Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103051) Geth válasza Cs1csó (#103048) üzenetére


Geth
addikt

Nem gond, csak így lehet tökfeleslegesen rakott fel 2 progit is :DDD

(#103052) King Unique válasza inci67 (#103043) üzenetére


King Unique
titán

A másik témánál már volt erről szó. :)

Az adatlemez amúgy biztos nem lesz jó, mert az csak 1:1-ben felírja magát az ISO-fájlt kibontatlanul a DVD-re, amiről úgy nyilván nem lehet bootolni a telepítőt. A boot lemez ennél a programnál nem világos mit kreál, de a standard megoldás ilyen célra a képfájl írása, mint már említve volt.
Aztán remélhetőleg nem karcos a lemez, meg nem xar az optikai meghajtó (pláne laptopoknál), mert akkor az USB-s tárolóeszközökhöz képesti lassúság mellett pláne egy élmény lesz a bootolás-telepítés DVD-ről... :D

[ Szerkesztve ]

(#103053) tvamos válasza Geth (#103051) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg nem raktam fel. Kiprobalom, ha eleg ez is, az MSI tool ott marad a letoltott mappaban.

Neked is nagyon koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#103054) Taci válasza cooi11 (#103021) üzenetére


Taci
addikt

A BIOS-ban valószínűleg így vannak beállítva ezek a beállítások (UEFI Boot helyett Legacy, és Secure Boot: Off).
De ha csak otthon használod a gépet, nincs égető szükséged ezekre, hacsak nem direkt valamilyen program nem fut neked ezek nélkül (nem hiszem, hogy lenne általános felhasználásra ilyen). Plusz ha most a BIOS-ba "rohansz" és átállítod őket, nem fogod tudni beboot-olni ezt a rendszert, állíthatod vissza a beállításokat, vagy húzhatod újra a rendszert.

(#103055) Taci válasza seger (#103046) üzenetére


Taci
addikt

Azért nem árt megnézni a forgalmazót (és annak részleteit sem) ott. De aki bizalmat szavaz neki, hajrá, csak nehogy rosszul járjon.
A Bestbuy-topikban amúgy sok hozzászóláson keresztül lett ez a téma átbeszélve, akit érdekel a vásárlás, előbb azokat a kommenteket olvassa el.

(#103056) Doky586 válasza Taci (#103054) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Először én is féltem a Secure Boot tól, de felesleges. Túl volt ez régen misztifikálva a cikkekben.
A Secure Boot csak belső gpt lemezre van hatással, azaz lehet akár XP-t is használni bekapcsolt SB mellet, vagy Dos-t is bootolhatsz usb-ről.. Ezeket nem gátolja.

(#103057) Geth válasza Doky586 (#103056) üzenetére


Geth
addikt

Nem csak belső GPT-re van hatással.
Sem a belső/külső mivolta, sem a GPT nem tényező.
Legacyt valóban lehet bootolni (ha van CSM bekapcsolva), hiszen nincs efi bináris, aminek a digitális aláírását ellenőrizni tudná.

(#103058) MasterDeeJay válasza seger (#103046) üzenetére

Nem hiszem hogy román nevenincs eladót kellene ajánlgatni az EMAG marketplace-n. Ennyi erővel ebayről is vehetné.
Annyi biztos hogy a kulcs 100% hogy valami lopott volume lincences lesz amit egy idő után bevonnak. Vagy használt gépekről lekapart win7 amit eladnak többször is. Jótállás és garancia meg ugye nincs mivel román cég.
Már ha az ilyet lehet cégnek nevezni, beszédes az email címe is. :DDD

GM-Royal-Concept SRL (a továbbiakban: Kereskedő vagy Vállalkozás) fő tevékenysége az értékesítésben .
Cég neve: GM-Royal-Concept SRL
Székhely: Calafatului nr 25, Constanta, Constanta,
Cégjegyzékszám: 39580558
Adószám: J13/1886/2018
IBAN: RO92INGB0000999908700446
Bank: ING BANK N.V., BUCHAREST BRANCH
Telefonszám: 0720967905
Email: mariusmas98@gmail.com

De igazad van mert számlát tud adni, hosszú távon én nem vállalnám be. Papír van róla és ha az számít akkor legális. De nem tudom mi van akkor ha felnyomja őket valaki.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#103059) Faterkam válasza Kékes525 (#103029) üzenetére


Faterkam
addikt

Ebből melyiket érdemes feltenni, ha csak a Driver kellene? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#103060) zolee001 válasza MasterDeeJay (#103058) üzenetére


zolee001
őstag

Az ilyen cégeknek kb 0 árukészletük van ellenben számos "kereskedövel" állnak kapcsolatban akiknek a termékeiket a gyüjtöoldalukon árulják.
Az amazon részben igy müködik és pont most perelték a harmadik fél által forgalmazott de az amazon felületén eladott termék után mivel senki nem akarta vállalni a felelöséget a hulladék után,a 3rd party cég hogy-hogy megszünt létezni

Amugy product key check: slmgr -dli
MAK (Volume License Key) Mennyi (db) aktiváció lehetséges még,azt megmondja a VAMT (Volume Activation Management Tool)

(#103061) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho.
Lenne egy kis gondom.
Most telepítettem egy új rendszert új gépre, de a start menü megbolondult. Bal klikkre egyáltalán nem reagál, és jobb klikkel jön fel egy menü.
Sose láttam még ilyet, hogy lehet ezt visszacsinálni? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#103062) Taci válasza Faterkam (#103059) üzenetére


Taci
addikt

Drivereket első körben mindig csak a gyártótól töltsetek le (Dell, Lenovo, HP, Fujitsu stb.), a gépetek pontos típusához.
Ha esetleg ott nincs, akkor jöhet a következő kör az eszköz/alkatrész gyártójánál (Intel, AMD stb.).
Ezek a legbiztosabb források.

(#103063) Taci válasza Sirandrish (#103061) üzenetére


Taci
addikt

Próbáltad másik egérrel? Lehet, csak az nem működik. Próbáld másik USB portba is kötni.
A jobb gombos menü az normális dolog, az jól működik. :)
Újraindítás volt már?

(#103064) MasterDeeJay válasza zolee001 (#103060) üzenetére

Az 3 éve lejárt MAPS win10 pro kulcsra azt írja hogy Retail és rá tudom rakni végtelen számú gépre, hiba nélkül aktiválta. Hivatalosan lejárt és nem is szabad használni mégis működik. Ha gonosz lennék el tudnám adni ami illegális. De fene se tudja hogy holnap nem tiltják-e le, vagy jövőre vagy soha....
Szóval a kulcsból is lehet nem legális de mégis működő.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#103065) Sirandrish válasza Taci (#103063) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen volt. Most megy a bal klikk, de csempék jönnek be a megszokott start helyett :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#103066) Taci válasza Sirandrish (#103065) üzenetére


Taci
addikt

Az a megszokott Start menü már - hacsak nem Win7-et használtál eddig, és sehol nem láttad még a Win10-et. :D
De amúgy testreszabható, csempementesíthető a Beállításokban. :)

(#103067) Bodz válasza Sirandrish (#103065) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem lehet hogy táblagép módban vagy?

(#103068) Sirandrish válasza Taci (#103066) üzenetére


Sirandrish
legenda

Win 10em volt eddig is, de nem ilyen start menüvel

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#103069) Doky586 válasza Sirandrish (#103061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tönkrement az egér? (kifogyott az eleme?)

(#103070) Sirandrish válasza Doky586 (#103069) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem, azért azt leellenőríztem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#103071) zolee001 válasza MasterDeeJay (#103064) üzenetére


zolee001
őstag

Mert Techent/MSDN/Imagine meg mittom én mi az anyámkinjának átnevezett helyeken Retail kulcsokat (is) adtak továbbá az MS nagy ivben tesz rá,hogy egyáltalán aktivállják e a Win 10 zeket avagy sem illetve a pár éve megszünt W7/8 free upgrade is müködik továbbra is

Elgurult ezeknél valami,a többek között nekem kiutalt O365 business E3 csomag pár honap után megszünik müködni de csak a "vastag kliens" tehát az office csomag a gépen és csesztet,hogy vegyem meg,ellenben a 25TB tárhely a Sharepoint,a Stream stb stb az kifogástalanul müködik évek óta

(#103072) King Unique válasza Sirandrish (#103061) üzenetére


King Unique
titán

Telepítetted, az addig oké, de nyilván a megfelelő drivereket is kellene automatikusan / manuálisan, meg naprakész állapotra frissíteni a rendszert, valamint szükség esetén (többször) újraindítani. Majd utána megnézni újra és ha így sem működik, akkor lehet tovább ötletelni.

Egyébként meg a jobbklikkes menü egyáltalán nem újdonság, az Windows 8 óta megvan. A Windows 10-ben van még külön beállítható teljes képernyős Start menü és táblagép mód is, ha esetleg nálad arra van állítva és azt furcsállod, akkor meg értelemszerűen visszaállítod. De ezeknél is mondjuk nem az van, hogy egyáltalán nem reagál semmilyen kattintásra, mert az nyilván abnormális.

[ Szerkesztve ]

(#103073) Taci válasza Sirandrish (#103068) üzenetére


Taci
addikt

Mutass kérlek egy képernyőfotót, hogy tudjuk, miről is van szó pontosan, és a megfelelő iránymutatást tudjuk adni. :)

(#103074) Sirandrish válasza Taci (#103073) üzenetére


Sirandrish
legenda

A segítségeddel már sikerült megoldanom.
Az egyik a full képernyős start volt amit offolnom kellett, a másik meg hogy ne csempés legyen..
Szóval köszi a helpet :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#103075) Taci válasza Sirandrish (#103074) üzenetére


Taci
addikt

Szívesen, máskor is. :)

(#103076) Crystalheart válasza zolee001 (#103071) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezt hogy érted, ha vennék ma egy dvd-s, matricás Win7-et, azt legálisan uograde-ekhetném 10-zé, vagy uogradekhetem, de nem lesz legális? 😀

Mi a helyzet az OEM licenc-szel, amit az EULA alaplaphoz köt, de az EU jog e. ladhatónak ítél?

Hogyan tudom előre megállapítani, hogy legális-e a kulcs?

Tényleg nem akarok itt 30+ ezret egy szoftverért kifizetni, ha nem feltétlenül szükséges.

(#103077) cigam válasza seger (#103046) üzenetére


cigam
félisten

Miért linkelsz(már ha ezt linkelésnek lehet nevezni) ilyen pénzlenyúlós cégeket?
Nézd már meg milyen garázs cég ez Még a kontakt is egy gmail-es cím. Már csak ez nagy fentartásokra ad okot, aztán ott van még az ár. Mi abban az üzlet, hogy az MStől több 10k-ért szerzed be, és továbbadod 2500-ért?

Crystalheart
Attól még nem lesz legális. Miért kötöd az ebet a karóhoz? A sarkon szatyorból árult olajat öntenéd az autóba, vagy a hivatalos eladónál árult eredetit?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103078) Crystalheart válasza cigam (#103077) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Biztosan van olyan, aki igazán használt licencet ad el, nem valami mennyiségi vackot. A lehető legolcsóbb legális megoldás érdekel, ha másért nem, kíváncsiságból is, de mert nem is akarom a jövedelmem tizedét egy windowsra költeni... (Hardvert, bútort, konyhai gépet, villanykapcsolót, burkolólapot, fémfestéket stb. lehet használtat vagy maradékot kapni, akkor szoftvert ne lehetne?)

Vele mi a helyzet? Ajánlotta valaki. "Jogilag használt szoftverlicenc eredetiséget igazoló ellenőrző CoA tanúsítvánnyal, termékkulccsal, számlával."
[link]

[ Szerkesztve ]

(#103079) Bogyó bá' válasza Crystalheart (#103078) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Két éves hirdetés - lásd alul az egyetlen hozzászólást....

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#103080) Crystalheart válasza Bogyó bá' (#103079) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig ott van... [link]

(#103081) cigam válasza Crystalheart (#103078) üzenetére


cigam
félisten

Ez pl. legális, de csak komplett PC-vel (refurb pc) együtt vásárolva.

Az a baj, hogy gyakran tűnik úgy hogy az MS telibesz...a, hogy van-e licence-d, neki az a lényeg hogy használd teszteld, és dőljenek a telemetria adatok.

Ez az újrahasznosított sem olyan olcsó.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103082) farkas-j


farkas-j
őstag

A Windows 10 1903-asról szerettem volna biztonsági másolatot készíteni Macrium Reflect bootolható pendrájvval. Korábban is így szoktam. Csakhogy az eddig használt 5.3.7299 verzióval ez már nem megy. Letöltöttem innen az újabb 7.2.4325 verziójú ISO-t, de ezzel meg nem bootol be. YUMI 0.1.1-el szoktam multiboot pendrájvot készíteni. Ráraktam már mindkét verziót, ám csak a régi 5-ösről bootol be. Mi lehet a gond, ill. van e valakinek működő Macrium 7 boot image 64 ill 32 bites? Előre is köszönöm a segítséget!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#103083) Taci válasza farkas-j (#103082) üzenetére


Taci
addikt

Én Acronis True Image Backup-ot szoktam erre a célra használni, azzal még nem volt gond.
De amúgy miért nem a gyártótól/fejlesztőtől szerzed be direktben? [link]

(#103084) King Unique válasza farkas-j (#103082) üzenetére


King Unique
titán

A Macrium Reflect régi verziói és a W10 1903-as verzió esetén van egy ismert probléma, de ez már rég javítva lett az újabbaknál és nyilván az aktuális verziót (7.2.4325) sem érinti. Aztán a YUMI legújabb verziója eleve a 2.0.6.7, valamint a külön UEFI-snél a 0.0.1.6. De amúgy az utóbbi program eleve multiboot megoldáshoz való és annál is van külön UEFI-s verzió, de az is csak kikapcsolt Secure Boot mellett hajlandó működni. Viszont ahhoz, hogy egy Macrium WinPE ISO-t kiírj pendrive-ra, pont nem létszükség ez a program... Bőven jó, sőt még jobb is ilyen célra a Rufus. Vagy akár az a megoldás is működik, hogy felcsatolni az ISO-t a fájlkezelőben és 1:1-ben átmásolni a tartalmát a FAT32-re formázott pendrive-ra. Meg max. esetleg aktívvá tenni parancssorban a pendrive-on lévő partíciót, ha legacy (CSM) bootolás a cél.

Egyébként letölthető innen a Macrium Reflect Windowsra telepíthető változata, amivel olyan WinPE, vagy a 7.2-es verzió óta akár WinRE-alapú ISO-t, boot pendrive-ot hozol létre, amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#103085) Doky586 válasza farkas-j (#103082) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha telepíted a Macrium Reflect free - t azzal magadnak is le tudod generálni az iso-kat. A neszetoolos nálam is működésképtelen a régi x32 gépemen, mert azon csak a PE3 stílusú PE működőképes ők meg PE10 et használnak. De nálad ha amúgy is win10 fut ez nem lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

(#103086) zolee001 válasza Crystalheart (#103076) üzenetére


zolee001
őstag

Igy van,W7/8 kulccsal még mindig mehet az upgrade technikailag,minden további nélkül elfogadja

Az OEM EU-ban leválasztható jogilag de az MS is egy tel hivásra miszerint a user sirvafakad,hogy tönkrement az alaplap és ujat vett minden további nélkül segit beaktiválni

Elöre nem lehet megállapitani,hogy legális e a kulcs illetve,hogy meddig marad az ,a legtutitbb pl venni egy szétbontott noti seggét amin van COA matrica és azt használni

(#103087) farkas-j válasza King Unique (#103084) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi az infót, segített! Az új YUMI-val sikerült az új 7-es Macriumot is működőképesen feltenni. Nekem kell a YUMI, mert multiboot pendrájvra van szükségem. A Macrium 32 és 64 bites verziója, a Partition Wizard 32 és 64 bites verziója, valamint a Daytona2008-as PE Windows is a pendrájvon van.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#103088) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Csak egy kérdésem lenne, valamit kell állítani, hogy a feladatkezelő kiírjon több adatott is a memóriáról vagy alapjáraton kellene kiírnia? A képen lévő helyen másoknál látom a sebességet a használt slotokat.....

Csak a kíváncsiság hajt, 1903 verzió van fent.

(#103089) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Microsoft frissítette a Windows 10 1903 (iso) telepítőjét amely tartalmazza júliusi javításokat is.
Cikk forrása (softpedia)

Meglévő media creational tool friss telepítőt szedi le.
OS Build szám: 18362.239

Csak tájékoztatásképpen írtam ki.

(#103090) farkas-j


farkas-j
őstag

A 1903-at használók nem vettek észre lassulást a Windows-nál a legutóbbi frissítés után? Nekem sokkal lomhábbnak tűnik a gép

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#103091) Taci válasza Dragon3000 (#103088) üzenetére


Taci
addikt

Melyik Windows 10 verziót használod? Nekem a nálad hiányzó részek ott vannak, és 1903-at használok.

(#103092) #86564352 válasza Taci (#103091) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ő is 1903-at használ.

(#103093) Dragon3000 válasza Taci (#103091) üzenetére


Dragon3000
veterán

Írtam a kép alatt, hogy 1903, annyi még, hogy csak frissítve lett a 1809-es verzió.

[ Szerkesztve ]

(#103094) Taci válasza Dragon3000 (#103093) üzenetére


Taci
addikt

Ne haragudj, addig már nem jutottam el, pont hívtak. :)
Az, hogy frissítve lett, az nem befolyásol semmit - Én Windows 7 óta frissítem folyamatosan, Win8 és 8.1-en keresztül Win10 minden buildjéig.
Hmm, érdekes. Utánaolvasok, írok, ha találok valamit.
Hmm, még érdekesebb, hogy akárhány képernyőfotót is nézek általánosságban erről a részről Google-on, mindegyiken több infó van, mint a te képernyőfotódon - régebbi buildeknél is.
Amúgy mit kellene kijeleznie? Hány modul van a gépedben? Vagy csak 1 db, és nincs bővítőhely sem?

Itt találtam hasonlót mégis: [link]
Virtuális memóriáról és lapozófájlról van szó. Azokat a beállításokat átállítottad esetleg korábban?

[ Szerkesztve ]

(#103095) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok,

Van egy Dell Latitude E6440 gépem, rajta aktivált Windows 10 operációs rendszer; eredeti licensszel vásároltam tavaly júliusban még otthon Magyarhonban - persze használtan üzletből, de akkor semmi probléma nem mutatkozott, jó vételnek tűnt. Nomármost az a nagy helyzet, hogy az elmúlt egy évben csak a szenvedés volt vele, a rendszert kb 5x telepítettem újra, hogy ne jöjjön nekem a kékhalálokkal, meg azzal, hogy képtelen bootolni. Utoljára márciusban volt erre szükség... aztán megint működött egy darabig.

Eljött az elmúlt pár nap, és elkezdett ismét lassan felébredni, először csak olyan 3-4 perces boot volt jellemző, pár ki és bekapcsolás után egyre lassabb volt, mígnem 15-20 perces rendszerfelállás lett belőle, aztán már el se indult két óra várakozás után sem. Bekapcsoláskor a Dell logón túljut, a Windows logón tovább már nem. Oké, valami nem stimmel, erre már én is rájöttem. Próbálkoztam boot beállítások módosításával, feleslegesen induló programok kilövésével, teljesítmény optimalizációval, de semmi nem oldotta meg a helyzetet. Oké, reinstall. Van egy Windows 10 usb-m, azzal oldottam eddig meg mindent.

Bootoláskor F12, kiválasztottam az USB-t, azt kb 20 perc Töltés után behozza a telepítőt. Na mármost, ez korábban 1 percbe se telt, valahányszor erre kényszerültem. Rendben, kb két óra alatt sikerült feltelepíteni az új rendszert, ám valahányszor újraindult a gép, került vagy 10-15 percbe. Ja, igen, teljesen legyalultam a merevlemezt, gondoltam hogy tiszta telepítésre van itt már szükség. Most van egy szűz Windows egy teljesen formázott merevlemezen, ami továbbra is 20 perc, mire feláll, további 4-5 perc mire bejelentkezés után egyáltalán a Windows intézőt képes vagyok megnyitni.

Van egy másik asztali pcbe való merevlemezem a régi rendszerrel, külső usb-s dokkolóval hozzá tudok férni a laptopomrol, sőt Legacy bootnál meg a rajta lévő rendszert is felismeri, és tudom bootolni. Persze gondolom mivel USB-n keresztül szenved, azért indul el lassan de még így is fényévekkel gyorsabban kapja össze magát a sok sok éve újra nem telepített rendszerem egy nagy 5400 rpmes 8-9 éves "valamin", mint a laptopon. Lehetséges HDD probléma? Szűz Windows, mégis mintha haldokolna valami...

Ja, hiába van garanciám (vagy már csak volt? Most júliusban jár le valamikor, vagy már járt le), kint vagyok a világ végén Tokióban, a szerviz nem egyszerű ráadásul csilliardokba kerül.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#103096) Taci válasza Taci (#103094) üzenetére


Taci
addikt

Ezt találtam még: [link]
A releváns bejegyzés ez: "Twas a bad OC. Lowering it down to 3200 showed it again. Quite surprised I can even get this OC on a Ryzen 1000 with XMP on 4 DIMMs."
Ezek szerint ő "túlhúzta" (overclock), emiatt tűnt el. Aztán visszaállította alapsebességre, és újra megjelent. Nálad ilyen okozhatja?

(#103097) Cs1csó válasza Archanon (#103095) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, dobj a HDD helyére vagy mellé egy SSD-t - 8500 Ft-ért már van 240GB-os -

(#103098) Taci válasza Archanon (#103095) üzenetére


Taci
addikt

Ha a külső HDD-ről is gyorsabban boot-ol, akkor ott a gépben lévő HDD-vel lesz probléma. Ha esetleg van hozzá türelmed, futtathatsz rajta valami HDD Benchmark tool-t, és akkor látni lehet, hogy valóban a HDD a ludas-e. (Főleg ha megosztod az eredményt itt velünk, és össze tudjuk hasonlítani :) )

(#103099) King Unique válasza Archanon (#103095) üzenetére


King Unique
titán

Amit leírtál, az még úgy is abnormális, ha a laptopban egy lassú, 5400-as HDD a rendszermeghajtó. Az, hogy a HDD hibája-e (pl. gyenge / hibás szektorok), meg van-e adatátviteli probléma (pl. hibás adatkábel), megmondja pl. a HDS. Meg lehet nem ártana egyéb komponenseket (pl. RAM) is tesztelni, akár BIOS-t frissíteni, stb. Valamint ha van rá lehetőség, akkor a mostani HDD-t átmenetileg kivenni és másik HDD / SSD meghajtóval is kipróbálni, sőt eleve inkább az SSD lenne a nyerő a jóval gyorsabb működés szempontjából.

Ha USB-ről bootolva a másik HDD-n lévő Windows megfelelően működik ugyanazon a laptopon, akkor meg pláne esélyes, hogy a HDD-vel, vagy a fizikai csatlakozással nem stimmel valami. Egyébként a Windows USB-ról történő bootolásához alapesetben WTG szerinti telepítés szükséges, de bizonyos esetekben akár a SATA-n telepített rendszer is elindulhat így, valamint átkonvertálható WTG-re. A Windows 10 ilyen téren (is) eleve rugalmas.

[ Szerkesztve ]

(#103100) cigam válasza Archanon (#103095) üzenetére


cigam
félisten

Sanszos, hogy HW hiba. Nézz bele az eseménynaplóba, mikre panaszkodik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.