Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103501) Lauda válasza dethroner (#103500) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#103502) Doky586 válasza dethroner (#103500) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen.

(1 hónapig amíg kipróbálod mindenképp, utána pedig ha tetszik veszel hozzá neten kulcsot, vagy a win7-8 as kódjával aktiválod)

[ Szerkesztve ]

(#103503) CirrMee válasza dethroner (#103500) üzenetére


CirrMee
addikt

A letöltött telepítőt tárolhatod, használhatod, de nem itt lép be a jogtisztaság fogalma. Az majd használatkor jelentkezik, amikor a vásárláskor kapott kulccsal aktiválod.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#103504) CirrMee válasza Doky586 (#103502) üzenetére


CirrMee
addikt

1 hónapig amíg kipróbálod mindenképp

Értem azt, hogy egy hónapig elketyeg, de ez konkrétan hol van leírva a licensz szerződésben...?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#103505) csixy válasza dethroner (#103500) üzenetére


csixy
addikt

Ráadásul a Wintogo is ugyanúgy lehet aktivált, vagy nem aktivált mint a sima telepítés, magyarán neki is kell valamilyen alap ami alapján beaktiválódik, avagy nem és ráadásul ez attól is függhet, hogy éppen melyik vasba dugtad be, ha oem kulccsal volt csak beaktiválódva. .... én a wintogo telepítésemtől emiatt megszabadultam és a pendrájvot már más célra használom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#103506) King Unique válasza dethroner (#103496) üzenetére


King Unique
titán

Már megtettem, linkeltem hol és mit kell beállítani, nálam is nyilván olyan. Viszont inkább te tehetnéd meg azt, hogy a mellékelt screenshotod alapján nem a boot kiválasztása, hanem az alatta lévő kép tulajdonságainál keresed a Windows To Go beállítást, mint már már le volt írva egyszer... Ami értelemszerűen akkor fog megjelenni, ha be van tallózva a W10 ISO és az szerepel a boot kiválasztása résznél, valamint csatlakoztatva a célmeghajtó (pendrive). Ha ezek teljesülnek, akkor márpedig működnie kell. Ha nálad nem, akkor ott nem stimmel valami, vagy a korszerűtlen W7-es alap a gond... Az utóbbi esetben viszont kipróbálható akár más program is ilyen célra, mint pl. az AOMEI, WinToUSB stb.

Az eredeti célra pedig nyilván jó lehet a WTG is, úgy kipróbálni a laptopon a Windows 10-et, ha csak emiatt nem akarod élesben telepíteni. Viszont ha egy gyengébb eresztésű pendrive-val próbálkozol, ami tud ilyen 100/10, vagy még annyit se olvasást-írást, akkor nem kell meglepődni, ha nem lesz túl gyors a működés pendrive-ról. Ellenben egy gyorsabb modellnél, vagy pláne külső SSD-nél már nyilván nem téma ez, ahogyan egy gyorsabb külső HDD-nél is kevésbé.
A másik lehetőség meg az, ami az előző válaszban már le volt írva. A mentésből a lemez törlése után is visszaállítható 1:1-ben a korábbi állapot, vagyis emiatt nyilván nem kell parázni. Mármint ha a W10 "tiszta" telepítése a cél, mert elvileg akár az in-place upgrade is megoldható a fájlkezelőben a W10 ISO felcsatolásával, majd ott a setup.exe futtatásával, vagy az MCT-vel megoldva. Ahol sikeres upgrade után szintén lesz Windows.old mappa és szintén lesz lehetőség a gépházban 1:1-ben visszaállni az előző rendszerre. De ha már tesztelés, akkor célszerűbb inkább az előbbit, vagyis a 0-ról telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#103507) Cs1csó válasza dethroner (#103500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha azon a gépen jogtiszta Windows 7 volt akkor igen, és előbb ments a mostanit és utána tiszta telepítés ez a legbiztosabb ahogy írtam már és ahogy mások is írták.

(#103508) King Unique válasza andreas49 (#103499) üzenetére


King Unique
titán

Itt eleve nálad nem stimmel valami, esetleg lehet egy túlbuzgó védelmi szoftver blokkolása zavar be, mert normál esetben ott választhatónak kell lennie a letöltésnek is. Sőt, ehhez még csatlakoztatott célmeghajtó sem kell, az ISO-t máshonnan betallózni pedig nyilván nem.

(#103509) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Láttam egy bizonyos webhsopban, Microsoft Windows 10 Pro, 64-bit, Magyar nyelvű, OEM kiadást és Microsoft Windows 10 Professional, 64-bit, Magyar nyelvű, OEM kiadás, Gyors aktiválás, elektronikus licenc

Ezekről mi a vélemény,mennyi a működési idejük ?? :U

(#103510) CirrMee válasza tomaszka88 (#103509) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha pár ezres, akkor a megfelelő válasz: majd megtudod, ha használod.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#103511) BullZeye


BullZeye
veterán

Küldenék egy SSD-t rokonnak, aki nem ért hozzá, és telepítenék neki elő egy windows 10-et, erre van jó módszer, hogy kb olyan legyen mint az OEM gépekben a preload windows? Next Next Finishel tudja befejezni, de ne kelljen neki windows 10 pendrive már?

(#103512) King Unique válasza King Unique (#103508) üzenetére


King Unique
titán

Ehhez még annyit, hogy akkor lehet reális még a nálad lévő állapot, ha offline vagy, vagyis inaktív az internetkapcsolat. Akkor csak a kiválasztás lehetősége lesz ott, de ez nem meglepő, mert offline módban nyilván nincs mit letölteni. Viszont ha online vagy, a repülési üzemmód stb. sem aktív, akkor normál esetben nyilván lennie kell letöltés lehetőségnek is.

(#103513) BullZeye válasza BullZeye (#103511) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy ha felrakok neki egy aktiválatlan Windows 10-et és belépek asztalig, és ő berakja az ő gépébe, akkor az működni fog, nem lesznek anomáliák?

(#103514) dethroner válasza King Unique (#103506) üzenetére


dethroner
veterán

Kérlek mutasd már meg hogy hol hibázok és hol van a WTG lehetőség, mert már agyf@szt kapok a kioktató stílusú, csak a linkek mutogatásával megtámogatott hozzászólástól. Csinálj egy screenshot felvételt a saját monitorodról, amin ez a funkció aktív. A pendrive-om nem szar, usb 3-as trnascend, kb 3 perc alatt csinált rá az iso-ból boot eszközt a rufus.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103515) Cs1csó válasza dethroner (#103514) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hagy ezt a fenébe: SIMA TISZTA TELEPÍTÉS PENDRIVE-RÓL, kizárt, hogy ne fusson azén a gépen hiba nélkül a Windows 10.

(#103516) Taci válasza BullZeye (#103513) üzenetére


Taci
addikt

Megoldható, persze. Itt elég sok infó le van írva a témáról.
Ha kérdésed lesz, kérdezz bátran, segítünk. :)

(#103517) dethroner válasza Cs1csó (#103515) üzenetére


dethroner
veterán

Én hagyom, el is engedném már, csak zavar hogy hülyének néznek. Nem értek hozzá ez tény, vállalom. De olvasni tudok és meg tudok találni 2 lenyíló fül valamelyike mögött egy Windows to go szöveget.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103518) Taci válasza cooi11 (#103495) üzenetére


Taci
addikt

Nem tudom, ahhoz legalább egyszer el kellene indítanom. :DDD
Bár várj, a Chrome-ot azzal szedtem le. De az már régen volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#103519) Dragon3000 válasza dethroner (#103514) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igaz én windows serverrel néztem, mert csak abból van most image a gépen:

Leszedtem gyors egy win10-et:

[ Szerkesztve ]

(#103520) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ha jól olvastam a topikot, akkor ha egy Windows 8-al előtelepítetten vett gépre most először raknék Windows 10-et, akkor van esély rá, hogy a legfrissebb Microsofttól leszedett ISO-fájlból készített telepítő kiolvassa a BIOS-ból az OEM kulcsot (gondolom egy régebbi HP előtelepített gép is ilyen kulcsos, ha egyszer előtelepített volt) és szépen felmegy gond nélkül, hiába elvileg már nincs akciós Windows 10 frissítés nemde a végén szépen aktiválva magát?

(#103521) dethroner válasza Dragon3000 (#103519) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor nem tudom, nálam tényleg nem jelenik meg az a legördülő. Egyszerűen nincs :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#103522) Lauda válasza csubuka (#103520) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ha olyan verziot telepitesz, amilyen a win8 licenc.

(#103523) BullZeye válasza Taci (#103516) üzenetére


BullZeye
veterán

Beleolvastam, ha jól értem, ehhez kell fizikai elérés a géphez, csinál egy képfájlt ami jó minden eszközre, de a HDD/SSD végig az adott gépben van település közben. Ez inkább arra jó, hogy előtelepített programokkal együtt kerüljenek a gépekre, de a folyamat maga ugyanaz mintha berakna egy pendriveot és telepítene W10-et.

(#103524) csubuka válasza Lauda (#103522) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

Jól hangzik :)

(#103525) Taci válasza BullZeye (#103523) üzenetére


Taci
addikt

Persze, a legegyszerűbb az lenne, ha pendrive-ról bootolná a telepítőt, aztán pár kattintás után már futna is a rendszer a gépén. De ha ez nem opció, akkor a képfájlt kell az SSD-re "másolni", így amikor azt az ő gépébe teszi, olyan, mintha frissen telepített rendszert indítana - mert valóban azt indít.

(#103526) King Unique válasza dethroner (#103514) üzenetére


King Unique
titán

Ha most ez a helyzet és az előző válaszban említett feltételek teljesülnek, akkor viszont egyértelmű a probléma oka = Windows 7 gazda rendszer... Ugyanis ezek szerint a 7-esnél többek között még ez sem támogatott normálisan, legalábbis egyes programok használatánál és modernebb Windows szükséges hozzá = 8.1, 10. Az utóbbiaknál pedig nyilván működik is, mint azt nemrég más is szemléltette és egyébként nálam is olyan Windows 10-en. Ez esetben elnézést, hogy ez az infó az elején lemaradt, azzal megspórolhattuk volna a felesleges köröket. Ilyen felállásnál akkor max. az előző válaszban említett egyéb programokat lehetne megpróbálni a WTG-hez, már ha azoknál nem lesz hasonló gond a 7-es miatt. Vagy másik lehetőség az, ami az előző válaszban van leírva.

Az, hogy USB 3.0-s a pendrive, az egyébként még önmagában kb. semmit nem jelent sebesség szempontjából, sőt ezeknél az USB 3.1 és újabban az USB 3.2 sem olcsó módon Gen 1 és Gen 1x1 alapon... Meg gondolom USB 3.0 alapon nem egy ilyen, komolyabb sebességű pendrive-ról, meg nem is pendrive-szerű külső SSD-ről (példa) van szó még komolyabb értékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#103527) csubuka válasza Lauda (#103522) üzenetére


csubuka
addikt

Még az is lehet, hogy automatikusan a BIOS-ból való kulcs kiolvasásnál detektálja, hogy milyen verzióhoz való a kulcs és csak azt hagyja felrakni nem?

Itt egyesek panaszkodtak is a topikban, hogy ők retail kulcsos más Windows 10 verziót akartak volna, mint amihez az OEM kulcsuk volt és gányolni kellett valamit, hogy az menjen...

Csak azért mert Édesapámnak kell majd ezt megcsinálnia az én leírásom alapján és minél egyszerűbb annál jobb :)

(#103528) Bertiee válasza Taci (#103487) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R Végül is megoldódott, de máshogy. Amit leírtál nekem kissé bonyolult, ezért készítettem Rufusszal egy bootolható pendrájvot, hogy majd újrahúzom a windowst, de nem fogadta el mint bootolható formátumot - valószínűleg rosszul paramétereztem. A biosban kikapcsoltam a fastbootot, gép újraindítva, és bejött a normál bejelentkezés. PIN-el beléptem, és az ATI uninstaller progi ablaka fogadott , hogy indítsam SAFE módban a windowst. Persze nem indítottam úgy.

Azóta sem tudom mi hozta vissza a normál módot, de az biztos hogy a safe móddal van valami gigszi, mert miután után lejött a 1903-as frissítés, próbáltam egy safe módot hálózati kapcsolattal (F5) és akkor is a korábbi képen látott hálózati kapcsolat nélküli safe mód indult el. Viszont ebből egy egyszerű újraindítással vissza tért normál indításba.

Ja és egy kis érdekesség. Szívfájdalmam volt, hogy a GTA5 állandóan kifagy a kéz alól vett RX 580-ammal. Néha más játékok is kresseltek, de a GTA 20-60 másodperc játék után mindig. A VGA-ra gyanakodtam és visszasírtam a korábbi Nvidia GTX 950-et, mert azzal soha nem volt baj, tette a dolgát csendesen. A mai próba után egy felugró ablak figyelmeztetett, hogy kevés a virtuális memória. A 8GB RAM mellé min 2000- max 6000 volt beállítva. Átállítottam asz SSD -C meghajtóra min 8000 max 16000 Mb-ot, és lőn csoda, 10 percig reccenés nélkül ment a GTA5. (nem volt több időm próbálni, azért addig :) ) Nem, gondoltam volna, hogy ennyire fontos a virtuális memória mennyisége. Bennem még az maradt meg, hogy annó olvastam, 8 GB ram mellett akár ki is kapcsolható... :F

[ Szerkesztve ]

(#103529) t72killer válasza Kékes525 (#103483) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, ezekszt meghibásodott a fájl, letöltöm újra:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#103530) tomaszka88 válasza CirrMee (#103510) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

A pár ezresről van szó, van valakinek valamilyen tapasztalata ?

(#103531) Taci válasza Bertiee (#103528) üzenetére


Taci
addikt

Örülök, hogy megoldódott. :)

(#103532) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

a kérdésem az, hogy lecseréltem a 150 Mb/s -os wifi routert 450-esre....ilyenkor kell valamit állítanom a win-ben?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#103533) Geth válasza xy.zsolt (#103532) üzenetére


Geth
addikt

Nem hiszem, hogy a router csere befolyásolná a Windows-t, Te máshogy gondolod?

(#103534) Cr00py válasza xy.zsolt (#103532) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nincs köze hozzá, nyugodtan cserélheted. Persze csere esetén az új routert be kell konfigurálni. Ha azonos márka, akkor a legtöbb esetben egy cfg import/export a legegyszerűbb megoldás erre, persze ez sem garancia a beállítások 100%-os "átmentésére" , ellenőrizni kell mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#103535) #77646080 válasza xy.zsolt (#103532) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nem, a Windows-ban semmi teendőd sincsen emiatt. Bedug, örül. :)

(#103536) Toth_Jani válasza xy.zsolt (#103532) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ez esetben gondolom Laptopon használod, így ha a WIFI adapter bírja benne akkor gyors lesz, ha nem akkor úgy marad.
Vezetékes kapcsolatnál pedig nagyon számít hogy csak 100 megás vagy Gigabites portok vannak az eszközön, de állítani nem kell semmit.

[ Szerkesztve ]

(#103537) pube111


pube111
senior tag

Hogy lehet egy hdd ről átmásolni a windowst ssd re? A hdd n a win10 nek van 3 particiója, plusz van egy linux swap, és egy a linux system. Ezekből csak a win kellene. Klónoztam a 3 win particiót az ssd re acronis disk directorral, de nem indul el. Azt írja, hogy javításra van szükség.
Hogy kell javítani?
A hdd n induláskor a grub jön be, onnan indul a 2 os.

[ Szerkesztve ]

(#103538) Toth_Jani válasza pube111 (#103537) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Pedig elvileg jól csináltad, esetleg nézd meg a BIOS-ban hogy az SSD legyen a rendszerindító meghajtó, ha ott jó akkor a klónozó program beállításainál próbálkozz.

(#103539) pube111 válasza Toth_Jani (#103538) üzenetére


pube111
senior tag

Megcsináltam gparted el is, ugyan az a perticiok beállítása. Biztos az a baj, hogy a hdd n a grub bootol, az ssd n meg az a particio nincs ott. De valahogy csak rá lehet venni a wint hogy bebootoljon.
hdd
ssd
hiba

[ Szerkesztve ]

(#103540) mezis válasza #77646080 (#103535) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az új WiFi router AP-jének SSID-je azonos a régi routerével, akkor lehet, hogy a kliensből el kell távolítani azt a korábbi routerhez "beégetett" kapcsolatot.
Jobb a békesség, legalább 1 karakterben legyen különböző az új AP-k SSID-je.

mezis

(#103541) Döglött Róka válasza pube111 (#103537) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csak hogy beleköhintsek, az OS disk klónozást az MS nem támogatja. Nincs is nagyon sok értelme desktop-on, tekintve hogy egy telepítés max 30 perc, felhőn ott a desktop konfig a fontos adataidat meg gondolom nem os disk-en tárolod.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#103542) Lauda válasza Döglött Róka (#103541) üzenetére


Lauda
félisten

Minek a telepítése max 30 perc?

(#103543) Cs1csó válasza Lauda (#103542) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#103544) xy.zsolt válasza Toth_Jani (#103536) üzenetére


xy.zsolt
őstag

köszönöm a válaszokat. Csak arra gondoltam hogy az eszközkezelőben, hálózatikártyán esetleg állítanom kellhet a "g"-t vagy "n" -et...de akkor hagyok mindent ahogy van

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#103545) pube111 válasza Döglött Róka (#103541) üzenetére


pube111
senior tag

Nem támogatja !?
Biztos nem veszek egy windowst hdd csere miatt.
Azért azt a 30 percet mindennel együtt megnézném. :)

(#103546) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap megszenvedtem egy ideapad 310 újratelepítésével, gpt probléma. Érzékeny adatok miatt nem bírtam törölni a particiókat, így csak azt bántottam amin a windows volt előtte is. Rufussal addig próbálkoztam, hogy egyszer csak sikerült olyan flasht létrehoznom, amiről nem problémázott telepítésnél. Fel is települt. Na azóta van egy kis probléma bekapcsolásnál, amit szeretnék megszüntetni - eltüntetni. Mégpedig ezt:

Mi a teendőm, hogy ez eltűnjön és csak "simán" bekapcsoljon a gép?

Baggio

(#103547) t72killer válasza Döglött Róka (#103541) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez azért elég pucér rendszer esetén áll csak meg, ha semmi utánigazítás-igényed (csoportházirend/registry megregulázás és hasonlók) nincs.

Más: kicsit frissítettem az USB-s telepítőkészítéses postomat. Lehet lassan törölnöm kéne a win8-as részt...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#103548) Toth_Jani válasza pube111 (#103545) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha van időd gyere és nézd meg, Win 10 + Office + Chrome belefér 30 percbe, M.2 SSD-vel, persze aki rengeteg programot telepit és nem a portable változatokat használja annak tovább tart. :)
Baggio04
Parancssorba beírod hogy msconfig és a rendszerindítás fülön kigyomlálod ami nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#103549) Lauda válasza Toth_Jani (#103548) üzenetére


Lauda
félisten

Egy komplett rendszert (ami nem egy ilyen full alap) pedig pár perc alatt visszaklónoz a macrium. A régebbi mentéseket lehet törölgetni is, szóval még kb helyet sem foglalnak.

(#103550) Baggio04 válasza Baggio04 (#103546) üzenetére


Baggio04
aktív tag


Innen törölhetem és megkapom a várt eredményt?
Azt olvastam azért maradt meg, mert az előző winnek nem lettek törölve azok a kis partíciói amit használt.
Nem akarok elhamarkodottan rámenni a törlésre, mert ott van majdnem 250 giga adat, és ha megint szívózik a telepítéssel (ha oda jutnék) akkor az nagy probléma lenne,
Üdv

szerk:
Toth_Jani
Akkor jó helyen kötöttem ki és mehet a törlés ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Baggio

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.