Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok, vért izzadok se találom DeGiron, hol lehet kikapcsolni az AutoFX-et.. eladnék néhány részvényt, de rögtön vissza is tenném másba, és nem akarok kétszer fizetni konverziót. Nyilván az útmutató videó pedig már outdated, nincs ilyen funkció.. Valakinek tipp?

(#56002) saelin


saelin
veterán

Sziasztok!

Hosszú távra szeretnék befektetni elsőnek kb 500e ft-ot részvényekbe és elsősorban olyan részvények vásárlását tervezem mint az OTP, Sony, Apple vagy a Netflix, de majd kis kutakodás után lehet bővül a portfólió. Szóval jelenleg már az elején falba ütköztem, mert a legtöbb Online bróker CFD-vel kereskedik ami olvasatom szerint nem az én befektetési stílusomhoz illik. Nézegettem magyar vonatkozású brókereket és őket találtam:
- Equilor, Erste Bróker, KBC (K&H-hoz tartozik), Random Capital, vagy esetleg OTP

Ebből nekem a Random Capital-t ajánlották a másik topicban. Annyi kérdésem lenne, hogy a fent felsoroltak közül melyikek jelentik egyből a NAV felé a pénzmozgásaimat? Nagy előny lenne számomra ha nem nekem kellene bevallanom ezeket, hanem már úgy jönne meg jövőre a bevallásom hogy ezek benne vannak. És az sem lenne hátrány ha tudnám melyik brókernél milyen költségekre kell számítani számlavezetés gyanánt vagy hogy mennyire megbízhatóak pl a profit kifizetésénél (mennyit kell rá várni stb).

Előre köszönöm a válaszokat! Nagyon kezdő vagyok még a dologban, de igyekszem rengeteget olvasni a témában és fejlődni ahogy tudok. Biztos vannak itt tapasztalt tagok a témában! :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#56003) adam0913 válasza PredatorZoli (#55998) üzenetére


adam0913
tag

Erre van valami stratégia/mondás, hogy milyen összegek elérése után célszerű új szolgáltatónál is TBSZ számlát nyitni? Tőkevédelem 100k EUR-ig van mindegyik szolgáltatonal ha jól tudom, tehát ha pl az RC-nél elérem a 100k összeget az összes TBSZ számlát figyelembe véve célszerű tovább lépni, diverzifikálni ezt a részt is és nyitni egy újat pl a KBC-nél?
Vagy sokkal hamarabb, mint 100k eurónál célszerű meglépni ezt?

(#56004) Sub-S válasza saelin (#56002) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ha gyorsan akarod szaporítani azt a számlát akkor minden nap mást pakolgass a portfólióba, nekem a mai lista: SGOC, OXBR, XELA, CTIB, AMC, SPCE, DTSS, WHLM, USEG. ;]

(#56005) mgoogyi válasza adam0913 (#56003) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Szerintem 100k euróig jó vagy egy helyen.

(#56006) mgoogyi válasza saelin (#56002) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Random Capital, KBC, esetleg Erste.
TBSZ minden évben, így nincs árfolyamnyereség utáni adó.
Szerintem ezek jelentik a dolgaidat, nekem NYESZ-em van a KBC-nél, az ottani dolgok mindig ott vannak az adóbevallás tervezetében.
Minden másom meg osztalékvisszaforgatós cucc TBSZ-en (RC, KBC), sok dolog nincs velük.

Egyedi részvényeket én nem javaslom, vannak a topikban, akik szeretik.
A tudomány jelenlegi állása szerint jobban jársz egy ETF-fel, egyedi részvényekkel az oddsok ellened vannak, persze nyerhetsz nagyot is.

Költségek: Random a legolcsóbb, nincs számlavezetési és állománydíj, illetve banki háttér sincs.
Tranzakciós díjak mindenhol hasonlóak, 0.3-0.35% körül mozognak 6-7 eurós minimumdíjakkal külföldi tőzsdékre.
BÉT-re olcsóbb.

Kifizetés:
Tőzsdéken adsz/veszel. Kiutalod és nálad a pénz.

(#56007) aujjobba válasza mgoogyi (#56005) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem érdemes lenne jóval 100ezer alatt maradni, hiszen a portfólió az évek múlásával (remélhetőleg) növekszik értékben, és átlépheti a 100ezret.
Mondjuk azt lehet, hogy azt a TBSZ-t átviszi máshova, ami a túllépést okozza.

(#56008) geleati válasza aujjobba (#56007) üzenetére


geleati
tag

Egyébként a fent említett 3 szolgáltatónál reálisan kell tartani olyan eseménytől, ami miatt célszerű 100k EUR alatt maradni? És mi lesz ha eléred mindhárom szolgáltatónál a 100k EUR-t?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#56009) UberMutant válasza geleati (#56008) üzenetére


UberMutant
őstag

ráadásul az a 100k csak 90k mert 90%ot fizetnek.

(#56010) mgoogyi válasza aujjobba (#56007) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Lehet emelik majd a 100k-t is előbb-utóbb.
Egyelőre nem kell aggódnom emiatt. :)

(#56011) aujjobba válasza geleati (#56008) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem tudom. Elvileg a BEVA a buncselekmeny kovetkezteben tortent kart teriti ha jol tudom, vagyis 90%-ot nem az egeszet.
Nemzetkozi banki hatterrel rendelkezo broker eseten (KBC, Erste) nem gondolnam, hogy ilyesmitol tartani kell.

(#56012) saelin válasza mgoogyi (#56006) üzenetére


saelin
veterán

A KBC nem tűnik rossznak. Szerintem fogom az otp-től a pénzem és viszem át hozzájuk amit erre szánok. Igaz a Random-ot jobban ajánlották, de engem zavar hogy nincs banki háttere és fizikailag be sem tudok menni hozzájuk. Tudom, megbízhatóak meg minden... Jó lesz a KBC.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#56013) SzGee válasza saelin (#56012) üzenetére


SzGee
aktív tag

miért nem tudnál bemenni hozzájuk? 1053 Budapest, Szép utca 2.
én már voltam náluk többször is egy nagy irodaház tetején vannak, nagyon elegáns hely
lehet hogy most a covid miatt nem fogadak ügyfelet, de korábban lehetett menni és gondolom később is lehet majd

If you leave me, can I come, too?

(#56014) stingy2 válasza saelin (#56012) üzenetére


stingy2
senior tag

KBC-nél erre figyelj: [link] Csak kp-re van 100eEUR biztosítás, értékpapírra csak 20e.(nem BEVA, hanem a belga bef. védelmi alap biztosítja) Mondjuk 500eFT-nál nem oszt, nem szoroz, csak megjegyeztem. Amúgy miért zavar, h nem tudsz bemenni és nincs banki háttér? Az én brókerem kp-ja Floridában van, a tiédnél sok nagyságrenddel több pénzem van náluk, nincs banki hátterük, mégsem érzem égető szükségét átmenni máshoz :)

INTJ

(#56015) saelin válasza stingy2 (#56014) üzenetére


saelin
veterán

Ez csak az én heppem. A szememben biztosabb alappal bír egy banki háttérrel rendelkező bróker.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#56016) PredatorZoli válasza adam0913 (#56003) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hát nézd. Egy jó befektetésnél a pénzed reálértelemben 7-10 évente megduplázódik átlagosan. Ha feltételezzük, hogy a BEVA mondjuk inflációval emelkedik néha, akkor ebből nagyjából ki tudod számolni, hogy a te befektetési időhorizontodon ez mit jelent, mikor léped át a BEVA keretet.
Én a magam részéről azt mondom, hogy a BEVA feléig bőven elég feltölteni, onnan már intézi a hozam.
Én személy szerint a 3 szolgálztatót igyekszem egyenletesen tölteni, de látom, hogy kevés lesz előbb-utóbb a 3x100k eur, viszont nem annyira van jó alternatíva ezeken felül.

(#56017) PredatorZoli válasza UberMutant (#56009) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Azért azt remélem tudod, hogy ez nem úgy működik, hogy ha 90k-t tartasz rajta akkor a teljes 90k-t kártalanítják, olyankor természetesen csak 81k-t. Vagyis a bent levődnek a 90%-át max 100k-ig.

(#56018) PredatorZoli válasza saelin (#56012) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A legbiztosabb az Erste, ott magasabb a biztosítás.

(#56019) UberMutant válasza PredatorZoli (#56017) üzenetére


UberMutant
őstag

azt remélem érted, hogy 100k-t írtam, nem volt szó 90król azt te kevered ide.

(#56020) nort_on válasza PredatorZoli (#56016) üzenetére


nort_on
senior tag

Ráadásul az a 3*100k is inkább 2*100k + 1*20k (KBC).

Ezen én is gondolkoztam, hogy mi lenne a jó terv, valószínűleg számolni kell egyet. Hogy egyenletesen eloszta a 3 között, vagy pl randomot töltve folyamatosan és ha "megtelt", csak annyit átpakolni 1-2 évente (5-20k-t) KBC-be és/vagy ERSTE-be, amivel az RC-t folyamatosan kb 100k-n lehet tartani. Az állományi díj elég nagy szívás minden más szolgáltatónál... Bár KP-ban tartani meg még nagyobb lenne... ;]

[ Szerkesztve ]

(#56021) PredatorZoli válasza UberMutant (#56019) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A te hsz-ed, amivel válaszoltál az előzőre, pedig tartalmazza, hogy csak 90k merthogy csak 90%. Ez, még ha jóra is gondoltál, igen félreérthető és inkább válaszoltam és pontosítottam, nehogy más félregondoljon belőle olyan infókat, ahogy azt szerintem rosszul lehetett érteni az írásodból.

(#56022) PredatorZoli válasza nort_on (#56020) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez egy komoly logisztikai feladat. Én azt szeretném, hogy egyrészt a szumma lóvé a három közt egyenlően oszoljon meg (függetlenül hogy kbc csak 20k), illetve ezen felül még azt is szeretném, hogy az egyes szolgáltatóknál a tbsz-ek oly módon legyenek megkonstruálva, hogy ha minden évben az éppen lejáró tbsz-ről felveszek egy fix összeget, akkor a három szolgáltatónál a pénz egyenletesen legyen lecsipegetve, tehát az egyensúly ne boruljon fel. Ez utóbbi dolog eléggé logisztikás.
Én arra jutottam, hogy kell mind a 3-nál egy-egy "nagy" TBSZ, amik felváltva sorban következnek, és a maradék két évre pedig a háromnál egyenlően 1/3-1/3-1/3 nyi egységnek kell lenni 2-2-2 tbsz-en, így végsősoron kivitelezhető az egyenletes levétel. Hogy ezt hogy építi fel az ember, melyik évben mikor hova mennyit tölt, az megint egy erős logisztikai feladat, én a magamét nagyjából kikalkuláltam, de ez mindenkinek nagyon egyéni és speciális.

(#56023) nort_on válasza PredatorZoli (#56022) üzenetére


nort_on
senior tag

Valami ilyesmire gondoltam én is, ez jó támpont, köszi! Esetleg a 2-2-2 TBSZ-t lehet valahogy máshogy súlyozni, pl 1/6-2/6-3/6, hogy akár kisebb összeget is le lehessen csippenteni, ha csak annyi kell. De ez tényleg egyéni preferencia már. :)

Illetve pároknál is lehet különböző súlyozást használni pl 10-90% vagy 30-70%, ha mindkettőjüknek nyitnak.

[ Szerkesztve ]

(#56024) PredatorZoli válasza nort_on (#56023) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Hát hézd. Ha egyenlően vannak, akkor is le lehet csippenteni kisebb összeget mert minden évben van(nak) lejáró tbsz(ek). Az a kiadás, ami meg nem várhat év végéig a következő lejáratik, arra meg külön vésztartalékot kell tartani szerintem. Persze úgy is lehet hogy 1/6-2/6-3/6 és a köv évben meg 3/6-2/6-1/6 tehát fordítva, de nem sok értelmét látom.

(#56025) concret_hp válasza nort_on (#56023) üzenetére


concret_hp
addikt

fogod, nyitsz egy számlát az államkincstárnál, raksz rá 1 kis aprót és azt kb. bármikor tudod törni, a tbsz-ekkel meg nincs ez a gond...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#56026) nort_on válasza concret_hp (#56025) üzenetére


nort_on
senior tag

Van már olyan is, ott parkol a 6 havi tartalék :U

(#56027) nort_on válasza PredatorZoli (#56024) üzenetére


nort_on
senior tag

Így van, valószínűleg nem kell ezt annyira túlbonyolítani.

[ Szerkesztve ]

(#56028) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Valaki megteszi nekem, hogy ő is megpróbálja felvetetni az IBKR-el az FLXE ETF-et a XETRA piacra?
Fel akarnám vetetni randomnál de mivel IB-nél nincs fent xetrán, ezért nem fogják tudni.
Én már írtam nekik de eléggé leejtették a buksim :)

(#56029) Zada


Zada
tag

Sziasztok!
Egy-két hete olvasgatom a fórumot, mert szeretnék egy kisebb összeggel (4-500k) elkezdeni kereskedni, de legfőképpen tanulni és ha időszerű lesz akkor már egy kicsit nagyobb összeget is használni.

Ami igazán érdekelne, hogy a kezdeti lépéseket vajon jól látom-e.
1. Nyitok egy számlát a Random Capitalnál.
2. Azon belül nyitok egy TBSZ-t minden évben.
3. Átutalom a TBSZ-re a kívánt összeget, amivel kereskedni szeretnék.
4. Ha majd szükségem van a pénzre akkor visszautaltatom a 5. év után adómentesen.

Kérdéseim:
- Ha EUR / USD-t szeretnék utalni TransferWise-n keresztül, mert abban vásárolnék akkor arra külön EUR / USD számla kell vagy hogyan működik ez?
- Az adóbevalláskor az itt összegyűjtött pénzt fel kell tüntetni vagy sem?
- Van-e olyan dolog amire az elején feltétlenül figyelni kellene?

A válaszokat előre is köszönöm,
Zada

(#56030) section9 válasza Zada (#56029) üzenetére


section9
őstag

- Utalasnak itt tudsz utananezni, nem kell kulon szamla a TBSZ-en lehet tobb deviza. https://randomcapital.hu/utalasi-informaciok
- Nem kell adobevallaskor feltuntetni az itteni tranzakciokat, csak ha felbontod a TBSZ-t ido elott.
- Az altalad betolt osszegnel (mar ha HUF az a 4-500k) akkora a tranzakcios dij (6.5 EUR v 0.15% / 2 USD v 0.1%) illetve annyira "dragak" a papirok, hogy szerintem nem eri meg vele vacakolni nemzetkozi tozsdeken.

(#56031) vnorbi válasza Zada (#56029) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Kis pontosítás, hogy nem az 5. év után tudod visszautalni adómentesen, hanem az 5. lekötési év utolsó napján. Ekkorra el kell dönteni, hogy mi az, amit benn hagysz TBSZ-en újabb 5 évre, és mit vonnál ki róla. A nyilatkozat megtételére az utolsó év decembere áll rendelkezésre.

(#56032) Zgeehnet


Zgeehnet
újonc

Nálam naprakészebb fórumtársaktól kérdezem, alábbiakban vázolt célhoz mi a legköltséghatékonyabb mód?

Adott kb. 2,5M HUF fizikai készpénzben, ami frissen nyitott Random cap. számlára szeretne bejutni TBSZ-re, és ott USD számlanemen ETF-ekbe kerülni hosszútávra.
Adott egy OTP (zöld alap HUF) és Revo standard számla, a költségek meghatározói az utalások díjai és a deviza konverziók díjai.
RC-nál nincs készpénz befizetési lehetőség, tehát elsõ lépés mindeképp az OTP-s befizetés, ez még ingyenes. Innen vagy RC-ra és ott váltani USD-re, vagy Revo-váltás-RC.

Továbbá kérdésem az ETF-ekkel kapcsolatban, hogy a RC USD alapú TBSZ-én, magyar állampolgárként és lakosként milyen ETF-eket lehet vásárolni, van-e valami korlátozás erre vonatkozóan? Ill. miket érdemes?

(#56033) UberMutant válasza Zgeehnet (#56032) üzenetére


UberMutant
őstag

a revora otp bankkártyás feltöltéssel juttasd a pénzt, az ingyenes. ez persze nem megy egyben, ha még nincs használatban a revo , kb 350 000 megy fel egyszerre.
a konverzió X forintig havonta ingyenes. ezt a bal felső mongramon keresztül találod meg. (talán 350 000 , de nem tuti)

dollárért nem tudsz etf-et venni, csak euroért. gondold meg mire konvertálod a forintod.
RC-n az eurora váltás kb 6500 forint lesz (levonva előtte az ingyenes revo mértékét) (0.3%)
revorol viszont nem szeretik a befizetést, egy párszor elmegy előbb utóbb felszólítanak, hogy menj be azonosításra. utána már lehet.

[ Szerkesztve ]

(#56034) PredatorZoli válasza Zada (#56029) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A bevallással nem nagyon lesz dolgod még ha 5. év előtt fel is bontod a tbsz-t, hisz kezdő daytraderként kevesebb pénzed lesz mint amennyit feltöltesz ;]
Több értelme lenne normális befektetésekben gondolkodni mintsem kaszinózni.

(#56035) geleati válasza UberMutant (#56033) üzenetére


geleati
tag

Én eddig csak Revolutról fizettem be minden gond nélkül.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#56036) PredatorZoli


PredatorZoli
Topikgazda

Most pillantottam rá a mai árak alakulására, egész jó kis buy the dip van.

(#56037) bandus válasza PredatorZoli (#56036) üzenetére


bandus
veterán

az a baj, hogy már betoltam minden pénzem a 30%-on magasabban kikiáltott buy the dipbe ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#56038) Mercutio_ válasza PredatorZoli (#56036) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrétan miket érdemes szerinted és miért, milyen időtávra? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#56039) Zgeehnet válasza UberMutant (#56033) üzenetére


Zgeehnet
újonc

Kösz! A Revo utalás díját tudja vk., ha RC-re menne róla kb. 1000 eur, ill. 2M+ HUF?

(#56040) emvy válasza Mercutio_ (#56038) üzenetére


emvy
nagyúr

SQ :)

while (!sleep) sheep++;

(#56041) PredatorZoli válasza Mercutio_ (#56038) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nyilván ETF-ekben utazok, így csak erről tudok nyilatkozni :D
Ami a legtöbbet esett. ZPRV, ZPRX, XDEV, IS3R vagyis value, small cap value és momentum.
Long 5+ év.

(#56042) PredatorZoli válasza Zgeehnet (#56039) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ingyenes, csak a váltásért kell fizetni ha nem prémium account.

(#56043) Zada válasza section9 (#56030) üzenetére


Zada
tag

Ha jól értem akkor kezdésnek Te inkább csak magyar papírokkal foglalkoznál?
Ez a pénz max a rendszer megismeréséhez kellene, nem akarnék daytradelni, mert a cél, hogy hosszabb távon nagyobb tőkével ETF-ket tudjak menedzselni és a rendszert átlássam.

(#56044) PredatorZoli válasza Zada (#56043) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Akkor egyszerű. Veszel egy all world ETF-et az egészből és annyi. Utána elfelejted 5-10 évre és kész, ennyi a menedzselési igénye. Bármit teszel a nézegetésen kívül, szinte biztos hogy ártasz mintsem használsz. A magyar papírokat meg legjobb elfelejteni szerintem.

(#56045) Sub-S válasza bandus (#56037) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nem RCAT-ba kell belenyúlni 7 fölött a kitörésben az offering előtt. ;]

(#56046) kadaradam


kadaradam
csendes tag

Én is csatlakoznék a Random Capitalos témába. Úgy tudom, hogyha USD-t szeretnék utalni RC-re, akkor egy közvetítő bank levon $20-$40-t az átutalt összegből. Mi a legkölcsékhatékonyabb módszer ennek kikerülésére? Vannak tapasztalaitok? Vagy marad az hogy átváltom a HUF-ot RC-n belül viszonylag drágán?

[ Szerkesztve ]

(#56047) nort_on válasza kadaradam (#56046) üzenetére


nort_on
senior tag

Saját tapasztalat nincs USD-re, mivel csak forintot meg eurót utalok be, dollárt RC-n váltottam, de az 5 USD - 0.3% tranzakciós díj a középárfolyamra (Revolut bankközin vált), azért nem olyan rossz. És ez biztos. Ellentétben a közvetítői bank díjával, amit csak utólagosan tudsz meg.

Mellesleg csak ma mozgot az USD/HUF 0.6%-ot, szóval jól elkapva még nyerhetsz is. De ez már spekuláció. :U

[ Szerkesztve ]

(#56048) avl válasza PredatorZoli (#56036) üzenetére


avl
aktív tag

ma reggel növeltem is a - tervek szerint "örökre" megtartott - VWRA mennyiségemet

(#56049) Stanlee válasza kadaradam (#56046) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha jol emlekszem legutobb az volt a nagy szamolas eredmenye, hogy ha szerencseje van a usernek es nem szamol fel dijat az intermediary bank, akkor 1000 USD-ig revo, amugy meg RC-t kozvetlenul hasznalni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#56050) Zgeehnet


Zgeehnet
újonc

Az még a kérdésem akkor RC vonatkozásában, hogy egy TBSZ-en több pénznemben is lehet egyszerre pénz, és ott lehet számlán belül igény szerint devizakonverziókat végezni? Ugyanígy egy TBSZ-en belül lehetnek "egymás mellett" euróért vásárolt ETF-ek és USD-ben vásárolt USA részvények is?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.