Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) #31733248 válasza mauimagic (#87913) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Fő ok a gyerek, mert nem szeretném, ha ebben az agymosott putyinista szarfészekben szocializálódna. Ennek a káros hatásait magánsulival sem lehet kivédeni."

Kissé fáj, hogy a hazádat ilyen jelzőkkel illeted, tiszta SZDSZ-utánérzés, komolyan. :(

Néhány dolognak azért tudatosulnia kellene, akár a "Hol éljek?" témában, akár a befektetéseket illetően.

- Egyrészt Nyugaton is van éppen elég hülyeség, csak másféle, de éppen eléggé elborzasztó. Sok egyéb mellett ott a woke hányingert keltő terjedése, vagy pl. az a szovjet pártkongresszusokat idéző egyetértés a német mainstream médiában, amely bizonyos közéleti témákat övez. Az ostobaság burjánzása idővel természetesen a befektetésekre is kihat.

- Másrészt Magyarországon több területen szinte adóparadicsomi állapotok vannak. Ott van például a katázás lehetősége, amely még a szűkített keretek között is röhejesen alacsony adóterheket jelent. Nekünk Budapest Belvárosában van egy rakás rövid távra, turistáknak kiadott lakásunk, az adófizetés ezen a téren (is) jelképes szintű és nagyon szépen lehet keresni.

- Harmadrészt nyugaton (is) elkezdtek nyugdíjba vonulni a baby boomerek, a pótlásukra esély sincs, a lakosság vészesen idősödik és migrációs hátterűekre cserélődik. A német kormány programja például évi 400 ezer képzett munkavállaló bevándorlását irányozta elő, ehhez képest alig 30 ezer fő jött össze (már Kelet-Európából sincs kellő számú utánpótlás), miközben a német nagyipar energiaintenzív cégei éppen a sátorfájukat veszik. Finoman szólva nem éppen biztató előjelek. :(

Egészében véve Magyarországon kifejezetten jól lehet vállalkozni. Az említett lakásoknál például nagyon szép felértékelődés történt az elmúlt években és Budapesten még most is feleannyiért lehet lakást venni, mint Prágában, de még Pozsony is másfélszer drágább. Nemrég nagyon jó adottságú 127 négyzetméteres nagypolgári lakást vettünk a Deák tértől 300 méterre a Bulinegyedben, röhejesen kevés pénzért, 671 ezer forintos négyzetméteráron. Annyiért ingyen volt.

Alkalmazottként pedig kb. mindenhol szívás, legalábbis számomra az lenne. Brutális életminőségromlásként élném meg, ha valahova be kellene járnom gályázni nap mint nap. A fiatal munkavállalókat sújtó lakhatási válság pedig ugyanolyan ismerős jelenség tőlünk nyugatabbra is, mint nálunk.

(#88002) Begi válasza PredatorZoli (#87989) üzenetére


Begi
senior tag

Nalam fel eve volt ilyen. Egy eladasbol szarmazott EUR jovedelemet raktam fel, sajat szamlarol, meg februarban. Bekuldtem nekik a bankszamlakivonatot, ahol latszott az utalas, de ez nem volt eleg nekik, a penz eredete erdekelte oket. Mondtam, hogy ez es ez tortent, szerzodes, eladas, stb. Ok erre kertek a szerzodesrol masolatot. Mondom na az titkos :), de kotottek az ebet a karohoz. Vegul abban maradtunk, hogy eleg az a bankszamlakivonat, amin latszik a penz beerkezese a masik bankszamlamra. Abban a kozlemeny tartalmazta az okot. Ez megnyugtatta oket.

(#88003) PredatorZoli válasza Begi (#88002) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Gondolom valami indiai ügyintézővel kell majd angolul értetlenkedni aki töri a nyelvet.

(#88005) Ra3 válasza #31733248 (#88001) üzenetére


Ra3
őstag

Feladtál pár magaslabdát, hozom a popcornt 🙂

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#88006) Attis7 válasza #31733248 (#88001) üzenetére


Attis7
tag

Te tuti nem ebben a balkáni koszfészekben élsz, akkor nem írnál ilyet, itt pár százezer munkavállalót leszámítva mindenki szopóágon van, mert a beszedett adójából semmi nem jár, se eü, se normális oktatás (ma már csomó helyen csak gyerekfelügyelet van), sok helyen közvilágítás sem és az elbaltázott kormányzás miatt ma minden múzeum, uszoda, színház gyakorlatilag zárva van. A vállalkozói lét dettó, legyél boltüzemeltető, benzinkút üzemeltető, próbálkozz a turizmusban, vagy legyél korábban trafikos, ezek egy tollvonással kinyírnak.

(#88007) Rolly válasza #31733248 (#88001) üzenetére


Rolly
veterán

Econ ez nem politikai csoport...

Amúgy Katazni már csak a taxisok tudnak és azok akik amúgy semmi adót nem fizetnének (fodrász, műkörmös, stb)... de amúgy ezen szolgáltatók amúgy sem adnak számlát :D

(#88008) donbig válasza bear_ (#88004) üzenetére


donbig
tag

Aprópénz, nem kard, csak bicska....

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#88009) KMT válasza attiati (#87952) üzenetére


KMT
addikt

Kicsivel az 1% után meg ezzel jött:
"Én a pedagógusok oldalán állok. Valóban keveset keresnek, és a szakmán belüli életpálya belső arányai is egészségtelenek, a fiatal tanárok méltatlanul kevés fizetéssel indulnak neki az életnek. Ezen mindenképpen változtatni kell - válaszolta egy másik kérdésre.
A magyar gazdaság mostani erejéből arra futja, hogy tavaly, idén és jövőre is tízszázalékos emelést tudunk adni a pedagógusoknak. Ha megkapjuk az uniós pénzeinket, akkor három év alatt jóval nagyobb bérnövekedést is el tudunk érni, ha nem, akkor ehhez hat évre lesz szükség - vetítette előre."

Szóval jelentéktelen pénz, de hogy-hogy nem, ahhoz elég jelentős, hogy az ő oldalán álló pedagógusoknak csak abból járjon plusz. :(((

(#88010) Begi válasza PredatorZoli (#88003) üzenetére


Begi
senior tag

Valahogy ugy. Hajtogatja a protokoll szerinti dolgokat. En kb. a 4. ugyintezovel jutottam dulore, mikor a fonoket kertem.

(#88011) cdl válasza Rolly (#88007) üzenetére


cdl
senior tag

Ne etessétek már Econt, van elég baj a többi topikban vele!

[ Szerkesztve ]

(#88012) g@bo válasza cdl (#88011) üzenetére


g@bo
nagyúr

Elképesztő, h valaki próbálja (pont itt) kimagyarázni a nyilvànvalót….. :(((

(#88013) UberMutant válasza PredatorZoli (#88003) üzenetére


UberMutant
őstag

elfogadják a kincstári kivonatot, ha elég eladás volt rajta.
nekem 1 hónapig tartott az ellenőrzés, mert állandóan új ügyintéző érkezett és egy csomó dolgot újra és újra el kellett magyarázni. (pl mi az a keler, mi az a kincstári értékpapír stb). többször feltölteni ugyanazokat a doksikat. siralmas volt , iszonyú türelem kell hozzá.

sok sikert.

(érdekes nekem is 200 felett ugrottak rá, persze lehet véletlen). és kb 2 hónappal a tranzakciók után

[ Szerkesztve ]

(#88014) PredatorZoli válasza Begi (#88010) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Beküldtem nekik egy csomó szart, válogassák ki ami kell nekik!

(#88015) PredatorZoli válasza UberMutant (#88013) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ilyenkor ha tovább használom a vizsgálat alatt, és ráengedek még egy 20k eurot, akkor gondolom lezárolnának a bánatba, mi?

(#88016) pictigjis válasza PredatorZoli (#88015) üzenetére


pictigjis
senior tag

talan igen, talan nem. teljesen kiszamithatatlan

de erre amugy sokszor figyelmeztettunk masokkal egyutt titeket, hogy nem biztos, hogy mindig flottul fog menni a tizmilliok atporgetese, es az, hogy eddig nem volt fennakadas, nem jelenti azt, hogy nem is lesz

azert varhatoan nem lesz komolyabb gond, regebben jobban kellett fosni ezektol

(#88017) PredatorZoli válasza pictigjis (#88016) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem vesztettem semmit, ki hagyta utalni az összes pénzt. Amikor jött az értesítés a vizsgálatról, kvázi egy nullás számla volt.
Egyedüli kellemetlenség, hogy így addig akkor nem használható amíg vége nincs.
És hát azért valljuk be, tényleg sokat át engedett pörgetni mire fennakadt. Nem az első nagyobb, 10M-es nagyságrendű utalásnál van gebasz.

[ Szerkesztve ]

(#88018) Kukipapa_rr válasza PredatorZoli (#88017) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Én egyszerűen nem értem ezt.

Elektronikus forrásból jön, minden lekövethető.

Ha KP befizetést kéne igazolni, érteném, de olyat nem is lehet Revolutnál.

(#88019) emvy válasza PredatorZoli (#88015) üzenetére


emvy
nagyúr

Revoluton egyebkent nekem volt mar ilyen par eve, es nem volt semmi para. Megneztek a papirt, es kesz.

while (!sleep) sheep++;

(#88020) PredatorZoli válasza emvy (#88019) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az szuper lenne ha elég lenne nekik az a mennyiségű papír amit kaptak és nem kellene kérdezz-feleleket játszani. Meglátjuk. Gondolom idén már nem fognak fakítani semmit.

(#88021) szkorhetz válasza mauimagic (#87913) üzenetére


szkorhetz
őstag

Annyiszor szóba került ez a vállalkozás kérdés, hogy mennyien vállakozók ebben a topikban.
Bedobtok csak pár területet, hogy mégis mivel foglalkoztok?
Econ-ról tudjuk már, hogy lakásokat ad ki, de a többiek erről kevésbé nyilatkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#88022) szabi__memo válasza Kukipapa_rr (#88018) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Baromság az egész. Túl van gondolva nagyon a részükről

(#88023) UberMutant válasza PredatorZoli (#88015) üzenetére


UberMutant
őstag

én használtam a viszgálat alatt is. az nem érdekelte őket.
nem volt semmilyen zárolás.

az én ügyintézőimmel 1 hónapig ment a kérdezz-felelek. iszonyú alap dolgokat kellett magyarázni. egyet tehetsz , türelmesen válaszolgatsz. vagy ha nem fontos a revolut accountod ,akkor ... :D

(#88024) dani0113 válasza PredatorZoli (#88020) üzenetére


dani0113
senior tag

Tőlem bagatel összegek után kérdezték, hogy honnan van a pénz ami keresztül megy. Kértek ezerféle igazolást. Mondtam, hogy bocs, de egy normális bank sose kérdez ilyeneket és leszartam az egészet. 1-2évig hozzá se nyúltam, majd egyszer kíváncsiságból beléptem és teljesen tiszta volt a fiókom, aztán szép lassan újra elkezdtem használni és azóta már több millió ment rajta keresztül gond nélkül. Ki érti ezt? :DDD

iPhone 13 Pro 128GB

(#88025) Ra3 válasza dani0113 (#88024) üzenetére


Ra3
őstag

Nővéremnél ugyanez volt, a reg után nem sokkal egykét használat után nekiálltak tőle mindenfélét kérdezgetni, nem foglalkozott vele, aztán mikor pár hónap kihagyás után ránézett, tiszta volt az acc.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#88026) dani0113 válasza Ra3 (#88025) üzenetére


dani0113
senior tag

Áh kabaré tényleg.. :D Értelmes support nélkül és ilyen idióta algoritmussal ezek a cégek sose fogják átcsábítani az embereket a nagy bankoktól az fix...:)

iPhone 13 Pro 128GB

(#88027) nort_on válasza PredatorZoli (#88015) üzenetére


nort_on
senior tag

Azért elég gyorsan szoktak válaszolni, de kétségtelen, hogy több ügyintézőn is átmehet, mire véget ér. Én azért optimistán állnék hozzá, szerintem idén is simán lemehet. Ha meg inkább hanyagolnád a Revolut-ot addig, akkor lehet Wise-on lenne érdemes átpörgetni ezt a maradékot.

(#88028) Manitou válasza nort_on (#88027) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem Wise-on az Erste netbrokerre beutalt kis 100 euros próbabeutalásomat is megállították, hogy mi ez az utalás? :O aztán persze ment tovább, miután egy ügyintézővel beszéltem, de na elég idegesítőek ezek a dolgok. De wisenak szerintem elég jó a supportja és magyar üfsz is van. Ahogy olvasom azért Revoluton jobban szokott menni ez a vegzálás.

[ Szerkesztve ]

(#88029) donat_sz válasza SzGee (#87997) üzenetére


donat_sz
senior tag

arra gondolsz ami az "E-SZÁMLAKIVONAT" menü alatt van? vagy ha nem, mire?
másnál is teljesen üres az E-SZÁMLAKIVONAT menüpont?

(#88030) kozeposztaly


kozeposztaly
csendes tag

Erre bárki? [link]
:)

MÁS:
EUban elérhető target date ETFeket ismertek, bármit is? Errefelé nem nagyon dívik, ami az usákoknál meg iszonyat divat. (vagy csak én nem ismerek?)

Egyébként BOLDOG KARÁCSONYT a fórum összes lakójának! :R

(#88031) BlackV válasza #31733248 (#88001) üzenetére


BlackV
senior tag

- 127nm korszerűtlen nagypolgárit 3m+ belmagassaggal jó lesz kifűteni.

- Airbnb-t nem csinálnám egyrészt elég cseléd meló meg az éjszaka közepén a bebaxott angol buszsofőrrel küzdeni. Másrészt a jogi környezetnek elég kiszolgáltatott. Egy lakógyűlés bármikor lenullazza a sztorit.

(#88032) IG55


IG55
senior tag

Ezek a Revolutos cseszekedések a személyes azonosítás hiánya miatt vannak? Ha az megtörténhetne, akkor soha semmilyen "honnan van a pénz" bizonyításra nem lenne szükség?

(#88033) emvy válasza IG55 (#88032) üzenetére


emvy
nagyúr

De, lenne.

while (!sleep) sheep++;

(#88034) SzGee válasza donat_sz (#88029) üzenetére


SzGee
aktív tag

Igen, érdekes nekem többféle kivonat szerepel és ott is vannak, letölthetően

[kép]

If you leave me, can I come, too?

(#88035) PredatorZoli válasza SzGee (#88034) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

azon múlik, hogy mi van beállítva értesítési csatornának. Nekem sincs ott semmi, mert én emailben kértem.

[ Szerkesztve ]

(#88036) #31733248 válasza Attis7 (#88006) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vannak problémák, ez kétségtelen, de tőlünk nyugatabbra sem kolbászból van a kerítés. Érdemes például megnézni a görög, a portugál, vagy éppen az olasz helyzetet, de a német, a francia, a brit közállapotok sem a nagyívű fejlődést szemléltetik éppen. Nagyon komoly és megoldhatatlannak tűnő strukturális problémákkal küzd az USA és Nyugat-Európa is.

szkorhetz

Nekem a rövid távú lakáskiadás csak mellékes, amolyan nyugdíjalap.

BlackV

"- 127nm korszerűtlen nagypolgárit 3m+ belmagassaggal jó lesz kifűteni."

4 méteres a belmagasság (aminek nagyon örülök, mert sokkal jobb így a térérzet), minden esetben teljes felújítással kezdünk és nagy hatékonyságú hőszivattyús klímákkal hűtünk, fűtünk, röhejesen kevés pénzért (H-tarifával). Másrészt azt írtam, hogy "Budapest Belvárosában van egy rakás rövid távra, turistáknak kiadott lakásunk", szóval ebből azért sejtheted, hogy nem fog meglepni. De a "rakás lakás" azt is eléggé nyilvánvalóvá teszi, hogy nem személyesen mi foglalkozunk a vendégeinkkel (hanem az alkalmazottaink). Az üzemméretünk hasonló, mintha egy kis szállodánk lenne, csak nincs recepciónk és éttermünk.

"Airbnb-t nem csinálnám egyrészt elég cseléd meló meg az éjszaka közepén a bebaxott angol buszsofőrrel küzdeni."

A Telex újságírói fossák tele az étert ezzel a sok hülyeséggel, :( a rövid távú kiadást egy az egyben az angol legénybúcsús turistákkal azonosítva. Nagyon sokan vagyunk, akikhez soha nem jönnek ilyenek, mert egyrészt a lakásaink alapvetően két főre vannak méretezve (nincs több fekhely), prémium minőségűek (ennek megfelelő árazással) és nem tömegszállások (értelemszerűen ikeás fosok sincsenek). Az Airbnb-ről eleve alig jön hozzánk ember, a vendégeink szinte mindegyike párként utazik, jellemzően a 40-es, 50-es korosztályból és az égvilágon semmilyen probléma nincs velük.

"Másrészt a jogi környezetnek elég kiszolgáltatott. Egy lakógyűlés bármikor lenullazza a sztorit."

A fenét, ezekben a házakban már a befektetői kör van többségi tulajdonban és mindenkinek sokkal többet ér a lakása a rövid távú lakáskiadás lehetősége miatt, mert ezek a kecók nagyon szépen termelnek. De ezek hosszú távra kiadva is nagyon jók, hiszen rengetegen szeretnének a belvárosban, minőségi lakásban élni.

[ Szerkesztve ]

(#88038) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Értelmetlen a másik kenyerét lefikkantani.
Míg egy jövedelemszerző tevékenység valakinek bűn rossz, addig másnak lehet hogy ideális.
Mindenki azzal foglalkozik, amivel jónak tartja.

(#88039) Yager01


Yager01
senior tag

Használja valaki a WALLET applikációt? Banki olvasási hozzáféréssel kezeli a hitelkártyákat, bankkártyákat, számlákat jó kis kimutatásokat készít, talán még a befektetéseket is lehet itt kezelni. Most jött szembe az app és életre szóló matekkal 5500 Ft körül van. Gondolkodom rajta de vmiért nem enged próba időszakot. Valakinek esetleg tapasztalat? :F

(#88042) #31733248 válasza szabi__memo (#88037) üzenetére


#31733248
törölt tag

Amikor a "megoldhatatlannak tűnő strukturális problémákról" beszélek, azzal éppen erre utalok (lent konkretizáltam is).

Shadowbull

Itt senki nem beszélt a kormánypárti médiáról. :N Arról beszélek, amit a gazdaságban látok és amiről a tőzsdei jelentésekből, az amerikai, brit, német, vagy éppen francia fősodratú sajtóból bárki olvashat. Nem a kormánypárti propaganda agyszüleménye, hogy 52 éve nem zártak olyan katasztrofális első félévet az amerikai tőzsdék, mint idén, ahogy a 40 éves rekordokat döntögető infláció, a menekülő európai ipar és az összeomló demográfia sem.

j0k3r!

Szóval szerinted mindenki NER-lovag, aki boldogul vállalkozóként? :O

[ Szerkesztve ]

(#88043) emvy válasza #31733248 (#88042) üzenetére


emvy
nagyúr

pont ugyanannyit esett a BUX, mint az S&P500

while (!sleep) sheep++;

(#88044) robag93 válasza Yager01 (#88039) üzenetére


robag93
tag

Hol lehet megvenni örökre annyiért? Nekem éves 7000-ért akarja adni :U

Egyébként én épp tegnap indítottam a trialt, OTP, Erste, Revo megzabálta, beemelte az adatokat. Eddig tetszik, de pl. MÁK-ot szerintem nem fogom tudni belerakni.

[ Szerkesztve ]

(#88046) #31733248 válasza emvy (#88043) üzenetére


#31733248
törölt tag

Senki nem is állította az ellenkezőjét. :N Csupán arra utalok, hogy tőlünk nyugatabbra is komoly és fájdalmas problémákkal küzdenek, tehát ne tegyünk úgy, mintha ezek valami hungarikumok volnának.

(#88047) neophyte79


neophyte79
tag

Nem követtem mostanában a változásokat, rövid a kérdésem:
-hosszú távon még mindig a PMÁP a legjobb?
-mennyi lett az ezévi infláció?

Köszönöm, tőmondatos, minimál válasz is elég. :B

(#88048) Shadowbull válasza #31733248 (#88042) üzenetére


Shadowbull
addikt

"52 éve nem zártak olyan katasztrofális első félévet az amerikai tőzsdék"

Valószínűleg jön a recesszió. 8-10 évenként mindig ez történik, néha erősebben, néha gyengébben. Ebben semmi meglepő vagy különleges nincs, így működik a globális gazdaság.
Az európai ipar nem menekül sehová, akik el akartak menni, elmentek már 10-20 éve. A trendek éppen fordulnak, a kovid és az ukrán háború megmutatta mennyire törékenyek a globális ellátási láncok, úgyhogy rengeteg nagyvállalat átgondolta a globális stratégiáját, és kezdenek újra európai helyszínekben gondolkodni.

Ha nyugaton összeomlóban van a demográfia, akkor Magyarországon mi a helyzet?

A nyugat mindig elég erős lesz ahhoz gazdaságikag és társadalmikag is, hogy a szükséges munkaerőt megszerezze. Magyarország erre nem képes, úgyhogy egyes régiók elnéptelenedése, a közszolgáltatások összeomlása gyakorlatilag garantált (részben már meg is történt).

Ez a "nyugat haldoklik, elvtársak" duma már nagyon régi, és akkor is hülyeség volt, pláne Magyarországgal kontextusba helyezve.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#88049) PredatorZoli válasza neophyte79 (#88047) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem, hosszú távon továbbra is az ETF-ek a legjobbak.
Középtávra jó a PMÁP.
valamivel 15% alatt.

(#88050) neophyte79 válasza PredatorZoli (#88049) üzenetére


neophyte79
tag

Valahol nem is teljesen 5 év felett "kötném/kötöttem" le, de valószínűleg 2-4 éven belül bármikor kellhet.
ETF-el egyelőre nem foglalkoztam.
Inflációs adatot és ezt az infót köszöntem.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.