Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) favagoJoska válasza mgoogyi (#72993) üzenetére


favagoJoska
tag

Oké, ez világos. De szerintem nem volt itt semmi ilyen offtopic folyam. Kb mintha Elon beböfögne valami hülyeséget, zuhan a twitter vagy tesla, beszélnek róla az emberek és leirják mellé hogy különben ez az elon mekkora paraszt. Az én szememben ez ugyanolyan off mégis simán elmegy. Nevetséges volt a hiszti hogy juj politika volt... Az meg főleg nevetséges hogy olyasvalaki kérte számon azt hogy "nem konkrét megoldásról" ment a diskurzus, aki miután meg lett kérdezve hogy jólvan akkor mutasd a konkrét megoldást mester akkor csak mellébeszélt.

[ Szerkesztve ]

(#73002) Bugarov válasza favagoJoska (#73001) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Az a baj h van aki agyilag nem kepes felfogni h a gazdasag nem legures terben létezik. Politikai háttér ismerete nelkul a magyarorszagon zajlo agyrem egesz egyszerűen nem értelmezhető, mert nem a racio es a közjó jegyeben szuletnek azok döntések amelyek a gazdasagi / befektetesi / megtakaritasi kornyezetet befolyasoljak. Emiatt abszolút elkerulhetetlen a politika folytonos felbukkanasa.

[ Szerkesztve ]

(#73003) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Ultra kezdő vagyok a témában, 3-5M HUF közötti megtakarítást szeretnék "megmenteni" a további inflálódástól. :B
A legegyszerűbb megoldásnak a Revolut tűnik, arra gondoltam hogy ott parkoltatom USD / EUR számlán. Mennyire ajánlott erre a célre a Revolut?

Illetve milyen irányban tájékozódjak, ha ez nem a legoptimálisabb megoldás?

Előre is köszi! :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#73004) PredatorZoli válasza orc88 (#73003) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Az euro is inflálódik, szóval csak annyival lennél előrébb, hogy az esetleges további forintromlást megúszod.
Összességében nem egy nagy ötlet amire készülsz.

(#73005) cibere11


cibere11
tag

Üdv!
PEMAP-ot szeretnék vásárolni.Nincs devizaszámlám és az eurom készpénzben van.A postán kérdeztem nem lehet náluk betenni.Van rá lehetőség hogy kp.-t fizessek be a kincstári számlámra?Köszönöm

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#73006) Feriboy2 válasza cibere11 (#73005) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

igen lehet euró készpénzt is befizetni, de kifizetni már utalással fognak. nem minden forgalmazónál lehet ilyet csinálni, csak közvetlenül államkincstár ügyfélszolgálatain.

(#73007) cibere11 válasza Feriboy2 (#73006) üzenetére


cibere11
tag

És ha az államkincstárnál befizetem viszont nem lesz de izaszámlám akkor hogy jutok a pénzemhez? :R

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#73008) PredatorZoli válasza cibere11 (#73007) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

sehogy.
Nyiss revolut számlát, ha hazai devizaszámlát nem szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#73009) cibere11 válasza PredatorZoli (#73008) üzenetére


cibere11
tag

Értem.Köszönöm

HTC Wildfire S 2.3.5, Nexus 7 16 Gb , iPhone 4 8Gb , iPhone 5s 16Gb iPhone SE 32gb iPhone SE 2020 64 Gb Macbook Air 2017 , Xbox SS Macbook M1, IPhone 13

(#73010) bigdady válasza szabi__memo (#72992) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jaja 1m esetén 350-et fizet a bejelentett munkavállaló (plusz a munkáltató) amíg katával 50ezret havonta a másik oldal. Túl nagy is volt a különbség ahol bújtatott volt a munkavállalás. Azt kellett volna csak megszűrni és emelni a katát

[ Szerkesztve ]

(#73011) Ringman válasza bigdady (#73010) üzenetére


Ringman
nagyúr

meg sok helyen volt olyan, ahol nem ez volt a helyzet (pl. teljesen nonszensz lenne egy építkezésnél a műszaki ellenőrt felvenni alkalmazottként egy tök más profilú cégnél, főleg ha a műszaki ellenőr egyszerre több projektet visz - majd mindenki felveszi egyszerre? :DDD ), ill. konkrétan tiltva van az alkalmazotti jogviszony (ügyvédek), de sikerült fűnyíróelvet alkalmazni megint.

na mindegy, csak a kuncsaftoknál ne legyen sírás, ha elmegyünk a kamarai napidíjak felé (pl. egy önkormányzatnak készített szakvéleménynél)

nyilván ez a legnagyobb szívás annak, akik mondjuk megegyeztek és leszerződtek egy q3-q4-es melóra és vagy ők, vagy az alvállalkozóik legalább részben kisadóztak.

szerk:
igen, meg kellett volna emelni a katát, mind összegszerűen, mind a követelményeknél (pl. ne csak 2, hanem 4 feltételt teljesítsen az alvállalkozó)

[ Szerkesztve ]

(#73012) julius666 válasza bigdady (#73010) üzenetére


julius666
addikt

Hát nem éppen. Ha egy helyre számlázol (~munkaviszony megfelelője) akkor Katával 50e + 214 350 Ft adóteher jön ki átlagosan havonta. Külföldre számlázva ténylegesen ennyi a 3m feletti büntiadó, belföldre számlázva elvileg a számlát befogadó cég fizeti, gyakorlatban viszont ennyivel kevesebbet számlázhatsz, hogy nekik ugyan annyiba kerülj (már ha jó fejek és nem húznak le, nem mondják azt, hogy -40%).

És akkor még ott a HIPA, a kamarás védelmi pénz, ha kell könyvelő annak a díja, esetleges működési költségeid, nincs cafeteria, nincs juttatás, nincs év végi bónusz, nincs szabi, nincs nyugdíj, nincs SZJA visszaigénylés, stb.

[ Szerkesztve ]

(#73013) #55665408 válasza orc88 (#73003) üzenetére


#55665408
törölt tag

Fizikális arany vagy ha lottoznál BTC

(#73014) bigdady válasza julius666 (#73012) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ismerős körben még a céget is szétszedték tevékenységek szerint csináltak asszem hàrmat és mindenki bekatázik mindenhova havi 50ért...

[ Szerkesztve ]

(#73015) Boond válasza Bugarov (#73002) üzenetére


Boond
addikt

"Az a baj h van aki agyilag nem kepes felfogni h a gazdasag nem legures terben létezik."

Tényleg(?!), amikor én ezt felvázoltam fél éve kaptam érte szép... :P
Te meg most azt gondolod feltaláltad a spanyol viaszt :DDD

Egyébként még annyit segítek, hogy ez nem korlátozódik az országhatárra...

[ Szerkesztve ]

(#73016) Rolly válasza aujjobba (#72962) üzenetére


Rolly
veterán

Ez azért butaság, mert most egy fodrász így többet fog keresni mint egy programozó, mert kevesebb adót fog fizetni... pedig felelősség kisebb.

Nekem van főállásom, a 7 Kata kritérium közül mindnek megfelelek...

(#73017) sss válasza orc88 (#73003) üzenetére


sss
senior tag

Állampapír. Ha ragaszkodsz az eurohoz, akkor euros állampapír.
Revoluton nem ajánlott nagyobb összeget parkoltatni.

(#73018) Lex Icon válasza favagoJoska (#72994) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Továbbra sem érted miről szól ez, így csak a saját bizonyítványod magyarázod és röhögsz a saját ostobaságodon. A KATA-ról már akkor lehetett tudni, hogy véget érhet, amikor létrejött. Azóta pedig az EU is csúnya szemmel nézte. Tehát több éved volt kiszámolni, hogy mi lehet a legjobb alternatíva. Az átalányadózást még könnyítették is idén.
Az valóban váratlan volt, hogy Parlag hazudott, majd technikai KO-t vittek be a katásoknak a korábbi kommunikáció ellenében.
Én is katás vagyok és mivel csak cégeknek számlázok szolgáltatást, így én is repülök belőle, pedig szabályos minden a korábbiak szerint. mgoogyi szavaival élve mégse fosom tele a topikot a katás dolgokkal, mert VAN SAJÁT TOPIKJA. Sajnálom mgoogyi-t, hogy egy ekkora szemétdombot kell kitakarítania.

(#73019) M3aN


M3aN
senior tag

KATA off: :))
A másik módosítót a Mi Hazánk nyújtotta be, aki
egyrészt azzal egészítené ki a törvényjavaslatot, hogy az alól kivételt képezzenek a helyi önkormányzatok és az állam, illetve a helyi önkormányzatok által irányított költségvetési szervek és az államháztartás részét képező költségvetési szervek, valamint a köztulajdonban álló gazdasági társaságok részére nyújtott szolgáltatások, egyéb tevékenységek;

(#73020) Ringman válasza M3aN (#73019) üzenetére


Ringman
nagyúr

:DDDD

na akkor helyben is vagyunk, csak velük adatták be a módosítót, a kifizetőhelyek maradjanak meg. (amúgy nyilván ez az önkormányzatoknak racionális lenne tényleges, piaci ár esetén is)

[ Szerkesztve ]

(#73021) szabi__memo válasza Ringman (#73020) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azt nem értem, hogy az miért jó a fidesznek ha a mi hazánk csinál pozitív dolgot velük szemben:F
Amúgy én is arra gondoltam, hogy velük lett beadatva, de miért??

[ Szerkesztve ]

(#73022) M3aN válasza szabi__memo (#73021) üzenetére


M3aN
senior tag

Kevésbé egyértelmű az egykettedkegyelmű polgároknak?

(#73023) favagoJoska válasza Lex Icon (#73018) üzenetére


favagoJoska
tag

Képzeld voltam egyéni vállalkozó és saját cégem is volt màr. Foglalkoztam könyvelési és adókérdésekkel is ha ezt fàjlalod. Mégsem hisztizek ha valaki kicsit offol, szépen leirtam hogy tekintek a kérdésre ha a politika is szóba kerül. A szemétdombot te is generàlod bàrmennyire is jàszod itt a topikért aggodalmaskodót.

(#73024) HoTDoG válasza HoTDoG (#66451) üzenetére


HoTDoG
tag

Plusz ez: #66226
Rövid távon egyelőre sajnos bejött. A tippem, hogy az USD is átüti az EUR paritást, télen pedig további gyengülés USD és CHF javára EUR-al szemben. Amíg nincs megoldva a háborús kérdés, energiakérdés, fűtés, esély sincs tartós erősödésre.
HUF-al kapcsolatban még borúsabbak a tippjeim.

(#73025) pictigjis válasza AcCEsS (#72944) üzenetére


pictigjis
senior tag

khm, szerintem teljesen felesleges átváltanod, mert ezek a limitek... szóval nem igazán élnek a zennél. az 1 eurós csomagban elvileg 3000 euró a havi feltöltési limit, ezt én az elmúlt pár nap odavissza töltögetéseivel úgy átléptem, mint a huzat, meg se nyekkent. mások megfigyelései alapján a váltás is simán korlátlan az alapcsomagban is

most amúgy éppen megint euróban van a pénz, addig varázsoltam már, amíg lett 2400 eurónk a nyaralásra 390-es átlagáron :) dollárparitással nagyon picit lehetett volna már csak javítani rajta

[ Szerkesztve ]

(#73026) julius666 válasza szabi__memo (#73021) üzenetére


julius666
addikt

Ebben nem sok pozitív van, ez a "mezítlábas" káderek kifizetési csatornájának visszacsempészése. Innentől nem 12 milláig lehet adómentesen "tanácsadni" önkormányzatoknak, állami cégeknek, hanem 18.

Egyébként a bejelentés után sejtettem hogy ez lesz (max a benyújtó párt kiléte a meglepetés), bárcsak a tőzsdei jósgömböm lenne ilyen hatékony: #72959

[ Szerkesztve ]

(#73027) forumpista válasza Lex Icon (#73018) üzenetére


forumpista
tag

Az is sokat segitene a topicon, ha lejonnel a magas lorol (immaron sokadjara) es nem vedened a vedhetetlent.

(#73028) Lex Icon válasza forumpista (#73027) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Majd ha önkritikát gyakorolsz.
És nincs szükség kibicre, vannak erre itt emberek. ;)

(#73029) forumpista válasza Lex Icon (#73028) üzenetére


forumpista
tag

Jo is hogy belinkelted, akkor is okorseget beszeltel a katarol (meg a katasokrol) meg most is.

(#73030) Lex Icon válasza forumpista (#73029) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Inkább te nem érted az összefüggéseket meg a számolásokat. Az akkori változás volt a mostani előkészítése.

[ Szerkesztve ]

(#73031) forumpista válasza Lex Icon (#73030) üzenetére


forumpista
tag

Igen, es te mar akkor is megmagyaraztad hogy szerinted minden katas adocsalo…
Ja meg hogy nem az adocsalokat kell kiszurni hanem be kell szantani a katat…

Csak tudod ennyi erovel az autokat is be lehetne tiltani mert van olyan autos aki nem tartja be a szabalyokat.
Meg ezt a topicot is be lehetne zarni mert van aki az itt kapott tanacsokat adocsalasra hasznalja fel, lehet hogy pont te adtal neki tanacsot… csukjunk mindenkit bortonbe aki ide kommentelt valaha?

normalis ember meg azt mondja hogy:
a, eloszor bizonyitsak hogy tenyleg sok az adocsalo. Csak hat fura modon meg a NAV is azt nyilatkozta hogy nem tud kulonoskeppen sok adocsalasrol a kata kapcsan
b, ha bebizonyitottak, akkor hozzanak olyan szabalyokat amikkel ki lehet szurni a csalokat. Nem, a kata beszantasa nem ilyen szabaly
Es tudod az a baj hogy te itt valamifele hangado vagy, ami szerintem ultra gaz, mert mar a mult heti aldozathibaztatos amokfutasod (minek fektetett amcsi reszvenyekbe) is katasztrofa volt.
ha valaki kilok a metro ele, en soha nem mondanek olyat hogy megerdemelted, miert nem keszultel fel ra…

(#73032) Lex Icon válasza forumpista (#73031) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Igen, es te mar akkor is megmagyaraztad hogy szerinted minden katas adocsalo…
Ja meg hogy nem az adocsalokat kell kiszurni hanem be kell szantani a katat…

Hol írtam én ilyet? Én is katás vagyok te nagyokos, miért írnék ilyet? Ennyit rólad.

Az ámokfutást itt a politikától begőzölt emberkék rendezték, akik azt se tudják, melyik topikban vannak, ahogy te is csak a béna frázisokat pufogtatod.

[ Szerkesztve ]

(#73033) PredatorZoli válasza forumpista (#73031) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Félreérted az egészet.
Nem azért szántják be, mert túl sok az adócsaló (mégha ez is a kommunikáció, ez ugyanis jól eladható az egység sugarú emberek felé akiket nem érint az adónem).
Kell a pénz a kasszába, és ha beszántják abban a formában ahogy azt teszik anélkül hogy hasonló alternatívát kínálnának, több adó fog befolyni. Sima megszorításról/adóemelésről van szó aminek ezúttal a katások a kárvallottjai, mert éppen most róluk lehet lehúzni egy bőrt de itt egyesekben túltengenek az érzelmek mivel ezentúl normális mértékű adót kell fizetniük és guess what, vállalkozóként bizonyos könyvelési dolgokat is meg kell csinálniuk majd.

[ Szerkesztve ]

(#73034) bigdady válasza PredatorZoli (#73033) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen, eddig volt jó lét hogy volt a konstrukció, innentől újra nincs mint előtte

(#73035) ViceRoy válasza PredatorZoli (#73033) üzenetére


ViceRoy
kezdő

Nem vagyok benne biztos, hogy számottevően több adó fog befolyni ettől az intézkedéstől. Sokkal inkább tartok tőle, hogy többen fognak feketézni, a navnak kb úgysincs kapacitása kb semmire.

(#73036) mauimagic válasza forumpista (#73027) üzenetére


mauimagic
aktív tag

+1000...

(#73037) Ringman válasza PredatorZoli (#73033) üzenetére


Ringman
nagyúr

megszorításról/adóemelésről van szó

ilyenek nincsenek is, "költségvetési egyensúlyjavító intézkedések" vannak :)

(#73038) julius666 válasza PredatorZoli (#73033) üzenetére


julius666
addikt

Ha piti adóemelés volt a cél akkor szerintem nem lesz túl sok pozitív eredménye, a KATA-sok nagy része (főleg a másodállásban szárnyukat bontogatók) egyszerűen felhagy majd a tevékenységével, feketegazdaságba menekül illetve vélhetőleg megint lesz egy szélesebb réteg akinek ez volt az utolsó csepp és koccol le nyugatra. A váltani kényszerülő vállalkozók többlet adóját szerintem bőven kompenzálni fogja a kiszállók kieső jövedelme és az emiatti fogyasztás-csökkenés.

(Nem neked személyesen) Lehet köpködni a limitet jól kihasználni tudó, már-már nyugati nettót kereső értelmiségi KATA-sokra, de a "mocskos adócsalói" csak itt költötték el a fránya jövedelmüket (kitermelve mások bérét) meg itt fizettek adót. Ha inkább nyugatra mennek az országhatáron belül a jövedelmi feszültségek lehet oldódni fognak egy hangyányit, de igazából mindenki szarul jár a végén.

(#73039) Ringman válasza julius666 (#73038) üzenetére


Ringman
nagyúr

mint kiderült, nincs semmi probléma, hiszen:

A most kiesőket nem éri jelentős hátrány, de alapvetően beterelődnek egy másik adónembe, aminek az ellenőrzése jóval egyszerűbb lesz állami oldalról – mondta a kata szigorításáról Parragh Lászó, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a Világgazdaságnak.

(#73040) Rolly válasza bigdady (#73034) üzenetére


Rolly
veterán

Előtte volt hasonlóan jó EVA...

(#73041) Rolly válasza Ringman (#73039) üzenetére


Rolly
veterán

Ez a fogyatékos Parragh szerint mi a jelentős hátrány?

Havi 300e extra adó mi ha nem jelentős...

(#73043) Bugarov válasza sss (#73017) üzenetére


Bugarov
aktív tag

En nemtom miert ajanlgatjatok itt az allampapirt ilyen esetre (=vagyonmentes) a mostani idokben. Aprilisban valtottam usd_t amikor visszaerosodott, 330-on. Most 400. De a ket hete 395-on valtott eur is jo befektetesnek tunik pedig mintha a fogamat húzták volna amikor valtottam. Ertem en h eur is inflalodik de azert megse ugyanaz a moka, mint vadaszni a 6.48 % eves hozamu kincstarjegyeket amiket raadasul vagy lehet kapni vagy nem.

(#73044) forumpista válasza PredatorZoli (#73033) üzenetére


forumpista
tag

Az adoemeleshez adot kell emelni. Amit most ok csinalnak es ahogy a kataval az netto dilettantizmus nagyjabol az osszes vallalkozo, konyvelo es penzugyi szakember szerint.

ennek az eredmenye nem tobb ado lesz, hanem a fekete gazdasag ujboli szarnyrakapasa.

(#73046) Morgenstern


Morgenstern
junior tag

Csak azt nem értem, hogy aki főállás mellett csinálja, azt miért szivatják? :(

(#73047) szabi__memo válasza Morgenstern (#73046) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert az a sok 10000 ember nem olyan veszélyes mint az a pár ezer dühös taxis :D

(#73048) Morgenstern válasza szabi__memo (#73047) üzenetére


Morgenstern
junior tag

Ha így védik meg a magyar embereket, akkor inkább ne nyúljanak semmihez. Amihez eddig nyúltak 12 év alatt, azt sikerült elkxrni.

(#73049) Ringman válasza forumpista (#73044) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az adoemeleshez adot kell emelni.

ezért nem emelik a társasági nyereségadót.

de ez is ilyen tudatos lépés, egyenesen 4d chess, amit nem érthetünk, mint az előre megmondták hogy gyak. beszántják a katát, csak még múlt hét csütörtökön a Magyarország miniszterelnökséget vezető minisztere (aka gulyás gergely) nem tudott róla...

(#73050) korcsi válasza Bugarov (#73043) üzenetére


korcsi
veterán

Kockázat.

Ha valami csoda folytán jobb idök jönnek és 360 lesz az euro 340 a dollár, akkor a papírral jobban járhatsz.

Most vennél 405-ért eurót?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.