Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102701) Doky586 válasza Villa7 (#102692) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még nem hallottam ilyen hibáról. Biztos hogy jó verzióval frissítettél? Várjál pár napot, hátha csak valami aktiváló szerver hiba.

(#102702) #86564352 válasza Geth (#102682) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én altatni szoktam többnyire, azért képzeld sokan leállítják mert X év alatt azt szokták meg. Ha néha kinéznél a kocka vagy és nálad minden jó buborékból és néznél néha user szemmel is a rendszerre, akkor találkoznál egy csomó szituációval.

"ha meg szó nélkül zárná be, jönne a habzó szájú adatvesztés komment"

Nem sikerült a lényeget megfognod: engem ugyan nem zavar ez, viszont azt gondolom jobb lenne úgy addig ne írja ki a gép, hogy kijelentkezik vagy shutting down (-ing formában se) amíg tényleg nem azt csinálja.

Adatvesztést jó, hogy említed: ma megint elfelejtettem a csodálatos UWP Snip & Sketch bezáráskor nem kérdezi meg mentse-e a cuccot, végül is csak két évtizedes megszokott dolog programok bezáráskor megkérdezik mentsék-e a cuccot tehát egy füst alatt megvan a mentés és zárás is, na ez az új csoda nem kérdi hanem szó nélkül bezárul elveszítve az anyagot. Felejtsd el a régi beidegződést, nyomj inkább extra lépésben Ctrl+S is az ember legyen a gépért :D (vagy használd a jó öreg jól működő Snipping Toolt, vagy rakj fel 3rd party programot)

Nem minden user error, lehetnek más ember számára furcsa dolgok ebben a rendszerben. (is) Tőlem a Win10 négy éves pályafutása során rendszerint megkérdeznek dolgokat ismerősi körben 14 évestől 64 évesig amire csak azt tudom mondani "MS logika" miatt van, kb. egy oldalas sablonból nyomom nekik a válaszokat mert rendszerint szóba kerülnek ugyanazok a problémák. Itt a fórumon is havonta többször ugyanazokat a köröket kell lefutni az MS logika miatt.

(#102703) general


general
addikt

Sziasztok! Kékhalál hibakódra Memory Management-et ír ki alul a win, mit lehetne tenni, tesztelni, hogy kiderüljön, mi a franc baja van?

Asrock H370M, ddr4 GSkill 3000 Aegis. a konkrét beállítást most nem tudom, de megnézem majd. nem az én gépem.

(#102704) Geth válasza #86564352 (#102702) üzenetére


Geth
addikt

Ha néha kinéznél a kocka vagy és nálad minden jó buborékból és néznél néha user szemmel is a rendszerre, akkor találkoznál egy csomó szituációval.
Aranyos feltételezés, de hidd el találkozok.
Akikkel ez szóba került, azóta már használnak pl. altatást/hibernálást, és nem is értik eddig miért nem :)

addig ne írja ki a gép, hogy kijelentkezik vagy shutting down (-ing formában se) amíg tényleg nem azt csinálja.
De azt csinálja. Csak lehet nem fog sikeresen befejeződni...
Ha pl. mindenhová odabiggyesztenék hogy "trying to", az egészen rettenetes lenne :)

(#102705) Gyick


Gyick
őstag

Üdv!

Az mitől lehet hogy a win 5 perc inaktivitás után át vált alvó módba?Az eneregiagazdálkodás-ban minden legalább 1 órán van,a séma speciális beállitásiat is átnéztem.Annyi hogy hdmi-n van rá kötve 1 monitorra a laptop.A saját kijelzőjével ezt nem csinálja.1 hetes clean install 1903-as.

[ Szerkesztve ]

(#102706) tomcat78


tomcat78
őstag

Sziasztok!
A gondom a következő-bár nem vagyok biztos benne, hogy jó helyen járok-az utolsó frissítés óta már kétszer össze omlott a gépem. Illetve bármelyik böngészőben próbálok egyes oldalakat megnyitni (pl humble bundle, motorsport.com) vagy nem jelenik meg rendesen, vagy valami lejárt tanusítvány miatt meg sem nyitja. Plusz szinte minden oldalnál, ha pl lapozni akarok, vagy linket megnyitni a következő felirat fogad:Misdirected Request. Pl itt, ph-n is. Aztán többszöri frissítésre betölti az oldalt.... Ötlet?

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#102707) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Két 1903-as Windows 10 Pro-n is tapasztalom, hogy Win+pont kombóra nem jön be az emojibillentyűzet.

Merre felé kutakodjak? Services.msc-ben engedve van az érintőbillentyűzet.

üdv, adika4444

(#102708) Paxker315 válasza Geth (#102696) üzenetére


Paxker315
addikt

no, adtam egy esélyt a KMS-nek. Instant aktivált. Jó lesz ez így.

:R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#102709) liszi70 válasza Geth (#102684) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha valaki még mindig ki-be kapcsolgatja a gépet, lesz szíves kivárni a folyamatot aminek a végén kikapcsol"
"Egyébként még mindig ott tartunk hogy leállítás. 2019 van, hah"
"A mi céges útmutatónkban spec. hibernálás van. Lehet nem véletlenül?"

Ezek az utalások azt sugallják, hogy nem jó, "korszerűtlen", kerülendő a teljes kikapcsolás. Érdekelne ennek a miértje, mert eddig azzal találkoztam inkább, hogy érdemes teljesen kikapcsolni a gépet, mert a hibernálás, meg az altatás is hibalehetőségeket rejt magában, és időközönként érdemes teljesen kikapcsolni, újraindítani a rendszert, hogy 0-ról, alapról tudjon indulni.
(Én hosszabb időre kikapcsolom, várhatóan rövid időre altatni szoktam a gépet.)

[ Szerkesztve ]

(#102710) TRob1 válasza liszi70 (#102709) üzenetére


TRob1
veterán

"...és időközönként érdemes teljesen kikapcsolni, újraindítani a rendszert..." - Aham, mikor frissít és kéri a restartot. :) Kikapcsolni meg max mikor hosszabb időre elutazol.

¤ R'n'R ¤

(#102711) Geth válasza TRob1 (#102710) üzenetére


Geth
addikt

+1

(#102712) current válasza #86564352 (#102614) üzenetére


current
tag

Nem hiába, de nem voltam gépközelben eddig. Viszont nem értem a dolgot, mert nekem nem az óra hiányzik, nem kell az asztalra. Nekem az a kérdésem, jobbra lent, amikor rákattintok, lehetne-e, hogy az óra mutatós legyen, ne digitális. De persze lehet, hogy nincs ilyen lehetőség egyáltalán. Ez érdekelne, meg a másik, amire nem jött még válasz.

(#102713) liszi70 válasza TRob1 (#102710) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, de ebből nem tudtam meg, hogy miért? :)

(#102714) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok.

Szerintetek, ez mitől van? Nem lett semmi buherálva.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102715) qqcqqc válasza liszi70 (#102713) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mert ők így gondolják. 😁
Ên meg kikapcsolom. Minek fogasszon áramot, amikor tíz órát nem vagyok otthon. Ja és éjszakára is kikapcsolom. És áramtalanítom az egész rendszert egy kikapcsolható elosztóval. Így az én gépem túlélte a villámot, a szomszéd alvó gépe végleg elaludt...

(#102716) Sub-ZeRo válasza Nkboy (#102714) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi

Ha virtuális memória be van állítva rá, akkor azt is jelölheti, plusz ha a kukában van valami, akkor azt is láthatod ott. Esetleg a rejtett fájlokat kellene megnézni, mit mondanak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#102717) xy.zsolt válasza Nkboy (#102714) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerintem normális az....nálam sem néz ki máskép. 1809es win10

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#102718) Lauda válasza xy.zsolt (#102717) üzenetére


Lauda
félisten

A látszólag üres meghajtón van neki 27gb foglalás. A tiéd pedig a c meghajtó, amin a winfos van.

[ Szerkesztve ]

(#102719) xy.zsolt válasza Lauda (#102718) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ja tényleg....benéztem :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#102720) svgyula válasza qqcqqc (#102715) üzenetére


svgyula
addikt

+1 Biztosan arra fele nincs soha vihar! Nálunk sajna 10 perc alatt keletkezik olyan zivatar, hogy a két utcával arrébb becsapó villám a hálózaton mindent agyonvág. De egy bekapcsolt gépet a szomszédnál a fába csapó villám elektromágneses impulzusa is kiteríti. Halt már meg így mobilteló is.Ezért nálam is ha elmegyek nyáron itthonról mindent áramtalanítok. Ja mielőtt valamelyik okostojás jön az "áramvédő" eszközökkel azt felejtse el. Az felénk csak a villám becsapásának a távolságán múlik mekkora kárt okoz! A haveromnál a lekapcsolt kapcsolókon keresztül égett ki az összes villanykörte :K mondjuk ott 50 méterre volt a "forrás". Ezért használok olyan elosztót amiben a kapcsoló mindkét szálat megszakítja. De lehetne estig sorolni azokat a károkat amit csinál egy hirtelen jött zivatar. Arról nem is beszélve, hogy a gépem bekapcsolt állapotban azért eszik rendesen! Az 500-as táp határon dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#102721) Geth válasza liszi70 (#102713) üzenetére


Geth
addikt

Mit miért?

azt sugallják, hogy nem jó, "korszerűtlen", kerülendő a teljes kikapcsolás
Mert így nem kell mindig minden szirszart újra megnyitni?
Gondolod szórakoztató lenne minden egyes alkalommal a hosszabb felkeltés helyett kivárni az indulást majd utána megvárni amíg elindul a fejlesztőkörnyezet, adatbázishoz progi, webservice-hez progi, böngésző a nyitott tabokkal, stb?
Elég havonta a frissítés után, egyébként baromi kényelmes ott folytatni ahol abbahagytam.
A kerülendőt senki nem mondta, ahogy írták megvan a szerepe.

(#102715) qqcqqc:
Hidd el, két alvó géppel és egy 0-24 NAS-al a top legkevesebbet fogyasztók között vagyok.
Nyilván egy megfelelően védett elektromos hálózat az alap, ha ez nincs, szerintem nem az a megoldás hogy akkor mindent áramtalanítasz (mi van ha pont be van kapcsolva?). A kikapcsolgatásnak itt pont erős workaround szaga van :)
Egyébként a hibernálás után pont 0 áramot fogyaszt és áramtalanítható.

(#102722) qqcqqc válasza Geth (#102721) üzenetére


qqcqqc
őstag

Azért a te használati szokásod nem átlagos otthoni felhasználás. Ezt ne feledd. Egy böngészésre, multimédia fogyasztásra és játékra használt gépet nyugodtan ki lehet kapcsolni. Ssd-vel kb 1-2 perc és már használhatod ezekre a célokra bekapcsolás után.

(#102723) Lauda válasza qqcqqc (#102722) üzenetére


Lauda
félisten

Jó az fél percnek is. ;)

(#102724) Lauda válasza Geth (#102721) üzenetére


Lauda
félisten

Te mindig csak hibernálod a gépet? :)

(#102725) Geth válasza qqcqqc (#102722) üzenetére


Geth
addikt

Egy böngészésre, multimédia fogyasztásra és játékra használt gépet nyugodtan ki lehet kapcsolni.
Egy böngészésre, multimédia fogyasztásra és játékra használt gépet nyugodtan altat a tulaj (pont van ilyen a családban :P ).
1-2 mp < 10 mp < 30 mp < 60-120 mp
Én a balszéléről választottam értéket.
Fun fact: amióta altatást használok, szinte alig megy kihasználatlanul a gép, mert vagy altatom, vagy alszik magától. Régebben (nem volt megbízható hardveresen/szoftveresen az altatás, stb) többször volt, hogy inkább hagytam bekapcsolva, főleg ha távolról is el kellett érnem.

(#102724) Lauda: így van. Pontosabban desktop gépet hibrid altatom. Laptopon sima altatás, és ha x idő múlva még mindig nem kel fel/lecsökkenne az akksi töltöttség y szint alá, felkel és hibernál :)
Természetesen ha valami olyan frissül, akkor restart.

[ Szerkesztve ]

(#102726) Lauda válasza Geth (#102725) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt kipróbálom, köszönöm! :) :R

(#102727) Doky586 válasza Nkboy (#102714) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ennyire üres meghajtó windows alatt nem létezik. Egyértelmű hogy a filekezelőd nincs (ehhez) jól beállítva, mert nem mutatja a rejtett és rendszer fileokat könyvtárakat. Használd inkább a TreeSize Free progit ilyesmire..

[ Szerkesztve ]

(#102728) Lauda válasza Geth (#102725) üzenetére


Lauda
félisten

Így állítottam be a gépet most:

A start menüben a hibernálás jön elő pluszban. Ha arra kattintok akkor teszi hibrid alvásba a gépet? Asztali gépről van szó.

Amúgy mi a különbség a hibrid alvás és a hibernálás között? :)

(#102729) Lauda válasza Lauda (#102728) üzenetére


Lauda
félisten

Még annyi jutott eszembe, hogy a gyorsindítás és a hibrid alvás miben különbözik? Azt szoktátok itt javasolni, hogy a gyorsindítást érdemes kikapcsolni. A hibrid alvás mennyiben másabb? :)

(#102730) Cs1csó válasza Lauda (#102729) üzenetére


Cs1csó
félisten

ALVÁS: amikor a RAM feszültség alatt marad. Előnye, hogy nagyon gyorsan elalszik és fel is ébred a gép. Hátránya ha jön egy áramszünet akkor elszáll a RAM tartalma (a RAM csak feszültség alatt tudja megtartani a tartalmát)

HIBERNÁLÁS:
Ilyenkor a RAM tartalmát a gép kiírja a háttértárra - SSD vagy HDD - és utána áll le a gép. Előnye: a hibernálás alatt nem okoz problémát az áramszünet. Hátránya: mivel ki kell írnia a RAM tartalmát a háttértárra leállítás előtt és onnan kiolvasni ezért a leállítás és az ébresztés is lassú.

HIBRID ALVÁS:
A két módszer kombinálása: leállításnál kiírja a tartalmát - ezzel védve van az áramszünet ellen - de közben a RAM is feszültség alatt marad és ezért az ébresztés gyorsabb, feltéve ha nem volt közben áramszünet mert akkor kb. olyan mint egy sima hibernálásból ébredés. A leállás lassabb de az ébresztés gyorsabb.

(#102731) Lauda válasza Cs1csó (#102730) üzenetére


Lauda
félisten

Vaó köszönöm szépen! :R Közben kipróbáltam a hibernálást és tényleg kicsit lassabban áll le, azonban nagyon gyorsan beáll a win ahogy hagytam. :)

Ha jól tudom asztali gépen a hibernálás alapból hibrid alvás lesz, így mindegy, hogy áramtalanítod vagy sem, ugyan az az állapot áll vissza, csak a sebessége függ attól, hogy lett-e áramtalanítva a gép vagy sem.

A gyorsindítás nem tudod véletlen mennyiben különbözik a hibrid alvástól? Ugye a gyorsindítást azért kapcsoltam ki, hogy ne kutyuljon bele a többi meghajtóba, mert van a gépben merevlemez és másik ssd is win7-el A hibrid alvás esetén azokhoz nem nyúl a rendszer? :)

Bocsi a sok kérdésért, csak pár napja használom a 10-et és ezeket a finkciókat még sosem használtam. :B :R

(#102732) Doky586 válasza Lauda (#102728) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tudtommal az Alvás gomb végzi a hibrid alvást, így a Hibernálás elől kiveheted a pipát mert felesleges..

[ Szerkesztve ]

(#102733) koanla


koanla
aktív tag

Sziasztok. Aktiválós bajom van. Nemrég cseréltem hardvert. Hogy tudjam költöztetni, a régi gépem hozzákötöttem a Microsoft accountomhoz. Kicseréltem a gépet (alaplap, CPU, RAM) és el akartam indítani a régi SSD-vel. Nem tudta újraaktiválni valamiért. Aztán a régi SSD-t kivettem belőle, tettem egy friss installt az újra, beléptem a Microsoft fiókkal, de nem tudja újraaktiválni. Hibára megy és a hibaelhárítás sem tudja megoldani. Van erre bármi megoldás?
Köszönöm!

(#102734) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék.
Van HP ProBook-om, kicseréltem a HDD-t SSD.re.
Pendrivere ráraktam a hivatalos oldalról letöltött Win10-et (elvileg a BIOS-ba van integrálva a kulcs).
Formáztam is telepítő alatt de mikor befejezi a telepítést és újraindulna, mindig ezt írja ki:
A számítógép problémát észlelt ezért újraindul összegyujtottunk pár információt, aztán újraindítjuk a rendszert".
De nem javul meg, mit tudok tenni?
Köszönöm aki segít, itt tökölök már vele egy ideje :( :R

(#102735) zolee001 válasza zoltannagy (#102734) üzenetére


zolee001
őstag

Hibakód vagy valami egyéb info?

(#102736) zoltannagy válasza zolee001 (#102735) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Szia,

KMODE EXCEPTION NOT HANDLED

fogalmam sincs ez mit jelent, gyorsan lefényképeztem.

(#102737) peter.pap


peter.pap
csendes tag

Üdvözletem - először itt - kedves fórumtagok,

Egy kérdéssel indítanék;
Van valahol egy részletesebb video hogy két Win10 prof között, hogy lehetne remote desktopot beállítani (édesapámnak szeretnék segíteni, amikor elakad). Külön településeken lakunk, külön hálózaton is vagyunk (A gépnevek ugyanazok).
Nem szeretnék erre külön Teamviewert telepíteni, ha meg lehet default windows programokkal is oldani.
Köszönöm!

(#102738) zoltannagy válasza zolee001 (#102735) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Vagy lehet memóriától is?
Mert egy hete bővítettem 4 GB-rol 8GB-ra lehet kin kellene addig vennem?
Elvileg ugyan úgy 1600 MHz-esek csak különböző márkák.

(#102739) zolee001 válasza zoltannagy (#102736) üzenetére


zolee001
őstag

BSOD hibakod kellene (0xakármi ) vagy qr kodot kiir elvileg
A géped kompatiblis azzal a windows 10 verzióval amit éppen telepiteni szeretnél? (a 1903 mas sok hardwaren blokkolva van)

(#102740) zoltannagy válasza zolee001 (#102739) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Csak azt a kódot írja ki a kék képernyőn van, kompatibilis mert ugyan azt raktam rá mint volt Win10 64pro.

(#102741) zolee001 válasza peter.pap (#102737) üzenetére


zolee001
őstag

A gépnév ugyanaz az gáz,az egyiket át kell nevezni mindenképpen
Apukád gépén engedályezed a Remote desktopot (start jobb gomb-system-remote settings-allow remote connection majd vegyél fel egy magadnak egy user accountot azon a gépen és engedélyezd a távoli hozzáférést neki)
Apukád routere (ha van) port forward- 3389 külsö port forward 3389 belsö portra és az adott gép (fix) ip cime

B verzió: Apukád a saját gépén: Windows gomb+R majd beirja msra és kitölti a varázslót megadva a te mail cimed elküldi és tze kapsz egy linket amire rákatt és benn is vagy

(#102742) zolee001 válasza zoltannagy (#102740) üzenetére


zolee001
őstag

Az okay hogy Win10 Pro de melyik build?
HA most töltötted le az MS töl akkor a legutolsó 1903 névvel megáldottat akarod telepiteni amid eddig volt a HDD-n a gyári az tuti nem az
HDD átklonozás nem járható ut avagy a HDD-n elvileg van egy REcovery partició amiröl egy gomgnyomásra ujratelepiti azt amivel érkezett

(#102743) zoltannagy válasza zolee001 (#102742) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Nem tudom melyik build azt honnan tudom meg?
Annyira azért nem vagyok benne profi sajnos, annyit csináltam, hogy mikor az eredeti HDD benne volt a gépbe akkor töltöttem le (tegnap) hivatalos oldalról pendrivere.
Ezt írtad:
"avagy a HDD-n elvileg van egy REcovery partició amiröl egy gomgnyomásra ujratelepiti azt amivel érkezett"
De ezt hol tudom beállítani?
Mármint az SSD-n tudom mikor elindul a telepítő?
UP: kivettem az egyik memóriát úgy sem volt jó, így nem az a gond.
Meg mikor telepítettem kulcsot is kérne de azt hittem azt kiolvassa de akkor valamit rosszul csinálok valóban.

[ Szerkesztve ]

(#102744) zolee001 válasza zoltannagy (#102743) üzenetére


zolee001
őstag

Amennyiben üzletböl vásárolt HP akkor elvileg létezik rajta egy "recovery" partició ami tartalmazza a komplett oprendszert valamint a hozzáadott programokat (és vagy szemetet is)
HDD vissza a gépbe,elinditod és vagy a programok között van egy HP "Recovery" program ami visszaállitja 1 gomgnyomásra gyári állapotba vagy készithetsz vele USB telepitöt amivel az SSD csere esetén is a gyári OEM elötelepitett WIndowst tudod telepiteni
Másik verzió,hogy valami bill kombinációra vagy spec gomb megnyomására jön elö a "Recovery " menü
Ezt a géped pontos tipusának a user manualja taglalja

(#102745) zoltannagy válasza zolee001 (#102744) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Megpróbálom a HDD-t vissza tenni , remélem sikerül amit írtál, köszönöm, már csak ezt a recovery-t kellene megtalálnom majd.
A gépem HP Probook 455 G1 notebook.

(#102746) zolee001 válasza zoltannagy (#102745) üzenetére


zolee001
őstag

Ezen ne keress elöretelepitett Windows 10 zet mivel ezekkel került forgalomba:
Windows 8 pro 64
Windows 7 Pro 64 (available through downgrade rights from Windows 8 Pro 64
Windows 8 64
Windows 7 professional 64
Windows 7 home premium 64
Windows 7 home basic 64
SUSE linux enterprise desktop 11
FreeDOS 2.0
Ha van is rajta Recovery akkor a fenti Windowsokat tartalmazza

(#102747) zoltannagy válasza zolee001 (#102746) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Mikor az ESC-et nyomom , hogy felkínálja a lehetőségeket, BIOS stb. ott nem látok Recovery Menüt.
Akitől vettem megbízható és ezt írta, mikor rákérdeztem a kulcsra.
"Nem kell a Win 10-hez semmilyen kulcs, a BIOS-ba van beleírva, szóval ha telepíted, akkor kiolvassa onnan és egyből aktiválva lesz.
https://support.hp.com/hu-hu/document/c05175986
" Az OEM aktiválás 3.0 (OA3) a gyárban történik. Az alaplap BIOS rendszerébe a gyártási eljárás során egy digitális termékkulcsot (digital product key, DPK) telepítenek.""
Igen, telepítés végére aktivált lesz. De eredeti Windows-t rakj, Microsoft oldaláról lehet leszedni ilyen Win 10 telepítő készítőt.'

Akkor most mi lenne végül is a megoldás? Mert már teljesen tanácstalan vagyok, de a kulcs most egy másik kérdés mert ettől függetlenül, nem tudom telepíteni :(

(#102748) Nkboy válasza Doky586 (#102727) üzenetére


Nkboy
senior tag

Van négy darab partícióm ( C, D, E, F). Mindegyiken látok mindent, csak ezen nem. Tudom, hogy van rajta adat, én másoltam rá.:). És nem értem mi történt, semmi nem lett állítva, se jogosultságok, se semmi.

Ha pendrive-ról indítok egy Ubuntu - t, ott sem látni a tartalmat. Rejtély. :)

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#102749) Doky586 válasza peter.pap (#102737) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ennyire nem értesz hozzá akkor inkább Teamviewert használjatok, mert a RemoteDesktopnak az lesz a következménye hogy rajtad kívül minden rosszakaratú emberke bejut arra a gépre és hemzsegni fognak rajta a zsarolóvírusok.

[ Szerkesztve ]

(#102750) zolee001 válasza Doky586 (#102749) üzenetére


zolee001
őstag

Basszus,gyorsan szolnod kell az MS nek hogy az Azure ban lévö több millio gépre ne az RDP legyen a default csatlakozás hanem a Team Viewer

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.