mindent törölhetsz a gépről... win7-et /felhasználoi fiókot stb

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#103970) Taci válasza SwissAirplan (#103964) üzenetére


Taci
addikt

Megoldhatod úgy is, hogy létrehozol egy új rendszergazdai fiókot. Ennek menetéről itt írtam (egy kicsit kuszán, de nem megy valami, szólj): [link]
De inkább húzd újra az egészet, nulláról, új rendszerrel, ki tudja, mi van az előzőn.

(#103971) Taci válasza ricsi99 (#103968) üzenetére


Taci
addikt

Próbáld meg ezeket, hátha köztük lesz a megoldás: [link]

(#103972) King Unique válasza SwissAirplan (#103964) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha nem tudsz belépni a jelszó ismertének hiányában, akkor pl. ezen leírás alapján megoldható a reset.

Vagy akár újra is telepítheted, hacsak nem akarod az előző tulaj felhasználói fiókját, ottfelejtett adatait (jellemző az is...) vizslatni. :D Ami nyilván ugyanúgy megoldható pl. pendrive-ról bootolva a telepítőt a W10-nél is, mint a W7-él, sőt az előbbi még többet is tud, mivel instant alaphelyzetbe állítási lehetőség is van benne. Kódot, termékkulcsot meg eleve nem is kell megadni, mert egyrészt kihagyható a telepítésnél, másrészt automatikusan aktiválódni fog, ha W10-zel előtelepített a laptop, vagy 1x már telepítve és aktiválva lett rajt a W10 (bővebben).

(#103973) ricsi99 válasza Taci (#103971) üzenetére


ricsi99
addikt

Az ilyesmi trükkökön túl vagyok ,most nem tudom ,hogy ez win hiba ,vagy az én rendszeremben van valami... jó lenne ha egy olyan emberke tudna irni akinek angol az alap win-je

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#103974) Geller72 válasza ricsi99 (#103968) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet, hogy gagyinak tűnik a válaszom, és lehet, hogy neked nem ez a bajod, de én régebben ugyanígy szívtam és ott annyi volt a lényeg, hogy míg a "magyar" wineknél MUNKACSOPORT van, addig az angolban ez WORKGROUP és pont ezt is fogja keresni, nem a MUNKACSOPORT-ot.
Gondoltam, hátha. Ha nem, akkor sry, csak egy tipp volt. :R

(#103975) Oldman2


Oldman2
veterán

Gépeladás előtt állok, ha jól sejtem a jelenlegi Win10 licenc-em "megy" a géppel...

Érdekelne (még soha nem próbáltam), hogy regisztrálás nélkül egy frissen feltelepített Windows 10 mennyire és meddig használható?

(#103976) Cs1csó válasza Oldman2 (#103975) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#103977) Oldman2 válasza Cs1csó (#103976) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ha aktuális lesz, kipróbálom regelés nélkül.

Majd beszámolok a tapasztalatokról.

(#103978) ricsi99 válasza Geller72 (#103974) üzenetére


ricsi99
addikt

Egyforma a munkacsoport ... "Workgroup" ami különbözik a biztonségi résznél "Mindenki" Angolul ott más

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#103979) zolee001 válasza ricsi99 (#103978) üzenetére


zolee001
őstag

Credential managerben töröld a bejegyzést majd vagy csatlakozol és akkor adod meg avagy felveszed elöre illetve milyen smb protokolt használ azt csekkold

(#103980) CirrMee válasza ricsi99 (#103968) üzenetére


CirrMee
addikt

SMB V1 engedélyezésén túl az a nyomorék biztonsági beállítás szokott még ilyeneket művelni, ami pár verzióval ezelőtt lett standard a win10 alatt. Amelyikkel működött, valószínűleg egy régebbi verzió.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#103981) #93794560


#93794560
törölt tag

Ez a rohadt zsarolóprogramok elleni védelem letiltott minden mappához való hozzáférést, még a saját felhasználói mappámhoz is. Ki kellett kapcsolnom ezt a funkciót, hogy rendesen használhassam a gépet. Még egy sima dokumentumot sem engedett lementeni a dokumentumok mappába. Eddig ilyennel még nem találkoztam. Ez valami új feature? Ha igen, akkor túl szigorúak a beállításai.

(#103982) ricsi99 válasza zolee001 (#103979) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezt leforditanád nekem?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#103983) #86564352 válasza #93794560 (#103981) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, teljesen szigorú azért sincs alapértelmezetten bekapcsolva ez a funkció a Defenderben. Elég sok meló a kivétel programok engedélyeket hozzáadni. Én be sem kapcsoltam, egyrészt átlagos tudatos netezés mellett nem találkoztam ransomware vírussal, másrészt ezekre a legkönnyebb előre készülni: rendszeres biztonsági mentés külső HDD-re és felhőbe, így nem tud kárt okozni.

(#103984) #93794560 válasza #86564352 (#103983) üzenetére


#93794560
törölt tag

Köszi a választ!

Én most telepítettem fel a 1903-ast, és bekapcsoltam ezt a védelmet, mert nem tudtam, hogy ez ezzel jár majd. Egy tapasztalattal több! :)

(#103985) Rainman05


Rainman05
tag

Üdv! Hogy tudnám vissza állítani ezt a kereső mezőt normálisra mert amióta frissült win10 ilyen nagy zavaró felület van a tálcán :F

[ Szerkesztve ]

(#103986) King Unique válasza Rainman05 (#103985) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt róla szó, adja magát a beállítási lehetőség.

(#103987) Rainman05 válasza King Unique (#103986) üzenetére


Rainman05
tag

Köszi! Túl egyszerű volt azért nem találtam :)

(#103988) Sub-ZeRo válasza Rainman05 (#103985) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jobb gomb a tálcára, tálca zárolása, pipa ki, és össze tudod húzni. Ez a 7-ben, meg az xp-ben is benne volt. :DDD
De amúgy nem olyan nagy az... :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#103989) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hali!
Egy helyen vettem 10 pro-t olcsóért ,gondoltam a laptopomon tiszta helyzetet teremtek...
Eddig 10home volt rajt,letöltöttem a media creation toolt,win letölt,usb stb..
Megformáztam teljesen,(még kivettem külső merevlemezként is) és a nyavajáért sem jön fel az ablak,hogy válasszak az op.rendszer típusok között,automatikusan a home-t telepíti.és még aktíválja is!
Hova írja bemagát,ha mindent törlök és megmarad mégis??
Próbáltam új outlook fiókkal,és offline is.
Kérem tanácsotokat,köszi!

(#103990) Lauda válasza 1egaly (#103989) üzenetére


Lauda
félisten

Valószínű a lapos biosába integrálva van a home kódja. Torrenten van fent frissített telepítő, annál működött az, hogy választható volt a rendszer annak ellenére, hogy a biosba integrálva volt a kód.

(#103991) Doky586 válasza 1egaly (#103989) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tegyél be a telepítő pendriveba egy /sources/ei.cfg szövegfilet pl win7-8 ból de rontsd el a tartalmát egy helyesírási hibával..

[ Szerkesztve ]

(#103992) Cs1csó válasza 1egaly (#103989) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha már fel van telepítve a Windows 10 Home menj be a: Gépház - Rendszer - Névjegy menübe és ott alul válaszd A termékkulcs módosítása vagy újabb Windows-kiadásra váltás opciót.

DE gondolom a Vezérlőpult - Rendszer útvonal végén is meg lehet ezt oldani, alul: Másik termékkulcs megadása

Ha lement az "upgrade" utána már újratelepítheted és a PRO fog települni.

(#103993) Doky586 válasza Doky586 (#103991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Például ez legyen a /sources/ei.cfg tartalma:

[EditionID]
Hopez
[Channel]
OEM
[VL]
0

[ Szerkesztve ]

(#103994) nobela


nobela
senior tag

Na nálam is felment a 1903 hogy nyomorodna meg aki kitalálta.

Azóta nincs internet, minden bootolás után "Hálózat alaphelyzetbe állítása" opció után újra kell indítani és csak akkor lesz :W

Valakinek van erre valami tippje?

Realtek PCIe FE Family Controller, új drivert már természetesen raktam fel, így sem jó.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#103995) King Unique válasza 1egaly (#103989) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég arról is volt szó, hogy a Windows 10-zel előtelepített gépeknél az újratelepítésnél alapértelmezetten az a kiadás kerül kiválasztásra és telepítésre, amihez a BIOS tartalmazza az OEM kulcsot. Vagyis ha pl. Home, akkor az. Viszont ez az EI.cfg / PID.txt módszerrel áthidalható, amit már más is említett. Vagy másik lehetőségként akár a közvetlen Home -> Pro upgrade is megoldható, aminél hagyományos újratelepítés sem szükséges.

(#103996) Cs1csó válasza King Unique (#103995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha megtörténik a belső upgrade akkor ahogy írtam, utána ugyanazzal a telepítővel mint korábban automatikusan DE most PRO fog települni? (Tehát ugyanúgy nem fogja felajánlani a választást de a HOME helyett most már a PRO fog települni automatikusan?)

(#103997) Zoz válasza Cs1csó (#103996) üzenetére


Zoz
őstag

Nem, mert a BIOS-ban továbbra is Home kulcsot fog találni.
Viszont ha csinálsz egy választós telepítőt, és azzal újrarakod a Pro-t, kulcs beírás nélkül, az már aktiválni fogja magát a netről.

(#103998) King Unique válasza Cs1csó (#103996) üzenetére


King Unique
titán

Nem, mert attól még a BIOS-ban a Home kulcsból nyilván nem lesz Pro, ahogyan más is írta. Max. úgy működik, ha a linkelt módszert alkalmazva a telepítésnél Pro kiadást választ, ami utána elvileg automatikusan aktiválódni fog, ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a gépen.

(#103999) Cs1csó válasza Zoz (#103997) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R neked is King Unique

(#104000) Wolfskin válasza Döglött Róka (#103962) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, köszönöm! és azt hogyan kell?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.