Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103151) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Beszereztem egy "új" 250GB-s SSD-t a régi helyett.
Erre szeretnék Win.-10-et meg office telepíteni. Plusz 1-2gb-nyi programot.
Mennyi GB-ra osszam meg így a C meghajtó helyét?

Bocs a kezdő kérdésért, de a mostani (régi verzió) [kép WIN C 60GB] meghajtóm kevésnek bizonyult. Mindig teleszórja updatek-el.

Live poor, die ritch.

(#103152) Cs1csó válasza gyáliSanyi (#103151) üzenetére


Cs1csó
félisten

?? Hagyd egyben.

(#103153) Lauda válasza gyáliSanyi (#103151) üzenetére


Lauda
félisten

A táp és adatkábelezést átnézném, nem véletlen írja azokat az adatkapcsolati problémákat. Egyébként Maradhat egyben.

Szerk: én pl 100 gb-ot szoktam neki leválasztani. Jelenleg 7gb szabad hely van a meghajtón úgy, hogy a hiberfile és a pagefile foglal el 10gb-ot. Office ilyesmik vannak fent, játék nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#103154) gyáliSanyi válasza Cs1csó (#103152) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Egyben nem akarnám.
Kell egy limites rész is még a másik feléből. Csak nem tudom, hogy mekkora.

Live poor, die ritch.

(#103155) Cs1csó válasza gyáliSanyi (#103154) üzenetére


Cs1csó
félisten

HA a korábbi 60GB-os belakva gyakorlatilag tele volt akkor ahogy írták egy 100GB jó lesz, de minimum 90GB.

(#103156) Lauda válasza Lauda (#103153) üzenetére


Lauda
félisten

70gb szabad hely sorry.

(#103157) xy.zsolt válasza Cs1csó (#103155) üzenetére


xy.zsolt
őstag

. ez a hozzászólásom érvényét vesztette :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#103158) UnSkilleD válasza gyáliSanyi (#103151) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

én 100GB-ra vettem a win particiót, fele üres kb

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#103159) Cs1csó válasza UnSkilleD (#103158) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem vagyunk egyformák, ahogy látszik, nem tudom mit csinált, de nála 60GB csurig van. Nálam Windows cakk-pakk 30GB-ot foglal, nekem - szigorúan a rendszernek akár egy 60GB-os SSD is elég lenne.

(#103160) Doky586 válasza gyáliSanyi (#103151) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az os-t akarod időnként lemezképként menteni pl Macrium Reflectel, akkor érdemes az os és a legfőbb progikat külön partícióra tenni a helyzabáló játékoktól, filmektől, dokumentumoktól külön..

[ Szerkesztve ]

(#103161) xy.zsolt válasza Cs1csó (#103159) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1....éppen ezért elég is nekem bőven a 120GB-os SSD

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#103162) Cs1csó válasza xy.zsolt (#103161) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolkodtam már azon, hogy egyre nőnek az SSD-k de szigorúan a rendszer alá TÖKÉLETES egy 120GB-os SSD. Ha lenne még egy fél vagy egy TB-os SSD-m azon már akár fontos, gyakori elérésű adat lenne és pár játék, a HDD pedig az ODD sorsára jutna. (ki a gépből, igaz még van ODD de a köv. konfigban már nem lesz ha valamiért mégis kell majd ODD veszek egy külső-t úgy is csak max lemez olvasási célból kellhet)

[ Szerkesztve ]

(#103163) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Sziasztok..május óta bizonyos frissítéseket nem sikerül telepíteni a gépeimnek(desktop,noti szintén), van valakinek tapasztalata,ötlete a megoldásra?
KB4507435
KB4346084
KB4499167
KB4489868

win 10 pro build 17134.rs4 180410-1804
A tünetek : leállásnál kb 305-ig felfut..rebbot után 93-96%-ig..utána "sikertelen volt a frissítések telepítése,visszaállítás.."

Windows Update hibaelhárítóval próbáltam de eredménytelenül.

:F :F

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#103164) Cs1csó válasza CsaBully (#103163) üzenetére


Cs1csó
félisten

A 1903-ast nem gondoltad, még, hogy feltedd? Az MS honlapjáról szedd le a frissítési segédet elindítod lecsekkolja, hogy rendben e a hardveres-szoftveres környezet és már telepíti is.

(#103165) CsaBully válasza Cs1csó (#103164) üzenetére


CsaBully
aktív tag

mármint törölni a régit és újratelepíteni a win-t?

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#103166) xy.zsolt válasza Cs1csó (#103164) üzenetére


xy.zsolt
őstag

már kérdezni akartam.....lehet azt is hogy csak a lecsekkolásig csinálom és nem teszi fel automatikusan a 1903at a rendszer??? Most még csak az érdekelne, hogy oké e a hardware-em a 1903hoz

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#103167) Cs1csó válasza CsaBully (#103165) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, ITT kattints arra, hogy FRISSÍTÉS és a letöltött kis programot futtasd, ez megvizsgálja a gépet és ha mindent rendben talál elindítja a frissítést ez akár hosszabb időbe is beletelhet, a adott rendszer mennyire van telepakolva programokkal, és hogy a hardver mennyire gyenge.

xy.zsolt

Úgy emlékszem, hogy a vizsgálat után ha mindent rendben talál a frissítési segéd akkor még rákérdez, hogy most akarjuk e frissíteni.

(#103168) uriember válasza UnSkilleD (#103158) üzenetére


uriember
aktív tag

90/72,5GB szabad (igaz 1809)...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#103169) Cs1csó válasza uriember (#103168) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a 1903-nál kb. 65GB szabad helyre módosulna.

(#103170) NomAd_82


NomAd_82
aktív tag

Sziasztok,

Win 10 telepítéssel kapcsolatban kérnék segítséget.
Megpróbálom érthetően leírni.

Adott egy mostani 1 TB-s rendszer hdd, legyen a neve C meghajtó és mellette még 2 db 1 TB-s HDD különböző adatokkal. Az egyiken a steam van telepítve a játékokkal a másikon a uplay egy zeneszerkesztő és videószerkesztő.

Új gépet építek, egy 250 gb-s ssd lesz a rendszer , amire a Win 10 fog menni és az összes rendszer program, spotify, discord, zenevágó,videóvágó, stb...
A másik kettőn maradnak az adatok. filmek játékok, fotók videók, uplay steam ,stb...

A kérdésem az, hogy ha mostantól a win 10 ssd lesz a rendszer C , akkor ami eddig a rendszer volt az másodlagos vinyó lesz és meg fog változni a jelük?

Akkor a többi vinyónak is megváltozik, így a telepített programok nem fognak bekavarni, amikor rádugom őket az új gépre? Vagy a mostani gépem összes telepített programját szedjem éle és win 10 alatt újra fel az összeset?
Mi lesz a régi windows mappával? Törölhetem vagy ennél bonyolultabb a dolog?

Remélem érthetően írtam le.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#103171) uriember válasza Cs1csó (#103169) üzenetére


uriember
aktív tag

:K

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#103172) Cs1csó válasza NomAd_82 (#103170) üzenetére


Cs1csó
félisten

A régi HDD-én lévő rendszert akarod rátenni az SSD-re vagy tiszta telepítés lenne, és a régi HDD-és rendszert lehet formázni?

(#103173) NomAd_82 válasza Cs1csó (#103172) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Tiszta telepítés lenne,
ehhez formáznom kellene a mostani rendszer vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#103174) Lauda válasza NomAd_82 (#103170) üzenetére


Lauda
félisten

egy 250 gb-s ssd lesz a rendszer , amire a Win 10 fog menni és az összes rendszer program, spotify, discord, zenevágó,videóvágó, stb...

Emiatt semmi sem fog megkeveredni. A régi rendszert törölheted a meghajtóról.

a mostani gépem összes telepített programját szedjem éle és win 10 alatt újra fel az összeset?

Azt írtad új rendszer lesz programokkal. Mindent újra kell telepítened, így teljesen mindegy, hogy a régi hol van és milyen meghajtón.

akkor ami eddig a rendszer volt az másodlagos vinyó lesz és meg fog változni a jelük?

Igen, de olyan meghajtójelet adsz nekik, amilyet csak akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#103175) Cs1csó válasza NomAd_82 (#103173) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor a HDD helyére - ha az sorrendben is az első csatin volt - tedd be az SSD-t a 2 HDD után 3-iknak pedig dugd rá a régi HDD-t. Majd csinálj egy telepítős pendrive-ot és arról bootolj.

Telepítsd az SSD-re majd ha felállt a rendszer menj be a LEMEZKEZELŐBE (tálca jobb klikk LEMEZKEZELÉS)
itt a régi rendszer HDD minden partícióját törölheted és ha már egyben van az egész formázod és kész.

Itt láthatod a lemezek elnevezését is, az SSD lesz a C a két HDD lesz D és az E a harmadik amin a korábbi rendszer volt pedig lesz az F. - gondolom így jó?

De ha valamelyik lemez betűjele nem az amit szeretnél lehet módosítani persze ha cserélni akarsz akkor kell egy kis trükk pl. ha az E legyen az F akkor az F-et átnevezheted H-ra majd ekkor tudod a korábbi E-t átnevezni F-re és ezután felszabadul az E betű a H-t átnevezheted E-re.

Ahogy Lauda írja mivel tiszta telepítést csinálnál ezért kb. mindent újra is kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#103176) NomAd_82 válasza Lauda (#103174) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszi a válaszokat,

igen a rendszer új lesz, de a mostani gépen van olyan progi, ami a C-ről van olyan, ami a D-ről és van olyan ami az E-ről van telepítve, tehát össze vissza. :D :D :D
Arra gondoltam, hogy ez az összevisszaság nem fog e bekavarni a win 10-nek?

(#103177) Lauda válasza NomAd_82 (#103176) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, mert a friss rendszernek semmi köze a korábbi rendszerhez.

(#103178) NomAd_82 válasza Lauda (#103177) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Ok, köszönöm szépen.

(#103179) CsaBully válasza Cs1csó (#103167) üzenetére


CsaBully
aktív tag

sajnos ez sem működik..

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#103180) King Unique válasza gyáliSanyi (#103151) üzenetére


King Unique
titán

Azt eleve neked kell tudnod, hogy hogyan akarod használni, mi és hova fog kerülni. Magának a Windows 10-nek nyilván kell a bruttó a 250 GB, elfér az bőven kisebb rendszerpartíción is. Meg hacsak nem lesz rá sok, tárhelyigényes program telepítve - esetedben a leírtak alapján nem - , akkor megint nem létszükséglet ekkora. Aztán ha egyéb tartalom (pl. letöltések, egyéb adatfájlok) is megy majd rá, azokat azokat megint nem muszáj a C-n tárolni, sőt pl. rendszermentés szempontjából is kedvezőbb az, ha csak a Windows és a programokat kell lementeni, nem pedig belefoglalva az egyéb, a rendszer mentés szempontjából haszontalan tartalmat is. Szóval én vsz létrehoznék külön partíció, meg akár másik OS-t is telepítenék rá, de ez a saját felhasználói igényem, szokásom. Ha tied ettől eltér, akkor lehet jobb, ha inkább egyben hagyod...

(#103181) cigam válasza CsaBully (#103179) üzenetére


cigam
félisten

Ezeket már próbáltad?

#103160) Doky586
A mentés lényege, az adataid vagy a Windows biztonságba helyezése? Egy rendszert rosszabb esetben 1 hétvége alatt újratelepítesz/belaksz, de az adataidat is ilyen hamar visszaszerzed?! Most tényleg azon a pár 10GB-on spórolsz? Lenne +1 egy hely ahonnan visszaszerezheted a családi fotóalbumot, iratokat, stb...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103182) CsaBully válasza cigam (#103181) üzenetére


CsaBully
aktív tag

dualboot-ot használok, linux a másik OS lehet az lesz a probléma..csinálok egy grub helyreállító usbboot-ot..azután elkezdek játszani a partíciókkal..addig is köszi. :R

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#103183) King Unique válasza NomAd_82 (#103170) üzenetére


King Unique
titán

Ha HDD-n ott marad az előző Windows 10, akkor az továbbra is rendszermeghajtóként fog funkcionálni, max. nem arról, hanem az SSD-ről bootolod az újonnan telepített Windows 10-et. Meg nyilván egyszerre csak az egyiket lehet, vagy a régit, vagy az újat. Ha az SSD-n lévőt indítod, akkor ott nyilván annak a rendszerpartíciója lesz a C és a HDD-n lévő más meghajtóbetűjelet fog kapni, ahogyan a többi partíció is attól függően, hogy mi foglalt és mi szabad. De ezt utólag akár módosítani is lehet a lemezkezelőben / parancssorban, más meghajtóbetűjelet adni a HDD-n lévő partícióknak, már ha szükséges.

Ha az SSD-re újratelepítést csinálsz, vagyis clean installt, akkor nyilván a programokat is újra kell telepíteni. Legalábbis ami a C-n volt, azt mindenképpen. Ha némelyik külön partión, vagy külön lemezen és megoldható, hogy az újonnan telepített rendszer is tudja kezelni, onnan indítani őket, akkor azokat elvileg nem. Ha nem oldató meg, akkor viszont értelemszerűen azokat is. Vagy másik lehetőség még a klónozás, 1:1-ben átklónozni HDD-ről az SSD-re a rendszert, már ha ráfér. De ha a HDD-n a C ügyesen a teljes lemezterületet (bruttó 1 TB) kitölti és oda van pakolva minden, vagyis nincsen annyi szabad hely, hogy szükség esetén zsugorítani lehessen, akkor nyilván nem fog menni...

A régi Windows 10-telepítést a HDD-ről meg nyilván nem mappánként kellene törölni, hanem kompletten a partíciókat... Azaz a korábbi C meghajtót és a telepítésnél létrehozott kicsi (pl. ESP, WinRE) partíciókat is. Bár az utóbbiak törléséhez eleve parancssor kell, mivel védett partíciók és ezért a lemezkezelő nem engedi törölni őket (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#103184) Lauda válasza King Unique (#103183) üzenetére


Lauda
félisten

Ha némelyik külön partión, vagy külön lemezen és megoldható, hogy az újonnan telepített rendszer is tudja kezelni, onnan indítani őket, akkor azokat elvileg nem.

Azt hogy lehet kivitelezni, ami nem portable?

(#103185) Doky586 válasza cigam (#103181) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Macrium mentés lényege a belakott Windows biztonságba helyezése! (max 1 óra és visszakapod a belakott rendszeredet programostul akár lemezhalál esetén is). Semmi köze az adatokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#103186) King Unique válasza Lauda (#103184) üzenetére


King Unique
titán

Hát azt neki kell tudni, de pl. egyes játékokra gondoltam, amiket többen van hogy amúgy is másik partícióra telepítenek, hogy reinstallnál ne kelljen mindent a 0-ról újrarakni.

(#103187) Lauda válasza King Unique (#103186) üzenetére


Lauda
félisten

A korábban telepített játékokat nem tudja elindítani az új rendszeren, akárhol is vannak azok.

(#103188) NomAd_82 válasza King Unique (#103183) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszi mindenkinek a kimerítő válaszokat.
Nagyban tisztult a kép.
Amit nem írtam le nektek és szerintem fontos, hogy most win7 van.
Amit írtatok teljesen érthető és inkább azt választom, hogy minden telepített programot letörlök és az új op rendszer alatt újrarakom az itunes-t, spotit, discord, cd íro, video es kepszerkesztő progikat stb...
Minden mas a többi vinyora megy.
Ha nem szeretném a mostani hdd-t formázni, akkor bekavarhat később?

(#103189) Lauda válasza NomAd_82 (#103188) üzenetére


Lauda
félisten

inkább azt választom, hogy minden telepített programot letörlök és az új op rendszer alatt újrarakom az itunes-t, spotit, discord, cd íro, video es kepszerkesztő progikat stb...

Mást nem is tudnál választani.

Ha nem szeretném a mostani hdd-t formázni, akkor bekavarhat később?

Nem.

(#103190) King Unique válasza cigam (#103181) üzenetére


King Unique
titán

Nem éppen világos ennek a válasznak a miértje, meg hogy ugyan mi kifogásolnivaló van az ő hozzászólásban... Leírt egy teljesen reális és jogos indokat, hogy miért nem mindig jó egyben hagyni a teljes lemezterületet és mindent a C-re pakolni. Mert azt gondolom csak nem kell magyarázni, hogy logikusabb, célszerűbb, egyszerűbb egy rendszermentésnél csak magát a Windowst és egyben a telepített programokat, meg esetleg a C-n tárolt kisebb mennyiségű, gyakran fájlokat lementeni egy lemezképfájlba, mintsem még feleslegesen belefoglalni a C-re mentett 500 GB-nyi letorrentezett filmet, zenét is, jelentősen növelve ezzel a képfájl méretét, a mentés-visszaállítás idejét... Meg attól, hogy az utóbbiak külön partíción vannak, még ugyanúgy le lehet menteni azokat is külön, sőt akár a rendszermentésbe is belefoglalni, vagyis a biztonsági mentés is letudható ilyen módon. Ezt tudja a Windows 10 beépített eszköze és külső programok egyaránt, lehet rendszer + adat, valamint külön csak adatpartíciót is menteni. Sőt, pl. a Macrium esetében eleve van lehetőség a visszaállításnál is szelektálni, hogy a képfájlból mely partíciókat állítjuk még vissza a Windows mellett, nem muszáj minden egyebet.

Na erre már lehet máshol írogatni, célozgatni a háta mögött, hogy igaza van...

[ Szerkesztve ]

(#103192) NomAd_82 válasza Lauda (#103189) üzenetére


NomAd_82
aktív tag

Köszi,
hétfőn jönnek meg a hardverek és akkor nekiugrok a telepítésnek.
Majd lehet fogok még kérdezni :DD

(#103194) Lauda válasza NomAd_82 (#103192) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! Telepítsd fel az új rendszert programokkal, játékokkal. A régit mindennel együtt mindenhonnan törölheted.

(#103195) King Unique válasza NomAd_82 (#103188) üzenetére


King Unique
titán

Ha megoldható, akkor én magamnak lehet inkább átklónoznám. De ha nem, vagy mindenképpen "tiszta" telepítést akarsz, akkor marad az utóbbi. Viszont akkor abba a Windows mellett a programok újratelepítése is beletartozik.

Ha BIOS-ban a boot sorrend, boot device megfelelően van / lesz beállítva, akkor elvileg nem. A mostani HDD-t egyébként nem feltétlen szükséges teljesen formázni, elég róla a csak a Windowst (C) + annak kicsi partícióit törölni, ha már nincsen szükség a korábbi telepítésre. Viszont ha nincsen külön adatpartíció és minden egyben van, a C teszi ki csaknem a teljes lemezterületet, akkor viszont nyilván nem opció az utóbbi.

"Minden mas a többi vinyora megy."

Pl. a tárhelyigényesebb játékok még oké, viszont az általános, gyakran használt programok nyilván mehetnek a C-re, sőt alapesetben eleve oda célszerű telepíteni őket, sőt a default is eleve a C. Szvsz felesleges bonyolítani a helyzetet a programok összevissza telepítésével, hacsak esetedben nincs valami külön és nyomós indoka ennek.

[ Szerkesztve ]

(#103200) pzstm


pzstm
titán

Offolást mindenki PRIVÁTBAN folytassa, ne szemeteljük a topikot.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.