Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102751) King Unique válasza zoltannagy (#102734) üzenetére


King Unique
titán

Vannak az alább linkelt említett hibaüzenetre általános megoldási javaslatok, azokat is ki lehetne próbálni, ha eddig nem történt meg. Meg lecsekkolni a letöltött ISO-t és a pendrive-ot is, szükség esetén kipróbálni akár másikkal is telepítést. Sőt, akár másik Windows 10-verzióval is, vagyis ha az aktuálisnál (1903) rendre az említett probléma van, akkor próbáld a 1809-essel, amit pl. a TechBench weboldaláról is le lehet tölteni. A gyári recovery lehetőség meg szép és jó (már ha van és működik esetedben egyáltalán), de az rendszerint úgysem az aktuális Windows 10-verziót tartalmazza, hanem régebbit. Ha sikerül is visszaállítani, akkor jó eséllyel upgrade-elni kell egy újabb verzióra. Ha másik Windowszal, netán másik platform rendszerével előtelepítetten érkezett a laptop, akkor arra visszaállítani meg nyilván nem sok értelme van, ha közben eleve W10-et akarsz rajta használni.

(#102752) zolee001 válasza zoltannagy (#102747) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor ezt a gépet Win8 cal adta el a HP amit lehetett upgradelni 10 -re és most is müködni fog,ez a jogi oldala a dolognak
Azt mondtad,hogy gyárialg Win10 volt rajta de kiderült mégsem,igy ha még létezne is rajta Recovery akkor a géppel eladott oprendszert telepitené vissza.(gondolom win 8 cat)

A problémáddal nem jutunk elöbbre mert te most szeretnél windows 10 zet telepiteni amibe beledöglik a gép az okát pedig igy egy forumon keresztül nem fogjuk kideriteni

Megprobálhatod a 1809 es buildet telepiteni rá ,hátha

(#102753) zoltannagy válasza King Unique (#102751) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Rendben, köszönöm a válaszaitokat!

Megpróbálok feltenni egy korábbi Win10-et rufus-al és remélem felmegy...
UP: Nincs rajta Recovery ez így igaz illetve eredetileg 8 volt rajta de frissítettek 10-re és Én már így vettem meg Win 10-el.

[ Szerkesztve ]

(#102754) King Unique válasza Nkboy (#102714) üzenetére


King Unique
titán

Lomtár, lapozófájl, rendszer-visszaállítás, új tartalmak mentési helyének módosítása?

Aztán a fájlkezelőben a rejtett és az operációs rendszer védett fájljainak mutatása be van kapcsolva, gépházban a tárhelyhasználat, külső programok (SpaceSniffer, TreeSize, WinDirStat) mit mutatnak, mi foglalja a helyet?

Az pedig nyilván amúgy sem reális, hogy egyáltalán nincsen rajta semmi, mert biztosan van egy System Volume Information és jó eséllyel $Recycle.Bin rejtett mappa is, amelyek mérete és tartalma a jelen esetben érdekes lehet.

(#102755) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Rufus-al csináltam telepítőt de most meg nem látja a gép a pendrivet.

Máshogy kell beállítanom az ISO képhez a telepítést vagy mit rontok el?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=896pendrive.jpg

(#102756) zolee001 válasza zoltannagy (#102755) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom UEFI-s a gép igy a Rufust állitsd UEFI-re és ugy csináld meg a telepitöt

(#102757) zoltannagy válasza zolee001 (#102756) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm, csinálom :R

(#102758) Doky586 válasza Nkboy (#102748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A válasz ott a #102727-ben. Mutasd azt a treesize screenshotot.

Persze az is lehet hogy összeomlott a filerendszered valamitől. Akkor adatmentés..

(#102759) zolee001


zolee001
őstag

Windows server devices failing to boot with error 0xc0000001, Microsoft is working on a fix

Remélem jövö héten az Inspire konferencián a WU Team kimegy a szinpadra az Insider Team-el együtt és jelenlévök megköszönhetik nekik a fantasztikus munkát (egy 9mm es golyoval)

(#102760) King Unique válasza zoltannagy (#102755) üzenetére


King Unique
titán

Ez az opció MBR | NTFS | aktív partíció beállítást használ, ellenben főleg laptopoknál UEFI-s bootolásnál és telepítésnél a FAT16/32 fájlrendszerszer a támogatott az ehhez használt pendrive-on. Vagyis egyik opció, hogy legacy (CSM) mód szerint telepítesz, oda jó ez a beállítás. Ha UEFI szerint akarsz, akkor a Rufus 2.X verziójánál a legördülő menüben vagy az MBR-UEFI (MBR | FAT32 | aktív partíció), vagy az GPT-UEFI (GPT | FAT32) beállítást választod, illetve a 3.X verzióknál az utóbbit.

(#102761) zoltannagy válasza zolee001 (#102756) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Nos, átállítottam, "MBR és UEFIS gépekre a pendrivet látja de a képfájlt meg nem.
A BIOS beállítás, oké így?

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=614IMG_20190713_145247.jpg

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=978IMG_20190713_145253.jpg

UP:
Ez érdekes, most meg kihúztam a pendrivet (pedig nem telepítettem a régi Wint) véletlenül csináltam egy újraindítást pendrive nélkül és betöltött a win és aktiválva is lett, esküszöm nem értem...

(#102762) #86564352 válasza current (#102712) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nincs ilyen lehetőség. Az mindenképpen digitális. Ha analóg óra kell, a start menü csempés részre letölthetsz egyet az áruházból.

(#102763) Yeffy válasza Yeffy (#102672) üzenetére


Yeffy
veterán

Remek. Ma is okosabbak lettunk. clap

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#102764) zolee001 válasza zoltannagy (#102761) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor probléma megoldva:-)

(#102765) Nkboy válasza Doky586 (#102758) üzenetére


Nkboy
senior tag

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102766) zoltannagy válasza zolee001 (#102764) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Az igaz de, kíváncsi lettem volna, hogy mi volt a gond vagy mitől jött helyre :)
Az eredeti HDD-t meg az optikai meghajtó helyére teszem be ha megjön Alirol, de azt inkább már az asztali PC-n fogom előtte inkább megformázni.
Köszönöm a segítségeteket és a linkeket, hasznos volt és a régi Win beszerzési helyet!

(#102767) Nkboy válasza Nkboy (#102765) üzenetére


Nkboy
senior tag

Elnézést, kifutottam a szerkesztési időből.

Ott vannak a dolgaim, csak hol? :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102768) Doky586 válasza Nkboy (#102765) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ha kellenek róla az adatok (és senki nem viccelt meg valami adatrejtő progival) akkor kezdhetsz adatmentő program után kutatni (pl recuva), adatmentés másik fizikai meghajtóra majd utána újraformázni..

(#102769) Nkboy válasza Doky586 (#102768) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszönöm! Senki nem viccelt meg, csak én használom a gépet?

Amúgy mi történhetett?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102770) King Unique válasza Nkboy (#102767) üzenetére


King Unique
titán

A két screenshot eleve ellentmondásos, a TreeSize szerint nincsen rajta semmi, max. az alap, rejtett rendszermappák. Ellenben a Windows tárhelyelemzője szerint meg igen, képek, videók stb., úgy már stimmel a 27 GB körüli foglalt terület.

Nem lettek egyes mappák átirányítva, az alapértelmezett mentési helyek piszkálva? Ez az E meghajtó csak egy külön partíció, vagy külön fizikai lemez, végig ebben a gépben volt, vagy előtte másik gépben szintén W10-zel használva, ott lettek rámásolva az adatok? Ha az utóbbi és ott be volt kapcsolva a gyorsindítás, majd úgy lett leállítva a rendszer, utána pedig átrakva a mostani gépbe, akkor az magyarázná, hogy miért nem látszanak a fájlok.

[ Szerkesztve ]

(#102771) peter.pap válasza zolee001 (#102741) üzenetére


peter.pap
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#102772) Nkboy válasza King Unique (#102770) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ez egy külön merevlemezen lévő partíció. A rendszer SSD-n van. Végig ebben a gépben volt. Talán egy hónapja lett újratelepítve a Windows 10,de előtte is az volt rajta. Annyi történt, hogy tegnap bekapcsoltam, és nem láttam rajta semmit. Minden más adatom megvan, egyedül ezen nem látok semmit. Fogalmam sincs mitől lehet, ötletem sincs mi okozhatta.

Ha például létrehozok egy új mappát, azt látom, de a régi dolgaimat nem.
Mindegy megpróbáljuk az adatvisszaállítást.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102773) King Unique válasza Nkboy (#102772) üzenetére


King Unique
titán

Attól még meg lehetne próbálni restartolni a rendszert, vagy eleve kikapcsolni (ha be van) az említett funkciót és úgy leállítani-indítani, majd csekkolni. Meg esetleg a jogosultságokat is, bár ha mappát enged létrehozni, módosítani, akkor nyilván van ahhoz (is) engedély. Aztán azt is meg lehetne nézni, hogy nem lett-e tárolóhelyként beállítva a HDD, mert bizonyos esetekben akár az is okozhat hozzáférési gondokat. A fájlkezelővel meg a rejtett és védett fájlok megjelenítése lehetőséget bekapcsolva kellene ránézni, nem default beállításokkal, amikor eleve nem látszik minden.

Ha az előbbiek nem oldják meg és kellenek róla az adatok, akkor marad jobb híján az adatmentés külső programmal. Majd utána a formázás, vagy a teljes újraparticionálás, végül pedig az adatok visszamásolása.

(#102774) Nkboy válasza King Unique (#102773) üzenetére


Nkboy
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Végül is sikerült visszaállítani a ''nem'' törölt fájlokat. A Recuva progit használtam, de ott is be kellett kapcsolni, hogy a nem törölt adatokat is mutassa.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102775) liszi70 válasza Geth (#102721) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az első mondatoddal jelzed, nem érthető mit és miért kérdezek, aztán válaszolsz arra, amit elvileg "nem értettél". :D

"minden egyes alkalommal a hosszabb felkeltés helyett kivárni az indulást majd utána megvárni amíg elindul a fejlesztőkörnyezet, adatbázishoz progi, webservice-hez progi, böngésző a nyitott tabokkal, stb?"

Oké, értem, te ilyen szinten dolgozol a géppel, és jól jön, hogy folytathatod a munkát. Én, és szerintem nagyon sokan nem így használjuk a gépünket. Nekem tök mindegy, hogy az az 1-2 progi ami épp kell, betöltve ott van-e egyből, vagy én klikkelek rá. :)
Én sokáig mindig teljesen kikapcsoltam a gépem, aztán átálltam az altatásra, és megkedveltem a gyors leállást és indulást. Használtam is egy jó ideig, amíg rá nem jöttem, hogy alvó módból időközönként magától is beindul a gépem. Nem igazán tudtam analizálni, hogy mitől, de a hálózati megosztásra gondolok, ami esetleg beindíthatja. Ez az egyik, ami miatt mostanában kevesebbszer altatom, inkább teljesen kikapcsolom. A másik, hogy egy pc-szervizes ismerősöm figyelmeztetett, sok baj van az alvó móddal, számos gépet hoztak be hozzá, ami alvó módból egész egyszerűen nem ébredt fel. Nem tudom, hogy van-e itt másnak ilyen tapasztalata, de ez a csávó vagy 20-25 éve ezzel foglalkozik saját üzletben, nem nyeretlen kétéves, elhiszem neki, amit mond. Ennek ellenére szoktam altatni a gépet, de most már csak akkor, amikor tényleg rövid idő múlva visszatérek.
A hibernálást nem használtam sosem, és nem tudom, hogy arra is vonatkozik-e, amit a szervizes mondott.

[ Szerkesztve ]

(#102776) Geth válasza liszi70 (#102775) üzenetére


Geth
addikt

Nekem tök mindegy, hogy az az 1-2 progi ami épp kell, betöltve ott van-e egyből, vagy én klikkelek rá.
Másnak meg kényelmesebb ahogy én is használom, ez van :)

a hálózati megosztásra gondolok, ami esetleg beindíthatja
Bizony, többek között ha nincs jól beállítva a hálózat, egy kósza WoL packet és már ébred is a gép.
Nálam nincs ilyen probléma, utoljára a HomeGroup alatt találkoztam vele, de az már a múlté.

számos gépet hoztak be hozzá, ami alvó módból egész egyszerűen nem ébredt fel. Nem tudom, hogy van-e itt másnak ilyen tapasztalata
Jelen :P az egyik gépem pontosan ezt csinálta. Egy BIOS beállítás okozta, de lehet akár driver probléma is (nagyon ritka esetben vmi hw nem támogatja). Miután kisakkoztam a beállítást, gyönyörűen működött és azóta is :)
Azért mert valaki nem akarja/tudja megoldani a problémát (és helyette kevésbé kényelmes workaroundot alkalmaz), nem jelenti automatikusan azt hogy lehetetlen, de ehhez a konkrét esetet kell ismerni.
(Nem emlékszem hogy találkoztam-e olyan géppel, amivel végül ne oldódtak volna meg az ilyen jellegű problémák.)

[ Szerkesztve ]

(#102777) ddmb


ddmb
aktív tag

1903as Windows itt-ott felébred Sleepből. Hiába állítottam a Sleep -> Allow wake timers opciót Disabled-re... valamilyen más beállítás, hogy nekem sleepben maradjon, ha abba rakom?...

(#102778) tomcat78


tomcat78
őstag

Erre valaki:[link] :U

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#102779) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, adott egy Lenovo G720 (G700 ideapad család) notebook amiben van egy 1TB-os HDD és az optikai meghajtó helyére be lett téve egy Kingston A400-as 240GB-os SSD.

Az a gond, hogy ha UEFI-ben elkészített telepítőt dugunk a gépbe akkor fel tudjuk telepíteni de indításnál hiába vana BIOS-ban miden UEFI-re állítva - letiltott vagy engedélyezett secure boot mellett is - nem töltődik be a Windows mert nem találja.

Ha Legacy-ra állítjuk és Legacy-s - BIOS MBR - pendrive-os telepítést indítunk akkor pedig azt írja, hogy erre a kötetre nem telepíthető mert a BIOS-ban a lemezhozzáférést engedélyezni kell (secure boot ki-be mellett is ezt csinálta)

Kicsit belefáradtam, lehet nem voltam a leírásban pontos esetleg holnap tudok pár képet lőni a bios-ról hogy mi hogy van, ha esetleg kellene.

SŐT még azt is csináltuk, hogy a HDD-t kivettük és a helyére tettük be az SSD-t de úgy sem sikerült.

tomcat78

HA nem jött még érdemi válasz: csinálj egy tiszta telepítést, kezdésnek ne tegyél fel manuálisan pl. chipset és hasonló driver-eket hagyd a Windows-ra kivétel: VGA és audio driverek.

[ Szerkesztve ]

(#102780) liszi70 válasza Geth (#102776) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azért mert valaki nem akarja/tudja megoldani a problémát (és helyette kevésbé kényelmes workaroundot alkalmaz), nem jelenti automatikusan azt hogy lehetetlen"

Te nem vagy átlagos felhasználó. Neked vagy ez a munkád, és az év szabadságokkal mínuszolt összes napján ezzel foglalkozol, vagy megszállott hobbipécés vagy, akinek az élete jelentős részét ez tölti ki. Naná, hogy nálad minden jól működik, mert kiismerted a rendszer minden apró elemét. De a felhasználók 99,9%-a nem ilyen, és az életük csak nagyon kis részében tudnak, akarnak ezzel foglalkozni. Például, amíg én megtalálnám azokat a beállításokat a hálózati megosztásban (vagy másban), amik biztosítják, hogy az alvó gép ne induljon el magától, és véletlenül se ragadjon be a gépem az alvásba, annyi idő és energia ráfordításával 2x viszem el nyaralni a családomat. :) Ezért természetesen inkább a workaroundot választom, választjuk, tehát konkrétan inkább kikapcsolom a gépet. :)
Néha azt érzem, valami nem stimmel a windows felhasználóbarátságával, mert egyes esetekben emelt szintű "pilótavizsga" kell a bugok elhárításához, a tényleg zökkenőmentes működéshez. (Persze lehet, hogy ez más os-ben is így van, nincs benne tapasztalatom.) Lehet, hogy a rendszerben benne van a megoldás, de erre csak jelentős fórumozás, meg utánajárás, meg időráfordítás után lehet rájönni. Persze már látom is magam előtt a reakciókat, úgyhogy be is fejeztem......... :D

[ Szerkesztve ]

(#102781) zolee001 válasza Cs1csó (#102779) üzenetére


zolee001
őstag

Egy SSL Cert hibára az a megoldás,hogy telepitse ujra? Bravo
Ugyan áruld már el mert terjeszted a mannát,hogy pl a chipset drivereket (intel chipset esetében az Intel gyártja ugye) miért a Windows Updateröl tölste le?
99%-ban a Microsoft által kiadott standad drivert telepit
A hardware gyártoja esetleg nem tudja jobban ,hogy mit gyárt?
Pl egy Network card drivert hasonlist össze az MS által telepitett egy egy gyártó által kiadottal (megsugom hogy megsokszorodnak a beállitási lehetöségek)

tomcat78: Viruskergetés valamint proba másik böngészövel avagy browser reinstall

[ Szerkesztve ]

(#102782) zolee001 válasza liszi70 (#102780) üzenetére


zolee001
őstag

Teljesen igazad van,de tegyük hozzá,hogy a shut down gomb a start menüben 2006 (Vista) óta disz mert alapbol akkor kezdte el ezt a methodust az MS
Megoldás a fenti problémákra? Brand gép elöretelepitve,nem dzsunka hardwarekböl /driverekböl összetákolva és láss csodát minden müködik
Hátránya ,hogy zsebbenyulós müvelet

(#102783) Geth válasza liszi70 (#102780) üzenetére


Geth
addikt

kiismerted a rendszer minden apró elemét
Haha, I wish (egyébként baromira nem is célom, szerintem nem sok ilyen ember lehet a világon). Inkább picike szelete lesz az, csak ami zavar, azt megoldom.

amíg én megtalálnám azokat a beállításokat ... annyi idő és energia ráfordításával 2x viszem el nyaralni a családomat
Igen, ezzel gyakran találkozom, nagyon sokan rettenetesen rosszul "keresnek" a neten, ha egyáltalán, valahogy elkerüli őket az információ.
Egyébként miért nem kéred/fizeted meg pc-szervices ismerőst? Oh wait... :DDD

Néha azt érzem, valami nem stimmel a windows felhasználóbarátságával, mert egyes esetekben emelt szintű "pilótavizsga" kell a bugok elhárításához.
Ó, ne érezd a Win-t kivételezettnek. Egyébként van akinek a hibákkal való szívás platformfüggetlen élmény, bugmágnesnek hívom a jelenséget :)

(#102784) Lauda


Lauda
félisten

A defendernél a gyors vizsgálatnál hogy lehet, hogy egyszer 1x ezer fájl vizsgál meg, máskor 2x ezret? Csak érdekességképpen jutott eszembe. Azt írja ott vizsgál, ahol a leggyakrabban találhatók veszélyforrások. Ha ezek ugyan azok a mappák állandóan, miből adódik az eltérés? :D

(#102785) Puma K válasza #86564352 (#102678) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi!

Most is kérdez, de most be is zárja magától egy idő után a futó programokat.
Legalábbis 2 indításnál eddig ezt csinálta.
1903...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#102786) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez elég érdekes:

Soha nem nyúltam ehhez a beállításhoz, sem itt sem más programmal. Az SSD-t vajon miért töredékmentesíti alapból? :F
Másrészt a H meghajtó az nem merevlemez, hanem SSD (Samsung SSD 850 Pro). :F A HDS és az Aida rendesen ismeri fel. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102787) junior11 válasza Kékes525 (#102786) üzenetére


junior11
veterán

Most néztem, nálam is így van, pedig nem kéne neki alapból tudtommal... Szerintem itt hamarább jön rá válasz.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#102788) norti válasza Kékes525 (#102786) üzenetére


norti
addikt

Nem töredezettségmentesíti, hanem kiadja a TRIM parancsot. Jól kezeli már egy ideje az SSD-ket a W10.

(#102789) Kékes525 válasza norti (#102788) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, én is így tudtam, de a szöveg félrevezető, szerintem. Másrészt miért nem ismeri fel helyesen a H meghajtómat?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102790) Kékes525 válasza junior11 (#102787) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha itt nem kapok választ, ott is megkérdezem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102791) TRob1 válasza Kékes525 (#102789) üzenetére


TRob1
veterán

Melyik szöveg a félrevezető mikor mindenhol Optimalizáció meg Optimalizálás szerepel és nem Töredezettségmentesítés? :F

¤ R'n'R ¤

(#102792) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho!
Lenne egy kérdésem!
USB-ből szeretnék Win 10 telepítőt csinálni, de valamiért nem akar sikerülni.
Hivatalos MS oldalról tölteném le...a letöltésig el is jut, majd a vége felé kapok egy 0x80042405 - 0xA001B hibakódot.
Próbáltam Fat32, és NTFS fájlrendszerrel is, de mindkét esetben ez történik..
Ötlet?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#102793) Doky586 válasza Kékes525 (#102786) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindent jól ismer fel és mindent jól csinál. Csak a te képzeletedben ír töredezettségmentesítést..

(#102794) Kékes525 válasza TRob1 (#102791) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#102793) Doky586

Jól van na, úgy értelmeztem. :D

De miért mutatja az SSD-t merevlemeznek, amikor más programok megfelelően mutatják? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#102795) Doky586 válasza Kékes525 (#102794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Merevlemez = merevlemez
SSD = szilárdtest
Lefordították magyarra..

(#102796) Lauda válasza Doky586 (#102795) üzenetére


Lauda
félisten

De miért mutatja az SSD-t merevlemeznek,

(#102797) Doky586 válasza Sirandrish (#102792) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valami gond van a pendriveal. Javasolt pl h2testw.exe vel ellenőrizni..

De ha 100Mbps netnél alacsonyabbal rendelkezel akkor amúgy is javasolt hddre iso fileba letőlteni és kézzel átmásolni fat32 penre a tartalmát..

(#102798) liszi70 válasza norti (#102788) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem töredezettségmentesíti, hanem kiadja a TRIM parancsot."

De a TRIM parancsot időközönként újra ki kell adni? Nem úgy van, hogy az telepítéskor megtörténik, és annyi?

(#102799) Sirandrish válasza Doky586 (#102797) üzenetére


Sirandrish
legenda

Sajnos annál jóval kevesebb. A Pendrivet meg tegnap bontottam ki..vadi új :D
Most az ISO+rufus kombóval próbálkozok...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#102800) Kékes525 válasza Doky586 (#102795) üzenetére


Kékes525
félisten

??? :U

Mire válaszoltál? A kérdés nem ez volt. A H meghajtót merevlemeznek írja, holott az szilárdtest meghajtó. Lásd HDS és Aida képeket.

(#102796) Lauda :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.