Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103701) Lauda


Lauda
félisten

A c-meghajtón melyik mappa tartalmát lehet itt törölgetni? A windows/SoftwareDistribution/download mappa elvileg az update cache-e, ezt úgy tudom lehet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#103702) gulyasa


gulyasa
őstag

Nekem egyelőre ugyan jelzi a WU, hogy elérhető a 1903, de a telepítés mindig megáll 25%-nál, mert szerinte nem megfelelő verziójú Intel RST driver van a gépemen.

Először igazat adtam neki, mert tényleg csak a 15.5.0.xxxx verzió volt fent és a Support cikke szerint minimum 15.5.2.xxxx vagy újabb kell.
De amiket próbáltam - beleértve a legfrissebb 17.5.1.1021-et is -, mindegyikkel megáll 25%-nál és továbbra sem tetszik neki.

Lehet, nem is kellene foglalkozni vele, ha annyian azt írjátok, hogy ezzel (a 1903-al) is sok probléma van... :D

Egyébként az alábbi ablakot dobja fel, ami szerint elvileg itt tudná frissíteni a drivert, de a "Frissítés" gombra nem reagál semmit, megáll és kész...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#103703) xy.zsolt válasza coolpet (#103698) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én féléves csatornára állítottam az update-et….a 1809nél ez bevált mert mire idén áprilisban feldobta már szinte problémamentes volt az addig bugokkal teli OS. Kíváncsi vagyok, hogy lesz ez ősszel a 1903al :)
Ui: Sárhányónak pedig az ülésre csiptetőst ajánlom....lekapod amikor nem kell...és nem zörög :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#103704) Tiger. válasza xy.zsolt (#103703) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nekem is ,akkor azért nem találja?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#103705) _DiEGO_ válasza rolland88 (#103676) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nem kaptam hozzá kulcsot, a gépházban annyit ír ki h holnap lejár a licencem.

Szia !

Ahogy látom nem kaptál érdemben semmit eddig....

Privi ment és vele együtt a megoldás is. Használd egészséggel :K :R

(#103706) Toth_Jani válasza wwhy (#103697) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az lehet hogy nem, de mivel egy márkás gyártó általában az árba beépíti a termék támogatást is, és ügyel a részletekre, ezért a hiba vagy a hardverben vagy a felhasználóban van.
Lehet hogy elmaradt a gyártó oldaláról a legfisebb driver pack letöltése, ha az is megvolt, akkor egy neves gyártó általában 3 év garanciát vállal a hardverre.

(#103707) #86564352 válasza chungee (#103694) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tálca Win gombján jobb klikk powershell admin és ez a parancs:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

hibakódból kiindulva próbálkoznék ezzel, vagy gépházban a Windows Update és Áruház App hibaelhárítókkal. Esetleg ha van 3rd party AV szoftver ideiglenesen kikapcsolni, vagy új fiók alól próbálkozni. Feltételezem elegendő szabad hely van a játéknak. Nem biztos, én úgy tudom a Microsoft az áruházat tulajdonképpen rádobta a meglévő Windows Update infrastruktúrára, az pedig nem ilyen Forza és GoW 70 gigás játék letöltésekre lett tervezve ezért előfordulnak anomáliák. (áruház hibakód is ugyanaz mint WU-nál szokott) Ez nem Steam, nem ez a fő profiljuk ezért nem is jó a Microsoft Store.

[ Szerkesztve ]

(#103708) coolpet válasza xy.zsolt (#103703) üzenetére


coolpet
senior tag

:D

Előre nem lehet felcsiptetni, és bazi ronda is. Na meg nem cipelgetném, és nem is ebbe a topicba való.

De köszi!

(#103709) wwhy válasza Toth_Jani (#103706) üzenetére


wwhy
veterán

Hát itt van a gubanc 😡 Neves gyártó kéri, hogy BIOS diagnosztika legyen lefuttatva, ami hibátlan, innentől kezdve nem az ő dolga, nem hw hiba. Mint írtam, teljesen szűz telepítés, semmi más sw nincs telepítve, és annyi kékhalál van, mint még W95-nel sem volt. Gyakorlatilag 5-10 perc után fagyi. A legújabbak a driverek, BIOS, minden.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103710) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Elméletileg :
DELL Latitude 7390

Windows 10 Pro rendszerrel gyárilag .

https://www.dell.com/hu/kis-es-kozepvallalat/p/latitude-13-7390-laptop/pd [link]

És a gyárival sem ment hibátlanul ? :F

[ Szerkesztve ]

(#103711) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Tesómnak kellene W10-et vásárolnom a gépére.
Tudnátok webshopot ajánlani, ami megbízható és jó áron tudok licencet vásárolni?
Köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#103712) Csontikka válasza Ejelhar (#103667) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia!
köszönöm, ezt most is alkalmazom természetesen - dedikált user a minimális jogokkal.
Csak önmagában az smbv1 sérülékenységet esetlegesen kihasználó ransomware-ek ellen szeretném biztonságban tudni a masinát. Ez így ugye sajnos nincs biztosítva, de nyilván valamit valamiért...

(#103713) wwhy válasza _DiEGO_ (#103710) üzenetére


wwhy
veterán

A gyárival ment, az frissült, azóta pedig öl az ideg. Hiába teszem vissza a gyárit, 1709, az is fagy, igaz, "csak" 30-40 perc után.

UEFI GOP, fast nem tudom, ahogy a Creation Tool csinálhata.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103714) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#103710) üzenetére


_DiEGO_
őstag

M.2 NVMe PCIe SSD-re gyanakszom.

BIOS beállítások nagyon fontosak.

Telepítés előtt az UltraFast/Fast mód ki lett kapcsolva ? Illetve UEFI GOP módban lett telepítve ?

UEFI vagy Legacy módban lett telepítve ?
Secure Boot Disabled ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#103715) wwhy válasza _DiEGO_ (#103714) üzenetére


wwhy
veterán

UEFI, sima telepítés, BIOSt nem (kellett) piszkálni, csont nélkül települt.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103716) Csontikka válasza wwhy (#103695) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia!

"1709-el még elmegy fél órákat is". Vagyis ott is összeomlik csak ritkábban?

Ha ott nem és csak a frissítés után van baj, akkor valami driver hibára gyanakodnék első körben, ami a frissített verziójú Windows-al már nem kompatibilis teljesen.

Esetleg egy összeomlás utáni hibakép segíthetne közelebb jutni. [link]

Valamilyen hibakód is van, vagy csak a hibaüzenet? [link]

Csökkentett módban is összeomlik? Ha nem, akkor el lehetne kezdeni kisakkozni, abból kiindulva, hogy mi nem töltődik be olyankor ami esetleg a problémát okozza.

(#103717) Geth válasza _DiEGO_ (#103714) üzenetére


Geth
addikt

Mi a tök az hogy UEFI GOP módban lett telepítve? :DDD

(#103718) _DiEGO_ válasza Geth (#103717) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Megfelelő Grafikuskártya támogatott .

(#103719) _DiEGO_ válasza wwhy (#103715) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Az SSD az MBR vagy GPT módban települt ?

GPT az előnyösebb :K ;)

(#103720) wwhy válasza Csontikka (#103716) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, 1709 alatt is összeomlik, de jóval ritkábban.

Hibakód nincs, csak whea....

A dmp-t megnézem majd, csökkentett módot nem próbáltam.

_DiEGO_: GPT, persze.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103721) coolpet válasza wwhy (#103720) üzenetére


coolpet
senior tag

Túlmelegszik a proci, reballozni kellene ha laptop, vagy újrapasztázni.

Futtass egy Prime95-öt az összes szálon és meglátod mennyit megy el. Valamint egy CPUtemp sem ártana közben, de azthiszem a prime95 kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#103722) wwhy válasza coolpet (#103721) üzenetére


wwhy
veterán

Én is erre tippelek, de: BIOS-ban a stress test végig lefut, újrapaszta volt, MX4, és csak Word fut,1 dokkal, akkor is összeomlik. prime95-ot futtatok majd.

A WinCrashReport 0 items, nem tölt be semmit.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103723) Geth válasza _DiEGO_ (#103718) üzenetére


Geth
addikt

De annak semmi köze a telepítéshez :)

(#103724) verycool


verycool
tag

Üdv. Tegnap szervizeltem egy gépet a vinyóját áthelyeztem az én vinyóm helyére de a fő, hogy a rendszer egy ssd -re van telepítve külön. Gondoltam én kis naív ez így rendben lesz. Az történt, hogy az újonnan behelyezett vendég vinyón a rendszer partíciót leformáztam és már akkor is feldobott utána valami akkor még értelmezhetetlen hiba üzenetet nekem, hogy az e:/ meghajtón nem tud szinkronizálni valamit a onedrive -ról valami hasonlót. Win 10 miatt ez nem lepett meg. Az már annál inkább, mikor visszahelyeztem az eredeti vinyómat, valami hasonlókat szövegelt ott is, eltünt minden ikon az asztalról és hiába küldeném ki újra, nem hajlandó, a malwarebytes PRO-t visszadobta free változatra és hasonló nyalánkságok. Gondolom valami rendszergazdás registry -s problémája lehet, valami öröklődési probléma esetleg, talán hogy egyszere 2 gazda került be és módosította a másikét. No és ugye akkor még valóban E:/ meghajtóként szerepelt mind az eredeti felállásban az én vinyóm és a behelyezett is, most mikor visszahelyeztem a régit D:/ lett belőle, esetleg ez is lehet gond? Valaki tud esetleg megoldást, hogy újra az ikonok életbe lépjenek vagy pakolhatom újra? Esetleg az is fontos info a társítás se működik ha valamit megakarok nyitni, de magát a programot megkeresem a commanderben akkor abból megtudom nyitni a kívánt fájlt pl..Köszi

[ Szerkesztve ]

(#103725) _DiEGO_ válasza Csontikka (#103716) üzenetére


_DiEGO_
őstag

99%-ra BIOS beállítás gond van ott , illetve még , hogy nem megfelelő módban van kiírva a Win 10 a pendrive-ra.

RUFUS - még nem csalódtam benne :)

https://oprend.hu/infusions/downloads/downloads.php?cat_id=36&download_id=42

szvsz ezzel kellene kiírnia és így : és ehhez kell a BIOS-t beállítani.

SSD -n 3 rejtett partíció van , akkor rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#103726) Csontikka válasza wwhy (#103720) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Ebben az esetben áttenném a voksom én is HW hibára. :(

(#103727) Geth válasza wwhy (#103722) üzenetére


Geth
addikt

Memtest86 több óra után is 0 hibát mutat?

(#103728) _DiEGO_ válasza wwhy (#103722) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Sikítozik a sürgősségi ! Gondolom nem épp friss a BIOS - tegnapelőtti a legfrissebb !

https://www.dell.com/support/home/hu/hu/hudhs1/drivers/driversdetails?driverid=88f7h&oscode=wt64a&productcode=latitude-13-7390-laptop

[link]

[ Szerkesztve ]

(#103729) bazsi83vp válasza wwhy (#103722) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Így lendületből hibás az a széria. Vagy legalábbis nekem úgy rémlik, hogy annál olvastam egy rakás panaszt a neten.

(#103730) wwhy válasza _DiEGO_ (#103725) üzenetére


wwhy
veterán

Szerintem ez rendben van:

Diagnosztikát csak a BIOS szerint futtattam, ott még a kábeleket is lehet tesztelni, minden OK, passed.

Most fut a prime95 kb. 15 perce, megy a gép, 80C fok a CPU.

_DiEGO_: bizony az van már fent :K , sőt: 1.11.0

De hogy lehet a frissebb BIOS régebbi kiadás :F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103731) _DiEGO_ válasza wwhy (#103730) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha szerinted rendben van :F akkor jó . szerintem nem.

Mennem , kell , majd Forma 1 után leszek , megnézem a fejleményeket .

További szép napot mindenkinek.

Akkor tessék , hogy lássd jobban :

[ Szerkesztve ]

(#103732) wwhy válasza _DiEGO_ (#103731) üzenetére


wwhy
veterán

Jó szurkolást :)

Nem akarom szétoffolni a topikot, de a BIOS-t tényleg nem értem:
- nekem 1.11.0 van fent, ami újabb, sorszám szerint, mint az 1.10, viszont az 1.11 kiadása 24 július, az 1.10-é 28 július :F Mindegy, felteszem az 1.10-et, több fix-et ír benne :)

Rufusszal készített pendrive kész, megy a 1903 fel.

A "rendben van" az SSD-re vonatkozott, furcsa a sorrend, így osztotta fel a Media Creation Tool.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103733) John_Doe válasza wwhy (#103732) üzenetére


John_Doe
senior tag

június 28 lesz az nem július :U

[ Szerkesztve ]

Shal'kek nem'ron!

(#103734) dudu5130


dudu5130
őstag

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy miután az inaktivitás miatt kikapcsol a monitor és sokat megy így, nem tudom újraéleszteni a gépet csak resivel. AMD kártyám van legfrissebb driverrel. Sokáig jól működött de aztán elkezdtem tuningolni és azután jelentkezett ez. Lehet nem attól. Letöröltem a drivert és újra raktam, bios-t is frissítettem azóta. Eleinte jó, de aztán előbb utóbb újra ez lép fel. A kari topicjában nem tudtak érdemi választ adni, ezért jöttem ide.

(#103735) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!

Csak nálam van olyan, hogy random (kb. óránként vagy még sűrűbben) bezárja az összes futó windows intézőt? Elég idegesítő. :W

(#103736) verycool válasza verycool (#103724) üzenetére


verycool
tag

ilyen hibaüzenetet dobál has a startmenüből próbálok nyitni egy programot, ja és sok program nem a C: -re volt téve ez is problémája lehet, hanem a vinyón voltak. http://prntscr.com/ol31gr

(#103737) chungee válasza #86564352 (#103707) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm :R

(#103738) #07746304


#07746304
törölt tag

SFC Nálatok is rossz?

log

(#103739) Sub-ZeRo válasza #07746304 (#103738) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy frissítéssel jött ez a hiba. Várni kell míg javítják.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#103740) #07746304 válasza Sub-ZeRo (#103739) üzenetére


#07746304
törölt tag

Köszi :R

(#103741) CirrMee válasza wwhy (#103695) üzenetére


CirrMee
addikt

Szétbarmolt windows, driver probléma, hardver probléma (akár túlmelegedés is belefér) - kb ennyi lesz a választék. :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#103742) coco2 válasza CirrMee (#103741) üzenetére


coco2
őstag

Sziasztok!

Win10 elfelejtett jelszó probléma.

Ha a win elindult (valami jelszó manager átenged a belépő képernyőn), van rá valami mód resetelni a jelszót a jelenlegi beírása nélkül?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#103743) mezis válasza coco2 (#103742) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán. (Nekem Win7-re működött.) rescue disk
Vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#103744) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Jött ma egy nagyobb frissítés a windows-ra.
Azóta folyamatosan halkítgatja a hangokat, 'tompítja' őket.
Merre találhatom ere a megoldást, kikapcsolás lehetőségét?

(#103745) Badb0y


Badb0y
addikt

Windowsom nem bootol be, ki kellett resetelnem es elszallt a bootja.
Jelenleg leformaztam a BOOT particiot es vssza kellene csinalni, de a bootrec funkcio nem igen mukodik.

Hogy lehetne visszallitani, hogy bootoljon? Tudna valaki valami leirast adni?

[kép]

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#103746) Czmorek válasza Czmorek (#103744) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Megoldódott!

(#103747) coolpet válasza Czmorek (#103746) üzenetére


coolpet
senior tag

Mi volt a megoldás?

(#103748) wwhy


wwhy
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Probléma sajnos nincs megoldva, akármit próbálok és akárhogy, omlik össze a gép. Volt Rufusos telepítés, BIOS és W10 a legfrissebb, és fagy és fagy. A 1903 rettenetesen, 10-15 percet tud max., a 1709 elmegy fél órát, de annyi. Gyári driverek legfrissebbek, Dell Command Updatel leszedve, de manuálisan is ellenőrizve.
Minden valószínűség szerint hw hiba, de a gyártó nem javít, mert hiba nélkül lefut minden BIOS-os teszt.
Ma még futok pár kört Dell nemzetközi üfsz-nál, hátha.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#103749) Geth válasza wwhy (#103748) üzenetére


Geth
addikt

És akkor a Memtest86 amire korábban kérdeztem, az tényleg rendben elfut 3-4 pass-t?

(#103750) wwhy válasza Geth (#103749) üzenetére


wwhy
veterán

Igen, pendrive-ról futtatva, 3 pass-t engedtem.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.