Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102401) Kékes525 válasza enginev3.0 (#102400) üzenetére


Kékes525
félisten

A háttérben rendszeresen alapértelmezetten fut a töredezésmentesítés a merev lemezeken.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102402) enginev3.0 válasza Kékes525 (#102401) üzenetére


enginev3.0
félisten

De most töltöttem le valamit próbaképp, és nem csináltam mentesítést, rögtön szépen töltötte le

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#102403) Kékes525 válasza enginev3.0 (#102402) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ezen is optimalizáltak. Másrészt, ha elég nagy a lemezed és sok üres, összefüggő helyed van, akkor a dolga is könnyebb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102404) enginev3.0 válasza Kékes525 (#102403) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez tök szuper

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#102405) CirrMee válasza enginev3.0 (#102400) üzenetére


CirrMee
addikt

Hiába szedi apró darabokban, ha megkezdés előtt pl lefoglalja a teljes méretet a lemezen, akkor nem hinném, hogy nagyon töredezett lesz. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#102406) bazsi83vp válasza enginev3.0 (#102404) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Egyébként van az Utorrentben valahol egy olyan beállítás, hogy a fájl helyét foglalja le előre. Lehet az is be van nyomva. Ilyenkor szokott olyat, hogy a letöltés indítása után egy ideig tekeri e célból a merevlemezt. :)

(#102407) enginev3.0 válasza CirrMee (#102405) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs bekapcsolva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#102408) tomic


tomic
addikt

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy miért tart a leállása a gépnek kb 2 percig?

(#102409) Kékes525 válasza tomic (#102408) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahhoz tudni kéne, hogy leálláskor milyen folyamatok futnak. Valami beragadhat. Mielőtt leállítod készíts egy pillanatfelvételt a folyamatokról. Process Explorer

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102410) tomic válasza Kékes525 (#102409) üzenetére


tomic
addikt

Tudnál nekem abban segíteni miként csináljam?

[ Szerkesztve ]

(#102411) tomic válasza Kékes525 (#102409) üzenetére


tomic
addikt

(#102412) Kékes525 válasza tomic (#102410) üzenetére


Kékes525
félisten

Telepíted, elindítod és megnézed, hogy milyen nem Microsoft folyamatok mennek. Valószínűleg közöttük kell keresni a problematikusat, ami miatt nehezen áll le.
Másrészt milyen programokat telepítettél, minek működik valamilyen szerviz folyamata? Elindítod az msconfig -ot és beállítod a képen látható módon[kép] és tiltod az összeset, majd egyenként engedélyezed őket és figyeled, hogy így milyen a Windows leállítása. Ez tudom hosszú folyamat.

Ha nem érdekel az, hogy pontosan mi okozza, csak gyors legyen a leállás, akkor ezt csináld meg: Windows 10 Manager v3.1.0

Azt hiszem 30 napig használhatod ingyen.

Fényképezőgéppel elégé rossz a felvétel. Inkább ilyet használj: FastStone Capture

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102413) zolee001 válasza tomic (#102411) üzenetére


zolee001
őstag

Ha a leállitás lassu r-go kikapcsolás alatt van a gép akkor sokra megy a process explorerrel
Ne telepits minden xart,képernyömentés--print screen gomb a klavin majd ctrl+c megnyitod pl a paintet és ctrl+v

windows gomg+R majd beirod eventvwr
A fa szerkezetben kikeresed ezt : Applications and Services Logs\Microsoft\Windows\Diagnostics-Performance\Operational

Majd filter current log és rékeresel a 203 hibára

Regedit---HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control
Jobbra kikerese ezt WaitToKillServiceTimeoutValue
duplakatt és beirod mondjuk 5000

(#102414) Kékes525 válasza zolee001 (#102413) üzenetére


Kékes525
félisten

"képernyömentés" "Ne telepits minden xart"

Az a program egy kicsit több mint képernyőmentés. De persze, ha fikázod a mások javaslatát, akkor te sokkal okosabbnak tűnsz, vagy nem. :U

"Ha a leállitás lassu r-go kikapcsolás alatt van a gép akkor sokra megy a process explorerrel"

Azt javasoltam volna, hogy kikapcsolás alatt? :U "Mielőtt leállítod " írtam, ez azt jelenti, hogy előtte. Legalábbis, ha magyarul olvasod. Azért ez egy pöttyet más.

"windows gomg+R majd beirod eventvwr..."

Picit egyszerűbb és sokkal gyorsabb azzal a programmal megcsinálni és kevesebb elszúrási lehetősége van. A programnak ez a része biztos hogy jól működik, mert már nagyon sokszor használtam.

Vagy ez a másik: Ultimate Windows Tweaker 4 for Windows 10 Ez teljesen ingyen van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102415) tomic


tomic
addikt

Frissen telepített Win van fent. Erre tettem fel egy chipset drivert,egy vga drivert,total commander,lav filter,kodi,és az xbmc lanchert.Valamint a WOT játékot.
Mindaddig szuperül ment minden míg a win le nem frissítette magát.Azután lassult be. De a Kodi is érdekes mert mikor a hálozati megosztáson lépkedek az elérni kívánt mappába akkor rendre belassul és gondolkodik.

(#102416) zolee001 válasza Kékes525 (#102414) üzenetére


zolee001
őstag

Nem egyeznek a nézeteink, a W10 alapbol (ha onedriveban be van állitava) 1 db prtscr gombnyomásra megcsinálja a képernyömentést
de ha nem ott a 30 éves müködö megoldás mindenféle 3rd party shareware akármi nélkül

A poszter nem egy rendszergazda az kiderült és segitséget kért,de akkor vesézzük ki,hogy valami ugye akadályozza a windows leállitási processt de a process explorer az éppen futo folyamatokat mutatja meg,abbol (még a leállás elött) milyen jóstechnikával állapitod meg ,hogy ugyan melyik folymat akasztja meg?
Már csak hogy okosodjak

"windows gomg+R majd beirod eventvwr..."
Picit egyszerűbb és sokkal gyorsabb azzal a programmal megcsinálni és kevesebb elszúrási lehetősége van."

Az event viewerben mit lehet elszurni? :-)

(#102417) Kékes525 válasza zolee001 (#102416) üzenetére


Kékes525
félisten

Az "Ultimate Windows Tweaker 4 for Windows 10"-et még telepíteni sem kell. Ez sokkal egyszerűbb annál, mint amit javasoltál, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102418) zolee001 válasza Kékes525 (#102417) üzenetére


zolee001
őstag

NEm ismerem de ránézésre a Windows API kat hivja meg,magam részéröl nem élek ilyenekkel

(#102419) Kékes525 válasza zolee001 (#102418) üzenetére


Kékes525
félisten

"Windows API kat hivja "

Nagy valószínűséggel igen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102420) Tomace91


Tomace91
senior tag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy csak így írok most, de tudna esetleg valaki linkelni egy olyan Windows 10 Home 64 bites verziót amit az ember Örökre tud használni? Gép cserélése esetén is, azaz ahhoz legyen kötve, hogy 1 gpen mehet egyszerre csak, de ne legyen alaplaphoz kötve mint az OEM verziók?

Ez esetleg ilyen lenne? [link]

Honnan tudom meg a leírásokból, hogy melyik az a fajta amit én keresek? Mert az OEM típus az mindig fel van tűntetve, az könnyű.

(#102421) Redneck


Redneck
veterán

Pár hónapja van Game Passom Win10-re. Eddig csak Forzáztam de most tolnék mást is. Ha rámegyek a storeban a "telepítés az eszközeimre" gombra, ezt kapom:
Kép.

Mit csináljak?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#102422) Redneck válasza Redneck (#102421) üzenetére


Redneck
veterán

A Game Pass PC-s weboldalán látom, hogy legfrissebb Win10 kell, és béta Xbox App. Kicsit vicces, hogy az erősen nevetséges felületű Store és Xbox alkalmazásokban egy büdös figyelmeztetés sincs erről. Ezek szerint az előző build, nem használható még egy évig. Illetve használható, de a user lemondhat a kifizetett tartalomról. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#102423) Obyboy


Obyboy
addikt

Sziasztok. Valakinek ötlet?
Adott egy Win10-es tablet egy hozzá tartozó dokkoló és a dokkolóba csatlakoztatott hálózat amin keresztül elérem a NAS-t.
A tablet Documents mappájában napi szinten használt fájlokat szeretném robocopy-val automatikusan átmásolni a NAS-ra (NAS-on lévő célmappa fel van véve mint hálózati mappa). A robocopy parancsfájlt már megcsináltam manuálisan futtatva (TaskScheduler->Run) működik is de a TaskSchedulerben nem sikerült beállítanom, hogy automatikusan fusson le a robocopy mikor a tabletet a dokkolóba teszem és csatlakozik a tablet a NAS-hoz (elérhetővé válik a csatlakoztatott hálózati mappa).
A Triggeren belül a Microsoft-Windows-Network* eseményeket próbáltam de nem jártam sikerrel. Hol rontottam el a beállítást?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#102424) zolee001 válasza Obyboy (#102423) üzenetére


zolee001
őstag

Valami speciális fileokról lenne szó avagy sima "back up"?
Ha csak bizt mentés akkor ott a File history amiben beállitod a network share-t és kedved szerint ütemezed

(#102425) UnSkilleD válasza Tomace91 (#102420) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

amihez usb van irva az a régi boxos megfelelője

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#102426) Keeperv85 válasza Kékes525 (#102297) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

". Mert a rendszergazda hanyag volt. Lehet szabályozni a Frissítés időpontját."

Aham. 312 gépen frissít keddenként az M$ nálunk. Délelőtt 7:30-16:00 munkaidő, kivéve pár ügyeleti gépet, délután tűzbiztonságu előírás kikapcsolni az összes gépet, kivéve a fenntartásokkat. Na most ha ismered azt a dalt, hogy: Mond, te kit választanál... "...

(#102427) Tomace91 válasza UnSkilleD (#102425) üzenetére


Tomace91
senior tag

Akkor az az a típus amit keresek igaz? Hogy ne géphez legyen kötve, később másik alaplappal ugyanúgy lehessen használni, ha a másik gépen nincs használva természetesen.

(#102428) erahurka


erahurka
félisten

Üdv!

Adott egy Dell Inspiron 7577 noti. Van ugye beépített mikrofon, és tudok rádugni headsetet. A hangeszközök közt egy Realtek cuccot látok, arról megy mindkét mikrofon. Be tudom valahogy állítani, hogy csak akkor működhessen a mikrofon, ha headset van dugva a gépbe? Tehát a beépített mikrofon ne működjön.

:R

(#102429) Doky586 válasza Tomace91 (#102427) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez azért nem azt jelenti hogy havonta 100x válthatsz a gépek közt, hiába nem használod egyszerre őket. Talán évente féltucatnyiszor válthatsz vagy még annyiszor se.

(#102430) Obyboy válasza zolee001 (#102424) üzenetére


Obyboy
addikt

Sima backup (gyakorlatilag office és pdf fájlok).
Eddig a robocopyt ismertem csak, a File history ilyen célú beállításai nem ismerem.
A lényeg, hogy csak a dokumentumok mappát szeretném menteni de ezt csak akkor tudom megtenni ha a tablet a dokkolóban van.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#102431) zolee001 válasza Obyboy (#102430) üzenetére


zolee001
őstag

run--control /name Microsoft.FileHistory
Network location
kitallozod a kivánt mappát,ütemezed stb stb stb

A Task Schedulerben modositod hogy csak Lan kapcsolat esetén mentsen

(#102432) ph2012


ph2012
senior tag

Milyen gyorsan indul el a Windows 10 Home ha a laptopban a háttértár 5400 rpm HDD vagy M2 SATA3 SSD vagy PCIe SSD?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#102433) Bodz válasza ph2012 (#102432) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nyilván hardvertől meg sok egyébtől is függ pontosan mennyi lesz, szóval erre nem igazán lehet válaszolni, de valahogy így képzeld el az arányokat.

[ Szerkesztve ]

(#102434) ph2012 válasza Bodz (#102433) üzenetére


ph2012
senior tag

Ebben a videóban az M.2 NVME és az SSD között mi a különbség?

(#102435) UnSkilleD válasza Tomace91 (#102427) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen, azt keresed

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#102436) UnSkilleD válasza ph2012 (#102434) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

gondolom a sima ssd az a satás

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#102437) Bodz válasza ph2012 (#102434) üzenetére


Bodz
nagyúr

Samsung 970 Evo 500 GB vs Samsung 860 Evo 500 GB. Ott van a leírásban.

[ Szerkesztve ]

(#102438) ph2012 válasza Bodz (#102437) üzenetére


ph2012
senior tag

Érdekes hogy a két fajta SSD (SATA3 vs PCIe) között a tesztben alig van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#102439) King Unique válasza ph2012 (#102432) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha arra vagy kíváncsi, hogy Windows 10 alá rendszermeghajtónak melyik legyen a minél gyorsabb működés - nem csak a bootolás - érdekében, akkor a tetű lassú, 5400-as HDD helyett egyértelműen valamilyen SSD. A 2,5" és M.2 SATA modelleknél az M.2 PCIe NVMe típusok az OS gyorsasága szempontjából rendszerint nem adnak akkora többletet, érzetre sem lesz sokkal gyorsabb a Windows, hiába számokban a jóval nagyobb, főleg szekvenciális értékek. Az NVMe SSD-k előnye akkor jön ki igazán, amikor nagy méretű fájlokat kell másolni, azokkal kell dolgozni (pl. videóvágásnál), ahol fontosak a minél nagyobb szekvenciális értékek. De persze ha annyira NVMe SSD-ézni akarsz, akkor használhatsz olyat is, telepíthetd arra is a Windows 10-et, ha (?) kezeli a laptop és támogatja arról a bootolást. Amúgy meg elég W10 alá egy SATA-s modell is, azzal is kellően gyors lesz, plusz a háttértár mellett nyilván egyéb hardverelemek (pl. CPU, RAM) is számítanak az OS gyors működése szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#102440) Redneck


Redneck
veterán

Korábban visszaállítottam a 1809-et mert a 1903 bugos volt és nem volt rá szükségem. A Game Pass miatt most nincs választásom, ezért szeretnék az új buildre váltani. Hogy tudom megtenni? A speciális beállításoknál visszaállítottam a "fél éves csatorna (célzott)" módra, és 0-ra raktam a 365 napos eltolást.

Egy újraindítás után, jelenleg ezt látom.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#102441) Bodz válasza Redneck (#102440) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az egyik megoldás.

(#102438) ph2012: Átlagos felhasználásnál nem igazán jön ki az nvme előnye, ahogy már King Unique is írta.

[ Szerkesztve ]

(#102442) Tomace91 válasza Doky586 (#102429) üzenetére


Tomace91
senior tag

2-3 évente váltok csak leghamarabb lehet ritkábban (jelenlegi gépem 2012 óta van meg).

Köszönöm válaszod! :R

(#102435) UnSkilleD: Köszönöm szépen! :R

(#102443) Doky586 válasza ph2012 (#102438) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben semmi meglepő nincs. Köztudott dolog. (?)

Csak speciális felhasználási területen vagy szintetikus teszteken van mérhető előnye ahol a lényeg hogy az enyém 3cm-el hosszabb.. Inkább a Ft/GB arányt kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#102444) Cs1csó válasza ph2012 (#102438) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt írtam a másik helyen is: HDD és HDD között szinte nincs is érezhető különbség, SSD és SSD között sincs, HDD és SSD között van. Ilyen egyszerű.

Érdekesség a felépítés miatt a 2,5"-os SSD-k annyiban ideálisabbak (főleg a fémházas megoldások), hogy tartósabb terhelésnél kevésbé melegszenek főleg az M2-es SSD-khez képest főleg amin burkolat sincs.

(#102445) King Unique válasza Redneck (#102440) üzenetére


King Unique
titán

Lehet korábban is azért voltak nálad gondok, mert az eszközöd (géped) nem állt teljesen készen a 1903-as verzióra, mint ami most a mellékelt screenshoton is szerepel. Ha a gépházban a Windows Update jelenleg nem ajánlja fel a frissítések keresése lehetőség kattintva a 1903-as funkciófrissítést, hanem ez az üzenet jelenik meg, akkor úgy nem tudsz váltani. Ellenben amint minden rendben lesz, fel fogja ajánlani. Vagyis biztos, hogy most erővel 1903-ra akarsz váltani bevállalva az esetleges gondokat, nem lenne célszerűbb megvárni, amíg magától felajánlja és biztosan oké lesz minden?

Ha mindenképpen upgrade-elni akarsz 1903-ra, ellenben a WU nem ajánlja fel ezt a funkciófrissítést, akkor a Microsoft weboldaláról letöltöd a képen szemléltetett frissítési segédet / MCT-t, majd azt futtatod. Vagy másik lehetőség a clean install, azaz pl. pendrive-ról bootolva a 1903 telepítőjét csinálsz egy újratelepítést.

(#102446) Redneck válasza King Unique (#102445) üzenetére


Redneck
veterán

Május első hetében, 1809-en befizettem a 3 havi Game Passt, még a 1903 megjelenése előtt, és meg is fogom hosszabbítani mert jó dolog. Egy büdös szóval nem szerepelt sehol, hogy nemsokára 1903 fog kelleni hozzá. Sem a Store, sem az Xbox App nem írt erről semmit, nem tudok erre mit mondani. Mint írtam a Game Pass PC-s weboldalán találtam meg, hülye megoldás, jár érte a fekete pont az MS-nek.

Korábban megkaptam a frissítést (sokakkal ellentétben), most nem adta meg, nem értem mi a logikus magyarázat. Valóban nem egy csilliárdos legújabb vas, de azért nem egy Pentium 2, hogy le kelljen mondanom olyan címekről, amikor korábbi buildeken is gond nélkül futottak, a 1903-as verzióra kényszerítés előtt. :U

A segítséget köszönöm, a témát a továbbiakban hanyagoljuk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#102447) ETOM válasza Redneck (#102446) üzenetére


ETOM
addikt

De amikor befizettél a három hónapra még nem volt ez a PC-s Game Pass csak a Play Anywhere címekkel lehetett gépen is tolni.

(#102448) Redneck válasza ETOM (#102447) üzenetére


Redneck
veterán

Csak azért jó ez az egész, mert amik akkor a csomagban voltak, azokkal sem tudok játszani, mivel ilyen fasza gyökér balfasz MS módon alakították át. Nem a 300 Ft-ról van szó, hanem az elvről. Ha egy évre fizetek elő, akkor most boldogan levelezgethetnék a supporttal... Vagyis majd hétfőn.

Komolyan nem tudom elhinni hogy ekkora retek ez a cég, de mindig bizonyítanak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#102449) Geth válasza Redneck (#102448) üzenetére


Geth
addikt

A vicc az hogy a két hszed közötti időben legalább két gép lefrissíthető, Te tudod :DDD

(#102450) #59063552


#59063552
törölt tag

Asztali gépen miért nincs olyan fényerő állító a "notification centerben", mint laptopokon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.