Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok! 10% hozam elérhető valahogy fixen, biztonságosan? Esetleg valami ajánlott tőkevédett cucc? CIB alap? :R

(#62002) bandus válasza erahurka (#62001) üzenetére


bandus
veterán

nem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62003) vendingo válasza vendingo (#61927) üzenetére


vendingo
veterán

Erre valaki? Próbáltam neten utánanézni, de nem lettem okosabb. Írjak RC-nak?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62004) fecus válasza vendingo (#62003) üzenetére


fecus
őstag

Melyik piacon vetted? Szerintem kirakták OTC kereskedésbe. Írj nekik!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#62005) PredatorZoli válasza erahurka (#62001) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

elérhetőnek elérhető, csak nem fixen és nem "biztonságosan", és pláne nem tőkevédetten.

(#62006) vendingo válasza fecus (#62004) üzenetére


vendingo
veterán

Rendben, írok nekik. Amúgy mit jelent amit írtál? Nem vagyok nagyon járatos a témában, ilyenről még nem hallottam.
Usd pink sheet.

Amúgy pontosan mit is kéne írnom nekik, hogy megértsék a gondom, meg ne tűnjek teljesen baleknak? Normál részvényekkel értelmes platformokon nincs gondom a kereskedéssel, mindig csak az rc-vel vannak gondjaim.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62007) Doma88


Doma88
tag

Sziasztok,

Jelenleg mi a "legjobb" módja annak hogy az ember gyarapíthassa a pénzét? Érdemes banki betétekbe/kötvényekbe fektetni vagy még mindig a MÁP a legjövedelmezőbb?

eToro és társaival érdemes foglalkozni? Állandóan látom a hirdetéseit és ebből kifolyólag kialakult bennem a 'túl szép, hogy igaz legyen' nézőpont vele szemben. Valóban működik a más userek másolása és ezáltal a profit szerzés? Érdekes módon nem sok szó esett róla a topicban :/

Előre is köszönöm! :)

(#62008) bandus válasza Doma88 (#62007) üzenetére


bandus
veterán

az attol fugg. ha olyan usert masolsz aki nyer vele akkor igen ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62009) D1Rect válasza Doma88 (#62007) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez mindig csak annak a fényében értelmezhető, hogy mit szeretnél kezdeni vele?

Persze vannak ultimate válaszok: sok közbeszerzést kell nyerni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#62010) Louro válasza Doma88 (#62007) üzenetére


Louro
őstag

Költségekkel érdemes számolni, ha etoro. TBSZ esetén nem kell tökölni az adóbevallás kapcsán. De amúgy sokmindenre van válasz, ha keresőt megnézed.

A MÁP-ról is volt szó, hogy most megéri-e vagy sem. Végülis jobb, mintha a látraszólón lenne :D De ajánlom A lusta portfólió című irományt. Nem hosszú és nem is drága. Tanulságos.

Mess with the best / Die like the rest

(#62011) BeZol


BeZol
őstag

Lehet valamennyire off, de egy próbát megér, mert 1 hónapja nem jutottam semmire :U

Olyan kiadó lakást tud-e vmelyikőtök, ami Kispest vonzáskörzetében van (csúcsforgalomban se legyen messzebb a Shopmark környékétől 15perc kocsitávolságra), és igazából nekem arra lenne szükségem, hogy az íróasztalomat a komplett gépemmel és gurulós székemmel együtt odavigyem, és végre valahára csendben tudjak programozást tanulni. Egy kb. 2x3méteres helyre lenne szükségem, napközben wc, kézmosás, hozott/rendelt kaja mikrózása ha úgy van, de ha úgy van az evőeszközt is hazahoznám, nem mosogatnék ott, nem mosnék ott, nem aludnék ott, kvázi munkaidőben 9-18ig lennék csak ott, esetleg este még kicsit ráhúzva olykor. Ami fontos, hogy gyors kábeles internet legyen.

Az ilyen 1szobás garzonlakások 100-120ezer Ft-tól kiadóak, én viszont nem ott élnék, hanem "csak" ott "dolgoznék/tanulnék".

1,5 éves a kisgyerekünk, nem tudok mellette haladni, ami viszont másik ingatlanunk van Óbudán, az a napi forgalomban túl sok idő lenne oda/visszakocsikázni, túl sok idő menne el feleslegesen a dugózásokkal, ha pedig a dugókat elkerülve közlekednék (pl. 10-11körül indulnék és 21 után mennék haza), akkor meg nem érek haza fürdetésre/altatásra, ami komoly érvágás a kisgyereknek is.

Havi 40-50ezer Ft-ot szánnék rá + fizetném a számlákat (közösktg, víz, villany), tehát egy kb. 70-80ezer Ft-os összköltséggel számolnék magamnak, erre még azt mondom belefér.

Irodahelyiségeket is nézegettem, sok esetben csoda ha 120ezer Ft-nál megállnának a költségek... + üzleti áram + üzleti internet, ami :N (egyik helyen netto 36ezer Ft volt a 20/20mbites net, hagyjuk már...)

Ha amúgy is üresen áll vmilyen ingatlan, akkor ez igazából a tulajdonosnak is több hozam mint a semmi (+ a jelenlegi ktg.-eket is én fizetném ugye), leharcolva biztos nem is lenne tőle hiszen egész nap székben ülök :DDD, úgyhogy ha tudtok vkit akinél ilyen felmerülhet a fentebb vázolt összegekkel, írjatok már rám privátban :K (csak ahogy korábban is írtam, fontos a lokáció, nem bírom elviselni a dugózgatásokat, tehát előny, ha kontraciklikusan tudok közlekedni)

COVID miatt akár egy külön zárható szoba is megtenné (de akkor azt olcsóbban), HA napközben never-ever látjuk egymást + viszek konnektorba dugható ózongenerátort :U
Mivel 1,5 éves kisgyerekekre még nincsen oltás, mi a mai napig kifli-ről rendelünk mindent, boltba sem járunk, csak ha nagyon-nagyon muszáj és a saját szüleinket sem engedjük be a lakásunkba. (jó, ez lehet gáz, de ezt már az asszony találta ki :DDD )

Ha nem szabad ilyesmit ideírni, akkor persze töröljétek a hozzászólásomat :(

(#62012) Louro válasza BeZol (#62011) üzenetére


Louro
őstag

Egy tipp: Közelben Starbucks vagy egyéb kávézó esetleg megbeszélve a tulajjal? Mifelénk 2-3 apuka is így csinálja a Covid kezdete óta :)

Amúgy egy lakást 100-ért kiadnak, akkor feléért nem fogják kiadni még, ha nem is élnél ott :( (Szerintem.)

Mess with the best / Die like the rest

(#62013) sss válasza BeZol (#62011) üzenetére


sss
senior tag

Ingatlan.com-on hirdetnek szobákat 2-3 szobás lakásokban... habár az az utolsó bekezdést elolvasva az sem annyira opció.

(#62014) Tottu


Tottu
senior tag

USA-ban a márciusi kamatemelést lehet tudni, hogy pontosan mikor lesz? Keresgéltem, de nem találtam erről infót.

Valamint szerintetek érdemes tartogatni erre az időszakra egy kis "puskaport"? Kifejezetten VWCE ETF-re gondolok.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#62015) KMT válasza BeZol (#62011) üzenetére


KMT
addikt

Nincs külön szoba a lakásban? Hangszigelt ajtó + headset esetleg füldugó?

Vagy járj korábban, előzd meg a dugót, ne utána próbálj menni, lehet a "munkaidőd" 6-14ig is, csinálják páran így.

(#62016) Dare2Live válasza BeZol (#62011) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam az ajtó bezár. Fülhallgató berak. Arra 3M Peltor X5A felrak. Ez így ha nincs überhiszti, ajtóverés sztem hibátlan. Ha ajtóverés van akkor be kell rakni vmi ambiente zenét. Ja egy-két nap lehet míg átmegy, hogy "apa nincs".

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#62017) Doma88 válasza D1Rect (#62009) üzenetére


Doma88
tag

Szeretnék a meglévő pénzből még többet. :DDD

Viccet félretéve, jelenleg nincs tervben autó- lakásvétel, felújítás stb., de a pénzem egy bankszámlán áll és úgy gondolom jó lenne kezdeni vele valamit. Természetesen nem az a vágyam, hogy 2 hónap alatt 10%-os hozamot hozzon bármilyen befektetés de akármilyen befektetés jobb annál, mint hogy álljon egy számlán.

(#62018) Pfiucska válasza BeZol (#62011) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Coworking irodak? Esetleg egyeztetve h egy kis meeting roomot adjanak ki neked? Vagy vegyitve a ketto? Pl.: loffice

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#62019) aujjobba válasza Doma88 (#62017) üzenetére


aujjobba
addikt

‘akármilyen befektetés jobb annál, mint hogy álljon egy számlán’ - ez sajnos nem igaz, egy befektetés nullába, vagy negatívba is fordulhat.

(#62020) Doma88 válasza aujjobba (#62019) üzenetére


Doma88
tag

Természetesen benne van a pakliban, ezért sem szeretnék tőzsdézni illetve olyan hihetetlen dolgokba beszállni amik rövid időn belül hatalmas hozamot ígérnek, hisz ha nem is mindig, de a legtöbb esetben bukó az ilyen.

(#62021) travix válasza Tottu (#62014) üzenetére


travix
aktív tag

Statisztika azt mutatja, hogy minél hamarabb be kell fektetni. Ettől függetlenül nekem is van száraz puskaporom, meg valószínűleg mindig is lesz egy kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#62022) PredatorZoli válasza Tottu (#62014) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A tőzsdei árak már most is tartalmaznak minden olyan információt, ami a márciusi kamatdöntés során várható. Esés csak akkor van, ha valami (lényegesen) rosszabb történik akkor, mint ami eredetileg árazva volt. Idán már volt egy ca 10% korrekció amivel elég sok mindent rááraztak. Nem gondolnám racionálisnak várni a meglepetésre. Annyira sokan várják ezt a márciusi esést, hogy majdnem biztos vagyok benne, hogy nem lesz.

(#62023) ACE-


ACE-
addikt

Ma van esedékességfizetés az egyik MÁP+-omon, de csak 99.75%-ért akarja visszaváltani, nem úgy van hogy ilyenkor 100%-osan vissza lehet?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#62024) UberMutant válasza ACE- (#62023) üzenetére


UberMutant
őstag

még alszanak, várj

(#62025) Tottu válasza travix (#62021) üzenetére


Tottu
senior tag

travix, PredatorZoli: köszönöm a véleményeket!

Lenne még egy más jellegű kérdésem: RC-re szeretnék forintot utalni, ott USD-t váltani és részvényt venni. Kinek mi a módszere arra, hogy minél kevesebb pénz ragadjon be?

Elég nehéz megbecsülni a változó deviza és részvény árfolyamok miatt, hogy pontosan mennyi HUF-ot utaljak, hogy a HUFUSD konverzió és a részvény vásárlást követően minimális USD maradjon a számlán.

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#62026) ACE-


ACE-
addikt

Jól gondolom hogy per pill. jobban megéri PMÁP 5 évest venni mint MÁP+t? Bár a visszaváltási díjat nem találom, az összefoglalóban 2% van, a linkelt kalkulátorban 1%. Bár 2%-al is jobb a jelenlegi inflációval, de emiatt pl. nem venném ki az 1 éve bent lévő MÁP+-omat... ha csak 1 % lehet meggondolnám.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#62027) vnorbi válasza ACE- (#62023) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem, az esedékességfizetés napját követő munkanapon indul a 100% + felhalmozott kamaton történő visszaváltási ablak (nem 100% lesz a visszaváltás árfolyama, mert minimum 1 napnyi kamatot még kapsz mellé).

Szerk: Jelenleg a PMÁP visszaváltási büntetése 1% az Államkincstárban (most decemberben váltottak 2%-ról 1%-ra). Bankban tartott állampapírok visszaváltási büntetése ettől eltérő lehet bármelyik irányba.

[ Szerkesztve ]

(#62028) pictigjis válasza ACE- (#62026) üzenetére


pictigjis
senior tag

sokat számolgattuk ezt mostanában, jobban megéri (legalábbis rövid távon biztosan, végig tartásra inflációtól függ majd, jövőbe meg nem látunk). nekem egy korábbi kétmilliós máp+-om február 10-én ér aktuális fordulóhoz, és ha már így alakult, át is teszem pmáp-ba (még ha némi plusz kamatot meg is kell venni hozzá). jelenleg 1 százalék a pmáp büntije, de ezt bármikor tolhatják bármilyen irányba

[ Szerkesztve ]

(#62029) Peter.70 válasza PredatorZoli (#62022) üzenetére


Peter.70
őstag

Pedig pl az S&P chartjanak technikai elemzése az esés felé mutat

(#62030) Oppenheimer válasza Peter.70 (#62029) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Akkor shortold be. ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#62031) Peter.70 válasza Oppenheimer (#62030) üzenetére


Peter.70
őstag

Be is fogom, csak még nem most

(#62032) forceberg


forceberg
veterán

A RC-ra Revoról megérkezett a próba 100€. A pofavizit előtt a nagyobb összeget is be fogják venni?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#62033) .mf válasza forceberg (#62032) üzenetére


.mf
veterán

Én nov-dec-ben 20k-t utaltam be Revoról, és még nem szóltak, hogy jelenjek meg pofavizitre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#62034) Moleman


Moleman
addikt

Na, sikerült újravenni a VWCE-t (100.2-n), viszont 0.15% helyett 0.25% költséget számolt fel az RC, pedig az elméletileg a napon túli zárás költsége. Ez mitől lehet? Normál limitáras megbízás volt.

[ Szerkesztve ]

(#62035) Ixion77 válasza Moleman (#62034) üzenetére


Ixion77
őstag

Napon belül zártad is a pozíciót?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#62036) PredatorZoli válasza Moleman (#62034) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Mivel gondolom nem akarod ma eladni, így neked a napon túlit kell fizetni.

(#62037) Moleman válasza PredatorZoli (#62036) üzenetére


Moleman
addikt

Jaa, azt hittem a megbízás napon túli teljesülése esetén jön a 0.25%. Így már érthető, köszi!

(#62038) nort_on válasza Moleman (#62034) üzenetére


nort_on
senior tag

1. Nyitod (veszel) vagy zárod (eladsz) 0.25%
2. Nyitod és zárod napon belül 0.15% + 0.15% (alapból ez is 0.25-öt ír, de ha zárod is aznap, akkor vált 0.15+0.15-re)

[ Szerkesztve ]

(#62039) Lex Icon válasza forceberg (#62032) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Befelé küldheted nekik a pénzt. Akkor lesz érdekes, ha kifelé akarod a terroristáknak küldeni. :D

(#62040) Fifi


Fifi
őstag

Offtopic, de bízom az itten tagokban, hogy lesz néhány ötlet és talán elfér még itt.

Társasház számára milyen megtakarítási forma létezik, ahol a felújítási alapra szánt összeg tartható? Az LTP-k kivéreztetésével most bankbetéten gyűlik, de azt megeszi az infláció.
Tehát nem befektetés, hanem az értékmegőrzés inkább a cél valami likvid eszközben.

Részvény, ETF vásárlás értékpapír számlán nem kivitelezhető, mert ha épp akkor lenne szükség egy nem tervezett kiadásra, amikor hullámvölgy van, akkor nehéz megmagyarázni, hogy miért van kevesebb pénz ...

Lakossági értékpapírokat nem tud vásárolni, attól meg kicsit fázom, hogy az egyik lakó megkapja kölcsönbe és ő kezelje ... illetve a társasház havonta adjon neki kölcsönt, ahogy a lakóktól befolyik a pénz a közös költség részeként.
Ez sok adminisztráció is a társasházkezelő részéről és még nem néztem utána, de a magánszemélynek nyújtott kölcsön adóvonzatai lehet fel is emésztenék a kamatokat.

Ötlet? :F

(#62041) bandus válasza Fifi (#62040) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nincs ilyen. el kell felejteni most az értékmegőrzést :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62042) vnorbi válasza Fifi (#62040) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Diszkont Kincstárjegy? Ez nem lakossági állapapír, ezért tudtommal akár társasház is veheti (ezt veszik a befektetési alapok, egészségpénztárak, nyugdíjpénztárak... is). Jelenleg 4% fölötti kamatot ad kb egy éves periódusra (a leghosszabb futamidejű papír jelenleg a D221228-as, amiből még 330 nap van hátra, amit ha a mai nap vesz meg valaki, akkor 4,12%-os EHM-mel kapja meg).

Mivel ez piaci árazású papír, előfordulhat, hogy ha jobban felszaladnak a kamatok, akkor ebből csak veszteséggel lehet korábban kiszállni, de a futamidő végéig tartás esetén garantált a vásárláskor ígért EHM (ez úgy működik, hogy diszkont áron lehet megvásárolni, a mai napon 96,36%-ért, lejáratkor pedig a 100%-os névértéket fizeti vissza a kibocsátó).

Mivel ez nem lakossági állampapír, számolni kell a 15%-os kamatadóval a végén.

[ Szerkesztve ]

(#62043) BeZol válasza Louro (#62012) üzenetére


BeZol
őstag

Laptoppal most is át tudnék vonulni közeli ingatlanba, de nekem a komplett gépemre van szükségem, lassan ott tartok h 3 kijelző kéne nem csak 2.
Az asztali gépem erejére is szükségem van, mert napközben virtuális gépeken futtatok dolgokat amiket figyelgetek. Ez távoli eléréssel laptopról rémálom számomra.

Amúgy egy lakást 100-ért kiadnak, akkor feléért nem fogják kiadni még, ha nem is élnél ott
Igen, de hátha van olyan üresen hagyott lakás, amit amúgy nem akarnának kiadni, de így meg rendben lehetne a dolog :U

sss:
yep, szoba így annyira nem bejövös dolog.

KMT:
nincs elég szoba a mostani lakásban, asszony énekesi babérokra akar törni, egész nap énekelget, online tanfolyamjai vannak, nincs itt életterem ilyesmire. Mostani fejhallgatóm is szűri a zajokat, de nem eléggé. Agybadugós fülhallgatóm is van, az már majdnem jó, de alapvetően azt mondanám, h böki a másik szemét h itthon vagyok és semmire sem kérhet meg, egyszerűen nem tudja felfogni h "dolgoznék", este pedig megkapom h rám nem lehet számítani semmiben... Nem vagyok hajlandó ezt többet napi szinten hallgatni. Január elején elhatároztam h muszáj váltani, január végéig keresgéltem, nem volt semmi komoly találat ingatlanügyben, úgyhogy gondoltam egy próbát még itt megérhet, de akkor cuccolok át másik lakásba, nincs mese.

Dare2Live:
hmm, hiszed vagy sem én ilyesmiket kerestem, de sosem találtam meg a rendes kifejezésüket. Na ennek adok egy próbát akkor, meg is rendelem :U

Pfiucska:
rendes zárható iroda kéne a komplett gépemnek, ez a verzió nálam nem felelne meg.
Konkrétan konténer-irodákat, ill. homepod-okat nézegettem már, hogy udvarra beteszek egyet, csak nem érzem azt, hogy biztonságban lennének benne a cuccaim, ami pedig normálisan néz ki, abba túlságosan belátni és 6m Ft környéke, annyit meg nem ér.
Továbbá mi van ha már nem kell? Resell value lehet békapopó alatti. És akkor télen/nyáron fűtés/hűtés dolog még lóg a levegőben, mert ki tudja a gyakorlatban milyen szigetelésűek ezek.

(#62044) A Zéé válasza BeZol (#62043) üzenetére


A Zéé
addikt

3x2,4 méteres irodakonténer 1,65 millió. De bérelni is lehet, nem is túl drágán.

Just a simple Lineman...

(#62045) fecus válasza BeZol (#62043) üzenetére


fecus
őstag

Garázs a környéken? Azt nem olyan drága bérelni és senkit sem érdekel mit csinálsz benne. Van olyan, hogy nagyon fűtened sem kell mert a lakások fűtik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#62046) forceberg válasza Lex Icon (#62039) üzenetére


forceberg
veterán

Már csak azt kellene megtudnom, hogy Premiumnál mennyi a napi feltöltési limit, próbálkoztam összegekkel, 1M-t engedett feltölteni. Az már ment is tovább a RC felé.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#62047) concret_hp válasza BeZol (#62043) üzenetére


concret_hp
addikt

méretre csináltatott füldugó kb. 10-12K + aktív zajszűrős fejhallgató, ha valami zenével tudsz figyelni, aztán kb. azt se veszed észre, ha fél méterről szólnak hangosan.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#62048) UberMutant válasza forceberg (#62046) üzenetére


UberMutant
őstag

nincs limit.
de, több 10M után biztosan felhív az RC üfsz és megkér, hogy azonosítás nélkül ne csináld.

[ Szerkesztve ]

(#62049) forceberg válasza UberMutant (#62048) üzenetére


forceberg
veterán

Nem a RC-ról van szó most, hanem a Revolutra nem tudtam feltölteni pénzt.
Lehet, hogy a GPay szól bele? Sajnos Maestro kártyám van, így simán nem is menne vele a Revora feltöltés.
A RC-hoz nyilván be fogok menni, még lehet a héten.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#62050) PredatorZoli válasza forceberg (#62049) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A revolut kártyás feltöltésénél van egy láthatatlan 1M-es limit, ami az elején ennyi naponta. Ha ezt a limitet többször kimaxolod vagy megközelíted, egy idő után automatikusan megemeli ezt a limitet a rendszer. Manuálisan nem állítható át.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.