Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-17 12:04:01

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) attiati válasza _BM_ (#12000) üzenetére


attiati
veterán

3 éves a legutóbbi inflációhoz kötött lakossági állampapír.

Egyébként a manyup azért bökte a csőrüket, mert az állami kasszából elcsatornázott járulékokból összegyűlt pénzt nem számolhatták el a költségvetési hiányt csökkentő tételként. Gyakorlatilag a kieső pénzek pótlására hitelt kellett felvenni az államnak
Nagyon rosszkor és rossz módon vezették be. Egy ilyen szegény országnak, mint Mo, nem szabad ebben a fázisában hitelből finanszírozni egy jóléti nyugdíjpénztári átalakítást. Sokkal több értelme lett volna beruházásra, rövid távú reformokra költeni. Persze ha már bevezették, akkor a legnagyobb őrültség volt így megszüntetni. De nem baj, Mol-t is csak drágán veszünk, olcsón adunk el, lehetőleg minél többször :D

[ Szerkesztve ]

(#12002) DeFranco válasza _BM_ (#12000) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Erről jut eszembe, múlt héten voltam Luxembourgban pár napot, és majdnem nyitottam egy bankszámlát.

Hülye vagyok, hogy nem léptem meg? :F ;]

(#12003) maross válasza g@bo (#11995) üzenetére


maross
veterán

eurora is nyugodtan szamolhatsz inflaciot, 5-2=3, es mindjart mas a leanyzo fekvese.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12004) #24334592 válasza lajafix (#11986) üzenetére


#24334592
törölt tag

hallottam, teccikérteni?ettől függetlenül ez nem magyarázat...

hogy lehet kishazánkban a vaj luxus?!Végiggondoltad, amit írsz?Agrárország lennénk, vagy mi...

továbbra sem értem hogyan lehet valami egyszerre jobb és olcsóbb...

(#12005) #24334592 válasza DeFranco (#12002) üzenetére


#24334592
törölt tag

hiba volt ;] , már csak úri passióból is nyithattál volna egyet...

(#12006) g@bo válasza maross (#12003) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor te maradj forintban. ;] én még 1 320+ árfolyamot már csak úgy nézek, hogy forintban max a konyhapénz van.

(#12007) viharhozo válasza lajafix (#11990) üzenetére


viharhozo
addikt

Husz eve nalunk a legmagasabb a jegybanki alapkamat azokat az orszagokat figyelembe veve, ahol mar nem vagnak aldozati kecsket az istenek kiengesztelesere.

Es te megis ugy gondolod, a forint mar Karoly Robert ota alulertekelt? Vagy alulertekelt, de senkinek nem tunik fel? Es ezt igy hogy?

Ket adat, eurozona novekedes (2000.01.01-2011.12.31.): 18,2%, Magyarorszag 28,4%. Eurozona inflacio (2000.01.01-2011.12.31.): 28,8%, Magyarorszag 96,6%.

A ketto eredoje a legjobb esetben is 40%-kal gyengebb eurhufot indokolna most, mint 2000-ben. Az euro (akkor meg csak virtualis) piaci arfolyama (amit a piac akkor elfogadott) mar 1998-ban 230 forint korul mozgott.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12008) degu válasza viharhozo (#12007) üzenetére


degu
senior tag

*Es te megis ugy gondolod, a forint mar Karoly Robert ota alulertekelt?*

Jol gondolja gondolja,hiszen Karoly Robert nagy penzugyi zseni volt,hiszen *penzt veretett a sajat kepere*igy stabilizalta az orszag gazdasagi helyzetet /Idezve alt iskolai sajat aranykopeseinkbol... :DDD /
Akkor kerul ez a helyere,ha a mostani kiraly kepere is penct veretnek! :R /De jo erossen! :C /

Egyebkent tudja valaki a valaszt egy bank-ugymeneti rejtelyre?

Be kellett fizetnem egy megszorult baratom szamlajara nemi kis mannyt,mert a nyakaba lihegett egy penzbehajto,eleg felelmetes csoport. :Y
Addig nem engedtek befizetni /!!!/ amig az osszes szemelyi adatomat nem diktaltam be,amit azonnal egyeztettek a szemelyi igazolvanyommal,es a lakcimkartyammal! :(
Kerdesem a kovetkezo:
Mi a f*sz koze van egy banknak ahhoz,hogy egy adosanak ki fizet be penct a szamlajara?
Es milyen jogon ellenorzik az okmanyaimat?Ez-akar hogy is nezzuk-buzlik! :W

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12009) leslieke válasza degu (#12008) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Erre gondoltál? :DDD :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12010) maross válasza degu (#12008) üzenetére


maross
veterán

Szerintem bankfuggo, vagy valami uj modi ez a kotelezo azonositas. En tobbszor fizettem be erstenel, es csak neha adom oda, mikor nincs kedvem bediktalni a szamlaszamomat.

leslieke: ezt nagyon csipazna a kiraly :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12011) Rive válasza maross (#12010) üzenetére


Rive
veterán

Nem bankfüggő: illetve...

Szóval, elvileg minden EU bankban kötelező KP-befizetésnél a befizető azonositása. Magyar gyakorlatban ez elég sokszor leredukálódik a 'tulaj befizetése' rublika bejelölésére.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12012) g@bo válasza viharhozo (#12007) üzenetére


g@bo
nagyúr

10 év alatt 100% os forint infláció? :Y :R

elég hálás. tényleg mákos a 280 as árfolyam is....

(#12013) lajafix válasza #24334592 (#12004) üzenetére


lajafix
addikt

nem vagyunk agrárország, honnan vetted? Agrárország az, ahol a lakosság jelentős része él az agráriumból, nálunk meg még az sem műveli a földjét, akinek kellene...

akkor értsd: a magyar kereskedelemben csak a legalapabb dolgok olcsók, amik bevonzák a boltba a vevőkat : vizezett tej, mű kenyér, parizer. (persze ebből is csak a leggyengébb). minden máson a kereskedelem próbál hasznot realizálni: jóval nagyobb rajtuk a haszonkulcs. A vaj tipikus luxustermék a kereskedelemben szép haszonkulccsal, csóróknak ott marad a hidrogénezett étolaj. Ráadásul még a haszonkulcs is változik egy termékkategória különböző termékei között, ez az árképzés. És bezony a magyar termelők nemigen tudnak versenyezni a külföldi gigatehenészetek erősen támogatott termékeivel, jó technológiai elláttotságával, sőt néha azt se tudják mi az hogy vaj. A mezgazban nincs költségverseny az EUban, akkorák a támogatások.

A vaj és a minőségi feldolgozott tejtermék sosem volt alapcikk / a szegényember mindennapi betevője magyarországon. Az indul a bakterház című kortörténeti emlékben nem véletlenül mondja a banya a koszos padlóra kiborult túró felszedésekor, hogy megeszik majd az úri népek. Nagyanyámék 2-3 tehenet tartottak mindig,de az utcájukban lakó szegények csak tejet vettek tőlük, a túró és a vaj mindig a főtéri piacon ment el a szocializmus évtizedeiben is.

Megjegyzem azt a tesztet felejtsd el, még az sem sikerült a tesztelőknek, hogy csak vajat teszteljenek: van benne sózott és margarinnal hígított is. Kedvenc piacomon a termelői vaj kilója 2800 FT. ÉS szombaton 9kor már nincs a termelőnek, viszik mint a cukrot.

Rock'n Roll

(#12014) degu válasza leslieke (#12009) üzenetére


degu
senior tag

Hat nem egeszen...
Mert ez-ha megvalosul-akkor SEMMI mas nem lesz rajta,csak csupa,csupa ontelt,vigyorgo arca a mi gazdasagi geniuszunknak...
Lenyegtelen lesz a cimlet,mert mar semmit nem fog erni! :(
Ez mar csak egy valasztasi plakat lesz az MNB-penzen...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12015) attiati válasza attiati (#11967) üzenetére


attiati
veterán

ma lesz a nagy nap
265,x megérintése napon belül, maj 267 fölé zárás

Ha ezt nem teszi, nem vennék bele egyelőre.

már meg is van :) pattanhat....

[ Szerkesztve ]

(#12016) DeFranco válasza attiati (#12015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Milyen 265?

(#12017) attiati válasza DeFranco (#12016) üzenetére


attiati
veterán

sorry meló közben írok, 6=8

(#12018) MaciG válasza degu (#12008) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem az OTp-nél mikor a számlámhoz "nyúlok" mindig elkérik a személyit.

BANZAII

(#12019) Bandus99 válasza attiati (#12015) üzenetére


Bandus99
őstag

ma volt a nap amikor erdemes volt forintot atrakni euroba?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12020) Rive válasza Bandus99 (#12019) üzenetére


Rive
veterán

Jövő hét eleje/közepe még ugyanilyen jó lesz, valszeg. Remélem...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12021) Bandus99 válasza Rive (#12020) üzenetére


Bandus99
őstag

Szoval fogom az otthon levo kis kpmat elbandukolok vmi penzvaltoig atvaltom utana meg keresek egy bankot ami ad eurora is kamatot ?

Vagy a jo megoldas a keresek egy bankot ami ad kamatot eurora es ott valtom at a kpt eurora ?

Vagy siman atrakom euroba es kozelebe se megyek a bankoknak otthon "elasom"?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12022) g@bo válasza lajafix (#12013) üzenetére


g@bo
nagyúr

már milyen élelmiszerek vannak egy agrárországba?

1-1 teszt alkalmával nem győzik lehúzni a sajtokat, tejeket, mekkora szar az, amit jó drágán elénk rak a drága gyár... a multik.

tényleg a piacon szabad csak vásárolni, ahol van, háztáji tej, vaj etc...

hazai ipari trappisták nagyja gyomorfogató mázas pacsmag. de, erre van fizetőképes kereslet...

kedvencem a lild, ahol a "minőség" olcsóbb... ;]

(#12023) attiati válasza Bandus99 (#12019) üzenetére


attiati
veterán

bankban nem tudom hogy lehet, és váltónál se, mert ha átmegy ezen a ~285,5-ön lefelé, akkor ki kell dobni az €-t, és banki/váltós marzsok megesznek.

Ráadásul ha megtartja, és elpattan róla ~299-ig, a banki/váltós marzsok mellett semmit nem keresel rajta.

(#12024) DeFranco válasza attiati (#12023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mit jelent az, hogy ki kell dobni az euro-t? Mostanában nehezen értelek :D

(#12025) maross válasza Bandus99 (#12021) üzenetére


maross
veterán

Ha 3millio forintot akarnek euroban tudni, 500at atutalnek egy megbizhato tradelos oldalnak, ahol 30filler kulonbseggel ki/be tudsz szallni, beutnem a 10.000 euronak megfelelo pozit (kibir tobb mint 40ft elmozdulast ellened), a maradek 2.5milliot pedig kamatoztatnam valami 3honapos 7%-os kamattal.

szerk: ez persze akkor a popec, ha forint erosodesre jatszol, mert olyankor meg erre is kapsz napi kb 500ft kamatot. Forint gyengulesre jatszva fizetned kell napi 500at, de ezt fedezi a 2.5m kamata, es a valtason 30fillert buktal, nem 3 forintot. Lehet hogy el lehet jatszani kisebb osszeggel is, nem tudom, ahol en kereskedek, ott ennyi a minimum.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12026) Ringman válasza maross (#12025) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt hogy is kell?

tudnál vmi faq-t küldeni erről?

(#12027) g@bo válasza maross (#12025) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerintem ezt igy számolni nem érdemes.

ha félsz a forinttól - mint már én is, és sokan mások - akkor nem a kamatkülönbözet és az árfolyam nyereség/veszteség érdekel, csak az, hogy "jó" helyen legyen a zséd.

ha most vennél 280 nál ojrót, majd megin jönne egy kis szabadságharc, 310 320 330...
visszaváltanád? vagy lesnél, és k@ptyátok be felkiáltással ülnél rajta.

(#12028) attiati válasza DeFranco (#12024) üzenetére


attiati
veterán

hogy amit vettél eur-t, már válthatod is vissza.

csak mostanában?:) stop loss

(#12029) maross válasza g@bo (#12027) üzenetére


maross
veterán

"szerintem ezt igy számolni nem érdemes."

Marmint, mire gondolsz?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12030) attiati válasza maross (#12025) üzenetére


attiati
veterán

miért bír ki 40 ft-ot?

A fenti pozit mondjuk egy átlagosnak nevezhető brókernél 1:100 leverage 100% margin call kondíciókkal 400€ bukónál (vagyis 100€ fedezetnél) lezárják.

Szerintem kb 11-12 ft elmozdulást bír ki, nem?

(#12031) Bandus99 válasza DeFranco (#12024) üzenetére


Bandus99
őstag

Sajnos en sem ertem abszolute, de ez az en hibam.
Ehhez erteni kell, en nagyon nem ertek, de probalkozom.

A vegeredmeny az hogy meg mindig nem tudom mit csinaljak :)

Annyit probalok leszurni, hogy nem erdemes ftban tartani a penzecsket mert barmikor kenyuk kedvuk szerint rangathatjak az erteket,
Tehat valuta. Kerdes egyaltalan mifele valuta celszerunek tunik az eur
Ha eur akkor azt hol hogyan erdemes megszerezni a kp forintert.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#12032) g@bo válasza maross (#12029) üzenetére


g@bo
nagyúr

seftelsz, vagy mentessz. erre gondolok.
ha kamat kell, akkor kösd le 8-10% os kamatra a forintot, felesleges váltogatni.

vagy 286 nál lehiggadtak a kedélyek? elfeledtük a 324 et?

amit fent a kollega leirt, a forint / eur valós árfolyamáról ( 10 éves gazdasági növekedés és infláció -> eu vs hungary ) azt érdemes szem előtt tartani, azzal a ténnyel együtt, hogy szabadságharcos és/vagy nagyarcú politik volt és lesz is. :(

(#12033) attiati válasza g@bo (#12032) üzenetére


attiati
veterán

Azt is érdemes szem előtt tartani, hogy a piacon két irány van, és a bikapiac felökleli a shortosokat.

Egyébként Maross teljesen jót ír.
Csak szerintem több fedezetet kell beutalni, 1500€ már megteszi.

(#12034) maross válasza attiati (#12030) üzenetére


maross
veterán

10.000 euro 1 forintnyi elmozdulasra 10.000 forint ugye. Innen mar adja magat, hogy 40ft elmozdulas 400.000 ft + gavallerosan raszamoltam 100ezer forintot a marginra, mert nem tudom az egyes brokercegek mit kernek, a gftuk-nel emlekeim szerint 30e ft korul volt.

szerk: most latom, a felreertes onnan adodhatott, hogy en azt irtam hogy 3 milliobol 500at erre tennek be. 500 ezret, nem 500 eurot. Ezert is marad 2.5 millio egyeb celra.

gabo: ez nem sefteles, ez mentes. ha megadja magat a forint,es 800ft lesz az euro, lesz annyi nyero rajta, hogy 800ft-ert ugyanannyi eurot vegyel mint most 287-en. Persze meg extremebb esetben, ha a forint mar csak wcpapirnak lenne jo, akkor csak sok wcpapir lenne az eredemeny. De ez mar az utolso utani forgatokonyv. A pozitivuma, hogy sporolsz tobb mint ket es fel forintot valtasonkent, negativuma, hogy szinten extrem esetben bedolhet a brokerceg.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12035) attiati válasza maross (#12034) üzenetére


attiati
veterán

Igen, abból volt a félreértés, úgy már stimmel.

Másik negatívuma, hogy megbízható brókercégnél drága és nehézkes a pénzmozgatás.
És ha hazautalod az induló tőkét (saját pénzedet), akkor azt is bizonygatni kell, hogy a tiéd volt.

(#12036) maross válasza attiati (#12035) üzenetére


maross
veterán

gftuk-nel mikor betettem a penzt, azt hittem agybajt kapok (gyorsan kellett volna betenni, mert azonnal be akartam utni pozit). Gondoltam, hogy ha ez befele igy megy, mi lesz kifele? Kb otszor hivtak telefonon mindenfele adatert es egyeztetesert. Kifele egyszer sem, beirtam hogy mennyi kell, es kesz, talan 3 nap mulva a szamlamon volt.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12037) g@bo válasza attiati (#12033) üzenetére


g@bo
nagyúr

ok, de mitől függ a piac? ha maross forex-ezni akar, megteheti, lehet pénz csinálni...

(#12038) attiati válasza maross (#12036) üzenetére


attiati
veterán

Elég macera az a 3 nap is, és horror a devizautalás költsége. Az csak külön jó, ha hívogatnak, nem? Legalább jó helyen van.

gabo: Maross nem forexezni akar, hanem olcsóbb platformon ugyanúgy ki tudod fedezni magad ft gyengülés ellen, mint banki váltással.

[ Szerkesztve ]

(#12039) maross válasza g@bo (#12037) üzenetére


maross
veterán

kb annyi koze van a "forexezes"-hez, mint amikor bemesz egy valutavaltohoz, es atteszed a penzed euroba? es itt jon az, hogy "ok, de mitől függ a piac". 10.000 euron a nyerod es a bukod ugyanugy rajta lesz, forexen is, es a papirpenzeden is. A kulonbseg annyi, hogy tizedannyit buksz amikor atvaltod a penzed forintrol eurora, es vissza forintra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12040) attiati válasza g@bo (#12037) üzenetére


attiati
veterán

"ok, de mitől függ a piac?"

El tudod képzelni, hogy 285-ről shortolni kéne az eurhuf-ot a 324-ről bemutatott 14%-os esés ellenére is?
Hát... pont ettől szép a piac.

(#12041) #24334592 válasza degu (#12008) üzenetére


#24334592
törölt tag

nem kell ehhez adósnak lenni, elég ha néha van dolgod a k&h-val, dettó ugyanez...én is kiakadtam,h egy ker.cégnek mi a f*** köze van olyan adatokhoz, amit a rendőrnek sem vagyok köteles megmutatni :Y (lakcimkártya)

(#12042) #24334592 válasza lajafix (#12013) üzenetére


#24334592
törölt tag

anno a traktoros felvonuláskor nekem úgy tűnt agrárban jók vagyunk :U mea culpa ;)
ért viszik mint a cukrot?van igény a drágára,minőségire, mindenhol a világban a drága cuccok piaca esett legkevésbé vissza *by vakmajom*

(#12043) g@bo válasza attiati (#12040) üzenetére


g@bo
nagyúr

a piac beteg... :D mindenki keresni akar.

én most ezzel tökölök, [link] remélem végre aktiválják a számlámat.

(#12044) attiati válasza g@bo (#12043) üzenetére


attiati
veterán

Nem tetszik az oldal, nem lehet tudni a váltási árfolyamokat, költségeket. És mit keres ott 2 másik brókercég hirdetése? Nem túl bizalomgerjesztő.

(#12045) g@bo válasza attiati (#12044) üzenetére


g@bo
nagyúr

árfolyam az adott, kint a főoldalon, elvben költségmentes. az oda és visszautalás költsége még rejtélyes.

amúgy az oldal nekem is egyre furább. olyan, mintha a regisztrált tagok egymás között váltogatnák a lét. én rögzítem, hogy kellene usd 200k huf értékben, és arra lecsaphat akár 5 felhasználó is -akiket konkrétan látsz is, hogy Ben Frütyő Kanadából 50k ért vett tőled -, aki éppen ide utazik, akármi.. legalábbis a demószámla alapján.

azt irták hétfőn, hogy 24h aktiválják a számlát - 3 hét tökölés után, mert minden hitelesitett xar kell, bankkivonat, számlamásolatok, útlevél... pénzmosás miatt - de már a 48h se oké nekik.
írtam a support-nak mi a szösz van, de csak mentegetődzött, hogy egy másik ellenőrző csoportnak még nem volt ideje a problémára. biztató...

gondoltam végigviszem a regisztrációs procedúrát és kipróbálom 5000 huf-al, aztán törlöm, ha megy a giga gányolás. eddig az megy.

tanulságnak mindenesetre jó. hogy hasznos e, majd kiderül.

(#12046) MaciG


MaciG
addikt

Mennyi most a nettó minimálbér (amit kézhez kap a muksó)? Googliztam is de ott is sokfélét dobott ki...

BANZAII

(#12047) Ringman válasza MaciG (#12046) üzenetére


Ringman
nagyúr

93 000 x [100%-(16%+10%+4%+3%+1,5%)] = 60 915 Ft kedvezmények nélkül

(#12048) g@bo válasza Ringman (#12047) üzenetére


g@bo
nagyúr

:Y :R precízen lenyomtad a nettó bérszámítást.

(#12049) Ringman válasza g@bo (#12048) üzenetére


Ringman
nagyúr

elég egyszer egy évben megjegyezni, jó tudni, mennyit gombol le rólad az állam
+ a munkáltatónak a 93000 128,5%-ba (27% szociális hozzájárulási adó + 1,5% szakképzési hozzájárulás) kerül egy minimálbéres dolgozó.

(#12050) SzalaiG válasza Ringman (#12049) üzenetére


SzalaiG
addikt

119040Ft :W
Ebből kap a muksó 60 915Ft-ot. :F
Ergo az állami elvonás majdnem a fele.... :(
Hová lesz el ez a rengeteg pénz??? :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.