Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102101) Geth válasza Kékes525 (#102098) üzenetére


Geth
addikt

Én eléggé biztos vagyok benne, hogy nem fog ezzel magának problémákat generálni, lásd a hsz. többi részét :)

A "kezdődik" csak annak a meglepődésnek ad hangot, hogy azt hittem magától értetődő (nem kell külön említeni) az a tény, hogy attól, hogy az én fejemben van egy kép a működésről, az nem csökkenti egy program hatékonyságát.
Durva is lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102102) liszi70 válasza hhgygy (#102100) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, lehet, hogy én is használni fogom valamikor a tartalomban keresést, de eddig nem volt jellemző. Kár, hogy nem lehet beállítani, hogy csak nevekre, címekre keressen villámgyorsan, vagy tartalomra is, mert ráérek. :D

Egyébként most nézem, nekem ezen a gépen nincs is alapból beállítva a tartalomban keresés. :F

[ Szerkesztve ]

(#102103) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy "Virtual Camera" nevű eszköz keseríti az életemet.
Régebben volt fent több ilyen progi, de mindent leszedtem. Ez valahogy fent maradt, de nem találom azt, hogy miként kellene törölni.
Hogy tudom visszavezetni arra, hogy milyen file-ok ragadtak be?
Reboot sem segített és a service-ek közt sem találok semmit.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#102104) #86564352


#86564352
törölt tag

Az én gondom a keresővel régiót kell állítani hozzá, hogy legyen benne webes, "okos" funkció.

(#102105) Lacitusz


Lacitusz
kezdő

Udv, adjatok tanacsot lci!
Adott egy aktivalt win10 drivetestol, frissitesestol, segedprogikkal, egyeni beallitasokkal egy ssd-n.

Szeretnek errol egy full mentest, amit vissza tudnek rakni egy uj ssd-re ha az eredeti bekrepal.

Nem biztos hogy ugyanolyan tipusu lesz.

Tehat asszem kene egy bootolo valami. A lementett cucc, gondolom iso vagy valami, egy kulso hdd-n lenne biztonsagban. Vagy inkabb ne?
Hogy lehet majd visszatolteni?
Milyen frappans megoldasokat javasolnarok erre? Van valami jol bevalt free backup progi?

Jo lenne, ha visszatoltes utan, megmaradna minden beallitas, aktivalas, stb...
Koszi.

(#102106) King Unique válasza Lacitusz (#102105) üzenetére


King Unique
titán

Erről nemrég volt szó egy hasonló kérdésre adott válaszban.

Egyébként meg igen, javasolt időnként ilyen komplett rendszermentést készíteni egy lemezképfájlba, amiből szükség esetén 1:1-ben vissza lehet állítani a korábbi, azaz a mentéskori állapotot. A célmeghajtó, ahova a mentés készül, lehet belső / külső HDD és SSD egyaránt, sőt a mentéshez használt programtól függően akár még hálózati tárhely is. Ha azt akarod, hogy igazán biztonságban legyen a mentés, akkor meg nyilván nem 1 db fizikai tárolón tartod majd, hanem több offline és / vagy online tárolón, ez alap.

[ Szerkesztve ]

(#102107) Cs1csó válasza Lacitusz (#102105) üzenetére


Cs1csó
félisten

Macrium Reflect Free, alapvetően egy dolog fontos, ha egy másik lemezre akarod feltenni, hogy elférjen rajta a rendszer (egy 120GB-os SSD-n lévő 40GB-os rendszert fel lehet később tenni egy 64GB-os SSD-re is)

(#102108) Bogyó bá' válasza Lacitusz (#102105) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Simán a Windows megcsinálja - kell majd egy indítólemezt is készíttetni hozzá:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102109) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Csak egy linket szeretnék kérni, ha van valakinek, mert úgy érzem elmentem szopóágra.... :U

Rendszer: Win 10 Pro, Legacy vagy UEFI telepítés is opcionális, van 20 OEM licenszünk dvd-kkel.

Van 20 db notebook is hozzá (HP)...

Na most addig számomra is világos, hogy ctrl+shift+F3 >> beállítom, amit szeretnék, programokat feltelepítem, office stb-stb...

Ezután jönne a sysprep, hogy még mielőtt a következő 19+ gépen is mindezt újra és újra... újra... Na ezt lenne jó elkerülni. DE: szükségem volna még az automatizált unattend.xml fájlra, amitől igazán nincsenek nagy elvárásaim:

A termékkulcsot telepítés után adom meg (nyilván, hisz 20 külön gép van)
Egy felhasználó + jelszó automatikusan, autologin nincs

A többi lépésnél minden kikapcsolva, minden magyarra állítva, amit lehet...

Nem iso-ba tenném vissza a lemezképet, hanem klónozva lenne Macriumban vagy O&O alatt.

Eddig generáltam a válaszfájlt, de valahogy érzem, hogy ez nem jó ötlet.... Nem fogadja el és már vagy 6-szor telepítettem sysprep után újra egy gépet... :W

Pls help, ha valakinek van működő fájlhoz linkje, amit módosíthatnék magamnak vagy valami biztos jól működő leírása...

Utána a gépek tartományba lesznek léptetve, a tartományvezérlő/AD/GP stb. kezeli majd a többi beállításuk, ami nem kerül a klónba, illetve fel fogom őket aktiválni (PDQ Deploy) utólag, azzal most pont nem kéne foglalkozni.

(#102110) Bici válasza Bici (#102103) üzenetére


Bici
félisten

Még annyi, hogy 1803-as Win10 esetén hogy kell enegedélyezni a webkamerát a nem-MS böngészők számára?
A Settings -> Privacy alatt nincs felsorolva a Króm, sem a FF.

[kép]

Jelenleg azt csinálja, hogy engedélyezem a böngészőben (Chrome + FF), de mégis azt mondja, hogy nincs engedélyezve.
Böngik újrahúzása, resetelése megvolt, nem jött be.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#102111) uriember válasza Bici (#102103) üzenetére


uriember
aktív tag

WinDirStat-tal keresd meg és ott helyben töröld.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#102112) s.bala31


s.bala31
őstag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám. Felmászott a 1903-as frissítés és azóta nem mindig tölti be a saját ICC profilom a monitorhoz indításnál. LUT Manager-el sem sikerül betölteni ami szintén érdekes, csak az újraindítás segít. Találkozott már valaki hasonlóval, lenne rá valami megoldás vagy várjak hátha javítják valamelyik frissítésben?

(#102113) #86564352 válasza Lacitusz (#102105) üzenetére


#86564352
törölt tag

Macrium vagy Veeam amelyik szimpatikusabb (free verziók)

(#102112) s.bala31: megoldást nem tudok, csak a jelenséggel nem vagy egyedül új buildeknél gyakran panaszkodnak színprofilokra és most az éjszakai fényt is elrontották, ott is csak ki-bejelentkezés segít

(#102114) s.bala31 válasza #86564352 (#102113) üzenetére


s.bala31
őstag

Fasza, mindenesetre köszi a segítséget. Redditen most találtam valamit a témával kapcsolatban: "Cumulative Update KB4497935 Windows 10 v1903 build 18362.145 and turning off Fast Startup" Ez pár embernek ott megoldotta a problémát, bár nekem nem ez a build van.

(#102115) *Ropi* válasza s.bala31 (#102114) üzenetére


*Ropi*
félisten

A monitorkalibrálós topik összefoglalójában már megírtam, hogy van rá egy patch, ami természetesen nem működik (egyébként egy 2 évvel ezelőtti problémára kiadott patchet vettek újra elő).:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#102116) s.bala31 válasza *Ropi* (#102115) üzenetére


s.bala31
őstag

A fentebb említett update-et kihagytam, viszont kipróbáltam hogy kikapcsoltam a Fast Startup-ot, így 2 indításból 2-szer betöltötte a színprofilom.

(#102117) Danii9123


Danii9123
tag

Sziasztok! Nemrég újraraktam a gépet (win 10 pro), minden faszán ment de miután a felbontást átállítottam nagyobbra, idézem: ,, Érvénytelen formátum " kép fogad. Többször újraindítottam de ugyan ezt írja ki. Mi a teendő?

(#102118) Zsockó


Zsockó
csendes tag

Sziasztok!

Egy apróbb, de annál zavaróbb hibám lenne, kérlek segítsetek, h mi lenne a megoldás?! :F
Adott egy Win10 angol nyelv, telepítve, minden király. Majd magyarítottam(nyelvi csomag letöltve, beállítva) de csak "félig" lett magyar a Windows, azaz néhány program neve, rendszeralkalmazások hol ilyen, hol olyan nyelven futnak.. Ez mégis mitől van és mi lenne rá az orvosság?

Köszi szépen a segítséget! :R

Nekem 8.. Honor 8!

(#102119) #77646080 válasza #86564352 (#102113) üzenetére


#77646080
törölt tag

Köszönöm az éjszakai fényre vonatkozó megoldást. Valami furcsa volt az elmúlt 1-2 napban és most ugrott be, hogy az éjszakai fény hiánya az. :) Így már OK, amíg nem javítják, addig marad a ki/be jelentkezés esténként.

(#102120) *Ropi* válasza s.bala31 (#102116) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm az infót, továbbadom, hogy mások is kipróbálhassák.:)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#102121) s.bala31 válasza *Ropi* (#102120) üzenetére


s.bala31
őstag

Hátha bejön másoknál is, nálam eddig így működik.

(#102122) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Valaki tudna válaszolni [link] [link] ezekre a 2 linkre????

(#102123) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Gyors kérdés.

A win10ben található visszaállító kép készítése ajánlott?
Ezzel egy szűz gépre feltudom rakni úgy a Wint mint amilyen állapotban van ez ?

Vagy inkább macrium-al csináljak másolatot ?

Köszönöm

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#102124) King Unique válasza Kiskokó (#102123) üzenetére


King Unique
titán

A lemezkép készítési lehetőségről pont nemrég volt szó ezekben a hozzászólásokban. Megfelel a célra a Windows 10 beépített eszköze is, de az egyes külső programok (pl. Macrium) összességében többet tudnak és jobban konfigurálhatók. Vagyis ebből gondolom sejthető a válasz.

"Ezzel egy szűz gépre feltudom rakni úgy a Wint mint amilyen állapotban van ez ?"

Ezt pontosan hogyan is kell érteni? :D
Normál esetben egyazon hardveren történik a mentés, visszaállítás, klónozás, max. a háttértár van cserélve, ez általában sima ügy. Viszont ha másik gépre, teljesen eltérő hardverkörnyezetbe akarod visszaállítani az előzőn készített mentést, akkor az viszont már nem feltétlen lesz az, lehetnek buktatói. De jó esetben elvileg megoldható, sőt egyes programoknál akár még külön opció is van ehhez. Meg ha az működhet, hogy csak simán átrakják a Windowst tartalmazó meghajtót másik gépbe - amiről szintén nemrég volt szó - , akkor ilyen alapon az előbbi is. Vagy másik lehetőség a clean install az új gépen.

[ Szerkesztve ]

(#102125) Zoz válasza Zsockó (#102118) üzenetére


Zoz
őstag

Vagy megszokod, vagy újratelepíted magyar telepítővel.

(#102126) Geth válasza Zsockó (#102118) üzenetére


Geth
addikt

Én is találkoztam egyszer ezzel a problémával, nem csináltam semmit, néhány restart után magától megjavult :)
Store-ban esetleg frissítés keresés?

(#102127) Kékes525 válasza King Unique (#102124) üzenetére


Kékes525
félisten

A legújabb Macrium (v7.2.4325) sokkal gyorsabb lett. Régebben 3 perc alatt rakta vissza a rendszerpartíciómat (szerintem már az is gyors), míg a legújabb 1.5 perc alatt, ugyanazon rendszerpartíció méretnél. A partíció mérete 103 GB, a rendszer SSD-ém NVMe Samsung SSD 960 (465 GB), háttértár vezérlő Samsung NVMe Controller. Windows 10 v.1809 build 17763.592

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102128) szallasi007 válasza Keeperv85 (#102109) üzenetére


szallasi007
őstag

Minek unattend.xml ha klónozni akarod a gépet? Az akkor kell ha iso-bol telepítenéd és előre be akarnád állítani a nyelvet, lokalizációt és vlsc kulcsot adnál meg neki. (meg ugyanaz legyen a háttér meg stb.)
Ha beállítasz mindent, klónozd le, majd sysprep és kész vagy.
Addig ne aktiváld be a gépeket amíg nincs kész a klón. Miután minden gép kész és sysprep is meg van kezd el aktiválni őket.

itt van kész unattend.xml ha kell

[ Szerkesztve ]

(#102129) Kiskokó válasza King Unique (#102124) üzenetére


Kiskokó
veterán

Értem
Köszönöm.

A szűz gépet ugyan arra a gépre gondolnám, ha bármi beütne és újra kéne rakni a gépet.
Tehát nem másik gépre kellene.
Elolvasom amiket írtál köszönöm.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#102130) Jazz válasza Jazz (#101239) üzenetére


Jazz
veterán

Erre valaki? Köszi!

free your mind

(#102131) Bici válasza uriember (#102111) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Most próbálom ezt a progit, de nem vágom, hogy miént kéne keresnem benne. :B
Nem is találok kereső funkciót.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#102132) anorche1


anorche1
őstag

Ezen a remek rendszeren, a viber alkalmazas ablaka egy masik, nem letezo monitoron nyilik meg.
A nyitas/zaras animacio miatt latom. De nincs masik monitor. Egy x220 -rol van szo, legal win10, minden update fent.
Ujrainditas nem segit.
Hogy tudnam a viber abalakat a laptop kijelzojere tenni?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#102133) *Ropi* válasza anorche1 (#102132) üzenetére


*Ropi*
félisten

Feldobsz rá egy TeamViewert, aztán másik gépről, a TV-n keresztül ránézel a nem létező monitorára és áthúzod a Viber ablakát a saját kijelzőjére.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#102134) Geth válasza anorche1 (#102132) üzenetére


Geth
addikt

A legtöbb alkalmazásnál ha nem teljes képernyős és aktív az ablak, az Alt+Space majd lefele nyíl és Enter átvisz mozgatás módba, amiután a nyilakkal be tudod szép lassan húzni a látható területre :DDD
A másik trükk ha aktív az ablak a Win + jobbra/balra nyíl kombó egymás utáni tapicskolásával kicsit gyorsabb tempóban tehető meg ugyanez.

[ Szerkesztve ]

(#102135) Puma K válasza anorche1 (#102132) üzenetére


Puma K
veterán

A billentyűzeten Windows gomb + TAB?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#102136) Lacitusz válasza King Unique (#102106) üzenetére


Lacitusz
kezdő

Koszi, de valami meg mindig nem tiszta.
Megcsinalom a mentest a winnel, vagy a macriummal, okay.
Ott van az anyag egy kulso usb hdd-n, okay.
De hogy toltom vissza?
A win10-zel nem tudom, az elszallt.
A macriummal tudok olyan bootolhato mediat krealni, ami particional es formaz egy zsir uj drivet? Es latom vele a kulso hdd-t is, amin a mentes van?
Ebben az esetben milyen rendszer bootol be? Az eredeti, vagy valami sajat?
Ha valami sajat, akkor nem lesz gondja 9. generacios intel procival?
Bocsi, ha evidens dolgokat kerdeznek, nekem nem azok.

(#102137) King Unique válasza Lacitusz (#102136) üzenetére


King Unique
titán

A telepített Windows 10 beépített megoldását használva a helyreállítási környezet (WinRE) menüjében is van lehetőség lemezkép visszaállítására. Ha teljesen gyalulva lett a Windows a lemezről, akkor ugyanez a menü a Windows-telepítőt, valamint a helyreállítási meghajtót pendrive-ról bootolva szintén elérhető és azokkal is megoldható a helyreállítás.
A Macrium Reflect esetében is hasonló a felállás, annál is hozzá lehet adni közvetlenül a boot menühöz a helyreállítási környezetet, meg szükség esetén külön elkészíthető pl. pendrive-ra is a program WinPE, WinRE változata, majd arról bootolva szintén megoldható a visszaállítás.
Ha külső merevlemezen van a mentés, akkor azt értelemszerűen csatlakoztatni kell miután elindult, betöltött a helyreállítási környezet, majd betallózni róla a képfájlt.
A visszaállításnál a célmeghajtó normál esetben eleve törlésre kerül, de ha manuálisan akarod előtte törölni a lemezt, akkor az is megoldható. Például a Windows telepítőjét futtatva is nyitható parancssor, ahogyan a Macrium Reflect WinPE környezetében is van az asztalon, valamint a program kezelőfelületén is erre lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#102138) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Adott egy ASUS P8P67-M, Realtek ALC 887 alaplapi hangkártyával ehhez keresek drivert, de nem nagyon találom melyik a legfrissebb. Meg az sem tiszta, hogy HDA vagy UAD-t kell feltennem.

station-drivers nevű oldalon találtam különféle driveret mert a gyártó oldala elég régen volt frissítve.

1903-s legfrissebb Windows 10 a rendszer. Esetleg ha valaki használ ilyet honnan érdemes letölteni a drivert?

:R

[ Szerkesztve ]

(#102139) Dumi86 válasza ETOM (#102138) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Nekem is ugyanez az ALC 887 van,szintén Asus gép(gyári Asus gép,ahogy infómnál látod),én a Realtek hivatalos oldaláról tettem fel a drivert innen: [link] Szerintem ha biztosra akarsz menni használd ezt,a többi egyéb oldalról letöltött driver vagy jó vagy nem a kismilló féle Realtek tipushoz.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#102140) Keeperv85 válasza szallasi007 (#102128) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Azért, mert a sysprep után az egész oobe alapra áll. Ha már van is egy userem, tuti kell csináljak mégegyet és végig kell vigyem a 20 gépen 20 alkalommal a setup wizard-ot legalább a nyelv kiválaszásától.

Ráadásul most még csak ez a 20 gép, de utána 40 másik, másik típus is... És elvárás hogy bármikor állítgatás nélkül fel lehessen telepíteni ezeket.

Gépnevet a tartományi neveken kívül nem tolerál a hálózat és AD-ben tilt, ha úgy települ bármi is, hogy nem engedélyezett neve van. Márpedig a sysprep azt is randomra állítja.

Hát ezért.

(#102141) CirrMee válasza Ga3rieL (#102122) üzenetére


CirrMee
addikt

Driver csere kipróbál.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#102142) uriember válasza Bici (#102131) üzenetére


uriember
aktív tag

Keresd meg a C meghajtón kibontva a mappákat és delete.

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#102143) ETOM válasza Dumi86 (#102139) üzenetére


ETOM
addikt

Köszönöm felraktam eddig minden jó. :R

(#102144) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Mappák és fájlok ikonjainak jobb felső sarkában mit jelent ez a két nyíl?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#102145) King Unique válasza csab2 (#102144) üzenetére


King Unique
titán

Azt, hogy tömörítve van.

(#102146) Ga3rieL válasza CirrMee (#102141) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

A vicc az,hogy drivert asszem nem is tettem fel rá.

(#102147) Bici válasza uriember (#102142) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem félreértettél.
Sejtelmem sincs, hogy a file rendszeren hol vannak ezek a file-ok.
Pont ezt szeretném kideríteni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#102148) uriember válasza Bici (#102147) üzenetére


uriember
aktív tag

Bontogasd ki a mappákat, almappákat és meg fogod találni. A + okra kattintgass. Dolgozz meg a sikerért, nincs keresője a WinDirStat-nak...

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#102149) anorche1 válasza Geth (#102134) üzenetére


anorche1
őstag

Sikerult igy, koszi :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#102150) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Szeretném feltenni az egyik program egyik frissítését.
14 es Archicad, a gyártó oldaláról letöltve a frissítés :
És ezt adja be a windows 10.
Hogy tudom mégis feltenni ?

Természetesen én vagyok a rendszergazda, és a jobb klikk futtatás rendszergazdaként ... al próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.