Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Segal válasza fnatic (#106999) üzenetére


Segal
veterán

Az remelem megvan hogy mar januarban kamatfizu es onnantol eleve nem is el ez a "problema" mert visszakapod kamatkent...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#107002) Ra3 válasza fnatic (#106999) üzenetére


Ra3
őstag

A vásárlási összeg és a névérték közötti rész a felhalmozott kamat, azt visszakapod.
Ha a 2033/I pmápot nézzük, ha nem adod el addig akkor ezt a pénzt amúgy is visszakapod az első kamatfordulókor, azaz január 20.-án.

Ez csak azért van ott mert nem a kibocsátás napján vetted hanem később, és náluk már van benne valamennyi kamat mikor megveszed, de az igazából nem járna mert később raktad be, ezt így oldják meg ezért hogy kifizettetik veled előre.

Persze ha eladod lejárat vagy kamatforduló előtt akkor is visszajár, csak a névértékből leveszik az 1% büntit.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#107003) pyxis


pyxis
csendes tag

Abban tud valaki segíteni, hogy egy kizárólag US treasury bond-ot tartó ETF-nél számít-e valamit hogy distributing vagy accumulating? Arra gondolnék hogy nem, csak zavar hogy van mindkettő féle és nem értem a különbséget. :)

(#107004) Oppenheimer válasza pyxis (#107003) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Google: distributing vs accumulating ETF ;)

Inkabb halaszni tanulj meg mint hogy halat adjunk.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#107005) bandus válasza Oppenheimer (#107004) üzenetére


bandus
veterán

itt meg ezzel is nagy szopas van, ugyanugy adozni kell az accumulating etf utan is evente :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#107006) pyxis válasza Oppenheimer (#107004) üzenetére


pyxis
csendes tag

Tudom mi a különbség a kettő közt, de egy kötvénynél a sima éves kamatot fizeti ki a disti? Illetve adózásnál az osztaléknak minősül vagy valami másnak?

[ Szerkesztve ]

(#107007) Oppenheimer válasza pyxis (#107006) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Mi mast fizethetne ki?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#107008) boti19871125 válasza bandus (#107005) üzenetére


boti19871125
kezdő

Hol van az itt?

(#107009) net91


net91
senior tag

Úgy néz ki itt a vége.

törvénytervezet:

"IX. Fejezet
NEMZETKÖZI SZERZŐDÉSEKHEZ KAPCSOLÓDÓ MÓDOSÍTÁSOK

18. A Magyar Népköztársaság Kormánya és az Amerikai Egyesült Államok
Kormánya között Washingtonban, az 1979. évi február hó 12. napján aláírt, a
jövedelemadók területén a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás
kijátszásának megakadályozásáról szóló egyezmény kihirdetéséről szóló
49/1979. (XII. 6.) MT rendelet hatályon kívül helyezése

123. §
(1) Hatályát veszti a Magyar Népköztársaság Kormánya és az Amerikai Egyesült
Államok Kormánya között Washingtonban, az 1979. évi február hó 12. napján aláírt, a
jövedelemadók területén a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának
megakadályozásáról szóló egyezmény kihirdetéséről szóló 49/1979. (XII. 6.) MT rendelet
[a továbbiakban: 49/1979. (XII. 6.) MT rendelet].
(2) A Magyar Népköztársaság Kormánya és az Amerikai Egyesült Államok Kormánya
között Washingtonban, az 1979. évi február hó 12. napján aláírt, a jövedelemadók területén
a kettős adóztatás elkerüléséről és az adóztatás kijátszásának megakadályozásáról szóló
egyezmény – az annak 26. cikkében foglaltaknak megfelelően – a 49/1979. (XII. 6.) MT
rendelet hatályvesztését követően is alkalmazandó
a) a forrásnál levont adók tekintetében a legkésőbb 2023. december 31-én fizetett vagy
beszámított összegekre,
b) az egyéb adók tekintetében a legkésőbb 2023. december 31-én záruló adózási
időszakokra."

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#107010) TCr válasza net91 (#107009) üzenetére


TCr
veterán

Mi van benne, amiről eddig nem tudtunk?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#107011) julius666 válasza net91 (#107009) üzenetére


julius666
addikt

Csak ennyi? Akkor eldőlt, hogy innentől nem csak az USA fél fog telibe adóztatni hanem a magyar is? :F

(#107012) Tapsi


Tapsi
addikt

Új PMÁP esetén mikor várható, hogy 5%-körülre fordul a hozama? 2025-ben simán reális lehet, nem?

(#107013) Segal válasza Tapsi (#107012) üzenetére


Segal
veterán

Igen
Attol fugg melyiket vette az ember 25 januartor juniusig le fog esni. Persze az kozel sem biztos hogy 5%-ra, meg ugye ott lesz az extra kamat is ra, de olyan 6-7,5 kozott lesznek.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#107014) .mf válasza Tapsi (#107012) üzenetére


.mf
veterán

25-ben még nem tartanám "simán reális"-nak, mert ahhoz sorozattól függően 4.75% ~ 3.5%-ra kellene visszaesnie az éves inflációnak. Jövőre is lesznek még tovagyűrűző hatások. MNB egy hónapja 4-6% inflációt jósolt a jövő évre (szerintem inkább 5% felett lesz, mint alatta), ebből sorozattól függően 4.25-7.5% lesz még, szóval inkább csak a 26-os kamatforduló után számítanék arra, hogy már 5% alá esik.

Szerk: ja, hogy új PMÁP. Akkor a 25-ös fordulónál 5% közelébe esik, igen; a régebbieknél én 6-8% körülre számítok.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#107015) bandus válasza boti19871125 (#107008) üzenetére


bandus
veterán

Ausztria

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#107016) Ixion77 válasza bandus (#106985) üzenetére


Ixion77
őstag

Úgy látom, a te vásárlásaidra ugyanúgy reagál a piac, mint az enyémekre szokott :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#107017) bandus válasza Ixion77 (#107016) üzenetére


bandus
veterán

igen. legalabb vasaroltam volna delutan, egy kicsit kesobb.. :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#107018) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

A múlt héten a Webkincstár felületén jellemzően 6,40%-os DKJ-kat lehetett látni. Kedden volt egy alapkamat csökkentés, majd délutántól (és most is) ugyan azon DKJ-k már éves 7,35%-os kamattal futnak.
Lehet tudni, hogy ennek mi az oka, mert a kamatcsökkentés után én pont fordított mozgásra számítottam (de az is lehet, hogy nincsen kapcsolat a kettő között)?

(#107019) 66zio válasza Fehérsólyom (#107018) üzenetére


66zio
aktív tag

Az a 6,4% szerintem csak megint a szokásos, hogy amikor lejárnak a DKJ-k lejjebb viszik, hogy aki egyből újra be akarja fektetni az alacsonyabb kamaton tudja.

(#107020) PredatorZoli válasza Fehérsólyom (#107018) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A hozamok mindig piaci alapon dőlnek el. Az alapkamat nem feltétlenül csökkenti a tényleges piaci hozamokat, pláne hogy ezek a piaci hozamok az irányadó kamatszint alatt vannak jócskán.

(#107021) Fehérsólyom válasza 66zio (#107019) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Amennyiben ez valóban egy rutin ide-oda mozgatása a kamatoknak, akkor gondolom ezt nem csak DKJ lejáratkor, hanem PMÁP, BMÁP lejárkor is eljátsszák.

Hogyan lehet ezeket a heteket / napokat kiszűrni, illetve inkább elkerülni (esetemben megérte volna csütörtök helyett kedd délután vennem DKJ-t, ha ismerem a túloldal ezen trükkjét és azt, hogy az előző hét a nagy tömegnek szóló "beetetős" hét)?
Honnan látom, hogy jelentős lejáratok lesznek és várhatóan csökkentik a kiajánlott kamatokat pár napig?

(#107022) Joe123 válasza Ixion77 (#107016) üzenetére


Joe123
aktív tag

Szintén jelen! Amiket pár hete vettem, mind mínuszban, mindenkitől bocs. :)

(#107023) 66zio válasza Fehérsólyom (#107021) üzenetére


66zio
aktív tag

PMÁP, BMÁP-nál nincs ilyen, ott ugye fix a kamat (természetesen változó kamatozású, de évente 1X változik), míg a DKJ nem teljesen. De biztosat nem tudok mondani, hogy máskor is így lesz. Én az utóbbi két hónapban így jártam, hogy amikor lejárt a DKJ utána napokban rosszabb feltételekkel tudtam a következő rövidebb lejáratúakba visszaszállni. De hátha van itt aki konkrétan nézte is, hogy ez hány napig tart általában.

(#107024) lemusz válasza Fehérsólyom (#107018) üzenetére


lemusz
addikt

AKK weboldalát érdemes nézegetned ha nagyon érdekel mikor hogyan alakulhatnak a DKJ kamatok. Ha azt látod a DKJ-nál hogy a meghirdetett mennyiségre bőven van benyújtott jelentkező akkor az lejjebb nyomja a kamatot, ha nincs elég, az meg feljebb. A 24.-ei aukció következményét érzékelted most szerintem:

(#107025) Brandynew válasza bandus (#107005) üzenetére


Brandynew
őstag

Nem olyan nehéz az az adózás. Ráadásul, amíg nem utalod ki magadnak a hozamot, addig adózni se kell. Ha meg már annyi hozamod van, csak megér egy húszast a könyvelő, ha elsőre nincs bátorságod magad kitölteni a szükséges két sort az adóbevallásban.

(#107026) bandus válasza Brandynew (#107025) üzenetére


bandus
veterán

magyarorszagon lehet, itt ez pont nem igy mukodik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#107027) bandus válasza Ixion77 (#107016) üzenetére


bandus
veterán

ahogy nezem folytatodik a meszarlas.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#107028) VMatteo


VMatteo
őstag

Sziasztok,

Az új állampapír a következő egy két évben hogy fog fizetni az inflációkövetés miatt?
Szüleim kötnének le pénzt, én viszont csak a régivel vagyok képben, amit érdemesebb volt venni mint az újat ami megjelent most nyáron.
Tudnátok segíteni? Pl 1m Ft esetében.

Tisztelet a Gépésznek!

(#107029) HussarF válasza VMatteo (#107028) üzenetére

[link] - állampapír kalkulátor

(#107030) Oppenheimer válasza bandus (#107027) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Remélem kitart fizuig. Még a hitelkártyám is kimaxolom hogy megtoljam az év végét. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#107031) Mercutio_ válasza bandus (#107027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mészáros? :U

:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107032) VMatteo válasza HussarF (#107029) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszi!

Ennek akkor lehet hinni? tehát ha betennék 1 millát, akkor 2 év múlva ha ugye idő előtt kiveszem, büntetés után ennyit profitálok?

Tisztelet a Gépésznek!

(#107033) aujjobba válasza PredatorZoli (#107020) üzenetére


aujjobba
addikt

A ZPRX elegge megzuhant úgy latom.

Mit gondolsz most jobb vételnek, ZPRX, ZPRV, JPGL?
Bar kb. mintha mintha ugyanúgy esne.

(#107034) lemusz válasza VMatteo (#107032) üzenetére


lemusz
addikt

Jelenlegi információk alapján igen. De ugye itt 2 tényező is nagyon képlékeny még, az hogy 24 hó múlva is 1% lesz-e a kivételi bünti és hogy a 2024-es infla hogyan alakul majd. A 2023-ast már nagyjából tudjuk. Valamint ebből a 328K-s profitból(+felhalmozott kamatból) most 2024 január 20-án kapnál meg kb 70-et, 2025 január 20-án kb 170-et, a maradékot meg akkor amikor 2025 októberében eladod az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#107035) VMatteo válasza lemusz (#107034) üzenetére


VMatteo
őstag

köszönöm szépen a választ!

Tisztelet a Gépésznek!

(#107036) Mercutio_ válasza lemusz (#107034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Napi kamatszámítás van, tehát nem kell megvárnia a január 20-akat, hogy megkapja az eladás napjáig a felhalmozott kamatot :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107037) Ixion77 válasza aujjobba (#107033) üzenetére


Ixion77
őstag

A smallcap growth van jelenleg a legdurvábban szétverve, ezért ha úgy gondolod hogy mindjárt fordulunk, akkor abba érdemes belevenni.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#107038) IG55 válasza Ixion77 (#107037) üzenetére


IG55
senior tag

Nemsokára EKB kamatdöntés. Jelenthet-e ez fordulást?

(#107039) lemusz válasza Mercutio_ (#107036) üzenetére


lemusz
addikt

Csak arra akartam felhívni a figyelmét, hogy a kalkulátor szerinti 328K profit nem egyösszegben az eladáskor fog jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#107040) aujjobba válasza Ixion77 (#107037) üzenetére


aujjobba
addikt

Olyanom nincs, csak a value-k, ZPRV/ZPRX.
Ezek kb. ugyanannyit estek, balansz szerint a ZPRX jön nálam a sorban, jo lesz az most talán.

Nem tudom mikor fordulunk, csak épp van felesleges pénz.

(#107041) Oppenheimer válasza IG55 (#107038) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#107042) sadfff


sadfff
csendes tag

Sziasztok,
Idén lejár a MÁK TBSZ-m, már csak kamatadó mentes (2029/J, 2030/I) papír van benne.
Jól gondolom, hogy egyéb teendőm nincs, nem kell hosszabbítanom/megszüntetnem a TBSZ-t?
Év végével automatikusan átrakják a fő számlára és adómentesen kamatozik tovább.
Köszi a segítséget! :)

(#107043) ngaba válasza aujjobba (#107040) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nekem a DFEA szimpatikusabb (nagyobbat is esett), csak kis ETF, drágább a TER, és nagy a spread mindenhol. A ZPRX-ben sok a finance (amúgy Rafi is van benne 1% súllyal, ez pont szimpi), a DFEA jobban illene a portfóliómba, földrajzilag is. És small capebb, mint a ZPRX, annak fele mid cap. Ha nem fél % lenne a spread, DFEA-t vennék, az tuti...

[ Szerkesztve ]

(#107044) tlac válasza sadfff (#107042) üzenetére


tlac
nagyúr

jól gondolod

(#107045) parloc


parloc
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap este vásároltam (jegyzés )Egyéves Magyar Állampapírt, de még mindíg "elszámolás alatt lévő értékpapír" státuszban van. Eddig még nem vettem értékpapírt de ez ilyenkor így szokott lenni? Hány nap alatt szokott ez rendeződni? A jegyzési időszak: 2023.október.24-2023.október.27

(#107046) ngaba válasza parloc (#107045) üzenetére


ngaba
aktív tag

Jövő héten fog megjelenni.

(#107047) Mercutio_ válasza lemusz (#107039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, így jogos + tegyük hozzá, hogy a kamatfordulókor megkapott összeget neki kell újra befektetni az akkor elérhető értékpapírok valamelyikébe, mert egyébként ott fog állni az ÁKK-s pénzszámláján.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#107048) PredatorZoli válasza aujjobba (#107033) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

A smallcap value talán többet esett mint a JPGL, talán most abból éredemes többet zsákolni.

(#107049) Fehérsólyom válasza 66zio (#107023) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Jogos, jogos. PMÁP, BMÁP esetén a kamatfizetésre gondoltam. Lehetséges, hogy ha nagyobb kifizetés van a DKJ kamata ott is lecsökken.

(#107050) Fehérsólyom válasza lemusz (#107024) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.