Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) lorcsi


lorcsi
veterán

a szakiktól kérdezem
az FHB-sek aggódjanak a pénzükért?
(van még több cikk is a témában, lent megtalálhatóak )

(#26152) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Egyik nap bent voltam a bankomban és ezt ajánlották nekem.

K&H hozamhalmozó életbiztosítás

Mivel nem igazán vagyok ezekben benne igy a tanácsotokra lenne szükségem. Jó lenne a család miatt egy életbiztosítás. Havi egy 10.000Ft mondjuk rászánnék. De olyan kéne amihez ha kell( baj van) akkor hozzá tudják férni. Erről a hozamhalmozóról mi a véleményetek?

Jó lenne ha K&H lenne ez mert lassan 17 éve nála vagyok és "mindenem" itt van. Folyószám , K&H tervező megtakarítási számla , biztosítás stb.....

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26153) Dani82


Dani82
senior tag

nem tudtok esetleg egy kalkulatort, vagy tippet mondani, hogy mi eri meg jobban. Venni egy kozepes lakast, a jelenlegi arak mellett 18m Ft korul, amenybol mondjuk 10m Ft hitel, vagy berelni egy magasabb kategorias lakast, havi 130 korul? Nem tudok dulore jutni, de oszinten szolva, az a havi 130e ft baromira rosszul esne, a "semmiert" akkor inkabb fizetnek egy torlesztot magamnak :U

(#26154) maross válasza Dani82 (#26153) üzenetére


maross
veterán

Fele-ketharmada korul berelni, es még 2 evig felretenni penzt? 10m hitel elég sok, foleg ha egyutt mozog a hitel a virulo es kiszamithato magyar gazdasaggal.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26155) AMD Power válasza Dani82 (#26153) üzenetére


AMD Power
titán

Albérlet? Szerintem egy nagy blama. Főleg ha van esélyed inkább saját magadnak "kifizetni" azt a lakást.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26156) maross válasza AMD Power (#26155) üzenetére


maross
veterán

30millasnal 10m hitel szinte mar "kifizetni" kategoria, de 18-nal azert még eros.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26157) Dani82 válasza AMD Power (#26155) üzenetére


Dani82
senior tag

Van mar egy lakasom, de ki van adva. Annak a berleti dijabol fedeznem egy uj lakas torlesztojet.
Illetve nem huznam el a futamidot 20 evigm, ahogy az elozonel is 6 ev utan vegtorlesztettem

[ Szerkesztve ]

(#26158) AMD Power válasza Dani82 (#26157) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor meg annál inkább. Én albérletet max csak akkor választanám ha más opció nincs max csak az utca.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26159) BÁ Nutrition válasza Dani82 (#26153) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem nagyon megy ez neked még mindig :( nincs olyan h a semmiért fizeted az albit. A lakhatásért fizetsz. Ha pl van egy 18 milliós lakásod és beleköltözöl se ingyen laksz. Csak nem bírod megemészteni/felfogni h nem csak a rezsi és a felújítási költségek vannak. A 18 milliód hozama is arra fordítódik h laksz valahol. Minél drágább helyen laksz annál több lesz ez a "láthatatlan" költség. Ami lazán lesz így is vagy 900.000k évente. Amortizációra is elmehet rossz esetben akár 2%. Ami 360k. Ez is lesz 100 így havonta. És ugyanúgy ki vagy téve a piaci ingadozásoknak. Ráadásul hitellel még számolj kamatokat is a bekerülési költséghez. Ügyvéd. Illeték. Stb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26160) Polacheck válasza Dani82 (#26153) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Havi 130 korul hol es milyen magasabb kategorias lakasokat lattal? Mert lehet, hogy en nezek rossz oldalakat, de olyanbol amibe jo szivvel be is koltoznek, ennyiert kb 45-50m2-eseket talalni.

less qq more pewpew!

(#26161) Jim-X válasza BÁ Nutrition (#26159) üzenetére


Jim-X
őstag

Es tt van a kutya elasva! :K Nem veletlenul berelnek lakast nagyon sokan sokkal jobb helyzetben levo orszagokban is...

(#26160) Polacheck: 130k-ert mar egesz jo kis keglik vannak Magyarorszagon. De pl. itt Madridban ez kb semmire se eleg, es nem mondanam draga varosnak... :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#26162) BÁ Nutrition válasza Jim-X (#26161) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ennek azért más okai is vannak. Nem ellenzem h vegyen vki lakást, nekem is van lakásom és házam is. Csak tisztában kéne lenni pár alap dologgal. Nem ingyen lakunk a sajátban és nem semmire fizetsz az albérletnél. Ugyanúgy fizetsz mint a kajáért. Akkor is ha otthon ásod ki a krumplit az pénzbe kerül. Max nem látod a költségét

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26163) Ra3 válasza Jim-X (#26161) üzenetére


Ra3
őstag

Akik a lakásbérlés mellett kardoskodnak külföldi példák alapján, gyakran elfelejtik hogy a a lakáskiadásnak itthon nincs olyan háttere/kultúrája mint nyugatabbra, ahol leginkább cégek foglalkoznak ilyesmivel.
Ott alap hogy minden részletre kiterjedő szerződés van (ami egyébként mindkét fél érdeke), és ha mindent betartasz akkor akár tizen-évekig is lakhatsz ugyanabban az apartmanban, nem fognak kitenni mert pl. a főbérlő lányának kell a lakás.
Biztos vannak itthon is ilyenek, csak ritkák mint a fehér holló.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#26164) AMD Power válasza Ra3 (#26163) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan. Amerikában vannak olyan bér lakás tömbök ahol van olyan család akit még a nagypapája vitt oda lakni. Ennek ott van kultúrája. Itt Mo-n meg minden van csak az nem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26165) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

jövő hét végén Angliába kell utaznom tanfolyamra. váltanom kellene Fontot, de hol érdemes?

(#26166) Dani82 válasza Polacheck (#26160) üzenetére


Dani82
senior tag

igen akkorákat. 130ért már újépítésű 1,5-2 szobás téglák vannak a XI. kerületben, ami nekem tökéletesen megfelelne.
Ezzel szemben ugyanebben a kerületben 18-20m Ftnák kedződnek a hasonló kategóriájú lakások, de állapotban inkább alatta. Vicc, amit 6-7 éve 10m Ftét vettem lakást sztem egy hét alatt eé tudnám adni 18ért most.

Bá: értem én, de nem mindegy hogy mennyiért van a krumpli. Megveszed a kereskedőtől drágábban, mert kenyelmesebb, vagy magad megtermeled mert van idod, lehetoseged es olcsobb lesz a vegen

[ Szerkesztve ]

(#26167) Polacheck válasza Dani82 (#26166) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ja, oké, azt hittem nagyobbról beszélünk.

Egyébként tényleg kemény, hogy az enyémnek 22-24 körül van a piaci értéke és kiadni pedig szerintem 130-140 körül bármikor ki tudnám.

less qq more pewpew!

(#26168) AMD Power válasza Polacheck (#26167) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk meg itt végkép elszabadultak az árak. Óbuda III kerület panel. Nekünk itt van 1, 2 illetve 3 szobás panel lakás is.

4-5 évvel ezelőtt. Az 1 szobás 31nm kb 7millió ft-ba került. Most 11-12 millió. A 2 szobás 52nm voltak ilyen 9 millió körül. Most 15.9 a legolcsóbb. A 3 szobás 66nm azok voltak ilyen 12 milla körül. Most.... 18 millió a nagyon lepukkant. Vicc! Lassan 40 éves panel lakásokról beszélünk!!!! Ok ebből az 1 illetve a 2 szobás az panel programos , megújult közösségi térrel , szökőkút stb.... a 3 szobás egyedi fűtéses, főtávról leválva. De akkor is... ezek az árak nevetségesen magasak!! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26169) Jim-X válasza Dani82 (#26166) üzenetére


Jim-X
őstag

De Ba eppen arrol beszelt, hogy a raforditott idot energiat is bele kell szamolni, ami nem latszik. Mindent osszevetve lehet nem eri meg annyival jobban, hogy magadnak asd a krumplit, kiveve ha ez egyfajta elvezeti erteket is kepvisel (mondjuk hobbid).

(#26168) AMD Power: Szolo utcaban nem panel 54nm is nagyon durvan elszallt az ar, raadasul allandoan dobaljak a postaladaba a lakast veszek itt cetliket... Pikk-Pakk el tudnam adni :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#26170) dellfanboy válasza Sanyi.mTs (#26165) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sztem ne vidd tulzasba, en multkor korbe jartam a deak-astoria-blaha harmast hol a legjobb, erre talaltam egyet a koruton, csak arra nem figyeltem hogy ennel a joembernel van vmi kezeles ktg plusszba... ergo rosszabbul jartam mintha bementem volna az elso utonallo penzvaltoba, (raadasul meg blokkot se adott, okosba megoldotta a pult alol...)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#26171) Cathfaern válasza Jim-X (#26169) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha élvezeti értéket ad, akkor se kerül kevesebbe, csak más lesz a felbontása a költségnek. Ha hobbid a krumplitermesztés, akkor ha megeszel 1 kiló krumplit, akkor 200 Ft a krumpli (szerszámok, föld, elvetni való krumpli, stb.), 100 Ft "költés" (munkabér/pihenés kiesés) a hobbidra, de akkor is elköltöttél 300 Ft-ot. Ha nem a hobbid, akkor 200 Ft a krumpli, 100 Ft a "munkabér". Szóval a lényeg nem változik, így is úgy is 300 Ft-ba került a krumpli neked.

[ Szerkesztve ]

(#26172) kovisoft válasza Sanyi.mTs (#26165) üzenetére


kovisoft
őstag

Itt tudsz keresni pénzváltókat: [link]

(#26173) BÁ Nutrition válasza Dani82 (#26166) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez az h megse erted. de mar elmondtam priviben is.
az h 6-7 eve mennyi volt a lakas lenyegtelen, csak megzavar. 8 eve meg ugyanaz 14 millio volt amit vettel, ha ahhoz csak a banki kamatokat adogatod hozza evente akkor meg mindig alatta vannak az akkori arnak..
az arak ingadoznak, nem csak az ingatlanpiacon hanem mindenhol, ezert nem a legjobb h ha mindent egzfajta eszközben tartasz, de ez is le lett irva par hsz-el korabban, megamugy is nagyon sokszor mar

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26174) Dani82 válasza BÁ Nutrition (#26173) üzenetére


Dani82
senior tag

Akkor pl. te mit tennél? Van mondjuk 10m Ft tőkém. cetelemben áll , kapok rá havi 8e Ftot kb. ennyi.
el akarok költözni, de nem tudom h vegyek e, vagy béreljek. ha vennék, akkor fel kell vennem kb. 10m Ft hitelt hogyolyat vegyek ami megfelel nekem. Ha bérelnék min. 130e Ft bérleti díjú lakást vennék ki, amit be kell rendeznem, stb.
tehát?

(#26175) AMD Power válasza Jim-X (#26169) üzenetére


AMD Power
titán

Nálunk dettó ugyan ez. Cetli, hirdetés, ragasztás + lift reklám. Ingyenes felmérés. stb stb....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26176) BÁ Nutrition válasza Dani82 (#26174) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mindegy mit csinalsz. igyis ugyis be kell rendezned valszeg. en csak arrol pofaztam h ne vakitson el ilyesmi h a torlesztot magadnak fizeted stb. a berles valoszinuleg egy picit tobbe kerul. olyan 5-7% kozott hosszutavon. neha olcsobb lesz berelni, neha dragabb, de nem lesz jelentos kulonbseg. inkabb ugy erdemes valasztani h mennyi idore vennel lakast, pl ha benne van h mondjuk a kovetkezo 5 evben elhuzol a csaba akkor nem biztos h venni kene, akkor se ha orszagon belul, vagy varoson belul valtanal.

nehany gondolat: most pl allamkotvenynel kb 25ezret kapsz havonta kamatkent 5 eve kaptal kb 70ezret ra. ill akkor kb annyibol ki is bereltel egy normalisabb lakast. valtoznak az arak ha csak egyfajta termekben tartod a penzed akkor bizony ilyen ingadozasnak leszel kiteve. 10 millio nem akkora osszeg h eltartson teged csak hozamokbol. ennyivel viszont lehet vallakozni, csak ott egesz mas a kockazat es befektetett munka is amit beleteszel. emlekszel a krumpli peldara? :) ugyanahhoz a termekhez latszolag olcsobban jutottal hozza. egy vallalkozassal lehet h 10 milliobol annyit kihozol mint 100 milliobol ha allamkotvenyben tartod.

akkor ujra vissza: mivel ugyis laknod kell valahol ha nem faternal laksz akkor keves kulonbseg lesz anyagilag h berelsz vagy sem. ami sokkal nagyobb kulonbseg az az erzes h benne laksz a sajatnak gondolt ingatlanban(ha hiteles) ill, h rohadt sok penzed benne all egy relative illikvid eszkozben, es siman lehet hogy mondjuk a 18 millios lakasod kerul majd 22be, mikozben 5 ev mulva er mondjuk 14-16ot, akkor hogy erzed majd magad? lehet h 24et er, akkor biztos boldogsag lesz. a tozsde ugyanez, csak sokkal jobban ki tudod egyensulyozni magad(ill likvid). mivel asszem eleg jol keresel azt se tudom mondani h kepezd magad belole h elorebb lepj, de leginkabb ezt mondanam, rakj be legalabb 4 eszkozbe tozsden 8milliot, 2ot meg fordits olyan kepzesre amivel te vagy az isten a szakmaban. ha jol csinalod 2 ev alatt visszatermeli a megszerzett tudasod a raforditast, utanna meg megnagyobb jani vagy mint volta. a 8 milliod ill a kiadott lakasod meg valszeg kitermelgeti az alberleted arat. mikozben mobil is maradsz.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26177) G@ben


G@ben
addikt

Múltkor kérdeztem minimum egy éves biztos banki befektetést. Ma a postán ajánlottak pont ugyanannyit kamatozó (éves 2,25%), de havidíjmentes lekötést. Mivel rohantam, nem vártam meg a tájékoztatót, de tudtok erről valamit, hogy mi lehet? Kincstárjegy, stb?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26178) maross


maross
veterán

Kar volt a fontert aggodni :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26179) whYz válasza maross (#26178) üzenetére


whYz
addikt

Ugy tunik. Szepen emelkedik. :)

(#26180) maross válasza whYz (#26179) üzenetére


maross
veterán

Azert volt ott egy kis panik, igaz felfele :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26181) BÁ Nutrition válasza maross (#26178) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

vard meg a holnapot. per pill vezet a leave, a fontot meg a jegybank tolja, egesz ejjel virrasztanak h vedjek

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26182) daniel2121


daniel2121
senior tag

Most komoly hogy ezek a fa.. angolok kilepnek?

(#26183) daniel2121


daniel2121
senior tag

Bocs dupla lett.

[ Szerkesztve ]

(#26184) Cyrin válasza daniel2121 (#26182) üzenetére


Cyrin
addikt

hülye angolok...angol hülyék.... :D

a populizmus ott is működik, mint itt...

(#26185) BÁ Nutrition válasza Cyrin (#26184) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem populizmus annyira. Nem a pénzről szavaztak. Hanem az utóbbi pár év brüsszeli arroganciáról.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#26186) whYz válasza daniel2121 (#26182) üzenetére


whYz
addikt

Na megse volt alaptalan a felelmem. :D

Meg szerebcse, hogy usd-t es chf-et vettem vegul. :)

(#26187) Cathfaern válasza BÁ Nutrition (#26185) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Túl azon hogy sose létezett egységes Európa, ha valamennyire is beszélhetünk Európáról, abban az angolok sosem voltak benne. Történelem során lényegében mindig hadban álltak az aktuális nagy európai erővel, legyenek azok a vikingek, a rómaiak, a franciák, a spanyolok, a németek. Jó eséllyel az volt a hibás lépés tőlük, hogy beléptek az EU-ba, kívül kellett volna maradniuk, mint Svájcnak. Teljesen más a jogrendszerük, mentelitásuk, berendezkedésük, mint a "kontinensieknek", ennek köszönhetően korlátozásokat leszámítva túl sok mindent nem kaptak az EU-tól. Igen, gazdasági szerződések nekik is jól jöttek, de ehhez nem kellett volna, hogy EU tagok legyenek, nagyon sok EU-n kívüli országnak (lásd pl. Izland, Norvégia) vannak ilyen szerződései. Nyilván annó a világháborúk után nagyon úgy tűnt, hogy célszerű lenne ehhez az "egységes békéhez" csatlakozni (vagy ha más nem legalább felügyelni), bár ugye ennek ellenére is hatalmas ellenállás volt és többször is megbukott a belépés.
Szóval ez nem popularizmus, picit se hasonlít a magyar helyzethez, ahol lényegében csak özönlik a pénz az EU-ból, cserébe pár nekünk picit kellemetlen dolgot meg kell csinálni, és ennek ellenére jönnek a lépjünk ki az EU-ból jelszavak (mondjuk ennek ellenére sem biztos, hogy jó nekünk az EU-ban, mert pont a Brittekhez hasonlóan mi is mindig Európa határán voltunk, és ennek meg vannak a maga hozományai. De ennek ellenére is teljesen más a két helyzet).

[ Szerkesztve ]

(#26188) maross válasza BÁ Nutrition (#26181) üzenetére


maross
veterán

haha, es tenyleg, pedig az osszes felmeres a maradast hozta ki nyertesnek...latom forint is kapja az ivet, eur/usd is, utobbi kellemetlen :(

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26189) attiati válasza Cathfaern (#26187) üzenetére


attiati
veterán

csak ha minden orszag igy gondolkodna, akkor nincs EU, amin kivul lenne es igy osszessegeben mindenkinek rosszabb, mintha EU-ban lenne.

az meg teljes orultseg, hogy Mo-nak rossz lenne az EU-ban

(#26190) whYz


whYz
addikt

Na most a brexit utan erdemes valamit venni a NYSE-n?

(#26191) attiati


attiati
veterán

A britek hogyan lesznek képesek jobban érvényesíteni az akaratukat az eu-val és a német-francia tengellyel szemben, ha eddig sem voltak képesek? Az eu mostantól abban lesz érdekelt, hogy a (nagyobb) EU (országok) érdekeit tartsa szem előtt a britekkel kötött új egyezményeknél.
Az angolok "hagyták", hogy az érdekérvényesítő képességük ennyire meggyengüljön az eu-n belül. Ezt kellett volna erősíteniük, de az eu-n belül. Kívülről még nehezebb lesz.
Ráadásul a skótokat is elveszíthetik.
Ír ismerősöm mondta, hogy "the devil you know is better than the devil you don't".

Ha a britek ebből jól jönnek ki, akkor követendő példa lesz az EU-ban.
De ha a megmaradt EU tolja az erősebb integrációt a tagországok akarata ellenére, akkor meg megerősödnek a populista nacionalista hangok. Ez lenne a lehető legrosszabb.

Szerintem most sajnos a kétsebességes EU lenne a kisebbik rossz (vagy jó?) megoldás. A belső mag még jobban integrálódik, ők közelebb is állnak egymáshoz mentalitásban (politikai, költségvetési, rendvédelmi, energetikai, külpolitikai unió). A külső kör meg kimarad. Techikailag aláírnak egy EU 2 alapszabályt a belső országok. De fogalmam sincs, hogy hogyan lehet ezt a gyakorlatban megoldani.

Vagy egy utolsó utáni megoldás, ha a brit politika észhez tér és a népszavazás ellenére az eu-ban maradnak. Lehet, hogy erre is van egy tudatos B forgatókönyvük, hogy totális nyomásgyakorlásként elmentek a falig, de nem mennek át rajta. Csak kiegyenlítették az erőviszonyokat. Lenne egy második körös népszavazás, hogy az emberek milyen területeken szeretnének változásokat és arról külön tárgyalnának a britek az EU-val. Így jut is, marad is mindenkinek, és megerősödhetnének a britek. A politikai, üzleti élet nagy részének és az embereknek is a bent maradás lenne a jobb. De sajnos az angolok körében nem volt szoros a végeredmény, ők egyértelműen kilépéspártiak, és csak a skótok eredménye szépített.

És kérdés, hogy az EU mit akar. Bekeményíteni és példát mutatni akár a saját átmeneti kárára is, vagy engedni a teljes EU integrációból a britek nyomására. Erre nagyon kíváncsi leszek. Nagy politikai adok-kapok és helyezkedés lesz.

Látszik, hogy ha a populista, demagóg gondolatok kiszabadulnak a palackból, akkor nehéz visszazárni és mennyire károsak. Talán észhez téríti az amerikai választókat is novemberig.

[ Szerkesztve ]

(#26192) concret_hp válasza attiati (#26191) üzenetére


concret_hp
addikt

a nép jelentős %a ott sem gondolkodik, szerintem csak ennyi következik ebből.

én azt sem vágom egyáltalán mivel volt bajuk?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26193) emvy válasza concret_hp (#26192) üzenetére


emvy
nagyúr

Uzenni akartak Brusszelnek, hogy ok is megertsek!

while (!sleep) sheep++;

(#26194) whYz


whYz
addikt

Szerintem felesleges azon gondolkodni, hogy miert tortent. Inkabb hasznaljatok ki es vegyetek lloyds meg barclays reszvenyeket!

[ Szerkesztve ]

(#26195) emvy válasza whYz (#26194) üzenetére


emvy
nagyúr

> inkabb hasznaljatok ki es vegyetek lloyds meg barclays reszvenyeket.

Ne kezdjuk el hirtelen azt hinni, hogy mi jobban tudjuk, mint a piac :D

while (!sleep) sheep++;

(#26196) whYz válasza emvy (#26195) üzenetére


whYz
addikt

Hosszu tavon tuti befektetes, persze meg varni kell egy kicsit. :U

(#26197) emvy válasza whYz (#26196) üzenetére


emvy
nagyúr

> Hosszu tavon tuti befektetes

ejha

while (!sleep) sheep++;

(#26198) Mercutio_ válasza attiati (#26191) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kilépés előtt már lefutották ezt a tárgyalgatós kört, konkrétan kvázi megzsarolták az EU-t, most az EU magából csinálna segget, ha nem hagyná főni a saját levélben az angolokat hanem leállna velük egyezkedni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26199) attiati válasza concret_hp (#26192) üzenetére


attiati
veterán

level 0-5 között gondolkodó embereknek:

függetlenedés és újra szabad döntés bármi áron
túl sok bevándorló és integrálódás hiánya
miattuk túl hirtelen társadalmi változás
"elveszik a munkánkat"
konzervatív brit mentalitás

level 5-tól felfelé gondolkodó emberknél:
eu ügyes bajos dolgaiban nem akartak részt venni, és a közös számlát állni
hagyományosan amcsi pártiak és a szabad kereskedelmi egyezményt nem az eu feltételei szerint akarják megkötni
nettó befizetők az eu-ban
túl szigorú eu környezetvédelmi és egyéb előírások (van köztük pár tényleg agyament)

Politikai és üzleti életben kb 30-70% lehetett a maradást pártolók javára
De a politikai élet meglátta a szavazóknál a potenciális 40-45%-ot és ezt a kampánnyal és a tévhitekkel sikerült feltornászni többséggé pont a hajrára.

De kb. bent maradás és kilépés hozadéka is 30-70% lehet a maradás javára.

Mercutio_: lefutották ezt a kört, de sem a brit sem az eu politikusok nem akarják ezt. Sok esélye nincs is, de én adnék neki egy keveset, ha pl a britek elhúzzák szeptember októberig a kilépés hivatalos benyújtását, és addig úgy látják a felek, hogy egymás nélkül nagyon nehéz lesz.

Szerintem lesznek még másod, harmadkörös esések, mire eljut bözsi nénihez is, hogy mi történt.
Pedig eddig sem kevés, hogy eltűnt a világ tőkepiaci kapitalizációjának 5-10%-a. Azzal együtt is, hogy pánik, stop kiütések és hosszú távú következményeket áraz a piac.

[ Szerkesztve ]

(#26200) daniel2121 válasza emvy (#26193) üzenetére


daniel2121
senior tag

Már Orbán üzent nekik, hogy vasárnap ti jöttök. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.