Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Stanlee válasza bernel (#34987) üzenetére


Stanlee
őstag

Nalam az ingatlan van sajnos tulsulyban.

Ingatlan Bp-en: 10 egyseg
MAP+: 1 egyseg
KP: 1 egyseg
ETF: 2 egyseg
Reszvenyek: 1 egyseg
Ceges hitel: 1 egyseg
Crowdfunding: 1 egyseg

Az ingatlannal az a bajom, hogy 5-6 eve csak 4 egyseg volt az erteke. Ha eladnam es MAP+ba tennem a penzt, akkor tobbet hozna es nincs vele baj.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35002) retesz147 válasza Stanlee (#35001) üzenetére


retesz147
addikt

[I"]Az ingatlannal az a bajom, hogy 5-6 eve csak 4 egyseg volt az erteke. Ha eladnam es MAP+ba tennem a penzt, akkor tobbet hozna es nincs vele baj."

És miért nem ezt teszed?

Nálam jelenleg 100% ingatlan, de ezen most igyekszem változtatni kicsit...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#35003) roti86 válasza Stanlee (#35001) üzenetére


roti86
őstag

Mostanában az ingatlan többet drágul egy év alatt mint a MÁP+ kamata, nem így van?

(#35004) Konflikt


Konflikt
addikt

ETF kerdesem lenne. adott egy ISIN, pl. ez
-az overview-n latszik hogy "Fund currency USD",
-ha lisitingre valtok akkor latszik hogy megveheto tobb piacon is, de kul. devizakban, pl. EUR, GBP.
Ha pl. a XETRA-n veszem, akkor EUR-ral fizetek. ilyenkor mi van? atvaltjak USD-re majd eladaskor vissza? milyen kovetkezmenye lehet ennek, jelentkezik plusz koltseg/kockazat?
koszi

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35005) Stanlee válasza roti86 (#35003) üzenetére


Stanlee
őstag

Igen, most az ingatlan jobban dragul, mint amit a MAP+ hoz, de meddig dragul? Amikor 18 misiert vettem es csak 12-t ert, rosszul erintett az ertekcsokkenese.

@Retesz: Azert tartom, mert szerintem az ingatlannak is helye van a megtakaritasok kozott, de masikat most nem veszek. Ha lenne most annyi szabad penzem, mint amit a lakas er, akkor nagy gondban lennek, mert nem tudnam, hogy mi lenne a jo befektetesi dontes.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35006) bernel


bernel
tag

Részvénybefektetés kapcsán: [link]

(#35007) Shade45


Shade45
senior tag

Elsősorban Random Capital-os ügyfelektől kérdeznék:

Hol találom, hogy mennyi a díja a külföldi piacokon található értékpapírok tartásának? :F :F

A BÉT-re vonatkozóan van infó a díjszabásukban, de a külföldiekre nem térnek ki. Egyedül a szabályozott piacokra be nem vezetett értékpapírokról találok még díjat.

(#35008) Konflikt válasza Shade45 (#35007) üzenetére


Konflikt
addikt

nincs allomanyi dij naluk. tranzakcioknal es deviza konverzional van fee

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35009) mgoogyi válasza Konflikt (#35004) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nincs semmilyen különbség ugyanaz ETF-nek az EUR-GBP-USD változatai között, csak más pénzben tartják nyilván és másban vásárolhatod meg. Pont egy ilyenben a mögöttes részvényekben szinte minden deviza megjelenik.
Nem tudok róla, hogy emiatt nagyobb spread lenne vagy bármi. Olyan, mintha a boltban egy termékre ki lenne írva az eurós és usd-os ára is és abban veszed meg, amiben akarod, attól még a cucc ugyanaz lesz. Ráadásul ezek nagyon likvidek, úgyis valaki épp eladja mikor te megveszed.
Én arra törekszek, hogy minden etf-em egy devizában legyen és ne kelljen váltogatnom, ha egyikből eladni, másikból venni kell rebalancing miatt.

(#35010) kexksz válasza Stanlee (#35001) üzenetére


kexksz
addikt

"Az ingatlannal az a bajom, hogy 5-6 eve csak 4 egyseg volt az erteke. Ha eladnam es MAP+ba tennem a penzt, akkor tobbet hozna es nincs vele baj."

Epp ezert nem ertem, akik manapsag ingatlant vesznek, nekem nem jon ki a matek.

(#35011) Oppenheimer válasza kexksz (#35010) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Miert, szerinted azert mert most az ingatlanok nagyot mentek, nem mehetnek tovabb? Boven mehetnek. Nem olyan konnyu ezt eldonteni. Ezert nem ertem miert nem erted azokat akik manapsag vesznek. Nem lehet kijelenteni, hogy hibaznak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35012) kexksz válasza Oppenheimer (#35011) üzenetére


kexksz
addikt

Lehet felreertheto volt, nem azt mondom, hogy rossz dontes, de ahogy mondod nem annyira evidens, hogy megeri-e, munka pedig sokkal tobb van vele, mint mas befektetesi formakkal.

[ Szerkesztve ]

(#35013) Stanlee válasza kexksz (#35010) üzenetére


Stanlee
őstag

Azert veszik, mert biznak benne, hogy az eves erteknovekedes tobb lesz, mintha ugyanazt a penzt MAP+ba tennek. Nekem a lakasom kevesebb, mint 5%-ot hoz, ha a mostani ertekevel szamolnek akkor inkabb a 2-hoz van kozelebb, mint a 3-hoz. Az a szerencsem,hogy nem kell utana adozonom, mert en is berlek tobbert.

Most nem veszek, de nem zartam ki, hogy vegyek 5 eves tavon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35014) attiati válasza Oppenheimer (#35011) üzenetére


attiati
veterán

tökre igaza van, amit linkeltél :D

Egyébként nem vagyok hivatkozási alap, pláne nem az ingatlanárak emelkedésének indoklásában. Pont az lenne a lényege, hogy 50-50%. Mondjuk a pozíció tartással is minden nap dönt az ember.

Stanlee: bruttó 2%-ért adsz ki lakás? Az nagyon kevés. Hol és mit?

[ Szerkesztve ]

(#35015) haly válasza Stanlee (#35013) üzenetére


haly
őstag

"Az a szerencsem,hogy nem kell utana adozonom, mert en is berlek tobbert."

Ezt kifejted bővebben?

Nekem:
49% ingatlan
22% Állampapírok
19% LTP
Maradék KP, illetve most részvényre gyűjtök.

Azért kérdezem, mert én is bérelek és az ingatlan vásárlás nagyon friss még.

(#35016) szabop27 válasza haly (#35015) üzenetére


szabop27
csendes tag

Valószínűleg Stanlee-vel hasonló cipőben járok: külföldön élek, az itteni albérlet havi díja magasabb, mint az otthoni lakásom kiadásából befolyó összeg, így az a bevétel adómentessé válik.

(#35017) haly válasza szabop27 (#35016) üzenetére


haly
őstag

link
Itt csak lakásról beszél.
Csak lakóingatlanra vonatkozik ez vagy bármilyen másik ingatlanra is? (Esetemben garázs.)

(#35018) BÁ Nutrition válasza szabop27 (#35016) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez magyarorszagon belul is mukodik amugy.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35019) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Milyen jó pénzügyes blogokat, hírportálokat ismertek?

Én ezeket olvasom: Kiszámoló, Portfólió, Pénzcentrum, Napi, Pénzügyi Fitnesz, Alapblog, Az én pénzem

Mi az, amit még érdemes lenne követnem?

(#35020) Shade45 válasza Brandynew (#35019) üzenetére


Shade45
senior tag

Elemzésközpont, lustaport, Tőzsdefórum

(#35021) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Heló,

Én nem befektetni szeretnék elsősorban, hanem csak azt szeretném, hogy a jelenleg készpénzben lévő pénzünk ne veszítsen az értékéből az infláció miatt. Valami olyan formát keresek ami ha nem is hoz esetleg nagy hozamot (nem baj ha mégis), de nagyjából megmarad az érték, és viszonylag gyorsan, néhány hét alatt folyósítható.

Jelenleg a pénz egy része a Raiffeisen bankban van, ez ideálisnak is hangzik ilyen célból, de pénzfelvételnél levonnak egy elég nagy százalékot belőle (talán 1 vagy 2 a részleteket nem ismerem mert apám pénzéről van szó.)

Bank is szóba jöhet, ha tudtok ajánlani valami jót ilyen célra, bár tudtommal a kamat olyan alacsony hogy az inflációt sem fedezi, és a sok csok hitel miatt most várhatóan még fel is fog gyorsulni a közeljövőben.

(#35022) retesz147 válasza Golyobis (#35021) üzenetére


retesz147
addikt

Okosabbak majd segítenek.
De ahogy látom, laikusként, azok alapján amit leírtál, Neked tökéletes a Magyar Állampapír.(allampapir.hu-n sok infó van)
Vagy a Prémium Magyar Állampapít 3 vagy 5 éves (PMÁP) , vagy a nagyon menő Magyar Állampapír Plus (MÁP+).
Likvid, kamatozik is.
De csak is kizárólag a Magyar Államkincstárnál (MÁK) vedd, mert ott szinte semmiért nem fizetsz (számlavezezés, stb)
Raiffeisenből utalhatod a kártyás fizetéssel átteheted kincstárba, annak költsége kisebb 0., mint kp felvételnek. Reverting kolléga jól mondja, kártyás fizetéssel tudsz kincstárat "feltölteni".
Bankok lehúznak, ha náluk veszel állampapírt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#35023) Reverting válasza Golyobis (#35021) üzenetére


Reverting
őstag

MÁP+ , szamla nyitas a kincstarnal (MÁK), es bankkartyas fizetessel atvezetni a penzt(ingyenes), talan az inflat fedezi, es eleg "likvid"... 26 nap utan a "bunti" is le van tudva... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35024) Brandynew válasza Golyobis (#35021) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A 90-es évek végén, 2000-es évek elején még nagyon elterjedt volt, hogy az emberek lekötötték a bankban a pénzüket (bankbetét), amire kamatot kaptak.

Sokan, főleg a középkorúak és idősebbek még erre az időszakra emlékeznek, hiszen akkor voltak aktív keresők, így a mai napig a bankban tárolják a megtakarításukat. A gond ezzel az, hogy a kamatkörnyezet átalakulása miatt ma már csak max. 1-2 Ft, ot, nagyobb összegnél 10-20 Ft-ot kamatozik a pénz havonta, ami ugyebár semmi.

Aki ma kockázatmentesen, utánajárás nélkül szeretné szinten tartani a pénzének értékét (és még hozamot is realizálni), annak gyakorlatilag egy lehetősége van: magyar állampapír.

Egy hónapja lehet vásárolni a Magyar Állampapír Plusz elnevezésű kötvényből, ennek így néz ki a kamatozása:

Az első félévben: 1,75%
A második félévben: 2%
2. évben: 4,5%
3. évben: 5,0%
4. évben: 5,5%
5. évben: 6,0%

Nézzünk egy példát arra, hogy ez a gyakorlatban mennyi hozamot jelent az 5. év végén: ha 1 millió Ft-ért vásárolsz MÁP+ kötvényt, akkor az 5. év végére pontosan 273 498 Ft hozamot realizálhatsz. Ez jóval az infláció feletti hozamot jelent.

Magyar állampapírt csakis a MÁK-nál (Magyar Államkincstár) vezetett értékpapír-nyilvántartási számlán érdemes venni, mivel a bankok csak viszonteladók, és legombolják a maguk hasznát. A MÁK óriási előnye, hogy semmiféle költséggel nem jár, nincs számlavezetési díj, utalási díj és már kamatadó sem, tehát a megszerzett hozam egy az egyben a tiéd.

Ha idő előtt szeretnéd felhasználni a pénzedet, akkor sincs gond, mert 0,25% a visszaváltási költség, a kamatot pedig részarányosan fizetik ki, szóval ha 1 hónap után eladnád a vásárolt állampapírokat, akkor se lenne veszteséged.

A MÁK számlát online is megnyithatod, ha van Ügyfélkapud. Személyesen be se kell menned. https://szuf.magyarorszag.hu/szuf_fooldal#ugyleiras,cdf52d1e-4b90-4643-87dc-ddf1cb10cfe6

Kapsz egy WebKincstár elnevezésű online felületet (mint egy netbank), és ott gyakorlatilag 2-3 kattintással vehetsz/adhatsz el állampapírokat, vagy ki/be utalhatod a pénzedet.

[ Szerkesztve ]

(#35025) stickermajom válasza Brandynew (#35024) üzenetére


stickermajom
addikt

Én továbbra is inkább 75-25% arányban a PMÁP-ba tenném a pénzt, a MÁP+ mellett, ha nem kell 5 éven belül. Ha megszalad az infláció meg fognak páran lepődni szvsz.

(#35026) Brandynew válasza stickermajom (#35025) üzenetére


Brandynew
őstag

Igen, az is egy megoldás. Mondjuk én nem gondolom, hogy az elkövetkező 2 évben annyival nő az infláció, hogy aki most vesz állampapírt, annak megérje a jelenleg alacsonyabb hozamot kínáló PMÁP-ot vennie MÁP+ helyett. De ez nyilván nagyon szubjektív, és egyéni habitus kérdése a döntés.

(#35027) Mercutio_ válasza Brandynew (#35026) üzenetére


Mercutio_
félisten

A kormány ennél pesszimistábbak tűnik: megemelte a jelenlegi pmáp lejárat előtti visszaváltási büntijét 1-ről 2%-ra :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35028) DonThomasino válasza stickermajom (#35025) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kifejtenéd ezt pontosan mi történne megszaladna az infláció ?
Pontosan mi a különbség a MÁP+ és a PMÁP között ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35029) Mercutio_ válasza DonThomasino (#35028) üzenetére


Mercutio_
félisten

MÁP+ = fix kamatok
PMÁP = előző évi infláció% + fix %-os kamat

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35030) Brandynew válasza Mercutio_ (#35027) üzenetére


Brandynew
őstag

Szerintem inkább azért, hogy a PMÁP-ot hosszútávú befektetésként pozicionálja, a MÁP+-t pedig még vonzóbbá tegye akár pár hónapos befektetésre is. Aztán ez is egy olyan dolog, hogy nem tudhatjuk, mi lesz, mert nem látjuk a jövőt.

(#35031) Brandynew válasza DonThomasino (#35028) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha megszaladna az infláció, akkor a MÁP+ hozama nem változna, a PMÁP viszont vonzóbbá válna, mert az inflációkövető állampapír, tehát ha nő az infláció, nő a hozama.

Ezért mondják sokan, hogy ügyeljünk a diverzifikációra, és vegyünk MÁP+-t, PMÁP-ot egyaránt. Persze aki nem gondolja, hogy jelentősen nőni fog az infláció az elkövetkező 2 évben, az több MÁP+-t vesz, én is ehhez a táborhoz tartozom.

Van, aki PEMAP-ot is vesz, arra alapozva, hogy a forint jó eséllyel drasztikusan gyengülni fog az euróval szemben, én biztos nem fogok venni, mert annak annyira alacsony a kamata, hogy mesebeli forintgyengülés kéne ahhoz, hogy megérje.

[ Szerkesztve ]

(#35032) Reverting válasza Brandynew (#35031) üzenetére


Reverting
őstag

Én is MAP+ veszek csak, számomra fontosabb a likviditás most, és ezzel a kamatal szintén van tartva a parkoló penz. Kisebb összegek is mehetnek be, bankszámlán semmit nem érdemes tárolni így h van MÁK netes felület... Egyszerű, átlátható, ingyenes, ki be utalhato a pénz, egyszerűen hozzáférhető.

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35033) #95561216 válasza Mercutio_ (#35027) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mar bocs, de pont forditva kellene: magas MAP+ bunti, alacsony PMAP, ezzel tudnak MAP+ fele terelni a nepet. Igy aki megveszi PMAP-ot, az benne is marad.

Inkabb kiszamithatosagi kerdes ez szerintem, MAP+ van a fel, ket eves papirok helyett is, konnyu kiszallni belole, akkor legalabb a PMAP-osok ne ugraljanak lejarat elott.

(#35034) buherton válasza Brandynew (#35024) üzenetére


buherton
őstag

Szintén PMÁP-ra szavazok. Akármi történik az biztosan infláció felett fog kamatozni. A MÁP+ egy picit szerencsejáték, hiszen két. de összefüggő kockázata is van. Az első maga az infláció és ezzel arra fogadsz, hogy infláció felett fog kamatozni. A másik kockázat, hogy a PMÁP-pal többet kamatoza az infláció miatt.

A PMÁP-nál csak egy kockázatot futsz és az, hogy a MÁP+ felülteljesít.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35035) Ixion77 válasza Brandynew (#35031) üzenetére


Ixion77
őstag

A PMAP esetében figyelembe érdemes venni azt is, hogy erősen késve "követi az inflációt", mivel az előző évi infláció + bónuszt veszi figyelembe, azt is csak fordulónaptól. Tehát ha pl. szeptemberi fordulónapja van a PMAP-nak, akkor idén szeptemberig a tavalyelőtti inflációnak megfelelően fizet. Aztán jövő szeptemberben a tavalyinak megfelelően, és csak 2021-ben fog végre fizetni a 2019-es infláció alapján.
Ezen felül a visszaváltási költség 2%, a MÁP+ 0.25% vagy 0%-ával szemben. Szóval PMAP-ot csak akkor érdemes választani, ha szinte biztos, hogy 5 évig meg lesz tartva és várakozásaink szerint azalatt az átlagos infláció 3.4% felett lesz.
Nekem a túlnyomó többség PMAP-ban van, de az új megtakarításokat a leírtak miatt már MÁP+-ba rakom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35036) Mercutio_ válasza #95561216 (#35033) üzenetére


Mercutio_
félisten

Magas bünti épp ellene hatna a máp+-nak, mivel egyik előnye a relatív likvid volta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35037) Alex kettő válasza Brandynew (#35026) üzenetére


Alex kettő
csendes tag

"Mondjuk én nem gondolom, hogy az elkövetkező 2 évben annyival nő az infláció, hogy aki most vesz állampapírt, annak megérje a jelenleg alacsonyabb hozamot kínáló PMÁP-ot vennie MÁP+ helyett."

Csak azt nem veszed figyelembe, hogy a MÁP+ nem 4,95(~5)%-ot hoz, hanem sávosan kamatozik, ahogy korábban le is írtad, csak most figyelmen kívül hagytad.
Az első évben 3,79%-ot, az első 2 évben 4,14%-ot, az első 3 évben 4,43%-ot hoz, tehát hiába likvidebb, a PMÁP a jelenleg alkalmazott árindexszel is többet hoz (4,5%). Tehát ahhoz, hogy a MÁP+ jobb legyen legalább 4 évre bent kell hagyni (4,69%), de eközben az árindex (~infláció) is nőhet, ami megint a PMÁP malmára hajtja a vizet.

[ Szerkesztve ]

(#35038) Fandango válasza Alex kettő (#35037) üzenetére


Fandango
veterán

Ez egy okos gondolat volt :R

Én a családban fele-fele arányban vettem őket, az tűnt a legjobb megoldásnak.

(#35039) Brandynew válasza buherton (#35034) üzenetére


Brandynew
őstag

Én úgy vagyok vele, hogy legfeljebb visszaváltom a MÁP+-omat, ha már annyival jobban megéri a PMÁP.

[ Szerkesztve ]

(#35040) Golyobis válasza Brandynew (#35039) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ.

Már csak az aggaszt hogy nem-e fog "Viktorka" valami csalafintaságot elkövetni, ami miatt a devizahitelekhez hasonló szintű bukta lesz belőle.

Vagy ez nem annyira kockázatos?

(#35041) Brandynew válasza Golyobis (#35040) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem, ennek nincs kockázata.

Amikor te állampapírt veszel, akkor hitelt adsz az államnak. Ha az állam nem tudja visszafizetni a hitelt, az államcsődöt jelent. Az meg nem mostanában lesz.

A devizahitelesek pedig maguknak köszönhetik a buktát, mert nem tájékozódtak hitelfelvétel előtt, és hülyeséget csináltak.

[ Szerkesztve ]

(#35042) DonThomasino válasza Brandynew (#35041) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez így nem igaz, van kockázata le is írtad pontosan hogy mi.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35043) Brandynew válasza DonThomasino (#35042) üzenetére


Brandynew
őstag

Milyen kockázatot írtam le? Nincs kockázata. Ha emelkedik a infláció, attól te még nem buksz pénzt, csak kevésbé lesz vonzó a MÁP+, mint a PMÁP, mert a jelenleginél magasabb inflációnál az többet kamatozik.

(#35044) DonThomasino válasza Brandynew (#35043) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az államcsőd.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35045) stickermajom válasza Brandynew (#35041) üzenetére


stickermajom
addikt

"Nem, ennek nincs kockázata."

vs.

"A devizahitelesek pedig maguknak köszönhetik a buktát, mert nem tájékozódtak hitelfelvétel előtt"

;]

(#35046) Brandynew válasza DonThomasino (#35044) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha államcsőd lenne, akkor minden gondod nagyobb lennél az állampapírjaidnál.

(#35047) Kobe válasza Brandynew (#35046) üzenetére


Kobe
veterán

irányított államcsőd

(#35048) 66zio válasza DonThomasino (#35044) üzenetére


66zio
aktív tag

És ez csak az egyik kockázat. Ne felejtsük azt se, hogy itthon hagyománya van az utólagos feltétel változtatásnak is. Nem mondom, hogy lesz, de ha akarják megcsinálják, hogy mégse ingyenes a visszaváltás, sőt 10% legyen a bünti.

[ Szerkesztve ]

(#35049) Brandynew válasza 66zio (#35048) üzenetére


Brandynew
őstag

Ne kavarjatok.

1. Ha államcsőd lesz, akkor a készpénzed is értéktelen lesz, nem fog érdekelni, hogy mellesleg az állampapírjaid is azzá válnak. Egyébként ezért kell diverzifikálni, és ha államcsődtől félsz, akkor pl. külföldi részvényeket, nemesfémeket is vásárolni kell.

2. Szerződést kötsz, nincs lehetőség olyan ponton változtatni utólag, amely rögzítve van a szerződésben. A visszaváltási díj valóban lehet magasabb, mert ezt aláírod a szerződés megkötésekor. Ettől viszont csak a likviditása romlik a befektetésednek, a pénzed nem lesz tőle kevesebb. Egyébként nagyon valószerűtlen, hogy akkora lenne a visszaváltási díj, hogy ne gyere ki legalább nullszaldóra. A kamat mértékét nem változtathatják utólag egy már megvásárolt papír esetében.

[ Szerkesztve ]

(#35050) bernel válasza 66zio (#35048) üzenetére


bernel
tag

Benne van a visszaváltási árfolyam a papír kiírásban? Megnézte valaki? Mert ha nincs, akkor az csak egy szívesség, hogy most éppen ennyi, senki nem mondja, hogy később is ennyi lesz, és jogosan változtathatják meg, ha akarják, mert nincs írásban rögzítve, hogy a futamidő végéig is ennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.