Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) germinator66 válasza .mf (#85983) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ott évi 24M a plafon tudtommal, azon belül bárhogy eloszthatod a hónapokat.

(#86002) Ixion77 válasza Sub-S (#85991) üzenetére


Ixion77
őstag

Most mé', hát nem úgy történt? ;] Amúgy jah, ragad rám is a modern stílus... :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#86003) .mf válasza germinator66 (#86001) üzenetére


.mf
veterán

Igen, éves minimálbér × 10 = 24M, viszont év közben, szeptemberben tereltek át mindenkit a Katából, én pedig akkor szüneteltetni kezdtem, mert nyári főszezon után elapad a munka. A szüneteltetés utáni újraindítással pedig napra arányosítanak, így ha 1 hónapra indítom újra, mert beesik valami nagy munka és már csak ennyi van hátra az évből, akkor az 2M.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#86004) .mf válasza tototos (#85994) üzenetére


.mf
veterán

Ez volt a régi rendszer - ami már nincs, már össze-vissza napon belül változik. Tegnap 13:53-kor írtam a hsz-t, már akkor 11.19% volt, pedig előző este még csak 10.80%; aztán ma délben Ra3 írta, hogy most pedig már csak 11.08%.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#86005) mauimagic válasza aujjobba (#85955) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ha érdemben nem tudsz válaszolni a kérdésre, akkor minek okoskodsz?

(#86006) PredatorZoli válasza mauimagic (#86005) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

a kérdés is értelmetlen volt

[ Szerkesztve ]

(#86007) mauimagic válasza PredatorZoli (#86006) üzenetére


mauimagic
aktív tag

szövegértési problémáid vannak

(#86008) fokukac válasza .mf (#86004) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem összevissza. Most már egy egész kialakult rendszer van már pár hete. ilyen fél 12 vagy dél körül jönnek új hozamszintek / árfolyamok, aztán délután 4-kor értéknap-váltás van, azaz megjön a napi időarányos kamat is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#86009) PredatorZoli válasza mauimagic (#86007) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

nem nyelvtanilag hanem értelmében
miért eu-s(miért nem usa?)? miért nem lehet magyar leánya? miért nem lehet itt bejegyezve?
Nagyjából azt írtad, hogy szeretnél egy kék labdát, de nagyon fontos hogy piros legyen, ez benne az értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#86010) Yellow73_a válasza PredatorZoli (#86009) üzenetére


Yellow73_a
tag

Kérnék egy Rózsaszín Párducot.
Ööööö, más színben nincs?

(#86011) Lex Icon válasza PredatorZoli (#86009) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Erről ez jutott eszembe. :D

(#86012) tomazin válasza Lex Icon (#86011) üzenetére


tomazin
veterán

Erre van megoldas amugy.

(#86013) mauimagic válasza PredatorZoli (#86009) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Azért EUs, mert európai részvényekkel is szoktam kereskedni, US cégnél ez gondolom macerásabb.

Itteni szolgáltatónál van TBSZ-em, a befektetővédelem ki van maxolva, más szolgáltató is kéne.

Magyar leányvállalat azért nem játszik, mert esetleg újabb extraprofit adó miatt megdrágul, vagy kivonul, stb. Degironál nem ez volt?

Szerintem meg ezek a keresztkérdések értelmetlenek...

(#86014) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget szerenék kérni hogy teljesen átlássam a PMÁP működését.
Ha most akarok venni 1 000 000 forintért PMÁP-ot akkor azt látom hogy az 1M forintomért 986 000 névértékű állampaírt kapok, ami megjelenik a portfóliómban is.
- Ez a 986 000 forint napról napra növekedni fog, vagy ez egy állandó érték és más növekszik?
- Ha holnapután el akarnám adni az állampapírt (ami nyilván hülyeség, csak azért kérdezem, hogy megértsem), akkor ezt a 986 000 forintot, amit látok a portfóliómban tudnám visszautalni a folyószámlámra vagy ennek 99%-át?

[ Szerkesztve ]

(#86015) Dr.F.E.R.I. válasza Dani82 (#85996) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Na már kemény próba 1000Ft-ot el tudtunk utalni, de olyan alacsonyak a párom banki limitjei, hogy holnap azokat kell lebontogatnunk. Kíváncsi leszek, milyen hülyeség jön majd utána, amit meg kell még oldani.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#86016) Gézengúz válasza Dr.F.E.R.I. (#86015) üzenetére


Gézengúz
addikt

Melyik bank?

(#86017) aAron_ válasza mauimagic (#86013) üzenetére


aAron_
őstag

Captrader?

What is your ikigai?

(#86018) PredatorZoli válasza mauimagic (#86013) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Részletesen kifejtve több értelme van a kérdésnek.
Nincs ilyen szolgáltató amit definiáltál, üres halmaz.
A kitételek közül 1-ből engedned kell és úgy van (vagy azt kell elengedni hogy diszkont, vagy azt hogy eu-s, vagy azt hogy nincs magyar leánya).

(#86019) aAron_ válasza aAron_ (#86017) üzenetére


aAron_
őstag

+ Swissquote Bank Europe SA, ez a kettő jut eszembe.

What is your ikigai?

(#86020) Dr.F.E.R.I. válasza Gézengúz (#86016) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Unicredit

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#86021) mauimagic válasza aAron_ (#86019) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Köszi, megnézem ezeket, a dán Saxo-t találtam még, de ott elég húzós díjak vannak.

(#86022) mauimagic válasza PredatorZoli (#86018) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Értem, thx

(#86023) Yellow73_a válasza SkyLaci (#86014) üzenetére


Yellow73_a
tag

Azért tudsz 1.000.000,- Ft-ért csak 986.000,- Ft névértékű PMÁP-ot venni, mert kifizeted a már felhalmozott 14.000,- Ft kamatokat is (a legutóbbi kamatforduló óta gyűlő kamat). A 986.000,- Ft nem fog növekedni, az a névérték. A felhalmozott kamat viszont napról napra növekszik a következő kamatfordulóig, amikoris kifizeti az összes kamatot (a vételkori felhalmozottat plusz az azóta felgyűlőt, vagyis pontosan az aktuális kamatfordulóra szóló teljes kamatot) a kincstári pénzszámládra, tehát a kamat nem tőkésedik, továbbra is 986.000,- Ft névértékű papírod marad. Ekkor újraindul a kamatszámítás nulláról.

Az 1% büntetés mindig a névértékre szól, és nem az állampapírod aznapi árfolyamára. Vagyis ha a vásárlás napján egyből el is adnád, akkor a névérték 99%-át fogod megkapni, plusz a felhalmozott kamatot, vagyis 986.000*0,99+14.000,- = 990.140,- Ft-ot kapnál érte.
Miután megveszed a 986.000,- Ft névértékű PMÁPot 1.000.000,- Ft-ért, ne lepődj meg, hogy a portfóliód értéke csak 990.140,- Ft-ot fog mutatni, mert a portfóliód mindenkori értéke azzal az árfolyammal számolódik, amennyiért éppen el tudnád adni a papírt.

[ Szerkesztve ]

(#86024) merqree válasza Vesa (#85998) üzenetére


merqree
őstag

Évek óta ébren vagyok, köszi ;)

(#86025) PredatorZoli válasza mauimagic (#86021) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

így van, ha a diszkont elemről mondasz le, akkor saxo. Ha nem baj, hogy magyar akkor IB, ha meg nem baj hogy nem EU akkor tradestation és tastyworks.
Valamelyik szempont sérülni fog

(#86026) tomazin


tomazin
veterán

Most kb 3het az online szamlanyitas a maknal egyik ismeros tapasztalata szerint.(ez ilyen szolgalati kozlemeny akart lenni)

(#86027) stephan0s_


stephan0s_
csendes tag

Szeretem olvasni a topicot, sokat tanulok. Azt javasolnám PredatorZoli, ill. mgoogyi, , hogy frissíteni kellene a topic összefoglalóját. Ott még mindig MÁP+, ill. régi PMÁP-ok leírásai szerepelnek. Ahogyan látom, sokan érdeklődnek az állampapírok iránt, és a full kezdőket ez megzavarhatja. Ezeket már nem szabad/nem lehet venni.

(#86028) Yager01 válasza peetie1 (#85799) üzenetére


Yager01
senior tag

peetie1 - Mi újság az ERSTE-nél :) :R

(#86029) peetie1 válasza Yager01 (#86028) üzenetére


peetie1
aktív tag

Nem vontak le egy kanyi vasat sem, azaz úgy tűnik mindenféle díjat elengedtek. Ahogy azt ígérték is.

[ Szerkesztve ]

(#86030) KMT válasza merqree (#86024) üzenetére


KMT
addikt

Mi a titka, hogy kibírd alvás nélkül?

(#86031) stingy2 válasza stephan0s_ (#86027) üzenetére


stingy2
senior tag

MÁP+-t lehet, de nem érdemes, PMÁP-ot meg lehet, és adott esetben érdemes is venni ;)

INTJ

(#86032) stephan0s_ válasza stingy2 (#86031) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Ja, PMÁP mint papír van, de már csak a 2029/J-t lehet, az ajánlóban lévő 2025/K, 2028/J nincs. Azért írtam, hogy nem szabad (MÁP+), vagy nem lehet (2025/K, 2028/J).

(#86033) Vesa


Vesa
veterán

D230517-re vajon hogyan sikerült nekik 12.80%? Az összes többi (kivéve a D231018), 12% alatt van.

+1 kérdés: Rengeteg dollárom van, mibe lenne érdemes tenni -egy részét- és hol érdemes? Pakolgat itt valaki dollárt?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#86034) tomazin válasza Vesa (#86033) üzenetére


tomazin
veterán

Valamiert az mindig magasabb, en meg 13 felett vettem belole.

(#86035) Vesa válasza tomazin (#86034) üzenetére


Vesa
veterán

Nincs benne logika, de vettem én is belőle.

A tudomány a valóság költészete!

(#86036) stingy2 válasza Vesa (#86033) üzenetére


stingy2
senior tag

+1 $: ha amerikai bróker: tastyworks, Tradestation US, vagy a "helyi": Interactive Brokers. Hogy mit veszel, azt neked kell tudni. IB-nél pl. még vállalati kötvény is van.

INTJ

(#86037) nort_on válasza Vesa (#86033) üzenetére


nort_on
senior tag

Kriptó (BTC+ETH), Binance-en megveszed, aztán kiteszed Ledger-re. Az utóbbi hetekben már lehetett DCA-zni, aztán meglátjuk, hogy megvolt-e az alja. Sokan 14k meg 10k-ra (7? ) várják, majd kiderül. Vagy ami mégjobb, TBSZ-re BTC és ETH ETF, de ez ugye eurós vásárlás.

(#86038) Oppenheimer válasza nort_on (#86037) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sztem megvolt a mélypont, innentől a BTC céláram 100k

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#86039) bandus válasza Oppenheimer (#86038) üzenetére


bandus
veterán

:DD ezzel mar csak az en xpev-be vetett hitem versenyezhet.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86040) Oppenheimer válasza bandus (#86039) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De tényleg, FTX bedőlése is csak 16k-ig tudta leverni az árfolyamot, ezzel a bányászat a megtérülés határáig esett, de nem esett alá, és a korábbi crypto wintereknél is ez a szint hozta el a fordulópontot. Azóta valami BlockFi nevű exchange is bedobta a törölközőt, és ez már meg sem jelent a BTC grafikonján, ellenben az elmúlt 3 napban emelkedésbe kezdett és áttörte a 17k-s ellenállást.

Több komoly csontváz kihullására már nem számítok, megtörtént a piacon a tisztítótűz végigfutása, eladók elfogytak --> bullish lettem. :D

Majd idézzétek be ezt a hsz-t amikor januárban 10k lesz. ;] :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#86041) bigpocket válasza peetie1 (#86029) üzenetére


bigpocket
csendes újonc

Nálam egy számlavezetési díjat engedtek el (350 Ft), a többit terhelték és az állományi díjat is.
Én úgy látom, hogy annak a számlának a számlavezetési díját és állománydíját engedik el, amelyre a befektetési alapot vettem. A többi számlát ugyanúgy terhelik.
Ha valaki másnak más tapasztalata van írja meg.

(#86042) pictigjis válasza Oppenheimer (#86040) üzenetére


pictigjis
senior tag

nagyon sok (kis)ember veszítette el nagyon sok pénzét, a kriptó már rég nem az a varázsszó, amire dőlni kezd a pénz. kezdenek rájönni az emberek, hogy egy léghajó méretűre fújt lufi volt az egész

sajnos, nekem sem lett belőle lambóm, de sokaknak lett, a varázslatnak valószínűleg vége

[ Szerkesztve ]

(#86043) section9 válasza Oppenheimer (#86040) üzenetére


section9
őstag

Egy jó USDT collapse? :)

(#86044) avl válasza bigpocket (#86041) üzenetére


avl
aktív tag

wow, azert ez nem mindegy, mert ennyiert nem éri meg

gondolom Te nem Random-tol kerültel oda, hisz akkor nem is lenne dij, nem ?
ez alapjan szerinted korrektül csinaltak Nálad vagy nem ? [link] reklamalsz ?

mi lehet a különbseg oka ? vagy Erstenel ezt kar racionalisan megközeliteni, mert kaoszosan dolgoznak ??? (lasd $ vagy € nyilvantartasokban)

én még nem inditottam, de akarom/tam, persze ha csak 1 szamla havija elengedett, akkor nem is éri meg

(#86045) 3800+ válasza pictigjis (#86042) üzenetére


3800+
őstag

Ugyanúgy humán pszichológia mint az összes többi tőzsde. :U

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#86046) j0k3r! válasza Oppenheimer (#86038) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Na akkor indulunk lefele, jön a crash ;]

some men just wanna watch the world burn...

(#86047) nort_on válasza 3800+ (#86045) üzenetére


nort_on
senior tag

Pont ezt akartam írni, szimpla pszichológia. Minden ciklusban ez volt, hogy vége, meghalt. De most már tényleg. Mindig lesznek újak, ilyen az emberi természet. :U Lesz itt még bőven FOMO. :DDD

(#86048) pictigjis válasza nort_on (#86047) üzenetére


pictigjis
senior tag

az is egyfajta pszichológia, hogy ti meg mennyire akartok hinni ebben... :) annyi ember járt pórul, hogy lassan elkerülhetetlennek tűnik a szektor szabályozása is

én már egyáltalán nem hiszek benne, persze nyilván tévedhetek, szoktam is

(#86049) Oppenheimer válasza section9 (#86043) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ráutaló magatartást tanúsít? :D Én nem tudom, nem figyelem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#86050) ngaba válasza nort_on (#86047) üzenetére


ngaba
aktív tag

Még mindig túl sok felesleges pénz van az embereknél, a BTC hasznos lesz ennek elégetésében. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.