Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) ngaba válasza Nite (#78998) üzenetére


ngaba
aktív tag

A Kincstár honlapja szerint ma már 100%-os árfolyamnak kellene lennie. Nézd meg most, ha nem az, telefonálj a Kincstárnak.

(#79002) Nite válasza ngaba (#79001) üzenetére


Nite
őstag

OTP-nel vettem ezt még, kokretan igy nez ki most:

Paid my dues!

(#79003) ngaba válasza Nite (#79002) üzenetére


ngaba
aktív tag

Akkor nekik szólj, vagy menj be a bankba. Az OTP-nek is 100%-on kell visszaváltania ma.

(#79004) Lex Icon válasza Palesztin994 (#78994) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Conclude-ot inkább ne. Ezt ajánlom. Olcsóbbak is és az ország sok pontján át tudod venni személyesen.20g alatti méretben nem gazdaságos, mert az előállítási áron fajlagosan sokat buksz. A 20-33g-os már elég jó ár szempontjából is és a hamisításra is kevésbé alkalmas mint a nagyobbak.
Van ezüst tömb is náluk, de az ezüstnél tudnod kell, hogy 27% ÁFA van rajta, amit eladáskor eleve buksz (lásd vételi-eladási ár). Van ezüst érmém, de az ÁFA miatt csak 1-1 darab gyűjtésre és nem befektetésként.
Fizikai aranyat inkább hosszútávú biztosítékként szoktak venni, ha összeomlásra számítasz. Van arany ETF, ha befektetésként akarod csak.
Utóbbi években nem úgy reagál az arany a gazdasági változásokra, mint szokott, így nem biztos, hogy menekülő eszközként fog működni. Most is esik az ára, mert inkább $-t vesznek, ami miatt az erősödik és nem az arany.

(#79005) aujjobba válasza Lex Icon (#79004) üzenetére


aujjobba
addikt

'Full kezdő vagyok ez ügyben, de azt hiszem olyan idők elé nézünk'

Nem tudom, biztos hogy kezdoknek a fizikai arany jo irany?
Az allamkincstar oldalara szoktuk oket iranyitani elsore. :)
Bar nyilvan konkret kerdesre konkret valaszt adtal.

[ Szerkesztve ]

(#79006) Lex Icon válasza aujjobba (#79005) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Full kezdő vagyok ez ügyben

Ezt úgy értelmezem, hogy fizikai aranyban kezdő.
Írtam is, hogy ezt nem befektetésként, hanem biztonsági tartalékként érdemes kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#79007) vnorbi válasza Nite (#78998) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az árfolyamtábla szerint 100.03% az árfolyam az N2027/11-re. Ha neked nem ennyiért akarják visszavenni, akkor az hiba Kincstár rendszerében, és valószínűleg szólnod kell miatta lehetőleg még a tranzakció előtt.

Szerk:
Ja, OTP. Akkor ott kell reklamálnod. Egyébként ez még a pénteki árfolyam, amit látsz. OTP-nél van olyan, hogy csak a második lépésnél látszik a tényleges árfolyam, az elsőnél még csak az előző napi. Ha a jóváhagyás előtt is ezzel számolnak még (ilyet is láttam már), akkor arra már ne nyomj rá, hanem szólj nekik, hogy javítsák.

[ Szerkesztve ]

(#79008) Yellow73_a válasza Nite (#79002) üzenetére


Yellow73_a
tag

vnorbi: "Az árfolyamtábla szerint 100.03% az árfolyam az N2027/11-re. Ha neked nem ennyiért akarják visszavenni, akkor az hiba Kincstár rendszerében, és valószínűleg szólnod kell miatta lehetőleg még a tranzakció előtt."

Nem lehet, hogy az OTP szívózik? Nem tudom, náluk hogy működik ez.
Én minden állampapírt közvetlenül az Államkincstárnál intéznék (én is, és szerintem a legtöbben így csináljuk).

(#79009) noorbertt


noorbertt
őstag

Apple Numbers, van valami ajánlott portfolió követő sablon esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#79010) ngaba válasza Yellow73_a (#79008) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ebben nem szívózhatnak, ez benne van a nyilvános ajánlattételben:

Minden kamatjuttatás napját közvetlenül követő 5 (öt) munkanapos időszakban (a „Kamatjuttatást Követő Vételi Időszak”) megkötésre és elszámolásra kerülő ügylet tekintetében a Forgalmazók nettó 100%-os árfolyamon (azaz a vásárlás értéknapja szerinti bruttó árfolyamon, mely a névérték és a vásárlás értéknapja szerinti felhalmozott kamat) jegyeznek vételi árat a Magyar Állampapír Plusz sorozatra

(#79011) aujjobba válasza Lex Icon (#79006) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem ugy altalaban befektetesi ugyekben kezdo, de persze lehet ketfelekepp is ertelmezni.
Mindenesetre az a meglatasa, hogy most es a kozeljovoben kizarolag fizikai termekekbe erdemes fektetni, kicsit talan santit, de fene tudja.

#79009 noorbertt
PortfolioPerformance alkalmazast hasznaljuk itt paran.

[ Szerkesztve ]

(#79012) Nite


Nite
őstag

mondjuk annyi eszem lehetett volna, hogy a netbankban is megnezem ugy latom csak a mobilbankkal van valami problema:

akkor ez igy rendben van?

Paid my dues!

(#79013) ngaba válasza Nite (#79012) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ez így OK, de azért mielőtt jóváhagyod a tranzakciót, szépen nézd meg, hogy mennyit kapsz érte, és 5.089.184 Ft-ot kell látnod.

[ Szerkesztve ]

(#79014) Palesztin994 válasza Lex Icon (#79004) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Közben néztem és tényleg nem túl jó ár az a 2g-os, amit linkeltem... Szerintem benne van a pakliban a teljes osszeomlas, igen, emiatt nézelődöm, bar ne legyen ilyen!
Köszönöm szépen a sok hasznos infot! :)

[ Szerkesztve ]

(#79015) Nite válasza ngaba (#79013) üzenetére


Nite
őstag

igen, az elvarasoknak megfeleleon mukodott szerencsere, meg is vettem a DKJ-t!

koszonom szepen mindenkinek :R

Paid my dues!

(#79016) noorbertt válasza aujjobba (#79011) üzenetére


noorbertt
őstag

Ránézek köszönöm, jobb lenne Ios alatt használni valamit ezért még nézelődom

(#79017) sleve válasza Lex Icon (#79004) üzenetére


sleve
tag

"A 20-33g-os már elég jó ár szempontjából is és a hamisításra is kevésbé alkalmas mint a nagyobbak."

Nyugtass meg a linkelt oldalnál azért ettől nem kell tartani?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#79018) Ra3 válasza sleve (#79017) üzenetére


Ra3
őstag

Nyilván egy elismert országos hálózatnál nem lesz ilyen gond, pénzt se hamisítanak pedig átmegy rajtuk gondolom elég sok naponta.
Arany vásárlásnál kitárgyaltuk már itt hogy adózás miatt is érdemes ezt a 20-33g méretkategóriát vásárolni, mivel éves 800ezer forintnyi arany eladása felett már adóköteles vagy, ha van dokumentum a vásárlásról akkor az alapján, ha nincs akkor alapból 25% nyereséggel számolnak. Igazából nem nagy összeg, inkább az adminisztratív macerát lehet elkerülni vele.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#79019) julius666 válasza Palesztin994 (#79014) üzenetére


julius666
addikt

Definiáld a "teljes összeomlást". Mad Max apokalipszis? Ilyen esetben mihez kezdenél a fizikai aranyaddal? Megenni nem lehet, cipelni baromira nehéz, amúgy meg ha arra kerül a sor, leütnek és elveszik...

(#79020) Lex Icon válasza sleve (#79017) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ahogy Ra3 is írta, itt ilyen gond nincs, mert többféle módon is ellenőrzik, de a hamisítók is fejlődnek és a 100% sosem 100%.
A Correct oldaláról: "Honnan tudhatjuk, hogy egy aranytömb valódi-e?
Sokan teszik fel ezt a kérdést, és sokan kétségeik miatt nem mernek aranyba fektetni. Pedig az arany valódiságát megfelelő műszerekkel egyértelműen meg lehet állapítani.
Mindenki ismeri a mondást, hogy nem minden arany, ami fénylik. Mi nem a külső alapján ítélünk. Cégünk a befektetési arany vizsgálatát 3 különböző műszerrel végzi, roncsolást nem okozva. Az arany különböző fizikai tulajdonságait tudjuk tesztelni, és nem a felszínt, hanem az egész tárgyat vizsgáljuk. (A jobb hamisítványok a felszínükön hibátlan színarannyal vannak bevonva.)
A mágnesesség, a sűrűség és az ultrahang terjedési sebessége alapján ki tudjuk szűrni azokat a hamisítványokat is, ahol kívül vastag színarany, belül azonban más fém (pl. wolfram) van.
Így biztos lehet abban, hogy a tőlünk vásárolt aranytermék valódi, és nem érheti Önt később kellemetlen meglepetés."

Ha nagyon tutira akarsz menni és ezért némi veszteséget is hajlandó vagy áldozni, akkor viszel 2 fogót és a helyszínen kettétöröd a lemezt. Így 1-3%-kal olcsóbban veszik csak vissza, viszont látod, hogy van-e benne "más". Otthon sűrűséget tudsz mérni, de ehhez ki kell venni a csomagolásból. Ha mindig ugyanazt a kiszerelést veszed, akkor a sűrűséget már kézbe véve, "megfogdosva" érzed, hogy a vastagság és a súly rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

(#79021) Ixion77 válasza Lex Icon (#79004) üzenetére


Ixion77
őstag

"Utóbbi években nem úgy reagál az arany a gazdasági változásokra, mint szokott"

Saját külön bejáratú (lehet hogy alaptalan) elméletem, hogy az arany azért nem emelkedik idén a magas infláció ellenélre, mert az oroszok folyamatosan árulják ki a készleteiket. A hivatalos oldalakon pedig ez nem jelenik meg, mert egyszerűen nem jelentik be. (Ahogy idén már sok más gazdasági mutatójukat sem. Amit mégis, azt is erősen megkérdőjelezhető tartalommal.)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#79022) Lorden válasza julius666 (#79019) üzenetére


Lorden
senior tag

Láttam valamelyik nap olyan megyeszékhelyi lakáshirdetést, aminél bele van írva, hogy "háborúban nem bombázási célpont, mert nincs ipari terület a környékén".

[ Szerkesztve ]

(#79023) Lex Icon válasza Ixion77 (#79021) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Már a '20-as Covid válság alatt se úgy viselkedett, pedig akkor még emelkedő trendben volt.

(#79024) j0k3r! válasza julius666 (#79019) üzenetére


j0k3r!
senior tag

++

Sosem értettem ezeket a goldbug-okat. Aki apokalipszist vár az jobban jár fegyverrel, bunkerrel, élelemmel, stb. Vagy valami olyan világ van az emberek fejében, hogy aranyérmékkel fizetünk majd a tehénért a piacon? :DDD Egyébként meg lehet nézni az arany árfolyamát mióta hasít az infláció, nem a legjobb hedge egyelőre.

some men just wanna watch the world burn...

(#79025) Ra3 válasza Lorden (#79022) üzenetére


Ra3
őstag

Ebből is látszik hogy részben az agyatlanság pörgeti még mindig a lakossági ingatlanpiacot.
Ha lövik / bombázzák a környéket akkor értelmes ember már 400km-el arrébb van, és nem abban reménykedik hogy rá nem céloznak, plusz sokra mész egy ép ingatlannal mondjuk bármi más infrastruktúra nélkül.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#79026) SzGee válasza j0k3r! (#79024) üzenetére


SzGee
aktív tag

igen ráadásul odaad majd egy aranytömböt a kajáért?
már láttam olyan aranytömböt is, ami úgy néz ki, mint egy tábla csoki és le lehet törni belőle kis kockákat, na az jó lehet :)

If you leave me, can I come, too?

(#79027) Lex Icon válasza j0k3r! (#79024) üzenetére


Lex Icon
senior tag

+SzGee

Ne találgass, nézz utána, korábban hogyan működtek azok az idők, amikor arannyal fizettek (nem amikor hivatalos fizetőeszköz volt, hanem gebasz idején). A fizikai aranynak is megvan a helye egy jól diverzifikált portfólióban. Az, hogy egyesek mindenféle kósza infók alapján elvetik, az nem az arany hibája.
A színarany könnyen darabolható, fogóval, ollóval, késsel és mérleggel mérhető.

[ Szerkesztve ]

(#79028) szabi__memo válasza Brandynew (#78997) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Amennyiben teljesül. A lengyeleknek sem sikerült

(#79029) Ra3 válasza Lex Icon (#79027) üzenetére


Ra3
őstag

+1, csak diverzifikáció miatt nézem, még nem vettem és max 5%-ot dobnék dobnék bele, nyilván utána 10+ évig nem kell hozzányúlni, akár forintgyengülés ellen is jó lehet ha nem esik éppen.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#79030) nort_on válasza j0k3r! (#79024) üzenetére


nort_on
senior tag

Vicc egyébként, hogy a mostani infláció ellen mi a legjobb, a KP (USD). Minden más esett, részvény, kötvény, REIT, arany, kriptó, stb.

[ Szerkesztve ]

(#79031) RI/OS


RI/OS
őstag

Így, hogy úgy néz ki a gázárak is esnek, az eutól meglehet a pénz, várható még vajon kamatemelés?

(#79032) julius666 válasza Ixion77 (#79021) üzenetére


julius666
addikt

Lehet, bár szerintem a nagyobb iparági szereplők azért ezzel tisztában lennének és amennyire nagyítóval keresi a nyugati média "a szankciók működnek" vonalon a hírmorzsákat, már rég világgá lenne kürtölve.

Az persze biztosan nem segít az árfolyamon, hogy már nem halmozzák tovább az oroszok a készleteket.

#79030 nort_on:
Arany inkább menekülőeszköz, mint infláció/kamatemelés ellen véd... Ha egyértelmű jelei kezdenek jönni egy esetleges recessziónak, meglátjuk, akkor hogyan teljesít majd.

Relative egyébként nem teljesített olyan pocsékul a kamatemelési ciklus megindulása óta.

(#79033) Attis7 válasza RI/OS (#79031) üzenetére


Attis7
tag

Az eu pénz akkor számít ha már elutalták, illetve ott van a horror infláció, sztem emiatt még mindenképp lépniük kell.

(#79034) emvy válasza Attis7 (#79033) üzenetére


emvy
nagyúr

szerintem az EU penz akkor szamit, ha van ra igeret -- az kb. tokmindegy, mikor utaljak el

while (!sleep) sheep++;

(#79035) Lex Icon válasza RI/OS (#79031) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Milyen kamatra gondolsz?

(#79036) RI/OS válasza Attis7 (#79033) üzenetére


RI/OS
őstag

Az infláció is jelentősen csökken a gázárcsökkenés illetve az eu pénzek miatti forinterősödés miatt (persze feltételes mód egyelőre)
79035: az alapkamatra

(#79037) emvy válasza Lex Icon (#79035) üzenetére


emvy
nagyúr

gondolom jegybanki

while (!sleep) sheep++;

(#79038) nort_on válasza julius666 (#79032) üzenetére


nort_on
senior tag

-20%, relatív kinek mit jelent a "nem annyira pocsékul" kategória. :DDD

(#79039) Lex Icon válasza RI/OS (#79036) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Akkor nem egészen értem a kérdést, mivel az infla. amitől függ az alapkamat emelés nem indult el lefelé és a mostani hírektől még nem is fog.

(#79040) RI/OS válasza Lex Icon (#79039) üzenetére


RI/OS
őstag

Csak azért kérdezem, mert gondolkoztam a 2026/f-en de lehet még érdemesebb várni vele.

(#79041) julius666 válasza nort_on (#79038) üzenetére


julius666
addikt

A kamatemelési ciklus valójából tavaly decemberben indult (azóta lehet biztosra tudni, hogy lesz emelés). Onnantól számolva nincs 10% a bukó aranyban ülve (GLD), de volt olyan időszak is, amikor bőven pluszos volt. Összehasonlításképp egyéb eszközökben elszenvedett bukók azóta:

SPY: ~20%
TLT: ~25%
BTC: ~40%
EUR: ~10%

Nem olyan katasztrofális az azért.

[ Szerkesztve ]

(#79042) Lex Icon válasza RI/OS (#79040) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Akkor ne a havi alapkamatot nézd, hanem a BUBOR-t és a BIRS-t, ami napi szinten pontosabban "követi" a papírok hozamát.

(#79043) nort_on válasza julius666 (#79041) üzenetére


nort_on
senior tag

Jogos, márciusi ATH-tól néztem a -20%-ot. :U

Nálam ami ilyen "kötvény" + KP szerű asset (ezt még korábban Kobe-val is beszéltük), az egyrészt P€MÁP 2027/X + kriptó CEX-eken (Binance + FTX) 8% kamaton USDC, USDT, BUSD + kevéske DAI. Óránként fizet kamatot, bármikor ingyen kivehető (befelé is). Persze ki mennyire "bátor" ehhez. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79044) Rebbel


Rebbel
csendes tag

Valaki használta már a MÁK Újrabefektetés lehetőséget DKJ vásárlásra? Mi történik ilyenkor, ha kiválasztom, hogy 3 hónapos DKJ-t szeretnék a 2022.09.21-i lejáratommal?

(#79045) julius666 válasza nort_on (#79043) üzenetére


julius666
addikt

kriptó CEX-eken (Binance + FTX) 8% kamaton USDC, USDT, BUSD + kevéske DAI

Hivatalosan egyébként ezt "miből" termelik ki az exchangek? Ilyenkor gyakorlatilag a kripto rulett játékosok marginjához adod a zsetont és a befolyó fee-t kapod meg (részben) mint kamat? Ha igen, akkor szerintem gombokat ad ahhoz képest, mekkora kockázat benne ülni...

(#79046) nort_on válasza julius666 (#79045) üzenetére


nort_on
senior tag

Pontosan, elsősorban a leverage és spot trading fee-kből. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, P€MÁP-hoz képest annyira nem nagy buli, arányaiban kell okosan kezelni, természetesen nem allin. :U Másfél éve hibátlanul működik, nagyon maintenance leállás sem volt, ellentétben pár itthoni bankkal (CIB, Rafi, Dzsordzsi, stb), napokig használhatatlan app-okkal...

[ Szerkesztve ]

(#79047) julius666 válasza nort_on (#79046) üzenetére


julius666
addikt

Másfél éve hibátlanul működik, nagyon maintenance leállás sem volt, ellentétben pár itthoni bankkal (CIB, Rafi, Dzsordzsi, stb), napokig használhatatlan app-okkal...

Nekem nincs jó véleményem a hazai banki rendszerekről, de a megbízhatóság (sajnos) nem ezen múlik. Elég, hogy egyszer legyen valami komolyabb gond a totál szabályozatlan kripto tőzsdén, de akkor volt pénz, nincs pénz. Nincs BEVA se, aki utólag kimentsen, mint a Quaestornál.

Ezt mindenkinek magának kell eldönteni

Így van. A kockázatokat is jogában áll mindenkinek ignorálni. :)

(#79048) nort_on válasza julius666 (#79047) üzenetére


nort_on
senior tag

Ignorálni is lehet, de helyesen felmérni és értékelni célravezetőbb. :)

(#79049) SG3rg0


SG3rg0
őstag

DKJk-nal az EHMk ( eladási ) miért csökkentek?

[ Szerkesztve ]

(#79050) Lmh


Lmh
őstag

Nagyszülőknek nyitnánk MÁK számlát, aztán vennének valamit jó kis papírost.
Kötelező hozzá az űgyfélkapu? vagy csak akkor ha akarunk webkincstár reget is?
:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.