Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90001) pictigjis válasza Kobe (#89993) üzenetére


pictigjis
senior tag

azért a bunq szerencsére nem FTX, hanem egy holland cég holland banki licenccel

a new type of bank with a banking license from the Dutch Central Bank (De Nederlandsche Bank).

a 100 ezer eurós betétbiztosítás is érvényes rá

de az is igaz, miért nem jó a kincstár kétszer ennyije? :)

(#90002) Oppenheimer válasza bandus (#89996) üzenetére


Oppenheimer
veterán

En nem hiszem el!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90003) Yager01 válasza Kobe (#89993) üzenetére


Yager01
senior tag

Értelmezési problémáid vannak. Azt kérdeztem ismeri-e valaki. Utána meg a Revo-hoz hasonlítottam nem pedig az ÁK-hoz. Majd megjegyeztem, hogy talán jobb lehet itt parkolni az említett kamat miatt mint a Revo -n. Egyébként 2014 óta teljes értékű bankként (Holland) üzemel DE még nem olvastam utána rendesen. Szóval nem igazán értelek... :F :R

Ha valaki folyamatosan váltja a HUF-ot EUR-ra mondjuk és egy tőzsdei beszállóra vár ezért nem tolja be ÁK-ba a matekot akkor miért ne lehetne jó választás?

[ Szerkesztve ]

(#90004) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Ha már előjött. Ki hogy gondolja? PEMÁP a következő 1-2 évben felül fogja vajon teljesíteni a PMÁP-ot? Elég erős forint kamatok lesznek vagy 2 évig. Persze simán előfordulhat, hogy a forint többet romlik. De azért az elég durva lenne, nehéz elképzelni. Persze itt semmi sem kizárt, de akkor is elég magas forint kamatokról beszélünk

(#90005) Csabroncka válasza szabi__memo (#90004) üzenetére


Csabroncka
addikt

A PEMÁP kamata az Eurostat adatai alapján számolt eurozóna inflációjához kötött. A PMÁP kamata pedig a KSH által (hazudott) inflációhoz kötött.
Innentől mi a kérdés? Miniszterelnökünk kijelentette, hogy a GDP mindenek felett és az árfolyam-stabilitás másodlagos.

"in medias res"

(#90006) Hi!King válasza szabi__memo (#90004) üzenetére


Hi!King
őstag

2022-ben felülteljesítette, úgyhogy el tudom képzelni, persze az ellenkezőjét is el tudom képzelni.

(#90007) Kobe válasza pictigjis (#90001) üzenetére


Kobe
veterán

felőlem lehet akár Csányi Sándor dédelgetett hobbiprojektje, és személyesen az Öreg jöhet szerződéskötésre, egy olyan "new type of bank" (annyira újfajta hogy csak 20 másik ilyen van), egy olyan cég ami úgy hirdeti a szolgáltatását a főoldalon, hogy minden fizetős, kivéve a pénzed betolása hozzánk, mert azt ingyen megteheted......na az valahol a megbízhatósági szint -5ös skálájáról indul

Tudom, szerencsére nem FTX, de hát, szerencsére Bankman-Friedet sem Bernie Madoff volt :DDD

Az hogy ez mennyire megbízható és életképes, majd az idő eldönti. Addig meg 1-2%-ért rizikózzanak a hazárdőrök

[ Szerkesztve ]

(#90008) szabi__memo válasza Csabroncka (#90005) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha a következő 2 évben 35%-ot romlik a forint az ~540€ és ~$500
Nehéz elképzelni, na

(#90009) Csabroncka válasza szabi__memo (#90008) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szabi mondom, nem a papírra leírt számmal van probléma!

"in medias res"

(#90010) pictigjis válasza Kobe (#90007) üzenetére


pictigjis
senior tag

azért igazságtalanok ne legyünk, a bunq konkrétan régebb óta létezik (11 éve), mint a revolut, parkolós pénzekre akár tényleg jó is lehet. szerintem semmivel sincs rosszabb helyen a pénz itt, mint a full veszteséges revolutnál

link

(#90011) PredatorZoli válasza KIA Ceed (#89995) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

az első eurora van hedgelve, vagyis az etf-nek a dollárban elért eredményét fogod megkapni euroban mérten, míg a másodiknál, mivel nincs hedge, ezért a dollárben elért eredményt átváltják eurora.
Ha az euro erősödik a dollárhoz képest, akkor az elsővel nyersz, ha a dollár erősödik akkor a másodikkal nyersz, a másikkla buksz.

(#90012) PredatorZoli válasza bandus (#89996) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Eddig mindenki biztos volt benne hogy lesz, most meg elmarad? :F Pedig már vártam. Sose hittem abban hogy valaki előre megmondja mikor lesz recesszió. A recesszió lényege hogy csak váratlanul tud jönni, nem előre beütemezve.

(#90013) Szada85 válasza bandus (#89996) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az a legjobb, hogy pár naponta ellentétes prognózisokat dobálnak "a szakértök", így legyen okos az ember.
Pár napja még totál ellenkezöje pörgött, hogy a Világbank szerint olyan meredek gazdasági lassulás lesz, amilyen még nem volt... most két nappal késöbb hirtelen rájönnek, hogy "áhh smafu, nem lesz itt semmi gond". :)

DAX-ot néztem, az is az éves plafon környékén sertepertél, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.

(#90014) bulikavagyok válasza Szada85 (#90013) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A Világbank továbbra is recessziót vár, de globálisan. Az eurozónában stagnálást. Szóval nem áll messze a prognózisuk a Goldman +0,2%-ától.

Világszintű recesszióra figyelmeztet a Világbank

(#90015) aujjobba


aujjobba
addikt

Najó, horgászni mentem, légyszi szóljon majd valaki ha elkezdődött a szakadás.

(#90016) PredatorZoli válasza aujjobba (#90015) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

elképzelhető, hogy érdeklődés hiányában elmarad :(

(#90017) j0k3r! válasza aujjobba (#90015) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ma már másodjára hülyézed le burkoltan azokat, akik esést várnak. Miért érdekel ez téged annyira, ha nem hiszel benne? :U

Egyébként meg kb. 1 hete beszéltünk róla, remélem te sem gondoltad komolyan, hogy 1 hét alatt esünk 20%-ot.

some men just wanna watch the world burn...

(#90018) bandus válasza j0k3r! (#90017) üzenetére


bandus
veterán

Jobb hamar tullenni rajta ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90019) forumpista válasza PredatorZoli (#90016) üzenetére


forumpista
tag

Nekem az is eleg ha valaki a bika piac (uj) kezdetet megmondja, az eses amugy is olyan negativ hangzasu :)

(#90020) Ixion77 válasza forumpista (#90019) üzenetére


Ixion77
őstag

2025

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#90021) aujjobba válasza j0k3r! (#90017) üzenetére


aujjobba
addikt

Valamit nagyon félreértettél, ha ezt gondolod.
Egyébként elhiszem, hogy jöhet, csak különösebben nem izgat, hogy jön vagy sem.
Max abból a szempontból, hogy az én szemszögemből az esés jó dolog.
Nagyjából erre utalt az írás, nem szántam bele burkolt hülyézést.

(#90022) Pfiucska válasza Kobe (#89993) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

taktaharkanyi jezusszive kft ciprusi stromanja altal vezetett noname online ceg
Kiégtem mára :DDD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#90023) KMT válasza axioma (#89888) üzenetére


KMT
addikt

Lakáshitelről van szó és hogy mikor vegye fel. Azt nem 5 évre veszik fel általában. Aki most vesz fel hitelt, milliókkal többet fizet vissza, mint aki egy éve. Ezért nem hibás azon gondolkodni, hogy "mennyibe kerül" most és pár év múlva egy lakáshitel.
Ennél kár előjönni a jelenértékkel, inflációval stb. Vagy ha elő is jöttök, akkor legyen alternatíva. Mit nézzen, ha nem a teljes visszafizetést?!

Elfogadom, hogy ékezeted nincs, de shift-ed se? :F Olvashatatlan kb. Ha nem nekem írsz, szkippelem is.

(#90024) axioma válasza KMT (#90023) üzenetére


axioma
veterán

THM. Ez eleg nagybetu? [bar annak is jelenertekesites az alapja...]
Termeszetesen a THM onmagaban mas idopontra felvett hitelek eseten nem hasonlito ereju, csak a hitel futamidejere vonatkozo inflaval osszevetve [valahol a kivonas es osztas kozti muvelettel]. Aztan lehet finomitani ugy, hogy ha mar eleve csak jovore vonatkozoan szamolsz, akkor a kamatot csak az elso kamatperiodusra rogzitetted, a maradek idore meg josolsz uj szamokat [vagy a kezdeti ktg-ek ha elhanyagolhatoak, akkor azt az idoszakot szamolod csak].
Hat ennel sztem szemleletesebb a hamburger-egyenleg, es vszinu korrellalna, me'g ha nem is matematikai precizitasu.
Infot adtam nem pedig kertem, ha nem olvasod akkor csak masnal hasznosul, nekem az nem baj...

(#90025) .mf válasza Kobe (#89993) üzenetére


.mf
veterán

"vagy csak en nem ertem a logikat? Allamkincstarnal 2.89%on (osztol kb 9%on) ciki az eurot parkoltatni"

Az államkincstárnál jelenleg minimum 4 hónapot kell parkoltatni, hogy a büntit ledolgozza.
Akinek van olyan pénze, ami csak rövid távra áll, vagy likvid kell maradjon, annak lenne előnye egy ilyen konstrukciónak, ami 1-2 hónapra is fizet már valamennyit. Nekem pl. jan végén kell elutalnom 4k-t, illetve van pár dolog a bevásárlási listán, ami nagyságrendben hasonló tétel, de még várok a megjelenésre vagy hogy leakciózzák. Így annál a 4 hónapnál rövidebb távra pont jó lenne egy ilyen.
Én se sokat hallottam még róluk, de már tíz éve léteznek, van európai banki licenszük. Most egy kicsit el is gondolkoztam rajtuk. Hallom a Wise is tervez hasonlót bevezetni, itt a fórumban valaki már volt is olyan szerencsés, hogy bekerült a tesztcsoportba, de én nem, pedig pont áll pénz ideiglenesen a számlámon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#90026) KMT válasza axioma (#90024) üzenetére


KMT
addikt

Ez jó, bár kellene példa, hogy beszédes legyen.
Viszont azt nem tudja, hogy amikor lakásvásárlást időzítesz, akkor a feltételezett lakásár-változással is számolsz. Az meg megint csak millió ft "mértékegységű", nem százalék.

Köszi, így sokkal jobb. Tényleg. Valószínűleg másnak is. :)

(#90027) aAron_ válasza szabi__memo (#90008) üzenetére


aAron_
őstag

Erről írtam itt

What is your ikigai?

(#90028) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok,

Erste Broker hogyan ír jóvá osztalékokat? Ha emailt nem látok róla, hogyan tudom legegyszerűbben ellenőrizni a felületen a tranzakciókat, akár 10-20 napra visszamenőleg?
01.03-i, és 01.06-i kifizetéssel is kaptam (elvileg) osztalékot, a számlán meg se híre, se hamva. :N

Köszönöm, ha leírjátok a tapasztalatotokat! :R

(#90029) fecus válasza csabi94 (#90028) üzenetére


fecus
őstag

Az erstebroker.hu-t használom. A 9-i osztalék ma jött meg.
A belépés után az Információ nevű blokkban a Számlakivonat alatt két sor.
Persze a tranzakció és az értéknap is 9-e. :U

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#90030) csabi94 válasza fecus (#90029) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi, meglett, én voltam figyelmetlen. 05-én este írták jóvá, 06-án jött róla email. Nem tudom, hogy nem vettem észre. :F
A 06-i még nem jött meg, de az nem érdekel, mert az a brókeré... ;]

(#90031) avl


avl
aktív tag

[link] a cikkben megütötte szememet ez:

"a részvények névértékének átváltása 500 HUF/EUR devizaárfolyam figyelembevételével történik"

sokféle interpreta lehetséges ("a jövö elkezdödött")

(#90032) -Skylake- válasza avl (#90031) üzenetére


-Skylake-
addikt

miért nem egyből 2800 forintos árfolyamon, csak ezt nem értem. vagy 50.000 forinton mondjuk ? :U ha már lúd... 50.000 forintos eurónak épp annyi köze van a valósághoz mint az 500 forintosnak.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#90034) fokukac


fokukac
nagyúr

Már 13,1% a rövid kincstárjegy
(jellemző, hogy hétfőn vettem 12,7%-on :U. Két hete is vettem 11,2%-on, másnapra 11,95% lett ;])

Egész lapos lett már így a hozamgörbe.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#90035) julius666 válasza KMT (#90023) üzenetére


julius666
addikt

Magas kamatkörnyezetben felvett hiteleknél értelmetlen vagdalózni azzal, mennyi lesz az össz visszafizetés ahhoz képest, mennyibe került x éve. Ha a hitel hátralévő futamideje alatt végig hasonló kamatkörnyezet marad, egyszerűen ennyibe kerül és kész. Ha csökkennek a kamatok, akkor meg kiváltod olcsóbbra (aka refinanszírozás), jóval kevesebbet visszafizetve összességében.

Fix kamatozású hitel mellett asszimetrikus a kamatkockázatod, lefelé bármikor válthatsz (nyilván olyan hitelt érdemes felvenni aminél ez olcsón lehetséges).

(#90036) avl válasza fokukac (#90034) üzenetére


avl
aktív tag

kicsit muszáj, hogy igy alakuljon, ha nem akarnak egy ugrast

amikortol a vehetö PMAP kb. 16%-ot hoz, onnantol a DKJ hozamnak hasonlitani kell hozza (1% "bünti" ad különbseget, illetve az "1" modosithato volta rizikot)

ha DKJ mondjuk 12% lenne akkor, amikor a PMAP meg 16%, akkor mondjuk 4 honapra az egyik 3%, a masik is 3%-ot (4-1) adna, de hosszabb tavra mar - rizikoval - a PMAP nyerne

...vagy hamarosan az 1% valtozik vagy egyeb a PMAP eseteben

(#90037) fokukac válasza avl (#90036) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát, ha megszüntetik a jelenlegi pmáp-ot, akkor úgyse lesz ugrálás...
amúgy 4 hónapra 4% vs. 5,33% -1% = 4,33%, hiszen az az évnek a harmada ;]

de amúgy érdekes az is, hogy a 0628 és a 0823 még mindig alacsonyabb (11,63%, 12,7%), nem tudom, ebben mi a logika...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#90038) bandus válasza fokukac (#90034) üzenetére


bandus
veterán

"Egész lapos lett már így a hozamgörbe." ez alatt mit értesz? mármint ez a hozamgörbe visszatérő kifejezés, de nem sikerült teljesen magamévá tennem még :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90039) Ra3 válasza bandus (#90038) üzenetére


Ra3
őstag

Sztem arra értette hogy nincs jelentős hozamkülönbség a hosszú meg rövid lejáratú DKJ-k között, de majd pontosít ha mégse.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#90040) Oppenheimer válasza bandus (#90038) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pedig amugy nem bonyolult, google 1. talalt, wikipedia copy-pasta:

A hozamgörbe (más néven a kamatlábak lejárati szerkezete; angolul yield curve vagy term structure of interest rates) a különböző futamidejű hiteltartozások kamatlábait a futamidő függvényében ábrázolja. A hozamgörbe azt tükrözi, hogy egy befektetés (hitelnyújtás) hozama általában függ a befektetés időtávjától.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#90041) bandus válasza Oppenheimer (#90040) üzenetére


bandus
veterán

tul segitokeszek vagytok, leszokik az ember a guglozasrol, koszi :R

IQQH 4TW ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#90042) avl válasza fokukac (#90037) üzenetére


avl
aktív tag

tényleg ! feltaláltam a 16 honapos évet :))
akkor negyed évre, vagyis 3 hora lenne 12 -> 12/4=3 = 16/4-1

(#90043) Paxker315 válasza fecus (#90029) üzenetére


Paxker315
addikt

Tényleg. Ha Erste brokerben épsz-re vásárolsz osztalékfizető részvényt vagy ETF-t, a jóváírt osztalékok után az adózás hogy működik? Igényel felhasználói részről bármi "extrát"? Revon ha részvényt vásárolsz, ami osztalékot fizet, ott mennyiben "bonyolultabb" az adózás? Alapvetően nem lennének nagy tervek, csak "zsebpénz" - "játszóspénz" forgatás. Tanulócéllal még :Y

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#90044) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
A 3 és 12 hónapos diszkont kincstárjegynek is 13% körüli hozama van. A 3 hónapos most indult, a 12 hónapos még decemberben. Ha én most berakok (pár misit) 3 hónaposba, majd kifizetéskor átrakom a 12 hónaposba, akkor végülis olyan mint ha most vettem volna a 12 hónaposat? (Nyilván 1 havi kamatot (a 12 havi decemberét) bukok).
Ennek az lenne az értelme, hogy a 3 hónap után ha meggondolom magam, akkor tudok máshogy dönteni.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#90045) Segal válasza TomMusic (#90044) üzenetére


Segal
veterán

Ez azért erősen függ attól hogy 3 hónap múlva hogy fognak állni a kamatok. Ha esnek akkor nyersz rajta, viszont ha növekedik akkor vesztesz, de ugyanúgy 100% hogy nem fogsz járni.
A DKJ napi kamatozású. szóval nem fogsz 1 hónapot bukni :N

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#90046) TomMusic válasza Segal (#90045) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi!
Akkor a 3 hónapossal nagyon mellélőni nem lehet?
Mármint attól félek, hogy megveszem a 3 hónaposat, aztán kiderül hogy a 12 hónaposat kellett volna.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#90047) Segal válasza TomMusic (#90046) üzenetére


Segal
veterán

Ha kivárod végig, akkor az első naptól kezdve forintra pontosan tudni fogod mennyit fogsz kapni lejártakor. Onnantól kezdve bármi tőrténik téged max ideiglenesen érint, de a végére az első nap látott szám fog kijönni.
Pont ez lehet a a 12 hónaposba való késöbbi beszállás előnye meg hátránya is, mert ha abba szállnál akkor azt is látnád forintra pontosan hogy mennyi lesz a vége, DE ha késöbb szállsz be akkor az akkori kamat alapján fogod tudni megvenni ami lehet kevesebb is vagy több is. Így előre írom a 3 hónaposnál se kezdj el aggódni, ha mondjuk ránézel 2 hét múlva és azt látod hogy annyi pénzed sincs bent mint amennyit betettél mert ez folyamatosan ingadozik, a lényeg hogy a végére kijön az első nap mutatott szám.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#90048) TomMusic válasza Segal (#90047) üzenetére


TomMusic
őstag

Világos, köszi!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#90049) ngaba válasza TomMusic (#90046) üzenetére


ngaba
aktív tag

Annyit tennék hozzá Segal hozzászólásához, hogy nem tudjuk, hogy hogyan alakulnak a hozamok 3 hónap múlva. Lehet, hogy a 12 hónaposat ilyen hozammal többet már nem tudod megvenni, de az is lehet, hogy 15% lesz a hozama, mert eldurvulnak a dolgok.

Annyi biztos, hogy a 3 hónaposnál kisebb a marzs, és kevésbé befolyásolja a hozamváltozás az árfolyamot, így kiszállás (visszaváltás) szempontjából az a kevésbé kockázatos.

(#90050) nort_on


nort_on
senior tag

Újabb ERSTE fincsiség (feature vagy bug, ki hogyan nevezné). :DDD

NYESZ számlán az első beutalás első befeketése ingyenes. Ez így rendben is van, elsőre ezt adja. Viszont, ha a vételi ajánlaton módosítasz, akkor már ez a "csoda" rádobja a "bizományosi díjat", jelen esetben BÉTa piac 0,35%. Törlésnél és újra beadásnál is.

Hívtam őket, elvileg díjat nem von le, (ezt látják az ő rendszerükben, illetve ha mégis, akkor visszaadják), viszont a beutalt 500 ezer helyett, így csak kb 1750 forinttal kevesebbet enged elkölteni... :C
Elvileg adnak be ticket-et erre a hibára, illetve tanácsolta, hogy töröljem a megbízásokat és holnap próbáljam meg újra, hátha akkor nullázza. Worst case, ennyivel többet kell beutalni és lesz belőle PMAP... Lol... Gratulálok. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.