Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) kovisoft válasza mandleee (#27350) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem feltétlen kell, hogy egyszerre járjanak le 5 év múlva. Lejárat előtt is visszaválthatod 1%-os bünti mellett (persze nem tudjuk, ennyi lesz-e a bünti mértéke 5 év múlva is).

(#27352) Brave_86 válasza BÁ Nutrition (#27349) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Átutalás díja bankon kívülre? 0 Ft.
*Cib online számlával az utalásnak szintén nincs díja. (nekem ilyen van)

(#27353) Shade45


Shade45
senior tag

Havi fix 100e Ft-os megtakarításhoz milyen befektetési formát ajánlotok? Lehet kockázatosabb befektetési ajánlat is!

(#27354) G@ben


G@ben
addikt

5 éves állampapírhoz még egy-két kérdés, mert már keverednek bennem a fogalmak:
itt csak egyszeri összeg helyezhető el a legelején? Vagy van egy gyűjtőév, azaz 1 évig (vagy a papír évfordulójáig) bármikor tehető rá? Vagy akár havi x összeget is rá lehet tenni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27355) Brave_86 válasza G@ben (#27354) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Szerintem a TBSZ számlával keveredsz, ott van 0. gyűjtőév. Az után nem lehet már rá befizetni. Viszont TBSZ számlát minden évben nyithatsz. 3 és 5 év után kapsz rá kamatadó kedvezményeket.

(#27356) G@ben válasza Brave_86 (#27355) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor ha nyitok egy 5 évest TBSZ-szel, akkor az első évben akármikor tudok rá betenni, aztán a következő évben nyithatok ehhez új TBSZ-t és újra fizethetek rá egy évig?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27357) sutszi


sutszi
veterán

Remélem jó helyen járok. Lakásvásárlás céljából szeretnénk félretenni pénzt... Csak felületesen néztem körbe eddig. Fundamenta, meg OTP LTP-t. Előbbi jobban tetszett...meg elvileg abból többet is lehet indítani a családtagok nevén... Mivel érdemes foglalkozni szerintetek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27358) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Cetelem bankos megtakarítási számlát személyesen is meg lehet nyitni az ügyfélközpontjukban, vagy csak ilyen telefonos, emailes, egyeztessünk időpontot és helyszínt az aláírásra bohóckodós ügymenettel működik?

(#27359) Brave_86 válasza G@ben (#27356) üzenetére


Brave_86
aktív tag

(#27360) Brave_86 válasza sutszi (#27357) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Olvasnivalók:
A nagy lakástakarékpénztári összefoglaló
Lakástakarék kérdések
Illetve használd a keresőt. Van még sok cikk róla.

[ Szerkesztve ]

(#27361) G@ben válasza Brave_86 (#27359) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi! Ezt jól át kell olvasnom, azt hiszem.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27362) BÁ Nutrition válasza Brave_86 (#27352) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Átutalás díja bankon kívülre? 0 Ft."
oke de ha elolvasod amit irtal akkor at kell utalnod valahova es onnan kivenned h ismet kezedben legyen, ugyanúgy mint mikor a párnacihából kivetted
tehat az 1,2% tranzakcios ado a teljes folyamatot veve ugyanúgy meglesz. +egyeb banki koltsegek is mint a masik szamla koltsegei, kiveve ha mondjuk tesod szamlajan keresztul oldod meg mindezt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27363) Brave_86 válasza BÁ Nutrition (#27362) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Kivéve, ha azon a számlán volt, ahonnan átutaltad és ugye oda kapod vissza ahonnan utaltad.
Ha csak pl éves szinten gyűjtögetem ide, akkor év végén innen-bankszámlámról- szintén tovább utalom pl TBSZ-re, hogy vegyek pl PMAK-ot.
Jelenleg CIB online számlával ez a folyamat még ingyenes nekem.

(#27364) sutszi válasza Brave_86 (#27360) üzenetére


sutszi
veterán

Elolvastam amiket linkeltél, és utána még keresgéltem is. Utóbbi mondjuk nem volt túl eredményes... Az előbbiek viszont átformálták az eddigi elképzeléseim...
Egyrészt azt láttam, hogy a fundamenta azért annyira nem tuti mint ahogy azt beállítják, másrészt a hosszú táv sem éri meg annyira... Innen már egy másik kérdés jött elő, hogy ha nem lakás célú befektetést keresek akkor mi az ami manapság jobban "termel"? Láttam itt emlegettetek államkötvényeket... Igazából másba is fektethetem a pénzt. A felhasználás szempontja nem kell ezt meghatározza...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27365) htomi85 válasza sutszi (#27364) üzenetére


htomi85
tag

Akkor nem olvastad elég alaposan.
Lakáscélra nincs jobb a lakástakaréknál.
Az államkötvény 1.0-s befektetési eszköz, azon szakítani nem fogsz. Jó ha megvered az inflációt. Mármint a ténylegest, nem a hivatalost.

(#27366) sutszi válasza htomi85 (#27365) üzenetére


sutszi
veterán

Félreérted... A más célú befektetést csak felvetettem, hogy mint lehetséges más irányt. Azokban az írásokban nem volt párba állítva az LTP és a többi összehasonlítása... Igazából pont ezért kérdeztem rá, hogy a általánosságban, van-e valami jobb lehetőség... De végül megválaszoltad a kérdést, mert ezek szerint nem nagyon van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27367) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Van valami olyan etf ami hadiipari cegeket tartalmaz? Szerintem kov 5 evben komoly potencial van benne

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#27368) bernel


bernel
tag

Aki alacsonyabb kockázatú befektetést keres pár évre annak az OTP EMEA alap is alternatíva lehet. Nemrég még csak privátbanki ügyfelek vehették, de most már bárki otpdirekten, és az benne az érdekes, hogy az elég alacsony kockázati szintjéhez (3-as, ami az Optimával megegyző) képest elég jól hoz. Tavaly pl. 8%-ot hozott, míg az Optima 1-et.

https://www.otpbank.hu/otpalapkezelo/hu/A_EMEA

[ Szerkesztve ]

(#27369) bernel válasza bernel (#27368) üzenetére


bernel
tag

Az mondjuk érdekes, hogy a linkelt oldalon a kockázati szinthez az van írva, hogy mérsékelt, de hosszabb időre ajánlják a tartását, mint az ugyanolyan kockázati szintű optimát.

(#27370) Brave_86 válasza sutszi (#27364) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Ami jobban termel, ilyen feltételekkel (pl.:kockázat), olyan nincs (mivel a cél már tuti lakás, az igazolás miatt). Évi 240 (12x20) ezer befizetés után kapsz rá 72 ezer állami támogatást. Fundamentánál pl hitelkártyával is tudod fizetni, ahol még kapsz 1% visszatérítést is. Amiből az éves számlavezetésed (havi 150) már meg is van. Azt kell eldöntened, szükséged lesz -e a hitel részére, vagy csak a befizetésekre+államitámogatás+ kamatra. Illetve ha hitel része is kell, akkor áthidaló hitelre lenne e szükség. Ha van "szabad" adószám (kedvezményezettek miatt), akkor több is nyitható az egyenesági családtagok részére.

[ Szerkesztve ]

(#27371) G@ben


G@ben
addikt

Most töltöm ki a Cetelemes takarékszámla szerződést. Csak én érzem erősnek, hogy nyilatkozni kell a fizetésről, munkahelyről, illetve kell egy bankszámlakivonat, ahol látszik az elmúlt hónap összes pénzmozgása? Ehhez mi köze egy másik banknak?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27372) Brave_86 válasza G@ben (#27371) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Én nem adtam oda a teljes számlakivonatot, -mert ugyan így gondoltam- csak a "fejrészt". Ahol látszik a nevem a számlaszám meg ilyenek. Elég volt az is.

(#27373) G@ben válasza Brave_86 (#27372) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor letakarom az érzékeny részeket. Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27374) Stanlee válasza G@ben (#27371) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem anno a Currencyfair kert bankszamlakivonatot, anyatokat gondoltam magamban, mindent kitakartam rajta, volt vele munka boven, mert 4 oldalon kellett feketiteni, de nem gondolom, hogy rajuk tartozna egy teljes havi penzmozgasom.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27375) G@ben válasza Stanlee (#27374) üzenetére


G@ben
addikt

Felhívtam őket, azt mondták, hogy takarjam ki nyugodtan, csak arra kíváncsiak, hogy tényleg enyém-e a bankszámla.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27376) bernel


bernel
tag

Ha kitakarva kapják a kivonatot, akkor mit érnek vele? Annyi kell nekik, hogy lássák, hogy létező számlászám? Azt gondolnám, hogy arra is kíváncsiak, hogy nincs mínuszban, vagy ilyesmi.

(#27377) dptrsk válasza bernel (#27376) üzenetére


dptrsk
addikt

Csak az érdekli őket (gondolom a terrorizmust megelőző törvény miatt), hogy saját számlaszámot mutass, ne pedig xy kft vagy egy tök ismeretlen ember számlaszámát add meg.

Azt nem tudom, hogy csak erről/csak erre teljesítenek utalást, de úgy lenne logikus.

(#27378) student válasza bernel (#27369) üzenetére


student
őstag

"a feltörekvő európai, közel-keleti és afrikai országok (EMEA régió) devizás kötvényeibe
Az alap a jelentős kockázatot is vállaló befektetők részére ajánlott."

(#27379) bernel válasza student (#27378) üzenetére


bernel
tag

De közben a kockázati szintje 3-as, mérsékelt, ugyanúgy, mint az Optimáé. Erre mi a magyarázat?

Pl. megnézed az EMDA alapot, ott is írják, hogy a kockázat jelentős, és 5-ös a kockázati szintje.

Akkor hogy lehet, hogy ennek 3-as/mérsékelt, ha jelentős kockázatú? A kettő nem passzol.

[ Szerkesztve ]

(#27380) sutszi válasza Brave_86 (#27370) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. A hitelkártyával fizethetőség, az elég nagy plusz nálam... Nem is gondoltam erre az opcióra.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#27381) gógyi


gógyi
aktív tag

Egy LTP-t akarok kötni, ismerősöm, aki valamilyen consulting cégnél dolgozik, nagyon győzköd, hogy nála kössem. Lehet ennek hátránya az OTPéssel szemben? :R

(#27382) Brave_86 válasza gógyi (#27381) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Mivel nem lehet tudni miről van szó, így nehéz bármit mondani róla.
Sok fajta LTP nincs. Azért mielőtt bármit aláírnál, érdeklődj utána, hogy mégis mit.

(#27383) bernel


bernel
tag

Mit gondoltok, érdemes lenne elgondolkodni az eurómegtakarítások dollárra váltásán, ha kézzelfogható közelségbe kerülne az eurozóna szétesése? [link]

(#27384) axioma válasza gógyi (#27381) üzenetére


axioma
veterán

Ha az otp-nel akcioba esel bele (ott majdnem mindig van) es ingyen vagy felaron nyithatnad, es nem jobb kamatut kinal, akkor maradj az otp-nel. Ha amugyis a fel%-osat ajanlottak be neked es nem akcios, akkor semmi hatrany nem er ha rajta keresztul kotod (funda eseten kis plusz rugalmassagod is lehet, ha jol remlik hogy azonnali athidalot az otp nem csinal).
Egyebkent vagy a nyitasibol kapja a %-ot es azert, vagy a pontok kellenek neki, ha olyan. Viszont neked meg ha nem kell a kolcsonresz, akkor siman havi 5e-est koss, annak meg nem sok jutaleka van...

(#27385) belisa


belisa
csendes tag

Üdv.Hátha van itt olyan aki tud segíteni.Olyan gondom van ,hogy most jött levél K&H-tól,ha jól értelmezem megszűnik a tőkevédelem a befektetéseken.Ilyet ők tehetnek.Nincs valami megoldás ,hogy lejáratig ami még 3-4 év biztosítva legyen a tőkevédelem.Ez nem szerződésszegés.Most jóval kevesebbért lehet őket kiváltani.Csak szerintem felháborító ez??

(#27386) userM


userM
csendes tag

Április 3-tól lesz vásrolható az új 2 éves állampapír 2019/H1
1Ft névérték/fix évi 2,50% kamattal, kamatfizetés évente ápr. 22-én - első kamatperiódusban 2,62%, másodikban 2,50%
Dióhéjban ennyit tud majd az új papír...

Júni 30-ig tartja elvileg az AKK vagy 50 mrd keretig...

Szerk:
Nyilvános ajánlattétel

[ Szerkesztve ]

(#27387) userM válasza userM (#27386) üzenetére


userM
csendes tag

Kicsúsztam a szerkesztési időből

Update 2:
Kimaradt az Euró: Lezárták a PEMÁK 2019/X-et és bevezették a 2020/X sorozatot is.
Részletek ezen a linken.
Nyilvános ajánlattétel a fent linkelt oldal alján lesz, csak még heggesztik az oldalt...
Egyébként 1%-ot vágtak a kamatprémiumon az előző sorozathoz képest...
"A kamatprémium mértéke 1% p.a., azaz évi egy százalék. Az első kamatperiódus esetében a kamat
mértéke 2,1%"

(#27388) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Tájékoztatjuk, hogy a Cetelem Takarékszámla kamatai 2017. június 1. naptól az alábbiak szerint alakulnak.

Megtakarítás összege - Éves kamatláb - EBKM

2 500 000 Ft és a felett - 2,00% - 2,02%

500 000 Ft – 2 499 999 Ft - 1,85% - 1,87%

0 – 499 999 Ft - 1,75% - 1,76%

(#27389) Novics válasza Brave_86 (#27388) üzenetére


Novics
senior tag

Jaja, én is akartam írni. Az infláció megy szépen fel, a kamat meg lefelé... Úgy látszik összeszedtek már elég embert. Viszont még mindig nem nagyon van alternatíva, nem lekötött betétre, nem? A bankbetét még ennyit sem ad, lekötni meg nem lehet minden pénzt hosszú távra.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27390) bernel válasza Novics (#27389) üzenetére


bernel
tag

Jelenleg alternativának ott a PMÁK, amit megveszel, és ha mégis kell a pénz, akkor 1%-ért visszaválthatod.

(#27391) Novics válasza bernel (#27390) üzenetére


Novics
senior tag

Igen, azt hiszem az lesz, hogy a megtakarítás nagyobbik része megy ezentúl oda. Már van egy kis lóvé a cetelemben ha valamire hirtelen kell az kéznél van, nagyobb összegnél meg amúgy is vis maior esete all fent.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#27392) G@ben


G@ben
addikt

Ha Cetelem Takarékszámlára akarok utalni pénzt, akkor simán elutalom és kész? Csak a visszautaláshoz kell telefonálni, jól sejtem?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27393) amdk7 válasza G@ben (#27392) üzenetére


amdk7
aktív tag

Igen. :)
De csak a szerződésben megadott számlaszámról tud fogadni.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#27394) G@ben válasza amdk7 (#27393) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27395) Hequila


Hequila
őstag

Egy kis segítséget kérnék. Vagy én vagyok az átlagnál is hülyébb, vagy az OTP netbankjának GUI fejlesztői.

Nemrég vettem OTP befektetési jegyeket (nem volt könnyű odanavigálni, ahol ezt meg tudtam tenni). Viszont sehol nem találok olyat, ahol meg tudnám nézni, hogy milyen befektetési jegyeim vannak jelenleg, azok milyen árfolyamon állnak, mennyi volt a bekerülési árfolyam, stb. Már az is jó lenne, ha lenne egy lista ami tartalmazza a portfóliómat. Ilyet találok valahol a felületükön?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27396) bernel válasza Hequila (#27395) üzenetére


bernel
tag

Értékpapírok/Portfólió menü. De az értékpapírokra kattintva egyből mutatja a portfóliót emlékeim szerint.

Demó is van az oldalukon: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27397) bpx válasza Hequila (#27395) üzenetére


bpx
őstag

Bal oldalon a menüben van egy olyan, hogy "Értékpapír". Ha azt kiválasztom, akkor kapásból mutatja egy táblázatban, hogy mivel rendelkezem, mennyi az aktuális árfolyamon és az értéke, mennyi a hozam.

A különböző típusoknál pedig az utolsó oszlopban van egy "Részletes portfólió", ahol egy táblázatban mutatja tételenként (ha pl. többször vettél ugyanolyat), hogy mikor vetted, hány darabot, mennyi volt a bekerülési árfolyam, most mennyi az árfolyam, mennyi volt a változás.

Szerintem a vásárlást sokkal nehezebb megtalálni, mint ezt :D

(#27398) Hequila válasza bpx (#27397) üzenetére


Hequila
őstag

Ha az Értékpapírra kattintok, a portfólió listában nincs semmi.
Ezek szerint vagy egyedi hiba, vagy még nem íródtak jóvá a papírok, amiket vettem (ami érdekes, mert a számlámra már ráterhelte az összeget).

De legalább már tudom, hogy hol kellene lenni., köszönöm mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27399) Ereshkigal válasza Hequila (#27398) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jó az avatarod. :C

(#27400) dptrsk válasza Hequila (#27398) üzenetére


dptrsk
addikt

Mikor vetted a papírokat?
Ha T+3 napos, akkor vásárlás után 3 nappal lesz csak az értékpapír állományodban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.