Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) htomi85 válasza szőröscica (#26948) üzenetére


htomi85
tag

Nem létezik olyan kockázatmentes befektetés, amin nem buksz.
Még a magyar államkötvényen is buksz, mert a valós infláció több mint a kamat. És futod a forint kockázatát is.

(#26952) daniel2121 válasza zsoltee10 (#26950) üzenetére


daniel2121
senior tag

Citadella nekem is van,én sem adom el,nem rossz az. A felszabaduló tőkét mibe teszed,miben gondolkozol, mert nekem is lesz a közeljövőben?

(#26953) daniel2121 válasza MuMa012 (#26944) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az a helyzet, hogy most megint részvény rally van. Hiába volt brexit,pojácát választottak amerikai elnöknek mégis szárnyalás van,nagyon nem lehet mostanság mellé nyúlni. Amibe te fektettél az is megy nagyon, de lesz majd kijózanodás is.

(#26954) zsoltee10 válasza daniel2121 (#26952) üzenetére


zsoltee10
addikt

Több félét. Veszek egy kis Graphisoft Parkot, talán MOL-t, egy kis OTP-t, ha lesz korrekció. Utóbbi kettőt mondjuk nem hosszú távra, sok már nem nagyon lehet bennük. Bővítem az OTP G10 befalapot egy kicsit, meg gondolkodom a Citadellán annak ellenére, hogy 5% büntető jutalékkal lehet csak venni.

(#26955) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik, Bp-n hol kapok most legjobb árfolyamon fontot?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26956) kovisoft válasza Mercutio_ (#26955) üzenetére


kovisoft
őstag

(#26957) daniel2121 válasza zsoltee10 (#26954) üzenetére


daniel2121
senior tag

G10 elég hektikus, de mostanában az is jó mint majdnem minden.Én az OTP PRÉMIUM SZÁRMAZTATOTT ALAPOK ALAPon gondolkodom,közepes kockázatú.

(#26958) Stanlee válasza szőröscica (#26948) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem ertelek. Ha biztonsagban akarod tudni a zsetont, akkor miert valtanal CHF-re vagy USD-re? Arfolyamkockazat? A penzt Mo-n akarod befektetni, vagy sem? Csak azert akarod kulfoldon tartani, mert tartasz Magyarorszag bebukasatol? A legegyszerubb cash-re valtani mindent es egy svajci bankban szefet berelni es oda betenni. Hatulutoje, hogy ha nagy gaz van, nem fogsz tudni eljutni a svajci bankig, hogy kivedd a penzed. Ha Mo-n tartod, akkor fizikalisan hozzaferhetsz, de ugyanugy lesz arfolyamkockazat a dolgoban, ha most atvaltod a forintot CHF-re es USD-re, valamint veszel belole fizikai aranyat. Szerintem nem eri meg ennyire felni a jovotol. Ha gaz van, akkor ugyis mindegy, hogy hol a penzed :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#26959) Mercutio_ válasza kovisoft (#26956) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26960) daniel2121


daniel2121
senior tag

Szerintetek érdemes még beszállni részvényalapba,most nagyon mennek? Tudom alapszabály mély ponton venni,csúcson kiszállni.

(#26961) bernel válasza Stanlee (#26958) üzenetére


bernel
tag

Általában tapasztalat, hogy aki mindig válságra készül, az rosszabbul járt, mint a hideg fejjel gondolkozók.

Mo. bebukása nincs a küszöbön, ezért erre felesleges készülni. A 2008-as válság idején elég nagy baj volt mindenhol, de akkor sem csődöltünk be, és más se a környékről. Sőt, az volt a legjobb beszállási pont, ami után egy rakás pénzt lehetett keresni.

Szóval nem az összeomlástól kell rettegni állandóan, mert az tipikusan azzal jár, hogy az ember lemarad a lehetőségekről.

[ Szerkesztve ]

(#26962) bernel válasza daniel2121 (#26960) üzenetére


bernel
tag

Ha erre tudnánk a választ, hogy merre fog menni a tőzsde, akkor könnyen gazdagok lennénk.

Egyébként erre jók az abszolút hozamú alapok, mert ott az alapkezelő tőzsdézik helyetted, és vannak, akiknek több éves teljesítménye is elég szép, meg lehet nézni, hogy pl. 5 éves távban ki hogy teljesített az aktív kereskedéssel.

(#26963) concret_hp


concret_hp
addikt

euro pénznemű tbsz-t lehet nyitni amúgy bárhol?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26964) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A bróker ismerősöm most azt tanácsolja hogy származtatott alapba érdemes tenni ill. abba is ill. kötvény alapba meg a Föld kincsei valamilyen alapba. Mi a véleményetek ezekről ill. van-e valakinek és ha igen milyen hozamokat várt el és teljesült-e?

(#26965) emvy válasza daniel2121 (#26964) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyszeru halandokent derivativakba fektetni mindig is jo otlet volt.

while (!sleep) sheep++;

(#26966) daniel2121 válasza emvy (#26965) üzenetére


daniel2121
senior tag

Pont ezt ajánlotta konkrétan ezt. [link]

(#26967) concret_hp


concret_hp
addikt

rosszul emlékszem, hogy volt szó róla pár éve, hogy esetleg tőzsdére mennének?
http://hvg.hu/gazdasag/20170116_matyi_dezso_alexandra_konyvek

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26968) bernel válasza daniel2121 (#26966) üzenetére


bernel
tag

És mivel indokolta, hogy éppen ezt? Ez még két éve sem megy, ezért nem sok története van, hogyan teljesít több éves távon:

link

[ Szerkesztve ]

(#26969) bernel válasza bernel (#26968) üzenetére


bernel
tag

Ettől persze lehet jó, elég jól hozott 1 év alatt, csak hosszabb távon nem tudjuk, hogyan mozog. Mivel indokolta a bróker ismerős, hogy éppen ezt válaszd?

(#26970) htomi85 válasza daniel2121 (#26964) üzenetére


htomi85
tag

Soha ne hallgass brókerre.
Komolyan.

(#26971) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Az alábbi ábrán nem teljesen értek valamit (az idevonatkozó forrás cikket itt találjátok), a "tiszta" EBKM-be bele számít a számlanyitási díj is?
Ezt csak azért kérdezem mert lehet, hogy az Erste EBKM-je a legalacsonyabb, de ehhez ingyenes a számlanyitás!

"in medias res"

(#26972) daniel2121 válasza bernel (#26969) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azzal indokolta hogy nőni fog az infláció várhatóan és a kamatok is emelkedni fognak és ez egy jó befektetésnek tűnik. Persze tudom ezzel az erővel még kb. 50 ilyen alapot is ajánlhatott volna.

(#26973) bernel válasza daniel2121 (#26972) üzenetére


bernel
tag

Simán lehet, hogy jó választás. Mindig csak utólag derül ki. :)

Azon mindenesetre csodálkozom, hogy kötvényalapot is ajánlott, hiszen ha kamatemelés lesz, akkor a kötvényalapok árfolyama csökkenni fog, nemde? Persze lehet, hogy a portfólió biztonságosabb részének ajánlotta, úgy érthető.

(#26974) axioma válasza Csabroncka (#26971) üzenetére


axioma
veterán

Forras nelkul: ott a tablazat tetejen, hogy feltetel nelkuli EBKM. A feltetel nelkul tuti hogy az erste-nel se ingyen nyitas (naluk ha jol emlekszem, akkor 1 vagy 2 evig, vagy lehet hogy vegig? nem csuszhatsz meg a megtakaritassal ezt kell vallalnod es teljesitened).
Amugy utalom az ilyen nem 0-ra allitott oszlopokat! Az ara'ny alig latszana, plane ha behuznak az inflaciot, hogy mennyivel felette van annak ARA'NYA latszodjon, mert itt csak kinagyitottak a mini kulonbsegeket. Ami peldaul abbol adodik, hogy az otp-nek ha jol tudom rovidebb a 4 evese par honappal, mint a tobbie (most nem neztem ra de mintha 45+3-mal ki lehetne szallni, mig funda 49+3, es tudjuk hogy az ido haladtaval csokken az atlagos hozam, hiaba jo vagy akar csak azonos ugy alapbol).
A masik, ami miatt ezt PR-fogasnak tartom, hogy az otp-nel lehet hogy van ilyen valtozat, de mint allat a 0.1% beteti kamatu verziot toljak (akciozzak).

(#26975) Csabroncka válasza axioma (#26974) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pedig a 0149-es ajánlat EBKM-je van feltüntetve, direkt ez szúrt szemet, mert a 1559-es (számlanyitási díjjal) 11,2 EBKM-el van.

0149-nek a feltétele, hogy nem csúszhatsz 3 hónapnál többet.......

"in medias res"

(#26976) axioma válasza Csabroncka (#26975) üzenetére


axioma
veterán

Na igen. Ennyi eleg is volt hogy ne nyitasi nelkul vegyek figyelembe, mondom hogy marketing.
(Megjegyzem, ha nem kell a lakashitel, akkor minimumra kell kotni; ha meg kell, akkor lehet emelni es/vagy az mar a hitel koltsegehez szamit nalam, nem a betethez. Ezert nem dontenek egy ilyen alapjan, mondjuk amugy se feltetlen csak a szamok szamitanak, de ha igen akkor is inkabb magamnak szamitanam ki - me'g csak szenvedni se kell vele, ott az excelben a fuggveny ra.)

(#26977) MaciG


MaciG
addikt

Fundamentával kapcsolatban egy gondolat, amit lehet nem jól értek, de ha mégis akkor nem túl korrekt egy dolog.
Felhív az üzletkötő, hogy hogy van olyan lehetőség, hogy a lejárat előtt fel tudom venni a pénzt, csak kell hozzá nekem egy ilyen áthidaló kölcsön amiből értelem szerűen befizetem a még fennmaradó összeget. Ez eddig oké. Majd mondom neki, hogy mivel van annyi pénzem hogy ezt rendezzem, így nem kell a kölcsön, csak mondja hova utaljak, erre ő, háááát azt úgy nem lehet. wtf? :F

BANZAII

(#26978) attiati


attiati
veterán

most már lehet hitelkártyával csekket feladni postán minden extra költség nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#26979) Ereshkigal válasza attiati (#26978) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jó ideje már.

(#26980) Sanyi.mTs válasza attiati (#26978) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mivel már nem kp felvétel a csekk befizetése, hanem vásárlás.

(#26981) axioma válasza MaciG (#26977) üzenetére


axioma
veterán

Mit akartal felvenni, a megtakaritast vagy a teljes SZO-t?
Bar egyebkent nagyreszt igaza van. Nem lehet kolcson nelkul meguszni hogy 4 evnel hamarabb lakascelra koltsd, de ha a teljes SZO kellene most - bar ha jol ertem nem te inicializaltad -, akkor felveheted ugy, hogy a megtak. lejaratkor (pontosabban a 4 ev ha mar megvan) vissza lehet fizetni. De elobb nem, az alltam miatt, ahhoz kell 4 ev takarekoskodas (fgtl attol hogy elore felhasznalod) hogy megkaphasd. [Ertelemszeruen ha lehetne 1 ev utan venne ki mindenki, rogton miutan megkapta az alltam-ot, csak aztan az meg nem lenne az allamnak jo, mert o olcson megkapja a betett osszeget - allampapir vetelere kotelezettek x %-ban a lak.tak.pt-ak.]
Az athidalo viszont nem olcso. Annak van kiutalasi dija is, meg komolyabb sokkal a hitelbiralat. [Jo a jutaleka, azert hivnak:) ]
Ha konkretabb lakascelod van, akkor ird le hogy mikor kezdodott fundaban mennyi van es lesz-e mas kolcsonos finanszirozas, megnezzuk van-e valami (nemstandard) osszekombinalasi lehetoseg, hogy minel tobbet ki tudj hozni belole.

(#26982) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hétfőn felbukkant a hír, hogy terimay beszédet mond kedden és megerősíti a hard brexitet. ----> 351 a font
Kedden terimay beszédet mond és megerősíti a hard brexitet. ----> 357 a font

Valaki érti ebben a logikát, vagy olyat ne keressek?
Számomra az lett volna a logikus, hogy tovább gyengül :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26983) emvy válasza Mercutio_ (#26982) üzenetére


emvy
nagyúr

A piac nem a tenyekre reagal, hanem az elvarasok es a tenyek kulonbsegere.

while (!sleep) sheep++;

(#26984) MaciG válasza axioma (#26981) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi a segítséget, de épp ez a lényeg, hogy én nem akarom idő előtt felvenni, csak eléggé lehúzásnak/átverésnek érzem azt, hogy idő előtt csak akkor vehetnéd ki, ha ehhez veszel fel áthidaló kölcsönt, amivel aztán ott vagy mintha nem is lenne az állami támogatás, mert azt (vagy még többet is) visszafizetsz a törlesztésre... :U Egyébként nekem 8 éves van (20k-val), de én csak a tőkét + a támogatást szeretném majd felvenni ha lejár, kölcsönt nem.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#26985) axioma válasza MaciG (#26984) üzenetére


axioma
veterán

Haaat... ha csak a beteti elonyokre mesz, akkor (mar bocs) hulyeseg 8 evig tartani. Felteve, hogy azert lakastulajdon van, amire valahogy fel lehetne hasznalni. A 8 ev alatt a netto evesitett hozam jo esetben lesz 6% [ami mar kevesebb, mint egy olcsobb lakashitel... es innen a kamatok mar csak felfele mehetnek, az altalanos celu beteteknel is, siman lehet hogy ugy tobbet hozna nagyatlagban]. Ehhez kepest a 4 eves 11-12% korul (regivel 13 felett kicsivel), ami nyilvan a 8 evesre is igaz, ha kiveszed 4 ev utan (na jo, nyitasi miatt csak majdnem).
A 8 evest nyilvan 4 ev utan athidalozni hulyeseg, akkor ki kell venni a penzt (esetleg elotte megosztani, es a masikbol is kivenni amikor epp van mire a kozben fizetettet - arra ugye mar nem lesz 4 ev feltetel!).
Masreszt meg azt is latni kell, hogy azert az atlaguser nem olyan, mint te; tehat racionalis feltetelezes hogy egy megtakarito igazabol mar hamarabb beruhazna, csak az ltp-hez igazitja. Nem mindenkinek idealis (tisztan penzugyileg), de az se igaz hogy az osszes lehetoseg kozul a legszarabb [nyilvan inkabb ott, ahol mar keves az athidalas ideje, es utana van egy fix es olcso hitele, es a teljes SZO-t akarja ugyis felvenni, nem csak a betetet). Vannak szituk, ahol alkalmazhato win-win, van ahol nem, te epp az utobbi vagy. Ennyi.

Szerk. Termeszetesen ha 4 eved megvan, akkor felveheted, az nem ido elott neked, hiaba 8 evre szol maga a szerzodes! ASZF, benne van. Felmondas, lefele valtas, barmi. Igaz, masik sztori.

[ Szerkesztve ]

(#26986) Brave_86 válasza MaciG (#26977) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Jó neked, hogy felhívnak! :P Én napok óta nem tudok érdemben beszélni velük. Van amikor ki sem csörög. Amikor kicsörög több mint 40 percig a zenét hallgatom. Nem veszi fel senki.

(#26987) MaciG válasza axioma (#26985) üzenetére


MaciG
addikt

Elsőnek 4 éves volt, mert mikor még azt megkötöttem akkor bankban vagy egyéb pénzintézetekben (Q ;] ) simán lehetett 6% feletti éves hozamot is produkálni, de aztán szépen elkezdet csökkenni a hozamok, így meghosszabbítottam 8 évre, mondván már nem is olyan rossz az a 6%. Arról nem beszélve, hogy mikor még elindítottam (2010) akkor a 3,9%-os hitel amit a végén fel lehet venni, elég kedvezőnek bizonyult az akkoriakhoz képest. Persze ,most úgy néz ki, hogy szerencsére nem lesz szükségem majd a hitelre ha jövőre lejár, de ezt még nem tudom, ahogy azt sem, hogy tényleg annyira kedvező-e még. :U

(#26986) Brave_86: Gondolom akkor te most akarsz nyitni egyet?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#26988) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Nyugdíjcélú (vagy legalábbis hosszú távú) megtakarításon gondolkodom, laikus vagyok a témában. Szűk 30 évem van még nyugdíjig, a három módozat közül van esetleg olyan, amit nyugodt szívvel el lehet kezdeni már ilyen korán?
A minap benéztem a Unionhoz (minden nap elmegyek mellette), a Pezsgő nyugdíjbiztosításukat ajánlották. Mondtam, hogy számoljunk valamit: havi 10e Ft-tal kezdve, 2 %-os indexálással, 5 %-os átlagos reálhozammal számolva 28 év alatt befizetnék 4,4 M Ft-ot, ekkor a végén a visszavásárlási érték 11,4 M Ft, a megtakarítás értéke 13,1 M Ft, elvileg. :) Persze ~30 év alatt bármi történhet. Túl szép, hogy igaz legyen? Ha jól tudom, az ÖNYP hozamok pár év múlva jelentősen visszaesnek, akkor már inkább a NYESZ ajánlott (?), már csak az alanyosabb költségek miatt is. De ugye a hosszú idő miatti bizonytalanság itt is megvan.

Ha ezek kilőve, akkor merre tovább? TBSZ + állampapírok, évente újat nyitni, és oda befizetni, amit az adott évben felhalmoztam?

(#26989) amargo válasza Ereshkigal (#26988) üzenetére


amargo
addikt

Miért esnének vissza az ÖNYP hozamok?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#26990) concret_hp válasza Ereshkigal (#26988) üzenetére


concret_hp
addikt

asszem' párszor már leírtuk itt, hogy 20-30 évre elköteleződni tipikusan nem jó ötlet. Attól hogy a nyugdíjadra rakod félre még nem muszáj hogy a számlát nyugdíjbármi számlának hívják ugye? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26991) axioma válasza MaciG (#26987) üzenetére


axioma
veterán

En utoljara akkor jatszottam 8 evessel, amikor az me'g szab.fel. volt. Ja es az elso par havi, ezres alatti befizeteseken tul csak a 7-8 evben raktam bele penzt... igy megerte.
Viszont eyg mar 7 eves szerzodest athidalora beajanlani ugy, hogy a kolcsonresz nem is kell, haaaat... ez mar tenyleg nem egy korrekt dolog az ugynok reszerol. (Ha kicsit gondolkozik, akkor inkabb megprobal eladni neked egy masikat :) )

(#26992) Ereshkigal válasza amargo (#26989) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ha jól tudom, az ÖNYP-ak főként állampapírokba fektetnek, és több helyen olvastam, hogy a hosszú lejáratú és magas kamatozású állampapírok lassan lejárnak, így pár százalékos visszaesés jósolható a jövőben. Nem ez várható?

concret_hp: persze, az mindegy, minek hívják.

(#26993) Brave_86 válasza MaciG (#26987) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nem, egyéb ügy miatt keresem őket. Cafeteriaból történő lakáshitel törlesztéssel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata velük?

(#26994) axioma válasza Brave_86 (#26993) üzenetére


axioma
veterán

Ker.banknal van tapasztalat cafeterias tapasztalatom (KH), fundanal nincs.

[ Szerkesztve ]

(#26995) attiati


attiati
veterán

Es kinek mennyi visszateritest ad a hitelkartyaja csekk befizetesre?

Ismertek 1%nal tobbet fizetot?

Lakasvetel illetekere kerek csekket, ami mar nagyobb tetel.

[ Szerkesztve ]

(#26996) Brave_86 válasza axioma (#26994) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Bedobom ide, azért hátha:
Cafeteriában Lakáshitel törlesztés támogatást igénybe tudnék venni.
Ez havi szinte 38.000
Jelenleg még az áthidaló kölcsön szakaszban vagyok.
2017.05. hónapig havi törlesztésem(+megtakarítási összeg) 40.125
2017.10. hótól (Lakáskölcsön szakasz) 43.875
A köztes időszakban (5 hónapig): 22.125

A kérdésem az lenne:
ha a munkáltatóm a Nyilatkozatban megadottan fixen utalja a havi 38.000 (+ a maradékot én utalnám), akkor a kérdéses 5 hónap,- amikor 22.125 kellene -hogyan kezeli a fundamenta, vagy mi lenne ebben az esetben a megoldás?

(#26997) MaciG válasza axioma (#26991) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. És ha nem titok (mert látom te benne vagy), jelen állás szerint mi a legjobb az ügyfélnek? Milyen szerződést érdemes kötni, milyen konstrukciókkal, és hogy érdemes játszani vele?

BANZAII

(#26998) axioma válasza attiati (#26995) üzenetére


axioma
veterán

Hat, jo kerdes. Marmint hogy adnak-e ra egyaltalan. Az mindenhol (na jo, az altalunk hasznalt nem kis szamu visszateritos kartyanal) ki van mar kotve, hogy a szolgaltatoknal torteno kozuzemi befizetesre, allami dijak kifizetesere (pl. okmanyirodaban illetek) es a postai csekkekre nem ervenyes (pl. icsekk alkalmazasra kerdeztem ra, az is postai befizetesnek szamit). Ez mostanaban (tavaly aug-szept kornyeketol kezdve) valtozott jellemzoen (kiveve CIB, szerintem ok mar sokkal regebb ota megforditottak: azt mondjak meg, hogy mire adnak, kb. elelmiszer, ruha, benzinkut, es kifujt).
A kozuzemire a Raiffeisen me'g abban az esetben ad, ha beszedesi megbizaskent teszed fel a kartyara (pontosabban a hitelkartya-szamlara). Mas banknal vagy nincs beszedesi, vagy ki van zarva a visszateritesbol (Erste mintha ilyen lenne), legalabbis amiket en neztem.
Egyetlen pozitiv meglepetes, hogy a gyerek menzaja nem esik az altalaban kizart kategoriaba (es fizetheto neten kartyaval; a III. keruletben legalabbis biztos).

(#26999) axioma válasza Brave_86 (#26996) üzenetére


axioma
veterán

1. miert 5 honap? 3 a kiutalas, a 4-et esetleg me'g ertenem a felhonapozas miatt, de az 5-t nem annyira... (nem ugy van, hogy 5. honapban me'g ennyi, 10.-ben mar annyi, es kozte a koztes?)
2. megprobalom megkerdezni neked egy ismerostol, aki benne van
3. jo esellyel a tulfizetes a funda reszerol nem gond [vagy automata betolja amig nincs kiutalva a megtakaritasba betetkent, vagy tartogatja a szamlan es a kov.havi torlesztonel vonja le] DE utana a munkaltatonak lehet gondja vele, hogy az a honap nincs igazolva... [nem mellesleg neked sztem jelentened kene a valtozast, es/vagy eleve ilyen igazolast vigyel, hogy mikor mennyi a torlesztod, mert a ceg havi utalasban csak a kotelezettsegnek megfelelot utalhat)
4. tipp: azt nem lehet, hogy nem havi 38e-et kersz, hanem egyben utaljak ki az egesz evest, majd utolag igazolod a lakashitelbe felhasznalast? Mert nalunk ez van, papiron azt mondtam elotorlesztek, de aztan vis major, mert odautaltak, es pont honapfordulo volt, es a bank mire mentunk volna elotorlesztest alairni, abbol vonta a havi torlesztot; miutan kiderult, hogy a banknak is meg a cegnek is ez is jo, csak amit betoltak az ev vegeig el kell fogyjon (igy van adojogilag), ezert igy hagytuk: azaz nem egy keveset nyertunk per ho az elotorlesztessel kisebb toke miatt a maradek 9 evre a havidijra, hanem x honap torleszto megmaradt a zsebunkben, magyarul teljesen nettoban kivettuk ha ugy nezed...

(#27000) axioma válasza MaciG (#26997) üzenetére


axioma
veterán

Nincs univerzalis megoldas.
Neked 4 ev utan azt mondtam volna, hogy ha van megfelelo lakastulajdonod, akkor igazold szamlakkal hogy azt ujitottad fel (volt hogy en vittem egy volt ugyfelnek par szamlat, mert nalunk eppen keletkezett, neki meg rosszkor lett volna a dev.hitelbe torlesztes, amire eredetileg szanta... de psszt. bar tobb mint 5 eves a sztori ugyhogy mind1). Egyebkent mivel joval bovebb a lakascel fogalom mint mas penzugyi konstrukcional, altalaban kis odafigyelessel (hogy akkor mar abba a 6 honapba essen a szamla datuma) lehet igen sok valos, amugy is erre koltott penzt igazolni. (Jo, cs.haznal ez egyszerubb, lakasnal teny, hogy kevesbe.)
De mindenkinek mas az esete. Van, akinel nincs jobb, mint varni. Meg amit me'g mondani szoktam, hogy ha 4-5 ev mulva is Mo-on leszel, akkor erdemes futnia egy minimum szerzodesnek annyira, hogy epp csak ne szunjon meg (ne menjen minuszba), mert az minimalis befektetes elinditani, viszont csak az utolso evekben hasznalva eleg nagyot lehet (bar csak relative kis penzen) kaszalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.