Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) Jojo5 válasza Kalandor (#26749) üzenetére


Jojo5
őstag

Állampapír ?

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#26752) Kalandor válasza amargo (#26750) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tényleg semmilyen plusz költsége nincs?
Oda kéri az ember az utalást, ott tartja, kapja a 2.25% kamatot, majd ha akarja, továbbutalja majd megszünteti a számlát és minden ingyenes volt? Szinte meseszerű.

Látom, hogy OBA-s, de mennyire stabil-megbízható? Láttam a már pár bankos-takarékos sztorit és hiába kapták vissza a pénzt, a plusz ráncok és ősz hajszálak megmaradtak.

[ Szerkesztve ]

(#26753) kacsaesokos válasza Kalandor (#26752) üzenetére


kacsaesokos
tag

bnp paribas leanya..
Amennyiben a franciákba jobban bízol, az anya banknál (bnp-nél) most 2,2% és azt a francia oba védi...

(#26754) dptrsk válasza Kalandor (#26752) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem teszteltem, de a számla megnyitásakor azt a tájékoztatást kaptam, hogy a számlán jóváírni csak azt az összeget tudják, ami az általad szerződéskötéskor megadott folyószámláról jött.

Így az odautaltatok mindent nem biztos, hogy célbaér(lehet a feladó visszakapja az összeget, a nem egyező számlatulajdonos név és/vagy számlaszám miatt)

(#26755) amargo válasza Kalandor (#26752) üzenetére


amargo
addikt

Kb 1 hónapja van meg, többen ajánlották itt ezért vágtam bele. A pénz elvileg ott van, de csak emailt kaptam róla. És csak telefonon lehet visszautaltatni a pénzt. A többit már leírták.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26756) Kalandor válasza amargo (#26755) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi! Van irodájuk, inkább személyesen elmegyek oda.

(#26757) Mercutio_ válasza Kalandor (#26756) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ az anyacégnél csak lekötve jár a kamat, itt lekötés nélkül amíg a számlán van.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26758) balintdavid


balintdavid
tag

A cetelem takarékszámlához annyit fűznék hozzá, hogy kiutaláskor skype vagy egyéb voipról hívjátok, mert nekem kb 10 telefon és összesen kb fél óra gépzenén kellett átküzdenem magam, amire sikerült kiutalnom :D

kazuár

(#26759) sniphoe válasza balintdavid (#26758) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Nekem mindig az első hívásra felvették.. Olyan sokszor volt, hogy nem takarékszámla kompetens vette fel, de utána visszahívtak.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26760) daniel2121


daniel2121
senior tag

Jövőre eltörlik az eho-t,az csak a jövő évtől kezdődő befektetésekre vonatkozik vagy a már meglévőkre is?

(#26761) BornToBePuli válasza daniel2121 (#26760) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Üdv!

Én azt mondom, hogy a jövedelemszerzés időpontja számít.

Read only felhasználó

(#26762) csiben1


csiben1
tag

Üdv!
Tudnátok ajánlani valami könyvet, ami kezdőknek segít betekintést nyújtani nagy általánosságban a pénzügyi világba? Megtakarítási formák, befektetések, gazdaság működése.. stb.
Leginkább magyar nyelvű érdekelne, de ha van valami nagyon jó könyv angolul, az is érdekes lehet. De azért első körben magyart szeretnék.

You can walk straight through hell with a smile

(#26763) concret_hp válasza csiben1 (#26762) üzenetére


concret_hp
addikt

kiszamolo.hu

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26764) Stanlee válasza concret_hp (#26763) üzenetére


Stanlee
őstag

+1 jelen pillanatban magyarul aktualisabb es ertehto modon irott blog nincs.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26765) csiben1 válasza concret_hp (#26763) üzenetére


csiben1
tag

Köszi szépen mindkettőtöknek. Kiszámolót heti rendszerességgel olvasom legalább 1éve és sok mindent tanulhattam onnan. Egy kicsit mélyebb szinten gondoltam megismerkedni a témával, de nem egy konkrét dologgal, hanem úgy általánosságban a pénzügyekről.

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#26766) BornToBePuli válasza csiben1 (#26765) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Üdv!

Szubjektív lista, mert sok gazdasági-pénzügyi témájú könyv létezik.

Közgazdaságtan
Pénzügyi navigátor

A közgazdaságtan elég száraz anyag egy laikus érdeklődő számára.

Van az Osiris-nek Pénzügyi jog című könyve. Ezek elsősorban jogi részét tárgyalják, de a két könyv már lassan tízéves.

Talán érdemes lehet az olvasásra:

Közönséges részvények-rendkívüli profitok
Az intelligens befektető

Esetleg adózással, nyugdíjrendszerrel foglalkozó könyvek.

MNB honlapja?

[ Szerkesztve ]

Read only felhasználó

(#26767) G@ben


G@ben
addikt

Jómúltkor kérdeztem itt egy unit-linked befektetésről, hogy hogyan lehetne lemondani. Azóta levelezek a biztosítóval, mivel nem kaptam meg a kötvényeket, hogy ennek hiányában szeretném felmondani és a teljes befizetett összeget visszakapni, mivel a szerződésben szerepel, hogy a kötvény átvételétől számított 30 napon belül felmondhatom. A biztosító szerint megkaptam a kötvényeket, az ügyfélszolgálat szerint tértivevényes levélben küldték, a rendszerükben szerepel is dátum szerint, viszont az irattárukban nincs meg a tértivevény másolata. Illetve azt is írták, hogy a kötvény át nem vétele nem érintheti a szerződéskötéstől való elállásra rendelkezésre álló időt. Itt már ellentmondanak a szerződésnek, mivel abban a kötvény átvételétől számolják az időt.
Ilyenkor mit tudok tenni? Kikérem a kötvényeket, ha megküldik, akkor felmondom 30 napon belül? Kiadják egyáltalán "újra"?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26768) daniel2121 válasza G@ben (#26767) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szép harc lesz :DD

(#26769) Stanlee válasza G@ben (#26767) üzenetére


Stanlee
őstag

A tertivevenyrol nem fog masolatot talalni, mert a tertivevenyes level eseten az eredeti tertiveveny visszamegy nekik, azon rajta az atvevo neve es alairasa, valamint az idopont is, amikor atvette a cimzett. Lehet, hogy csak ajanlva adtak fel.

Ezek luzerek a javabol, en biztos nem engednek nekik, mennek a regen PSZAF-nek hivott valamihez, ha kell bekelteto testuletig is elvinnem. Nem tudom mennyi penzrol van szo, de nem tudom megerteni ezeket a majom UL-es biztositokat, ha mar lehuznak par szaz ezer Ft-tal, akkor azt a kotvenyt miert nem tudjak kikuldeni kevesebb, mint 600 Ft-ert tertivevenyesen. Egy tamadasi ponttal kevesebb lenne rajtuk.

A mi csaladunkat a Metlife baszta at, amikor atvettek az UL-es protfoliojukat, akkor probaltam volna egy jogszabalyi pontra hivatkozva megszabadulni toluk, a PSZAF-fel is beszeltem es allitolag a jogi osztalyuk is ranezett a dologra, de sajnos csak bukoval sikerult kilepni toluk. Azota megrogzott UL ellenes harcos vagyok :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26770) G@ben válasza Stanlee (#26769) üzenetére


G@ben
addikt

Tértivevényesnek mondták, de miért másolatot keresnek? Nem az eredetit kéne elrakni?
Nem is akarok engedni nekik, de mint tudjuk, a kisember sokszor tehetetlen a cégekkel szemben. Bár mivel nem tudják bizonyítani, hogy kiküldték nekem a kötvényt, a szerződéssel ellentétes dologra hivatkoznak, hogy nem mondhatom fel, illetve a levelezésnél is érzésem szerint az időhúzásra játszanak, talán lehet esélyem.
Fel fogom keresni az egyik ilyen tanácsadó irodát, köszi a tippet!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26771) concret_hp


concret_hp
addikt

http://kiszamolo.hu/mkb-biztositosok-figyeljetek/ ez azért elég kemény, kíváncsi vagyok lesz-e bleőle bármilyen hatósági eljárás (van rá tippem... :( )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26772) daniel2121 válasza concret_hp (#26771) üzenetére


daniel2121
senior tag

nem lesz.

(#26773) Stanlee


Stanlee
őstag

Sziasztok! Gondolkozunk baratnommel, hogy megtakaritasainak egy reszet PEMAK-ba rakja. Mivel o nemet allampolgar es nincs Mo-n bejelentett ideiglenes lakcime sem, a kerdes, hogy nyithat-e a Magyar Allamkincstarnal ertekpapir nyilvantartasi szamlat?

A MAK GYIK-ja nem tul egyertelmu. Magyar alampolgartol szemelyigazolvanyt es lakcimkartyat kernek, devizakulfoldinek meg ezt irajk: "Külföldi természetes személy útlevele és/vagy személyi azonosító igazolványa, feltéve hogy az magyarországi tartózkodásra jogosít vagy tartózkodási jogot igazoló okmánya vagy tartózkodásra jogosító okmánya." Szoval a nemet szemlyigazolvanyaval is nyithat szamlat?

Nem akarunk tul sokat PEMAK-ba tenni, de attol a 0,1%-tol, amit most kap a banktol meg igy is jobban jarna.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26774) concret_hp válasza Stanlee (#26773) üzenetére


concret_hp
addikt

azért arra figyeljetek h pemákról kivenni a lét egész költséges.

sztem amúgy simán nyithat, a német útlevél jogosít itteni tartózkodásra, tehát az ok kell h legyen szvsz, de bátran fogadnék rá, hogy elsőre az ügyintézőnek fogalma sem lesz róla :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26775) Stanlee válasza concret_hp (#26774) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszi. Mit ertesz a koltseges alatt???

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26776) axioma válasza Stanlee (#26773) üzenetére


axioma
veterán

Konkretan biztos nem. M.tarsam nem magyar allampolgar, de felvideki magyar, mar az egyetemet itt vegezte, x eve itt el, dolgozik, stb. es igy vagy fel evbe telt neki mig minden papirt megszerzett, hogy jogosult legyen szamlat nyitni (persze ez azert volt sok ido, mert amit papirt kertek az itthoni statuszarol, annak volt hosszu az atfutasi ideje, mert korabban semmi mashoz nem volt szuksege ra, de itt semmi massal nem elegedtek meg).

[ Szerkesztve ]

(#26777) Mercutio_ válasza axioma (#26776) üzenetére


Mercutio_
félisten

De akkor ez nem azért volt, mert magyar állampolgárként igényelte?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26778) axioma válasza Mercutio_ (#26777) üzenetére


axioma
veterán

Nem, valami olyan papirt kertek tole, ami a koznyelvben a letelepedesi. Nyilvan mivel nem magyar szemelyivel ment oda, nem is tudta volna magyarkent kerni... es nem, nem lett magyar allampolgar azota se.

(#26779) Stanlee válasza axioma (#26776) üzenetére


Stanlee
őstag

Challange accepted! :-) Akkor jobban utana fogok nezni, mert az informaciok kozott ilyen papirrol nincs szo. Koszi a valaszt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26780) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Van valakinek tippje Euro tárolására? Ersténél deviza számla elég horror áron van... mondom mi a helyzet:
1. Fogok kapni egy összegben nagyobb mennyiségű Eurot, amit nem szeretnék otthon tárolni
2. Későbbiekben elképzelhető, hogy kerülnének kisebb összeg még erre a számlára (nem rendszeresen), de az is lehet, hogy nem (szóval ez kevésbé szempont)
3. 1-2-3 éven belül kerülne felhasználásra az itt lévő pénz, lehet hogy Euroban, lehet hogy Ft-ban, lehet hogy valami más pénznemben

Mit és hol érdemes erre nyitni? Vagy ne tököljek vele és váltsam át inkább rögtön Ft-ba?

(#26781) concret_hp válasza Cathfaern (#26780) üzenetére


concret_hp
addikt

hát valószínű sokat egyszerűsítesz ha egyből átváltod (esetleg kicsit várhatsz hogy gyengüljön a huf v ilyesmi)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26782) dellfanboy válasza Cathfaern (#26780) üzenetére


dellfanboy
senior tag

manapsag penzben tartani a befektetest egyaltalan nem eri meg. se forintban se euroban.
en bankba biztos nem tennem(olyan tranzakcios, fiszem faszom dolgok vannak, vegen kevesebbet kapsz mint volt), nem irtad az osszeget de en tanfolyamba fektetnek. tanulnek valamit akar kulfoldon ami hasznos a karrierem szempontjabol.

jah es ha nagy osszeget raksz be a vegen majd az nav csenget hogy megis honnan van ennyi dellad.

en tanulnak, vagy a parnaba tennem es nyaranta elkoltenem, legalabb az euro valtas mizeria meg lenne oldva

vagy nyilvan ha van vallalkozasod fektesd abba

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#26783) Cathfaern válasza dellfanboy (#26782) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem befektetni akarom, csak 1-2 éven belül lesz felhasználva, akkorra meg van hogy mire. Szóval nem az a kérdés hogy mit csináljak vele, hanem hogy addig hol tároljam :) (ja és teljesen legális, szóval NAV nem probléma)

[ Szerkesztve ]

(#26784) sztikac válasza Cathfaern (#26783) üzenetére


sztikac
őstag

1. Vonatra / buszra / autóba ülsz
2. Eljutsz Komárnóig (Szlovákia)
3. Random banka bemész
4. Nyitsz egy bankszámlát kb. 20 perc alatt (minden bankban beszélnek magyarul)
5. Beteszed a pénzt a számlára
6. profit :D

(#26785) axioma válasza sztikac (#26784) üzenetére


axioma
veterán

Szlovakiaban nyitnak szamlat magyar lakcimmel is? Nem rossz otlet. Es a megszerzes meg fenntartas koltsegei? [Esztergom tolunk nincs messze.]

(#26786) sztikac válasza axioma (#26785) üzenetére


sztikac
őstag

EU-s állampolgárok esetén a következő bankok 1 db személyi igazolvánnyal vagy útlevéllel, szlovák lakcím nélkül is nyitnak számlát:

ČSOB
Tatra banka
VÚB banka
Poštová banka

Kb. ebben a sorrendben is ajánlanám őket.
Számlavezetés 0-tól 5 EUR-ig, számlanyitás ingyenes, legfeljebb nyitáskor kell egy minimális összeget betenni a számlára (5-10 EUR), ezt utána rögtön ki is lehet venni.

(#26787) Cathfaern válasza sztikac (#26786) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ami pénzből én elutaznék odáig, abból sok hónapnyi számlavezetést kifizetek helyi bankban is :)

(#26788) sztikac válasza Cathfaern (#26787) üzenetére


sztikac
őstag

Jó hát azt nem írtad, hogy milyen messze vagy :DDD

(#26789) kacsaesokos válasza Cathfaern (#26780) üzenetére


kacsaesokos
tag

Raiffeisen Bankot nézd meg, 0ft-os számlavezetés, jóváírás díj sincs és feltétel sem volt, hogy mellette legyen ft-os számlád.

[ Szerkesztve ]

(#26790) #95561216 válasza Cathfaern (#26780) üzenetére


#95561216
törölt tag

Raiffeisent mondanám én is, devizaszámla tök ingyen van, és még valami piszlicsáré látra szóló kamat is van (0.01% talán :D). Jó, ez nem sok, de kellemes meglepetés volt kamatot kapni negatív alapkamatú devizára.

(#26791) wwhy válasza Cathfaern (#26787) üzenetére


wwhy
veterán

Én K&H eurószamlat használok, 1.12 EUR a havidíj, ami olcsóbb, mint a HUF számla díja :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#26792) KMT válasza Cathfaern (#26780) üzenetére


KMT
addikt

Pl. PEMÁK, ha tudod mellőzni annyi ideig.

(#26793) sss


sss
senior tag

Hali,

Három éves futamidejű pmák-hoz megéri mostanában tbsz-t nyitni?
Valamint jól látom, hogy az 1-2 éves futamidejű kamatozó kincstárjegy/kincstári takarékjegy a pmák-kal ellentétben nem infláció feletti fix kamatot ad?

Sry a láma kérdésekért. :B

(#26794) concret_hp válasza sss (#26793) üzenetére


concret_hp
addikt

számlanyitás miatt ígyis úgyis be kell menned, akkor meg már nyithatsz egy tbsz-t is nem? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26795) sss válasza concret_hp (#26794) üzenetére


sss
senior tag

Csak gondolom vannak a számlanyitásnak/pénzmozgatásnak költségei. Cserébe kicsit kevesebb az eho/kamatadó stb. Szóval nem tudom érdemes-e egyáltalán.

(#26796) axioma válasza sss (#26795) üzenetére


axioma
veterán

Nincs koltsege a szamlanyitasnak es fenntartasnak az Allamkincstarnal, se sima se tbsz esetben.
Raadasul ha me'gis feltorned a tbsz-t, akkor is a koltseged annyi, mintha eleve be se tetted volna, egyetlen kulonbseg hogy ezt neked kell kulon bevallani az SZJA-zasnal...

(#26797) sss válasza axioma (#26796) üzenetére


sss
senior tag

Értem, köszönöm. :R

(#26798) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

a napokban egy baráti beszélgetés közben szóba került az ÖNYP. Többen is azt állították, h az ÖNYP-ben lévő kamatra nem fizetnek kamatot, csak a tőke részre. Ez tényleg így van?

(#26799) concret_hp válasza Sanyi.mTs (#26798) üzenetére


concret_hp
addikt

:( :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26800) anniston


anniston
csendes tag

Sziasztok !
A segítségeteket szeretném kérni:
Párommal lakás vásárlás céljából fizetünk mind a ketten külön-külön Fundamenta lakástakarékot.
Mivel tudjuk,hogy ez még kevés,így szeretnénk félre tenni 150-180 ezer forintot havi szinten 5 évig.
A cetelem takarékszamlát találtuk altrnatív megoldásnak. Szeretném megkérdezni,hogy milyen adókra kell számítanunk majd ezzel kapcsolatban,ha végíg csinálnánk így az 5 évet ,és egy összegben vissza utaltatnám a kamatos pénzt? /Kamatadó ,és egyéb költségek/
Vagy esetleg jobban járnánk, ha inkább itthon tartanánk a párna alatt a pénzt?
Tudtok esetleg jobb megoldást a cetelem takarékszamlánál?
Köszönöm a segítségeket előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.