Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103851) #68216320


#68216320
törölt tag

Kis info-t kérnék tőletek az alábbi témában:

Van egy Win10-es gépem, amiben eddig a VGA szerepét egy GTX 1050Ti látta el. Ezt a kártyát most kivettem a gépből és az i5 6600K CPU-ba integrált Intel HD 530 iGPU-t használom DisplayPort-on 4K monitorral.
Namost azt vettem észre, hogy ablakváltásoknál, nagyobb képernyő tartalom cserénél meg-megakad kicsit.
Az a tippem, hogy a megosztott dinamikus memória lehet a gond. Lehet, hogy a dinamikus lefoglalás nem a legjobb esetemben. A BIOS-ban, ha jól láttam, csak a dinamikus foglalás max méretét lehet állítani 32MB-1024MB között. Mindegy mit állítok be, a helyzet változatlan.
Volna megoldás arra, hogy mondjuk 1024MB-ot fixen odaadjak a gép ramjából bármennyire is van szüksége az aktuális megjelenítéshez?

Update:
Korrigálnék, elméletben lehet fixen lefoglalni, de nem hiszem, hogy ez megtörténik.
Hol lehetne ezt leellenőrizni?
[kép]

Az alaplap egy Asus Z170I Pro Gaming, ha ez számít esetleg valamit.

[ Szerkesztve ]

(#103852) plejik válasza #68216320 (#103851) üzenetére


plejik
addikt

Nálam laptopon ugyan ez volt a gond. És az intel driver nem volt fent, hiába jelezte, hogy igen. Újra telepítettem és megoldódott a gond. + BIOS frissítés is segíthet rajta.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#103853) #68216320 válasza plejik (#103852) üzenetére


#68216320
törölt tag

Legfrissebb BIOS+Intel driver van fent. A drivert az Intel oldaláról töltöttem le.
HWInfo-val elkezdtem monitorozni az iGPU terhelést. Azt hiszem az lesz a gond, hogy amikor a háttérben egy browserben fut video stream (nem youtube, tv stream külföldi szolgáltatónál, fene tudja milyen codec-el) akkor a terhelés csatornától függően 50%-80% értékre ugrik fel. Na ilyenkor tudnak megakadni 1-1 pillanatra munka közben az ablakműveletek.
Ha viszont a browserben nyitok mellé egy új lapot, amin statikus tartalom van, akkor hallgathatom a tv műsort, de csak 5%-8% a terhelés. Ilyenkor úgy tűnik nincs akadás.

Szóval vagy megszokom, hogy nem hagyom a browser-ben munka közben a stream-en a lapot vagy visszateszem az nvidia vga-t :)

(#103854) dethroner válasza Doky586 (#103848) üzenetére


dethroner
veterán

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103855) Cs1csó válasza Nazrym (#103850) üzenetére


Cs1csó
félisten

Handsfree Telephony = kihangosító telefon (tehát mikor kihangosítod a telefont)

(#103856) #86564352


#86564352
törölt tag

Bár nem használom, nálam ott van még a 365 nap halasztás lehetőség: [kép] Tiszta telepítés volt, nem tudom mitől függ kinek mutatja még és kinek nem. Viszont mindegy is már nem olyan erőszakos a Windows Update. Négy év után végre visszahozták a Win7 zászlóikonjához hasonlóan jelzik a frissítést. Tapsoljunk az "új" feature-nek.

(#103857) Ablakos válasza dethroner (#103847) üzenetére


Ablakos
őstag

AHCI mód van beállítva a bios-ban?

(#103858) Doky586 válasza dethroner (#103854) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"majd elkezd forogni a kis pöttyös kör"

Uefi installkor ennek meg sem szabadna jelennie, tehát ott valami félrement..
Javaslom húzd le a többi lemezt és úgy is tegyél egy próbát (lehet nem szereti az inicializálatlan lemezt bootoláskor), esetleg egy bios default betöltéssel is megpróbálkoznék.

(#103859) dethroner válasza Ablakos (#103857) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, emlékeim szerint be van kapcsolva. De megnézni nem tudom, mert írd és mondd, nem lép be a BIOS-ba :W Indítom, ott mutogatja az F2 vagy DEL gombot nyomja ha bios setupot akarok, ezt mutatja több mint egy percig, és akármelyiket nyomom egyszer, második alkalommal nyomkodom többször, harmadik alkalommal nyomva tartom végig, semmi, nincs bios. Mutatja az asus logót, majd egyszer csak betölti a rendszert. Ilyen még nem b@szott a világ :o

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103860) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

https://m.emag.hu/microsoft-windows-10-professional-64-bit-magyar-nyelvu-oem-kiadas-gyors-aktivalas-elektronikus-licenc-uh01/pd/D6L79LBBM/?utm_campaign=share+product&utm_source=mobile+app&utm_medium=android ha itt veszek valamit, az tuti jogtiszta, hivatalos, végleges? Nem ilyen VL verzió...hanem retail?

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#103861) Lauda válasza dethroner (#103859) üzenetére


Lauda
félisten

Ha a biosba lépés is problémás, akkor annak semmi köze a windowshoz.

(#103862) dethroner válasza Doky586 (#103858) üzenetére


dethroner
veterán

Már az előző SSD és W7 esetében is volt ez. Friss rendszer egy darabig nagyon gyors volt, tényleg még ki se írt szinte semmit, még a kis színes pöttyök össze se értek és betöltött a W7, aztán egyre lassabb lett. Annyira, hogy nemcsak összeértek a kis pötyök, hanem üdvözöljük és kérem várjom üzenetek is ott virítottak sok sok másodpercig. Ezért is döntöttem egy új SSD és új oprendszer mellett, de sajnos még rosszabb lett.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103863) nubreed


nubreed
veterán

A 1809 -ben még nem érhető el az oprendszerbe épített sandbox futtatási lehetőség, ugye? Ez vagy a 1903 -ban van, vagy csak a 1909 -ben lesz benne?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#103864) Doky586 válasza dethroner (#103862) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ismétlem: bios default betölt + többi lemez lehúz..!!!

(#103865) #86564352 válasza nubreed (#103863) üzenetére


#86564352
törölt tag

1809-ben nincs, 1903 újítása ez.

(#103866) dethroner válasza Doky586 (#103864) üzenetére


dethroner
veterán

Uram, köszönöm! Miután az összes lemezt lehúztam, talán ha 10mp volt a betöltési idő :C Most megpróbálom visszaguddosni a jó lemezt és a dvd-t. Így egy picivel hosszabb volt a betöltés, egy kis időre még a pöttyös kör is ott volt, de talán kétszer fordult körbe. Lehet ezt még tovább javítani?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103867) King Unique válasza dethroner (#103847) üzenetére


King Unique
titán

Azért úgy hívja, mert UEFI-s telepítés, akkor van Windows Boot Manager, ami normális. Az viszont nyilván nem, hogy nálad SSD-vel állítólag percekig tart a bootolás. Meg ha már az UEFI BIOS-ba sem lehet belépni, illetve Windows alól indítva sem, akkor az megint abnormális. Ez esetben lehet azzal a géppel, vagy azon belül valamely hardverelemmel amúgy sem stimmel valami... Plusz ott van az is, hogy esetedben csatlakoztatva van egy szektorhibás + adatkapcsolati problémás HDD is, ami bizonyos esetekben akár a bootolást is megakaszthatja. Aztán ha van optikai meghajtó, akkor akár egy abban felejtett lemez is bekavarhat. Vagyis ki lehetne próbálni akár azt is, hogy a HDD-t fizikailag leválasztva (lehúzva), lemezt kivéve stb., mi a helyzet.

"Miután az összes lemezt lehúztam, talán ha 10mp volt a betöltési idő"

Nocsak, akkor mégiscsak az említett HDD, vagy optikai lemez, vagy esetleg másik háttértár kavart be és az akasztotta meg ennyire a bootolást, ahogyan említve volt. A 10 mp pedig már nyilván normális, SSD-vel illik is olyan gyorsan bebootolnia.

[ Szerkesztve ]

(#103868) nubreed válasza #86564352 (#103865) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#103869) dethroner válasza King Unique (#103867) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor ez így a normális, hogy a Windows Boot Manager ott van az eszköz nevében? Nem lehet ettől megszabadulni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103870) King Unique válasza dethroner (#103869) üzenetére


King Unique
titán

Igen, normális UEFI-s telepítésnél, mint már említve volt. Az viszont nem világos miért akarsz megszabadulni tőle, amikor ilyenkor ez a standard és így oké. Lehet aztán elvileg szerkeszteni a boot bejegyzést, de jobb ha inkább nem piszkálod. :N

[ Szerkesztve ]

(#103871) dethroner válasza King Unique (#103870) üzenetére


dethroner
veterán

Ok, nem piszkálom :) Win kérdések is lesznek majd még, de menjünk vissza az adatmentős topikba, most ez lenne az elsődleges.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103872) dethroner


dethroner
veterán

Egy gyors kérdés. Felraktam az utorrentet, beállítottam hogy melyik mappába töltsön, elindítottam egy letöltést és pár mp múlva hiba, hozzáférés megtagadva jelentést kapom. Mi ez? Ilyet sose láttam még.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103873) dethroner válasza dethroner (#103872) üzenetére


dethroner
veterán

Már tárgytalan. Nem volt írási jogosultsága a fiókomnak a mappára.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103874) Nova_


Nova_
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ehhez a géphez, a windows 10 jó e, vagy inkább egy régebbi verziót ajánlotok?
A gép főleg internetezésre és filmnézésre lenne használva, semmi erősebb game vagy ilyesmi.

GIGABYTE B450M DS3H Alaplap
AMD Ryzen 3 2200G Quad-Core 3.5GHz AM4 Processzor
G.SKILL RipjawsV 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz memória
Crucial 250GB MX500 2.5 SATA3 SSD

Köszi a válaszokat! :)

(#103875) King Unique válasza Nova_ (#103874) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt jó, viszonylag modern alaplap, aminél van Windows 10-hez megfelelő támogatás, valamint a RAM, SSD stb. is megfelelő. Sőt a drivereknél a 1809-es és 1903-as verzióval való kompatibilitás is fel van tüntetve, vagyis mehetne rá kapásból valamelyik újabb ezek közül.

Másrészt meg olyan Windowst teszel rá, amelyikhez van megfelelő licenced. :)
Valamint túl sok opció amúgy sincsen, mert ha nem W10-et telepítesz rá, akkor Windows vonalon max. elvileg a W8.1 jöhet szóba még 2023-ig, ellenben a W7 támogatása szűk fél év múlva teljesen megszűnik a nagyközönség számára, meg amúgy is már 10 éves rendszer. Max. a + 3 éves fizetős, extra support marad, de az csak mennyiségi licencszerződéssel cégeknek, vállatoknak, stb.

[ Szerkesztve ]

(#103876) Nova_ válasza King Unique (#103875) üzenetére


Nova_
tag

Most jöttek meg az új géphez ezek az alkatrészek, most szerelik össze, és gondoltam mielőtt megveszem valamelyik op rendszert megkérdem itt, melyik lenne a legjobb ehhez a setup-hoz :)

(#103877) SP4C3 válasza Nova_ (#103874) üzenetére


SP4C3
veterán

A gép főleg internetezésre és filmnézésre lenne használva, semmi erősebb game vagy ilyesmi

Linuxot.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#103878) King Unique válasza Nova_ (#103876) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt hivatalosan manapság Windowsból eleve inkább 10-est értékesítenek, azt tudod inkább megvenni. Egyes forrásokból ugyan beszerezhető még a 7, 8.1 is, de hivatalosan a kiskereskedelmi és előtelepített gépeken történő értékesítés azoknál már megszűnt.
Másrészt ha hosszabb távra tervezel, akkor azt nyilván W10-zel érdemes, meg egy ideig max. W8.1-gyel, ha az adott hardveren van az utóbbihoz megfelelő támogatás.

(#103879) Sgt. Chris válasza Sgt. Chris (#103860) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Erre valaki?.... :DDD

Gondolom itt már van számla, meg miegymás..bár hologramos matrica és más nyalánkságok az elektronikus értékesítés miatt nuku. A legfőképp az foglalkoztat, hogy így retail lesz-e, vagy gépcsere esetén kuka...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#103880) pendre54 válasza Sgt. Chris (#103879) üzenetére


pendre54
addikt

Én is vettem egyet a múlt héten, bár konkrétan nincs most rá szükségem, de úgy voltam vele tarcsiba jó lesz.
Egyértelműen OEM-es, azaz alaplap csere esetén elvileg kuka lehet, de ha MS fiókhoz van hozzárendelve az adott gép, akkor akár a Gépház megfelelő menüjében lehet újra próbálkozni alaplapcsere esetén.
Egyébként az előreutalás után kb. 3 nappal küldték elektronikusan a számlát, és azon van feltüntetve a kulcs.
Abból induljál ki, hogy ha 10 ilyen kulcsot veszel, és évente ellősz egyet, az ugye még mindig csak 24 e Ft, miközben nézd már meg, hogy mennyibe kerül a Pro verzió az MS-nél. ;]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#103881) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Az feladatkezelőben találtam egy ilyet,ez az amd drivernek lenne valami összetevője?A régebbi drivernél csak egy vagy két dolog volt bent de ezek nekem ujjak.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#103882) dethroner


dethroner
veterán

Annak mi az oka, hogy W7 után szinte minden weblapon kisebbnek tűnnek a betük?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103883) #86564352 válasza dethroner (#103882) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépházban kijelző skálázást, kisegítő lehetőségeknél szövegméretet, böngészőben nagyítást, kicsinyítést nézd meg.

(#103884) #53667584


#53667584
törölt tag

Mitől lehet az, hogy egyes alkalmazásoknál a scrollozás extrém gyors, más helyen viszont tökéletes? Pl. authy vagy az új edge böngészőben olyan a scrollozás, hogy alig mozdítom meg az ujjam a touchpaden, de már az oldal végére értem. Itt egy példa: [videó] Hiába próbálok pl. az oldal közepére scrollozni, lehetetlen, mert azonnal az oldal alján vagyok. A hw egy Lenovo S145 Elan touchpaddel.

(#103885) dethroner válasza #86564352 (#103883) üzenetére


dethroner
veterán

Szövegméret, felbontás és minden más alapon, ajánlott értéken van. Felteszek 2 képernyőmentést, talán látszik mire gondolok. Pl itt a PH, a fórumban írt hozzászólások normálnak tűnnek, pont mint korábban, viszont a topik neve alul az a sor végig kicsi. Vagy most ahogy írom ezt a hozzászólást, amit írok és amire válaszolok az rendben van, de a feltöltendő kép menü szinte olvashatatlanul apró, a hangulatjelek fölötti kapcsolók is sokkal kisebb betüvel vannak. W7 alatt nem ezt tapasztaltam. De ugyanez a torrent oldalról csinált képen, minden menüpont az oldal tetején olyan kicsi, el se lehet igazán olvasni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103886) olivera88


olivera88
veterán

Nem akar települni a Windows 1903 frissítés, eljut majdnem 100 % ig aztán kapok egy kékhalált és azt írja számítógép problémát észlelt ezért újra kell indítani. Valami Driver PNP Watchdog hibát ír. Mi lehet ez? Másodszor próbálom telepíteni és mindkétszer ugyanez.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#103887) Cr00py válasza olivera88 (#103886) üzenetére


Cr00py
senior tag

Frissíteni próbálod, avagy clean install? Főverziónál én mindig clean installt csinálok, mert a frissítéssel csak a gondok vannak sok esetben. Javasolt nálad is inkább ezt tenni, ha van rá mód.

Azt, hogy mi okozza pontosan a BSOD-t, azt vagy az eseménynapló alapján, avagy ezzel a programmal lehet viszonylag egyszerűen kideríteni. Így látatlanba ez sok minden lehet.

[ Szerkesztve ]

(#103888) olivera88 válasza Cr00py (#103887) üzenetére


olivera88
veterán

Mire gondolsz clean install alatt? Csak frissíteni próbáltam egyszerűen.
Megpróbálom most majd a frissítési segéddel.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#103889) #86564352 válasza dethroner (#103885) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem látok rajta semmi furcsát, ez ekkora. Nem lehet Win7-nél volt valami nagyítás amit megszoktál és most azért zavar a Win10 alapértelmezés? Nagyíthatsz böngészőben pl. 110%-ra ha a te szemednek kicsi az alap, vagy a ph helyett mobilarena alól fórumozni új kinézettel. Torrentnél a brutecore téma is nagyobb betűtípus, szellősebb: [kép]

(#103890) John_Doe válasza olivera88 (#103886) üzenetére


John_Doe
senior tag

Nálam is ezt csinálta. Magától is és a segéddel is BSOD. A végén nálam az volt az oka hogy külső vírusirtót és tűzfalat használok azokkal akadt össze. Leszedtem őket frissítés majd visszaraktam ami kell.

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#103891) dethroner válasza #86564352 (#103889) üzenetére


dethroner
veterán

Böngészőben állítottam betüméretet és legkisebb betűméretet. Így már használható.
Azt be lehet állítani, hogy törléskor kérjen megerősítést?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103892) #86564352 válasza dethroner (#103891) üzenetére


#86564352
törölt tag

Micsoda kérjen megerősítést minek a törlésére? :F

(#103893) King Unique válasza dethroner (#103891) üzenetére


King Unique
titán

Ha a fájl- és mappatörlésre célzol, akkor igen, nemrég volt róla szó.

(#103894) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Van egy kérdésem.
Az alapértelmezett letöltési mappában idő szerint próbálja csoportosítani a letöltött fájlokat.
'Ma', 'Ebben a hónapban korábban' , 'Régen stb.

Mivel nem sikerül neki és az éppen most letöltött fájlaimat szanaszét szórja ezek között a csoportok között, ezért ki szeretném valahogy kapcsolni. Hol tudnám?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#103895) King Unique válasza zolka95 (#103894) üzenetére


King Unique
titán

Kikapcsolod a csoportosítást ("nincs" opciót választod), ami pl. ebben a hsz-ben szemléltetve van.

(#103896) dethroner válasza King Unique (#103893) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm, ezt szerettem volna.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103897) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Erre valaki?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#103898) Sub-ZeRo válasza Pityu. (#103897) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem ennyi van. Mi a kérdés? :DDD Amúgy igen, az új driverek ilyenek..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#103899) Pityu. válasza Sub-ZeRo (#103898) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen a fenti 3 volt csak anno nekem még egy régebbi driverhez.A kérdés az lenne,hogy akkor ez maradjon?Úgy értem kell a driver rendes működéséhez?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#103900) ETOM válasza Pityu. (#103899) üzenetére


ETOM
addikt

Nálam érdekes mód nincsenek ezek csak a felső kettő. Pedig elég új driver van fent 19.7.4.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.