Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108001) donat_sz válasza TCr (#108000) üzenetére


donat_sz
senior tag

nálam minden rendben a justetf.com-on.
szerintem nézd újra át a tranzakciókat

(#108002) TCr válasza donat_sz (#108001) üzenetére


TCr
veterán

Megvan, a savings plan-nél volt egy "Automated execution" beállítva, az adott hozzá "delivery-vel" hónapfordulónál tört eszközöket.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#108003) sbi85g válasza Fehérsólyom (#107923) üzenetére


sbi85g
csendes tag

Koszi.
Havi utalas kapcsan akkor szerintem en szimplan megoldom evi 1x ha nincs igazabol nagyon kulonbseg (en nem fogom nezni havonta hogy mikor lenne pont jo).

Wise-om viszont nincs. Ezert emlitettem a Revolutot. Proba alapjan atmegy gond nelkul az USD (kicsit lassu mondjuk de nem gaz).
Lehet megprobalok USD kartyat igenyelni K&Htol es akkor arrol Revolutra "feltolteni".

Viszont a direkt Wise-os osszekottetesnel en kifejezetten latok koltseget - https://prnt.sc/wSwIMNsGJ3IG

(#108004) peetie1


peetie1
aktív tag

Basszus ma azt vettem észre, hogy fogyott a TBSZ-en a cash egyenlegből (IBKR). Szerdán váltottam rajta pénzt, és vettem ugye JPGLt. Akkor levonta a költségeket. Erre, ma lekértem a tegnapi activity statementet és ez fogad benne:

MI a tököm ez a commission adjustment? Utólag még levont a váltásra meg az ETF vételre is egy csomó pénzt. Járt már így valaki? Konkértan dupla annyiba került a pénz váltás meg az ETF vétel is így... Azt hiszem írok a supportnak is, hogy ez meg mi.

[ Szerkesztve ]

(#108005) SFU


SFU
tag

Sziasztok,

Tipikus B&H befektető vagyok, van egy olyan eszközöm, amelyet 2022. januárban vásároltam, de azóta negatívban volt, egy TBSZ-n van. Érdemes -e ezt- mivel most a tőzsdei fellendülés keretében már pozitív - eladnom, és vásárolnom belőle mást, vagy nem érdemes bolygatni? (annyira pozitív az eredmény, hogy a kereskedési díjakat eladási, illetve vételi oldalon kifutja belőle)

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#108006) SzGee válasza SFU (#108005) üzenetére


SzGee
aktív tag

Talán lehet

Annyi konkrétumot írtál, hogy ennyit lehet válaszolni rá

If you leave me, can I come, too?

(#108007) TCr válasza SFU (#108005) üzenetére


TCr
veterán

Ha vársz tőle további emelkedést (az általad meghatározott időre), akkor nem érdemes eladni.
Ha nem vársz, akkor érdemes.

Ennyit sikerült jósolni. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#108008) SFU


SFU
tag

SzGee & TCr,

Köszönöm, konkrétan SWRD NA az eszköz: [link]

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#108009) TCr válasza SFU (#108008) üzenetére


TCr
veterán

A kérdésedre ettől még nem fogsz választ kapni, max. annyit, hogy valaki tartaná, valaki nem. (Ahogy én megfigyeltem, a 2022-es év sok ETF-nél mínuszos volt).
De azért érdekelne: mi a céltáv?

Én ebből tartok, és eszem ágában sincs megválni tőle.
Sőt, bővítem.
Lyxor Core MSCI World (DR) UCITS ETF - Acc

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#108010) SFU válasza TCr (#108009) üzenetére


SFU
tag

Az időtáv a TBSZ élettartama minimálisan, tehát ~ 5 év.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#108011) aujjobba válasza SFU (#108010) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt mondod tipikus B&H vagy, ez pedig egyébként egy tipikus B&H ETF.
Miket tartasz, hogy ez nem fér meg mellettuk?

(#108012) SFU válasza aujjobba (#108011) üzenetére


SFU
tag

A kezdetekben csak ez volt, az alacsony TER miatt, ez az idők során kiegészült a következőkkel:

- JPGL
- ZPRV
- VWCE ETF-fel.

Mivel a SRWD a legnagyobb arányban lévő, azt gondoltam, hogy eladom az eddig negatív pozícióban lévőt és
a) átteszem ezek közül olyanba, ami a legolcsóbban megvehető most, vagy
b) veszek belőle kötvény ETF-t, pld. DTLA-t, hogy legyen kötvény ETF-m is a PMÁP mellett.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#108013) TCr válasza SFU (#108012) üzenetére


TCr
veterán

Valószínűleg "fentebb" vetted, mint a VWCE-t.
Ha együtt vásároltad volna, a VWCE is ugyanott tartana.
Ha az én b&h portfóliómban lenne mindkét instrumentum, nem nyúlnék hozzá.
(De ez én vagyok, nem tanácsadás.)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#108014) Mat86


Mat86
csendes tag

https://kiszamolo.hu/ingyenes-devizavaltas-a-granit-banknal-is/

Nekem jelenleg:
Gránit: 10.000 Ft -> 26,52 €
Revolut: 10.000 Ft -> 26,43 €

(#108015) aujjobba válasza SFU (#108012) üzenetére


aujjobba
addikt

En nem bántanám, szerintem csak a tranzakciós koltsegeidet növelnéd ezzel.

(#108016) bigdady válasza Mat86 (#108014) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mennyi lesz a havi díj ami most ingyenes eur számla esetén vajon?

(#108017) tototos válasza Mat86 (#108014) üzenetére


tototos
őstag

Ennyire kell a NER-nek a deviza?

(#108018) bigdady válasza tototos (#108017) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az bagó maximum...

(#108019) peetie1 válasza peetie1 (#108004) üzenetére


peetie1
aktív tag

Na, már válaszolt is a support, valamilyen technikai hiba folytán akkor amikor váltottam/vettem nem vonták le a díjakat, ezért terhelte be utólag. Akkor így rendben van.

(#108020) Gallmix válasza bigdady (#108016) üzenetére


Gallmix
aktív tag

0,5€ és 0,8$ ha nem lesz akciós. De szerintem hosszabbítják jövőre is, eddigi gyakorlat alapján. Utalási egyéb költségeket is akcióztak. A bankkártyák oldal alapján a EUR vagy USD kártyák ingyenesek lehetnek első évre.

(#108021) Paxker315 válasza SFU (#108012) üzenetére


Paxker315
addikt

teljesen felesleges túladnod rajt', ez egy jó ETF (SWRD). A 2022-es évből nem érdemes kiindulni. Illetve:
#108009 TCr által írt " esze ágában sincs megválni tőle" teljesen észszerű lenne Számodra is, B&H esetén.

Én nem válnék meg tőle semmiképp' sem

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#108022) SFU


SFU
tag

Köszönöm mindenkinek a választ.

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#108023) lokalisalj


lokalisalj
csendes újonc

Erste online és üzleti díjjegyzék.

Itt jól gondolom, hogy számláról kiutalás (kp) / értékpapír transzfer / TBSZ transzfer témák nincsenek online specikusan kezelve, azok egységesen az üzleti díjjegyzék szerint számítódnak? (magyarul volt Randomosoknak nem olcsóbb ez a művelet, mint egy üzleti díjjegyzékesnek)

[ Szerkesztve ]

(#108024) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok sehol nem találtam a következőre választ és nem gondolom, hogy én vagyok a szuperintelligens akinek ez elsőre eszébe jutott inkább csak valamit benézek, de nem tudom mit.
Szóval a kérdés ha pl november 20. án veszek 10 000 000 FT értékben PMÁP 2033/i jelű állampapírt és azt január 25. én eladom mivel a kamat fizetés január 20 ekkor megkapom a 14,75 százalékos kamatot arra a 3 hónapnyi lekötésre ? Vagy ilyenkor logikusan idóarányosan kapom meg a kamatot is ? De akkor miért van kamatfizetési dátum aki hamarabb adja el az egyszerűen bukja az eddig bent állt időt ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#108025) Morgenstern válasza Pocok256 (#108024) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Egyrészt az csak 2 hónap és igen, időarányosan. Másrészt 20-án kifizetik, így nem sok értelme van 25-én eladni.

(#108026) HussarF válasza Pocok256 (#108024) üzenetére

10M forint értékben veszel, akkor eleve csak 9,x millió névértékű papírt kapsz érte. Az árfolyama akkor már arányosan annyi lesz a papírnak, amennyi a felhalmozott kamata, vhol ~110+% körül. Kamatfizetés pedig a névérték alapján van, tehát kb. azt a két hónapnyi kamatot nyered meg végül. Január 25-én meg névérték + 5 napnyi kamat, -1% eladási büntivel tudod eladni.

(#108027) mgoogyi válasza Pocok256 (#108024) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Sok helyen nem nézhettél utána.

Topik összefoglalójából idézek:
"Prémium Magyar Állampapír - PMÁP: infláció + kamatprémium
https://www.allampapir.hu/allampapirok/PMAP
Vásárolni kell, ennek során a papír névértékét és a felhalmozott kamatot fizetjük."

Példa. amikor veszel 1M Ft névértékért állampapírt, ami már fél évet kamatozott, akkor 1M + fél évnyi kamatot fizetsz ki. Ezt hívják bruttó árfolyamnak, amiben benne van a 0 km-es papír névértéke és a már felhalmozott kamat.
Amikor kamatfizetés történik, akkor a papír értéke visszaesik névértékre, a kamat pedig Ft-ban megjelenik a számládon.

(#108028) Pocok256


Pocok256
veterán

ohh köszi srácok most már világos minden :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#108029) korcsi válasza Pocok256 (#108024) üzenetére


korcsi
veterán

Mivel nem 2023.01.25-én indult ez a sorozat, most csak 6,91% kamatot fizet.

Megvenni a kötvényt névérték plusz felhalmozott kamat áron lehet.
Az egy sorozatba tartozó kötvények mindig névérték plusz kamatot érnek.
A mai napon 1043240Ft-ért tudsz megvenni 1000000 névértékű 2033/I papírt amire január 25-én kifizetésre kerül 69100Ft kamat.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#108030) madrac válasza korcsi (#108029) üzenetére


madrac
őstag

Miért fizetne 6,91%-ot? 14,75% évi kamat van feltüntetve erre a sorozatra amit nyilván időarányosan ki is fizetnek a 24.01.20. napig tartó időszakra, ha jól tévedek. -1% büntetés.

(#108031) stingy2 válasza stingy2 (#107993) üzenetére


stingy2
senior tag

CFD-t eladtam mert így drága, és vettem helyette 11.30-án lejáró us. kincstárjegyet évi 5,3%-os kamattal. Ez ugyanúgy működik, mint a hazai: diszkont áron vettem, és 2 hét múlva kapom meg a 100%-ot. Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy vonnak-e forrásadót? Mert ez elvileg árfolyamnyereség, de mivel még sosem vettem ilyet, ezért lehet, hogy más szabályok vonatkoznak rá. Elsőre nem kockáztattam sokat, 73$ nyereségem lesz, ha ezt megadóztatják, akkor sem dőlök a kardomba :).

#108030madrac ugyanazt mondjátok: azért fizet valszeg 6,91%-ot, mert annyi a 14,75% időarányos része. Csak te az évesített kamatot írod, ő meg a nominálisat.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#108032) madrac válasza stingy2 (#108031) üzenetére


madrac
őstag

Nekem valahogy akkor se jön ki a matek, ha évi 14,75%-ot fizet, akkor az 2 hónapra, hogy lehet 6,91%....

(#108033) PredatorZoli válasza madrac (#108032) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Felhalmozott kamat...

(#108034) karlkani válasza madrac (#108032) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem azt írta, hogy két hónapra fizet annyit, hanem az első kamatperiódusra. Ha ma vesz 1 000 000 Ft névértéket, az most 1 043 240 Ft-ba kerül, a felhalmozott kamat miatt. Ez a 43 240 Ft, plusz a maradék ~ két hónap kamata adja együttesen a 6,91%-ot.

(#108035) peetie1 válasza madrac (#108032) üzenetére


peetie1
aktív tag

Talán a nyilvános ajanlattetelnek elhiszed majd ha másnak nem is :)

[ Szerkesztve ]

(#108036) aAron_ válasza stingy2 (#108031) üzenetére


aAron_
őstag

Idén jár le, akkor még nem lesz forrásadó rajta, azért ezt remélhetjük. Utána mi lesz zero kupon kötvényekkel, az viszont jó kérdés. Eddig úgy látom, hogy az árfolyam nyereségből származó hozam is kamatként adózik. Ez alapján lehet rajta forrás adó is akár. Egyértelműen azonban sajnos nem találtam semmit eddig.

Amúgy mi lesz így a magyar befektetési alapokkal? Nem fognak amerikai osztalékot fizető részvényt meg kötvényt tartani? Eddig erre nem is gondoltam.

What is your ikigai?

(#108037) madrac válasza peetie1 (#108035) üzenetére


madrac
őstag

Ez nem hit kérdése, csak jobb szeretek évi kamattal számolni, mert mindig azt szokták feltüntetni és azt is szoktuk összehasonlítani, hisz bármelyik papír bármikor indulhat év közben. A kiinduló hsz. is évi kamatról szólt.

(#108038) stingy2 válasza aAron_ (#108036) üzenetére


stingy2
senior tag

Idén is vonnak 15% forrásadót a kamat ill. osztalékjövedelemből, árfolyamnyereségből nem, de abból jövőre sem fognak. Legalább is így tudom.

INTJ

(#108039) aAron_ válasza stingy2 (#108038) üzenetére


aAron_
őstag

Én úgy tudom, kamatra eddig nem volt.

"the US source interest income and income derived from the capital gains of Hungarian tax resident individuals are taxable only in Hungary, while the US withholding tax on dividend can be deducted from the Hungarian tax liability."

Hungarian tax liabilities of companies and individuals with U.S. business interests may change significantly from 2024 | Deloitte Hungary

United States - Corporate - Withholding taxes (pwc.com)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#108040) stingy2 válasza aAron_ (#108039) üzenetére


stingy2
senior tag

Igazad van, megnéztem a tavalyi 1042-es nyomtatványt, és 0% a kamatra a forrásadó, csak osztalékra vontak. Így még inkább nagyszerű, hogy most, amikor már adnak valamennyi kamatot a parkoltatott pénzre, és van olcsó TBSZ de nincs adóegyezmény.

INTJ

(#108041) vnorbi válasza peetie1 (#108019) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Tanulság: a saját nyilvántartásunkat pontosan vezetve csökkenthető annak az esélye, hogy a brókerek megvezessenek. Amit leírtál, abból legalábbis azt veszem ki, hogy lehetett volna tudni, hogy nem dupla terhelés volt, hanem csak egy darab, de későbbi dátummal.

(#108042) ngaba válasza ngaba (#80981) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ezt több mint 1 éve írtam itt kábé újoncként (az 1 éves évfordulón kellett volna megnéznem). :)

Egyébként ti buy-and-holdosok szoktatok stop-losst beállítani? Most, hogy jövőre mindenki várja az összeomlást, gondolkodom rajta. Valahogy pszichológiailag nekem ott tetszik jobban, ahol pluszban vagyok. (Ilyen nem sok van, mert a fenti portfólió helyett nem jókor vett ETF-jeim vannak. :) )

(#108043) vnorbi válasza aAron_ (#108036) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az idén lejáró OTP-s TBSZ-emen van olyan OTP-s befektetési alap, ami USA rövid kötvényeket tart. Az elmúlt évben már kedvező árfolyammozgást produkált (6% körül dollárban), de gondolkodom, hogy el kell adni decemberben, és csak minden mást továbbvinni az új TBSZ-re.

(#108044) donat_sz válasza ngaba (#108042) üzenetére


donat_sz
senior tag

Végül mi is lett a portfólióban?

B&H nekem nem erről szól, szerintem a stop loss nincs benne. Szerintem az egy másik stratégia, amiről elsőre @stingy2 jut itt rögtön eszembe.

(#108045) mauimagic válasza Mat86 (#108014) üzenetére


mauimagic
aktív tag

9 eurocent 10 rongyonként szerintem semmi azért, hogy ne ez a brigád kezelje a pénzem

(#108046) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!
Tavaly decemberben és idén márciusban vásároltam 2032/G államkötvényt. Főleg árfolyam nyereség célzattal. A nagyobb része 79.365%-on vettem, a kisebb részét 79.93%-on.
Az lenne a kérdésem, hogy ti már eladnátok most 85.1597%-on, vagy még tartanátok?
Ha eladom, akkor PMÁP lesz belőle nagy valószínűséggel.

(#108047) vnorbi válasza Fandango (#108046) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Elnagyolt számolással ez 14,5% évesített hozamot jelent (mert volt egy 4,5%-os kamatfizetés is idő közben). Ha ezzel elégedett vagy, akkor add el, ha többet vártál tőle, akkor még tartsd (lassanként csorognak lefelé a referenciahozamok, így ha nem üt be semmi, akkor ezen még lehet többet nyerni a mostani állapotnál).

(#108048) peetie1 válasza vnorbi (#108041) üzenetére


peetie1
aktív tag

Igazad van, nem számoltam utána, hogy pontosan annyit vont e le, mint amit kiirt. Mert a tranzakciókor ugye kiirta, hogy mennyi a commission fee, a transaction historyban is írja, csak épp akkor nem vonta le. Másik csavar, hogy ha ilyen van, akkor addig nem szabad babralni a fixed -tiered feet, mert ezt a nagyobb adagot fixedben vettem, úgy 6€ lett volna a fee, aztán átváltottam tieredre, mert a további kisebb vásárlások így olcsóbbak lesznek, de így meg a tiered szerint vonta le utólag, ami 7.72€ lett a bvme tőzsde díjai miatt. Ez volt a tanulopenz :)

(#108049) mgoogyi válasza ngaba (#108042) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem. Hosszú távú befektetésről van szó. Ha a rövid távú hozamodat próbálod maximalizálni, akkor abból ki-be ugrálás lehet, ami általában oda vezet (időzítés problémája + tranzakciós költségek), hogy jobb lett volna semmit sem csinálni.

(#108050) PredatorZoli válasza ngaba (#108042) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem szabad használni. Eleve, hova állítanád be? 10-20%-al az aktuális ár alá? Ez semmivel nem másabb, minthogy kézzel eladod mikor beesik a piac.
Az a gond, hogy ha a részvénypiac beesik valami miatt, akkor a várható hozamok megemelkednek. Ha ilyenkor szállsz ki, akkor az pont ellentétes azzal, amit kellene tenni. Olyankor rávenni kell és nem kézzel vagy stoplossal kiszállni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.