Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102251) Keeperv85 válasza King Unique (#102242) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen. Én 1803-mas alapból indultam ki és a 1903 frissítéskor nyilván nem tud partíciókat módosítani, így meg is maradt a leírt séma. Nem gondolnám, hogy működési hibához vezethet, ha az EFI marad a régi méretén, de köszi az észrevételt, legalább beleírom a cikkbe is, hogy 1903 alap esetén megfontolandó a nagyobb méret neki.

(#102252) betyar1974


betyar1974
senior tag

1903 frissítése után szükséges tartani a helyi lemez(c).-windows.old mappát?

(#102253) Sub-ZeRo válasza betyar1974 (#102252) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Minden működik, akkor töröld nyugodtan.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#102254) Doky586 válasza betyar1974 (#102252) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

10 nap után automatikusan törlődik.
Ha előbb törlöd magadtól veszed el a lehetőséget hogy hiba esetén visszaválts..

(#102255) betyar1974 válasza Doky586 (#102254) üzenetére


betyar1974
senior tag

Igazából semmit nem tárolok a c.-n, kb 8perc a telepítés(csak asztalig).
Azért köszi az óvaintést! :R

(#102256) betyar1974 válasza Sub-ZeRo (#102253) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszi a választ! :R

(#102257) Doky586 válasza betyar1974 (#102255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem sok programot használhatsz..

(másnak egy belakott rendszer visszarakása(telepítése) legalább 1napjába telik, de van hogy egy hétbe is)

[ Szerkesztve ]

(#102258) vgyuri válasza Doky586 (#102257) üzenetére


vgyuri
őstag

Az ingyenes Patch My PC [link] a legtöbb programot ismeri amit használni szoktam, és egy kattintásra felpakolja, nem kell weboldalakról összevadászni a telepítőket, és később is jelzi ha van frissítés.

(#102259) sz.j


sz.j
nagyúr

Erre van valakinek ötlete?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#102260) betyar1974 válasza Doky586 (#102257) üzenetére


betyar1974
senior tag

Tényleg nem! :N Igaz a 8perc(aktiválva), csak első aztalig + <1óra a többi(friss., játék, driver, stb.)

(#102261) King Unique válasza Keeperv85 (#102251) üzenetére


King Unique
titán

Pedig lehet példa akár a módosításra is, pl. a WinRE kezdeti 450 MB mérete nálam 1803-on is utólag 499 MB lett, meg a C után létrejött build upgrade után + 1 WinRE. Ami amúgy a hivatalos partícióelrendezés az UEFI/GPT telepítésnél, mármint hogy a C után (is) van. Aztán a 1903-as verzióra frissítéskor volt olyan telepítés, ahol a WinRE utólag 864 MB lett. Tiszta telepítésnél volt a lemez elején lévő 530 MB, de pl. build upgrade után az maradt ugyanúgy 499 MB. Viszont egyébként nincsenek kőbe vésve ezek a méretek, lehet pl. az EFI és a WinRE is a szokásosnál nagyobb, ami az előbb linkelt weboldalon is le van írva.

(#102262) Doky586 válasza vgyuri (#102258) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nemis a telepítőkre céloztam..

(#102263) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Milyen rendszerkarbantartó programokat tudtok ajánlani Win 10 alá?
IObit Advanced SystemCare-t használok, de olvastam, hogy sok a zűr a céggel meg gondoltam meg is kérdezem, hogy vannak-e olyanok akik ismerik-e ezt meg a konkurens termékeket és mit ajánlanak helyette.

Uninstaller-t meg Smart Defrag-ot használok még, de szerintem a Defraggler jobb program. Legalább is alaposabbnak tűnik.

Szerintetek? Nem tudom hová fordulhatnék a kérdéseimmel, lehet rossz helyen járok. :U

(#102264) Bodz válasza Exodius (#102263) üzenetére


Bodz
nagyúr

Minek? Egy uninstaller meg töredezettségmentesítő még oké is, ha feltétlen szükségét érzed, de a többi optimalizáló, takarító bigyó felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#102265) TRob1 válasza Exodius (#102263) üzenetére


TRob1
veterán

Miért is kellenek ezek? Túl problémamentes a win10-ed és szeretnél generálni néhányat?

Szerintem próbáld ki az ilyen felesleges sallangok nélküli életet is kicsit, aztán pár hét/hónap/év múlva visszatérhetünk rá, ha még akkor is égetőnek érzed a használatukat.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#102266) Heroes fan válasza Cs1csó (#102225) üzenetére


Heroes fan
őstag

Igen azt láttam mit terveznek jövőre.

(#102267) Cs1csó válasza Exodius (#102263) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hivatalosan egy tisztán telepített Windows 10-re nem kell semmi. Van saját karbantartója ami mindent faxán megcsinál.

Saját magam ezeket használom, közel évtizede hiba nélkül:
- CCleaner
- Wise Care 365 Free

Töredezettségmenetesítő szükségtelen, a Windows megcsinálja a HDD-ken SSD-re pedig nem kell.

A friss Windows telepítés utána MANUÁLIS vagy gépi driver vadászás is szükségtelen a Windows a megfelelőket feltelepíti egy-kettőt kell manuálisan pl. VGA driver.

Uninstallálásra:
- Geek uninstaller-t ajánlják ha probléma van akkor a Revo Uninstaller Pro verziójának a PRÓBA változatát ajánlom.

(#102268) TRob1 válasza Cs1csó (#102267) üzenetére


TRob1
veterán

"Geek uninstaller-t ajánlják ha probléma van akkor a..." - De nincs! :P

¤ R'n'R ¤

(#102269) King Unique válasza Exodius (#102263) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ, hogy mit akarsz vele csinálni. Ha eddig bevált nálad ez a program és nem okozott gondot, akkor használhatod akár tovább is, a te dolgod. De egyébként alapesetben, általános használat mellett különösebben nem szükséges semmilyen ilyen program, elegendők a Windows 10 beépített karbantartási lehetőségei. Na meg ha külső programot használsz ilyen célra, akkor azt is ésszel célszerű, mert vannak olyan esetek, amikor pont az ezekkel végzett "optimalizálások" okoznak rejtélyes gondokat...

A külön uninstaller és defrag program megint nem feltétlen létszükséglet, alapesetben elég a beépített. De ha mindenáron külön program kell, akkor a már említett GeekUninstaller egynek jó, portable és adott esetben alaposabb programeltávolítást tesz lehetővé. De másrészről ez lehet akár kontra is, ha pl. a registry-be nem kívánt módon beletöröl, bár eddig még nem futottam bele. Külön defrag program meg max. HDD-khez kell, SSD-khez modern Windowson teljesen felesleges. De az előbbiekhez is általában megteszi a Windows 10 beépített töredezettségmentesítője, a háttérben szükség esetén az is automatikusan defragol, viszont egyik-másik külső program adott esetben valamivel hatékonyabb, gyorsabb lehet.

A kérdéseddel amúgy a "Milyen program, ami...?" topikba is fordulhatsz, ott lehet jobban részletezni a milyen célra pontosan milyet.

[ Szerkesztve ]

(#102270) Cs1csó válasza TRob1 (#102268) üzenetére


Cs1csó
félisten

Volt olyan, hogy a programok között már nem volt ott a hibát okozó program de még a gépen volt valami maradványa amit csak a REVO erőszakos eltávolító módja tudott megtalálni és törölni, ez képes a gépen már hivatalosan nem fent lévő program maradványait is megtalálni és törölni.

(#102271) mezis válasza Exodius (#102263) üzenetére


mezis
nagyúr

"Milyen rendszerkarbantartó programokat tudtok ajánlani Win 10 alá?"

FIZETŐSET! (Remélem e cég küldi majd a %-ot! :DDD )

Üdv.! ;]

mezis

(#102272) blu79


blu79
addikt

Sziasztok , pár hete frissült a win 10-em 1903 verzióra... most vettem észre hogy a képeket nézegetem és nem tudok lapozni a képek közt... vagy is ha a következő képet szeretném megnézni akkor külön meg kell nyitnom.... :W . Van erre megoldás? :R

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#102273) Exodius válasza TRob1 (#102265) üzenetére


Exodius
őstag

Azért reménykedek benne, hogy ezen programokat meg tudták úgy írni 2019-ben, hogy ne okozzanak problémákat. Remélem tart már ott a számítástechnika (sic!). :)

Abból jött a feltételezés és a kérdésem, hogy ha már nehezen megy a Microsoft-nak az operációs-rendszer írás, akkor mit várhatnánk a beépített programoktól hatásfok és alaposság szempontjából. Mondjuk ha már olyan sokan használják a Defender-t vagy az Edge-et, akkor feltételeztem, hogy más cégek bizonyos területekhez feltehetően jobban értenek. De javítsatok ki ha tévedek. :U
Uninstallernél nem tudom hol tart a beépített program, de régen mindig hagyott mocskot maga után.

Azzal is tisztában vagyok, hogy SSD-nek nem kell defrag. :)

[ Szerkesztve ]

(#102274) Kékes525 válasza blu79 (#102272) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen programmal nézegeted? Próbáltad mással is?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102275) Kékes525


Kékes525
félisten

Viszonylag gyakran (kb 10 naponként) előfordul nálam, hogy egy-egy program a Megbízhatóságfigyelő szerint működésképtelenné válik. Az érdekessége az, hogy ezt sohasem érzékelem, én mindent rendben találok az adott program müködésénél. Kizárólag csak a Megbízhatóságfigyelőben látom. Tudom ne nézegessem... :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102276) blu79 válasza Kékes525 (#102274) üzenetére


blu79
addikt

Szia. A windows fénykép alkalmazásával... tök rossz... nem tudok nyíllal lapozni a fényképeken... egyenként kell megnyitni őket... :W borzaztó ez a változás a mi :( crosofttól

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#102277) Cs1csó válasza blu79 (#102276) üzenetére


Cs1csó
félisten

Honeyview

(#102278) Kékes525 válasza blu79 (#102276) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld ki ezeket: FastStone Image Viewer, IrfanView

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102279) King Unique válasza blu79 (#102272) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnyitod a gépházat, akkor ott van lehetőség az adott modern alkalmazás javítására, alaphelyzetbe állítására. Vagy másik megoldás, hogy lecseréled egy külső programra és azt állítod be alapértelmezettként. A hiba amúgy nálad van, mert pl. nálam megfelelően működik a fényképek alkalmazás 1903-as verziónál, lehet a képek között lapozni stb.

(#102280) KMT válasza Apollo17hu (#101079) üzenetére


KMT
addikt

Szia!

Lett erre megoldásod? Ugyanezt tapasztalom én is egy ideje. Persze újraindítás után jó, csak aztán eszi valami a memóriát.

(#102281) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tudtok normális Ebook readert ami tud mobi, epub, pdf-et is olvasni fájlból, és nem kell szórakozni saját library létrehozásával?
Köszi! :R

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102282) vlevi válasza Micsurin (#102281) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sumatra pdf

(#102283) Micsurin válasza vlevi (#102282) üzenetére


Micsurin
nagyúr

DjVu!
Végre nem kell konvertálni.
Köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#102284) Geth válasza Exodius (#102273) üzenetére


Geth
addikt

ha már nehezen megy a Microsoft-nak az operációs-rendszer írás
Ez honnan jött?

(#102285) Exodius válasza Geth (#102284) üzenetére


Exodius
őstag

Nem olvasol cikkeket bármelyik update-ről, ami kijön a kezeik közül?

[ Szerkesztve ]

(#102286) Geth válasza Exodius (#102285) üzenetére


Geth
addikt

Inkább saját élményekre alapozok, elsősorban :)
Van elég rendszer a kezeim között, eddig nem panaszkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#102287) Exodius válasza Geth (#102286) üzenetére


Exodius
őstag

Rendben van. Nekem ugyan szokott vele problémám lenni, de annyira nem drasztikus. Legalább is annyira nem, hogy ne tudná megoldani egy újratelepítés. :)

(#102288) pzstm


pzstm
titán

Végre hivatalosan is mesélt a Microsoft a 19H2-ről, ami leginkább a régi idők Service Pack-jához hasonlítható első ránézésre:

Announcing Windows 10 Insider Preview Build 18362.10000 (19H2)

Evolving Windows 10 servicing and quality: the next steps

Jelenlegi tervek szerint szeptemberben érkezik is, annyira észrevétlenül, mintha havi keddi frissítés lenne ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#102289) Patrick


Patrick
addikt

Az üdvözlő képernyő nektek is homályos? Mintha savmart üveg mögött lenne a háttérkép. Eddig jó volt, de ezzel a frissítéssel megváltozott, nem lehet beállítani?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#102290) betyar1974 válasza Patrick (#102289) üzenetére


betyar1974
senior tag

Talán segít a link, hacsak nem tud Valaki jobbat

[ Szerkesztve ]

(#102291) Bodz válasza Patrick (#102289) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mindenkinél ilyen. Elvileg ez megoldás (nem próbáltam).

[ Szerkesztve ]

(#102292) TRob1 válasza Bodz (#102291) üzenetére


TRob1
veterán

Gyakorlatilag is (próbáltam). :)

(#102289) Patrick:
Ez nem hiba, ez új "fícsör"! Mondjuk az értelmetlenebbik fajtából.
Blur effect van rajta.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#102293) Patrick


Patrick
addikt

Köszi mindenkinek! :R

Agybajt kapok az ilyen frissítéseiktől, hatalmas újítás volt. :DDD

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#102294) #86564352 válasza pzstm (#102288) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az jó, ha gyorsabb lesz a frissítési folyamat. A minőséget majd meglátjuk, nálam az egy éves áttetszőség bug, animáció bugok és a többi lesz a mérce mennyire adnak a minőségre, ha ilyen egy perc alatt látható bugokat benne hagynak akár egy évre is.

(#102295) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Hétvégén egy kis somogyi faluban voltam, és a boltban vásároltam. Teleszedtem a kosaram és odamentem a pénztárhoz. A pénztáros nem dolgozott, a monitort bámulta, ahol Windows 10 frissítés futott éppen. A monitoron a szokásos százalék, és a ne kapcsolja ki a számítógépet stb. szöveg. Csigalassúsággal ment az update, a sor pedig csak egyre nőtt, ahogy szegény pénztáros hölgy kétségbeesése is. 20-25 perc telt el, a vásárlók jó része már visszapakolta az árut, én is elmentem közben egy másik boltba bevásárolni, és visszafelé benéztem, mi a helyzet. Még mindig tartott a frissítés, kb. már 50-60 perce. Közben szegény eladók egy majdnem lemerült aksijú kézi árleolvasóval olvasgatták az árukat, meg szaladgáltak a polcokhoz nézegetni az árcédulákat, és papír-ceruzával adták össze a tételeket. :) Kérdeztem az eladót, hogy lett-e újraindítva a gép, mert elvileg munka közben nem lenne szabad frissítésbe kezdenie egy operációs rendszernek. Azt mondta, nem, nem indította újra, ami életszerűtlen is lett volna, hiszen folyt az elárusítás. Volt esetleg áramkimaradás? Nem, nem volt. Nem tudja mitől, de belekezdett ebbe a frissítésbe a számítógép.

Nem tudom, meddig tartott végül a kálvária, el kellett jönnöm.

1.: Hogyan történhet meg egy ilyen hiba? Milyen beállítás vagy bug esetén indulhat be munka közben egy frissítés, ha nincs újraindítva a gép és áramkimaradás sem volt?
2.: Többször olvastam már hasonló történeteket nagyon rosszkor, kérés és engedély nélkül végbement hosszú frissítési folyamatokról, aminek jó része biztosan beállítás-probléma, de..... Ha ezt egy elcseszett beállítás, egy hozzánemértő rendszergazda okozta is, akkor is egy operációs rendszer miért enged ilyen elcseszett beállítást alkalmazni, ami ellehetetleníti hosszú-hosszú időre a munkát, és nagy károkat tud okozni?
3.: Kérdezte tőlem a pénztáros hölgy, hogy vajon kikapcsolhatja-e a gépet a frissítés közben, habár a képernyőn ott a figyelmeztetés, hogy ne. Otthon megtettem volna, neki azonban az adott helyzetben nyilván nem mertem azt mondani, hogy kapcsolja ki, mert nem tudom, mi lehet ennek a következménye. Mi történt volna, ha frissítés közben kikapcsoljuk a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#102296) TRob1 válasza liszi70 (#102295) üzenetére


TRob1
veterán

Én csak arra tippelek hogy ilyen helyeken mindig mindenki csak siet haza meló után, ezért folyton csak halasztgatták a frissítést. Aztán egyszer lejárt az idő, és nem lehetett tovább halasztani...

ui: Kezdetektől használom a win10-et több gépen is, még SOHA nem történt velem olyan hogy csak úgy elkezdett volna frissíteni miközben valamit csinálok. Igaz, én nem is halasztgattam soha.

¤ R'n'R ¤

(#102297) Kékes525 válasza liszi70 (#102295) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Mert a rendszergazda hanyag volt. Lehet szabályozni a Frissítés időpontját.

2. Mert nem lehet felkészíteni a totálisan hozzá nem értőkre. Egy rendszergazdának ezt tudnia kell. Nem igazán tudom, hogy te milyen lehetőséget választanál, ami ilyet nem okoz, de mindenki másnak is megfelel.

3. Attól függ, hogy hol tartott a frissítés. Lehet, hogy rendszer-visszaállítást kellett volna csinálnia, mert eljött volna a halál (kék színben :D).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102298) Cs1csó válasza liszi70 (#102295) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 TRob1

SOHA nem csinál ilyet a Windows. Olyat csinál, hogy mondjuk sietnél és a gépet is vinnéd mondjuk mert Notebook és leállítod és leállítás közben elkezdi frissíteni magát vagy akár olyan is, hogy bekapcsolás után. De hogy aktív munkamenet közben olyanról nem tudok.

Valószínűleg tényleg az lehetett, hogy egyszerűen a végletekig halasztották a frissítést, lehet a gép SOHA sem volt leállítva mindig csak altatva stb. és ez lett az eredménye.

(#102299) King Unique válasza liszi70 (#102295) üzenetére


King Unique
titán

Itt ugye nem derült ki, hogy milyen Windows 10 verzióról és kiadásról van szó, pontosan milyen frissítés történt, rendszeresen frissítve volt-e rendszer, vagy hetek, hónapok óta nem, stb. De az a leírtakból kb. elég nyilvánvaló, hogy nem lehetett ott semmi komoly felügyelet, rendszergazda meg ilyesmik, láthatóan nem álltak a helyzet magaslatán... Aztán 1 db havi összesítő frissítés telepítése normál esetben nem tart 1 óráig, max. egy komplett build upgrade. Ha itt az előbbi ment ilyen döcögősen, akkor ki tudja milyen ergya, lassú hardveren, lassú internetkapcsolat mellett, stb...

"egy operációs rendszer miért enged ilyen elcseszett beállítást alkalmazni"

Szerinted miért vannak az egyes frissítések, csak dísznek, meg hogy azokat egyáltalán ne kelljen előbb-utóbb telepíteni? Szerinted az OS honnan tudja azt minden egyes pillanatban, hogy neked éppen pontosan mikor aktuális egy frissítés? Szerinted miért van az aktív időszak, frissítések késleltetése stb., hogy szükség esetén meg tudd neki mondani, mikor akarsz / nem akarsz frissíteni? Szerinted normális helyeken, ahol van megfelelő rendszerfelügyelet, netán mindig munkaidőben megy a frissítés kontrollálatlanul? Ha vannak elérhető frissítések és ha már a kontrollálásra, a halasztás beállítására nem voltak képesek, akkor a frissítést miért nem tudták a boltban kezdés előtt, vagy előző nap elintézni, mert ugye vélhetően nem pont akkor lett kiadva és jelent meg a Windows Update-en?

[ Szerkesztve ]

(#102300) Kékes525 válasza King Unique (#102299) üzenetére


Kékes525
félisten

Az oka az ehhez hasonló történéseknek, amelyeket én is tudnék garmadával írni, az, hogy a magyarok számítástechnikai kultúrája rendkívül alacsony. Oka pedig a rossz általános iskolai és középiskolai oktatásban van. Kevés a jól felkészült tanár, kevés az óraszám és elavult a géppark.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.