Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Ixion77 válasza sajtos365 (#50999) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem mindegyik évi -50% és 50% közt valahol. A középső régió valószínűbb mint a szélső értékek. Ha valami extra váratlan esemény történik, akkor rövid-közép időszakban a határok átlépése elképzelhető. Kivéve ha a szokatlan esemény sokáig fennáll, mert akkor hosszú távon is.
Szeretnél még valami mást is tudni? :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#51002) gg07


gg07
tag

Ingatlan befektetés..kicsiben. Úgy mint pl: garázs. Mennyire lehet jó?

(#51003) Ixion77 válasza gg07 (#51002) üzenetére


Ixion77
őstag

Az önvezető megaflották korszakának küszöbén? Nem tűnik az év ötletének. Termőföldben, hűtőházban, raktárban van a buli. Legalábbis amíg úgy nem döntünk hogy mégis a szocializmus a helyes út.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#51004) gg07 válasza Ixion77 (#51003) üzenetére


gg07
tag

És gyűjtőknek ritka féltett autóknak? Garázs is lehet egy raktár :DDD

(#51005) net91 válasza sajtos365 (#50999) üzenetére


net91
senior tag

Érdekes, én meg pont fordítva gondolom. Például Németországban tavaly 20%-al esett az eladott autók száma és a gazdaságban elég nagy szerepe van az autógyártásnak. Nem fognak "V" alakban visszapattani, az elektromos autók gyártásának felfuttatásához pedig idő kell.
Én a felhőkben járok tartom a Nasdaq 100-at, annak ellenére, hogy bármikor zuhanás lehet.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#51006) A Zéé válasza Ixion77 (#51003) üzenetére


A Zéé
addikt

Azért az nem jövőre lesz, amikor senkinek nem lesz saját autója, csak beugrik a sarkon álló bérkocsiba.
Hely függő, de egy jó garázzsal, fedett parkolóhellyel évi 8-10%-ot lehet termelni, és nagyon sok amortizációs költség sincs.

Just a simple Lineman...

(#51007) UberMutant válasza gg07 (#51004) üzenetére


UberMutant
őstag

itt a környéken lopott autók tárolására használják a garázsokat, szerintem elég jó üzlet, mármint a bérbeadás.

[ Szerkesztve ]

(#51008) sajtos365 válasza net91 (#51005) üzenetére


sajtos365
tag

Még megvárom az év végi eredményeket, bár nagy meglepetést nem okoznak, de útbaigazítást adhatnak.

(#51009) PredatorZoli válasza sajtos365 (#51008) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Biztos hogy neked ki kell találni hogy mi lesz a tuti? Úgy érzed fog sikerülni? Nem célszerűbb ha elfogadod a piaci átlaghozamot egy globál etf-el?

[ Szerkesztve ]

(#51010) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Bocsi az offért, de még mielőtt bárki nehezményezné, a mobiltelefonos topikban kezdtem, de ott szinte senki nem használja bankolásra a mobilját, hanem facebookozásra, meg ilyesmire, és tartok töle, hogy engem is automatikusan erre akarnak bepozicionálni... A kérdés, hogy milyen telefonra van szükségem, hogy tudjam használni a Gránit Bank applikációit, és a Revolutot. Vettem egy ilyet, de nem megy rá a netbank app. Segítenétek kiválasztani a legolcsóbb telefont, ami erre alkalmas? Tudom, hogy nem erről szól topik, de felteszem köztetek vannak telefonon bankolók legtöbben.

(#51011) Mercutio_ válasza SzekeresPeti (#51010) üzenetére


Mercutio_
félisten

1. Nem adtál meg keretösszeget.
2. Amit a dualsimes topicban ajánlottak az miért nem jó?
3. Gránitbankos és Revolutos topicban tájékozódnék, ha ezeket az appokat használnám (feltehetően aki ide ír más ársávban lévő mobilokat használ, mint amit te keresel)
4. Vagy ha van már konkrét készülék, akkor annak a topicjában érdeklődnék, keresnék rá a gránit és revolut szavakra

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#51012) sajtos365 válasza SzekeresPeti (#51010) üzenetére


sajtos365
tag

Azt nem tudom miért nem megy rá az app, de helyedben nagyobb felbontásút vennék és 2GHz processzor+2GB RAM legyen benne mert túl lassú lesz a telód +NFC képes legyen.

(#51013) SzekeresPeti válasza Mercutio_ (#51011) üzenetére


SzekeresPeti
tag

1. 30.000 Ft
2. Mert olyan ajánlotta, akinek bár nem vonom kétségbe a hozzáértését, maga mondta, hogy nem bankol a mobiljával.
3., 4. Köszi, megpróbálom azt is.

(#51014) SzekeresPeti válasza sajtos365 (#51012) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Komolyan ennyire irgalmatlan gépigényesek azok az appok? Tapasztalatból tudod? Én arra tippeltem, hogy nem lehetnek olyan nagy programok. Végülis a költségkeret beállító appnál csak egy pár csúszkát tologatok. Annak kell 2 GH proci meg 2 MB RAM? NFC használatát egyáltalán nem tervezem.

(#51015) zsigaa94 válasza SzekeresPeti (#51014) üzenetére


zsigaa94
csendes tag

Én ilyen árkategóriában inkább az operációs rendszer verzióira fektetnék nagyobb figyelmet. Akadozás mentes egyik sem lesz szerintem, és valószínű gyors sem.
Valamint tuti használtat vennék. [link] (Erre pl van android 10)

(#51016) aujjobba válasza SzekeresPeti (#51014) üzenetére


aujjobba
addikt

iOS-en tudok annyit nyilatkozni, hogy a revolut app 359MB, ami még a többihez képest (képen) is elég nagy.
Gondolom nem tölti be egyben a memóriába, de való igaz annyi (számomra felesleges) funkció van már benne, hogy egyre jobban hízik.

[ Szerkesztve ]

(#51017) net91 válasza SzekeresPeti (#51010) üzenetére


net91
senior tag

Szerintem az Android 8 rendszer miatt nem működik. Ez már elég régi és lehet, hogy az új app-ok nem működnek rajta. Legalább Android 9 legyen a mobilon.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#51018) CsodaPOK válasza SzekeresPeti (#51010) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Lehet, hogy gyárilag valami rootolt OS van rajta. Azt nem szokták szeretni a banki appok.

(#51019) SzekeresPeti válasza aujjobba (#51016) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Itt a tárhely foglalásáról van szó, nem? Ezzel a revolut elférne még pár gránitos app mellett a 8 Gigán a ROM-mal együtt is sztem. Vagy ha nem, utólag bővíthető.

(#51020) SzekeresPeti válasza net91 (#51017) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Néztem a Gránit honlapján, mik az elvárások, és az Android 2 már elég.

(#51021) SzekeresPeti válasza CsodaPOK (#51018) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Igen, az bizony lehet. Gyanús amiatt is, mert újracsomagolt darabról van szó. Csak most azon parázok, hogy ha új ramot rakok rá, megsemmisül-e az eredeti, és ha úgy alakul, hogy mégis visszaküldeném, elállási jog alapján, akkor nem veszik vissza, mert buheráltam. Ha tudnám, hogy milyen árban tudnék olyan telót kapni, amire tuti mennek az appok, akkor tudnék kalkulálni....

(#51022) vnorbi válasza SzekeresPeti (#51019) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az utólagos bővítésre ne alapozz. A banki appok pont olyanok, hogy SD kártyára nem telepíthetőek biztonsági okokból, a belső tárhelyen meg az oprendszer is ott terpeszkedik, így hamar oda jutsz, hogy nem lesz hely az appok telepítésére/frissítésére.

A Revoluthoz annyit, hogy egy régi telefononomon Android 6-tal elketyeg az aktuális legfrissebb verziója. Nem gyors, de működik.

Szerk:

Még egy ellenjavallat az alacsonyra lövés ellen a kevés memória. Írtak már olyat, hogy a Revolut kártyás feltöltés azért nem ment a telefonról, mert ugyanazon az eszközön volt a banki app és a Revolut app is, és amikor a Revolut feltöltés jóváhagyására elindult a banki app jóváhagyó kérése, a telefon (Android) úgy döntött, hogy a Revolutot kilövi, hogy a másik app futhasson, de így már hiába hagyta jóvá az ember a feltöltést, a Revolut "elfelejtette", hogy volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#51023) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Barátnőmmel lakásra gyűjtünk és az a terv, hogy havonta félreteszünk 4 évig x összeget. PMÁP-ot és MÁP+-t néztük. A Kérdés, hogy 4 éves távra úgy, hogy havonta teszünk félre melyik érné meg jobban? Illetve van-e más befektetési forma ami ilyen időtávra és ilyen havi befizetési formára előnyösebb?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#51024) mgoogyi válasza adamssss (#51023) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

4 éves távon az 5 éves PMÁP kiesik, mert idő előtt kéne visszaváltani 2%-os díjért.
Marad a 3 éves PMÁP, a MÁP+, illetve esetleg az eurós PEMÁP.
Hogy melyik a legjobb, az csak utólag derül ki.
Tippelned kell, hogy mekkora lesz az infláció. Ha magas, a PMÁP, a nyerő, ha nem, akkor a MÁP+.
A MÁP+ rugalmasabb/kényelmesebb papír.

(#51025) PredatorZoli válasza mgoogyi (#51024) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hááát, az a baj hogy máp plusszal akkor jársz jól ha végig tartod mert pont az utolsó 1-2 évben magas a kamata.
Ha nagy összeg, akkor megéri PMÁP-ot venni, és a 4. év végén áttranszferálni egy erstés értékpapírszámlára, ahol el lehet adni 0,5%-os büntivel (adott esetben csak ezért is megéri nyitni egy ilyet amit akár utána be is lehet zárni).
Hozam szempontjából ezzel járnak legjobban, mert így az egész összeg 4,5% körül vagy a fölött kamatozik majd, szuperrel meg a teljes befektetésre nézve(mivel folyamatos befizetés lesz) lényegesen kevesebb ennél.
Nem számoltam utána de megkockáztatom hogy még 2%-os visszaváltási büntivel is jobban megérheti a pmáp, de ebben nem vagyok biztos, de hogy 0,5% ossal igen az tuti.

(#51026) adamssss


adamssss
veterán

Koszonom. Az a baj hogy egyik sem az ilyen havi befizetesre lett igazan kitalalva de talan igy a map plusz lenne a nyero.
vagy az elso evben veszunk pmap-ot 3 eveset havonta, utana meg map+-t havonta. Es kivaltjuk amikor kell a penz.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#51027) sajtos365 válasza adamssss (#51026) üzenetére


sajtos365
tag

Valahogy így néz ki a kamat lejárati idő előtti kivét esetén:
Az első néhány hónapban mínuszba megy csak azt levágtam.

[ Szerkesztve ]

(#51028) mgoogyi válasza PredatorZoli (#51025) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem számoltam pontosan utána, de a MÁP+-szal kijönne saccra ~4.5% 4 év alatt, ami hasonló a mostani 5 éves PMÁP aktuális kamatához, (MÁK) büntiben meg nagy a difi.
Nem tudom, hogy szeretnének-e transzferélni/stb.

(#51029) sajtos365 válasza sajtos365 (#51027) üzenetére


sajtos365
tag

Azt még hozzá kell tenni, hogy PMÁP 5 évessel van számolva és 3,3%-os inflációt feltételezve amire megy a +1,25%-os kamatprémium, így jön ki a 4,55%, idő előtti eladásnál lejön -2%.

(#51030) PredatorZoli válasza sajtos365 (#51029) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

fel tudod rajzolni a kék görbét(pmáp) 0,5%-os büntivel is? érdekelne.(Ha Ersténél adod el akkor csak 0,5 a bünti 2 helyett)

(#51031) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Azt egyébként csak most látom, hogy a legújabb kibocsájtású pmápnál csökkentették a kamatprémiumot 1,4-ről 1,25,re, szomorú :(

(#51032) szabi__memo válasza PredatorZoli (#51025) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Erste benyel 1,5% büntit? Na ez nekem új :o
De jó tudni

(#51033) UberMutant válasza szabi__memo (#51032) üzenetére


UberMutant
őstag

gondolom megtartja a papírt, ekkora kamatot nem ér el ilyen kockázat mellett mással.

(#51034) szabi__memo válasza UberMutant (#51033) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igaz. Ez eléggé logikusnak tűnik

(#51035) geleati válasza PredatorZoli (#51031) üzenetére


geleati
tag

Igen, január 20-tól: [link]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#51036) tboy93 válasza mgoogyi (#50974) üzenetére


tboy93
nagyúr

& Rebbel

:R

(#51037) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, egy technikai kérdés: van az államkincstárnál értékpapír számlám, webkincstár eléréssel. Nyitottam egy start számlát a gyerekemnek, ezt az alszámlát szintén elérem a webkincstárból. Na most ha a fő számlámon van szabad pénzegyenleg és ezt átvezetem a start számlára, akkor abból automatikusan vesz belőle babakötvényt?

Csak mert úgy tudom, hogy ha a start számlára pénzt utalsz, akkor abból automatikusan lesz mindig babakötvény és nem kell aktívan semmit csinálni a start számlán.

(#51038) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

bocsánat a bugyuta kérdésért, Államkincstárhoz töltenék fel pénzt, és pmeap-t vennék belőle. Itt olvasgattam korábban, hogy Transferwise\Revoult volt az ajánlás, Transferwise-t megnéztem, de elég drágának tűnik.

Hogy működik pontosan, hogy euró-s terhelés érkezik a bankkártyára? Nem középárfolyam köteles a bank váltani a pénzt? Vagy ez ugyan az a kategória, mintha külföldön használnám a kártyát, és a kártyakibocsátó árfolyama az irányadó?

MZ/X

(#51039) Lex Icon válasza UberMutant (#51033) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem viszont nem logikus, mert így visszaélhet a bank ezzel.
Pl.: a bank hitelt nyújt milliárdos nagyságrendben "megfelelő" magánszemélyeknek, akik ebből PMÁP-ot vesznek, majd vissza/eladják a banknak, így a bank a szokásos intézményi kamatok többszörösét hozó eszközre tett szert. Ezt szerintem valahogy megakadályozza a kibocsátó, mivel nem ez a célja a lakossági papíroknak.

(#51041) lordjancso válasza sunavlys (#51040) üzenetére


lordjancso
senior tag

Valami világjárványról beszéltek, de hát ki tudja manapság...

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#51042) Oppenheimer válasza sunavlys (#51040) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Idén születtél? :DD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#51043) j0k3r! válasza mantequilla (#50986) üzenetére


j0k3r!
senior tag

GME +45% premarket ;)

some men just wanna watch the world burn...

(#51044) HussarF válasza Lex Icon (#51039) üzenetére

[link]

(#51040) sunavlys
:C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#51045) Oppenheimer válasza j0k3r! (#51043) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Durva. BB és PLTR is kemény. Agyam eldobom hogy csak hülyén kéne követni a retardokat redditen és jönne a pénzeső.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#51046) j0k3r! válasza Oppenheimer (#51045) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Hát igen, erre nem tudok mit mondani. Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem közeleg az eufória vége, pont az ilyenek miatt. Legalábbis próbálom magam abba a hitbe ringatni, hogy nem ez lesz az új befektetési norma :)

some men just wanna watch the world burn...

(#51047) PredatorZoli válasza Lex Icon (#51039) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Másodpiacon értékesíti a bank ügyfeleknek, de úgy tudom hogy a visszavásárolt papírokat ők is megtarthatják.
Volt ilyen amit írsz, lombard hitelnek hívják, 19 őszén nagyon pörgött, állampapír fedezetre adták a miliárdokat bizonyos ügyfélrétegnek.
Ezt az állam azzal védte ki, hogy nem lehet lombardhitel fedezete lakossági állampapír. De bármi más igen, szóval a vagyonos ügyfeleknek ez továbbra is játék maradt, akik fel tudnak ajánlani más fedezetet.

(#51048) sunavlys válasza Oppenheimer (#51042) üzenetére


sunavlys
senior tag

Tavaly.

Decemberben.

És mi változott meg 2020. április végére?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#51049) aujjobba válasza sunavlys (#51048) üzenetére


aujjobba
addikt

Az USA elkezdte osztogatni a stimulus csekkeket az embereknek, csomagokat a cegeknek, hasonlo a vilag tobbi reszen is.
Wuhan kb felgyogyult erre mindenki optimista lett, jo hirek jottek a vakcina felol.
A tech cegek felhuztak a piacokat, az amazon/microsoft/stb bevetelei megnottek a lezarasoknak koszonhetoen es lathatolag nem ingatta meg oket a valsag.

(#51050) Oppenheimer válasza aujjobba (#51049) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Legfontosabbat kihagytad, új QE-k.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.