Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

További az összefonódásokról Quaestor 2015: [Fideszes kapcsolatok]

Ezek is jó kérdések lettek volna: [Nem szavazhatunk Orbán Várba költözéséről]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#24002) _BM_ válasza Louro (#24000) üzenetére


_BM_
senior tag

Az állam büntesse saját magát? Egyik zsebből a másikba...

(#24003) Rive


Rive
veterán

OK, maradt még valaki a kormány körül, aki nem érintett?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24004) #24334592 válasza Flashcash (#23998) üzenetére


#24334592
törölt tag

(#24005) concret_hp válasza #24334592 (#24004) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem ez a gyengébbek kedvéért verió :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24006) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Na 160 milliárd már megvan a Q nál. Vagyonként lefoglalva. Legalább már remény,hogy nem a nulláról kell kiindulni.

(#24007) concret_hp válasza Remekelek28 (#24006) üzenetére


concret_hp
addikt

még a végén kiderül, hogy több lóvéjuk van, mint amennyi papíron volt ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24008) Rolly válasza concret_hp (#24007) üzenetére


Rolly
veterán

Szegedi szállodán 700 millió körüli jelzálog míg az épület 200-250 milliót ér ... és ki fogja megvenni? és mikor? ja és mennyiért...

(#24009) Remekelek28 válasza Rolly (#24008) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez szerintem már tiszta vagyonérték,úgy mint a budacashnél a 68 m. Persze ezt valóban még el kell adni.

(#24010) concret_hp válasza Rolly (#24008) üzenetére


concret_hp
addikt

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24011) Hequila


Hequila
őstag

Spekulánsok!

300Ft-nál jár az euró. Érdemes most venni? Fog még lejjebb menni vajon?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24012) kraftxld válasza Hequila (#24011) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha valaki tudná rá a választ már rég gennyesre kereste volna magát és nem fórumozna hanem valahol vígan élne a pénzből :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24013) Hequila válasza kraftxld (#24012) üzenetére


Hequila
őstag

Biztos választ nyilván nem tud rá adni senki, de biztos van olyan, aki nyomon követi a meghatározó gazdasági eseményeket, amelyekből tud valószínűsíteni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24014) daniel2121 válasza Hequila (#24011) üzenetére


daniel2121
senior tag

Mint a részvény árfolyamok vagy emelkednek vagy sem.

(#24015) Cathfaern válasza Hequila (#24013) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aminek pont annyi a (hosszú távú) beválási esélye, mint ha feldobsz egy pénzérmét :)

(#24016) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Vannak a topikban Picassok, akik szerintem látványos háromszögeket tudnának rajzolni a forint árfolyamára. :D

(#24017) Dr.Zoo válasza Hequila (#24011) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én 305.6-nál vásáltam. Ha lesz még egy kis "kedvem", akkor veszek.. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24018) Hequila válasza Cathfaern (#24015) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem azért ennyire nem szerencsejáték ez. Vannak profi pókeresek is, akik sorra nyerik a versenyeket, holott az is "vagy bejön, vagy nem" kategória... Pontosabban a laikus annak látja.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24019) emvy válasza Hequila (#24018) üzenetére


emvy
nagyúr

lol

while (!sleep) sheep++;

(#24020) aAron_ válasza Hequila (#24018) üzenetére


aAron_
őstag

Igen, valóban így van. Azonban ez továbbra sem jelenti, hogy egy ilyen kérdésre lehet normálisan válaszolni. Profi traderek statisztikai előnye is csak hosszútávon mérhető. Ha egyáltalán van ilyen, számomra ez még mindig egy kicsit rejtélyes. Ha 10000-ből van pár ember aki felülteljesítette a piacot 20 éves időtartam alatt, az sem jelent sokat. Lehet csak "szerencséje" volt.

What is your ikigai?

(#24021) Mercutio_ válasza Hequila (#24018) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egészen addig, amíg ki nem ismerik a módszerét, onnantól őket is kicsinálja a többi profi...

Ugyanígy minél több ember tud egy várható információt, annál inkább beárazza a piac már előre.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24022) Cathfaern válasza Hequila (#24018) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A profi póker lényegében statisztikára épít. De a póker játékban nagyon kemény és komoly korlátozások vannak egy szabadpiacos tőzsdéhez képest. Pókerben pontosan tudod hány játékos látszik, illetve a lapok ("lehetésges események") száma is erőteljesen korlátozott. Gyakorlatilag egy teljesen kiszámítható környezet, ahol előre ismert minden változó. Egyetlen ismeretlen tényező, hogy milyen sorrendben vannak a pakliban a lapok. Na ehhez képest a tőzsdénél gyakorlatilag csak ismeretlen változók vannak :) Totálisan rossz a hasonlat.

(#24023) Hequila


Hequila
őstag

Ok, nem kérdezek több hülyeséget :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24024) aAron_ válasza Cathfaern (#24022) üzenetére


aAron_
őstag

Egy profi kereskedő ugyan úgy statisztikára épít, nem? A legnehezebben kiszámítható pszichológiai is beleszól mindkettőbe. Attól még, hogy nagyságrendekkel több lehetséges scenario van a tőzsdén, én nem látok olyan hatalmas különbséget. :F

What is your ikigai?

(#24025) MaciG válasza Hequila (#24018) üzenetére


MaciG
addikt

Beszélj Matolcsy-val, ő tud hatni az az eur-huf árfolyamra :U (csak előtt vásárolj be eurobol )

BANZAII

(#24026) Cathfaern válasza aAron_ (#24024) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tőzsdén előfordulhatnak "játékszabályon kívüli" dolgok. Pl. ukrajnai történések, annó a Snowden botrány, stb, stb... ezeket nem lehet belevenni a statisztikai számításokba, és ezért lesz a tőzsde sokkal inkább szerencsejáték, mint a póker.

[ Szerkesztve ]

(#24027) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nem nagyon akar a Supra mocorogni felfelé, szerintem kifogytak az ötletekből. :) Arra gondoltam, hogy felét eladom és átforgatom Citadellába.

(#24028) daniel2121 válasza zsoltee10 (#24027) üzenetére


daniel2121
senior tag

Néztem én is szerintem nagy ingadozása már nem lesz. A Citadella jónak tűnik kár hogy én a Columbust vettem és nem Citadellát.

(#24029) Cathfaern válasza zsoltee10 (#24027) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

+ daniel2121:
Miért tartjátok jónak a Citadellát?

(#24030) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ma 3 kolléga lehurrogott amikor Questor ügyben megkérdeztem, hogy aki nem ért a pénzügyekhez minek oda vitte minden pénzét :DDD
Ezt azzal súlyosbítottam, hogy amikor szóba kerültek a takszövök óvatosan megjegyeztem, hogy én ha egy élet megtakarítását tenném be valahová, akkor minél nagyobb és megfelelő állami garanciával és védelemmel megtámogatott helyre tenném :((( megkaptam, hogy dehát a vidéki nénike, onnan ahol 1 nap 1 busz jár csak nehezem jut be a nagyvárosba, meg pénzt is csak a takarékból lehet helyben felvenni :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24031) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

az utobbi ket hetben egy csomo cikket elolvastam a kiszamolo.hu-rol. alapvetoen jo kezdemenyezes, de sajnos a szamitasi tele vannak hibaval.. igy tul sokat nem lehet tamaszkodni ra, mert sokszor helytelen kovetkezteteseket von le

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24032) -v- válasza BÁ Nutrition (#24031) üzenetére


-v-
addikt

a szamitasi tele vannak hibaval

Például?

(#24033) zsoltee10 válasza Cathfaern (#24029) üzenetére


zsoltee10
addikt

Zsidayban most jobban bízom, ennyi. Meg a Supra eddig felül volt súlyozva, most, hogy valamennyit visszakorrigált a nagy esésből és kifulladni látszik, helyreállítom a befalapok közti arányt olyanra, ahogy eredetileg terveztem. Tulajdonképp végül azért súlyoztam felül a többihez képest a suprát, mert elolvastam azokat a nyilatkozatokat Szalmától, hogy lejjebb viszik a volatilitást, azt sugallta, hogy inkább kisebb hozamot, kevesebb kockázat mellett szeretnének elérni. Lényegében valótlant állított, így a bizalmam kissé megingott. Nem mondom, hogy nincs helye a suprának a portfólióban, mert van egy pakkom, amit 3,2x árfolyamon vettem TBSZ-re, az amúgy is pluszban van.

EMDA is érdekes, majdnem akkora bukóban van jelenleg, mint a supra. :D

(#24034) daniel2121 válasza zsoltee10 (#24033) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem az EMDA-t ajánlotta az OTP-ben a befektetési tanácsadó,nem tudom milyen okból de nem tettem abba.

(#24035) #95561216


#95561216
törölt tag

Na basszák meg: [link]

Itt maximum az lenne elfogadható, hogy megnézik mennyi pénz jut a valódi kötvényeseknek, tfh 100 forintra 15, akkor a beva is csak 15%-on fizet a fiktív kötvények után. Elvégre az a beva szerepe, hogy helyreállítsa azt az állapotot, mintha valóban végrehajtották volna az ügyfélmegbízást. A valódi állapot pedig nem az lenne jelen esetben, hogy kifizetik a névértéket meg a nevetséges kamatot..

(#24036) BÁ Nutrition válasza -v- (#24032) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pl mikor a milliomos a szomszedban[link] cikknel csinalt egy kalkulatort hogy mennyit takaritananak meg aztan 30 ev megtakaritas(havi 100ezer) utan mar 230 millional jar jelenertekben a kalkulatorban meg egyreszt eleve mas van es az is hibas mar alapesetben ahogy beallitotta hogy 8% a hozam 5 az inflacio es kevesebb a jelenerteke kb46millio pedig 48at tett be es vegig pozitiv volt a hozam az inflaciohoz kepest

szal a vegen hogy hogy gyult ossze neki a millio dollar jelenerteken az talany

volt az ingatlanberbados kalkulator az is ossze van csapva szertintem, kiszamolja hogy egy lakast(asszem 12 milliost) kb 175ezerert kell kiadni havonta h megerje. ami minden csak nem realis. persze a forumban irta h ez csak egy kalkulator ird at ha nem tetszik csak a gond hogy eleve hulyen van osszerakva, belekeveredik a kamatoskamat szamitasokba.

azt se tudom hogy most vannak-e meg olyan lekotesek ahol havonta hozzairjak a tokehez a kamatot
lehet van, nem neztem me`g meg, de mindenhol evi 2% korul mozognak mondjuk es azt valszeg mar eleve ugy irjak ki h ha hozzairjak akkor azzal novelten. de ezzel nem vagyok tisztaban
mindenesetre az ingatlankiadasnal is hozza lehet meg venni azt is hogy ami bevetel bejon belole azt egybol lekotod. de nem is ez a lenyeg hanem h feluletes szerintem meg igy is az egesz

ezeket nem fikazasnak szantam amugy, csak neha ugy elkezdenek ropkodni a milliok mikor ki akar mutatni valamit h csak lesek :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24037) concret_hp válasza BÁ Nutrition (#24036) üzenetére


concret_hp
addikt

a kalkulátorban 100K-ra van beállítva a cikkben meg azt írja, hogy 300-400-450K-t raknak el 2en, így nyilván nem ugyanannyi jön ki :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24038) WiZARD válasza #95561216 (#24035) üzenetére


WiZARD
addikt

Csak a megszokott undorito populista politika. (Mind a nyilatkozatok, mind a szandek)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24039) -v- válasza BÁ Nutrition (#24036) üzenetére


-v-
addikt

A kalkulátor el van zárójelezve valóban (amúgy írják a kommenteknél), a többinél csak te nem olvastál figyelmesen szerintem :) A 230 milla a házaspárnál lesz, nem a 100 ezerből, nyilvánvalóan abból a pénzből többet raknak el jóval. De nem is írja ott sehol a 100 ezret. A kalkulátor meg azt adja, amit ígér (kivéve a zárójel hibát), sehol nem írta hogy a házaspár példája van benne (ha arra számítottál).

(#24040) WiZARD


WiZARD
addikt

érdekes...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24041) DopeBob válasza WiZARD (#24040) üzenetére


DopeBob
addikt

Gatoastalanul lopnak, undorito... Felelos persze nem lesz. Ugy tekintenek a kozpenzre, mintha a sajatjuk lenne...

MZ/X

(#24042) concret_hp válasza WiZARD (#24040) üzenetére


concret_hp
addikt

ha tényleg megvették volna az állampappert, akkor az semmit nem segít a q-nak.
(és tényleg amúgy miért nem az államkincsátrnál kell számlát vezetni? :U)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24043) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Eddig soha nem foglalkoztam semmilyen ertelmesebb megtakaritasi formaval azon kivul, hogy egy kulon szamlara raktam el penzt, amihez barmikor hozza lehet nyulni, szoval sok pluszt nem ad hozza.
Az utolso 100 hsz-t atolvastam(porgettem, foleg a Q-s vitakat), sokkal nem lettem okosabb.

A kerdes, hogy erdemes-e az emlitett mininal technikan valtoztatni, amennyiben olyan havi 100-200e kozott akarnek elrakni, de az osszeg valtozhat.
Nem artana ha veszteseg nelkul ki tudnam venni, ha epp kellene valamire.
Nem gondolkoztam semmi konkretumban, szoval lehet banki lekotes, reszvenyekbe fektetes stb.

Ami miatt gondolkozom rajta, hogy ugye egyik se nyujt kulonosebb biztonsagot, soha nem lehet biztos benne az ember, hogy megmarad a penze, nem ut be a krakk ott ahova eppen befektetett.
Vagyis ha en mondjuk 3 ev alatt elrakok mondjuk 4 milliot, kerdes, hogy egy kockazatos befektetes ami mondjuk hozzaad 500e-t, megeri-e?
Mert ennyi erovel lehet azt mondani, hogy akkor inkabb marad a tuti kulon szamlara pakolas es rahuzok meg 3 honapot ha 500e-vel tobb kell.

Remelem nagyjabol erheto mire gondolok, bocs a rossz megfogalmazasert.
Valszeg majd lakasra kellene, de soha sem biztos, igy ilyen lakastakarekban annyira nem gondolkozom, mivel masra nem lehet kolteni, hitelt meg semmikepp nem akarok felvenni utana ha nem eleg.

Amin meg agyaltam, hogy kisebb osszegeket befektetni tobb mindenbe, rovidebb idore, igy kisebb az eselye, hogy eluszik, de ezzel meg sok pluszra nem lehet szert tenni gondolom.
Allampapirokat emlegettek meg ismerosok, de azok se feltetlen erik meg ahogy olvasom a topikot, max ha sok evre tervez veluk az ember.

No, eleg kusza lett. :)
Valami osszefoglalo van amugy a lehetosegekrol s hogy melyiknel, hol minek kell/lehet utanaolvasni?

(#24044) Louro válasza birno (#24043) üzenetére


Louro
őstag

Egy gyors javaslat, de majd jönnek a nagyok és mondanak okosabbakat.

Én a Fundamentán elgondolkodnék a helyedben. Szerintem az egyik legjobb lakáscélú befektetés. "Feltörheted", csak akkor a jó oldalát bukhatod, de akkor is már van egy kis plusz. Ha tudod mikor vennél lakást, akkor úgy ütemezheted. Akár havonta tolhatsz bele...

Mess with the best / Die like the rest

(#24045) Hequila válasza birno (#24043) üzenetére


Hequila
őstag

Számodra talán a legjobb sima banki lekötés lenne. Minimális a kockázat, nem kell az árfolyamok miatt aggódnod és nyomon követni azokat. Legegyszerűbb, ha annál a banknál kötöd le, ahol a számlád is van, de van a neten számtalan betétkalkulátor, ahol megnézheted, hogy hol kapod a legjobb ajánlatot.
Ami fontos, hogy a bank OBA tag legyen, akkor 10.000.- € -ig az OBA kezeskedik a pénzedért.
Ebben az esetben 4M Ft-ra túlzott elvárás 3 év alatt - jelenlegi kamatszinten - a 0.5M Ft, inkább felével - harmadával számolhatsz.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24046) albiosz válasza Louro (#24044) üzenetére


albiosz
őstag

+1
Felújításra is mehet. Nemrég kötöttem én is lakástakarékot, akkor az OTP Hozam Plusz kedvezőbb volt, azt választottam, de Fundánál is vannak jó ajánlatok.

[ Szerkesztve ]

(#24047) Cathfaern válasza birno (#24043) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem erre a legjobb megoldás a banki lekötés. Ez esetben védve vagy meglehetősen nagy összegig, csak az adott időszak kamatját bukod feltörés esetén (pl. csinálhatsz olyat, hogy az össz pénz 25%-át havi lekötésbe teszed, 25%-át negyedévesbe, maradékot évesbe. így jó eséllyel keveset buksz csak feltöréskor). Viszont mégis kapsz rá kamatot, tehát nem csak áll a pénz.
Ha ennyire nem vagy járatos ebben a világban, akkor szerintem mindenképp ezzel kezd, legfeljebb mellette ismerkedj más befektetési formákkal. Ha most beleugrasz gyakorlatilag bármibe, akkor jó eséllyel lesz olyan aspektusa amit nem értesz meg elsőre, és ami okozhat később gondokat.

(#24048) DopeBob válasza Cathfaern (#24047) üzenetére


DopeBob
addikt

Kell egy netbank, aztán akkor nem gond a dolog. Én ált. 100eFt-t kötök le egyben, nincsen sávos kamat, szóval mindegy. Van egy csomó lekötésem, de ha kell valamennyi pénz mégis, akkor elég elég csak 1-2 db ilyen lekötést feltörni.

MZ/X

(#24049) birno válasza Hequila (#24045) üzenetére


birno
addikt

Eloszor is koszi mindenkinek a valaszt! :R
Kis felreertes van szerintem, ami jelenlegi megtakaritasom van, az most kelleni fog masra, szoval a jovobeni lehetosegeket kutatom, mondhatni nullarol indulva.

Fundamenta valoban nem hangzik rosszul, egyetlen gond, hogy abbol nem jon ossze lakasra valo, max kiegesziteskent lenne jo egyeb megtakaritas melle, de mindenesetre azt megfontolom.
Sajat lakas amugy nincs, csaladon belul sem, igy ilyen felujitasi opcio nem johet szoba, csak a lakas vasarlas.

Banki lekotesrol.
Ebben az esetben 4M Ft-ra túlzott elvárás 3 év alatt - jelenlegi kamatszinten - a 0.5M Ft, inkább felével - harmadával számolhatsz
Ez szomoru. :(
Erre irtam, hogy ez a kb. nem eri meg foglalkozni vele kategoria, annyira keves, egy honap alatt felre tudok rakni annyit ha nagyon akarok.

(#24048) DopeBob: Ez a sok kicsi lekotes mennyit kamatozik? Mert ha jol sejtem nagyon keveset, foleg igy.

Most egy malacpersely van amugy a Cib-nel, de ahogy latom maradhat is az, mert nem nagyon eri meg masra valtani, annyira minimalis lenne az elteres.
Lehet inkabb kovetem mostantol ezt a topikot, aztan idovel hatha okosabb/magabiztosabb leszek, hogy valami tobbet hozo, de esetleg kisse kockazatosabb dologba fektessek.

(#24050) DopeBob válasza birno (#24049) üzenetére


DopeBob
addikt

Pont ugyan annyi kamatot kapnék 20x100.000-re, mint 1x2.000.000-ra :)

Nem túl sok, éves szinten most 2,4% talán, de nekem nemsokára kelleni fog, nem volt értelme mást néznem.

MZ/X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.