Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) BÁ Nutrition válasza attiati (#25000) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#25002) viharhozo válasza lajafix (#24995) üzenetére


viharhozo
addikt

Ajanlom figyelmedbe a XXI. szazad Arany Janosa, azaz P. Endre orokervenyu sorait:

Tudom én jól, a tények makacs dolgok.
De a tények tudják már, hogy én is az vagyok.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25003) KMT


KMT
addikt

Hogyan lehet PEMÁK-ot venni konverzió nélkül a kincstárnál? Próbáltam volna bankkártyával fizetni (€ számla van mögötte), de nincs ilyen opció a vételnél, csak pénzszámla. De ha eurót utalok rá, abból gondolom forint lesz? Ott is kell nyitni euró értékpapírszámlát?

(#25004) lajafix válasza BÁ Nutrition (#24998) üzenetére


lajafix
addikt

én 1 szóval sem állítottam, hogy nekem minden zsír itthon. de örülök hogy őrülsz.

Rock'n Roll

(#25005) lajafix válasza viharhozo (#25002) üzenetére


lajafix
addikt

Azaz? az MNB vakrepülést csinál és amikor megint borulni fog a bili, akkor megint lehet emelni egyben egy szépet mint 2008ban.

Rock'n Roll

(#25006) Rive válasza lajafix (#25005) üzenetére


Rive
veterán

Legalább lesz megint kit megmenteni :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25007) YM válasza lajafix (#25005) üzenetére


YM
senior tag

Ha ez így lenne már 500 lenne a forint :DDD

(#25008) DopeBob


DopeBob
addikt

Ez nagyon off lesz itt, de néha szóba kerülnek ingatlanok, pesti, budai kerületek...

Nem ismerem Budapestet, egyáltalán. Agglomerációban milyen település jöhet szóba családi ház vásárlásra/épéítkezésre, ahonnan könnyen megközelíthető a belváros? Elsősorban inkább Dunántúl.

Törökbálint\Érd\Szigetszentmiklós?

MZ/X

(#25009) -v- válasza DopeBob (#25008) üzenetére


-v-
addikt

Hát dunántúl felőli oldalon Érd, Diósd, Budaörs, Telki, Páty, Biatorbágy, Herceghalom, Törökbálint.
"könnyen megközelíthető" alatt mit értesz kicsit pontosabban, és hova akarnál eljutni a városban?
Pl. Biatorbággyal is az a baj, hiába van a pálya mellett, 1 út vezet ki és az meg tele van ..

[ Szerkesztve ]

(#25010) Penge_4 válasza DopeBob (#25008) üzenetére


Penge_4
veterán

Befektetési szempontból Felcsútot javaslom. ;]

(#25011) DopeBob válasza -v- (#25009) üzenetére


DopeBob
addikt

sajnos mint leírtam amit tudok. a cél a belváros, keleti\nyugati környéke. Olyan kertvárosi részről, ahonnan már vállalható a bejárás. Van esetleg villamos a közelben vagy busz+villamos/metro.

Eddig egyikünk járt Pestre dolgozni vidékről, Kelenföld környékére, ide vállalható volt a vonat, de ha mindkettőnknek Pestre kell járni dolgozni, akkor inkább költözés lesz a vége :(

MZ/X

(#25012) Penge_4 válasza DopeBob (#25011) üzenetére


Penge_4
veterán

Az előbb még agglomerációt írtál, most meg már tömegközlekedés is kéne? Budán alapból szar a tömegközlekedés, nem még attól is távolabb, a nyugati agglomerációba.

De mondom, Felcsút, Pest megye határában, köpésre az autópályától és az ingatlanárak szinte csak felfelé mehetnek (ha már befektetős topicban tetted fel a kérdést).

(#25013) DopeBob válasza Penge_4 (#25012) üzenetére


DopeBob
addikt

Az agglomeráció az én értelmezésemben nem zárja ki a tömegközlekedést... Budaörsre pl kimegy a BKV busz... no mindegy.

Felcsút, hát, az ki van zárva :D

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#25014) Rive válasza DopeBob (#25013) üzenetére


Rive
veterán

Dunakanyar északi oldal. Zónázó a Nyugatiba, plusz a kettes, csatlakozással a nulláshoz, ha kocsival megy valaki.
Hja, nem olcsó... De kis szerencsével akad néhány igen szép 'téliesített nyaraló' jó helyeken.

Ui.: mondjuk a következő néhány évben pont ezt a vasútvonalat fogják (megint) szétcseszni... ;]

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25015) -v- válasza DopeBob (#25011) üzenetére


-v-
addikt

Autóval vagy tömegközlekedéssel legyen jó a bejutás? Egyikőtök Kelenföldre menne, másik pedig keleti? Vagy nyugati?
Csak mert nem mindegy hova akarsz bejutni és mivel :U

[ Szerkesztve ]

(#25016) #95561216 válasza YM (#25007) üzenetére


#95561216
törölt tag

500 mi? Euró? :D

(#25017) YM válasza #95561216 (#25016) üzenetére


YM
senior tag

Aha EUR/HUF :K

(#25018) lajafix válasza YM (#25007) üzenetére


lajafix
addikt

mrthogy? ugye nem az árfolyam / kamat összefüggést akarod mondani?

Rock'n Roll

(#25019) lajafix válasza DopeBob (#25011) üzenetére


lajafix
addikt

most lett kész az esztergomi vonal felújítása és még kérdezed hova költözz? :)

Rock'n Roll

(#25020) YM válasza lajafix (#25018) üzenetére


YM
senior tag

Nem, csupán arra céloztam h ha egy ország "vakrepülést folytat" a monetáris politikát illetően, ott az árfolyam nem ennyit emelkedik h teljesen elszáll. :U

(#25021) attiati válasza YM (#25020) üzenetére


attiati
veterán

pro:
1. egészségesebb az államadósság devizaaránya, mint pár éve. Ez év végére lejöhet 35% alá.
2. egészségesebb a bruttó külső devizaadósság aránya (de csak a végtörlesztés miatt, amiért nagy árat fizetünk)
3. nem aludtak be és képesek voltak alapkamatot vágni (de ez minimálisan elvárható volt, hisz az összes környező jegybank vágta a kamatot). A hozamfelárunk a válság előtti szinten van.

contra:
1. nincs egy egészségesen működő bankrendszer (inkább csak zombi, túlélő üzemmódban működő)
2. nincs hitelbővülés (korábban írtam, hogy a vállalati hitelállomány 1%-os leépülése mekkora GDP visszaesést okoz)
3. rendszerszintű kockázatokat pakolt magára az MNB a tartósan alacsony kamatszinthez való teljes elköteleződéssel, amin nem tud később változtatni (a 0%-ra kihelyezett NHP hitelek, swap ügyletek....)
4. gyakorlatilag egyszintű bankrendszer kezd kialakulni
5. kierőszakolja, hogy a hazai bankok kezében levő államadósság növekedjen a mérlegfőösszegen belül
A 3-5. pont időzített bomba és függőség, visszatérhetünk rá pár év múlva, mert a költségei akkor fognak jelentkezni. Így ível át az egyik kormányzati, jegybanki ciklus felelőssége a következőre.

És akkor ma a Nagy Márton csodálkozik ezen?
MNB: elszomorító, hogy elmaradt a hitelkiváltási verseny
Végig lehet menni a pontokon, aminek nem örül az MNB. Vajon elgondolkodnak azon, hogy az MNB+kormány kombónak volt bármilyen ráhatása ezekre?

Megnyert a kormány néhány csatát a bankrendszer ellen, de nem veszi észre, hogy a saját hadseregét irtja, mert a banki mérlegek bővülése nélkül elveszíti a háborút a bankjaival együtt.
Normális, kapitalista alapon működő gazdaság nélkülözhetetlen feltétele az egészséges és profitot termelő bankrendszer. Aki a banktól vesz el pénzt, az saját magától vesz el. Itthon meg ennek örülünk

[ Szerkesztve ]

(#25022) YM válasza attiati (#25021) üzenetére


YM
senior tag

kapitalista alapon működő gazdaság nélkülözhetetlen feltétele az egészséges és profitot termelő bankrendszer

Miért is? :F

(#25023) concret_hp válasza YM (#25022) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt tényleg meg kell kérdezni? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#25024) YM válasza concret_hp (#25023) üzenetére


YM
senior tag

És ezt? :F

(#25025) aAron_ válasza YM (#25024) üzenetére


aAron_
őstag

Egyáltalán mi a kérdés? Minek bankrendszer, vagy miért fontos, hogy profitábilis legyen az :F

What is your ikigai?

(#25026) attiati válasza YM (#25022) üzenetére


attiati
veterán

Hogy ne egy profitot termelni képtelen, folyamatosan tőkeemelésre szoruló bankrendszer legyen.
Hogy piaci alapon, a kockázati szempontokat figyelembe véve hitelezzen
Hogy ne egy egyszintű bankrendszer legyen, ahol a jegybank mérlegében jelenik meg a hitelezési kockázat.

Tekintsünk el attól a választól, hogy a kettős magyar bankrendszer rövid és még fejletlen múltjában milyen hibák voltak, inkább pont ezeket kéne kijavítani, elkerülni és koncentráljunk arra, hogy hova kellene eljutni.
És attól is tekintsünk el, hogy 2008 USA bankválság, az egyik legjobban felügyelt piacon. (mivel bankválságok mindig lesznek, és a túlfelügyelt / túlszigorított korszakokat mindig túllazítás jellemzi és fordítva)

De nem vagyok jegybanki szakértő.
Szóval szerinted miért ne?

(#25027) Rive


Rive
veterán

Meg kéne nyitni a 'Marxista-Matolcsysta politikai gazdaságtan' topikot, aztán megszüntetni onnan ide az átjárást...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25028) etejedu


etejedu
őstag

Befektetésnek jó most az arany?
Kaptam egy tippet de itt is megkérdezném! :B

(#25029) skristof válasza etejedu (#25028) üzenetére


skristof
tag

nem, most sem.

(#25030) emvy válasza skristof (#25029) üzenetére


emvy
nagyúr

varj, neki van tippje

while (!sleep) sheep++;

(#25031) attiati válasza BÁ Nutrition (#24989) üzenetére


attiati
veterán

talán 2 dolgot nem láttam még leírva sehol, amit érdemes megosztani menekült témában. És csempészek bele gazdasági párhuzamot is, hogy ON legyen :) )

1. a németeknek az emlékébe égett az 1. vh utáni hiperinfláció és emiatt átestek a ló túloldalára és rettegnek az inflációtól. Sokszor semmi mással nem törődve harcolnak az infláció ellen és ez jellemző az EKB mentalitására is. Lásd 2008. júliusában 1 évnyi változatlan alapkamat után még emelt egyet az EKB a válság "előestéjén", mert megijedtek a begyorsuló inflációtól, miközben a maginfláció stabil volt.
Az eurusd történelmi csúcsponton 1,6 körül volt akkoriban és a FED már 1 éve vagdosta az alapkamatot. A németek meg ránéztek az inflációra és összecsinálták magukat és emeltek egyet a kamaton.

Ebből párhuzamot vonva a menekült kérdésre: a második világháború szélsőséges nacionalista nézeteknek a következménye annyira beleégett a németek fejébe, hogy ettől menekülve most a befogadás mellett szavaz a német közvélemény. Lásd: nincs belpolitikai válság Németo-ban a bevándorlókat támogató kormány miatt.

2. A másik gondolatom, hogy amennyire túl gyors és túl korai volt a görögöknek az euró, lehet, hogy Magyarországnak annyira korai és gyors volt az EU tagság. Vagy nem volt korai, de lemaradtunk az integrációval.
Az EU-t többek között azért hozták létre, hogy megelőzzék az európai népek újbóli háborúját. A létrehozó nyugati államok már az 1950-es években kitaláltak valamit és már akkor _képesek_ is voltak létrehozni egy közösséget, ami több, mint pénz és gazdasági előny.
Mi 50 évvel később odáig jutottunk el, hogy csatlakozunk egy már létrehozott valamihez, amit mi létrehozni képtelenek lennénk és főleg a pénzt és a lehetőséget látjuk benne.
A németeket, franciákat, angolokat egyáltalán nem érdekli a magyarok idegenellenes politikája, ugyanis ők már évtizedekkel ezelőtt megtapasztalták a multikulturális létet és annak hátrányait. Bevándorlók második generációja nő fel náluk. Rég előttünk járnak.
Mivel mi csatlakoztunk, és kicsik is vagyunk, ezért alkalmazkodni kell a többséghez és az erőhöz. Valami olyasmit kell követnünk, amit nem is értünk és túl gyors. Innen vagy gyorsan felzárkózunk, vagy tényleg lesz egy népszavazás az EU-ból való kilépésről.

3. az EU egy állatkísérlet, ami a szemünk előtt zajlik. Pár hónapon belül a sokadik szituáció, ahol kezdenek előjönni a hiányosságok.
Oroszország haderőt alkalmaz és az EU tehetetlen, mert nincs egységes hadügy.
Putyin idejöhet parádézni, mert nincs egységes energetikai politika és minden tagállam külön szerződik.
Nincs mechanizmus a görögök eurózónából való kiléptetésére.
Nincs egységes bevándorláspolitika.
(és ez még csak az elmúlt egy év)

4. Nagy gond a bevándorlás.

5. Még nagyobb gond, hogy túlpolitizálják a témát és az emberekhez csak a politizált verzió jut el.

[ Szerkesztve ]

(#25032) Dr.Zoo válasza etejedu (#25028) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Kíváncsivá tettél, mi a tipp? :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25033) Mercutio_ válasza Dr.Zoo (#25032) üzenetére


Mercutio_
félisten

A tipp az ami vagy bejön, vagy nem ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25034) apatyas válasza Dr.Zoo (#25032) üzenetére


apatyas
Korrektor

Amiről ő már biztos lemaradt.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#25035) fokukac válasza attiati (#25031) üzenetére


fokukac
nagyúr

meg a németeknél ez tudatos is. Nagyon durva a korfájuk, még a mienknél is durvább.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#25036) Dr.Zoo válasza apatyas (#25034) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Azért érdekelt, mert mikor 2013-ban mélyponton volt, bevásáltam ezt-azt.. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25037) lajafix válasza Rive (#25027) üzenetére


lajafix
addikt

néha nem árt, ha rögzítésre/kihirdetésre kerülnek a kockázatok. Pl a korábban általad említett következő megmentéskor ne lehessen arra hivatkozni, hogy 'jajbocsiénezekrőlsosehallottam.' :)

Rock'n Roll

(#25038) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki jártas a németországi megtakarítási lehetőségekkel/javaslatokkal kapcsolatban? Akár privátban is. Köszi!

(#25039) roti86 válasza Because (#24666) üzenetére


roti86
őstag

Sziasztok!

Nyitott valaki még cetelem takarékszámlát mostanában? Még mindig nehézkes az ügyintézés? :U

(#25040) YM válasza roti86 (#25039) üzenetére


YM
senior tag

Sose értettem miért jók a takarékszámlák minimális kamat mellett. Csak újabb alkalom arra, hogy lenyújják a pénzed :R

(#25041) roti86 válasza YM (#25040) üzenetére


roti86
őstag

Akkor mondd mit ajánlasz megtakarításra. Olyan legyen, amihez bármikor hozzá lehet jutni és nem lakás célú.

(#25042) Dr.Zoo válasza roti86 (#25041) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Valuta, befektetési arany.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25043) Penge_4 válasza YM (#25040) üzenetére


Penge_4
veterán

1. Biztonságosabb, mint pl. nyóckerben, albérletben 5-8 tagú bulizós, drogos lakótársak mellett akár széfben is tárolni? Sőt, a széf látványa is már gazdagságot sugall. Valamelyik gyökér esetleg azt hiszi, hogy milliomos vagy, közben meg nem is és nekiesik flex-szel. ;]

2. Minimális infláció + alacsony jegybanki alapkamat mellett a minimális kamat is több a semminél.

3. A Cetelem lekötés nélkül adja azt a kamatot, amit pl. az állampapír több éves lekötésre.

Egyébként az egész olyan hatást kelt, mintha valami MLM ügynök hálózat épült volna köré, teljesen elkülönítve valami megbízott ügynökök intézik az egészet, szóval én sem bíznék bennük. Ráadásul telefonon utalni 2015-ben? Vicc az egész. Ha személyesen lehetne a Cetelem bankfiókban mindent intézni és lenne netbankjuk, akkor még talán én is elgondolkoztam volna rajta, de így, elég volt elolvasni a kommenteket és letettem róla, hogy bármit is kezdjek velük.

De normál esetben ha a BNP Paribas csődbe megy, akkor nem amiatt fogsz sírni, hogy benn ragadt (az egyébként OBA védett) pénzed. Úgyhogy a Cetelem azért nem egy "Bivalybasznád és Vidéke Takarékszövetkezet" kategória.

(#25044) Mercutio_ válasza Dr.Zoo (#25042) üzenetére


Mercutio_
félisten

Garantálod, hogy a következő 1 évben bármikor kiveszem nem bukok rajta és költségek levonása után is legalább annyit nyerek mint AXA friss lekötéssel? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25045) YM válasza roti86 (#25041) üzenetére


YM
senior tag

Pármahuzat + stukker :K

(#25046) kovisoft válasza YM (#25045) üzenetére


kovisoft
őstag

Egész nap otthon ülsz a stukkerral vagy viszed magaddal mindenhova a párnahuzatot (meg a stukkert)?

(#25047) YM válasza kovisoft (#25046) üzenetére


YM
senior tag

Mindkettőt a gatyámban tartom a többi fontos dologgal együtt ;)

(#25048) Dr.Zoo válasza Mercutio_ (#25044) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Garantálja Neked a rosseb, Ő kérdezett, Én válaszoltam.
Elemzők jellemzően azt mondják, hogy a lóvéd (megtakarításod 20-30%-át) érdemes fizikai aranyban tartani.
Egy széf a Bajuhajuzban 12 ezer JMF, 10 pontot rögzíted, oszt' Jézus.
Szerintem. ;]

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25049) Because


Because
őstag

ez a Cetelem bank anélkül, hogy a kiküldött ügynök hitelesítette volna a pappírjaimat (postán lett elküldve) megnyitotta a takarékszámlát 2 hónap alatt (legalábbis egy email érkezett: takarékszámla értesítő egy számlaszámmal).
természetesen nem kívánok ezzel élni, van köztetek aki megszüntette már náluk?

[ Szerkesztve ]

(#25050) daniel2121


daniel2121
senior tag

Szerintetek a FED emel kamatot szeptemberben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.