Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103801) nejad


nejad
aktív tag

Hellosztok! Lehet, hogy rossz helyen kérdezem, újraraktam a win 10-et és ha kiterjesztem a képernyőt a tv-re és áthúzom a böngészőt akkor nagy "kövér" a kép ugyan azon a nagyításon és vissza kell vennem 90-re a böngésző beállításában. Van erre valami megoldás? Újratelepítés előtt nem csinált ilyet. Kösz!

(#103802) Dragon3000 válasza nejad (#103801) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nincs méretezés beállítva a tv-re, ami előtte nem volt?

(#103803) nejad válasza Dragon3000 (#103802) üzenetére


nejad
aktív tag

Nem állítottam semmit és kitölti rendesen a képet a tálca is normális méretű csak a böngésző nem olyan mint volt. Persze nem tragédia két tattintás csak eddig nem ilyen volt.

(#103804) King Unique válasza liszi70 (#103800) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt a lényeg annyi, hogy a 1903-as verziótól kezdve már nem kell a gépházban a korábbi módon külön beállítani halasztást, mivel pl. a funkciófrissítések eleve nem települnek automatikusan anélkül sem, max. értesítés jelenik meg a gépházban, hogy elérhető az újabb verzió. Vagyis használható az adott Windows 10-verzió akár a 18/30 hónapos életciklusa végéig és csak utána kell váltani az újabb, támogatott verzióra. Az összesítő frissítéseknél szintén nem létszükséglet a korábbi beállítás, mivel van lehetőség a frissítések halasztására 5 x 7 = 35 napig. Valamint azokat is van hogy csak felajánlja a Windows Update, ellenben nem telepíti egyből automatikusan, külön felhasználó megerősítés szükséges hozzá.
Másrészt a korábbi 30 + 365 halasztási lehetőségek úgymond csak látszólag vannak ott a gépházban egy tiszta telepítés után, vagy funkciófrissítés után akkor, ha az előző rendszeren nem voltak piszkálva, módosítva. Ellenben ha igen, vagy pl. tiszta telepítés után ott át lesz állítva, akkor viszont eltűnik, mint másnál is. Aztán, hogy ez most valami bug, vagy ha nem, akkor miért így lett megoldva, az jó kérdés. De amúgy cikk is van erről, hogy a 1903-as verziónál ez megváltozott. Valamint arról is, hogy utólag a csoportházirend, registry segítségével visszahozható a beállítás, de az egyrészt pl. nálam csak átmeneti állapotot jelentett, később újra eltűnt. Másrészt az előbb leírtak értelmében már nem szükséges a külön beállított halasztás, vagyis ezért értelme sem nagyon van erőltetni a korábbi megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#103805) koko52 válasza koko52 (#103799) üzenetére


koko52
veterán

Meglett a megoldás. Kiderült, hogy a gazdagépre tegnap kikapcsoláskor települt a win 1903. Ami annyira jól sikerült, hogy láthatatlanná tette a rákötött gépeken a portokat. Közben kiderült hogy senki nem tudott már nyomtatni egy újraindítás után. Visszaállítotam a 1809 buildet és elkezdték a nyomtatók a munkát. Mindenkinél megjelentek a portok.
Ilyenkor kinek kell jelezni Winfoséknál?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#103806) Dragon3000 válasza nejad (#103803) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bizonyos esetekben a windows automatikusan 150%-ra állítja be, azért is kérdeztem, hogy most nem csinált e ilyent.

(#103807) King Unique válasza koko52 (#103805) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk az illetékes rendszergazdának kellene jelezni, mert céges szinten jobb helyeken nem megy ki csak úgy random, meg előzetes tesztelés nélkül egy komplett funkciófrissítés... Meg szükség esetén halasztást beállítani, ami Pro verziótól helyileg adott, meg pláne vállalati környezetben ott a saját WSUS szerver. De ha valami garázs Bt., ahol semmi ilyesmi nincsen, meg netán Home kiadással tolják, akkor viszont annyira nem meglepő...

[ Szerkesztve ]

(#103808) Dragon3000 válasza King Unique (#103807) üzenetére


Dragon3000
veterán

Hiába van nagyobb cégről szó hiába van windows szerver telepítve, ha a rendszergazdák olyan hülyék, hogy a munkához szükséges alkalmazásokat sem teszik vissza és mindenért szólni kell, vannak ilyen helyek is és nem kis garázscég a 15000 emberrel :D

(#103809) King Unique válasza Dragon3000 (#103808) üzenetére


King Unique
titán

Igen, de az akkor egyértelműen az ő hiányosságuk, hibájuk is, ha adottak az előbbihez a megfelelő eszközök, beállítások, ellenben mégsem használják, majd utólag megy a hőbörgés. :) Meg akkor ugye minek fizetik őket... :D

[ Szerkesztve ]

(#103810) koko52 válasza King Unique (#103807) üzenetére


koko52
veterán

Nincs rendszergazda illetve (én hülye :) ) . Központi gépen vannak a nyomtatók. Oda routerrel a többi 4 gép. Én nem a központi gépen vagyok, ezért nem vettem észre az automatikus 1903-at. De ez akkor sem normális, hogy frissítés után senki nem tud nyomtatni, halott minden port illetve láthatatlan. Microsoft persze elérhetetlen.
Na mindegy letiltottam a frissítést 35 napra, addig csak kitalálnak valamit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#103811) koko52 válasza Dragon3000 (#103808) üzenetére


koko52
veterán

Mit kéne visszatenni, minden beállítás maradt ugyan úgy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#103812) Dragon3000 válasza King Unique (#103809) üzenetére


Dragon3000
veterán

Na látod ezt már feltettük párszor mi is, mert amikor lejön a céghez bármit is csinálni, akkor az egész rendszer lehal, pl annyi eszük még nem volt, hogy a kliens gépeket is cseréljék (csak 15 évesek XD), ne csak a szervereket, mert néha egy nyomtatás is megakasztja már őket :D

(#103811) koko52
Azt arra értettem, amit nálunk csinálnak, régebbi windows szerverek vannak használatban és azokat cserélgetik, amint lejár a támogatás, igazából nem vissza tenniük kell csak a felhasználóknak engedélyezni az adott program elérhetőségét, terminálos bejelentkezés van a szervergépre és ha az adott program indító fájlja nincs az asztalon, akkor nem is férünk hozzá :D

[ Szerkesztve ]

(#103813) koko52 válasza Dragon3000 (#103812) üzenetére


koko52
veterán

És a problémámra van valami ötleted?
Most megnéztem a megosztási, a hálózati és a nyomtatási beállításokat. Minden ugyan úgy van mint 1903 build-en. Az elérési utak sem változtak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#103814) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Amd storemi AKA fuzedrive. Kötelező windows frissites. Jól gondolom hogy a kettő kizárja egymást?

(#103815) dudu5130 válasza dudu5130 (#103734) üzenetére


dudu5130
őstag

Erre valaki?

Kutakodtam még az energia gazdálkodásnál, de mindenhol jó beállítást találtam. Ez most windows, driver vagy hardver probléma lehet?

(#103816) King Unique válasza bobalazs (#103814) üzenetére


King Unique
titán

Miért zárná ki, talán egy összesítő, vagy funkciófrissítés telepítése után már nem működik?

De egyébként a másik topikban olvasottak + ez alapján ennél a programnál eleve gond van mással, először inkább azt kellene rendezni... :D

(#103817) Gabi9


Gabi9
csendes tag

Sziasztok,
a win10 legújabb frissítésével kaptam egy ormótlan keresőmezőt a tálcára, amit le szeretnék kicsinyíteni (elég lenne csak a nagyító), vagy eltüntetni, de sehogy sem tudom. Hogy tudnám ezt megtenni a tálca méretének kicsinyítése nélkül?
Köszönöm előre is! :R

(#103818) King Unique válasza Gabi9 (#103817) üzenetére


King Unique
titán

Pedig egyszerű, a tálcán jobblikk és a keresésnél a keresőmező helyett a keresés ikonjának megjelenítését kell kiválasztani, de akár el is lehet rejteni.

(#103819) bobalazs válasza King Unique (#103816) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát le fogom most rendezni. Úgy, hogy minden fájlt backupolok és megy a program a levesbe.
Ezentúl eszembe nem jutna népszerűsíteni ezt a programot, az említett dolgok miatt. (driver felülírása saját driverjükkel, úgy hogy nincs hozzáadva a tierhez; nincs alapból trim ez miatt. Ez hogy adata ssd tooljával én tudok trimelni ez csak egy szerencsés dolog) Ha bármi krach beüt a windowszal, márpedig be szokott, egy macrium mentés sem megoldás, megtapasztaltam ma. Reboot and select proper boot device... és mindegy melyik meghajtóról probálsz betölteni a bios által. Egy sima windows felújítás, frissítéssel sikerült előidéznem...
Egy héttel korábbi macriumos mentést tudtam szerencsémre behozni úgy hogy 3 driveból 3 nem volt elérhető pont a driverjük miatt.

[ Szerkesztve ]

(#103820) Gabi9 válasza King Unique (#103818) üzenetére


Gabi9
csendes tag

Köszönöm szépen! :)
Valahogy ez elkerülte a figyelmemet.

(#103821) King Unique válasza bobalazs (#103819) üzenetére


King Unique
titán

Ha ilyen problémát okoz ez a program, hogy SSD-nél nem működik miatta a TRIM, akkor az nyilván elég gáz. Meg hogy a fejlesztője is csak annyit képes válaszolni nem olyan fontos, ott van helyette a Garbage Collection, ahelyett hogy javítanák...

Ha esetleg gond van a rendszerrel és nem bootol, akkor azért egy komplett rendszermentés visszaállítása általában eleve meg szokta oldani a problémát. Abból 1:1-ben visszaállítható a korábbi (jó) állapot, ami nyilván független attól, hogy utólag mi lett elcseszve. Ha nálad az nem bootol, akkor inkább a BIOS boot beállításainál keresendő a probléma, meg célszerű lefuttatni a Macrium saját boot javítóját, ami a WinPE és WinRE változatokban érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#103822) bobalazs válasza King Unique (#103821) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyáltalán nem töltött be a ma készitett macrium mentés.
Reboot and select proper boot device.
A ~ 1 héttel korábbi mentés sem töltődött be, és a kb két hetes mentés sem míg a secure bootot ki nem kapcsoltam.
Majd újra végigjátszottam az egészet, kikapcsolt secure bootal, a mai mentést nem töltötte be, az 1 héttel ezelőttit igen, azt használom most.
Fixen be volt végig állítva biosban hogy az egy rendszer ssd ahol a boot particio van az töltsön be a többi drive boot disabled biosban. Ezt boot javító sem hozta volna rendbe szerintem. A windows telepítő sem tudott mit kezdeni a storemi/fuzedrive által kezelt meghajtókkal. Számára az egész láthatatlan.
Ez mind idő és stressz. Inkább lemondok a szoftver adott előnyökről ha ez ilyenekkel jár.
A másik pedig hogy nem lehet csak úgy egyszerűen letörölni a programot, mivel az adatvesztéssel jár, sőt, ha boot lemez is érintett a szoftver által, mert miért ne lenne ugye, én esetemben is, akkor még körülményesebb, ezért mindenről kell a backup.

[ Szerkesztve ]

(#103823) King Unique válasza bobalazs (#103822) üzenetére


King Unique
titán

Ezért írtam, hogy ilyenkor a boot beállításokat is célszerű ellenőrizni a BIOS-ban, meg hardvertől függően a Secure Boot beállításait. Mivel ha 1x lementette rendesen a Macrium a Windowst, akkor annak utána nyilván visszaállíthatónak és működőképesnek kell lennie, hacsak az előbbiek be nem zavarnak, ami azok hibája. Meg ez az AMD StoreMI csodaprogram, aminél ha az általa babrált fizikai meghajtókat pendrive-ról bootolva a Windows 10 telepítője egyáltalán nem is listázta ki, akkor az megint szép. Plusz ráadásul tele a net olyan találatokkal, hogy akár bootolási problémákat, BSOD-ot, stb. is okozhat...

[ Szerkesztve ]

(#103824) bobalazs válasza King Unique (#103823) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van baj ezekkel a csodacuccokkal. Ahogy nekem az IRST sem a a Lucidlogix' Virtu a z68as időszakból, ez sem vált be végül. Az ember azért reménykedik, mégis feledésbe vagy pénz vagy érdekeltség hiányából fakadóan nem terjed el az ilyen.

(#103825) norba69 válasza bobalazs (#103824) üzenetére


norba69
senior tag

Z68AP-D3 alaplapon próbáltam ki először, és utoljára, 64 GB-s Msata ssd-vel, és 1TB-s WD Black-el, ott Intel®Smart Response Technology néven futott, és már akkor is egy kalap kammantyút ért.
Optane memory néven is ugyanannyit ér :)

[ Szerkesztve ]

(#103826) bobalazs válasza norba69 (#103825) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja. az az IRST. :)

(#103827) dethroner


dethroner
veterán

Üdv Urak!
Megjött az új SSD és felraktam a rendszert. Lenne pár kérdésem. A rendszer SSD-n kívül 2 vinyó van a gépben, ebből az egyiket nem látja. Már a telepítéskor fura volt, hogy a telepítés helye ablakban ott volt minden megjajtó, az is ami most nem látszik de full üresnek mutatta, holott van rajta kb 500GB adat. Biosban is látszik, de amikor betölt a rendszer akkor nem. Mi a fene lehet?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103828) bobalazs válasza dethroner (#103827) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Adjál neki betűjelet a lemezkezelőben.

(#103829) King Unique válasza dethroner (#103827) üzenetére


King Unique
titán

Először azt kellene tisztázni, hogy a Windows tényleg "nem látja" azt a HDD-t semmilyen formában, vagy helytelen módon csak arra alapozod a kijelentést, hogy a fájlkezelőben nem jelenik meg. Vagyis ehhez meg kellene nyitni az eszközkezelőt és a lemezkezelőt, majd ott megnézni, hogy mi a helyzet.

(#103830) dethroner válasza bobalazs (#103828) üzenetére


dethroner
veterán

Próbálom, de a számítógép-kezelés résznél hiába látom a megjatót, a jobb gomb kattintásra nem dobja a lehetőséget. Látja a méretet, azt írja Nem lefoglalt, jobb gombra meg lemez inicializálása, leválasztva tulajdonságok és súgó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103831) King Unique válasza dethroner (#103830) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nyilván mégiscsak látja a Windows 10, ha egyáltalán nem jelenne meg a lemezkezelőben sem, akkor lehetne az ellenkezőjét kijelenteni.

Ha nem lefoglalt, akkor az azt jelenti, hogy nincsen rajta partíció, valamint ha az inicializálás lehetőség is aktív, akkor egyben inicializálatlan is. Nem lehet, hogy telepítés előtt / közben véletlenül törölted? Ha igen, akkor az magyarázná a mostani állapotot, meg azt is, hogy a telepítő miért látta üresnek, szabad területnek. Ha nem, akkor a fizikai csatlakozás rendben van SATA-n, másik porton, másik kábellel próbálva is ez a helyzet? Tartós ez az állapot, a Windows újraindítása után is fennáll?

Ha az utóbbiak rendben vannak, nem törölted, ellenben továbbra is tartósan fennáll a probléma, akkor az szívás. Mármint ha vannak a HDD-n fontos adatok és azok kellenek is. Ez esetben ne csinálj vele semmit, ne inicializáld, ne formázd! Ilyenkor rá kell engedni egy adatmentő programot, majd azzal másik fizikai meghajtóra lementeni a tartalmát. Ha az kész, akkor visszaellenőrizni, ami ha oké, akkor mehet az eredeti HDD újraparticionálása, majd a fájlok visszamásolása rá. De ha van rá lehetőség, akkor előtte esetleg másik gépen, másik operációs rendszerrel is rá lehetne nézni, hátha ott megjelenik eredeti, particionált állapotában. Viszont ha mégis törölve lett, akkor nyilván nem fog máshol sem.

[ Szerkesztve ]

(#103832) Cs1csó válasza dethroner (#103830) üzenetére


Cs1csó
félisten

Rendszer adatmentés, adatmentés, adatmentés és a végére: adatmentés.

Lehet komoly a gond lehet nem, de ha az esetleges pótolhatatlan adataidról nincs mentés akkor bármi lehet. Gyakorlatilag orosz rulett szinten léteznek az adataid.

(#103833) dethroner válasza King Unique (#103831) üzenetére


dethroner
veterán

Tuti nem töröltem. A wint már többször újraindítottam, majd ezzel kapcsolatban is lesz kérdésem. Most legjobban vinyó aggaszt, mert volt rajta sok olyan kép, amit nagyon sajnálnék ha elveszne. Megcseréltem a sata kábelt a másik vinyóval, így is ugyanazt látja, a másikat meg nem. Amikor szedtem szét hogy kipucoljam, ezt a vinyót kicsit odakoccantottam a padlóhoz, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, más vinyokat is ért már nálam ilyen baleset és soha nem volt bajuk. Áramtalanítva, kint volt a gépből, az olvasófej is biztosan parkolóban volt. miért lenne baja :F Valahogy vissza kéne állítani, de ilyenben semmi tapasztalatom nincs, azt se tudom hogy kezdjek hozzá.
Ha megjön a laptophoz a beépítő keret, akkor megpróbálom W7 alatt, mert eddig ezt használtam vele.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103834) King Unique válasza dethroner (#103833) üzenetére


King Unique
titán

Hát hogy lett-e a baja, azt megmutatja pl. a HDS.

Ha nincsen lehetőséged most másik gépen kipróbálni, attól még másik operációs rendszerrel ki lehetne a mostanin, ami lehet akár egy pendrive-ról bootolt Linux Live (példa), vagy WinPE (példa) rendszer is. Vagyis nem kell megvárni a beépítőkeretet, csak egy pendrive + az ISO letöltése és kiírása kell hozzá. Ezzel kiderülne, hogy esetleg csak a nálad telepített W10 nem kezeli, vagy másik OS sem.
Ha tartós az állapot és máshol is ilyen a HDD, akkor a visszaállítást az előző válaszban említett módon lehetne megoldani adatmentéssel. Van közvetlen visszaállítási lehetőség is TestDisk és társai programokkal, de ahhoz nem ártana előtte tudni, kideríteni a probléma okát, mintsem anélkül direktben ráküldeni egy ilyet, ami lehet több kárt okozna, mint hasznot. Ellenben a standard adatmentés biztonságosabb, mivel ott csak olvasás történik a mentendő lemezről, míg a direkt visszaállításnál írás is, ami rossz esetben balul is elsülhet.

(#103835) dethroner válasza King Unique (#103834) üzenetére


dethroner
veterán

De a HDS nem csak akkor mutatja a meghajtó állapotát, ha az látszik, ha van meghajtó jele?
Eszembe jutott hogy a reggel kivett SSD tartalmaz egy működő W7 rendszert, gyorsan megcseréltem a most telepítettel, de sajnos ez se látja, csak ugyanúgy inicializálatlanként mutatja. Rossz előérzetem van

Megkövetlek, látja a sentinel és ezt írja

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103836) havri1


havri1
félisten

Gyerekek szóltak, hogy helyi hálózaton a játékkal nem tudnak egymásba belépni.
Megnéztem, mert eddig jó volt. Változás, 1903 felment neik is.
Tűzfal, kijövő, bejövő szabályok, új, program kikeres, engedélyez. (mind2 gépen)
Ugyan az, még csak nem is látja egyik a másikat. Régebben, mikor ezzel már szenvedtem, akkor legalább látta, csak csatlakozni nem tudtak.
Kínomban kilőttem a defendert vagyis a tűzfalat mind2-n, működik.
Szóval tuti ez fogja meg. De ezen kívül mi, ha egyszer engedélyezve van maga az exe, mint app?
:R

havri

(#103837) koko52 válasza havri1 (#103836) üzenetére


koko52
veterán

Nekem is hálózati gondom van. Tűzfalakat kilőve sem ment a hálózati nyomtató. Szintén 1903 után egyből. Downgrade oldotta meg a problémát. Tiszta szégyen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#103838) Geth válasza koko52 (#103837) üzenetére


Geth
addikt

Hogy megnyugtassalak: itt új verzión is minden rendben. Tiszta szégyen :P

(#103839) koko52 válasza Geth (#103838) üzenetére


koko52
veterán

Mégsem talál senki megoldást rá. Szerinted normális, hogy egy frissítés gallyra veri a hálózatot? Semmilyen beállítás nem módosult. Engem nem vigasztal, hogy nálad minden ok.
Micro válasza az lesz, hogy telepítsem újra a wint minden gépen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#103840) Dragon3000 válasza havri1 (#103836) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez jó kérdés, mert nálam hiba nélkül megy a hálózat, meg más is írta, hogy nála is, de persze az ellenkezőt is írták, erre majd az ms-nek kell rájönnie, mert így nem lehet tudni, hogy mi alapján jön elő ez a gond.

(#103841) King Unique válasza dethroner (#103835) üzenetére


King Unique
titán

Nem, a HDS inicializálatlan és particionálatlan állapotban is detektálja magát a merevlemezt. Plusz a screenshot alapján kiderült, hogy mégsem stimmel minden a HDD-vel, van rajta egy gyenge szektor. Ahogyan SATA-n a fizikai csatlakozás sem teljesen, mivel vannak adatkapcsolati hibák. Továbbá nem W10 specifikus a probléma, ha a jó öreg W7 sem kezeli, annál is a leírt probléma van.

Vagyis ez esetben marad az adatmentés. Majd a HDD tesztelése, vagy cseréje, meg lehet a SATA adatkábelt sem ártana újra lecsekkolni, szükség esetén cserélni.

(#103842) uriember válasza King Unique (#103841) üzenetére


uriember
aktív tag

Az nem tudom feltűnt-e, de az "C" SSD is 77%-os kondícióban van.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#103843) King Unique válasza uriember (#103842) üzenetére


King Unique
titán

(#103844) Geth válasza koko52 (#103839) üzenetére


Geth
addikt

Nem, nem normális, mint ahogy itt sem történt semmi a hálózattal.

(#103845) liszi70 válasza King Unique (#103804) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi a választ! Épp be akartam állítani a "Frissítések telepítési idejének kiválasztása"-t, erre látom, hogy nem látom. :D Jobb volt, amikor meg lehetett adni egy tervezett késleltetési időpontot a frissítésekre, így nem kellett figyelgetni, hogy mikori egy frissítés, és mikor érdemes már telepíteni, hogy már nagyjából bugmentes legyen. Kár érte, és a frissítések max. 35 napos szüneteltetése nem pótolja.

[ Szerkesztve ]

(#103846) King Unique válasza liszi70 (#103845) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az jó beállítási lehetőség volt, de ott is az összesítőket csak 30 napig lehetett halasztani, inkább a funkciófrissítéseknél jött jól a 365 + a nem célzott csatorna. De a 1903-tól az utóbbi már amúgy sem téma a támogatás végéig, mint az az előző válaszban le van írva. Meg újabban a gépházban a Windows Update is elvileg csak akkor ajánlja fel, ha oké azon a gépen, máskülönben nem.

(#103847) dethroner


dethroner
veterán

Hogy W10-ről is essen szó, kérdéseim lennének ismét. Szóval a microsoft MCT által szedtem le a telepítőt és csináltam pendrivera. Azóta már többször újraindítottam és borzasztó lassan indul. Úgy értem hogy leállítás-bekapcsolás, nem hibernálok, de akkor is azt hiszem hogy egy új SSD és friss rendszer nem kéne hogy kb 3-5 perc alatt jusson a power gomb megnyomása után a betöltött asztalig. Marha sokáig bámulom az Asus alaplap logóját, alatta a biosba beléptető gombokra tájékoztatóval, majd ez eltűnik egy pillanatra és újra csak az Asus logó de már a bios kódok nélkül, majd elkezd forogni a kis pöttyös kör, és egy idő után betölt. Esküszöm, mint valami kabaré. A régi SSD se volt egy villám már a W7 alatt, de ennél kb háromszor gyorsabb volt a boot. Biosban semmit nem matattam, vagyis minden ugyanúgy van mint az előző rendszer alatt. De találtam egy kis érdekességet a bios boot eszközök között, miért így hívja az SSD-t?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103848) Doky586 válasza dethroner (#103847) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Inkább mutasd a lemezkezelőt.

(#103849) Sub-ZeRo válasza dethroner (#103847) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A kikapcsolás nálam is ilyen mostanában és nem jövök rá miért. De egy biztos, az m.2 ssd úgy dolgozik mint a hülye abban a 3 percben...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#103850) Nazrym


Nazrym
tag

Sziasztok,

Barátomnak van egy bluetooth fejhallgatója, amit géppel összepárosítva használ. Windowsnál alapból elég szar hang minősége van, mert alap beállítás az rajta, hogy Handsfree Telephony (sajnos magyarul nem tudom a nevét) és ha ezt kiszeded utána lesz normális hangminőség. Tegnap lefrissítette a windows magát és ha ezt a beállítást kiszedi, akkor utána ismeretlen eszköz lesz a headset az eszközkezelőben és nem fog működni. Erre tudtok valami megoldást ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.