Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) Elemental válasza Eagl3 (#105966) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor viszi a bank

;]

(#106002) IG55 válasza forceberg (#106000) üzenetére


IG55
senior tag

Én a George app/portfólió/beállítások alatt találtam meg a reklámnyilatkozat beállítást. Ehhez kell, hogy csatolva legyen a George-ban az Erste Investment számlád.

(#106003) Segal válasza SzGee (#105999) üzenetére


Segal
veterán

Akkor ez nekem is újdonság. Köszi az infót! :R

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#106004) RangerFox


RangerFox
veterán

Köszönöm szépen mindenkinek! Éppen autóvásárlás előtt állok, és számolgatom, hogyan lenne a legköltséghatékonyabb hozzájutni a pénzhez kp-ban.

(#106005) aujjobba válasza IG55 (#106002) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem csak itt van bekapcsolva az email ertesites, a reklamra nem fogok feliratkozni az hetszentseg.
De reklamyilatkozatrol nem is volt szo a doksiban.

(#106006) julius666 válasza PredatorZoli (#105996) üzenetére


julius666
addikt

Lmao, tehát pacsira utalgathatom akkor a pénzt januárig (figyelve, hogy jó napon menjen ki!!!), piszmoghatok az eladással, majd hogy ezeket a lepkefing forint összegeket egyéb vételeimnél váltogathassam (jó kis netbrókeres bugos limitáras dialógusban vegyes devizájú tranzakciót maradék összeg kifillérezésére igazi élmény feladni, mint sajtreszelővel maszturbálni kb.)

Közben Gizike egyszer üt félre a virsliujjával a csoda excelben és game over, felesleges volt az egész. (TBSZ közleményes utalásom már volt hogy sima számlára ment, úgyhogy tuti van emberi faktor a sztoriban, nem csak vicc ez sajnos).

Ez egyre jobb és jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106007) peetie1 válasza julius666 (#106006) üzenetére


peetie1
aktív tag

Én benne hagyom valamit kamatozik, majd amikor osszegyulik 1 snp500ra való akkor atvezetem a nyeszre és abból veszem. Lehet nem a legjobb taktika, de kevésbé tokolos :)

(#106008) Ixion77 válasza julius666 (#106006) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem kell minden hónapban utalni:

"az indítást követő két évben a Díjjegyzék szerinti fix és állományi díj 100%-a elengedésre kerül minden értékpapírszámlára vonatkozóan azokban a hónapokban, amelyben legalább 20.000 Ft átutalás érkezik "

Tehát szerintem most decemberig nem kell utalni, mert anélkül is elengedésre kerül a díj. Január végén kell legközelebb utalni először.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#106009) patus11 válasza aujjobba (#106005) üzenetére


patus11
csendes tag

Itt idézte Zoli a reklámnyilatkozatot mint feltételt annak idején: 85126
Én pl direkt kikapcsoltam régebben, most meg vissza, nehogy ezen múljon...

[ Szerkesztve ]

(#106010) tlac


tlac
nagyúr

na én is felhívtam az erste-t, hát érdekes válaszokat kaptam :D

-bankos tel. szám: ha ma indítok a george-ból egy rendszeres future-os megbízást, akkor jó lesz, annak ellenére is, hogy az átvezetés nem ma történik meg

-investment-es szám: nem jó az előbbi
viszont azt mondja, hogy várhatóan meg lesz hosszabbítva, jövő héten kerülhet ki az új hirdetmény, de határozott választ nem tudott adni
plusz kérdeztem, hogy miért nincs ott a save, mifid-del jött, de végül megnézte a beállításaimat és az alapján meg kellene jelennie, utánakérdez, elvileg visszahív

[ Szerkesztve ]

(#106011) Ixion77 válasza patus11 (#106009) üzenetére


Ixion77
őstag

Gondoltam én is megnézem mire van állítva a ma reggel létrehozott George web fiókomban. Nem sikerült. Nem tudok belépni. Az oldal szerint helytelen a megadott jelszó. Pedig tuti jó, mert a jelszómenedzser mentette el, plusz még emlékszem is részben rá, megnéztem, és jó. Jelszó resetet meg nem merek indítani, mert félek hogy elq*ja az erstebrokeres belépésemet is. Imádom a bankokat...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#106012) aujjobba válasza patus11 (#106009) üzenetére


aujjobba
addikt

Az aktualis uzleti dijjegyzekben a pozitiv reklam-nyilatkozat nincs benne.
Csak az email-es ertesitesi csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#106013) pictigjis válasza tlac (#106010) üzenetére


pictigjis
senior tag

nagyszerű, akkor én várok tovább, eleve agyrémnek érzem én is ezt az egész programot :/ full macera az egész

(#106014) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,

Van nekem is egy gyors kérdésem Erste kapcsán.
Van még egy Randomnál nyitott, de egyébként azóta már tök üres számlám, ami most Ersténél ketyeg. Ennek lesz díja lassan, hogy üresen van TBSZ meg minden forgalom nélkül?

(#106015) forceberg válasza aujjobba (#106012) üzenetére


forceberg
veterán

Elindítottam a reklám kérelemre feldolgozást, max. kikapcsolom később.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#106016) Kukipapa_rr válasza RangerFox (#106004) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Azonnali utalás van, minek KP?

(#106017) UberMutant válasza szkorhetz (#106014) üzenetére


UberMutant
őstag

persze, ez nem a random

(#106018) patus11 válasza aujjobba (#106012) üzenetére


patus11
csendes tag

Köszi, hogy megnézted, a többiek számára hasznos lesz. Én hagyom bekapcsolva (a reklámengedélyt), kibírom.
#106011 Ixion77, feleségemnél sem ment a belépés nemrég, lehet, hogy van valami a rendszerrel. Nem tudom, mi lehet amúgy az alapértelmezett reklámbeállítás, ezeket általában kényszeresen kikapcsolgatom.

[ Szerkesztve ]

(#106019) B1868


B1868
újonc

Ma 29.-e van. Van olyan februári hónap ami 28-as, igy nehéz lesz.

(#106020) Yellow73_a válasza RegElek (#105892) üzenetére


Yellow73_a
tag

Olyan, mint az én főnököm:
"Emlékszel itt meg ott ez meg az történt", közben én ott sem voltam.

(#106021) korcsi válasza Yellow73_a (#106020) üzenetére


korcsi
veterán

Mindig csak a kifogások...

:DD

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#106022) tlac válasza tlac (#106010) üzenetére


tlac
nagyúr

visszahívott az erste investment, igyekeztem feltenni pár keresztkérdést is
-a future-os save nem fog látszódni a george-ban azoknál, akik az online csomagban vannak, ez nem hiba, szándékos
-így marad az utalásos módszer a kódokkal
-rendszeres utalás az attól lesz rendszeres, hogy rendszeresen beérkezik, akár az erstétől is utalgathatjuk kézzel, nem kell, hogy mindig ugyanazon a napon legyen
-ennek is valami T+x-es elszámolása van, aki délelőtt utalt, annak valószínűleg jó lesz, mert a T számít, nem baj, hogy nincs még meg
-aki még nem utalt, a szept. 30-ba már lehet nem fér bele, mert a keler-es számlaszámnál nincs az a gyors utalásos rendszer

(#106023) donat_sz válasza tlac (#106022) üzenetére


donat_sz
senior tag

:R

(#106024) SzGee válasza tlac (#106022) üzenetére


SzGee
aktív tag

-aki még nem utalt, a szept. 30-ba már lehet nem fér bele, mert a keler-es számlaszámnál nincs az a gyors utalásos rendszer

hát ha a többi kérdésre is ilyen fogalmatlan választ adott, akkor nem lennék nyugodt...
eleve:
1., google első találat: A KELER nem fogad kimenő, az Azonnali Fizetési Rendszerben teljesítendő átutalási megbízásokat, kizárólag az Azonnali Fizetési Rendszeren keresztül érkező jóváírásokat teljesíti.
tehát a beutalás azonnal megjelenik, mint az államkincstárnál is
2., de ha tényleg nem lenne AFR, akkor is IG2-ben 17:00-kor megy el az utolsó kör, ezért általában legalább 16:30-ra vállalják a bankok az aznapi utalást

If you leave me, can I come, too?

(#106025) tlac válasza SzGee (#106024) üzenetére


tlac
nagyúr

a keler-es dolog nekem is fura volt
épp most utaltam erste-ből és kiírta, hogy már meg is érkezett

ha mégsem hosszabbítják meg és nem lesz meg a kedvezmény, panaszkodni fogok, lesz mire hivatkoznom (összekötöttem ma a geoge-dzsal, save opció nem látszott, és utaltam 30. előtt, stb.)

de amúgy is valószínűleg fogok majd egy üzenet küldeni nekik, ahol kérek majd egy ellenőrzést, hogy minden rendben van-e, én nem fogom megvárni a jövő év elejét

(#106026) Qtyii válasza Kukipapa_rr (#105934) üzenetére


Qtyii
tag

Röviden nem szerintem
én az erste hirdetményet szoktam meg az még nagyjából világos egyszerű. A gránit is jó "hülye biztos" 😀
Én pont amiatt amit írsz ockodtam a Raiffeisen banktól... Mert megnézem a hirdetményeket és a hajam égnek állt... Pedig írástudók reál beàllitottsagú felső fokú végzettségű elvileg értelmiségi vagyok de amit ott láttam (össze vissza szinte követhetetlen a dijszabas) hát még kellett erőltetni magam hogy megértsem de így is elofordulhat hogy valami egy 10. Hirdetményben elkerülné a figyelmen … és megkérdeztem magam hogy kell ez nekem? Hat nem :))ui: helyesírás ért bocs.. telefon :)

[ Szerkesztve ]

(#106027) AcCEsS válasza aujjobba (#106012) üzenetére


AcCEsS
senior tag

A e-mail-es értesítési csatorna beállításához elég a Netbroker felületén ennyi? (Mert ez nekem mindig így volt)

Vagy mindenképpen kell a George regisztráció és szarakodás?

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#106028) tlac válasza AcCEsS (#106027) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem ennyi elég

(#106029) Kukipapa_rr válasza Qtyii (#106026) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Én az Erstéről beszéltem, meg erről a programról, nem a Rafiról. :)

Rafi tökegyértelmű: online kb. minden ingyen van, kivéve bankkártya (még 4x300e pénzfelvét is).

A 400-as követelményt meg lassan már az átlagfizu teljesíti. Ezért nem is értem, amikor megy a szenvedés a kártyás Webkincstáros vásárlásokkal meg a magas utalási költségekkel.

(#106030) axioma


axioma
veterán

Bocs eddig nem voltam, pedig par hsz-t megsporolhattam volna, nalam mar mint nem ex-randomos megy a futures.
Nem ugyanaznap utaltam elsore mint utana a rendszerest ahova allitottam, nem akadaly.
Reklamhozzajarulasom nincs.
[Az online-ra viszont nem tudok 100% valaszt, mert en ebben a honapban lettem atkapcsolva ra, elotte sajna fioki voltam.]

[ Szerkesztve ]

(#106031) powerwade válasza RegElek (#105892) üzenetére


powerwade
senior tag

ne is mondd... 15 évet húztam le egy multinál, év elején szabadultam. ott is ez volt a mantra , mindent ezzel kezdtek :)

(#106032) Qtyii válasza Kukipapa_rr (#106029) üzenetére


Qtyii
tag

:))
hát akkor félre értettem :Y

(#106033) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Párszor fel szokott merüni a kétely, hogy hivatalosan egyáltalán szabad-e kereskedni magánszemélyeknek egymás között PMÁP-pal. Ma véletlen szembejött velem egy ilyen:
[link]

"4. A Prémium Magyar Állampapírok vásárlóinak köre
A Prémium Magyar Állampapírokat a forgalomba hozatal során (elsődleges piacon) devizabelföldinek és
devizakülföldinek minősülő természetes személyek szerezhetik meg. A Prémium Magyar Állampapírokat a forgalomba
hozatalt követően (másodlagos piacon)
a) megvásárolhatják és egymás között átruházhatják az elsődleges piacon szerzésre jogosult személyek; továbbá
b) kizárólag az árjegyzési kötelezettségük teljesítése érdekében (saját számlára) megvásárolhatják az ÁKK Zrtvel megbízási szerződést kötött forgalmazók (a továbbiakban: Forgalmazók), azzal, hogy ezen Forgalmazók
kizárólag az elsődleges piacon szerzésre jogosult személyek részére ruházhatják át az így megszerzett
Prémium Magyar Állampapírokat"

Ez megnyugtat, mostmár én is teljesen biztos vagyok benne, hogy el lehet egymás között is sózni a papírokat, ha nagyon baszakodna az állam a visszavásárlással.

I am having fun staying poor.

(#106034) Vesa válasza Drizzt (#106033) üzenetére


Vesa
veterán

Ez valóban megnyugatót, de kérdés, hogy ezeket a feltételeket vajon módosíthatják-e egyoldalúan? Esélyesen nem, de ezt azért a végső nyugalmad érdekében még jó lenne tisztázni.

A tudomány a valóság költészete!

(#106035) Drizzt válasza Vesa (#106034) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, az én végső nyugalmam megvan, bár igazából eddig se aggódtam a PMÁP-ban levő pénzem miatt egyáltalán. Ugyanakkor mondj egyetlen ésszerű okot, amiért ezen bárkinek is lenne oka módosítani. Nem teljesen mindegy az államnak, hogy Gizikének, vagy Gőzekének kell fizetni a ugyanazokat a kamatokat? Egy esetben volna értelme ezt korlátozni: ha az állam azt szeretné, hogy inkább nála adják el a papírokat. Onnantól ugyanis, hogy megveszi a papírt, jókora kamatot spórolhat. A tőke költsége meg nagyjából ugyanannyi. Ha egyszerre megtiltja a magánszemély-magánszemély kereskedelmet és lejjebb viszi az eladási árfolyamot, akkor azzal azt érheti el, hogy sokan tartsák meg a papírokat. De ezzel önmagának maximalizálná a kiadásait. Értelme nem igazán lenne.

I am having fun staying poor.

(#106036) tomazin válasza Drizzt (#106033) üzenetére


tomazin
veterán

Akkor vennek 2024/2025ben lejaro pmapot :)

(#106037) CsodaPOK válasza Drizzt (#106033) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Szvsz azt a kérdést érdemes feltenni, hogy ha oda jutna a dolog, hogy "baszakodna az állam a visszavásárlással", akkor vajon ki és milyen áron venné meg a papírod? Illetve, hogy az a pénz, amit ekkor kapnál, mennyit érne a boltokban?

(#106038) Vesa válasza Drizzt (#106035) üzenetére


Vesa
veterán

Ezért írtam azt, hogy "esélyesen nem"! Tehát szerintem sem!
Ugyanakkor, ez egy befektetői topik, és ha az ember biztosra akar menni ilyen jellegű dolgoknál, akkor azt kell megnézni, mire ad lehetőséget pontosan a szerződés vagy a vonatkozó jog. Az, hogy mi itt mit tartunk logikusnak vagy lehetségesnek, irreleváns. Azt eddig is kitárgyaltuk, hogy van/lesz másodpiac. Kérdés persze az is, hogy ott mennyit érnének majd a paírok.

A tudomány a valóság költészete!

(#106039) Drizzt válasza CsodaPOK (#106037) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mivel a tőkével és a kamattal nem tud baszakodni az állam, ezért én személy szerint nagyon szívesen vásárolnék fel ilyen esetben minden meglevő pénzemből másoktól, az állami visszavásárlási ár felett valamivel. Feltéve, hogy akkor lenne éppen pénzem.

Mi történne mondjuk, ha 90%-ra vinné az állam a visszavásárlási árfolyamát? Nem venne tőle senki új papírt, mindenki a régire vadászna, mert annak nagy a kamata, jó eséllyel rövidebb a lejárata. Hacsak nem lenne éppen olyan papírja az államnak, ami legalább 12% kamatprémiumú. De ha olyan lesz, akkor azért elkezdek én is aggódni. :D

I am having fun staying poor.

(#106040) Vesa válasza Drizzt (#106039) üzenetére


Vesa
veterán

Viszont a technikai oldalára kíváncsi lennék. A leírásod szerint, erre már ma is van lehetőség (más kérdés, hogy jelenleg nincs értelme, bár ez sem igaz, éppenséggel tehetne bárki olyan ajánlatot, hogy az 1% büntető nélkül veszi meg a papírokat), de hogyan nézne ez ki a gyakorlatban? Ha venni akarnék tőled X mennyiségű, általad áruba bocsátott mondjuk 2028-as PMÁP-ot, akkor hogyan tehetném ezt meg?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#106041) basaharc502 válasza Vesa (#106040) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Lehetséges a papírokat átruházni bárkire. Ezt is pár kattintással meg lehet tenni. Családtag gond nélkül megkaphatja, de ha másnak adod át azt olvastam, hogy az díjköteles, nem kevés, 18%os illetéket von le. Így azért nem olyan jó buli ez.

(#106042) szabi__memo válasza basaharc502 (#106041) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meg azért idegenek közt sem tűnik egyszerűnek megoldani.

(#106043) tomazin válasza basaharc502 (#106041) üzenetére


tomazin
veterán

Mi von le 18% illeteket? Honnan az istenbol tudna az AK ki a csaladtag?

(#106044) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Úgy látom, hogy ez a két, népszerű ETF árfolyama 2020 óta nem folyamatosan növekvő tendenciát mutat, hanem nagyon hullámzót; lemegy, aztán visszatér ugyanarra a szinte.

iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD IE00B5BMR087,
Vanguard FTSE All-World UCITS ETF (USD) Accumulating IE00BK5BQT80

Érdemes most ebbe a kettőbe fektetni?

(#106045) PredatorZoli válasza user112 (#106044) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez a tőzsde természete. Nincs olyan részvény ETF, ami mindig folyamatosan és egyenletesen emelkedik.

(#106046) user112 válasza PredatorZoli (#106045) üzenetére


user112
senior tag

2020 előtt úgy látom volt

(#106047) Oppenheimer válasza user112 (#106046) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Régi szép idők :O 2019-ben kezdtem befektetni, volt még 1-2 jó évem, azóta vergődés van. Remélhetőleg 10-20 év múlva úgy nézünk vissza erre az időszakra hogy milyen baszón olcsó volt minden, de jó hogy évekig vergődött a piac!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#106048) aAron_ válasza Oppenheimer (#106047) üzenetére


aAron_
őstag

Messzebbről kell nézni, semmi tragikus nem történt elmúlt pár évben szerencsére:

What is your ikigai?

(#106049) Oppenheimer válasza aAron_ (#106048) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jó, nekem azért nem 100 év a befektetési horizonton!

Még az is lehet olyan lesz mint 2000-2013 között volt.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#106050) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#106049) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Lehet, ezért nem szerencsés kizárólag csak s&p500-ba fektetni. A 2000-es években is volt olyan ami jól teljesített csak akkor épp nem az amerikai growth szektor volt ez ami ugye az s&p-t adja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.