Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 12:04:01

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Kobe válasza Ixion77 (#45996) üzenetére


Kobe
veterán

JP belengette egy elemzeseben hogy nagyon ajanlatos lenne a helikopternek menni meg 2-3 kor ingyenpenzt szorni kulonben eleg csunya vege lesz a dalnak
Gondolom ezen buzdult fel mindenki

(#46002) Ixion77 válasza htomi85 (#45998) üzenetére


Ixion77
őstag

Pedig OTP veszi magát bőszen. MOL-t meg csak ütik, ütik egyre lejjebb. Jövőre bizonyára nálunk is Teslával fog járni mindenki :) Gőzöm sincs, miért verik nyár eleje óra egyre lejjebb a MOL-t, de kíváncsi lennék rá. Ma is jó 2 milliárdos forgalommal esett. 1800-nál már belevettem, 1700-nál veszek még hozzá. Ha folytatódik a mintázat, még a héten meglesz.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46003) Dare2Live válasza Ixion77 (#46002) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem MOL specifikus. Az egész olajipar döglődik. Mol ráadásul elképesztő jó timingal vásárolt tavaly brutál sokért.

@Oppenheimer: Végülis megvetted a lakást?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46004) joysefke válasza Ixion77 (#46002) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én már vettem egy jó nagy adag molt, először 2000 nél aztán 1800 körül. Ma kivételesen be kellett bumliznom az irodába, és már kezd helyreállni a normál budapesti forgalom. Majdnem dugó volt..

Engem nem zavar az alacsony árfolyam, max veszek még

(#46005) Oppenheimer válasza Ixion77 (#45996) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem tudom, de ezért súlyozom felül a nasdaqot :C Tech 4 ever!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46006) Ixion77 válasza Oppenheimer (#46005) üzenetére


Ixion77
őstag

Volt már ez a mintázat... 2000-ben ;]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46007) Lex Icon válasza Ixion77 (#46006) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Kb. mint a Gellérthegy és az Everest. ;)

[ Szerkesztve ]

(#46008) Oppenheimer válasza Ixion77 (#46006) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pont ugyan az is van mögötte. ;)

Véletlenül se hogy 1-1 tech cég több pénzt gyárt mint más országok éves gdp-je. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46009) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Kér valaki 11 ezres nasdaq-ot? :Y

(#46010) aujjobba


aujjobba
addikt

Pokoli teljesitmeny :)

[ Szerkesztve ]

(#46011) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik kis segítséget kérek:
ÁK-nál vettem P€MÁP-ot (PEMÁP 2023/X_EUR lejárat 2023.09.21), Revolut kártyával fizettem mivel ma van fordulónap és nem emlékszem ez még előző havi utalásnak számítana, vagy már a következő 1,82MFt-s limitet terhelné (volt rajta elég EUR, az összeget le is vonták) ÁK-nál viszont nem látom, ez azért van, mert még nem zárult le ennek a sorozatnak a jegyzési ideje?

Vagy rossz ötlet volt és legközelebb maradjak az utalásnál? :U
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46012) dptrsk válasza Mercutio_ (#46011) üzenetére


dptrsk
addikt

Kártyás fizetés esetén Nekem(én vettem, nem jegyeztem) kellett 3-5 munkanap mire jóváíródott az összeg.

(#46013) Gabás válasza Mercutio_ (#46011) üzenetére


Gabás
addikt

Az utalást általában egy napon belül jóváírják

[ Szerkesztve ]

(#46014) Reverting válasza Mercutio_ (#46011) üzenetére


Reverting
őstag

A napkozbeni utalas masnap reggel eddig mindig ott volt, aztan aznap vetel, es masnap 11:30 utan mar a portfolioban. Kartyas fizetes nekem 5 nap volt mikor teszteltem, es akkor meg T+1nap mire portfolioban megjelenik, utalni gyorsabb. :D

Mert nem az 5evest veszed? Ha feltorod ugyanannyi a "bunti" mint a 3eves-nel, 1%, de ott jobb a kamat... :K persze ha 3ev fix akkor nem szoltam... :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46015) Mercutio_ válasza Reverting (#46014) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ Gabás, dptrsk:R
Remélem a "megvett" pemáp nem fut ki idő közben, mert ha visszamegy az € revohoz potyára volt az egész.

Azért 3 éves, mert minimális a többlet kamat, így viszont kicsit nagyobb a mozgásterem, ha 3 év után más lesz a helyzet, vagy ha fel kell törni is csak 3 évnyi kamatot bukok.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46016) aujjobba válasza Mercutio_ (#46015) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem buksz kamatot.
Az eladas napjaig felhalmozott kamatokat megkapod, minusz a buntetojutalek.

(#46017) julius666


julius666
addikt

Szépet ment az ezüst. :)

(#46018) julius666


julius666
addikt

Illetve: https://index.hu/gazdasag/2020/07/21/mnb_alapkamat/

Összehasonlításképpen:
USA alapkamat: 0.25%
Magyar alapkamat: 0,60%

[ Szerkesztve ]

(#46019) bekecs76 válasza julius666 (#46018) üzenetére


bekecs76
tag

Alapkamat csökkentésre várható egy forint gyengülés, mit gondoltok?

(#46020) bekecs76


bekecs76
tag

Srácok!
Az OTP direkt brókeren, lehet nemzetközi cfd-kel kereskedni? Mondjuk, DAX, S&P500, stb..., esetleg nagyobb részvények? Ugyanezt a kérdezném a KBC-re? Tehát nem részvény vásárlásra gondolok, hanem cfd kereskedés.

(#46021) Ixion77 válasza bekecs76 (#46019) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem, mert már lezajlott korábban.

(#46020): Tudtommal nem.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46022) bekecs76 válasza Ixion77 (#46021) üzenetére


bekecs76
tag

Tudom, hogy most volt, de a későbbiekben? Ja most nézem a grafikont, azóta inkább erősödött a USD-vel és az euróval szemben is. Érdekes.... a juniusi kamatvágás után kb tizenegynéhány forintot gyengült.
CFD: egyiknél sem?

[ Szerkesztve ]

(#46023) j0k3r! válasza bekecs76 (#46022) üzenetére


j0k3r!
senior tag

A mostani kamatvágás már pár hete/hónapja tudható volt, ezért már "be volt árazva", nem úgy, mint múltkor :K [link]

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#46024) Ixion77 válasza bekecs76 (#46022) üzenetére


Ixion77
őstag

Mivel már akkor ismert volt, abba lett beárazva ez a csökkentés is. Amúgy 350-nél vagyunk extrém pozitív nemzetközi hangulatban. Természetesen a hangulat megromlásával azonnal indulhatunk 380 felé. Az sajnos kevésbé várható hogy a jó hangulat fennmaradásával megindulnánk 320 felé...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#46025) HussarF válasza bekecs76 (#46022) üzenetére

Volt forward guidance, hogy további kamatcsökkentés várható, nem lepett meg nagyon senkit. Az előzőre nem számítottak, akkor azért bicsaklott meg akkor a forint. Hosszabb távon nem érdemes, szerintem, az erősödő forintra tenni. A jegybank még mindig annak gyengítésére játszik, a jegybank ellen pedig ne fogadj, mert annak csak egy végkimenetele lehet. De amíg dől az ingyenpénz mindenhonnan és viszonylag jó hangulat van a piacokon, addig nagy leértékelődés nem várható. A piaci hangulat vezet most mindent. Ha egyszer elkezdenek a szereplők a rossz hírekre figyelni, akkor nagyon gyorsan meg akar majd mindenki szabadulni a forinttól.

[ Szerkesztve ]

(#46026) Mercutio_ válasza aujjobba (#46016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy rémlett a MÁP+-t kivéve érezhető % a bünti, azért is nem vettem :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#46027) PredatorZoli válasza Mercutio_ (#46026) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A visszaváltós bünti egy érdekes kérdés, nemrég volt vele dolgom.
A sztori annyi, hogy jövő nyáron megkapom első lakásomat, aminek a berendezése már az én dolgom lesz, erre el is akartam különíteni 2M Ft-ot, de mégsem akartam kp-ban tartani, és nézegettem hogy melyik állampapírba lenne legcélszerűbb. Egyik eshetőség volt, hogy máp+ ba teszem, 1 év után a fordulókor visszaváltom, így kb 3,8%-om lett volna rajta, ezt kincstárnál lehetett volna ingyenesen.
5 éves forintos PMÁP ugye ha jól tudom 1%-os büntivel megy a kincstárnál, és ilyen 4,8% körül hoz most. Ha ezt választanám így akkor kb ugyanott lennék az 1% bünti miatt. Találtam egy olyan lehetőséget, hogy ha az ersténél veszem, akkor ők csak 0,5% büntit dobnak bele visszaváltáskor, így már jobban járok még a minimális számlavezetési díjat is beszámolva kb 0,5%-al, ráadásul nem vagyok annyira irőponthoz kötve, eladhatom pár hónappal előbb és később is.
Hoztam 10e Ft-ot pluszban, fillérb.szás 4evör :DD

[ Szerkesztve ]

(#46028) Reverting válasza PredatorZoli (#46027) üzenetére


Reverting
őstag

PMÁP bunti 2%

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46029) PredatorZoli válasza Reverting (#46028) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

http://prntscr.com/tm2315
nekem csak 0,5

[ Szerkesztve ]

(#46030) vnorbi válasza PredatorZoli (#46027) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Csinálhattad volna úgy is, hogy a Kincstárban megveszed a PMÁP-ot, és ott tartod ingyen egy évig. Amikor el akarod adni, akkor egy ezresért elküldeted az Erstébe, és ott eladod a barátibb árfolyamon. Ha jól számolom, ezzel még 1400 forintot lehetett volna fogni.

(#46031) Reverting válasza PredatorZoli (#46029) üzenetére


Reverting
őstag

[link] Állampapír fontos változás!!!
En itt szembesulem vele anno... nekem egy 2023/K van a MÁK-nal es ott 2% minuszal indult...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46032) PredatorZoli válasza vnorbi (#46030) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem tudtam hogy a kincstár csinál értékpapírtranszfert, ezzel valóban buktam 2400 ft-ot :) (szerk: ja tényleg 1400 ha 1000 a transzfer :D)
Akkor viszont ez egy jó tanács mindenkinek: ha nagy összeget kel visszaváltanod, nyiss egy számlát ersténél, küldd oda és ott add el, lehet nyersz rajta valamennyit :D )
Reverting: a visszaváltási feltételeket, árfolyamot a forgalmazó határozza meg, Ersténél a prémium és a szuper papír is egységesen 0,5% büntis, a most értékesítetteknél is (a szupernél ugyanúgy megvan a fordulókori ingyenes hét).

[ Szerkesztve ]

(#46033) Reverting válasza PredatorZoli (#46032) üzenetére


Reverting
őstag

Persze, vilagos, csak en alapbol a MÁK-ot ertelmeztem... Mivel nekem ott van, ez az ingyeneseg ara... :)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46034) vnorbi válasza PredatorZoli (#46032) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Annyi kényelmetlenséggel kell számolni a transzfer kapcsán, hogy jelenleg csak személyesen és telefonon lehet intézni. Telefonon kb 10 perc, személyesen általában tovább tart.

Viszont idei fejlesztés, hogy Kincstáron belüli transzfert már online is lehet indítani (érdekessége, hogy ezt a fogadó félnek észre kell vennie, és aznap jóváhagynia a fogadást). Talán nem állnak meg itt, és egyszer majd lehet kifelé irányuló transzfert is indítani WebKincstárról.

A portfolio.hu-n néha vannak összehasonlítások a bankoknál alkalmazott állampapírvisszaváltási árfolyamokról, bár ez most nem olyan időszak, hogy ezt nyomják, vannak érdekesebb történések idén. Van ahol ez nyilvános adat (például ilyen az Erste és az OTP is), és az jön ki, ami szinte mindig igaz, meg lehet tervezni előre, de időnként újra szét kell nézni, hogy mi változott, aztán ha kell, újratervezni, mert ezek azért időnként változnak.

(#46035) PredatorZoli válasza Reverting (#46033) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ugye ez azért van mert a kincstár nem foglalkozik másodpiaci értékesítéssel, szóval nem feltétlen az olcsó húsnak híg a leve effektus érvényesül :D . nyilvánvaló, hogy van ezekre a papírokra van vevő akkor is, ha nem 2%-ot vonnak le hanem kevesebbet, így aztán a brókercégek ezzel tudnak űzérkedni jobban mint közvetítők.

[ Szerkesztve ]

(#46036) Reverting válasza PredatorZoli (#46035) üzenetére


Reverting
őstag

Persze es ha bele gondolsz a 0,25% map+ bunti azert kevesebb mint a 0,5%... :) de pl ha valaki elad egy 2024/05-os 10M map+ papirt az nem biztos h valoban el is lett adva... ;] Penzt megkapja erte, de az a hatterben tovabb megy, es kevesebb kamattal egy uj vevonel uj eletre talal... lehet ezzel ugyeskedni... :D

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46037) vnorbi válasza Reverting (#46036) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Ez a cikk már majdnem két éves, MÁP+ előtti időkről szól, és már a kiskapuk egy részét be is zárták azóta, de elég jól összefoglalja, hogy mi ment akkor, és szerintem valószínűsíthető, hogy a cél most is az, mint korábban. Nincs továbbértékesítés, a bank örül, hogy megveheti tőlünk a magas kamatozású papírokat, ezért még felárat is hajlandó fizetni, mert a kamatokat onnantól kezdve ő kapja.

Én kb 2016-ig néha vettem OTP-től futó KKJ-t (ez a mai 1MÁP). A bankbetétek már akkor sem hoztak semmit, de lehetett venni ilyen egy éves állampapírt tőlük, aminek már csak pár hónap volt a futamidejéből. Nem adott akkora kamatot, mint amivel jegyezni lehetett, de még így is magasabb volt, mint bármi, amihez ilyen kockázati szinten hozzáfértem. Aztán egyszer csak beszűkült a másodpiac, már csak eladni lehetett papírokat, venni nem. Még gondolkodtam is rajta, hogy megérne egy kérdést, hogy ez nem valami hiba miatt van-e, de aztán elengedtem, mert kb ezzel egyidőben vezették be erre a papírtípusra a büntetés nélküli visszaváltást, amiből azt szűrtem le, hogy ez akkor direkt van. Az nem lehet, hogy egyszerre romlik el a másodpiacon a vétel lehetőség, és az eladásra meg jobb árfolyamat ajánlanak, mint korábban. Tehát szándékosan egyirányúvá tették a folyamatot, hogy csak gyűljön náluk a lakossági állampapír, és még gyorsítottak is rajta a kedvezőbb árfolyammal.

Persze lehet, hogy ezt benéztem, és egész más van a háttérben, de az ebben a témában olvasott cikkek valamennyire alátámasztják az elméletet.

(#46038) Sub-S


Sub-S
senior tag

EUR/USD meddig fog elmenni? :)

(#46040) Cpt.Price válasza Sub-S (#46038) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

USD sztem globálisan gyengülni fog, minimum évekkel ezelőtti szintekre, mondjuk 250 Ft környékére.
Bár mivel mindenki pénzt nyomtat, és megy a "race to the bottom", nehéz megtippelni, hogy ki lesz az "első"..

EUR-t a mostani szinteknél nem várom erősebbre, morcosak lennének a gyártulajdonosok.
Mhelyen a vezetés enyhe rácsodálkozással szemléli, hogy milyen jól nőtt idén a nyereségünk. Jah, bevétel €-ban, bérköltség (összköltség kb. harmada) az év eleje óta ~10%-kal gyengébb forintban. Ezek után tényleg meglepő..

gl&hf

(#46041) Oppenheimer válasza Sub-S (#46038) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Olvass alapblogot.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#46042) julius666 válasza Cpt.Price (#46040) üzenetére


julius666
addikt

Bár mivel mindenki pénzt nyomtat, és megy a "race to the bottom", nehéz megtippelni, hogy ki lesz az "első"..
Ha ez lesz az elsődleges tényező a devizák értékének változásában, akkor nyilván Zsiday logikája fog érvényesülni, az EU tehetetlensége miatt itt kevesebb a tér az unortodoxiára, legalábbis kezdetben.

Attól tartok viszont ez egy soktényezős képlet, amiben az USA pénznyomtatás csak az egyik tényező. Ráadásul ez egy ismert dolog, tehát ez szerepel már a jelenlegi árazásokban is. Ha jön ősszel/télen egy komolyabb, újabb karantént igénylő második hullám, esetleg kiindul Ázsiából az ipari leállások, 0 turizmus miatt egy pénzügyi válság, akkor könnyen lehet senkit sem fog érdekelni, éppen mennyi dollár van a világon.

EUR-t a mostani szinteknél nem várom erősebbre, morcosak lennének a gyártulajdonosok.
Ezt nem teljesen értem, OFF-ban magad is írod, az exportra gyártó munkahelyeden milyen jól jártak a 350-es euróval is. Miért ne járnának még jobban egy 380-as euróval? :F

(#46043) Cpt.Price válasza julius666 (#46042) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Rosszul írtam, forintot az €-val szemben nem várom erősebbre. Mea culpa.
Tehát a 350-es szint alá szerintem tartósan már nem fogunk bemenni.

gl&hf

(#46044) galacsindobá


galacsindobá
csendes tag

sziasztok,
ehhek kapcsolódóan egy nagyon alap kérdésem lenne (számomra). Amennyiben a megtakarításaim egyik részét (máp+ mellett) euroban vagy dollárban tartanám, hogy tudnék nagyobb tételben eur-t vásárolni? Simán besétálok a valutaváltóhoz és veszek? Van előnyösebb, elegánsabb megoldás is? :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#46045) Sub-S válasza Oppenheimer (#46041) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ezt már olvastam. :)

(#46046) aujjobba válasza galacsindobá (#46044) üzenetére


aujjobba
addikt

Revolut, Transferwise, bankod devizaszamlaja?

Ha a Revo, TW parosban nem bizol teljesen, akkor esetleg nyithatsz egy devizaszamlat a magyar bankodnal, a Revoban vagy TW-ban valtasz penzt, majd kiutalod oda.
Toluk jobb arfolyamon nem fogsz tudni valtani.

[ Szerkesztve ]

(#46047) galacsindobá válasza aujjobba (#46046) üzenetére


galacsindobá
csendes tag

köszönöm! bízhatok bennük? megyek is át a topikjukba.

(#46048) aujjobba válasza galacsindobá (#46047) üzenetére


aujjobba
addikt

Igazsag szerint en nem tartok rajtuk penzt, csak atcsorgatom, ertsd feltoltom a forintot, atvaltom USD-re vagy EUR-ra, majd kuldom is tovabb.
Jelentos osszeget nem tartok rajta hosszabb tavon.

(#46049) HussarF válasza Sub-S (#46038) üzenetére

Kezdd el longolni és akkor biztos megfordul ;]

(#46050) Sub-S válasza HussarF (#46049) üzenetére


Sub-S
senior tag

Hehe, ez az 1.16 közeli szint már nem tetszik. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.