Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) Cece04


Cece04
tag

sziasztok!

negyedévente szoktam vásárolni VWCE-t (kb 1- 1,5 éve), viszont ahogy egyre jobban beleásom magam egyre szimpatikusabb a JPGL, most azon tünődöm, hogy adjam-e el a VWCE-t és álljak rá a JPGL-re vagy csak szimplán kezdjek el azt is vásárolni hogy az is része legyen a portfóliónak, mit gondoltok?

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#84002) PredatorZoli válasza Cece04 (#84001) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez egyéni preferencia kérdése. Ebben nem lehet tanácsot adni. A VWCE többet esett egyébként, nem biztos hogy célszerű most eladni.

(#84003) Feriboy2 válasza Cece04 (#84001) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

milyen számlán van? tbsz vagy sima értékpapírszámla?

ha sima számlán van akkor lehet még adóznod is kéne a vwce eladása után. hiába esett euróban az ára, ha forintban számolva plusszban vagy vele akkor adót kell fizetni

én azt mondom, hogy hagyd meg és mostantól vegyél jpgl-t

(#84004) Cece04 válasza PredatorZoli (#84002) üzenetére


Cece04
tag

értem, köszi!

#84003 TBSZ-en van természetesen, lehet, hogy az lesz, hogy mindkettőt veszem innentől, negyedévente persze csak az egyikből hogy ne szálljanak el a tranzakciós ktg-ek

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#84005) Hi!King válasza Cece04 (#84001) üzenetére


Hi!King
őstag

Én a helyedben, ha jobban tetszik a JPGL, attól még nem adnám el a VWCE-t, hanem mostantól JPGL-t vennék. Szerintem nem érdemes ki-be ugrálni ETF-ekből, cserélgetni, hacsak nem valami speciális ETF, amivel egy-egy rövidebb időszakra van valami elképzelésed.

Nekem van korábbról olyan, ami már rég nem a kedvencem, de azokat sem adtam el, legalább még ha átfedés is van, kis mértékben növelik a diverzifikációt.

(#84006) Peetey91


Peetey91
senior tag

Gyakorlatilag 0-ról kezdeném Ersténél a portfolio kialakításunkat.

Azoktól kérdezném főleg, akik már előrébb tartanak a RR fórum olvasásával (sajnos elég lassan haladok egyéb dolgaim miatt az 5400 hsz átolvasásával :DDD ), ha jól olvasom többen tartotok FLXE-t. Érezhetően magasabb a TER-je, mint egy IS3N-nek, vagy EMVL-nek pl. Megérős lehet inkább FLXE-t tartani?
Nem a világ a magasabb költség, mert kb 10-15%-ban keresek ilyen EM ETF-et, de mondom hátha Ti már jobban utánanéztetek a fentieknek. :B
A többi az nagyjából kialakult, majd a százalékokat még átgondolom és utánaolvasgatok.

(#84007) PredatorZoli válasza Peetey91 (#84006) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Én tartok 5MVL és FLXE-t is, számomra mindkettő megéri az árát, aztán majd az idő megmondja. Tavaly pl mind a kettő felülteljesítette a normál emerging marketet, meglátjuk idén mit mutat, januárban szokás szerint hozom a 2022-review-et a 2021-eshez hasonlóan faktor fronton.

(#84008) Blackmate


Blackmate
senior tag

Szintén Erste Netbroker kérdés.

Azon felül, hogy megadom a kívánt mennyiséget, mire kell még ügyelnem a ETF vételnél?

TBSZ-re venném, így gondolom a jóváírandó számlánál azt kell kiválasztanom.

Milyen megbízás típust érdemes kiválasztani, melyik mire való?
Hasonló kérdéseim vannak az érvényesség és kereskedési szakasszal kapcsolatban.

(#84009) donat_sz válasza Peetey91 (#84006) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az FLXE nem egy "sima" EM ETF.
Ahogy a just ETF mondja "The selection is based on quality, value, momentum and volatility." vagyis ez egyben egy multifaktor ETF-nek is mondható, ezért magasak a várakozások felé.

Én (már csak azért is mert jóval kisebb tőkénél állok, mint Zoli és nem akartam túlzottan elaprózni a részket) csak egy EM ETF-et választottam, mert a metodikája okán vélhetően jobban fog teljesíteni, így az én választásom erre esett.

(#84010) SzGee válasza Blackmate (#84008) üzenetére


SzGee
aktív tag

Sose vásárolj piaci áron, mindig limitáras megbízást adj be, mert piacin befoglal egy csomó pénzt a rendszer, ráadásul ha éppen nincs bent az árjegyző, lehet, hogy brutál jó boltot csinálsz valamelyik eladónak

If you leave me, can I come, too?

(#84011) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok,
ha PEMÁP-ot szeretnék venni a MÁK Webkincstárban ahhoz kell eurós számla vagy a forintos kártyámról is lehet?

S23

(#84012) IG55 válasza Blackmate (#84008) üzenetére


IG55
senior tag

Megbízás: ha piaci, akkor az épp aktuális áron teljesül a tranzakció. Kerülendő, mi van, ha épp beugrik valami elvetemült ár. Használj helyette limitet és állítsd be, hogy mennyiér akarod megvenni. Van még a stop limit, stop piaci, de ha most akarsz vásárolni, akkor ez nem érdekes.

Érvényesség: csak mára akarod a megbízást érvényesíteni, vagy visszavonásig. Második esetben, ha mondjuk 1 hét múlva teljesül a beállított ár, akkor akkor fog teljesülni a tranzakció.

A többi maradhat így.

(#84013) PredatorZoli válasza alex devil (#84011) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Forintos kártyával/számlával k.drága lesz. Nyissál egy revolut számlát és ott váltsál.

(#84014) Gergőke88 válasza PredatorZoli (#84013) üzenetére


Gergőke88
addikt

PEMAP-ot mikor javaslod?
2028/y van most csak.
koszi!

(#84015) Blackmate


Blackmate
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Még egy kérdés: hol érdemes parkoltatni az EUR-t ETF vásárlásig? A "sima" EUR számlán, vagy a TBSZ-en?

(#84016) PredatorZoli válasza Gergőke88 (#84014) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Csak akkor ha valami miatt a forintbefektetésben (PMÁP és társai) nagyon nem bízol, ugyanakkor az ETF-ek számodra túl nagy kockázatot jelentenének. Magyarán ha óvatos játékos vagy de egyáltalán nem akarsz forintkitettséget.

(#84017) PredatorZoli válasza Blackmate (#84015) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ha 20k eur alatt van akkor mind1.

(#84018) peetie1 válasza PredatorZoli (#84017) üzenetére


peetie1
aktív tag

[link]
Szerintem az eurósat kivették (az előző hirdetményben még ott volt), most csak chf-re számol extra díjat.

(#84019) HussarF

Csak ért valamit ez a 18%-os kamat, mert eddig kedvező hírekre környezetben is max stagnált a HUF, amikor meg lefele indult a tőzsde, jobban szakadt mint mások. A tegnapi Powell beszéd után viszont egész jól tartja magát, miközben az S&P lent, az USD fent.

(#84020) whited válasza Peetey91 (#83997) üzenetére


whited
addikt

Nagyon köszi, hol tudom ezt nyélbe ütni és mennyi idő az ügyintézés ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#84021) Blackmate válasza PredatorZoli (#84017) üzenetére


Blackmate
senior tag

Köszi!
#83941 - ben írtad, hogy "A devizaváltás 10k eur felett 80-90 fillér/eur spread, további díj nincs."
Ez pontosan hogyan megy? Gondolom nem a publikus hirdetményben van benne :)

[ Szerkesztve ]

(#84022) fokukac válasza SzGee (#83964) üzenetére


fokukac
nagyúr

most ejtették be a visszavételi árfolyamát 45,6%-ra...
éreztem, hogy 51%-on ki kellett volna ugrani, mikor pluszba ment :D

Kicsit úgy mozog ez már, mint a bitkojn :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#84023) PredatorZoli válasza Blackmate (#84021) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez az Erste Worldösöknek jár. Kell hogy legyen legalább 35 milliód befektetve nálluk és le kell szerződj velük.
A személyi world bankárod tudja telefonon csinálni neked a kedvezményes váltást ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

(#84024) Peetey91 válasza PredatorZoli (#84007) üzenetére


Peetey91
senior tag

Köszi a választ! Nem rossz ötlet megosztani, feljegyeztem egy kérdőjeles 5/10 vagy 7,5/7,5 százalékot is. :R

@donat_sz
Köszi neked is! Igen azt látom justetf-en, érdekelt volna a pontos megoszlása ezeknek, viszont nem találtam róla bővebb adatot.

@whited
Ha van a közeledben Államkincstár akkor személyesen egyből meg tudod nyitni. Az online számlanyitásnak mostanában ahogy olvasom elég hosszú is lehet az intézése.

[ Szerkesztve ]

(#84025) PredatorZoli válasza Peetey91 (#84024) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

érdekelt volna a pontos megoszlása ezeknek, viszont nem találtam róla bővebb adatot.

Kell hogy legyen valahol (általában a kibocsátó honlapján) egy dokumentum, ahol pontosan megadják a metodikát, vagyis hogy milyen szabályrendszer szerint állítják össze a benne levő holdingokat. Általában úgy működnek, hogy vesz egy benchmarkot, és abból különböző kritériumok szerint (mint pl value, profitabilitási mutatók) kiszórja a koncepcióba nem illő cégeket, és ami marad azt egy bizonyos szintén rögzített elv szerint újrasúlyozza. Minden rabalanszkor ezt újrakalkulálja a megadott szabály szerint...

(#84026) Yellow73_a válasza PredatorZoli (#84013) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ilyenkor revolutról eurót utalni szoktatok a kincstárba, vagy kártyával veszitek a P€MÁP-ot.
A diverzifikálás jegyében tartok némi eurót is, de a készpénznél, vagy sima számlán parkolásnál valószínű jobb a P€MÁP (vagy jobb lesz augusztustól).
Vagy az, ha a kincstárnál van az eurós megtakarításom is a forintosok mellett, az már nem is tekinthető igazi diverzifikálásnak?
Persze valamennyi eurót hagynék a revolut és/vagy OTP devizaszámlán is.

(#84027) PredatorZoli válasza Yellow73_a (#84026) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az is diverzifikáció, egy bizonyos fajta (deviza szempontból az). Bizonyos szempontból meg nem az (partnerkockázat stb).
Tökéletes diverzifikációt nehéz elérni és sok pénz kell hozzá hogy megérje.

Én revolut kártyával szoktam mert nekem kényelmesebb mint utalni. De az utalás 1-2 nappal gyorsabb lehet.

(#84028) axioma válasza fokukac (#84022) üzenetére


axioma
veterán

en azert most mar jatekpenzt vettem belole... csak hogy legyen okom kovetni :)

(#84029) Peetey91 válasza PredatorZoli (#84025) üzenetére


Peetey91
senior tag

Valóban, ott találtam egy ilyet, factor weighting: quality 50%, Value 30%, Momentum 10%, Low volatility 10%.

(#84030) pictigjis válasza fokukac (#84022) üzenetére


pictigjis
senior tag

ha 40-re lemegy, amire várok egy ideje, bizisten' veszek most már ebből a kriptóból 2051/g-ből

(#84031) SzGee válasza fokukac (#84022) üzenetére


SzGee
aktív tag

eh-eh, mire megint lesz pénzem jövő hónapban, tuti visszaerősödik 50 fölé... valahogy sosem sikerül rendesen belenyúlni ebbe se :)

If you leave me, can I come, too?

(#84032) SzGee válasza pictigjis (#84030) üzenetére


SzGee
aktív tag

azért a 40 az innen még 20% az már durva lenne szerintem :Y bár ki tudja mit hoz a jövő

If you leave me, can I come, too?

(#84033) donat_sz


donat_sz
senior tag

ki mire számít most a tőzsdén?
* a tegnapi fed után most vége az elmúlt ~2 hét emelkedésének és újra esik a tőzsde?
* vagy ez csak egy kisebb megtorpanás és akár már holnap folytatódik az elmúlt ~2 hét emelkedése?

(tudom nincs varászgömbje senkinek, de érdekel, hogy most ki milyen állásponton van inkább)

(#84034) Oppenheimer válasza donat_sz (#84033) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerintem nem fog emelkedni

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#84035) PredatorZoli válasza donat_sz (#84033) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Úgy sejtem legalább a következő FED meetingig meg a következő inflációs adatokig esés jöhet (és ha még ott se lesz világos hogy meddig kell még emelni a kamatot akkor tovább eshet), de sose szoktam eltalálni szóval én a helyetekben vennék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84036) szőröscica válasza PredatorZoli (#84035) üzenetére


szőröscica
addikt

Úgy vennék egy kis VWCE-t, de csak 800 euróm van szabadon rá, azzal meg fáj a 7 eurós jutalék. :DDD

Btw, Erstere EUR beutalás a tapasztalatok szerint mennyire gyors? Random tűrhető volt etéren.

[ Szerkesztve ]

(#84037) adam0913 válasza szőröscica (#84036) üzenetére


adam0913
tag

1.-én utaltam be Revolutról (aznap már el is ment a bank felé a megbízás), ami ma délelőtt lett a számlámon. :)

(#84038) IG55 válasza donat_sz (#84033) üzenetére


IG55
senior tag

Emelkedés, pár nap múlva.

(#84039) travix válasza donat_sz (#84033) üzenetére


travix
aktív tag

Én decemberig biztos várok, ha csak nem lesz 10%-os esés közben. Egyébként inflációs adatok lesznek érdekesek 10-én.

[ Szerkesztve ]

(#84040) nafikra válasza tomazin (#83998) üzenetére


nafikra
tag

ezt kifejtened picit bovebben? nem ertem mire mondod hogy 1,2,3 es 4. bocsanat.

en is 5M-10M et kotnek le de rovidtavon gondolkozom max 1 evben

(#84041) Alg válasza nafikra (#84040) üzenetére


Alg
veterán

Időtávra gondolt, ha esetleg az 1-2 évből végül 3-4 év is lehet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#84042) nafikra válasza Alg (#84041) üzenetére


nafikra
tag

ja ertem. köszönöm.

amugy itt mennyire valos veszely szerintetek hogy a visszavaltasi díjat megemelik a kozeljovoben? ezert nem merek pmapot venni es gondolkozom a dkjben inkabb.

(#84043) ngaba


ngaba
aktív tag

Sziasztok. Hol vannak a kincstári nettó árfolyamjegyzések archiválva? Gondolkodom, h ma én is beszállok az 51/G-be. Köszönöm.

(#84044) SzGee válasza ngaba (#84043) üzenetére


SzGee
aktív tag

úgy gondolkozz, hogy lehet, hogy csak 28.5 év múlva tudsz belőle kiszállni :B

If you leave me, can I come, too?

(#84045) nort_on válasza SzGee (#84032) üzenetére


nort_on
senior tag

+többiek

Buy the dip van megint? ;]

Na, úgy látom alakul itt a "Spekázzunk együtt... a 2051/G-vel" kör. :DDD

Ez annyival rosszabb, mint a kriptó, hogy az full transparens, order book "végtelen" mélységig látható (ingyen, ellentétben a hagyományos tőzsdével...), ráadásul on-chain data is van. Ez meg teljesen lutri, bármikor bármilyen árfolyam lehet. :DDD

Nálam mondjuk egyszerű a történet, napi DCA + buy the dip, minden nap veszek 10e névértéken olyan 55-60-ig, ha meg beesik, pl most vagy 46-on is vettem 1-1 nagyobb pakkot. Kitárazni meg olyan 90 körül kezdek el. :U

[ Szerkesztve ]

(#84046) SzGee válasza nort_on (#84045) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ez nem rossz stratégia, a napi vétel, csak én lusta vagyok ennyit szarakodni vele, meg pár forintért már nem hajolok le :)
Nekem már így is elég sok pénzem van benne, hogy ne osszon-szorozzon az a pár ezer Ft különbség, nyilván jobb lenne olcsóbban venni, de hát ez van :D
Én 100% alatt nem adom az enyém, már így is szemmel látható kamatot fog fizetni április végén

Azért durva, hogy a Magyar Állampapírt és a Cripto-t egy szinten emlegetjük biztonság tekintetében ;]

Egyébként gyanúsan manupalitívak ezek az árfolyamok, ahogy a múlt heti erősődést (majd 15%) úgy a mostani gyengülést sem indokolta semmilyen fundamentális esemény, mintha tényleg lex has lenne (nyilván nem az, de mégis :D)

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#84047) MegaNorby válasza pictigjis (#84030) üzenetére


MegaNorby
tag

A 2041/A nem lenne jobb papír? A hozama magasabb és alacsonyabb árfolyamon is lehet megvenni mint a 2051/G-t

Northlight music

(#84048) SzGee válasza MegaNorby (#84047) üzenetére


SzGee
aktív tag

Az csak 3%-ot kamatozik

If you leave me, can I come, too?

(#84049) pictigjis válasza MegaNorby (#84047) üzenetére


pictigjis
senior tag

a hozama az arfolyama miatt magasabb. a nevertekre fizetett kamata viszont csak 3 szazalek a 2051/g 4 szazalekaval szemben

ha feltetelezzuk, hogy valaha lesz ujra normalis kornyezet itthon, egy 4 szazalek kamatozasu papir sokkal vonzobb lesz

(#84050) tomazin válasza nafikra (#84040) üzenetére


tomazin
veterán

1-2evet irt. Arra irtam, hogyha benne van a pakliban a 3-4is.
Dkj max 1evre.

Kozben latom megvalaszoltak.

Szgee: pont azt irta,h nem 1szinten van, hanem a crypto jobb :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.