Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102851) sajtos75


sajtos75
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy Win10 volt a gépemen ,de meghalt. Alaplappal,memóriával mindennel együtt. Valami elektromos gubanc nyírta ki.Nem mai gyerek volt. Digitális volt aktiválva. Kérdésem! Ha veszek egy új gépet és felnyomom rá a Win10 akkor aktiválódik vagy mehetek és vehetek egy új 10es programot? A hozzá tartozó aktiváló licenc a gép halála miatt nem hozzáférhető.

(#102852) Bogyó bá' válasza sajtos75 (#102851) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha OEM (olcsó, adott hardverhez - alaplaphoz - kötött) Windowsod volt, akkor szinte biztosan nézhetsz egy új példány után. (Én azért megpróbálnék az új gépen telepítés után ugyanazzal a Microsoft-fiókkal belépni, hátha vannak még csodák....)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102853) sajtos75 válasza Bogyó bá' (#102852) üzenetére


sajtos75
tag

Win7ről mentem 10re. De társítva van a MS fiókomhoz a tönkrement gép. Ha azzal a fiókkal belépek az új gépen? Mondjuk Intel után AMD lesz a gép.

Ezt találtam a segítségnyújtásuknál:

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/20530/windows-10-reactivating-after-hardware-change

(#102854) Bogyó bá' válasza sajtos75 (#102853) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na jó, de a Win7 OEM volt, vagy dobozos? A licenc fajtája öröklődött.

(Ha az eredeti W7 kulcs megvan, elvileg sikerülhet azzal az új W10 telepítés....)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102855) Lauda válasza sajtos75 (#102851) üzenetére


Lauda
félisten

A biztosítónál nem kérdeztél rá? Minden kárt ami ér indukciós probléma esetén, azt térítik. Múltkor egy kolléga tévéjébe ment túlfesz és mondták a biztosítónál, hogy ha a bedugott pendrive is sérül, azt is fizetik. De nem lett végül semmi baja. Egy próbát megér.

(#102856) Cs1csó válasza xy.zsolt (#102849) üzenetére


Cs1csó
félisten

Karbantartani CSAK ÉS KIZÁRÓLAG IDLE módban fogja a gépet, tehát mikor nem ülsz a gép előtt, nem használod. (az hogy pötyög egy kis torrent stb. az nem probléma) legalább hamarabb lefut (ez a célja)

sajtos75

Az új gépre telepítsd a Windows 10-et lépj be az MS fiókkal és indítsd el az aktivációs hibaelhárítót. Ha kell vedd fel a kapcsolatot velük mond meg szétcsapta a villám a gépet.

A biztosító jó ötlet, persze ha van.

[ Szerkesztve ]

(#102857) Fred23 válasza xy.zsolt (#102849) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egyszerű megoldás, ha az energiagazdálkodásnál mondjuk leveszed 80%-ra a CPU maximális teljesítményt itt arra az időre:

(#102858) havri1


havri1
félisten

Hali!

Asztalra hogyan tudok parancsikont kitenni egy adott appra? :DDD
Esküszöm nincs, csak tálcára meg start menübe rögzítés..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#102859) Lauda válasza havri1 (#102858) üzenetére


Lauda
félisten

Honnan próbálod? Sajátgépből és tc-ből is simán jobbklikk és küldés-asztal parancsikon létrehozása.

(#102860) havri1 válasza Lauda (#102859) üzenetére


havri1
félisten

start menüből, keresés stb. De akkor nézem, köszi. Mondjuk a telepített appokat így egyesável megkeresni..
excel, word, skype stb.

havri

(#102861) Kékes525


Kékes525
félisten

Csinálsz egy parancs ikont. [kép] Az exe fájl alá teszi és azt kihúzod az asztalra (drag and drop).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102862) Taci válasza Oldman2 (#102850) üzenetére


Taci
addikt

Driver Date: 11/26/2012
Egy 2012-es driver az nem naprakész. Sőt. Próbáld meg kézzel leszedni a megfelelőt.
Ez vagy esetleg ez.
Vagy töröld az Inteles drivert (Uninstall + törölje is, videokártyára és Inteles hangkártyára is), menjen fel a Microsoft-os, és vagy úgy próbáld az update-et, vagy uninstall (és restart) után küldd rá az Intel Driver & Support Assistantot, és ha ebből az évszázadból való drivert rak fel végre, utána próbáld a Windows-t frissíteni.

(#102863) havri1 válasza Kékes525 (#102861) üzenetére


havri1
félisten

Na jó, de most minden appot meg kell keresnem? Intéző nem is találja meg az áruházas FB-t :(
Ez így gáz. Start menü jobbklikk küldés asztalra miért nincs?
Messenger, Facebook, Viber, Excel, Word, mind kéne!

[ Szerkesztve ]

havri

(#102864) Lauda válasza havri1 (#102860) üzenetére


Lauda
félisten

Csak úgy tudod megoldani, hogy fájl helyének megnyitása és onnan teszed ki a parancsikont.

(#102865) Kékes525 válasza havri1 (#102863) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Start menüből is megy, csak két lépésben. A csempékkel is hasonló a helyzet. [kép] Itt jobb egérgomb és ugyanaz, mint az előbb. De azért jogos a felvetés. Azonban ezt csak egyszer kell megcsinálnod, ezért nem vészes.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102866) havri1 válasza Lauda (#102864) üzenetére


havri1
félisten

Akkor pls abban segíts, hogy a Facebook meg a Messengert hol találom, mert semmi nem adja ki..
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#102867) Lauda válasza havri1 (#102866) üzenetére


Lauda
félisten

Ha rákeresel a start menüben a messenger szóra nem adja ki?

szerk: tényleg, egyáltalán fel lett telepítve?

[ Szerkesztve ]

(#102868) Kékes525 válasza havri1 (#102866) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem alapból sehol. Letöltöd a Microsoft Store-ból, ott megvan.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102869) havri1


havri1
félisten

De kiadja,de nincs fájl helyének megnyitása :(

havri

(#102870) Lauda válasza havri1 (#102869) üzenetére


Lauda
félisten

És ha kitűzöd a stat menübe majd úgy próbálod? Elég elcseszettül van ez megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#102871) havri1 válasza Lauda (#102870) üzenetére


havri1
félisten

Áh, próbáltam már, úgy sincs.
Kiteszem fixen csempébe, tulajnak meg elmondom, ez innentől így van és kész.. :DD

havri

(#102872) Lauda válasza havri1 (#102871) üzenetére


Lauda
félisten

:D :D

(#102873) Kékes525 válasza havri1 (#102871) üzenetére


Kékes525
félisten

Onnét is egyszerűen elérheti. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102874) Taci válasza havri1 (#102869) üzenetére


Taci
addikt

A Microsoft Store-os appoknál (valamiért) nincs ilyen opció, amit keresel. Viszont simán drag&droppal ki tudod húzni az asztalra, ekkor létrehozza a parancsikont.

(#102875) Oldman2 válasza Taci (#102862) üzenetére


Oldman2
veterán

Ezt a 2012-es Driver-t a Windows 10 tette fel.

Soha nem töltöttem le eddig az Intel oldaláról semmit.

Az eltávolítást már próbáltam, semmit nem rakott fel a WU.

Megpróbálom újra ezt, az Intel Driver & Support Assistanttal folytatva.

(#102876) zolee001 válasza Oldman2 (#102875) üzenetére


zolee001
őstag

A te gépedben az elsö gen Core I proci van (azt a gépet XP,Vista,7-tel adták ki) a linket amit kaptál a gen3 core prociktól és fentebbi drivereket tartalmazza,nem fog menni elárulom
Az uccso támogatás a W8 driverek ahhoz a géphez igy amid fenn volt az a vége

support.hp.com--- géped sn azonositója vagy lefuttatod az automatikus hardware felismerést és a HP megoldja

(#102877) zolee001 válasza havri1 (#102871) üzenetére


zolee001
őstag

Megnyitod, a tálcán jobb gomb az adott programablakban és kitüzés a tálcára,onnan kihuzva az asztalra akkor ott a parancsikon,onnna a strat menübe belehuzva akkor ott
Még a kitüzés a user homlokára várat magára de tuti az lesz a kövi fejlesztés

(#102878) Taci válasza Oldman2 (#102850) üzenetére


Taci
addikt

Bocsánat, valahogy kimaradt, hogy milyen gépről is van szó.

A drivereket a gyártótól itt találod hozzá:
[link]
Viszont a Windows 10-et már nem támogatják rá, így csak azt tudod kiválasztani, hogy
Windows 8 (64 bites).

Szóval vagy a HP Support Assistant-tal (és vagy a HP SoftPaq Download Manager-rel) próbálod meg a drivereket telepíteni, vagy ha úgy nem megy (mert hogy Win10 nem támogatott, és nem tudom, így felajánlja-e a Win8-as drivereket), akkor kézzel az első linkről, előbb csak a videokártyát és hangkártyát, aztán ha azokkal sem megy a Windows frissítés, akkor a többit is kipróbálva.

(#102879) havri1


havri1
félisten

Köszönöm az infókat :R

havri

(#102880) zolee001 válasza Taci (#102878) üzenetére


zolee001
őstag

Most ez komoly?
Win7 linket adtál meg de vannak win8 driverek ahhoz a masinához plussz nem toto ez,van valami hardware a gépben amihez van 1 db driver ami hozzá való és nem telepitünk minden drivert pláne olyan hardwarehez ami nem is létezik vagy nem hozzá készült

(#102881) Taci válasza zolee001 (#102880) üzenetére


Taci
addikt

Nem Win 7 linket adtam, azt az oldal "találja ki", hogy milyen rendszerről böngészve nyitottad meg, és azt dobja fel. Én Win10-ről, és nekem Win8-at dobott.

Az alap probléma pedig az volt, hogy nem megy a Win10-frissítés, és saját tapasztalatból mondtam, hogy nálam videokártya/hangkártya drivere "beakadt", leszedtem a legfrissebbet az Inteltől, és már húzta is az új Windowst.

Így kerültünk "ide".

(#102882) zolee001 válasza Taci (#102881) üzenetére


zolee001
őstag

Értem,nekem a direkt windows 7 oldalt dobta be
Ellenben ahhoz a videokarihoz nincs már uj driver,az intel már lassan le is tagadja,hogy gyártott olyat

Másik megoldás a forumtársnak ha lehet és akar belerakni egy "külsö" video kártyát ami támogatott

(#102883) JamesHun


JamesHun
addikt

kicsit félig off lennék
goodoffer24: ez a csoda oldal mennyire tekinthető legálisnak ha MS kulcsokat venne az ember?
Lassan már minden nevesebb magyar IT oldalon fent volt a hirdetésük és eléggé megoszlanak a vélemények, hogy érdemes innen kódot venni, vagy sem. A többség szerint legális, de sok helyen azt írják MSDN és TeschNet kulcsokat árulnak és mennyiségi liszenszeket adnak el többszörösen.

SeriesX: JamesSHun

(#102884) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

Csatlakoztattam egy Seagate merevlemezt a Win10 Pro-t futtató asztali gépemhez, melyen filmek vannak.
A merevlemezt megosztottam, viszont a Zidoo X9S médialejátszó a lemez tartalmának lejátszásakor felhasználónevet és jelszót kér.
A PC-hez csatlakoztatva van egy másik merevlemez is, amellyel ilyen probléma nincs.
A megosztás és a jogok ugyanazok mindkét merevlemeznél.
Mi lehet a gond?

Köszönettel:

Z

(#102885) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez azért érdekes, nem? A Microsoft Edge nem tartja biztonságosnak a saját keresőjét.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102886) zolee001 válasza Bogyó bá' (#102885) üzenetére


zolee001
őstag

vmi tanusitványhiba,nézd meg ki az aláiró

(#102887) Bogyó bá' válasza zolee001 (#102886) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azt nem sikerült kiderítenem. A MalwareBytes szórakozhat?

(#102888) havri1: igen, természetesen.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102888) havri1 válasza Bogyó bá' (#102887) üzenetére


havri1
félisten

dátum, idő rendben jobb alul?

havri

(#102889) zolee001 válasza Bogyó bá' (#102887) üzenetére


zolee001
őstag

A tanusitványra (ssl) katt és kiirja
Mivel MS termék igy az óra pontos a gépen?
Böngészési elözményyek törlése még hasznos lehet valamint teszt vmi másik browserral
A binget tesztelheted itt https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=bing.com&latest

(Ellenben látok vkit aki a binget használja mert eddig élö embert nem láttam aki ezt tette volna:-) )

(#102890) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha belépek a Microsoft fiókomba, s ott leválasztom a WIN10-et a régi gépemről, akkor nyugodtan eladhatom, nem tudják újra aktiválni a WIN-t?

(#102891) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a tálca színét miért nem engedi nekem a Windows állítani?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#102892) Oldman2 válasza Taci (#102878) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi a tippeket, nekem elég volt a kínlódásból.

Feltettem a 1903-at USB-ről, legyalulva az előzőt.

A Video driver ugyanaz lett így is, de a rendszer közben frissült.

Majd ősszel meglátom megint mi történik...

(#102893) Bogyó bá' válasza zolee001 (#102889) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Chrome alól sem megy ma reggel óta. Idő/dátum pontos.

szerk: én sem szoktam használni, viszont az Edge az alapértelmezett böngészőm. Itt viszont új lap megnyitásakor mindig a Bing jön be, néha véletlenül azzal próbálok meg keresni. Csak kíváncsiságból kérdeztem, hátha valaki tudja a kézenfekvő választ a jelenségre. :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102894) #86564352


#86564352
törölt tag

Itt minden rendben a Bing tanúsítvánnyal: [kép]

(#102889) zolee001: a Bing beállításoknál US vagy UK régióra téve jól használható angol témákra, a képkeresője szerintem jobb is a Google-nél, nagy kár a Microsoftot nem érdekli a világ többi része

(#102891) Játékos: azért inaktív, mert felül a világos színtéma van kiválasztva és az fix az új világos téma miatt. Állítsd át sötétre vagy egyénire és add meg a régi sötét módot, aztán a sötét tálcát már engedi alul színezni, be lehet pipálni

(#102895) zolee001 válasza Bogyó bá' (#102893) üzenetére


zolee001
őstag

Hoppá,most látom ,hogy a kolléga linkelte már (szerk)
Ott valami félrement nálad mivel a reddit.com a kiállitó
Ilyennek kellene lennie:

[ Szerkesztve ]

(#102896) peterk válasza GEPESZ66 (#102890) üzenetére


peterk
senior tag

De igen, ha ismerik a kulcsot és gyorsabbak, mint Te vagy. (A leválasztással annyit érsz el, hogy a kulcs újra aktiválhatóvá válik, de az akár aktiválható ugyanazon a gépen is újra.)

Ha a bios-ban van a kulcs, akkor sokat nem tudsz tenni, bízni kell a vevőben, hogy nem azzal a kulccsal fogja aktiválni. Ha nem biosban, akkor deaktiválás mellett töröld le a teljes lemezt, windowsostól. Ha kérnek előtelepített windowst, mert lusták, vagy nem értenek hozzá akkor rakjál fel egy szűzet, aktiválatlanul és úgy add el.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#102897) Cr00py válasza Bogyó bá' (#102893) üzenetére


Cr00py
senior tag

Edge-n is beállítható a Google, mint keresőmotor, ehez nyisd meg a google-t egy külön lapon, majd ekkor menj a beállításokba. lap alján speciális, majd szintén lap alja : Keresőszolgáltatások. Itt ha már meg van nyitva a google egy külön lapon, akkor kiválasztható alapértelmezettnek, ezáltal nem a bing-en fog keresni, hanem a google-n.. persze ez nem csak ezzel a 2 oldallal működik.

[ Szerkesztve ]

(#102898) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok!

Legutóbbi frissítésem hibára futott, amely a következőképpen néz ki:

2019-07 Összesítő frissítés Windows 10 Version 1903 x64-alapú rendszerekhez (KB4507453) – hiba: 0x800f0988

Valamilyen ötlet hogy mi történhetett? :R

(#102899) peterk válasza Bogyó bá' (#102852) üzenetére


peterk
senior tag

"Ha OEM (olcsó, adott hardverhez - alaplaphoz - kötött) Windowsod volt, akkor szinte biztosan nézhetsz egy új példány után. (Én azért megpróbálnék az új gépen telepítés után ugyanazzal a Microsoft-fiókkal belépni, hátha vannak még csodák....)"

Ez nem igaz. Az ismert EU rendelet alapján az OEM windows is tovább vihető minden további nélkül (feltéve, ha a régin nem használják tovább). Ha a régi gép annyira meghalt, hogy nem lehet rajta deaktiválni, akkor sincs vége a történetnek. Ilyenkor előfordulhat ugyan, hogy az online aktiválás elsőre nem megy, de ilyenkor sincs gond. Ki fog írni egy telefonszámot, azt fel kell hívni (munkaidőben), elmondani, hogy mi történt (nem kell részletezni, csak annyit, hogy a régi gép meghalt, újat vettél és aktiválnád rajta a windowst ... nem fognak faggatózni, nem is tehetik). A supportos be fog diktálni egy jó hosszú kódsort, amit be kell ütnöd és kész is, aktiválódik a windowsod.

A Microsoftos fiókos belépés viszont jó ötlet. Az anniversary edition óta a ms fiók is tárolja a kulcsot, éppen azért, hogy ha hardvert cserélsz, könnyebb legyen az újra aktiválás az új gépen. Ha van/volt ms fiókod és a meghalt gépen azzal léptél be, akkor csak add meg ugyanazt a fiókot, és jó eséllyel nem lesz szükséged a telefonos módira. (Egyelőre ne töröld ki a régi gépedet sem a fiókból. Próbáld meg aktiválni, és ha nem megy, akkor töröld csak és próbáld újra. Utolsó megoldásként mindig ott lesz a telefonos aktiválás lehetősége, az is megvan tíz perc alatt, csak munkaidőben csináld, mert máskor nem elérhető a vonal.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#102900) zolee001 válasza Janoo_07 (#102898) üzenetére


zolee001
őstag

WU Troubleshhoter elsö körben majd WU alaphelyzetbeállitás ha az elsö nem segitett

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.