Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) KMT válasza AMD Power (#26250) üzenetére


KMT
addikt

Ha már beteg nem lehet az ember, legalább elköltözhet. :))

(#26252) AMD Power válasza concret_hp (#26249) üzenetére


AMD Power
titán

Te akkor mit tanácsolnál?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26253) concret_hp válasza AMD Power (#26252) üzenetére


concret_hp
addikt

amit kockázati életbiztosításra költenél azt fektesd az egészségedbe, amit meg félretennél azt tedd félre vérmérséklettől függően pl. pmák-ba, ha tuti kijön a kéró lakáskassza nélkül és felújítani sem kell, akkor ne nyiss, amúgy igen (4 évest)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26254) AMD Power válasza concret_hp (#26253) üzenetére


AMD Power
titán

Arra gondoltam ,hogy 2db 20.000Ft-at nyitnék. 4 év 4 hónapos verzióban.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26255) roti86 válasza Dani82 (#26116) üzenetére


roti86
őstag

Cetelem takarékszámla utalásnál névnek mit kell megadni? A saját nevem vagy a bank nevét :F

(#26256) Brave_86 válasza roti86 (#26255) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Én a saját nevemet adtam meg. Megérkezett az összeg.

(#26257) sniphoe válasza roti86 (#26255) üzenetére


sniphoe
aktív tag

A számlatulajdonos nevét. Mivel gondolom a Te számlád, így a saját neved add meg.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26258) amargo válasza AMD Power (#26247) üzenetére


amargo
addikt

csak is kockazati es az ing amulett. ha olyat keresel, ami penzt is hoz, azt felejtsd el. ez nem hoz penzt es 2-3M fogsz kidobni vele, ellenben fizet es nem csak baleset eseten.
concret_hp: az egeszsegbe fektetni kell, de azon felul kell a kockazati, legalabbis nalunk en vagyok a kereso.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26259) amargo válasza amargo (#26258) üzenetére


amargo
addikt

szerintem keveritek a kockazatit a majd kapok vissza valamit eletbiztositassal.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26260) AMD Power válasza amargo (#26258) üzenetére


AMD Power
titán

Eszembe jutott ,hogy egy ismerősöm ilyen biztosításokkal foglalkozik. Főleg autó és életbiztosítás. Én ma este felhívtam és eldumáltam vele. Ő azt mondta ,hogy szerinte egyikkel se foglalkozzak. Felejtsem el. Főleg amik hosszú lejárati idővel vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26261) amargo válasza AMD Power (#26260) üzenetére


amargo
addikt

a kockazatit is megkerdezted, mert erdekelne miert mondta ezt?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26262) AMD Power válasza amargo (#26261) üzenetére


AMD Power
titán

A kockázatira arra azt mondta ,hogy egy ilyen havi alap s az évi 15-20e Ft-s az jó. Ami tényleg csak arra van ,hogy ha baleseted van, eltöröd a lábad bla bla.... az jó. Olyan nekem kettő is van pl.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26263) daniel2121


daniel2121
senior tag

Megneztem kivancsisagbol a befekteteseimet ami egy resze reszvenyalapokbol all,nagy drama nincs ahogy mondtak a brexit utan,mondhatni majdnem ugy all mint a brexit elott.Persze azert nem jott jol.

(#26264) axioma válasza AMD Power (#26262) üzenetére


axioma
veterán

Mar nem azert, de egy bizt esemenyre csak egy biztositasbol kerhetsz penzt... legalabbis ezt nagy alapelvnek mondjak, hiszen amugy borulna a szumma kockazatkozosseg [egymast is biztositjak, nem fer bele a kozos modusu hiba, akarom mondani penzugyi varatlan kifizetes -- nyilvan ez nagy teteleknel lathato jobban].
De kerdezd meg errol az ugynokodet... [ezert nem erdemes repcsin csomagvesztesre kotni, mert azt a tarsasag is megkoti... persze beszedni beszednek barmire dijat, es pl. lakashitelnel ha alul voltal biztositva akkor me'g a plafont is degressziven adjak - negyzetes 1 alatti szorzo! -, mig tulfizetesnel pl. 24 ev utan az utolso idoszakra visszaigenyelheted [a futo tortevre...] -- felteve, h tudsz rola, mert alapbol lenyelik.

(#26265) amargo válasza AMD Power (#26262) üzenetére


amargo
addikt

na varjal, most megint baleset biztositast irtal. en kockazati eletbiztositasrol beszelek, ami nem csak baleset eseten, hanem amblok a halalra fizet. nekem csak 2x13M van (felesegemre is kotottunk kiegeszieskent), de az is 80e/ev es ez kb a beleposzint. a 10-20e/eveseknek semmi ertelme. benne van, ott ugy kell meghalni, ahogy leirtak.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26266) dellfanboy válasza daniel2121 (#26263) üzenetére


dellfanboy
senior tag

jo de a brexit hatasa nem a napokban fog jelentkezni... majd par ev mulva amikor a nagy cegek atrakjak a londoni penzugyi kozpontjukat mas ny-europai orszagba, leszabalyozzak a kelet europai munkavallalast es a tobbi.. vegen meg kilepnek az eu-bol. meg csak az van meg fixen hogy kilepnek, hogy hogyan/mi modon az meg targyalas alatt van min 1-2ev..

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#26267) Sanyi.mTs válasza axioma (#26264) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

én úgy tudom, h életbiztosításod több is lehet. hiszen ha eltávozol, akkor azzal segíted a hátra maradottakat.
vagyon biztosításod lehet csak egy eszközönként, a gyarapodás elkerülése miatt. mint pl. autó-, lakás biztosítás. (ellopják az autód, akkor ne 3x kapd vissza az autó árát)

[ Szerkesztve ]

(#26268) Mercutio_ válasza Sanyi.mTs (#26267) üzenetére


Mercutio_
félisten

Utóbbi mondjuk k*csögség, hisz a biztosírtás mint tudjuk alapvetően egy fogadás ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26269) Dani82


Dani82
senior tag

Cetelem szokott kuldeni havonta valami ertesitot vagy ilyesmi? Mert eddig semmi es mar eltelt egy honap :)

(#26270) sniphoe válasza Dani82 (#26269) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Igen, minden hónap elején papír alapon. Jellemzően legkésőbb tizedikéig meg is szoktam kapni.

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26271) Sanyi.mTs válasza sniphoe (#26270) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Úgy rémlik, h ha nem volt pénz mozgás a számlán, akkor abban a hónapban nem küld, csak egy év végi értesítőt.

(#26272) sniphoe válasza Sanyi.mTs (#26271) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Akkor is küldenek, ha semmi pénzmozgás nem volt a számlán. ( a kamatjóváírást, a kamatadót és az EHO-t feltüntetve )

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#26273) AMD Power


AMD Power
titán

Erről mit gondoltok?

Itt miért is van állami támogatás?!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26274) axioma válasza AMD Power (#26273) üzenetére


axioma
veterán

Ez "A" regi tipusu (indulaskor csak ez volt) konstrukcio. Cserebe 6+1-gyel megy a kolcsone, es csak +1x osszeget ad, nem 1.5x-est.
Vegulis az alltam arra jar, hogy
- megtakaritasz (kolcsont adsz tkp az allamnak occsoer')
- utana lakasra koltod (allam bevetelre tesz szert az elkolteskor+a lakasallomany mint nemzeti vagyon gyarapszik)
Azert volt akik rettenetesen megszivtak, hogy inditottak amikor 10% volt me'g a beteti kamat ezt, hogy de majd olcson lesz hiteluk; aztan mire felvehettek volna, lementek a banki hitelek is rendesen, deviza az konkretan 6 ala is... most siman elofordulhat a forditottja. Azert ez valamennyire lutri _neked_, hogy a kamatkornyezetre jol fogadsz-e. Az ltp zart rendszer, o mindig tuti fgtlul az egyebektol "egalban van" (jo, legalabbis modozatokon belul).

Szerk. ja es nyithatod minimumra es felveheted 4 ev mulva, semmi nem tiltja hogy kihasznald...

[ Szerkesztve ]

(#26275) AMD Power válasza axioma (#26274) üzenetére


AMD Power
titán

Pont erről beszélgettem egy-két okos emberrel. A következő hitelválság pont akkor fog kezdődni amikor a jegybanki alapkamatot elkezdik vissza emelni.

Csúnya dolgok lesznek. Ezért sem szeretnék semmilyen hitelt fölvenni. Inkább bármi áron anélkül megoldani.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26276) deedee


deedee
őstag

Üdv!

Nem hiszem, hogy valakinek lenne ennyi ideje, de azért próbálkozom. :B

Erről kellene váltanom erre.

Nem értek hozzá, ezért azt kérdezném, hogy a honlapon található egyéb eszközalapok közül esetleg lenne e jobb? A jobbat az alacsonyabb kockázatra értem, minimális hozamcsökkenéssel. Ugyanis az elsőhöz képest a második, cég által ajánlott alap mintha kissé kockázatosabb lenne.

Már kb 4 éve megy és tíz év fölött fogom majd valamikor megszüntetni. Vagyis nem mostanában.
Köszönöm előre is.

ui: tudom, a unitlinked rossz, de bizonyos okok miatt ez lett választva /egyik/ befektetésnek. :B

(#26277) axioma válasza AMD Power (#26275) üzenetére


axioma
veterán

Azert ez igy szerintem teves, mert kiragadsz egyetlen tenyezot.
Ha emelkedik a banki kamat, akkor jo esellyel megy az inflacio is.
Ha megy az inflacio, azt - valamilyen szorassal persze - kovetik a berek (eloszor a min.ber mert az allamnak jo emelni mert nem o fizeti de o szedi be az adokat, jarulekokat az emeles reszre is; de azert fentebb is kerni fogjak a munkavallalok). Igen, a _torleszto_ maskepp valtozik (es idealis esetben csak kamper lejarta utan). De a kamat nem. Ha nagyon gaz, me'g mindig lehet a hitel atutemezeset kerni (vagy belatni hogy nem megy, es idoben lefele valtani).
Az abrad csaloka, mert CSAK egy 20-30 eves (inkabb utobbira tippelnek) hitelnek az elso eves torlesztojenel tudsz ekkora kilengest megcsinalni, amig a kamatresz jelentos resze a torlesztonek es a kamat% alacsony. Ha ugyanezt egy 5 eve fizetett hitelnel nezed meg, kisebb kilengeseket fogsz latni.
Na meg erre azt mondom, hogy mindig is ugy kellett tervezni (aki nem lutrizott), hogy a mar nem akcios(!) torlesztodnek a 130%-at is varhatoan tartosan fizetni tudd. Ez meg abban benne van...
[Dev.hitel: tul enyhe biralat, nem elhanyagolhato tobbseguk nem vagy nem annyit vehetett volna fel; az arfolyam miatt azonos kamatnal is jelentosen novekedett volna, es sokan voltak az elejen akkor, mikor Mo. kamatfelara megugrott. Szoval eleg sok tenyezo volt egyszerre... megjegyzem m.tarsam ugyanakkor vett fel kb. ugyanannyit, mar reg megmentettek, kozben volt hogy kevesebbet volt hogy tobbet de nem annyival fizetett mint en kieg.kt. hitelre, amivel azota is meg boven fele folott tartozunk.]
Szoval egy kicsit riogatasnak erzem ezt az abrat.

(#26278) AMD Power válasza axioma (#26277) üzenetére


AMD Power
titán

Jobb félni mint megijedni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26279) Polacheck válasza axioma (#26277) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Annyit tennek meg hozza, hogy vannak a piacon rogzitett hitelek is, amit lehet hasznalni.

less qq more pewpew!

(#26280) PazsitZ válasza AMD Power (#26275) üzenetére


PazsitZ
addikt

Viszont pont egy ilyen eshetőség miatt lehet érdemes a mostani időszakban hosszú kamatperiódusos hitelt felvenni...
Ami a jelen környezetben ugye kicsit feláras, de! egy ilyen esetben pont "nyerni" lehet vele.

Ebben ugye az a nagy kérdés, h mikor és mennyire emelkedik majd.

Plusz, bár pontos számításokat még nem végeztem ez ügyben és nem jártam eléggé utána, de léteznek hitel termékek, ahol idő közben is van lehetőség rövidről-hosszabb kamatperiódusra váltani.

Egy saját nagyon elméleti teória :) (amint fent említettem nincsenek még rá számolt modelljeim):
Ebben az esetben -ha a szerződés ad erre módot- potenciálisan meg lehet várni 1-2 évet, amig feltételezhetően még marad a rövid alapkamat, majd az emelkedést sejtve kinyújtani/"fixálni" a kamatot.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#26281) Rolly válasza PazsitZ (#26280) üzenetére


Rolly
veterán

én végül ezért választottam a fundamenta hitelét most 5.2 az áthidaló (ami ha vált normál hitelre, akkor 3.9)... kaphatnék 3,6-3,7 körül hitelt, de az éves periódusú ... havi különbség cirka 6000 ft... de 10 éves távlatban rosszabbul nem járok mint a 3,6-os hitelekkel, főleg ha elindul majd az infláció és az alapkamat

(#26282) attiati válasza attiati (#24414) üzenetére


attiati
veterán

jó hosszú időre megfogta
ha átmegy rajta rendesen, akkor szerintem messze vannak az akadályok

(#26283) attiati válasza AMD Power (#26275) üzenetére


attiati
veterán

Állítólag 10 ezer milliárd dollárnyi negatív kamatozású eszköz van a piacon.

"Goldman számításai szerint az amerikai kincstárjegyek egy százalékpontos emelkedése ezer milliárd dolláros veszteséget okozna, ami meghaladná a pénzügyi válság ideje alatt a jelzálogfedezetű értékpapírok okozta veszteség mértékét is."

Ha csak normalizálódna a helyzet, és visszamennek 0 fölé a hozamok, az is jelentős veszteség.

Ezzel együtt szerintem nagyon nem mindegy, hogy mi miatt emelkednek a hozamok, és nem feltétlen rossz dolog az. Hozamemelkedés és hozamemelkedés között is van különbség.
Ráadásul senki nem tudja, hogy ez mikor fog bekövetkezni. Lehet 1 hónap, de 10 év múlva is.

[ Szerkesztve ]

(#26284) Csabroncka válasza AMD Power (#26278) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hitelt senki sem megéri alapon vesz fel! Így fiatalon max annyit tudok tenni, hogy tolom mellette a lakástakarékokat. A felelőtlenség ott kezdődik ha kimaxolom magamat az induló törlesztővel - én például a feleségemmel normális átlagot keresünk, de albérlet mellett 10 év alatt a lakástakarékokkal együtt sem tudtuk volna összerakni a budapesti lakásra valót.

A mostani hiteleknél azért már mindenki óvatosabb, akkora hitelválság és annyi nem fizető hiteles biztosan nem lesz mint a deviza esetén volt...

"in medias res"

(#26285) AMD Power válasza Csabroncka (#26284) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen igazad van. Logikusan ha mi is albérletben élnénk , azonnal hitelt vennék föl ahogy tudnék. De amíg van lehetőségem elkerülni, vagy csak minimális ( 2-3 millió ft) hitellel elintézni amit kell akkor az lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26286) emvy válasza Csabroncka (#26284) üzenetére


emvy
nagyúr

> Hitelt senki sem megéri alapon vesz fel!

? Miert nem? En joval tobb hitelt vettem fel anno, mint amennyi muszaj volt, mert ugy lattam, hogy 'megerte'.

while (!sleep) sheep++;

(#26287) axioma válasza Rolly (#26281) üzenetére


axioma
veterán

Ebben a gondolkodasban az a hiba, hogy piaci hitelre felvehetted volna addig, amgi az ltp-vel ki nem valtod 3.9%-ra ami onnan fix. Mondjuk ha valami ertelmes konstrukcio (nem 10 eves a megtak. alatta), akkor eleve nem lehet olyan sok a kivaltasig.

(#26288) whYz válasza emvy (#26197) üzenetére


whYz
addikt

Na kinek lett igaza vegul? ;]

Tobb mint 10% profitot szereztek akik ram hallgattak es meg emelkedik. :U

(Raadasul ez meg nem is volt hosszu tav...)

(#26289) emvy válasza whYz (#26288) üzenetére


emvy
nagyúr

lol

while (!sleep) sheep++;

(#26290) Rolly válasza axioma (#26287) üzenetére


Rolly
veterán

Két fundamenta van az egyik jövőre jár le... a másik lojalitás kuponnal kb 8 év múlva... A gondom az, hogy vagy mind hitel vagy mind fundamenta, mert a bankok nem engednek be maguk mellé áthidaló kölcsönt :( ...

Tehát most az van, hogy most felvesszük a 6,25 m fundát (jövő májusban jár le és fordul 3.9-re) illetve a most nyitott lojalitás kuponos fundamentát 6,4 millió (5.2-es kamat ... ha nem csúszunk ki mert akkor 5.9 :( ). Jövőre lejár az én 4 éves fundamentám így a 6.4-be törlesztünk 1.3-at tuti... illetve én még cirka 2 milliót be akarok akkor törleszteni így marad cirka 3 millió max 5,9-re és a 6.25-ből kb 4 millió 3.9-re.

De még opcióként ott van, hogy a 3 milliót kidobom a cégemből 0% adó mellett hitel törlesztésre :)

(#26291) whYz válasza emvy (#26289) üzenetére


whYz
addikt

Ejha. Mondjuk nem vartam tobbet toled. :U

[ Szerkesztve ]

(#26292) emvy válasza whYz (#26291) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi. Raboksz egy befektetesre, hogy az jo lesz, es amikor par nap mulva feljebb megy, igazolva latod a strategiad. Most komolyan gondolod, hogy barmilyen szempontbol megalapozott volt a tipped attol, hogy ugy alakult a piac, ahogy?

while (!sleep) sheep++;

(#26293) whYz válasza emvy (#26292) üzenetére


whYz
addikt

Ne kezdjuk el hirtelen azt hinni, hogy mi jobban tudjuk, mint a piac. :U

Kicsit nezz utana hogyan mukodik a tozsde, aztan majd beszelhetunk...

(#26294) Mercutio_ válasza emvy (#26292) üzenetére


Mercutio_
félisten

Főleg, hogy hosszútávú befektetésként javasolta :DDD

whYz: szerintem nézz utána mivel foglalkozik emvy :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26295) Agyzuzo válasza whYz (#26293) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Mondjuk úgy, hogy blind luck =/= stratégia.
De ha ezt egy éves szinten tudod produkálni és 10 tippedből 8 rendszeresen bejön, akkor az már valami. :)
Ilyen "fogásaim" nekem is szoktak lenni, nem ez a nehéz, hanem ezt rendszeresen, nagy találati aránnyal produkálni, tudatosan.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#26296) whYz válasza Mercutio_ (#26294) üzenetére


whYz
addikt

Engem nem erdekel, hogy mivel foglalkozik. Ertenie is kellene akkor hozza, nem? :)

Nem engem igazol a piac, ugye?

Egyebkent nekem csak a hozzaallassal volt gondom, meg a kioktato hangnemmel. Ha kerdezek(vagy feltetelezek) valamit, mint egy amator, akkor ne ez legyen a valasz, hogy: "ejha".

Agyzuzo: Eddig 2 tipp-bol 2 bejott. 1000 dollar a haszon (eddig), de csak kicsiben jatszok. Persze ez nem jelenti azt, hogy ertenek is valamihez. Lehet csak szerencsem volt.

[ Szerkesztve ]

(#26297) skristof válasza whYz (#26296) üzenetére


skristof
tag

nem lehet, biztos.

hosszútávon nézzük meg, addig tartsd.

(#26298) whYz válasza skristof (#26297) üzenetére


whYz
addikt

En orulnek legjobban ha meg esne az ftse100 a jovoben, mert megint be tudnek vasarolni. Ennek ellenere nem valoszinu, hogy komolyabb eses varhato, barmennyire is probalja ezt emvy kollega bebizonyitani "lol" es "ejha" erveivel.

(#26299) emvy válasza whYz (#26293) üzenetére


emvy
nagyúr

utananezek, igerem

while (!sleep) sheep++;

(#26300) whYz válasza emvy (#26299) üzenetére


whYz
addikt

Csak okosan... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.